برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
آزمون ارشد معماری رو همونطور که همه عزیزان باخبرند طی دو مرحله انجام میشه و هر کدام از این دو مرحله دارای مسائل خاص مربوط به خودشون هستند . بنا براین در این تاپیک قصد به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات و دانسته ها در مورد آمادگی برای این دو آزمون رو داشته و برای حصول نتایج بهتر به نقد کارهای همدیگه هم خواهیم پرداخت .
از تمامی عزیزان ، صاحبان نظر و فارغ التحصیلان گرامی هم از همین حالا دعوت به عمل میاد .
برنامه ریزی برای آزمون 87 به صورت آزاد و توسط بر و بچه هایی که آزمون های قبل رو شرکت کردند . به همراه تجزیه و تحلیل و نقد کار های اسکیس و در صورت امکان جلسات مشترک آنلاین بین اعضای این تاپیک + اطلاعات و تجربیات شرکت در آزمون اهم برنامه های این تاپیک هستند

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من 3-4 روز پیش کنکور ارشد آزاد شرکت کردم ولی باید واقعا بگم که متاسف شدم از این آزمون...این آزمون اصلا در حد ارشد نبود . سولات بسیار ساده و بدتر از آن آزمون اسکیسش بود که بر خلاف انتظار همه شرکت کننده ها طراحی یک المان در وسط یک میدان در دانشگاه آزاد تهران رو خواسته بودند...آزمون اسکیس راس ساعت 4 بعد از ظهر شروع شد که من ساعت 4:05 دقیقه یعنی بعد از 5 دقیقه طرح اولیه حجم رو کامل زدم....

سلام
به نظر من مهم کیفیت آزمون نیست چون هیچ استانداردی تو طراحی سوالها رعایت نمی شه ، مهم نتیجه نهاییه که می تونه در سرنوشت افراد موثر باشه. اگه آزمون سخت باشه برای همه است و بالعکس . بنا براین تعیین کننده ترین عامل ، دروسی هستند که اغلب دوستان از اونها ضربه می خورن مثل زبان و فنی . چه آزمون سراسری و چه آزمون آزاد با همه سادگیهاش ، تعداد بیشماری اصلا سوالات زبان رو نزده بودن یا سفید سفید یا دو ردیف رو گزینه مشخص سیاه کرده بودن !! پس توی این آزمونها باید به فکر استفاده از نقاط ضعف دیگران بود نه دروسی که همه از یک منبع مطالعه می کنند و یا همه قوی هستند
با این تفاسیر امیدوارم بتونید جزو 15 نفر ظرفیت قبولی واحد مورد نظرتون باشید . چون امسال بخشنامه دانشگاه آزاد به تمام واحدها مبنی بر ثبت نام 15 نفر قبول اصلی و 5 نفر به عنوان ذخیره است . این در حالیه که پارسال آمار غیر قابل تصوری در یکسری مسائل داخلی قبولی ارشد در واحد های مختلف دانشگاهی آزاد در معماری بود که تبعات آن تا چند سال دوستان رو اذیت خواهد کرد .
برای اطلاع شما نفر اول آزمون معماری دانشگاه آزاد پارسال نمراتش به این شکل بود :
زبان تخصصی 56.7 تاریخ 68.3 مبانی نظری 83.3 فنی 40 و اسکیس 55 با نمره کل 6982 خانم فروغ فرازجو دانشگاه آزاد قزوین . با شماره داوطلبی 289898 متولد سال 63 که میتونید از سایت azmoon.com اطلاعاتش رو شخصا ببینید .

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام..دوستان عزیز دعوا نکنید ;)
امتحان دانشگاه آزاد متاسفانه اینجوریه!! کاملا مشابه و تکراری نسبت به سالهای قبله..یعنی کافیه فقط یک دور سالهای قبل را زده باشی، حتما قبول میشی

در مورد موضوع اسکیس هم من نمی دونم چرا شما همش دنبال پلان و نما مقطع زدن هستید. بالاخره طراحی المان هم جزیی از تیپ سوالات اسکیسه. ممکنه به نظر ساده بیاد..ولی انقدر ها هم ساده نیست.

باز واقعا برید خدا را شکر کنید که دانشگاه آزاد تا 2 سال پیش موضوعات فضایی می داد. مثلا نمونش سال 85 که طراحی مجموعه کوهستانی بود که مقیاسش واقعا فراتر از اسکیس معماری بود. این دو سال اخیر یعنی 86 و 87، به نسبت استاندارد تر و معقول تر سوال می دن.

بحث در مورد دانشگاه آزاد بسه..تا روزی هم که نتایج بیاد یعنی هفته دوم شهریور، هیچی معلوم نیست..امیدوارم هر دو نفرتون قبول بشین :thumbsup2:

فعلا قراره اینجا در مورد اسکیس سراسری بحث بشه .. و برنامه ریزی
راستی دومان جان می خواستم بگم داری خوب پیش میری..طبق اون چیزی که تو قسمت کارشناسی ارشد گفتی.. حتما این روند را ادامه بده

Arch-Azadeh

دسته بندی موضوعات اسکیس

دسته بندی موضوعات اسکیس

بهتره که از هر کدام از این دسته بندی ها یک نوع اسکیس داشته باشید

پیوست ها

• mozooat.jpg
    mozooat.jpg
    14.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Arch-Azadeh

نمونه های اسکیس کارشناسی ارشد

(منبع از وبلاگ یکی از مدرسان اسکیس برداشتم :smile: )

تصویر دارای تعادل غیر رسمی بوده ولی از اصل کنتراست استفاده نشده است.

شیت زیر دارای تعادی غیر رسمی بوده و اصل کنتراست جهت معرفی بهتر پرسپکتیو رعایت شده است.
ولی ایجاد مرکز توجه بصورت حرفه ای نمی باشد که با تغییر جای پرسپکتیو و یکی دیگر از مدارک این امر
میسر خواهد شد.

قرار گیری پرسپکتیو طرح در مرکز شیت ایجار تعادل غیر رسمی می نماید که نتیجه ی آن توقف چشم در مرکز شیت می باشد و برای موضوع کافی شاپ که پویایی را می طلبد مناسب نیست.

پرسپکتیو و پلان به طرز جالبی با یکدیگر ترکیب شده اند به طوری که خطوط ماژیک نمایش دهنده ی سطوح دیوارهای پرسپکتیو زمینه ی پلان طرح را در پایین پرسپکتیو تشکیل داده اند.

طرح دارای تعادل غیر رسمی بوده و مدارک در جای مناسب خود قرار داده شده اند.

با استفاده از عنصر "خط" مدارک شیت با یکدیگر ترکیب شده اند اما به دلیل قرار گیری اکثر مدارک در قسمت چپ شیت نا متعادل شده است.

