بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

negar_1986

عضو جدید
پس مطمئنا این کتاب اون کتاب نیست!
چون من مطمئنم که تست هاش تالیفی بود...
كتاباش هر درس دو جلده ،جلد اولش درس و تست تأليفيه جلد دوم هر كتاب فقط تست كنكوره البته من داخلشو نگاه نكردم ببينم ماله چه رشته هايي رو گفته در ضمن ماله چند سال آخرو داره... در ضمن انتشارات فلاح روبروي دانشگاه تهران همه درسارو داره (ماله معتقدي منظورمه )

negar_1986

عضو جدید
من از روی جلد دویی که شما می‌فرمایید خوندم، البته فرصت نشد همشو بخونم، ولی کتاب خوبیه، البته برخلاف چیزی که آقا مهدی گفتن(با عذر خواهی) همه تستاش تستای کنکوره
شاید کتاب دیگه‌ای هم باشه که من خبر ندارم
توی انقلاب چند جا هست که زدن کتاب‌های معتقدی موجود می‌باشد
تستاي چه سال هايي رو گفته؟در ضمن كتابش طبقه بندي كرده تستاشو؟

highsky

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان مکانیک عزیز

من که پست های قبلی دوستان رو میخوندم دیدم بیشتر بچه ها گفته بودن زبان خوندن واسه کنکور ارزش نداره و در مقایسه با سایر دروس چون ضریبش پایینه تاثیر زیادی نداره

من انگلیسیم خیلی خوبه ولی در حد عالی نیست که بتونم سوالای انگلیسیو خیلی بالا بزنم ...تا قبل از امروز هم داشتم انگلیسیمو بهتر میکردم ولی وقتی رتبه ی آقا احسانو دیدم که این رتبه رو با درصد 1.1 زبان آورده تقریبا اینشکلی شدم : :eek:

خواستم ببینم پس اگه من مثلا انگلیسیو بالای 60 هم بزنم فرقی نداره؟ یا اینکه به خاطر اینکه بیشتر داوطلبای کنکور پایین میزنن درصد بالا زدن تاثیرش زیاده؟

ممنون از توجهتون:gol:

کسی نیست جواب ما رو بده؟!؟!؟

tanha60

عضو جدید
کسی نیست جواب ما رو بده؟!؟!؟

زبان خیلی مهمه.اصلا کل درسهایی که بقیه ضعیفن میتونه انحراف معیار زیادی داشته باشه.مثل کنکور کارشناسی که عربی کسی نمی زد یا شیمی(برای بچه های ریاضی)

tanha60

عضو جدید
بچه ها برای دینامیک ماشین چی میخونید؟دینامیک ماشین پوران پژوهش چه طوره؟

SoLTAnEH

عضو جدید
سوال هایی که پرسیده میشه و جوابهایی که گفته میشه ؛ همشون خیلی عالیه. دست همتون واقعا درد نکنه.
البته من خودم 86 ام. اما صحبتهاتون خیلی کمکم کرد.

kambizirani

عضو جدید
استاتیک پوران عالیه من یه نگاه بهش انداختم.(چه جوری وکجا بی خیال)داره ویرایش میشه وتا اول پاییز احتمالا چاپ میشه.کار دکتر نائی واگه مقاومتشو خونده باشی سطحش از اون بالاتره.ولی تا اون موقع کتاب جامدات راهیان وبگیر خوبه;)

خيلي ممنون! همين كارو كردم ولي يك كتاب استاتيك هم هست كه جهاد دانشگاهي امير كبير منتشر كرده كه چاپش قديميه كه من خوندم خيلي كامله! اما مثل مقاومت پوران كامل نيست
(اون يه چيز ديگس ! )

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان خیلی مهمه.اصلا کل درسهایی که بقیه ضعیفن میتونه انحراف معیار زیادی داشته باشه.مثل کنکور کارشناسی که عربی کسی نمی زد یا شیمی(برای بچه های ریاضی)
فقط از یه جهت به قضیه نگاه نکنید، وقتی که جلوتر برید متوجه می‌شید که حجم درسا از اون چیزی که فکر می‌کنید خیلی بیشتره، خوندن زبان باعث می‌شه که وقت بقیه درساتون گرفته بشه، ننتیجه‌شم این میشه که درصدای دیگه شما پایین میاد، شاید در ظاهر درصد زبانتون بالا رفته باشه، وقتی که درسای دیگه‌رو کمتر خونده باشید باعث میشه سرعتتون سر جلسه پاییین بیاد که ممکنه باعث کمبود وقت بشه، البته چون اینا خیلی محسوس نیست بهش دقت نمی‌کنید
هیچ کدوم از ماها از رتبه بک کنکور درس‌خونتر و باهوش‌تر و نیستیم، وقت زیادتریهم نسبت به اون نداریم، اگر خوندن زبان کار درستی بود رتبه1 می‌خوند
من بازم میگم که فقط در صورتی که زبانتون در حد تافله به سمت زبان برید
البته این یه توصیه است، تصمیم با خودتونه

