اجرای پروژه

ARC_2008

مدیر بازنشسته
... یک پروژه دارم . اتوماسیون . یه کوره است. جالبه . برای اولین بار می خواهم این یک نوع همکاری را هم تجربه کنم !. مطرح کردن پروژه ، تشریح عملکرد کار ، مراحل اجرایی ، نحوه برنامه نویسی ، HMI ، همه و همه نوع اطلاعات رو در اختیار می گذارم . هیچ مشکلی هم نیست. ببینید . این یک طرح است. می خواهیم یک سری از پروژه های صنعتی را در این تالار اجرا کنیم !. کار خیلی سختی نیست.
فکر می کنم در این تالار آنقدر در مورد اتوماسیون بحث شده باشد ( شاید مثل خیلی از سایت های دیگر ) که هر چه هم بگوئیم و هر چه قدر بروید کتاب بخوانید و برای خودتان بروید پروژه فرضی بنویسید و ... اینها به جایی که می خواهید نمی رسد . تا در کار ، در پروژه ، در عمل قرار نگیرید آنچه باید درک نخواهید نمود .
یک دسته از عزیزانی هم که اصلا در صنعت هستند ، می آیند مشاوره می دهند . نظر می دهند . در پروژه از تجربیاتشان می گویند .
نمی دانم شاید تا به حال سایتی نیامده َ، جایی در اینترنت ، آن هم فارسی زبانان نیامدند این طور با هم همفکری کنند . این روش را پیاده کنند .
منظور این است که ... درست . شما نمی توانید ( شاید! ) پروژه هایی که در این تاپیک به امید خدا انجام خواهیم داد را به طور شهودی لمس کنید . اما عکس ها ، فیلم ها ، اطلاعات اجرایی، نحوه شروع ، ادامه و پایان کار ، برنامه نویسی واقعی ، کار و ارتباط نزدیک اتوماسیون با دیگر مباحث ، استفاده از آنچه یاد گرفتید ( در زندگی ) در کار ، همه را لمس می کنید . روند اجرایی را . حتی می شود از آن دسته از پروژه هایی بگویم که انجام داده ام . شما هم همینطور . خود من با خیلی از شما آشنا هستم که اصلا همین الان دارید کار روی پروژه انجام می دهید . خوب بیائید خود پروژه را مطرح کنید . هم فکری کنید و هم فکر بگیرید . بالاخره یک قدم جلوتر از تئوری می شود.
.
.
.
فعلا نظرات خود را بفرمائید تا بیشتر بگویم . و بگوئید . لطفا . متشکرم .

بابا تو ديگه كي هستي!

بابا تو ديگه كي هستي!

سلام مدير
ايول .جالبه.
من پايه ام.
خيلي حال مي ده.بايد جالبم باشه.تا حالا همچين چيزي نديده بودم ولي...
اين آقاي ادمين يه چيزي ميدونسته كه تو رو كرده مدير.
پس بسم الله.
شروع كن.
ياعلي

ARC_2008

مدیر بازنشسته
....
ابتدا از تشریح پروسه شروع می کنیم ( برنامه نویسان جوان به یاد داشته باشند ، قبل از شروع به برنامه نویسی و تحویل و قبول پروژه ای که انجام خواهید داد ، حتما می بایست تشریح جزء به جزء پروژه را با طرف مقابل خود فیکس کنید . این کار بسیار لازم است . شما قراردادتان را بر حسب این تشریح نوشته اید . اگر در آینده تغییراتی اعمال گردد ، می توانید اعتراض کنید . تغییرات زیاد، آن هم در پایان کار آزاردهنده است.مطمئنا بابت آزارتان پول بیشتری دریافت خواهید کرد !باور کنید یک بار در زندگی ام این کار را انجام ندادم ( طرف آشنا بود ) . همین آشنا آشنا چنان تغییراتی در برنامه اعمال می کرد که از خیر ( شرش بیشتر بود ! ) پروژه گذشتم . ... حلال ، جانم آزاد ! . )
.
.
.
( گفتم این یک کوره است . تشریح پروسه را داشته باشید تا بعد ).
.
.
.