در این اسکیس کادر به خوبی با عناصر تعریف شده است.

قرار گیری پرسپکتیو ها به صورت عمودی ترکیب بندی جالبی بوجود نیاورده است. در صورتی که با قرار گیری قطری ترکیب به صورت زیبا در خواهد آمد.

درصد سفیدی کار بسیار زیاد شده و مدارک به صورت جدا از هم قرار داده شده اند.

در شیت اسکیس جهت شمال به سمت بالای صفحه می باشد و چون سایت پلان و سایت یک جهت جغرافیایی دارند باید در یک جهت ترسیم گردند.

از خطوط توپوگرافی جهت ترکیب عناصر بخوبی استفاده شده است.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اولین قدم
برنامه ریزی آزمونی :
1- آزمون کارشناسی ارشد سراسری
2- آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

قدم دوم شناخت زمان دقیق و نحوه مطالعه و همزمان آمادگی در اسکیس
همونطور که مطلعید آزمون سراسری ارشد در دو مرحله انجام میشه که اغلب آزمون تئوری در بهمن تا اسفند ماه هر سال برگزار میشه و آزمون اسکیس مخصوص دانشجوهایی است که در آزمون تئوری مجاز به انتخاب رشته شدند .
آزمون دانشگاه آزاد هم تک مرحله ایی است یعنی در حدود 20 تا 22 اردیبهشت صبح تئوری و عصر آزمون اسکیس خواهد بود .
تفاوتهای عمده و اساسی این دو آزمون :
1- ضرایب دروس در آزمون ارشد سراسری نابرابره : زبان *2 فنی *3 درک معماری *3 درک منظر *1 و تاریخ *2 داره . (قصد شرح دادن منابع رو ندارم چون اینقدر تو این وب منتشر شده که اینجا اضافی به نظر میرسه .)اما ضرایب دروس در دانشگاه آزاد همه بغیر از اسکیس 2 است !
2- آزمون ارشد سراسری اول باید مجاز تئوری بشی بعد اسکیس ، اما در دانشگاه آزاد همزمان امتحان میدی.
3- ضریب اسکیس سراسری 5 و دانشگاه آزاد 4 البته باید بدونید هر دو 3/1 نمره کل رو دارند ولی نمره اسکیس سراسری خیلی خیلی تعیین کننده است .
4- چنانچه مطالعه دروس سراسری رو کامل کنید با خوندن چندین مرتبه آزمونهای قبلی آزاد از تکرار مجدد دروس و خراب کردن عیدتون ! پرهیز می کنید .
5- خوندن درسها و آغاز مطالعات رو میتونید از شهریور ماه شروع کنید و بین 8 تا 13 ساعت میتونه رنج مناسب و قابل قبولی برای قبولی باشه .
6- توصیه اکید می کنم در این مدت زندگی رو زهر مار خودتون و خانوادتون نکنید . اهسته و پیوسته .
فعلا این توصیه های اولیه برای مطالعات و اطلاعات عمومی برای همه دوستان

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
قدم دوم
دوستان عزیزی که از سایر رشته قصد دارن تا در رشته معماری ادامه تحصیل بدن :
دو گروه رشته درسی داریم که قصد شرکت در این آزمون رو دارند :
1- رشته های مرتبط با معماری : رشته هایی که اصول و چهار چوبشون به نحوی با طراحی معماری درگیر بوده که تمام رشته های معماری و اغلب رشته های عمران رو می شه تو این دسته قرار داد
2- رشته های غیر معماری : که هیچ اطلاعی از اصول معماری ندارن . به این دسته از دوستان توصیه میشه در صورت راسخ بودن در تصمیمشون برنامه ریزی درست و کاملتری رو انجام بدن . ساعات مطالعه این دوستان کمتر از 12 ساعت و استارت دروس از شهریور ممکنه کم باشه با این احوال تمرکز این دوستان باید بر چند قسمت باشه :
1- خوندن کتابهای اصلی در رشته معماری : سبک شناسی معماری ( دکتر پیرنیا ) تاریخ معماری معاصر غرب ( دکتر قبادیان ) کتابهای سازه و معماری (دکتر گلابچی ) کتابهای تنظیم شرایط محیطی کسمایی - ابنیه سنتی قبادیان فرم فضا نظم چنگ - مصالح ساختمانی سام فروتنی کتابهایی هستند که بدون شک محوریت اصلی سوالها روی این کتابها هستند.
برای آمادگی اسکیس ، شرکت در کلاسهای این رشته می تونه به شما کمک کنه ولی به طور حتم کار زیاد و تمرین مستمر رمز اول موفقیت شما در آزمون اسکیس خواهد بود.
در مورد آزمون اسکیس و ویژگیهای اون در پست بعدی بیشتر خواهم گفت ...

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام امیدوارم هر 2 نفرتون قبول بشین آخه جفتتون واقعا زحمت کشیدین .

سلام من ترم 4 هستم می تونید کمکم کنید که سوال های ارشد را از کجا می شه
آورد و این که اسکیس ها چه طور باید باشه؟

سلام
من طی پستهای آینده تمام سوالات کارشناسی ارشد رو براتون با پاسخنامه خواهم گذاشت . پیگیر این پست باشید . همینطور تعداد زیادی از اسکیسهای سال قبل و همچنین موضوعاتی که میتونید کار کنید . تعداد زیادی موضوع اسکیس در اختیارتون قرار خواهم داد که میتونید ازش استفاده کنید .

چنانچه منبع کاملی رو در مورد آزمونها نیاز دارید کتاب شماره 8 راهیان ارشد سری معماری رو بهتون پیشنهاد میکنم که تا سال 1385 آزمونهای آزاد و سراسری داره . کتاب دیگه موجود کتاب معماری و معماری منظره که تا سال 1384 آزمونها رو به همراه موضوعات اسکیس سالهای گذشته میتونید توش پیدا کنید .
با این حال به مرور تو برنامه دارم که تمام این موضوعات رو در این قسمت به تدریج بذارم
موفق باشید

