رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام اقای یگانگی.خسته نباشید.
من قبلا با ورژن 7 کار میکردم.الان که با 8 کار میکنم نمیتونم هیچ متریالی ر و ایمپورت کنم.چون تا ایمپورت میکنم فایل رو میبنده.روی سه تا سیستم هم چک کردم همین اتفاق افتاد.مجبورم اول یه رنگ یا متریال از خود اسکچ انتخاب کنم بعد تو ادیت جایگزینش کنم.لطفا کمک کنید
دونم مشکل از کجاست
از همون ورژنای قدیمی واسه تکسچر دادن استفاده کنید. میتونید تو 8 مسازی کنید و Save as 7 بگیرید تو 7 متریال بدید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام دوستان

امکانش هست یه نفر نحوه ی کار با پلاگین ffd رو توضیح بده؟ میخوام باهاش یه صفحه ی بتنی پر پیچ و تاب رو مدلسازی کنم- ممنون میشم.
پس از انتخاب شیئ پلاگین رو تنظیم میکنی فعال میکنید، یه گروه از نقاط دور حجمتون میسازه با Edit Group از منوی کلیک راست ویرایشش که بکنید، حجمتون ویرایش میشه

meriil

کاربر فعال
یه سوال دیگه: یه صفحه ی این شکلی رو چه جوری میشه مدلسازی کرد؟ با چه پلاگینی سریعتر انجام میشه؟ ممنون.1.JPG

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دونم مشکل از کجاست
از همون ورژنای قدیمی واسه تکسچر دادن استفاده کنید. میتونید تو 8 مسازی کنید و Save as 7 بگیرید تو 7 متریال بدید
ممنون اقای یگانگی .
یه سوال دیگه هم دارم.
تو قسمت تنطیمات انیمیشن اعداد رو چجوری انتخاب کنم تا بهترین حالت و طبیعی ترین حالت باشه از نظر زمان بندی و زمان delay?

ahmad611

عضو جدید
با عرض سلام و تشکر از راهنمایی های مفید شما جناب آقای یگانگی
درمورد نصب پلاگین های rbz: وقتی برای انتخاب مسیر به قسمت Window > Preferences > Extensions میرم گزینه Install extention قابل مشاهده نیست ....؟؟؟

jerjerak

عضو جدید
ترسیم دیوار

ترسیم دیوار

سلام دوستان
توروخدا کمکم کنید ،
ببینید میخوام یه دیوار ترسیم کنم که پایه دیوار با سر دیوار تو مختصات متفاوتی هستن
برای اینکه بهترم توجه بشین به این عکس نگاه کنید و همینطور این فایل اسکچاپ ( 54 kb )

274227186_jmayerh-duplicasa-06.jpg

http://uplod.ir/0h34ld01c6fl/Untitled.skp.htm

آخرین ویرایش:

jerjerak

عضو جدید
من فکر میکنم با وصل کردن خط ها بشه. منظورم اینه که خطهای نزدیک بهم بکش . البته امتحان کردم زیاد جواب نداد :(
نه نشد !!!
به سختی تمومش کردک دیواراشو ، اما راضی نشدم ، خوشم نیومد ، خیلی خراب شد ، ولی چاره ای نیست !!!! نه میشه پروژه رو عوض کرد نه درست کرد . . .
تو رندر باید جبران کنم ، وی ری هم که تو ویندوز 8 نصب نمیشه . . .
مشکل پشت مشکل . . .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

najme.m

عضو جدید
سلام یه سیستم گرفتم با مشخصات زیر
intel cori 7 3770k
caches 8
ram 16
graphics nvidia geforce GTX 560TI
ولی وقتی با اسکچاپ کار می کنم صفحه شبیه این عکس میشه حالا نمی دونم اسکچاپ تنظیمی داره که این مشکل حل بشه یا ممکنه مشکل از سخت افزارم باشه تو بقیه برنامه هام همچین مشکلی ندارم
همون لحضه هم تا موس تکون می دم اینخطوط حذف می شن
Untitled.jpg

najme.m

عضو جدید
نه نشد !!!
به سختی تمومش کردک دیواراشو ، اما راضی نشدم ، خوشم نیومد ، خیلی خراب شد ، ولی چاره ای نیست !!!! نه میشه پروژه رو عوض کرد نه درست کرد . . .
تو رندر باید جبران کنم ، وی ری هم که تو ویندوز 8 نصب نمیشه . . .
مشکل پشت مشکل . . .