با مطالعات دقيق بر عملکرد کوره و بررسي کارکرد تجهيزات موجود در آن ، طرح نهايي سيستم اتوماسيون بر مبناي پروسه جديد آماده گرديد. اين طراحي با در نظر داشتن نهايت حساسيت ادوات موجود در سيستم اتوماسيون و لزوم عملکرد هميشگي پروسه بنا نهاده شده است. در اين طرح ، با تفکيک دو عملکرد کاري متمايز – يکي سيستم شارژ و ديگري چرخه هاي سيستم– ، سعي در بالابردن راندمان کاري گرديده است.
.
.
.

الف) راه اندازي سيستم
در صفحه اصلي با انتخاب شروع ( Start ) ، کاربر وارد صفحه مربوط به آن مي گردد . در اين صفحه کاربر با دو آيکون متمايز روبرو مي گردد ؛ يکي جهت روشن نمودن مشعل و سيستم آبگرد آماده سازي عملکرد سيستم شارژ - ، و ديگري جهت راه اندازي سيستم شارژ .حال آنکه تنها در صورتي دکمه " راه اندازي سيستم شارژ " فعال خواهد شد که آماده سازي سيستم شارژ انجام شده باشد. بنابراين کاربر تنها زماني مي تواند کارکرد سيستم شارژ را آغاز نمايد که دکمه " آماده سازي شارژ " را قبلا فشار داده باشد .
با فشردن دکمه " آماده سازي سيستم شارژ " توسط کاربر روي صفحه نمايشگر :
- سيستم آبگرد دائم ( چرخه آب بسته و باز تواما )
- مشعل ها
شروع به کار مي کنند.
با فشردن دکمه " راه اندازي سيستم شارژ " ، ابتدا شرايط شروع به کارکرد سيستم ( که همانا رسيدن دماي چرخه هوا به بالاتر از 200 درجه سانتيگراد بوده ) توسط سيستم کنترل ( PLC ) وارسي گرديده و پس از اطمينان از آماده بودن شرايط کارکرد سيستم شارژ به طور کامل ، شير اول باز شده و پس از T1 ثانيه بسته مي گردد. T2 ثانيه بعد، شير دوم باز شده و پس از T3 ثانيه کارکرد ، بسته مي شود. T4 ثانيه بعد دوباره شير اول باز شده و بعد از T1 ثانيه بسته مي شود . اين پروسه با همين منوال به کار خود ادامه خواهد داد.
مقادير پيش فرض زمان ها بدين ترتيب مي باشد :
T1=30sec
T2=10min
T3=1min
T4=10 min
قطع پروسه در شرايط مختلفي وقوع خواهد افتاد . لکن به طور تفضيلي تمامي حالات ممکنه که موجب بروز قطعي شارژ مي شود ، در اين متن به تفکيک بررسي مي گردد.
يکي از شرايط قطعي سيستم شارژ ،
" افزايش دماي دو ترموکوپل سطح سنج از مقدار حد بالاي خود مي باشد. "
توضيح اينکه ، دو ترموکوپل سطح سنج – سطح بالا و پائين با تنظيمات دمايي حدود خاص هر يک – تعبيه شده در جداره کوره مذاب امکان وارسي سطح کوره را برقرار نموده ، در حالي که کاهش دماي ترموکوپل واقع در سطح پائين کوره ، سبب وقوع آلارم روي صفحه نمايشگر مي گردد:
- نقص در سيستم شارژ ( خالي بودن کوره يا ميزان کم شارژ به داخل کوره )
- تنظيم نبودن خروجي مذاب اضطراري ( باز بودن بيش از حد خروجي )

اشاره :
تمامي آلارم هاي موجود در سيستم در صفحه آلارم همراه با زمان وقوع ثبت مي گردد. بسته به نوع صفحه نمايشگر مي توان قابليت چاپ يا ذخيره ي آلارم ها را داخل کارت حافظه به سيستم کنترل اضافه نمود.

گفتني است تداوم عملکرد سيستم شارژ زماني محقق خواهد بود که :
- سطح مذاب بين سطح بالا و پائين
- سطح مذاب پائين تر از سطح پائين ( همرا ه با آلارم )
باشد.

ب) کنترل چرخه ها :
به طور کلي دو چرخه کنترل در سيستم موجود مي باشد . مهمترين آن چرخه آب اضطراري است.
- چرخه آب
- سيستم هوا
از آنجا که چرخه آب مهمترين چرخه موجود در عملکرد کوره محسوب مي شود ، در ابتدا به شرح تفضيلي اين چرخه خواهيم پرداخت .