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
برای اینکه بتونیم اسکیس خوب بزنیم باید کار هایی رو انجام بدیم که این کارها به شما در ارائه یک کار قوی کمک خواهد کرد :
1 - سعی کنید دید 3 بعدی خودتون رو افزایش بدید . بهتر ببینید مطمئن باشید خیلی وقتها احساس درست دیدن می کنید اما چیزی نمی بینید. دیدگاهتون رو نسبت به یک مخاطب عوض کنید . در یک نگاه تمام دیتیلهاش رو مجسم کنید در گذر از کنار یک آبنما در یک پارک نما ، مقطع و پرسپکتیوش رو ببینید تفاوت شما به عنوان یک معمار در اینه که چیزهایی رو ببینید که همه نمی تونن ببینن.
2- پایه اسکیس کروکیه . کروکی زدن دنیای به نهایت زیبایی از تناسبات و فرضیات حجمی رو برای شما بوجود میاره . توی هر بنا هزاران راز نهفته است که با کشیدن کروکی اون قادرید تعدادی از اون رمزها رو بفهمید .
3- بناهای قدیمی و تاریخی که اصالت معماری دارن کمک بسیار بزرگی به شما می کنن و ایران ما کم نداره از این گوهر های گرانبها
4- یک دفتر a3 کروکی برای خودتون درست کنید . یک تخته شاسی و یک قلم با خودتون ببرید . هر جا که رفتید برای تفریح و یا برای انجام کار در چند دقیقه یه کروکی برای خودتون به یادگار بگذارید ...
5- یادتون نره معماری یک هنره . اصول هنر های بزرگ سینه به سینه گشتنه . شاگرد استادان بزرگ بودنه برای استادان بزرگی چون رایت ، آندو ، میر ، راجرز، رودولف ، فاستر و ... شاگردان خوبی باشید کار های اونها رو رو کشی کنید و با تجزیه و تحلیل کار اونها به مقاصدشون پی ببرید و از ایده های نابشون در طراحی هاتون استفاده کنید .
6- اسکیس به حضور ذهن ، قدرت در طراحی و سرعت در عکس العمل نیاز داره . سعی کنید مقید به یک سایز کاغذ خاص نشید . در قطع a3- A2-50*70- 100*70 اسکیس بزنید و برای موضوعات مختلف کارهای معماران بزرگ رو ببینید و حتما از دیتیلهای خوب استفاده کنید . کارها رو با اساتیدتون کرکسیون کنید . اگه معماری نخوندید هماهنگ کنید و کار هاتون رو با دوستانی که حاضرند با شما کرکسیون کنند ، تصحیح کنید .
7 اگه لازم باشه من از یکی دو تا از اساتید خوب خواهم خواست تا در کرکسیون اینترنتی شرکت کنند و تاپیک کرکسیون رو راه خواهیم انداخت . علی رغم اینکه از بچه های ارشد اینجا زیاد هستند و مطمئنا کمک می کنند . (قابل توجه آزاده جان !!!)
8- برای خودتون آلبوم دیتایل بسازید . برای اقلیمهای مختلف و از اونها استفاده کنید در اسکیسهاتون . یادتون باشه در طراحی نهایی قوانینی هست که به مرور به اونها خواهیم رسید .
ادامه دارد...

Arch-Azadeh

دومان جان ممنون ازتوضیحاتت. ازاونجایی که اینجا تاپیک اسکیس امسال هست فکر نمی کنم بحث درمورد انتخاب رشته و منابع کنکور و اینها ، جاش اینجا باشه..به نظرم اینجا فقط در مورد اسکیس صحبت کنیم بهتره.

برای آمادگی در اسکیس:
مواد لازم : :D
1-یک عدد کتابخانه پر از کتابهای فارسی و لاتین
2- کاغذ پوستی به میزان لازم
3- روان نویس با ضخامت های مختلف M, F, S, 0.1

کاری که باید بکنید اینه که از روی پلان، نما و مقاطع کارها و پرسپکیتوها بکشید. روی پوستی بکشید..فکر می کنم آخرش باید 100 صفجه ای پوستی داشته باشید. شاید بیشتر.
این کار اولا خیلی فکر را باز می کنه. ثانیا نمونه های خوبی در اختیارتون می ذاره که می تونید با کمی تغییر در کارتون به کار ببرید.
از کتابهای فارسی هم کتاب" مفاهیم پایه در معماری" برای تمرین شدیدا توصیه میشه.

یک سری موارد مشخص برای اقلیم های مختلف، آماده داشته باشید
مثل جهت باد و نور و .... . و گاید لاین های طراحی در اقلیم های مختلف

فعلا همینا به ذهنم میرسه.. راستی من حدود 20 تا سی دی برای اسکیس معماری دارم..هم اسکن کتابهاست..هم نمونه اسکیس، خلاصه همه چی..یک زمانی از آتلیه خاک گرفتم. اگه کسی می خواد بگه ، یک جوری براش می فرستم.

آرزوی موفقیت برای همگی

آزاده جونم دیدم امتیاز دادن کافی نیست خواستم ازت جداگانه تشکر کنم . خدا تو رو برا من نگه داره :d:love::w14: که همیشه باشی راهنماییم کنی:)
خواهش می کنم عزیزم..ایشالا باشم و شما هم قبول شین و بقیه را راهنمایی کنید;)

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چند نمونه اسکیس
اسکیسهایی که میگذارم مربوط به دانشجویان اقای دکتر مرتضی صدیق استاد دانشگاه علم و صنعته که با اجازه شخص ایشون اینجا میگذارم برای استفاده همه دوستان . از آقای دکتر هم بابت اجازه انتشار این تصاویر کمال تشکر و سپاسگزاری رو دارم .

امیدوارم دوستان عزیز با نقد این آثار و نظرات خودشون در کمک به همه سهیم بشند .

Arch-Azadeh

چرا روی پوستی؟
پرسپکتیو اسکیسو باید دست آزاد زد یا با هندسه پرسپکتیو از روی پلان؟
این موارد مشخص واسه اقلیم دقیقا" یعنی چی؟ میشه راجع به اقلیم بیشتر توضیح بدی؟
100 پوستی داشته باشیم یعنی 100 تا اسکیس حفظ باشیم؟:surprised:
پرزانته شیت اسکیس باید تو چه حدی باشه؟ چقدر تاثیر داره؟ این که با چی راندو کنیم دست خودمونه؟ ماژیک از همه بهتره؟

کلا پرسپکتیو را باید دست آزاد زد. پرسپکتیو دقیقا هندسی که پرسپکتیو اسکیسی نیست.
100 برگ پوستی را خود به خود حفظ میشین. چون علاوه بر اینکه یک دور تو پوستی می کشید، یک بار هم خوباشو جدا می کنید و رو کاغذ با یک سری اصلاحات برای بهتر شدنش، مثل رنگ و پرزانته و سایه و ... می کشید.
برای اقلیم، توصیه می کنم اول کتاب "ّبرسی اقلیمی ابنیه سنتی " قبادیان را بخون . مشخصات ساختمانهای در هر اقلیمی توش هست. یعنی مثلا تو اقلیم سرد، بازشوها چه جوری باشه، به کدوم طرف باشه، ساختمان چه جوری باشه به چه جهت. ابعاد چه جوری باشه و از این چیزا. اطلاعات خیلی خوبی بهت می ده.
پرازنته شیت اسکیس: فقط ماژیک. هم سریعه و هم کار را خیلی خوب نشون می ده. بهتر هم هست از 3-4 رنگ هماهنگ + یک رنگ جیغ استفاده بشه.
یک زمانی راندو خیلی بیشتر از خود کار تاثیر داشت تو نمره..الان تقریبا به هر دو توجه میشه. به هر حال راندو خوب باعث میشه کار به چشم بیاد

کره ماه!!! :eek:خدای من! یعنی از این اسکیسا هم هست؟ :surprised: واسه چی باید از یه دانشجوی معماری انتظار داشت تو کره ماه طراحی کنه!؟ مسلما" اقلیمش خیلی پیچیده س!

