بحث هفته:سینمای ایران

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز
بحث این هفته به نوعی به هیچ پیش زمینه یا توضیحی نیاز نداره.....
فکر می کنم حرف راجع بهش زیاد دارین پس بدون حاشیه پردازی می رم سر اصل مطلب....

موضوع بحث از 16/2/87 تا 23/2/87 به مدت یک هفته عبارت است از:

سینمای ایران.......

مطابق دو هفته گذشته امیدوارم قوانین رو رعایت کنید:
خواهش میکنم خواهش می کنم خواهش می کنم...

به اعتقادات و نظرات هم احترام بذارين...
به كسي توهين نكنين و حرف سياسي نزنين......
ازاسپم و انحراف تاپيك جدا بپرهيزيد...............

تاکید می کنم تاپیک زمانداره و در تاریخ مورد نظر قفل خواهد شد.....

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از شروع یه چیزی بگم...
من فکر می کنم این موضوع گرچه واضحه ولی اینکه از کجا باید بحث شروع بشه یکم سخته..
اول بیاید جهت بحث رو مشخص کنیم که بعد دچار سردرگمی نشیم...

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از شروع یه چیزی بگم...
من فکر می کنم این موضوع گرچه واضحه ولی اینکه از کجا باید بحث شروع بشه یکم سخته..
اول بیاید جهت بحث رو مشخص کنیم که بعد دچار سردرگمی نشیم...
من فکر کنم بد نیست اگه از دلایل رکود سینما حرف بزنیم!شما چی موافقین؟

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من یکی از دلایل رکود سینمای ایران اینه که به قول اقای مشایخی سینمای ما شده سینمای عروسکها.....اغلب کسانی تو سینما محبوب میشن و مطرح میشن و پولساز میشن که از چهره بهتری برخوردارن...و کمتر به دانش بازیگری افراد توجه میشه....

amirgb

اخراجی موقت
درود دوستان
مبحث مطرح شده بسیار کلی می باشد
و جمع کردن یک مبحث کلی با این همه زیر شاخه کمی دشوار می نماید
سینما می تواند از منظر تاریخ سینما و یا دوران اوج ان و یا دلایل نزول کیفی فیلم ها و ده ها موضوع دیگر مورد بحث و بررسی قرار گیرد
ضمن اینکه این بحث نیاز به برخی از اطلاعات تخصصی نیز دارد

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود دوستان
مبحث مطرح شده بسیار کلی می باشد
و جمع کردن یک مبحث کلی با این همه زیر شاخه کمی دشوار می نماید
سینما می تواند از منظر تاریخ سینما و یا دوران اوج ان و یا دلایل نزول کیفی فیلم ها و ده ها موضوع دیگر مورد بحث و بررسی قرار گیرد
ضمن اینکه این بحث نیاز به برخی از اطلاعات تخصصی نیز دارد
دقیقا منظور من هم از پست دومم همین بود.....
این موضوع خیلی گستره هستش و جمع و جور کردن نظرات خیلی سخت انجام بشه...
من فکر می کنم خودمون می تونیم زیر مجموعه های بحث رو مشخص کنیم و یکی یکی راجع بهشون صحبت کنیم.....
مثلا:
مقایسه ی سینمای قبل از انقلاب و بعد از انقلاب ...
بررسی وضعیت سوپر استارها از نظر قدرت بازیگری.......
مقایسه فیلمهای تجاری با فیلمهای هنری و بررسی علل گرایش به ساخت فیلمهای صرفا تجاری...
دلایل رکود سینما از نظر داستان و قدرت بازیگری و نادیده گرفتن هنرپیشگان میانسال..
و.........
لطف کنید اگه موافقید بگین تا یکی یکی به این زیر مجموعه ها برسیم.....:redface:

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اگه پیگیر تاپیک بحث هفته باشین می بینید که تغیرات در شرف وقوع و در حال انجام هستند.....:redface:
متاسفانه نتونستم اولین پست این تاپیک رو ادیت کنم پس اینجا باز هم اعلام می کنم:
محدودیت زمانی از بحث ها برداشته شده....
خوب دیگه این بحث مورد علاقتونه چرا شروع نمی کنید؟:huh:

سلام
در مورد سینمای عروسکی موافقم
توی سینمای امروزی از این نمونه ها زیادند متسفانه
بازی و ایفای نقش در حد صفر و خیلی بی روح و سرد ولی قیافه بیست!
بد نیست در مورد سینمای قبل از انقلاب هم حرف بزنیم
بنظر من قدرت ایفای نقش توی اون دوران بیشتر بوده شاید بازیگران قدرت مانور بیشتری داشتن
بهروز وثوق رو من خیلی قبول دارم
کارش درسته . حالا بقیه دوستان بیان نظر بدن تا شروع کنیم

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیما جان
من اینو اصلا قبول ندارم... الان هنرپیشه ها ی خیلی قوی داریم مثل پرویز پرستویی مثل داریوش ارجمند.....و کسای دیگه
اتفاقا بحثی که هست سینمای مافیای قبل از انقلاب باعث این بوده که فقط چند تا هنر پیشه رو کار باشن.....
اما حالا خیلی از هنر پیشه هایی که اونموقع تو حاشیه هم نبودن کار می کنن و نشون می دن که واقعا هنرمندن... مثل همین داریوش ارجمند.....

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اینو بگم
خیلی از بازیگرای قبل از انقلاب هم تو بعضی فیلما عالی بودن....
مثلا بهروز وثوقی تو قیصر....
یا استاد انتظامی که قدرت بازیگریشونو نمی شه هیچوقت انکار کرد........:redface:

بازیگرای ایرانی کارشون خوبه.الته چند نفری هم هستند که فقط دارن نون قیافشون رو میخورن ولی به نظر من مهمترین ضعف سینمای ایران نبوده فیلمنامه و داستانهای خوبه. داستان همه ی فیلمها تکراری و شبیه هم هستش. چند تا فیلم هم که بر اساس فیلمنامه ی خوب ساخته میشه اونارو هم مسئولین محترم توقیف می کنن.

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد سینمای قبل انقلاب نظرم اینه که تو اون سینما موضوع فیلم ها اکثرا یکی بوده ...خیلی کم تنوع موضوعی بوده...درسته که بازیگران خوب و با استعدادی بودن اما تا وقتی یه موضوع خوب واسه بازی نباشه اون بازی به چشم نمیاد....واسه همین من خودم خیلی از فیلم های قدیمیمون خوشم نمیاد ...البته فیلم هایی هم در اون زمان ساخته شد که به نوع خودش فوق العاده بودن....اما تعدادشون خیلی کمه
اما تو سینمای الان یک مقداری این موضوع بهتر شده....حداقل هر سال یک فیلم متفاوت میاد که بیننده ای که از موضوع عشق و عاشقی خسته شده بره بشینه نگاه کنه....هر چند که با وجود فیلم نامه نویسای مطرحی که الان هستن انتظار میره این تعداد بیشتر بشه