چرخه آب:
چرخه آب به طور کلي به سه قسمت تفکيک مي گردد :
- چرخه آب اوليه ( بسته )
- چرخه آب ثانويه ( باز )
- چرخه آب اضطراري
چرخه آب اوليه ( بسته )
مقادير دما توسط هفت سنسور دما - RTD تعبيه شده در بخش هاي
- سقف کوره
- کف کوره
- ديواره سمت راست کوره
- ديواره سمت چپ کوره
- درب کوره
- قسمت پائيني ديواره خروجي مذاب کوره
- قسمت بالايي ديواره خروجي مذاب کوره
اندازه گيري و نمايش داده مي شود. کنترل دما در اين چرخه بدين صورت انجام خواهد گرفت که اگر در هر بخش از کوره ( به تفکيک بالا ) ، دما از T1 افزايش يافت آن چنان با آلارم روبرو شويم که تا دماي T2 اين آلارم شدت بيشتري گرفته ، سرانجام در دماي T2 به بالا عمل قطع ورودي گاز صورت گيرد.
لذا يکي ديگر از شرايط قطع سيستم شارژ ،
" افزايش دماي هر کدام از هفت سنسور دما ، تعبيه شده در جداره کوره مذاب
از حد بالاي تنظيمي خود "
مي باشد.
در اين چرخه دو پمپ ( يکي با کارکرد اصلي و ديگري با کارکرد پشتيبان ، هر کدام مجهز به يک flow switch ) تعبيه گشته ، که شروع به کار نمودن آن در صورت فشردن دکمه " آماده سازي سيستم شارژ " رخ مي دهد. .
در صورت نقص در عملکرد پمپ اصلي ، پمپ پشتيبان همراه با آلارم وارد مدار مي گردد. تشخيص عملکرد پمپ ها با استفاده از فلوسوئيچ هاي هر پمپ قابل تشخيص مي باشد. با شروع به کار نمودن پمپ پشتيبان ، يک آلارم روي صفحه نمايشگر به صورت مدت دار ظاهر خواهد شد. يک دکمه جهت تغيير کارکرد پمپ ها از حالت پشتيبان به حالت دائم به روي صفحه نمايشگر قرار داده خواهد شد . بارفع نقص در کارکرد پمپ اصلي ، با استفاده از اين آيکون مي توان مجددا پمپ اصلي را وارد آبگرد نمود.
مقادير پيش فرض دما در اين چرخه :
T1 : 75 درجه سانتيگراد
- T2 : 90 درجه سانتيگراد

ARC_2008

مدیر بازنشسته
چرخه آب ثانويه ( باز ) :
عمل انتقال آب مابين کنداتور آب دائم و سيستم استخر آب بر عهده چرخه آب ثانويه ( باز ) مي باشد. در اين چرخه دو پمپ ( يکي با کارکرد اصلي و ديگري با کارکرد پشتيبان ) قرار گرفته که رفتاري کاملا مشابه پمپ هاي تعبيه شده در چرخه آب اوليه ( بسته ) دارد .
تنها اينکه در اين چرخه ، به جاي فلو سوئيچ ، از Pressure Switch جهت تشخيص کارکرد سيستم آبگرد وجود دارد . ملاک وارد شدن پمپ پشتيبان در مدار سيستم آب دائم ، افت فشار از مقدار تنظيمي خود - در حالي که چرخه آب دائم در حال کار مي باشد است.

اشاره :
در چرخه آب دائم بسته ، يک مخزن انبساط نهاده شده است. سه پارامتر مخزن به روي صفحه نمايشگر نمايش داده مي شود :
1- حد بالاي فشار
2- حد پائين فشار
3- کاهش ميزان آب
با وقوع هر کدام از اين شرايط ، آلارم همراه با راهنماي نحوه رفع مشکل بروي صفحه پديدار مي گردد :
وقوع فشار بالا
شير Air Vent واقع در مخزن انبساط مي بايست توسط کاربر باز گردد.
وقوع فشار پائين
شير هواي فشرده ( و يا نيتروژن ) مي بايست توسط کاربر باز گردد.
کمبود ميزان آب
شير آب اضطراري دستي مي بايست توسط کاربر باز گردد ( سطح آب پائين است ).

گفتني است در صورتي که کاربر از انجام اعمال بالا سر باز زند ، سرانجام " شير اطمينان " به صورت جداگانه باز خواهد شد . با وقوع اين رويداد ، فشار سيستم افت کرده ؛ شير گاز ورودي بسته و سيستم اضطراري آب وارد مدار مي گردد.
" باز شدن شيرهاي اطمينان سبب لغو کارکرد سيستم شارژ مي گردد "

چرخه آب اضطراري :
در صورت بروز مواقع قطعي آب دائم ( نبود برق در کارخانه و در نتيجه قطع چرخه آب دائم ، يا وجود برق کارخانه و نبود جريان آب در چرخه و يا افزاش دماي سنسورهاي ا در سيستم آب بسته از حد بالايي خود) ، چرخه آب اضطرابي وارد سيستم مي گردد .
از آنجا که هر کدام از دلائل قطع ، همراه با پيامدهاي متمايزي خواهد بود ، به تحليل تمامي حالات ممکنه خواهيم پرداخت .
- نبود برق کارخانه و در نتيجه قطع سيستم آب دائم :
به محض قطع برق کارخانه ، چرخه آب اضطراري شروع به کارکرد نموده و اين اتفاق درصفحه آلارم صفحه نمايشگر همراه با زمان وقوع آن ، ثبت خواهد گشت ( همچنين شير ورودي گاز بسته مي شود ).
در صورت بازگشت برق کارخانه ، پمپ ها ي سيستم بکار خواهند افتاد. به اين صورت ، در يک بازه زماني مشخص رفتار فلوسوئيچ موجود در مسير پمپ واقع در چرخه آب بسته مورد تحليل سيستم کنترل ( PLC ) قرار خواهد گرفت . در صورتي که آب به طور هميشگي در سيستم در حال چرخش باشد، شير اضطراري قطع گرديده و به کاربر تذکر داده مي شود ، فشار آب مي بايست تنظيم گردد.
در ضمن ، کاربر مي بايست مجددا شروع به راه اندازي سيستم شارژ نمايد.
در هر مورد که شير گاز قطع گرديد ( و به دنبال آن سيستم شارژ ) ، به کاربر تذکر داده شود بسته بودن شير گاز را وارسي نمايد.
با باز نشدن شير آب ، دماي جداره ها ( قابل اندازه گيري توسط هفت RTD ) تا دماي T3 ( پيش فرض : 120 درجه ) بالا مي رود. و شيرهاي اطمينان وارد دار مي گردند . و با آلارم به کاربر هشدار داده مي شود شير دستي مربوط به خروجي اضطراري آب را باز نمايد.
در صورتي که فلوسوئيچ هاي موجود در سيستم ، به صورت نوساني در بازه زماني مشخص شده رفتار نمايند ، در اين صورت ، شير اضطراري تا زمان ثبات آب در سيستم آب گردان دائم فعال باقي ماند.
- در صورت وجود برق کارخانه و نبود جريان آب در چرخه آب دائم ،
حال آنکه يا اختلال در عملکرد پمپ هاي موجود در سيستم ( عملکرد الکتروپمپ ها و يا سيستم کوپلينگ پمپ ها ) بوده و يا در اثر کاهش ميزان آب داخل استخر سيستم آب دائم .
در اين صورت ، سيستم شارژ قطع گرديده ، شير ورودي گاز غير فعال شده و چرخه اضطراري وارد مدار مي گردد.
راه اندازي مجدد سيستم شارز ، مسلما در صورتي انجام خواهد شد که مشکلات فوق الذکر از سوي کاربر رفع گرديده باشد.
ورود آب اضطراري به هر دليل باعث خاموش شدن مشعل ها شده و به کاربر تذکر داده مي شود که دريچه خروجي اضطراري مذاب باز گردد.

چرخه هوا :
در سيستم هواي فشرده ، يک RTD تعبيه گشته است مي بايست مطابق با دماي هوا اين چنين عمل نمايد:
در حالت دماي حد بالا از مقدار T1 الي T2 درجه ، سيستم کنترل شروع به هشدار نموده و هر چه به مقدار دماي T2 نزديک تر گردد ، هشدار نيز قوي تر شده تا در دماي T2 درجه سانتيگراد شير کنترل گاز خاموش شود.
مقادير پيش فرض دماها به شرح زير است :
T1=320 درجه سانتيگراد
T2=350 درجه سانتيگراد
باشروع آلارم در دماي T1 به کاربر تذکر داده مي شود خروجي اضطراري هواي داغ تنظيم گردد.

اشاره :
در صورت وقوع هرگونه قطعي شير ورودي گاز در سيستم ( و به دنبال آن قطع سيستم شارژ ) ، مي بايست به کاربر تذکر داده شود ،" دريچه خروجي مذاب " را باز نمايد.
.
.
.

ARC_2008

مدیر بازنشسته
این از تشریح کلی ( تازه این کلی بود! ) .
اول دو سه تا نکته باید مشخص بشود : 1- بله . در کتاب هایی که در مورد PLC در بازار است . حتی دیده می شود 100 تا پروژه رو با 2000 نوع مختلف PLC انجام داده اند . ولی آیا آنها این کار را با همفکری تمامی خوانندگان و حتی کمک گرفتن از آنها انجام داده اند؟ آیا آنها حین نوشتن پروژه تمام نکات کاربردی و نحوه نوشتن و ادامه پروژه را و تحویلش را و چند و چونش را هم می گویند ( کجا می گویند ؟ ) . آیا ... و دوم اینکه .... این که چیزی نیست . به امید خدا پروژه های کاربردی را با هم دنبال می کنیم که واقعا جذاب باشد . مطمئنا من قبل از شروع به این کار تمامی تدابیر امنیتی و غیر امنیتی ! را اندیشیده ام . حالا هر چقدر می خواهد آقایون ( کی ؟! ) گلایه کنند . تهدید کنند !. هر کاری کنند . اگر می توانند جلویم را بگیرند !.
بعد اینکه شاید طرح مشخصی از کاری که در این تاپیک قرار است انجام بگیرند ، در ذهن کاربران کمرنگ ( حتی ناخوانا! ) باشد . این پروژِه را دنبال می کنیم . ببینید . تا بعد .
...
این ها را داشته باشید . تا بعد .

!!!؟؟؟

!!!؟؟؟

سلام
ايني كه گفتي تازه كلي بود؟!من كه حسابي گيج شدم.فكر كنم بايد يه 3-4باري بخونم تا بفهمم چي ميگه.ولي خيالي نيست تا اخرش باهاتم داش مصطفي.
ميشه يه كم در مورد سيستم شار‍ژ توضيح بدي كه كارش چيه؟
بعدشم كي حرفي بهت زده؟جونه من آلبوم بده قبرستون تحويل بگير!
به نظر من اگه كسي بهت گير داده باشه حتما از اون آدمايي كه همه چيزو تو پول ميبينه واطلاعات وحتي شخصيتش رو ميشه خيلي راحت با پول خريد.
همينا هستن كه ...
منتظر ادامش هستم.
ياعلي

Behnam7

عضو جدید
سلام
به نظر من این کار عالییه تجربه ای که با این کار میشه پیدا کرد توی هیچ کتابی پیدا نمیشه
کارت خیلی درسته جناب samanepardaz

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
مدیر جان سلام
کارت درسته قربان ..
ولی یه سوال.....
من منظور شمارو نگرفتم؟
منظور شما اینه که این سیستمو اینجا طراحی و اجرا کنیم ؟ با نظر بروبچ؟
شاد باشی;)

ARC_2008

مدیر بازنشسته
یک تاخیر و دوباره ...

یک تاخیر و دوباره ...