این موضوع های مفهومی چه طورین ؟ من نفهمیدم!:que:

این کره ماه هم جزو موضوع ها بود...من چرا ندیدم :D:D ..این موضوعات البته خیلی دور از ذهنه ، فکر نمی کنم دیگه اینجوری بیاد

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چرا روی پوستی؟
100 پوستی داشته باشیم یعنی 100 تا اسکیس حفظ باشیم؟:surprised:
پرزانته شیت اسکیس باید تو چه حدی باشه؟ چقدر تاثیر داره؟ این که با چی راندو کنیم دست خودمونه؟ ماژیک از همه بهتره؟
سلام
وسایل راندو متفاوته و شما با توجه به آمادگی و تجربه ای که در هر زمینه ایی دارین میتونید اقدام به راندو کنید .
به یاد داشته باشید نفر اول اسکیس معماری یکی دو سال قبل کار اسکیسش رو با کبریت و جوهر قلم مرکب + جوهر راپیت انجام داد .
اما راندو میتونه توسط آبرنگ - ماژیک - یا تک رنگی مشکی و سفید باشه . فراموش نکنید اسکیس جای نمایش طرحه نه راندو . زیبایی که در یک شیت اسکیس هست رو باید کار به راندو بده نه راندو به کار . بنابراین در مرحله اول به اصول کار دقت کنید و عناصر مورد نیاز شیت از جمله : پلان - نما - مقطع - پرسپکتیو ناظر - پرسپکتیو دید پرنده رو کار کنیدو قوی بشید بعد اگه وقتی باقی موند راندو هم انجام بدید.
تو امتیاز نهایی راندو تاثیر چندانی نداره و لی اگه طرح ضعیف یا کپی باشه ، ردش حتمیه مواظب نمره صفر اسکیس باشید !!!

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

برای مبحث اقلیم در معماری یک دنیا حرف هست . طبق گفته آزاده جان میبایست کتاب ابنیه سنتی دکتر قبادیان رو بخونید چند کتاب دیگه هم من اضافه میکنم : اقلیم و معماری کسمایی - کتاب روستا کتاب طراحی اقلیمی دکتر قبادیان
فرض کنید که قراره تو یه زمین کاملا مسطح و خالی طراحی کنید . چه عاملی اولین عامل تاثیر گذار در طراحیه؟ نور ( جهت تابش خورشید)، باد ( دونوع باد مزاحم و مراحم!)، اقلیم منطقه و ...
به لحاظ اقلیمی ما 4 منطقه آب و هوایی برای اسکیس داریم :
1- معتدل و مرطوب
2-گرم و خشک
3- گرم و مرطوب
4 سرد و کوهستانی
هر کدام از این گروهها یکسری ویژگیهای خاص دارند که منطبق بر اقلیمشونه مثلا شمال کشور - آب و هوای معتدل و مرطوب : سقفها اکثرا شیروونیه - از سطح زمین فاصله دارن - طبقه دوم معمولا مسکونیه و پایین انباره - متریال بیشتر طبیعی و فضا ها بازه . فرم جهت گیری ساختمانها خطی و در دوطرف پنجره دارن - گربه رو از خصوصیات خونه هاشونه و معمولا دارای ایوون هستند . زیر زمین ندارن و جهت گیریشون رو به دریاست .
برای هر کدوم از مناطق دیگه هم همین اتفاقات به طرق دیگه وجود داره که شما مجبورید در طراحی از قوانین حاکم پیروی کنید مثلا پارسال که موضوع اسکیس خانه عکس در شمال کشور بود اکثرا سقفها رو صاف زده بودن و اسکیسشون رد شد !!
ادامه دارد ...

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چرا روی پوستی؟

برای اسکیس باید بتونید کروکی بزنید . توصیه اکید به دوستانم می کنم که تو هر شهری هستند شروع کنند به کروکی زدن. یادتون نره (این جمله استادمه ) نباید از روی عکس یا کروکی دیگران کروکی بزنید و گرنه بلا نسبت دوستان !! خورده دیگران رو نشخوار میکنید باید در محل باشید و تمام زوایای کار رو با چشم ببینید . تمرین کنید دیدن رو و با جرات خط بکشید . با جرات کروکی بزنید . تو امتحان آنچه دیده اید و آنچه کشیده اید به کمک شما می آد . تجربش ضرری نداره . امتحان کنید .
با عرض معذرت از آزاده جان ترجیحا برای اسکیس و کروکی از پوستی استفاده نکنید بهتره . همچنین پاک کن رو فراموش کنید . مداد ساده و یا روان نویس .2 یا .5 همرا داشته باشید برگه a3 و ورق گیر + کلاه و عینک آفتابی هرجا که هستید راه بیفتید و از اتفاقات معماری دورو برتون نهایت استفاده رو ببرید . هم اعتماد به نفس و هم تجربه و هم سرعت عمل . تجربه کنید بعد استفاده و بعد هم موفق باشد...

Arch-Azadeh

چند نمونه اسکیس
اسکیسهایی که میگذارم مربوط به دانشجویان اقای دکتر مرتضی صدیق استاد دانشگاه علم و صنعته که با اجازه شخص ایشون اینجا میگذارم برای استفاده همه دوستان . از آقای دکتر هم بابت اجازه انتشار این تصاویر کمال تشکر و سپاسگزاری رو دارم .