amirgb

اخراجی موقت
با اینکه این مبحث بسیار گسترده است و قلم زنی در مورد آن بسیار دشوار
اما از دیدگاه خویش چندین نکته را بیان می کنم
در زمان پیش از انقلاب و در اوایل ظهور پدیده ای به نام سینما بازیگر زن بسیار کم بود و مردان نیز که در این زمینه فعالیت می کردند چندان تبهر و ورزیدگی نداشتند.
در این میان افرادی از تیاتر جذب سینما شدند که به جرات می توان گفت موفق ترین نسل بازیگران ما هستند
بازیگرانی با قدرت بیان بسیار بالا
انتقال حس قوی
و ایفای نقش بسیار طبیعی و هنرمندانه
که در این میان می توان از عزت الله انتظامی . جمیله شیخی . محمد علی کشاورز . نادره. جمشید مشایخی . و .... نام برد.که هر یک از اینان به حق یکی از مهره های سنگین سینمای ایران محسوب می شدند.در این برهه از زمان قافله ی فیلم نامه نویسان ما از قافله ی هنر مندان باز می ماند و به تکرار مکررات می پردازد و زمینه را برای ایفای هنر تنگ می کند.اما نمی بایست از فیلم های موفق این دوران چشم پوشید.فیلم هایی همچون حسن کچل.قیصر و.......
که این فیلم ها امروزه روز نیز دریایی از آموزش محسوب می شود برای هنرجویان این رشته.
تکرار فیلم نامه ها و فکوس بیش از حد کارگردانان بر نام های مشخص همچون قردین بهروز وثوق و دیگران فیلم های دهه 50 را تبدیل به سریالی تکراری نمود که امروزه از آن به عنوان فیلم فارسی یاد می شود.
بعد از انقلاب تا مدت ها فیلم های ما حول جریانات مربوط به انقلاب و خیال پردازی و دروغ گویی در مورد فساد خاندان سلطنتی می گردید و سپس به موضوعات مربوط به جنگ و بزرگ نمایی های فتوحات ایران و زبون جلوه دادن عراق.
در این برهه به علت جو بسیار بد فرهنگی و دید منفی نسبت به این قشر تنها چند چهره ی شاخص به سینمای ایران معرفی می شود که از آن جمله می توان به نام هایی همچون آتیلا پسیانی.پرویز پرستویی.فریبرز عرب نیا و چند تن از بانوان اشاره کرد.
پس طی ب فاگیر فیلم جنگی ساختن کم کم خلع هنر در سینما در ایران حس گردید و کارگردانان بزرگی به این هنر روی آوردند و استعداد های نوینی کشف شد که در این بین بانوان نقش بسزا و حضوری فعال تر داشتند.
اما امروزه....
سینمای عروسکی تعبیر زیبایی است از سینمای ایران
سینمایی که در آن کسی با استعداد صفر در زمینه ی بازیگری و تنها به صرف قیافه تبدیل می شود به سوپر استار سینمای ایران
فیلنامه نویسان اکثرا راه قهقرا طی می کنند و روی آورده اند به سبک و سیاق فیلم های فارسی.
در این بین عرصه برای بزرگان این همر تنگ امده زیرا فیلنامه ای که در آن نقش مناسب با جایگاه ایشان نوشته شده باشد کم است و ایشان برای گذران زندگی بایست نقش های چند دقیقه ای و دست چندم را ایفا کنند.
سینمای اوروز ایران روی از هنر گرفته و بیشتر به سمت در آمد زایی می رود و این آفت هنر است
از طرفی ذایقه بیننده را مسموم کرده اند و درک هنری او را تنزل دادند.
.
.
.
.

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
دليل ركود سينماي ايران به نظر من نبود امنيت مناسب براي فيلماي روي اكران هستش چون وقتي من مي دونم فلان فيلم 5 روز ديگه مياد بيرون و با 1000 تومان مي خرم و تا آخر عمر هر چند نفر مي تونن ببيننش ديگه نميرم سينما يه بار ببينمش با پول بيشتر!!!

ولي به نظر من مشكل سينماي ما از لحاظ بازيگري اينه كه ما براي بازيگرامون دقيقا عين خواننده هامون *****ي نداريم به هر فيلمنامه و تهيه كننده اي واسه ساخت هر چيزي مجوز ميديم سليقه ي خود ما هم انگار شده چوبي تو سر بازيگراي حرفه اي اگه يكي مثل امين حيايي بدونه كه فيلماي هنري هم مي فروشن و يه پول خوب گيرش مياد تو هر پيشنهادي كه بهش ميشه بازي نمي كنه و اين حيفه.
چرا بهرام بيضايي بيش از 10 فيلمنامه نوشته شده ولي بدون مجوز داره كه اگه هر كدومشون ساخته ميشد جزو شاهكاراي سينماي ايران ميشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا عباس كيارستمي و محسن مخملباف تو ايران از طرف تهيه كننده ها حمايت مالي نميشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اينا هستن دليل هندي شدن سينماي ايران!!!
سليقه ي اكثر ايراني ها هم خيلي بي تاثير نيست تهيه كننده بايد رغبت كنه يه فيلم درست و حسابي بسازه؟!؟