سلام
1- منظور از سیستم شارژ ، در واقع همان تجهیزات وارد کننده مواد به داخل کوره می باشند. البته این یک کوره خاص است . نقشه های آن را نیز برایتان می گذارم . کاملا قابل تفهیم گردد.
2- این پروژه در حال انجام است . می توانید نظرهای خود را وارد کنید . بدانید این یک پروژه عملی است . آن چیزی است که در حال حاضر واقعا اتفاق می افتد . می توانید حس کنید در کنار پروژه و همراه با آن هستید . این حس با خواندن نوشته های آتی بنده در وجودتان ایجاد خواهد گشت . این پروژه را به عنوان یکی از سوابق کاری خود قرار دهید . این کل منظورم بود . همراه با پروژه ...
3- وقتی می گوئی می خواهم در زمینه PLC کار کنم ، نمی دانی این PLC تنها یک برنامه گنگ و بی زبان ( غیرقابل لمس ) نیست . با چند خط برنامه نویسی در نرم افزار یک دستگاه اتوماسیون نمی شود . جان نمی گیرد. حرکت نمی کند . باید از پشت کامپیوتر بیرون بیایی . خود دستگاه را ، نیازهایش را ، خواسته هایش را ، حتی آرزوهای (!) دستگاه را بفهمی . با چند خط برنامه این کار نمی شود . اصلا می گویم یک پروژه را باید به پنج بخش تفکیک کنی : اول بازاریابی و گرفتن پروژه ، دوم عقد قرارداد و مسائل مادی کار ، سوم تابلو و سخت افزار کار ، چهارم حالا تازه برنامه نویسی ، پنجم راه اندازی و تحویل پروژه و تهیه کاغذهای لازم و ... تازه آخر پشتیبانی و خدمات پس از اجرای پروژه و ... حالا این وسط دو سه هزار تا نکته هست که اگر یکی شو ندونی و گیرش بیفتی بدبختی ! . با پشت کامپیوتر نشستن تازه می تونی به زور نصف یکی از بخش ها رو (!) یاد بگیری ، اون وقت تو فکر اشتغال در زمینه اتوماسیون هم هستید و ... نه این طوری که نمی شه . تجربه می خواد . مثل همین پروژه که می شه یک تجربه کاری .​
ببین طراحان سیستم های اتوماسیون چه می کشند ! .

ايول!يواش يواش داره جالب ميشه

ايول!يواش يواش داره جالب ميشه

سلام
خوبه.
كمكم داره جالب ميشه.اگه نقشه ها رو هم بذاري كه محشره.
فقط يه سوال ؟بخش تابلو وسخت افزار پروژه هم بايد خودمون انجام بديم يا مي ديم به كس ديگه؟
يه چيز ديگه،اين پروژه پول خوبي هم داره يا نه؟!!!
ياعلي

Behnam7

عضو جدید
؟!!

؟!!

سلام به همه.
میشه لطفا بگید اطلاعات اولیه ای که در اختیار شما قرار گرفت چی بود منظور من اینه که سیستم بالا چطور طراحی شد. بعد اینکه تجهیزات سیستم قبلا انتخاب و سخت افزار طراحی شده ؟ یا اینکه یک چیز کلی قراره گفته بشه و زیاد وارد جزئیات نمی شیم؟
سوالی که برای من پیش اومده اینه که ما چطور میتونیم همکاری کنیم؟!!!
پیشنهاد من اینه که اگه قراره ما هم همکاری کنیم پروژه تقسیم بندی بشه و روند کار مشخص بشه مثلا اول تجهیزات انتخاب بشه و نقشه اونها در بیاد بعد از اون ورودی و خروجی ها مشخص بشه و با توجه به اون برنامه نوشته بشه .​
ریش و قیچی دست خودتونه آقای مدیر لطفا یه فکر اساسی بکنین.[FONT=&quot];)[/FONT]​

ARC_2008

مدیر بازنشسته
با سلام
اول تشکر .
دوم ممنون . پروژه در واقع تنها با حضور معنوی شما - چه سخت افزار ، چه مراحل دیگر - صورت می گیرد!. در این تاپیک در جریان تمامی نکات و جزئیات کار قرار می گیرید. در مراحل کار ، توالی ها و رفتار با پروژه را . اما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را ابراز نمائید . به آنها توجه می شود .
سوم از این لحاظ که این یک کوره استثنا است و نظیر آن تنها در یک کشور دیگر ( به لحاظ کارآیی ، دمای کار و ... ) وجود دارد . آن را برای مادیات نپذیرفتیم. بد نیست . پولش را می گویم .
چهارم خواهشا از این به بعد بجای پرداختن به سوالات متفرقه ، سعی شود از آنچه توقع دارم استفاده نمائید.
پنجم به زودی تمامی آنچه می بایست مطرح گردد مانند لیست تجهیزات ، نقشه پروسه ، لیست ورودی ها و خروجی های PLC در اختیار شما قرار می گیرد . سپس به تشریح یک به یک آنها می پردازیم . با هم .
ششم طراح خودم بودم ( الکتریکال البته ) .
موفق و پاینده بمانید .

