بیاید و اعضای خود را اهدا کنید(خواهش می کنم 1سر بزنید)

بیاید و اعضای خود را اهدا کنید(خواهش می کنم 1سر بزنید)

• بله

رای: 60 30.9%
  • خیر

رای: 93 47.9%
  • در خواست داده ام

رای: 41 21.1%

• مجموع رای دهندگان
    194

tirmah

عضو جدید
ممنون دوست عزیز ولی نمونه این تاپیک قبلا بود

سلام دوست عزیز من اطلاع نداشتم ولی وقتی جستجو را زدم گفت وجود نداره
و درستم می گه چون خیلی وقته دیگه ان تاپیک از کار افتاده
ولی افراد نیازمند به اعضای بدن ما همچنان هستند

tirmah

عضو جدید
منم تازه عضو شدم. میگم کاش کارتش زودتر بیاد. میترسم به 5 ماه نکشیده تلف شیم اونم بدون کارت همینطوری بذارنمون زیر خاک.

سلام سرمد جان 1نکته قابل ذکر اینه که زمانی که ثبت نام کردی اسم شما ثبت می شه ان زمان 5ماه برای کارهای اجرایی پس نگران نباشید

tirmah

عضو جدید
تیرماه جان مرسی تاپیک خوبی هست:gol::gol::gol:
ولی من عضو نمیشم چون قرار نیست بمیرم:biggrin:

سلام عکاس عزیز من که نگفتم حتما عضو اهدا بشید
خوب باشه امیدوارم به ارزوت برسی
پس بیا و در سفیران عضو شو بری سری به سایت بزنید متوجه می شید

good_girl

عضو جدید
سلام
تا حالا پرسیدی چه طوری بمیری بهتره
اره مرگ می دونم جونی ولی
من جواب می دم بهترین نوع مرگ
مرگ مغزی

ببین چقدر خدا دوستش داشته که مرگشم مفید واقع شده
پس شما هم بیاید و کارت اهدا خود را ثبت کنید

www.ehda.ir
حتی اگر نمی خواهید 1 سری بزنید
و نظرتونم بگید چه عضو اهدای اعضا شده باشید چه نباشید؟
منتظرتونم
:w27:
سلام به همه دوستان
منم کارت دارم یه 3 سالی میشه;)

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تا حالا پرسیدی چه طوری بمیری بهتره
اره مرگ می دونم جونی ولی
من جواب می دم بهترین نوع مرگ
مرگ مغزی

ببین چقدر خدا دوستش داشته که مرگشم مفید واقع شده
پس شما هم بیاید و کارت اهدا خود را ثبت کنید

www.ehda.ir
حتی اگر نمی خواهید 1 سری بزنید
و نظرتونم بگید چه عضو اهدای اعضا شده باشید چه نباشید؟
منتظرتونم
:w27:
دست مریزاد
دمت گرم خیر ببینی :heart:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...!
مرسی عزیزم...!
عالی بود...!
چند مدته تو فکرش هستم!
ولی هنوز وقت نشده بود!
بازم ممنون...!
البته مهمتر از اون, تا زنده هستییم, بتونیم کاری کنیم...!
امیدوارم, همه ی ما, هر آنچه که از دستمون بربیاد, تو این دنیا, برای کودکان و بزرگسالانی که با ما نیاز دارن, بتونیم انجام بدیم...!:gol:
بعد از اون, هم...!
به امید روزی که...!:gol:
یا حق...!

tirmah

عضو جدید
سلام بچه ها خواهشا وقتی سری زدید به این تاپیک پیام هم بگذارید نظر پیشنهاد اتقاد هر چی باشه من به گوش سازمان اهدا اعضا می رسونم
بنویسید موافقید مخالفید

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...منم خیلی وقت می خوام عضو شم...الان این کار و می کنم..ممنون

tirmah

عضو جدید
نتونستم عضو بشم......تایید نمی کنه
سلام دوست عزیز
ببین مکان هایی که با سبز نقطه خورده را باید کامل پر کنی
ادرس
کد پستی
شماره شناسنامه
وهمچنین باید زمز ورود و شماره کاربری را خودت بگی و به خاطر بسپاری
مجددا امتحان کن اگر بازم به مشکل برخوردی بیان کن

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام ستاره جونم.. ممنون از دعوتت گلم... من حدود 8 ماهي ميشه كه عضو شدم......
يه تاپيك تو همين باشگاه توسط متاليك زده شد.... منم ذوق زده شدم و همون لحظه... عضو...:smile:
شاد باشي گلم....;):gol:

hamidsafa

اخراجی موقت
خیلی کار خوبی کردی ستاره جان.

اما یه سوال دارم که اگه زودتر جواب بدی و کامل ممنون میشم.
ما از کجاباید بفهمیم که کدوم یکی از اعضامون بدرد اهدا میخوره؟

مثلا کسی که سیگار میکشه یا مشروب میخوره یا چشماش ضعیفه یا آسم داره یا ناراحتی قلبی داره یا یه بیماری های دیگه که البته خودش خبر نداره ها.اون باید چیکار کنه؟

Esi_jo0on

عضو جدید
منم از اين موقعي كه اين تاپيكو دوست خوبمون ايجاد كردن ثبت نام كردم ولي فكر نميكنيد 6 ماه واسه صدور يه كار خيلي زمان معقولي نباشه؟!
اومدو عمرمون كفاف نداد اين كارت نبايد سريعتر دستمون برسه؟!

hamidsafa

اخراجی موقت
منم از اين موقعي كه اين تاپيكو دوست خوبمون ايجاد كردن ثبت نام كردم ولي فكر نميكنيد 6 ماه واسه صدور يه كار خيلي زمان معقولي نباشه؟!
اومدو عمرمون كفاف نداد اين كارت نبايد سريعتر دستمون برسه؟!

با اجازه از ستاره جان"زمانی که ثبت نام کردی اسم شما ثبت می شه ان زمان 5ماه برای کارهای اجرایی پس نگران نباشید "

جواب من هنوز داده نشده

tirmah

عضو جدید
با اجازه از ستاره جان"زمانی که ثبت نام کردی اسم شما ثبت می شه ان زمان 5ماه برای کارهای اجرایی پس نگران نباشید "

جواب من هنوز داده نشده
سلام حمید جان اختیار دارید دقیقا نکته خوبی را جواب دادین چون اکثرا بعد از ثبت نام میل می زنند به انجمن و می پرسند
اما جواب شما باید بگم
اولا در پبت نام نوشته کدام اعضا اهدا شود
البته این فقط برای دلایل شخصی نه بیماری ها
ولی اگر خدایی نکرد فرد بیمار باشه یا همان دلایل ذکر شده پزشکان متوجه می شند
اینم باید بگم ممکن جسم تو کاملا سالم باشه ولی شرایط پیوند را نداشته باشه پس نگران ان مسئله نباشید

hamidsafa

اخراجی موقت
سلام حمید جان اختیار دارید دقیقا نکته خوبی را جواب دادین چون اکثرا بعد از ثبت نام میل می زنند به انجمن و می پرسند
اما جواب شما باید بگم
اولا در پبت نام نوشته کدام اعضا اهدا شود
البته این فقط برای دلایل شخصی نه بیماری ها
ولی اگر خدایی نکرد فرد بیمار باشه یا همان دلایل ذکر شده پزشکان متوجه می شند
اینم باید بگم ممکن جسم تو کاملا سالم باشه ولی شرایط پیوند را نداشته باشه پس نگران ان مسئله نباشید

مرسی از توضیحات.حالا ما ثب نام میکنیم.حتما قبل پیوند آزمایش میکنن دیگه.

• Like
واکنش ها: !...

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خودم اینکار رو میکنم و نه میذارم کسانی که برام عزیز هستن اینکار رو بکنن. واسش دلایل زیادی هم دارم، اما گفتن همش طول میکشه و ضمنا جای گفتن هر حرفی هم اینجا نیست. یه فیلم ایرانی دیدم که توش یه خانومی دچار اغمای طولانی و مرگ مغزی شده بود.. یه نیازمند پیوند قلب توی همون بیمارستان بستری بود و به همین خاطر مسئولین بیمارستان به خانواده خانومه فشار میاوردن که اجازه بدن دستگاه ها رو قطع کنن تا مرگ کامل اتفاق بیافته و قلبش رو در بیارن بدن به اون متقاضی. بعد از چند روز که پدر و مادرش راضی شده بودن و داشتن فرم ها رو امضا میکردن، روحش کنار اونها وایستاده بود و جیغ میزد و گریه و میکرد و التماس میکرد که اجازه ندن که بکشنش و قلبش رو در بیارن. البته این فقط یه فیلم بود، اما خوبه که بدونین همیشه یه امیدی هست که هرکسی از اغمای طولانی بیرون بیاد.. حتی اگر یک در میلیارد هم باشه، بازهم خودش یه شانسه. ضمنا حتی اگه هرگز هم بلند نشه، باز هم زنده است و آدم میتونه هر روز با این امید از خواب بیدار شه که ممکنه عزیزش از اغما بیرون بیاد.. حتی مرگ مغزی هم که میگن برگشت نداره ار معجزات بی نصیب نبوده. تو تاریخ علم پزشکی سابقه برگشت از مرگ مغزی هم وجود داره.. هر چند این معجزه است، اما هست و چون هست ممکنه بازم اتفاق بیافته.
ضمنا دوست عزیز.. اینجا ایرانه! شاید اگر هرجا غیر از ایران بودم اینکار رو میکردم.. اما توی ایران اگر فردا پسر یه آیت الله یا یه وزیر تصادف کنه و یه قلب تازه بخواد، ولی هیچ بیمار مرگ مغزی واسه اهدا با شرایط مناسب پیدا نشه، اونوقته که میرن توی بانک اطلاعاتی که شما ها عضوش هستین و بررسی میکنن که چه کسی دارای سن مناسب و گروه خونی اون آقاست و توی اون شهره و خلاصه واجد شرایط اهداست.. اونوقت اگه اسم شما در اومد، تعجب نکنید اگر توی مسیر خونه دیدین یه ماشین با 200تا سرعت داره میاد که عمدا بزنه بهتون..
حرف آخر هم اینکه.. دوستان خوبم اگر که راهی برای پشیمون شدن و پس دادن کارت وجود داره، همین امروز اقدام کنید.

bringing good

عضو جدید
:crying2:خیلی سخت بود.........
وقتی فکرشو می کنم که یه روزی قراره تیکه تیکه شم مو به تنم سیخ می شه..........
شاید اگه این اتفاق واسه عزیزم بیفته این کارو براش نکنم.
اما از این خوشحالم که شاید یه روزی اعضای بدن من می تونه جون انسانی رو نجات بده......:w27:

tirmah

عضو جدید
:crying2:خیلی سخت بود.........
وقتی فکرشو می کنم که یه روزی قراره تیکه تیکه شم مو به تنم سیخ می شه..........
شاید اگه این اتفاق واسه عزیزم بیفته این کارو براش نکنم.
اما از این خوشحالم که شاید یه روزی اعضای بدن من می تونه جون انسانی رو نجات بده......:w27:

سلام وممنونم که 1سری به این تاپیک زدید
من مخالف نظر شما هستم شما قرار نیست تیکه تیکه بشید قرار زنده بمونید ولی در جسم های دیگران
اگر بزرگی این کار را بفهمید دیگه نمی گید برای عزیزم این کار را نمی کنم بلکه می گید چون دوست دارم عزیزم زنده باشه حتما این کار را می کنم
همین الان که دارم این را می نویسم 350 پیوند ریه در فقط تهران در نوبت پیوند هستند فقط تهران وفقط ریه
وسالانه 30 از این ها به خاطر افکار ما می میرند
در ایران بیشترین مرگ مغزی وجود داره و کمترین اهدا فقط 20درصد حاظر به اهدا هستند

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تیر ماه عزیز.. فکر کنم دلایل خیلی از کسانی که اهدا نمیکنن مثل دلایلی باشه که من برات گفتم. فکر میکنم اینقدر منطقی باشن که نتونی ردشون کنی.. نشونه اش هم همین که اصلا جواب من رو ندادی. به هر حال هرکس حق داره برای خودش این تصمیم رو بگیره و با جون خودش بازی کنه. نباید کسی رو سرزنش کنیم و بگیم انسانیت نداره.. اگه تو ایران فقط 20% حاضر به اینکار میشن، بهتره که دنبال ایراد کار توی مملکتمون بگردیم، نه توی مردممون. بعضی از مردم حاضر به اهدا اعضای بیمار مرگ مغزیشون میشن فقط به این خاطر که دیگه نمیتونن هزینه نگهداریش رو توی بیمارستان بدن.. بنابراین همون 20% هم با رضایت کامل اینکار رو نمیکنن..

Esi_jo0on

عضو جدید
نه خودم اینکار رو میکنم و نه میذارم کسانی که برام عزیز هستن اینکار رو بکنن. واسش دلایل زیادی هم دارم، اما گفتن همش طول میکشه و ضمنا جای گفتن هر حرفی هم اینجا نیست. یه فیلم ایرانی دیدم که توش یه خانومی دچار اغمای طولانی و مرگ مغزی شده بود.. یه نیازمند پیوند قلب توی همون بیمارستان بستری بود و به همین خاطر مسئولین بیمارستان به خانواده خانومه فشار میاوردن که اجازه بدن دستگاه ها رو قطع کنن تا مرگ کامل اتفاق بیافته و قلبش رو در بیارن بدن به اون متقاضی. بعد از چند روز که پدر و مادرش راضی شده بودن و داشتن فرم ها رو امضا میکردن، روحش کنار اونها وایستاده بود و جیغ میزد و گریه و میکرد و التماس میکرد که اجازه ندن که بکشنش و قلبش رو در بیارن. البته این فقط یه فیلم بود، اما خوبه که بدونین همیشه یه امیدی هست که هرکسی از اغمای طولانی بیرون بیاد.. حتی اگر یک در میلیارد هم باشه، بازهم خودش یه شانسه. ضمنا حتی اگه هرگز هم بلند نشه، باز هم زنده است و آدم میتونه هر روز با این امید از خواب بیدار شه که ممکنه عزیزش از اغما بیرون بیاد.. حتی مرگ مغزی هم که میگن برگشت نداره ار معجزات بی نصیب نبوده. تو تاریخ علم پزشکی سابقه برگشت از مرگ مغزی هم وجود داره.. هر چند این معجزه است، اما هست و چون هست ممکنه بازم اتفاق بیافته.
ضمنا دوست عزیز.. اینجا ایرانه! شاید اگر هرجا غیر از ایران بودم اینکار رو میکردم.. اما توی ایران اگر فردا پسر یه آیت الله یا یه وزیر تصادف کنه و یه قلب تازه بخواد، ولی هیچ بیمار مرگ مغزی واسه اهدا با شرایط مناسب پیدا نشه، اونوقته که میرن توی بانک اطلاعاتی که شما ها عضوش هستین و بررسی میکنن که چه کسی دارای سن مناسب و گروه خونی اون آقاست و توی اون شهره و خلاصه واجد شرایط اهداست.. اونوقت اگه اسم شما در اومد، تعجب نکنید اگر توی مسیر خونه دیدین یه ماشین با 200تا سرعت داره میاد که عمدا بزنه بهتون..
حرف آخر هم اینکه.. دوستان خوبم اگر که راهی برای پشیمون شدن و پس دادن کارت وجود داره، همین امروز اقدام کنید.
this nice and perfect mind:surprised::w06:

hamidsafa

اخراجی موقت

بداهه:

مرگ من نه از برای پدر

مرگ من برای جان دگر

قلب من جان تازه میبخشد

روح من جسم تازه می یابد

مرگ من برای مادر من نیست

قلب من برای زیر زمین نیست

خدا کنه مرگ مغزی بشم.اگه شعر آبکی بود شرمنده.بداهه بود:gol:

Esi_jo0on

عضو جدید
من که نفهمیدم منظورت تایید بود یا تخریب.. آخه حرفت یه چیزه و شکلکت یه چیز.. ولی اگه منظورت تصدیق بود ممنونم.. معلومه که شما منطقی با حرفام برخورد کردی
نه عزيز تصديق بود من الان چند وقته البته با ديدن اين تاپيك جوگير شدم و حس بشر دوستيم گل كرد:D:surprised:از من بعيده اين چيزا ولي بالاخره شد ثبت نام كرديمو هنو كه از كارت خبري نيست؟!
ولي الان دارم فكرشو ميكنم كه اگه اعضام توي بدن يه نكبتي باشه چي؟!
مثلا" يه نمونه كه شما گفتين يا مثلا" ريمو بدن به يه آدم معتاد كه ريشو به .. داده بعد به اون پيوند بزنن؟!
بايد يه فكري كرد واسه پس گرفتن درخواست اين كارت اگه مثلا" يه تبصره داشته باشه كه بتوني اعضاتو به كسي بدي كه خونوادت موافقت كنن ميشه يه كاري كرد هر كس ارزش نداره كه از اعضاي بدن آدم استفاده كنه چون ارزش انسانا به يه اندازه نيست:thumbsup:

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
بداهه:

مرگ من نه از برای پدر

مرگ من برای جان دگر

قلب من جان تازه میبخشد

روح من جسم تازه می یابد

مرگ من برای مادر من نیست

قلب من برای زیر زمین نیست

خدا کنه مرگ مغزی بشم.اگه شعر آبکی بود شرمنده.بداهه بود:gol:
بداهه:
اگرچه سنگدل و بی محبتم خوانی
دلیل سرکشی ام را که خوب می دانی؟
چگونه جان عزیزان خود ندارم دوست؟
در این حکومت حیوان سرشت شیطانی
نه اینکه نفس عمل را پلید پندارم
ولی کنون که برادر درون ایرانی
به جان مادر خوبم_که دوستش دارم_ء
اگر که زیرِ زمین قلب خود بپوسانی
سزا ترست ازینکه بمیری و قلبت
به جا بماند از آن پس درون حیوانی

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزيز تصديق بود من الان چند وقته البته با ديدن اين تاپيك جوگير شدم و حس بشر دوستيم گل كرد:D:surprised:از من بعيده اين چيزا ولي بالاخره شد ثبت نام كرديمو هنو كه از كارت خبري نيست؟!
ولي الان دارم فكرشو ميكنم كه اگه اعضام توي بدن يه نكبتي باشه چي؟!
مثلا" يه نمونه كه شما گفتين يا مثلا" ريمو بدن به يه آدم معتاد كه ريشو به .. داده بعد به اون پيوند بزنن؟!
بايد يه فكري كرد واسه پس گرفتن درخواست اين كارت اگه مثلا" يه تبصره داشته باشه كه بتوني اعضاتو به كسي بدي كه خونوادت موافقت كنن ميشه يه كاري كرد هر كس ارزش نداره كه از اعضاي بدن آدم استفاده كنه چون ارزش انسانا به يه اندازه نيست
:thumbsup:
آره عزیزم حرف منم از اول همین بود.. اگه اینجا ایران نبود آره.. ولی حتی اون راهم که شما میگی خطرناکه.. فرض کن شما بنویسین که فقط به کسایی اهدا بشه که خانواده ات اجازه بدن.. بازم ممکنه در صورتی که قلب شما یا عضو دیگه ای مورد نیاز یه آدم کله گنده یا یه حیوون با نفوذ باشه، خانواده ات رو دوره میکنن و اینقدر پیله میشن و فشار میارن تا رضایت بدن.. نه عزیزم.. باید بری بگب که آقا یه نفر به جای من و بدون اجازه این فرم رو پر کرده.. و صریحا درخواست کنی که حذف بشه..
امیدوارم موفق و پیروز باشی;)

pink girl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من يه سوالي برام پيش اومده . گرفتن اين كارت محدوديت سني نداره ؟؟

بالا