ولی من وی ری تو ویندوز 8 نصب کردم

p atashbahar

عضو جدید
مشکل دارم

مشکل دارم

سلام اگر راهنماییم کنین ممنون میشم . من تو اسکچاپ یه ویلا طراحی کردم الان که میخام ازش رندر بگیرم بیشتر قسمتاش تو رندر بدون متریال میفته یعنی فکر کنین جایی رو که چوب زدم و چوبش خط داره تو رندر فقط رنگ قهوه ای میفته .. میخام ببینم دلیلش چیه :confused::cry:

آخرین ویرایش:

opsing

عضو جدید
من تا حالا با نورپردازی های زیاد تونستم رندر بگیرم ، ولی توی چند تا از کارام وقتی یه نور ساده میزارم رندر که نمیگیره هییچ ، کلا از برنامه هم خارج میشه
چجوریه که اینجوری میشه ؟! همون فایل رو هم روی چند تا کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم ولی بازم خارج میشه !!!

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من الان وی ری رو اسکچاپم نصب کردم اما طریقه استفادشو نمیدونم وقت اینکه همه ی این صفحات تایپیکم بگردم ندارم کسی میتونه راهنماییم کنه؟

helyan

عضو جدید
سلام کمک فوری من اصلا حواسم نبوده حجممو توی هوا ساختم تلتن باید جکار کنم ک روی زمین باشه

niza32

عضو جدید
سلام میشه راهنمایی کنید؟؟
میخوام فایل کدو ببرم تو اسکچاپ نمیشه..وقتی import میکنم اصلا فایلای کدو نداره....

diba22

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم نمیدونم کسی اینجا جواب می ده یانه ؟من کار با منوهای اسکچ رو یاد گرفتم و حالا می خوام شروع به طراحی کنم وحالا چند تا سوال دارم؟
1-برای رسم پلان باید چه جوری شروع کنم تنظیمات اولیه صفحه چیه ؟ و آیا باید خطوط رو با ابزار لاین بکشم ؟
2-بعد از رسم پلان نما و مقطع رو خود نرم افزار میده یا باید اونها رو هم کشید؟

بهونه

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم نمیدونم کسی اینجا جواب می ده یانه ؟من کار با منوهای اسکچ رو یاد گرفتم و حالا می خوام شروع به طراحی کنم وحالا چند تا سوال دارم؟
1-برای رسم پلان باید چه جوری شروع کنم تنظیمات اولیه صفحه چیه ؟ و آیا باید خطوط رو با ابزار لاین بکشم ؟

سلام (با اجازه اساتید اسکچاپ من جواب میدم)
باید واحداندازه ای رو که میخاید باهاش ترسیمتون رو انجام بدین قبلش انتخاب کنید که واسه این کار اول که صفحه اسکچاپ رد باز میکنید میتونید اون رو تنظیم کنید
welcome sketchup-------template
از ابزاری که در منو draw وجود داره میتونید واسه ترسیم استفاده کنید
و باید به پلانتون حجم بدبد تا بتونید برش و نما ازش بگیرید

faezeh1991

عضو جدید
ذخیره سازی خودکار

ذخیره سازی خودکار

سلام دوستان چطوری save دقیقه ای برنامه رو بردارم ؟! آخه حجم کارم سنگینه این خیلی وقتگیره :w09:

kitkat

عضو جدید
دوستان توروخدا کمک کنید من 3 روز دیگه تحویل نهایی دارم..
من هر کاری می کنم نمیشه نقشه هام رو از کد توو اکچاپ بیارم،اصلا توو import توو قسمت file of type پسوندای کد رو نداره که بازش کنه...اسکچاپمم ورژن 8،ولی pro نیست...
ویرایش:
دوستان یافتم...من همین الان ورژن 7 رو دانلود کردم و الان هر دو ورژن 7 و 8 رو روو سیستمم نصب دارم.الان توو ورژن هفتم می تونم ایمپورت کنم ولی توو جدیده اصلا توو قسمت ایمپورت نیست،چرا؟عجیبه...بعد یه سواله دیگه ای که دارم اینه که vray رو روو ورژن 8 نصب دارم،ولی روو 7 نیست،باید دوباره وی ری رو نصب کنم تا روو 7 هم نصب شه؟لطفا راهنمایی کنین
ویرایش 2:
خوب یه مشکل دیگه هم دارم :D اینکه فایل کدی که توو اسکچاپ بردم خیلی طول می کشه تا با کشیدن خط،سطح درست کنم تا بهشون حجم بدم...مخصوصا اینکه کلی خطای منحنی هست که کاررو سخت تر می کنه...توو صفحه اول توضیح داده شده،ولی اون پستی که حمید خان 4 5 تا عکس ازش گذاشتن مثه اینکه جواب خوبی داشت،منتها عکس ها بالا نمیان...اگه میشه یه توضیخ دیگه بدید،ممنون