در مورد این دو تا اسکیس ، به نظر میاد که هر دو کار یکنفره، سبک کاملا مشابه دارند. من نقد اسکیس معماری انقدر نمی دونم ، چیزایی که تو نگاه اول به نظر میاد ایناست

اول از نقاط مثبت::D
شیت خوب بسته شده.
اون شخص سبک خاص خودش را در اسکیس زدن پیدا کرده
خط در نوشتن عنوان شیت خیلی خوب تمرین شده.
تمام عناصر اسکیس را در شیت به کار برده. (به جز اسکیس از معماری داخلی)

نقاط ضعف:
برای فرایند طراحی و کانسپت هنوز جای مشخصی در شیت در نظر گرفته نشده.
آدم و مقیاس انسانس در هیچ کجای شیت دیده نمیشه و این از ضعف های بزرگه.
پرسپکیتوش خیلی جای زیادی را در شیت گرفته، به نظرم کمی کوچکتر می شد وقت نبود.
و این تکنیک دو تا پرسپکتیو کنار هم، زیاد جالب نیست..شاید اگه کمی با فاصله می ذاشت یا جای دیگه ای در شیت براش در نظر می گرفت خوب بود.
یک نکته هم اینکه نقشه هاش علامت شمال نداره :smile:

نتظر نظر بقیه دوستان هم هستم;)

Arch-Azadeh

برای اسکیس باید بتونید کروکی بزنید . توصیه اکید به دوستانم می کنم که تو هر شهری هستند شروع کنند به کروکی زدن. یادتون نره (این جمله استادمه ) نباید از روی عکس یا کروکی دیگران کروکی بزنید و گرنه بلا نسبت دوستان !! خورده دیگران رو نشخوار میکنید باید در محل باشید و تمام زوایای کار رو با چشم ببینید . تمرین کنید دیدن رو و با جرات خط بکشید . با جرات کروکی بزنید . تو امتحان آنچه دیده اید و آنچه کشیده اید به کمک شما می آد . تجربش ضرری نداره . امتحان کنید .
با عرض معذرت از آزاده جان ترجیحا برای اسکیس و کروکی از پوستی استفاده نکنید بهتره . همچنین پاک کن رو فراموش کنید . مداد ساده و یا روان نویس .2 یا .5 همرا داشته باشید برگه a3 و ورق گیر + کلاه و عینک آفتابی هرجا که هستید راه بیفتید و از اتفاقات معماری دورو برتون نهایت استفاده رو ببرید . هم اعتماد به نفس و هم تجربه و هم سرعت عمل . تجربه کنید بعد استفاده و بعد هم موفق باشد...
این کار برای دانشجویان جواب می ده. یعنی کسانی که امتحان اسکیس ندارند. فکر می کنم وقتی 2-3 ماه به امتحان اسکیس باقی مونده، تمرین کتابخونه ای خیلی بهتر جواب می ده.
منظور من از پوستی، انداختن روی کتابهای و کپی کردن بود، نه تمرین دست آزاد با پوستی ;)
من به شخصه فکر می کنم دیدن کارهای خوب، (یعنی کتابها، عکس ها و اینترنت) بیشتر ذهن آدم را باز می کنه..تا کارهای به نسبت بد ما در ایران :smile:
به هر حال هر نوع کشیدنی به شدت توصیه میشه :D

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این کار برای دانشجویان جواب می ده. یعنی کسانی که امتحان اسکیس ندارند. فکر می کنم وقتی 2-3 ماه به امتحان اسکیس باقی مونده، تمرین کتابخونه ای خیلی بهتر جواب می ده.
منظور من از پوستی، انداختن روی کتابهای و کپی کردن بود، نه تمرین دست آزاد با پوستی ;)
من به شخصه فکر می کنم دیدن کارهای خوب، (یعنی کتابها، عکس ها و اینترنت) بیشتر ذهن آدم را باز می کنه..تا کارهای به نسبت بد ما در ایران :smile:
سلام
از توضیحات بسیار خوبت ممنونم آزاده جان
در مورد تمرین با پوستی ، تسلیم !!!;) بهترین کار در تمرین مدارک اسکیس روکشی مدارک بزرگان معماری که در پستهای قبل هم بهش اشاره کردم. در مورد کروکی از بناهای خودمونی هم بگی بناهای قدیمی و یا معماری ساز معروف مد نظر منه وگر نه به قول یکی از بزرگان کپی خوب خیلی بهتر از ابداع بده.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

در مورد این دو تا اسکیس ، به نظر میاد که هر دو کار یکنفره، سبک کاملا مشابه دارند. من نقد اسکیس معماری انقدر نمی دونم ، چیزایی که تو نگاه اول به نظر میاد ایناست

اول از نقاط مثبت::D
شیت خوب بسته شده.
اون شخص سبک خاص خودش را در اسکیس زدن پیدا کرده
خط در نوشتن عنوان شیت خیلی خوب تمرین شده.
تمام عناصر اسکیس را در شیت به کار برده. (به جز اسکیس از معماری داخلی)

نقاط ضعف:
برای فرایند طراحی و کانسپت هنوز جای مشخصی در شیت در نظر گرفته نشده.
آدم و مقیاس انسانس در هیچ کجای شیت دیده نمیشه و این از ضعف های بزرگه.
پرسپکیتوش خیلی جای زیادی را در شیت گرفته، به نظرم کمی کوچکتر می شد وقت نبود.
و این تکنیک دو تا پرسپکتیو کنار هم، زیاد جالب نیست..شاید اگه کمی با فاصله می ذاشت یا جای دیگه ای در شیت براش در نظر می گرفت خوب بود.
یک نکته هم اینکه نقشه هاش علامت شمال نداره :smile:

نتظر نظر بقیه دوستان هم هستم;)

