فرهنگ غلط

لوتوسو

عضو جدید
موضوع مزاحمتشه،وگرنه مشکلی نیس
مثلا همسایه ما یه سگ آورده بود و بسته بودش تو حیاط،همه میدونن ک سگ رو هرچند یه بار باید برد بیرون وگرنه همش پارس میکنه و ناآرومه،ولی نمی برد!!
یا یه بار ک خودم رفته بودم بیرون ،یه سگه اومد طرفم،یه پارسی کرد ک یه متر پریدم،خدارو شکر قلاده داش!!!

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی حیوون نجس تو خونه نگه می داره(سگ خرگوش خوک....)
تکلیفش مشخصه
نگاه بد مردم هم واسه اینه که طرف اسمش مسلمونه اما رفتارش کفر آمیز
اگرم که پرنده نگه می داره
یا گاو و گوسفند
که کسی بد بهش نگاه نمی کنه

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا به ادمایی که تو خونه از حیوانات(سگ،سنجاب،پرندگان) نگهداری میکنن به یه دید دیگه نگاه میکنن؟
به نظرتون ناشی از فرهنگ غلطمونه یا نبودنش؟
فکر میکنم برمیگرده به اعتقاداتو و تفکرات اون شخصی که با یه دید دیگه نگاه میکنه. شاید بشه گفت فرهنگ غلط.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
تکلیفش مشخصه
یا گاو و گوسفند
نه دوست من،بد نگاه میکنن یه چیزم اونورتر.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع مزاحمتشه،وگرنه مشکلی نیس
مثلا همسایه ما یه سگ آورده بود و بسته بودش تو حیاط،همه میدونن ک سگ رو هرچند یه بار باید برد بیرون وگرنه همش پارس میکنه و ناآرومه،ولی نمی برد!!
یا یه بار ک خودم رفته بودم بیرون ،یه سگه اومد طرفم،یه پارسی کرد ک یه متر پریدم،خدارو شکر قلاده داش!!!
اولش که گفتم،فرض کردیم که مزاحمتی ایجاد نمیکنه.

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اقاق رضا مگه سگ نجس نیست؟اصلا خونه ات هم بزرگ باشه وقتی در معرضش قرار میگیری نمازت باطل میشه که!!!

چیزی که من از تحقیقاتم بدست اوردم: حدیث است که سگ برکت را از خونه میبرد با این که من خودم عاشق سگ هستم
نگه داشتن پرندگان در خانه توصیه شده از قبیل مرغ و خروس و... در کتاب حلیته المتقین نوشته شده پردگان باعث میشود شیاطین در منزل با پرندگان مشغول باشند تا با ادمیزادهای ان خانه
در هر صورت نگهداری هر نوع حیوانان که باعث ازار و اذیت همسایگان و رعب و وحشت دیگران باشد حرام است
خلاص:d

مرسی از همه دوستان که نظر دادن.
ولی مشکل این نیست که چی داشته باشی و تو چه شرایطی خوبه یا نه!
مشکل اینجاست که چرا اگه یه نفر سگ داره(نه تو محل زندگیش)زودی همه بهش میگن سگ باز و اگه کبوتر داشته باشی (طوری که برا کسی مزاحمت ایجاد نکنه)بهش میگن کبوتر باز و همینطور بره تا اخر برا سایر حیوانات.
چرا نمیگن طرف اینا رو از سر علاقه یا شرایط کاری(مثلا سگ) و یا سایر دلایل نگه داری کرده؟
این چرا جا نیفتاده برا مون؟
مرسی از همه.

اتفاقاً برای همه دوستانی که با سگ مشکل دارن باید بگم که یه مطلب بسیار بسیار جالبی میخوندم که از یکی از اشعار قدیم ما استخراج شده بود که مسلمان و مومن کسی است که هفت صفت سگ را داشته باشد، تمام اون هفت صفت رو یادم نیست ولی یکیش قناعت بود (چون سگ به هر چیزی و هر مقدار کمی که غذا بهش بدین قانعه)، یکیش وفاداری بود، یکیش شب زنده داری بود، یکیش پاسداری بود و از این قبیل صفات که برام جالب بود.

حیوانات هم مخلوق خدا هستند، من نمیدونم چه طور بعضی از کسانی که دم از مومن بودن و خدا دوستی میزنن برای مخلوقات خدا ارزش قائل نیستن؟؟ حیوانات هم مخلوق خدا هستند. اگر به حیوانات رسیدگی کنیم و بهشون غذا بدیم خیلی برکت داره و واقعاً حیوانات زبان بسته اند.

اینکه چرا برای مردم مملکت ما نگهداری از حیوانات انقدر عجیب غریب به نظر میاد به دلیل مشکلات فرهنگیه و اینکه نمیدونم چرا بعضی مردم ما انقدر به آزار دادن حیوونا علاقه دارن.... تا سگ تو خیابون میبینن بهش سنگ میزنن، تا گربه میبینن دنبالش میکنن یا بهش لگد میزنن ... و مدام هم بچه هاشونو از نزدیک شدن به حیوونا میترسونن که مثلاً مریض میشی یا زیگیل میزنی یا با عقاید خرافی و غلط که مثلاً گربه سیاه شومه و ...
گربه های زیادی رو دیدم که دمشون رو قطع کرده بودن یا ناخوناشونو کشیده بودن... یا دو سال پیش روی طوله سگ آب جوش ریخته بودن تمام پوستش ور اومده بود و وقتی بردیمش دامپزشکی دکتره مجبور شد خلاصش کنه چون کاری نمیشد کرد. این اتفاقات خیلی ناراحت کنندست....

اینم بگم که نگهداری از حیوون بیماری ایجاد نمیکنه. من از زمانی که چشم باز کردم تو خونه سگ یا گربه داشتیم و تا به الان هیچ نوع از مریضی یا میکروبی از حیوونایی که داشتیم نگرفتم.
هر زمان سگ یا گربه ای دیدیم که صدمه دیده بود یا مریض شده و اگر به حال خودش رها میشد میمرد، ازش مراقبت کردیم، و هیچ اتفاقی هم برامون نیفتاده... نه مریض شدیم، نه کزاز گرفتیم، نه طاعون گرفتیم و نه هار شدیم !!

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
pooneh12345
تکلیفش مشخصه
یا گاو و گوسفند

حیوانات با هم چه فرقی دارن آخه ... ؟؟
آخه چرا نگهداری از حیوون زبون بسته ای مثل سگ باید یه رفتار کفرآمیز محسوب بشه؟
مگه اونم مخلوق خدا نیست .... ؟؟؟