amirgb

اخراجی موقت
درود
دوست من سینمای ایران به سمت هندی شدن پیش نمی رود زیرا اصلا در حد و اندازه های فیلم هندی قرار نمی گیرد
فیلم های ما نام مخصوص خود دارد
فیلم ایرانی
در مورد ممیزی در آثار حق با شماست.نه تنها در موزد سینما که ممیزی نابود کننده ی کلیه هنر های ما محسوب می شود و متاسفانه این روند به شدت پیگیری می شود.
تهیه کننده در حال حاضر به عنوان یک بازار در آمد به سینما نگاه می کند.مسلم است که یک سرمایه دار تمایل به بازگشت سرمایه دارد.به همین جهت در فیلمی سرمایه گذاری می کند که جوان خوش بر ور ویی هرچند ناشیانه نقش اول ان را بازی کند.این ضعف فرهنگی ماست که ما به این سمت و سو کشانده شدیم.و این رسشه در بحث هفته ی پیش دارد.

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
در مورد ممیزی در آثار حق با شماست.نه تنها در موزد سینما که ممیزی نابود کننده ی کلیه هنر های ما محسوب می شود و متاسفانه این روند به شدت پیگیری می شود.
تهیه کننده در حال حاضر به عنوان یک بازار در آمد به سینما نگاه می کند.مسلم است که یک سرمایه دار تمایل به که زگشت سرمایه دارد.به همین جهت در فیلمی سرمایه گذاری می کند که جوان خوش بر ور ویی هرچند ناشیانه نقش اول ان را بازی کند.این ضعف فرهنگی ماست که ما به این سمت و سو کشانده شدیم.و این رسشه در بحث هفته ی پیش دارد.
خوب البته توجه داشته باشید که همه فیلمهای ایران تجاری نیستند.....و نکته بعدی اینه که همه سوپر استارای خوش سیما هم فقط به خاطر چهرشون مطرح نشدن....مثل گلشیفته فراهانی یا خیلی کسای دیگه.......
باید بین فیلمهای تجاری و فیلمهای قوی که ساخته می شه تفائت قایل شد.....:redface:

amirgb

اخراجی موقت
نه عزیزم در تعریف سوپر استار در کل تاریخ سینما تنها 2 نام مطرح می شود
مرحوم فردین و این پسره گلزار
گلشیفته که شما از نام بردید الزاما حضورش در یک فیلم ضامن فروش بالای فیلم نیست و این در تضاد با تعریف سوپر استار بودن است
اما در مورد تجاری و غیر تجاری بودن فیلم ها
ما هم نگفتیم که کلیه ی فیلم ها تجاری ساخته می شوند اما اکثریت چنین است و جو ممیزی موجود کارگردان ها و تهیه کنندگان را به 2 سمت و سو می کشاند
1-فیلم محبوب گیشه ساختن
2-دست کشیدن از کار
مثال:کمال تبریزی امسال فیلم همیشه پای یک زن در میان است را ساخت که فیلمی است برای گیشه
اما بهمن فرمان ارا و دیگر بزرگواران فیلم هنری ساختند و در جشنواره شرکت نکردند و اجازه ی اکران داخلی نیز نیافتند و در تردید هستند از برای اغاز کاری نو

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من بد بیان کردم....
منظورم از سوپر استار بازیگر به معنای واقعی بود... یعنی جناب پرستویی و خانم معتمد آریا مثلا.....
به نظر من بازیگر کسی هستش که همه نقشی رو بتونهه بازی کنه... مثال گلشیفته رو زدم فقط واسه قیافش اما اگه دقت کنید فقط نقش یه آدم زجر کشیده رو می تونه بازی کنه به زمانه -گیس بریده -میم مثل مادر و...... نگاه کنید....

