نقشه کشی صنعتی

mahmojgan

عضو جدید
سلام. خیلی خوشحالم از اینکه عضو این سایت شدم و انگیزم از این کار تنها به دلیل یک فکری هست جدیداً توی ذهنم افتاده اونهم طراحی خودرو هست. البته دانشم خیلی کمه (فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی) . اما دوست دارم به هر نحوی شده موفق شم.

tsp.co

عضو جدید
خواستن توانستن هستش! هیچ کارعظیمی نیست که در مقابل اراده انسان سر تعظیم فرود نیارورد! یه نگاهی هم به متن امضای من بیانداز اون هم سخن قشنگیه!

موفق باشی!;);)

پارسا سرلک

عضو جدید
سلام دوست عزیز .برات آرزوی موفقیت میکنم
ولی برای رسیدن به هدفت باید محاسبات قوی داشته باشی

A.elnaz

عضو جدید
سلام من نقشه 2بعدی یا 3 بعدی ترمز دستی نیسان رو لازم دارم اگه میتونین کمکم کنین

پارسا سرلک

عضو جدید
سلام دوست عزیز من تقشه هایی که شما میخواهید ندارم ولی اگر شما برای کشیدنش مشکل دارید میتونم کمکتون کنم;)

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هم فوق دیپلم نقشه کشی دارم وهم دانشجوی ترم اخر جامداتم
اگه کسی سوالی داره اگه بتونم کمک کنم در خدمتم

A.elnaz

عضو جدید
سلام استاد از ما محاسبات تنش های موجود در ترمز +نقشه های ترمز دستی رو می خواد چون همه قطعات ترمز خم شده هستند نقشه کردنش برام مشکله؟

ebi136

عضو
سلام من کتاب یا مقاله ای درمورد آموزش نقشه کشی صنعتی بویژه سدسازی می خوام

A.elnaz

عضو جدید
سلام دوست عزیز من تقشه هایی که شما میخواهید ندارم ولی اگر شما برای کشیدنش مشکل دارید میتونم کمکتون کنم;)
سلام دوست گرامی من میخوام یه گیره برای حمل قرقره طراحی کنم ترجیحاًبا مکانیزم چهار میله اگه ممکنه کمکم کنید

father_eng

عضو جدید
سلام

سلام

سلام ببخشید من می خواستم در مورد کاردانی مکانیک -نقشه کشی صنعتی اطلا عاتی داشته باشم و اینکه آیا قبول شدن از کاردانی به کارشناسی آسان است یا نه ;)

ahmadjafary

عضو جدید
فقشه قطعه ماشين

فقشه قطعه ماشين

del;ahmad jafary گفت:
من هم فوق دیپلم نقشه کشی دارم.اگرفقشه قطعات ماشين داري به صورت pdf براي من بفرس;)ممنون ميشم كه تو سايت بگي براي من است.

father_eng

عضو جدید
من هم فوق دیپلم نقشه کشی دارم وهم دانشجوی ترم اخر جامداتم
اگه کسی سوالی داره اگه بتونم کمک کنم در خدمتم
سلام دوست عزیز من می خوام تازه وارد رشته کاردانی مکانیک نقشه کشی صنعتی بشوم می خواستم بپرسم آیا قبول شدن از کاردانی به کارشناسی آسان است یا نه و اینکه نرم افزار های مورد استفاده چی هستند ؟ خیلی ممنون

mashti

عضو جدید
سلام ببخشید من می خواستم در مورد کاردانی مکانیک -نقشه کشی صنعتی اطلا عاتی داشته باشم و اینکه آیا قبول شدن از کاردانی به کارشناسی آسان است یا نه ;)

آره-من نقشه كشي صنعتي تو دانشگاه جامع علمي-كاربردي خوندم رتبه كنكور كدولتي كارداني به كارشناسيم 8 شد

arnela

عضو جدید
سلام
من جزوه یا منبعی برای درسای:قیدوبند - طراحی قالب می خوام کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟؟

ساحل69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،
گفتید هر سوالی داریم بپرسیم.
خوب سوال من اینه: می شه در مورد این درس توضیح بدین؟ چه کار هایی باید توش انجام داد؟ تئوری هم داره؟ تئوریش چه طوری هست؟ و در کل برای یک ترم اولی بگید که اصلا چی هست!!!
ممنونم.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
به طور کلی نمیشه گفت تئوری داره.
ولی در مبحث تلورانسها و انطباقات باید کتاب های مرتبط رو مطاله کرد.
در مورد درسهایی که در طول کاردانب نقشه کشی ارائه میشه غیر از نقشه کشی درسهایی مثل طراحی قالب و اندازه گیری و تئوری کارگاهها بطور تئوریک تدریس میشه .
میشه گفت سخت ترین درس در این رشته :استاتیک و مقاومت و اجزا است.
البته وقتی وارد مقطع کارشناسی میشید میبینید که عملا شما در دوره کاردانی هیچی نخوندین ویاد نگرفتین.
پس فارغ التحصیل شدن با معدل کمتر از 17 در این دوره یعنی ...... حالا از هر دانشگاهی که میخواد باشه.:)

ساحل69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا کاردانی نخوندم. 3 ماه پیش پیش دانشگاهی رو تموم کردم و تازه قراره به دانشگاه برم. می شه برای کسی که می خواد تازه وارد این رشته بشه توضیح بدین؟ ببینین منظور من درس نقشه کشی صنعتی توی مکانیک ساخت و تولیده نه خود نقشه کشی.
ازتون ممنونم....

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام به شما ساحل69
در این مورد باید بگم که چیز خاصی که قابل توجه باشه تدریس نمیشه
مباحث:
سه نما-انواع پرسپکتیو(ایزومتریک-دی متریک-کاوالیر-کابینت)
انواع برش (کامل-شعاعی و......)
تدریس میشه.
منبع اون هم اکثرا کتاب نقشه کشی صنعتی 1 دکتر مرجانی -رسم فنی تقی نژاد-مرجع نقشه کشی صنعتی دکتر ولی نژاد-نقشه کشی صنعتی بوگلیوبف است.

esf javanan

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیزم آقای مهندس سر لک

من یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی در رشته تکنولوژی طراحی و نقشه کشی صنعتی هستم.و کاردانی نقشه کشی صنعتی را دارم و در حال حاضر همزمان با تحصیلم در شرکت اسنوا نقشه کشی با نرم افزار مکانیکال را انجام می دهم.
اما نمی دانم در آینده با کدام یک از نرم افزار های زیر کار کنم تا موفقتر باشم و از رقیبان پیشه بگیرم. کتیا_ یونی گرافیکس_پریجینییر_؟؟؟؟؟؟؟ لطفاً من را راهنمایی کنید.

با تشکر فراوان
جواد مهیاری-از اصفهان

abbas66

عضو جدید
سلام من هم ترم 4 رشته نقشه کشی هستم دنبال قطعات خودرو می گردم که تبدیل به نقشه کنم اگه کسی عکسی سراغ داره ممنون میشم کمکم کنه:)

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا منظورت چیه؟
کتاب میخوای که توی بازار زیاده ولی توی مرجع کامل نقشه کشی ولی نژاد هست

:w27:تشکرهای شما****مشوق ماست:w27:

miladiii

عضو جدید
نمای گسترده

نمای گسترده

سلام دوستان، من می خوام طرز تبدیل نمای 3 بعدی به دو بعدی ( همان تبدیل به نمای گسترده ) را بدونم.
از شما ممنونم.:que: