شبیه ساز کنترلر دستگاه CNC

mostafa.2809

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین عزیز

من چند وقت پیش تو این سایت یه برنامه دیدک گه کنترلر دستگاه CNC را شبیه سازی کرده بود ( البته پنل کنترل منظورمه ) می شد تو این محیط اپراتوری دستگاه را می توان یادگرفت به طور کلی کار در یک محیط واقعی دستگاه شبیه سازی می شه ( برای زیمنس و فنوک و... را داشت )
اما متاسفانه الان دیگه نمیتونم این نرم افزار را پیدا کنم کسی خبرداره از این نرم افزار

با تشکر

mirhoseinhoseine

عضو جدید
سلام خدمت مهندسین عزیز

من چند وقت پیش تو این سایت یه برنامه دیدک گه کنترلر دستگاه CNC را شبیه سازی کرده بود ( البته پنل کنترل منظورمه ) می شد تو این محیط اپراتوری دستگاه را می توان یادگرفت به طور کلی کار در یک محیط واقعی دستگاه شبیه سازی می شه ( برای زیمنس و فنوک و... را داشت )
اما متاسفانه الان دیگه نمیتونم این نرم افزار را پیدا کنم کسی خبرداره از این نرم افزار

با تشکر
سلام علیکم
خسته نباشید دوست من در رابطه با این موضوع می خوام توجه تو رو به کتاب سید جلال حقی سری مثلث نارنجی انتشارات آفنگ به نام اپراتوری وبرنامه نویسی به همراه سی دی
که همون نرم افزار شبیه ساز کنترلر زیمنس جلب کنم من که ازش استفاده کردم الحق ووالانصاف بی نظیره.

jamal mousavi

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان من بدنبال مطالبي را جع به "برنامه نويس فرز CNC كنتلر زيمنس 828D " ميگردم مثل سايتها وكتابها و مقاله و.......... براي پايان نامه ام نياز مبرم دارم خيلي ممنون ميشم كمك كنين وراهنماييم كنين
باتشكر

usignor

عضو جدید
اسم این نرم افزار sscnc هستش ک برای شرکت نرم افزاریه پرند هست

ansari6857

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان من بدنبال مطالبي را جع به "برنامه نويس فرز CNC كنتلر زيمنس 828D " ميگردم مثل سايتها وكتابها و مقاله و.......... براي پايان نامه ام نياز مبرم دارم خيلي ممنون ميشم كمك كنين وراهنماييم كنين
باتشكر

باسلام
عنوان کتاب : آموزش نرم افزار شبیه سازی sscnc برای کنترل زیمنس
این کتاب به صورت کامل برنامه نویسی و اپراتوری دستگاه های CNC را به طور آموزش میده .
بسیار مناسب برای دانشجویان ساخت و تولید می باشد .
همچنین نرم افزار SSCNC هم بدون محدودیت نصب به همراه کتاب موجود است.
لینک خرید :
[تنها کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده کنند] D8%B5%D9%88%D9%85%D9%87%20%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7 %D8%B1%D9%8A
در این نرم‌افزار با انتخاب کنترل مورد نظر و دادن G cod مورد انطباق با دستگاه عمل شبیه سازی کامل برای دستگاه‌هایcnc را انجام می¬دهد.
از قابلیت‌های این نرم‌افزار شبیه سازی کامل دستگاه، توانایی برنامه نویسی، تنظیم و نصب قطعه کار، توانایی انتخاب ابزار، تعریف نقطه صفر، رفرنس کردن دستگاه، مشاهده و اندازه گیری با ابزارهای لبه‌یاب و کولیس، میکرومتر و…، قابلیت ضبط و پخش، ماشینکاری قطعه کار با اثر مایع خنک کننده و… می‌باشد.
اگر بخواهیم روند کتاب آموزش نرم‌افزار sscnc برای کنترل¬های SINUMERIK را بررسی کنیم شرح آن به ترتیب زیر خواهد بود:
بخش اول:
در فصل اول با ارایه G کدها و M کدهای تراش با کنترل SINUMERIK به آموزش برنامه نویسی پرداخته شده است در فصل دوم به ارایه چندین نمونه برنامه تراش با کنترل SINUMERIK پرداخته شده است.
در فصل سوم علاوه بر آشنایی با محیط SSCNC، به مدیریت اسناد و نوار ابزارهای دستگاه تراش پرداخته شده است.
در فصل چهارم که به تعبیری مهم¬ترین فصل این کتاب به شمار می¬رود، به آموزش و اپراتوری دستگاه‌های تراش با کنترل SINUMERIK سری801،802S T، 802S/802SE T، 802D T، 810/840D T پرداخته شده است.
بخش دوم:
در فصل دوم با ارایه Gکدها وM کدهای فرز با کنترل SINUMERIK به آموزش برنامه نویسی پرداخته شده است
در فصل سوم به ارایه چندین نمونه برنامه فرز با کنترل SINUMERIK پرداخته شده است.
در فصل اول به مدیریت اسناد و نوار ابزارهای دستگاه فرز پرداخته شده است.
در فصل چهارم به آموزش و اپراتوری دستگاه‌های فرز با کنترلSINUMERIK سری،802S M، 802S/802SE M،802D M، 810/840D M پرداخته شده است.
فهرست این کتاب شامل :
بخش اول
فصل اول: آموزش برنامه نویسی دستگاه‌¬های تراش با کنترل SINUMERIK
فصل دوم: نمونه برنامه‌های دستگاه تراش با کنترل SINUMERIK
فصل سوم: شرح پارامترهای نرم افزاری دستگاه تراش
فصل چهارم: اپراتوری دستگاه¬های تراش با کنترل SINUMERIK
دستگاه تراش CNC با کنترل SINUMERIK 801 63
دستگاه تراش CNC با کنترل SINUMERIK 802S T 76
دستگاه تراش CNC با کنترل SINUMERIK 802C/802SE T 89
دستگاه تراش CNC با کنترل SINUMERIK 802D T 102
دستگاه تراش CNC با کنترل SINUMERIK 810/840D T 118
بخش دوم