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مسئله مهم اینه که همه فیلمهایی مثل یه بوس کوچولو- خانه ای روی آب یا مثلا بوتیک رو نمی پسندن...
پس گاهی ساخت فیلمهای پر چهره و یا گیشه پسند واسه سرپا نگهداشتن این سینمای درب و داغون لازمه.....

mehrshad67

کاربر فعال
به طو ر کل سینمای ایران فعلا به سمت ساختن فیلم های عامه پسند می ره الان خیلی وقته که یه فیلمی که آدم از دیدنش لذت بیاره تو بازار نیومده اکثرا از لحاظ موضوع کلیشه ای وتجملاتی اند در صورتی که درصد بسیاری از فیلم هایی که خیلی مورد توجه مردم قرارداره توی زندگی سطح پایین جامعه هستش مثل مارمولک واخراجی ها.

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداييش چند نفرتون فيلم گاو خوني بهروز افخمي رو ديدين؟حالا چند نفرتون فيلم آتش بس رو ديدين؟
احتمالا خيلي اين امار با هم فرق مي كنه مي دونين واسه چيه چون اكران گاو خوني كه يه شاهكار هنري بود در مقابل فيلم (به نظر من) مسخره ي آتش بس تقريبا هيچ بود واقعا ارزش اينو داره كه واسه سرپا نگه داشتن سينماي ايران اين بلا رو سر فيلما و كارگرداناي خوب آورد؟
تو هاليوود هم فيلم گيشه پسند ساخته ميشه كه ادم از ديدنش حس مي كنه كه به شعورش توهين شده ولي اينقدر فيلم محكم و قوي ساخته ميشه كه ميشه اون ضعيفا رو ناديده گرفت مي دونين چرا چون اون كسي كه ميره فيلم مزخرفي رو نگاه مي كنه فيلم فوق العاده رو هم نگاه مي كنه

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سینمای ایران به نظر من یکی از بهترین سینما های دنیاست
فیلم های با مفهومی که در تمام لحظه هاش می خواد مفهومی و بیان کنه
هنوز فیلمایی مثل خیلی دور خیلی نزدیک"اخراجی ها با اون مفهوم و عمقی که توی لحظه لحظه ی این فیلم بود و همین طور خیلی از کارهای سینماییی دیگه که همه جای تحسین داره
(البته سینمای داخلی زیاد قابل تحسین نیست""البته به نظر من"")
به نظر من سینمای ایران باید برترین جایگاه و در بین تمام کشورا داشته باشه
اما یه کمی از این دوره
اونم به خاطر ذهن منحرف شده ی مردم دنیاست.

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
ققنوس ایرانی

ققنوس ایرانی

بنظر من سینمای ایران داره از دست میره یکی باید بیاد نجاتش بده یه بار یکی گفت سینمای ایران مثل یه ققنوس پیر می مونه که باید خودش رو دوباره بازسازی کنه و از خاکستر خودش دوباره متولد بشه
نمی گم فیلمهای خوبی تو سینمای ایران ساخته نشده سنتوری اخراجی ها مهمان مامان و هزارتا فیلم خوب دیگه درست شده اما این فیلما خیلی در برابر فیلمای بدی که ساخته میشه کمه
امیدوارم این مشکل هرچه زودتر حل بشه

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو هاليوود هم فيلم گيشه پسند ساخته ميشه كه ادم از ديدنش حس مي كنه كه به شعورش توهين شده ولي اينقدر فيلم محكم و قوي ساخته ميشه كه ميشه اون ضعيفا رو ناديده گرفت مي دونين چرا چون اون كسي كه ميره فيلم مزخرفي رو نگاه مي كنه فيلم فوق العاده رو هم نگاه مي كنه
درسته
اما توجه داشته باش که امکانات ما خیلی نسبت به اونا پایینه (امکانات و تجهیزات فیلمسازی منظورمه)و با این سطح امکانات باز هم همین تعداد انگشت شمار فیلم خوب خودش غنیمته......
سینمای ایران به نظر من یکی از بهترین سینما های دنیاست
فیلم های با مفهومی که در تمام لحظه هاش می خواد مفهومی و بیان کنه
هنوز فیلمایی مثل خیلی دور خیلی نزدیک"اخراجی ها با اون مفهوم و عمقی که توی لحظه لحظه ی این فیلم بود و همین طور خیلی از کارهای سینماییی دیگه که همه جای تحسین داره
(البته سینمای داخلی زیاد قابل تحسین نیست""البته به نظر من"")
به نظر من سینمای ایران باید برترین جایگاه و در بین تمام کشورا داشته باشه
اما یه کمی از این دوره
اونم به خاطر ذهن منحرف شده ی مردم دنیاست.
این دوجمله ای که پررنگ کردم به نظرت در تضاد نیستن؟:surprised:

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی گم فیلمهای خوبی تو سینمای ایران ساخته نشده سنتوری اخراجی ها مهمان مامان و هزارتا فیلم خوب دیگه درست شده اما این فیلما خیلی در برابر فیلمای بدی که ساخته میشه کمه
راستش سنتوری به نظر من دربرابر اون دو فیلم دیگه ای که اسم بردی فیلمنامه ی ضعیفی داشت......
خیلی غلو شده به شخصیت یه هنر مند پرداخته بود......:redface:

Aseman Etemaad

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی فهمم اینهمه این تاپیک درخواست داشت حالا که زده شده هیچکس هیچی نمی گه........کجا رفتین ؟؟؟

hoot

عضو جدید
سلام دوستان من هم اومدم
به نظر من يكي از مشكلات اينه كه العان تو ايران كسيكه ميخواد فيلم مفهومي بسازه يا صاف ميره سراغ قشر مفلوك جامعه ( مثل فيلمهاي مجيد مجيدي) يا ميره دنبال قديما و حال و هواي خونه و كوچه هاي قديمي ويا انقدر مفهوم فيلم رو زياد ميكنه كه هضمش سخت ميشه(درست ميشه مثل بداهه نوازي هاي موسيقي سنتي كه بيشتر برميگرده به حال و هواي دروني خود نوازنده). اگر كارگردان بخواد سليقه جامعه رو ارتقا بده ميتونه يك حركت مستمر و مدت دار روهم طرازبا جامعه شروع كنه ، مخاطباي خودشو پيدا كنه و بعد كم كم سطح فيلماشو ارتقا بده.
يه چيزي امروز در ارتباط با معماري خوندم كه فكر ميكنم در مورد فيلمهاي هنري هم صادق باشه:معماري واقعي مستقيما" جسم و روح استفاده كنندگان را متأثر ميكند . براي لذت بردن از يك اثر با ارزش معماري به هيچ متن توجيهي نياز نيست. ( حالا جاي كلمه معماري رو با فيلم هنري عوض كنين:redface:).

البته اینو بگم
خیلی از بازیگرای قبل از انقلاب هم تو بعضی فیلما عالی بودن....
مثلا بهروز وثوقی تو قیصر....
یا استاد انتظامی که قدرت بازیگریشونو نمی شه هیچوقت انکار کرد........:redface:
من که نگفتم الان نداریم !
بهروز وثوق توی همه فیلماش خوب بود
در حقیقت پرویز پرستویی پیرو اونه . چون از پس همه نقشاش بخوبی بر میاد

ولی خیلی از بازیگرا (درصد زیادی از بازیگرایی که الان توی بیشتر فیلمای سینمایی هستند ) استعداد ندارن
همشون یا واسه قیافه اومدن یا بخاطر پارتی
یکیش همین گلزاره
دیگه کمتر از بازیگرای با استعداد استفاده میشه
البته با استعدادا یکمی پیر شدن دیگه ..