Behnam7

عضو جدید
سلام
به روی چشم آقای مدیر ما دیگه سوال متفرقه نمی پرسیم تا آخرش با حضور معنوی خودمون باهاتون هستیم.
خیلی ممنونیم و آرزوی موفقیت براتون می کنیم:victory:

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
مدیر جان سلام
میشه راجع به کوره بیشتر صحبت کنی....
چه کوره ای هست .....
دایم کاره یا قابل خاموش و روشن کردن ....
مذاب داخل چیه....
کوره با سوخت فسیله یا کوره برقیه .....
ظرفیت کوره چقدره .....
سیستم کولینگ و گردش اب واسیه کدوم قسمتاس ....
.....
درباره کوره توی یه پست توضیح بده....
...راستی
RTD ها دارای خروجی انالوگ (میلی ولت) هستند....واسیه اینکه واسیه plc قابل تعریف باشه یا باید کارت انالوگ داشته باشیم یا ترانسدیوسر .....در این مورد هم توضیح بده ...
موفق باشی :smile:

آخرین ویرایش:

kn12

عضو جدید
اقا بقیه هم از این پرژه ها میخان بزارن تاپتسک جدید باز کنن یا همینجا بزارن
من که میگم همینجا بزارن

ARC_2008

مدیر بازنشسته
پروژه دوم ... اتوماسیون سیستم های بچینگ
اگر دوستانی روی این سیستم کار کرده اند لطفا نظرشان را بفرمایند .... می خواهم در این مورد صحبت کنم.

alkakarimi

عضو جدید
سلام طرح خیلی جالبیه منم معتقدم تا به صورت عملی کارنشه نمیشه چیز زیادی ازاتوماسیون یادگرفت منم هستم

GOLDTARGET

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی مهندسین عزیز من پروژه قبلی و انجام دادم با 3 نوع PLC پرد کاربرد. فقط اون قسمت از پروژه که آفای مدیر در مورد ترموکوپل سطح سنج صحبت کرده بودن و رو زیاد متوجه نشدم که منظورشون از ترموگوپل سطح سنج چی هست. اگه بیشتر توضیح بدن خوب میشه.
در ضمن کار را که کرد ان کس که تمام کرد ماشالا فعالینا یه نظری یه حرکتی ......

GOLDTARGET

عضو جدید
ّبا سلامی دوباره خدمت همه ی مهندسین عزیز.با عرض پوزش برای تاخیر . من این پروژه رو براتون انجام دادم با استفاده از step 7-cpu314 و برنامه و variable table برنامه رو به صورت pdf براتون گذاشتن. امیدوارم استفاده کنید و به کارتون بیاد . من این plan رو با WPLSoft 2.30 و همچین با WinProladde که به ترتیب برای پی ال سی های دلتا و fatek استفاده میشه هم نوشتم همچین نقشه ی الکتریکال و HMI این پروژه رو هم با استفاده از برنامه AUTOMATION STUDIO انجام دادم اگه دوست داشتین بگید این فایل ها هم براتون بزارم ولی به نظرم رو این کار کنید تا بیس اصلی دستتون بیاد.
موفق و پیروز باشید.http://s6.picofile.com/file/8201065068/OPEN_HEARTH.rar.html

ARC_2008

مدیر بازنشسته
من را ببخشید . خوب شروع کردم . خیلی بد دیگر ادامه ندادم . حالا دیگر من خیلی فرق کردم . سال 2008 که این تاپیک را استارت زدم فقط یک مهندس اتوماسیون بودم .ولی الان سازنده ماشین آلات خاص هستم . و می خواهم دوباره این تاپیک را زنده کنم . ببینید . ببینید در این بخش می خواهم یک بار دیگر یک پروژه را با هم شروع و به پایان برسانیم . آنهایی که موافقند نظر دهند.

lucky7

عضو جدید
با سلام خدمت اساتید و مهندسین گرامی
پروژه من طراحی کنترل کننده pid برای کنترل دمای کوره القایی هستش و شبیه سازی با wincc ب لطف خدا کمی تونستم مطالبی جمع آوری بکنم و با اینجا آشنا شدم
از اساتید و مهندسان عزیز درخواست کمک و راهنمایی دارم ک این پروژه ام رو بتونم ب پایان برسونم با تشکر.
منتظر نظرهاتون هستم.