سلام
به نظر ( البته با احترام به صاحب اثر و خسته نباشید به ایشون به خاطر کار قشنگشون )من نقاط قوت و ضعف این شیت میتونه به شرح زیر باشه :
نقاط ضعف :
1- دور شیت کادر گذاشته شده !! به تعبیری ارتباط مابین عوامل داخل شیت با یک کادر برقرار شده که امتیاز منفی خواهد داشت یعنی باید نحوه ترسیم کار به شکلی باشه که کل موضوعات بتونن یک مدار بسته رو تشکیل بدن و نیازی به محدود کردن شیت نباشه
2- راندوی یک شیت نباید از 5% بیشتر بشه تا کل طرح رو تحت الشعاع قرار بدم و بیشتر از خود طرح به نظر برسه
3- اگر چه با یک پرسپکتیو ناظر خوب و اتودی که بتونه گویای حجم در ارتباط با موضوع باشه نمره اسکیس بالای 50 است ولی در این شیتها اهمیت بیش از حد به پرسپکتیو ناظر باعث شده تا باقی مدارک به شکلی به حاشیه برن و از درجه اهمیتشون کم بشه
4- بهتر بود پرسپکتیو ناظر از سمتی زده می شد که ورودی هم دیده بشه و هدایت به سمت ورودی مورد توجه قرار بگیره
5- پرسپکتیو داخلی نداره !!
6- مقطع به عنوان یکی از اصلی ترین موارد شیت در این طرحها دیده نمیشه . همه میدونیم که یک طرح در صورت نداشتن مقطع نمیتونه اطلاعاتی رو که معمار برای داخل فضا ها پیش بینی کرده رو به بیننده بده و این نمره اسکیسی زیر 30 رو برای صاحب طرح به همراه خواهد داشت !
لازم میدونم یاد آوری کنم برای تمرین رو مقطع می بایست کار های خوب معماری رو دید و از روی اونها روکشی کرد و بالا و پایین رفتن ها و همسطح نبودن فضاها دقت زیادی داشت . یک مقطع پویا نمایانگر ایده ها و نظرات پخته معمارشه البته فعلا تو اسکیس !! وگرنه کار اجرایی با توجه به شرایطش بررسی میشه
7- در شیت دوم یعنی پایینی که تفریگاه ساحلیه اتصال به زمین درست نیست !!! گربه رو در طراحی های شمال کشور باید وجود داشته باشه تا باعث عبور و جریان هوا بشه
8- اندازه فونت شیت با اینکه زیباست و در جای خوبی هم قرار گرفته بزرگتر از حد معموله و اگر دقت کنید به اندازه پلان ، دید پرنده و دیاگرام ارتباطی بزرگه .
اندازه حدودی فونت در شیت باید داخل یک کادر 3*10 باشه نه بیشتر و نه کمتر (قانون نیست )
9- برای چندمین بار تکرار میکنم کپی مستقیم از روی کتاب و یا کار دیگران مساوی است با صفر . تعدادی از مدارک این شیتها کپی مستقیم از کتاب هستند !!!
نقات قوت :
1- پرزانته طرح ، تک رنگ اجرا شده و این یکی از بزرگترین نقاط قوت طرحه
2- کمپوزیسیون کلی شیت بغیر از چند قسمت کوچیک در نظر گرفته شده و نقاط پر و خالی به ترکیب خوبی با هم پیوند خوردن
3- پرسپکتیوها چه ناظر ، چه پرنده از نقاطی زده شدن که میتونن اطلاعات خوبی رو به بیننده طرح بدن
4- استفاده از مبانی طراحی اقلیمی در طرح کاملا مشاهده میشه و با تاکید خوب بر روی عناصر لازم در این اقلیم میشه گفت به خوبی با طرح همراه شده
5- فونتها در مکانهای خوبی در شیت قرار داده شدن . و نوع فونت کمک شایانی به بسته شدن شیت کرده
6- اقتضای این شیتها و خصوصا شیت دوم در گذاشتن درخت بوده که اگر چه زیباست ولی نمره منفی داره !! گذاشتن درخت شانسی ممنوع !!!!!!!!!
درختی که میگذارید باید با اقلیم هماهنگ باشه و نه برای خوشگلی شیت . درختکاربردهای بسیار اساسی و مهمی در شیت اسکیس داره و همینطور در اجرا که در یک پست دیگه به اونها خواهم پرداخت

توضیح اینکه : کار خودم هزاران اشکال بیشتر از این کار داره ولی اگه رو این کارها نظراتم رو میدم فقط به خاطر کمک به دوستانه که این اشتباهات رو تکرار نکنن و نه چیز دیگه . امیدوارم به دردتون بخوره

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این کره ماه هم جزو موضوع ها بود...من چرا ندیدم :D:D ..این موضوعات البته خیلی دور از ذهنه ، فکر نمی کنم دیگه اینجوری بیاد

کره ماه!!! :eek:خدای من! یعنی از این اسکیسا هم هست؟ :surprised: واسه چی باید از یه دانشجوی معماری انتظار داشت تو کره ماه طراحی کنه!؟ مسلما" اقلیمش خیلی پیچیده س!

این موضوع های مفهومی چه طورین ؟ من نفهمیدم!:que:

سلام
یادمون باشه هیچ وقت عنوان مهم نیست . اگه اطلاعات از مجموعه ایی که نیاز دارید وجودداره و شما بلدید که طبق همونها طراحی می کنید . اگه اطلاعاتی ندارید و بقیه دارن پس به طور پیش فرض اطلاعاتی رو پایه می کنید و شروع می کنید به طراحی و در صورتی که نه شما و نه کس دیگه اطلاعی از موضوع آزمون نداشته باشه ، اختیار باشماست . فکر نکنید که امکان نداره و شما در معذوریت طراحی قرار گرفتین ، راحت و بدون محدودیت با در نظر گرفتن همین چیزهایی که میدونید شروع به طراحی کنید .
مثال میزنم اگه به شما بگن مقبره عین القضات همدانی رو طراحی کنید چه کاری باید انجام بدید ؟ آیا عین القضات رو می شناسید ؟ آیا فکر می کنید باید یه جوری طرحتونو به اون مرتبط کنید ؟ نه ایتنطور نیست . اینجا دو نکته مهمه
1: مقبره و ریز فضا هاش
2: همدان و اقلیمش
در مورد موضوعات خیلی نا آشنا فقط کافیه ریز فضا های موضوع رو بدونید و یه اقلیم رو در نظر بگیرید و طبق همون طراحی کنید . فقط دعا کنید مکانتون خورشید نباشه !!!

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
برای اینکه تعادل بین دوستان در همه رشته های دارای اسکیس معماری رعایت بشه 3 تا کار از بچه های طراحی شهری رو میگذارم تا دوستان با دید باز رو این موضوعات نظر بدن :

Arch-Azadeh

سلام
برای اینکه تعادل بین دوستان در همه رشته های دارای اسکیس معماری رعایت بشه 3 تا کار از بچه های طراحی شهری رو میگذارم تا دوستان با دید باز رو این موضوعات نظر بدن :

نقد اینا که دیگه کار خودمه :D

من دقیقا می دونم اینایی که این اسکیس ها را کشیدن استادشون کی بوده :smile:، دومان جان اینا را از کجا میاری؟؟؟؟

از آنجا که شیت طراحی شهری دو شیت هست رو اینا انقدر نمیشه نظر جدی داد. ولی خب. در بین اینها: (شیت دوم و سوم خیلی بهترن)
هیج کدوم روند طراحی شهری نداره، شیت اول کاملا مغشوشه، به علت نداشتن کنتراست و تک رنگ بودن و مشخص نکردن روند کار و همینطور که شیت خوب بسته نشده. و سنگینی و سبکی در شیت رعایت نشده.
در شیت دوم همچنان روند مغشوشه!! ولی کنتراست کار خوبه، در شیت طراحی شهری نوشتن جدول سوات به این صورت توصیه نمیشه!!
در شیت سوم، کنتراست خوبه ولی روند طراحی شهری دیده نمیشه. به جز روند همه موارد شیت، استفاده درست از رنگ و کروکی ها خوبه. فقط مقدار نوشته کار کمه و گرافیک خیلی بالاست. در ضمن از رنگ جیغ به خوبی استفاده نشده.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نقد اینا که دیگه کار خودمه :D

من دقیقا می دونم اینایی که این اسکیس ها را کشیدن استادشون کی بوده :smile:، دومان جان اینا را از کجا میاری؟؟؟؟

.