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم حوصله کنید و این چند خط رو بخونید شاید حرف شما هم بود ;)

دلایل رکود سینمای ایران در داخل کشور و مطرح نشدن در خارج از کشور از نظر من:

1)دلیل اول و اصلی که مانع بزرگ سینمای ایران هست و باعث درجا زدن آن میشه محدودیت های مذهبی هست . واقعا برای یک فرد غیر ایرانی حتی ایرانی مسخره میاد که یک مرد داره زنش جلوش میمیره نتونه بهش دست بزنه یا دختره تو خونه تنها میخواد بخوابه با چادر چاقچول باید بخوابه این باعث میشه که بیننده اول به کل جامعه ایرانی بخنده و بعد نتونه با شخصیت های فیلم همزاد پنداری کنه و این یعنی مرگ یک فیلم .

2) نبودن امکانات روز سینما یه جورایی ارزش قایل نشدن برای هنر که توی این مملکت یک چیز عادی شده .

3) فیلمهای یک نواخت و 99 درصد خانوادگی و دفاع مقدس , ما توی سینمامون یه فیلم تین ایجری نداریم تا هم اسم فیلم جوون پسند میاد یاد داستان خواستگاری و عروسی میافتیم هیجان که الان حرف اول رو توی سینمای جهان میزنه از سینمای ما حدف شده .

و دلایل زیاد دیگه که متاسفانه الان حضور ذهن ندارم :/ خلاصه اینکه خیالتون رو راحت کنم امیدی بهش نیست :.

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش میکنم حوصله کنید و این چند خط رو بخونید شاید حرف شما هم بود ;)

دلایل رکود سینمای ایران در داخل کشور و مطرح نشدن در خارج از کشور از نظر من:

1)دلیل اول و اصلی که مانع بزرگ سینمای ایران هست و باعث درجا زدن آن میشه محدودیت های مذهبی هست . واقعا برای یک فرد غیر ایرانی حتی ایرانی مسخره میاد که یک مرد داره زنش جلوش میمیره نتونه بهش دست بزنه یا دختره تو خونه تنها میخواد بخوابه با چادر چاقچول باید بخوابه این باعث میشه که بیننده اول به کل جامعه ایرانی بخنده و بعد نتونه با شخصیت های فیلم همزاد پنداری کنه و این یعنی مرگ یک فیلم .

2) نبودن امکانات روز سینما یه جورایی ارزش قایل نشدن برای هنر که توی این مملکت یک چیز عادی شده .

3) فیلمهای یک نواخت و 99 درصد خانوادگی و دفاع مقدس , ما توی سینمامون یه فیلم تین ایجری نداریم تا هم اسم فیلم جوون پسند میاد یاد داستان خواستگاری و عروسی میافتیم هیجان که الان حرف اول رو توی سینمای جهان میزنه از سینمای ما حدف شده .

و دلایل زیاد دیگه که متاسفانه الان حضور ذهن ندارم :/ خلاصه اینکه خیالتون رو راحت کنم امیدی بهش نیست :.

سلام دوستان
با مواردی که دوستمون گفت موافقم مواردی رو بیان کرده که همه ما موقع نگاه کردن به همه ی فیلمهای ایرانی تو دلمون نتیجه گیری می کنیم! اما یک مورد دیگه هم هست که کسی بهش اشاره نکرد
درسته که اساس یه فیلم رو فیلمنامه و بازیگران و مواردی که اشاره کردین می سازه ، اما ما یه مشکل بزرگ دیگه هم داریم
امروزه فیلمها از لحاظ کیفیت تصویری و جلوه های ویژه خیلی پیشرفت کردن، ما از این لحاظ می شه گفت حتی از سینمای به قول خودمون عقب افتاده ی هند هم عقب تریم
فیلمهای ایرانی یا صحنه های اکشن و جلوه های ویژه نداره یا اگه داره خیلی ابتدایی و مصنوعی کار شده.......
خلاصه از این لحاظ اگه بخوایم به فیلم ایرانی نگاه کنیم، اصلا حرفه ای کار نشده