منعکس کننده نور فلاش

vahid.shahkarami

عضو جدید
سلام دوست گرامی مشکلی دارم که فکر میکنم به خاطر آن باید مزاحم بچه های شیمی شوم به همین خاطر برای شما پیام میذارم. اگر در صورت امکان کمکم کنید بسیار ممنون خواهم شد.
جریان از این قراره که دنبال ماده ای می گردم که مثل کیلر بی زنگ (شفاف) باشه اما اگر روی سطحی مثلا عکس. مجسمه. کاغذ یا هر چیزی مالیده بشه در صورتی که کسی قصد عکس گرفتن از اون شئی رو داشته باشه نور فلاش رو بازتاب بده و در عکس اون شئی به شکل یک سطح درخشان بیفته و به این ترتیب عملا امکان عکاسی با فلاش از بین بره اگر بتونید همچنین ماده ای بهم معرفی کنید تا ابد سپاسگذار خواهم بود باتشکر شاه کرمی

vahid.shahkarami

عضو جدید
با تشکر

با تشکر

فکر کنم اشعه مادون قرمز اینکارو بکنه
دوست عزیز منظور من ماده ای است که بشه مالیدش به یه شئی تا در صورت اقدام به عکاسی با فلاش اون شئی به صورت فقط یه چیز نورانی بیفته مثلا یه مایعی چیزی . اشعه رو فکر نمی کنم بشه مالید به چیزی:eek:

amirrabbaney

عضو جدید
وحید جان منظور شما ساخت اسپری فوتو بلاکر است برای استفاده در پلاک خودروها .اما و البته خیلی بیشتر از اینحرفها فرمول پیچیده ایست .تنها یه شرکت تو دنیا این اسپری روتولید میکنه .اما دوربینهای مادون قرمز رومیشه با جوهر های مادون قرمز بی رنگ به این شکل در اورد .جوهر بی رنگی که وقتی نور مادون قرمز دوربین به اون برخورد میکنه رنگی میشه و امکان عکس برداری از پلاک از بین میره .یه سری از دوربینهای جاده ای مادون قرمزه ومیشه با این روش اونهارو دودره کرد اما دوربینهای معمولی رو باید به همون شرکت امریکائی مراجعه کنید .اگه جوهرمادون قرمز خواستین بنده در خدمتم .درخشان سپهر توس

بالا