آخرین ویرایش:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
دوستان توروخدا کمک کنید من 3 روز دیگه تحویل نهایی دارم..
من هر کاری می کنم نمیشه نقشه هام رو از کد توو اکچاپ بیارم،اصلا توو import توو قسمت file of type پسوندای کد رو نداره که بازش کنه...اسکچاپمم ورژن 8،ولی pro نیست...
ویرایش:
دوستان یافتم...من همین الان ورژن 7 رو دانلود کردم و الان هر دو ورژن 7 و 8 رو روو سیستمم نصب دارم.الان توو ورژن هفتم می تونم ایمپورت کنم ولی توو جدیده اصلا توو قسمت ایمپورت نیست،چرا؟عجیبه...بعد یه سواله دیگه ای که دارم اینه که vray رو روو ورژن 8 نصب دارم،ولی روو 7 نیست،باید دوباره وی ری رو نصب کنم تا روو 7 هم نصب شه؟لطفا راهنمایی کنین
ویرایش 2:
خوب یه مشکل دیگه هم دارم :D اینکه فایل کدی که توو اسکچاپ بردم خیلی طول می کشه تا با کشیدن خط،سطح درست کنم تا بهشون حجم بدم...مخصوصا اینکه کلی خطای منحنی هست که کاررو سخت تر می کنه...توو صفحه اول توضیح داده شده،ولی اون پستی که حمید خان 4 5 تا عکس ازش گذاشتن مثه اینکه جواب خوبی داشت،منتها عکس ها بالا نمیان...اگه میشه یه توضیخ دیگه بدید،ممنون

آسکچاپ 8 رو درست کرک کنید درست میشه. فایلی که با 7 کار کردید رو 8 هم باز میکنه که بخواید رندر بگیرید. آخرین نسخه 2013 و وی-ری 2 رو نصب کنید بهتره واسه فایلای سنگین.
اگر فایلتون رو توی کد درست ترسیم کرده باشید و دقیق باشه و خطوط درست باشند (مثلا خطوط برش خورده یک رنگ و خطوطی که نما دیده میشن یه رنگ دیگه باشن، خطوطی که بایستی با هم فیلت بشن درست به هم رسیده باشن و ...) کافیه که مدلتونو درت وارد اسکچاپ کنید، یه کپی ازش بگیرید یه جای دیگه مدلتون که با شیئی تداخل نداشته باشه، explode رو انتخاب کنید روی یکی از کپی ها و روی برخی خطاش خط بکشید تا کار ساده بشه.
(البته صحیح اینه که اکسپلود نکنید و از Edit Component برید مسیر رو)....

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
میتونید ترسیمات رو اینجا انجام بدید و یا از اتوکد بیارید. با اینحال پس از ایجاد حجم ، همه نماهاش رو خواهید داشت

yeganeee

عضو جدید
سلام.
چطوری می شه یه نما رو که از کد وارد کردم و حالت پلان بچرخونم که ایستاده بشه؟
روتیت امتحان کردم نشد
کمک کنید لطفا

nokia0070

عضو جدید
سلام وقتی اسکچاپ و باز میکنم میخوام فایل کدو ایمپورتش کنم اسکچاپ فرمتdwgرو نمیشناسه دوستان لطفاراهنمایی کنن.............

kitkat

عضو جدید
مرسی از توجه تون آقای یگانگی.یه سوال دیگه،چطوری می تونم components هارو توو اسکچاپ Scale بدم،من هر کاری می کنم که بزرگ یا کوچیک شه دوباره بر می گردن به اندازه اولشن...اکسپلود هم می کنم بعد از کلی مکث جواب نمیده...