سلام آزاده جون
من تو پستهای قبل گفتم که این اسکیسها مربوط به شاگردان آقای دکتر مرتضی صدیق ، استاد دانشگاه علم و صنعت و مدرس اسکیس در مقاطع ارشد و دکتری است که من با اجازه خود ایشون و به قصد کمک به دوستانم این تصاویر رو میگذارم . تعداد محدودی از این اسکیسها در اختیار من قرار گرفت که خود آقای دکتر از طریق آتلیه خودشون تو کشور پخش کردن . البته کتاب جدیدی هم در دست چاپ دارن که بعد از کنکور بیرون میاد که شامل تمام اسکیسهای بالای 60 و 70 ( مژده به دوستانی که دوست دارند کار کامل ببینند. ) .
در ضمن من قصد تبلیغات برای آقادی دکتر رو ندارم ولی به رسم شاگردی و از اونجا که ایشون حق استادی بر گردن من دارن و من چیزهای بسیار زیادی از ایشون یاد گرفتم مثل اخلاق و مردم داری ، مثل مرام و جنبه استادی ، مثل معرفت و دانشی که به راحتی و سادگی در اختیار همه میگذارنش دلم می خواد بهش بگم من تا زنده ام بنده استاد فهیم و فداکاری هستم که به من اندیشیدن ، دیدن ، احساس کردن و لمس کردن روح معماری رو آموخت ، هستم و با تمام وجودم آرزوی سلامتی ، سرافرازی و سربلندی ایشون رو دارم .
این پست جای درد دل نیست ولی خیلی حرفها از اساتید معماری دارم که بگم ...

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یکسری از عناوین اسکیس رو برای دوستان میگذارم تا انشا الله برای سراسری بتونن همشو هم کار کنن هم کرکسیون .
موضوعات اسکیس برای تمرین دوستان :

1- مقبره ایرج بسطام - بم
2- کتابخانه 1000 جلدی - تبریز
3- مدرسه 5 کلاسه بم
4- راهدار خانه جاده بسطام - گرگان
5- مهد کودک - تهران پارک قیطریه
6- درمانگاه بین راهی - نایین
7- سالن ورزشی چند منظوره
8- نماز خانه بین راهی
9- نمایشگاه صنعتی - دانشگاه تهران
10- انستیتو پرورش گل و گیاه اتوبان نیایش تهران
11- خانه پرستار
12 کانون معماران - تهران
13- خانه پرستار - خرمشهر
14- اقامتگاه بین راهی - جاده شمال
15- محل اسکان جمعیت هلال احمر
16- مسجد 300 نفری دزفول
17- کار خانه مواد غذایی بیرجند
18- کوشک سرچشمه
19- جای فهمیدن آب
20- موزه باد کاشان
21- چای بازار
22- سینما ضلع جنوبی پارک شرقی
23- میدان میوه و تره بار - اتوبان بعثت
24- پلاژگاه و ایستگاه قایق رانی جاده رامسر به چابکسر
25 - دبستان ابتدایی طبس
26- مترو - ترمینال جنوب
27- ایستگاه قطار - شهر ملایر
28- ساختمان پار کینگ 6 طبقه ونک
29- سرویس بهداشتی داخلی میدان جنوب شرقی ونک
30 - پمپ بنزین جاده ای - زنجان
31- خانه دانشجو - دانشگاه علم و صنعت
32- المان سال شکوفایی و نو آوری
33- موزه سینمای جوان - پارک قیطریه
34- سوله بحران - جنوب تهران
35- ایستگاه آتش نشانی - اهواز
36- موزه آثار باستانی - شوشتر
37- کانون پرورشی و فکری - تهران
39- پایانه مسافر بری - اراک
40- نان سنگکی
41- خانه عکس - شمال

برنامه کلی در مورد هر کدام از عناوین میتونه به این شکل باشه که برای هر موضوع ریز فضا هاش دربیاد و شیت اسکیسش بسته بشه . در پستهای بعدی تعداد دیگه ای از عناوین اسکیس رو خواهم گفت

Arch-Azadeh

سلام آزاده جان شما کدام شهر هستید و این cd را که گفتید کجا می شه ازتون بگیرم؟
راستی من خوندن کتاب های معماری اسلامی پیرنیا و معماری ایران پوپ و معماری جهان را شروع کردم.
من ترم 4 هستم کتابایی که شروع کردم خوبه؟ پیشنهادی نداری؟

سلام
من تهران هستم.. راستش ترم 4 یک ذره زود نیست برای ارشد :D ..از زندگی لذت ببر..از ترم 7 شروع کنی خوبه. آره کتابهای اصلی معماری را بخون که اینایی که گفتی از همون اصلی ها هستند. کتابهای گلابچی هم همینطور.
معماری ابران پوپ را زیاد توصیه نمی کنم. به جاش کتابهای پیرنیا + ابنیه سنتی قبادیان + معماری معاصر را پیشنهاد می دم.
زیبایی شناسی در معماری از کتابهای مهمه که حتما باید خونده بشه.

من نظرم اینه که فعلا زوده. ولی با اینا شروع کنی خیلی خوبه
موفق باشی
پ.ن. آدرس بدین + مبلغ پست. سی دی ها را براتون می فرستم;)

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آزاده جون
من تو پستهای قبل گفتم که این اسکیسها مربوط به شاگردان آقای دکتر مرتضی صدیق ، استاد دانشگاه علم و صنعت و مدرس اسکیس در مقاطع ارشد و دکتری است که من با اجازه خود ایشون و به قصد کمک به دوستانم این تصاویر رو میگذارم . تعداد محدودی از این اسکیسها در اختیار من قرار گرفت که خود آقای دکتر از طریق آتلیه خودشون تو کشور پخش کردن . البته کتاب جدیدی هم در دست چاپ دارن که بعد از کنکور بیرون میاد که شامل تمام اسکیسهای بالای 60 و 70 ( مژده به دوستانی که دوست دارند کار کامل ببینند. ) .
در ضمن من قصد تبلیغات برای آقادی دکتر رو ندارم ولی به رسم شاگردی و از اونجا که ایشون حق استادی بر گردن من دارن و من چیزهای بسیار زیادی از ایشون یاد گرفتم مثل اخلاق و مردم داری ، مثل مرام و جنبه استادی ، مثل معرفت و دانشی که به راحتی و سادگی در اختیار همه میگذارنش دلم می خواد بهش بگم من تا زنده ام بنده استاد فهیم و فداکاری هستم که به من اندیشیدن ، دیدن ، احساس کردن و لمس کردن روح معماری رو آموخت ، هستم و با تمام وجودم آرزوی سلامتی ، سرافرازی و سربلندی ایشون رو دارم .
این پست جای درد دل نیست ولی خیلی حرفها از اساتید معماری دارم که بگم ...

از اينكه ميبينم افراد ديگري هم هستند كه براي حقيقت ارزش هاي اخلاقي استاد ارزش قايلند واقعا خوشحالم
مرسي doomann

Arch-Azadeh

امسال هم تاريخ اسكيس سراسري همون اواخر تير ماه هست؟
هرسال هفته آخز تیر یا هفته اول مرداد ماه هست.

كي موضوعهاي اسكيس سراسري رو از سال 82 تا86 رو ميدونه همراه با اقليم هاي خواسته شده ؟ممنون ميشم

84- خانه چای در اقلیم شمال
85- دبستان در اقلیم جنوب ایران (بندرعباس)
86- خانه عکس (یا موزه عکس یادم نیست) - اقلیم شمال - زمین شیبدار

Alireza00

عضو جدید
Sardargom

Sardargom

salam bahs-hatoon kheili jaleb va amoozande bood Az Azade va dooman nahayat tashakor ro daram .
moshkele man ye meghdar pichidast va nemidoonam che karesh konam ,​

man danshjoye terme 8 hastam va ta esfand emkane payane tahsilam vojood nadare , tooye azmoone arshad ( ba in ke gofte boodand ba in sharayet sherkat nakonid )az sare konjkavi va kasbe tajrobe sherkat kardam . javabe azmoon Amade va man rotbeye 350 to memari-memari va 240 toye manzar shodam .​

:confused:? alan nemidoonam rotbeye 350 aslan arzeshe fekr kardan be skis ro dare ya na
:confused:va nemidoonam ba in vaziat aslan man mitoonam azmoon bedam ya na ?​

Agar mano rahnami konid mamnoon misham​

Arch-Azadeh

:confused:? alan nemidoonam rotbeye 350 aslan arzeshe fekr kardan be skis ro dare ya na

350 نه تنها ارزش فکر کردن داره، بلکه باید بهت بگم نفر اول اسکیس پارسال رتبه اش 360 بود :D:D ..پس شک نکن که خیلی بیشتر از اینها ارزش داره. البته اگر تا شهریور فارغ التحصیل نمی شین ، بهتره فقط اسکیس کار کنید و امتحانش را ندید. چون اگه که قبول بشید و نتونین برین 2 سال محرومیت داره:confused:

آزاده جون سلام

منم ترم 2 کاردانی به کارشناسی ام برای منم زوده؟
فکر کنم برای دو سال دیگه کنکور می دین؟؟؟ الان بد نیست. ولی فشار باید سال دیگه باشه;)

موفق باشید، همگی

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
كي موضوعهاي اسكيس سراسري رو از سال 82 تا86 رو ميدونه همراه با اقليم هاي خواسته شده ؟ممنون ميشم
سلام
برنامه جدید من برای کمک به دوستان ، تحلیل هر کدوم از بناها و ریز فضا هاست . خصوصا برای افرادی که رشته های غیر معماری هستند . بنابراین با تکیه بر موضوعات و اقلیمهای مختلف این کار رو شروع میکنم .

موضوع اسكيس پارسال مثل اينكه خانه عكس بوده تو شمال
كسي ميدونه ريز فضاهاش چي بوده؟ مرسي :D
حدود 30تا فضای کاملا مجزا رو به صورت تحلیل کامل برای دوستان باز خواهم کرد امیدوارم با همکاری هم بتونیم به پر بار تر شدن این بخش اسکیس کمک کنیم.

سلام:smile:
خانم آزاده چرا از نفر اول اسکیس پارسال خواهش نمی کنید بیان تجربیاتشون رو در اختیار بقیه بگذارند؟؟؟:que::que::)

دوست عزیزم
رتبه برتر یعنی اعتماد به نفس و تمرین - یعنی از آنچه که آموخته، به جا استفاده کردن ، یعنی کپی کردن بدون اینکه خودت بفهمی ، یعنی مسیر درست دیگران رو تحلیل کردن و مسیر جدید ساختن به سوی موفقیت. متاسفانه همه ما راه پیروزی رو میدونیم ولی هیچ وقت به این اصول عملکردی نگاه نمی کنیم .
ولی پیشنهاد جالبیه من با 12 نفر از قبولیهای پارسال صحبت کردم که متن این مصاحبه رو به صورت سوال و جواب براتون میذارم .
ميشه با اجازه دكتر صديق موضوع هاي جديد اسكيس رو كه امسالسر كلاساشون كار ميكنند رو بزاري؟ممنون ميشم :warn:

تمام موضوعات تاکیدی استاد رو نهایتا تا 3 روز آینده در همین تاپیک خواهم گذاشت .

salam bahs-hatoon kheili jaleb va amoozande bood Az Azade va dooman nahayat tashakor ro daram .​

moshkele man ye meghdar pichidast va nemidoonam che karesh konam ,​

man danshjoye terme 8 hastam va ta esfand emkane payane tahsilam vojood nadare , tooye azmoone arshad ( ba in ke gofte boodand ba in sharayet sherkat nakonid )az sare konjkavi va kasbe tajrobe sherkat kardam . javabe azmoon Amade va man rotbeye 350 to memari-memari va 240 toye manzar shodam .​

سلام دوست عزیزم
از محبتت نسبت به خودم و آزاده جان سپاسگزارم . و به شخصه امیدوارم بتونم کمک ناچیزی به پیشرفت دوستانم بکنم .
اونچه امسال اتفاق افتاده بیشتر شبیه یه کابوسه ولی این کابوس میتونه تبدیل به یک واقعیت کاملا زیبا بشه .

امسال فاصله ها به طرز عجیبی باهم کمه یعنی رتبه 500 تا 1000 اختلاف خیلی فاحشی روی امتیاز نهایی ندارن . یعنی به راحتی با نمره اسکیس این رتبه ها جابجا خواهد شد . پس توصیه اکید می کنم نمره علمی رو فراموش کنید و با تمام قدرت به سمت یک اسکیس بی نقص و کامل با مدارک واضح برید .
اونچه در امتحان اسکیس اتفاق میفته میتونه فرق بین کار بلد ها و نابلد ها رو مشخص کنه . پس به یاد داشته باشید حدود یک ماه و اندی فرصت داریممممم تا روزی حداقل یه اسکیس بزنیم و با تکمیل کردن اطلاعات آماده یک نبرد واقعی بشیم .
اگر چه زمانم کمه ولی اطلاعات بسیار مهمی رو سعی میکنم تو این چند وقت باقیمونده تو این تاپیک بگذارم
به همه دوستان عزیزم چه مجاز شده ها و چه مجاز نشده خسته نباشید می گم و برای همتون آرزوی موفقیت ، پیروزی و سرافرازی رو دارم .

وضعیت
موضوع بسته شده است.