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
هميشه شنيده بودم زبان واسه ارشد خيلي مهمه.....ولي بچه ها اكثراً ميگن مهم نيس ولي من ولش نكردم....
چیزی که شما شنیدید در مورد رشته مکانیک نبوده، در مورد رشته‌های دیگه‌است که هم دفترچه زبانشون جداست، هم حجم درساشون کمتره
حتی برقی‌هام که دفترچه زبانشون جداست اونقدر به زبان اهمیت نمیدن چون درسا سنگین‌تر از اونه که بشه وت واسه زبان گذاشت

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برای دینامیک ماشین چی میخونید؟دینامیک ماشین پوران پژوهش چه طوره؟
کتاب پوران از نظر گستردگی سوالات بهترین کتابیه که هستش، نمیدونم غلطاش درست شده یا نه، چون من چاپ قدیم کتاب نویسنده‌شو که واسه یه انتشارات دیگه بود دارم(مشابه همین کتابه)
300 تا سؤال داره، من حدود 40-50 تاشو حل کردم، بعد به این نتیجه رسیدم که کافیه فقط چند فصل ابتدایی و معروف دینامیک مشین‌رو بخونم:
درجه آزادی
سرعت
مکانیزم 4میله‌ای
مرکز آنی
چرخدنده
حداقل 4تا از 5تا سوال از این فصل‌ها میاد که امسال هر 5تاش بود، مگه اینکه اتفاق غیر عادی بیفته
سوالای فصلای دیگه‌اش معمولاً سخت و وقتگیره

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
تستاي چه سال هايي رو گفته؟در ضمن كتابش طبقه بندي كرده تستاشو؟
بله طبقه بندی شده‌است، البته شماره و فهرست نداره، ولی حالت آموزشی داره
تست‌های مهم‌شم خودش تعیین کرده که فکر کنم لیستش رو از توی سایت بشه درآوردش

santimanatal

عضو جدید
سلام-
تاثیر معدل چه جوریه!؟ اینجا تو سیستم سه تا معدل داده (کل،دانشکده،رشته) اینا یعنی چی؟ کودومش تاثیر داره؟مثلا نمره معارف ما تو کنکور تاثیر داره!؟!؟!؟!؟(یک عدد 86 ای هستم)

negar_1986

عضو جدید
كسايي كه قبلاً كنكور دادن راهنمايي كنن...به نظرتون ديناميك ارزش خوندن داره....اگه بايد خوند بهترين راه خوندنش چيه؟از روي چه منبعي بخونيم؟به نظرم سخت ترين درس تو دوره كارشناسي همين ديناميكه:w20:

mahdi_aryayi

عضو جدید
سلام-
تاثیر معدل چه جوریه!؟ اینجا تو سیستم سه تا معدل داده (کل،دانشکده،رشته) اینا یعنی چی؟ کودومش تاثیر داره؟مثلا نمره معارف ما تو کنکور تاثیر داره!؟!؟!؟!؟(یک عدد 86 ای هستم)
اگه دانشجو باشید معدل تا پایان ترم ششم و اگه فارغ التحصیل باشید معدل کلتون رو باید برای سنجش بفرستید (معدل کل یعنی معدل همه دروس پس معارف و انقلاب و تربیت بدنی و ... هم تاثیر خودشون رو دارند!)
سازمان سنجش این معدل رو ضرب در ضریب دانشگاه شما می کنه (اینکه این ضریب چه طوری به دست می آید از اسرار کائنات است! ولی اگه بپرسید چه معنی ای داره باید بگم از نظر سازمان سنجش معدل همه دانشگاهها هم ارزش نیستند مثلا معدل 17 دانشگاه آزاد با معدل 17 دانشگاه صنعتی شریف خیلی فرق می کنه... این 17 کجا؟ اون 17 کجا؟ بنابراین باید معدل هر کس در ضریب دانشگاهی که درس خونده ضرب بشه تا معدل اعمال شده اش به دست بیاد و ادامه ماجرا...) و این معدل اعمال شده را با تاثیر 20 درصد از کل نمره کنکور در نظر میگیرند یعنی 80 درصد قبولی شما وابسته به عملکرد شما در جلسه کنکور و 20 درصد مربوط به معدل تان است

آخرین ویرایش:

mahdi_aryayi

عضو جدید
كسايي كه قبلاً كنكور دادن راهنمايي كنن...به نظرتون ديناميك ارزش خوندن داره....اگه بايد خوند بهترين راه خوندنش چيه؟از روي چه منبعي بخونيم؟به نظرم سخت ترين درس تو دوره كارشناسي همين ديناميكه:w20:
صد در صد
من قبولی ام رو به شدت مدیون دینامیکم... شما که می فرمایید نمی خواهید زبان را ول کنید عجیبه که در مورد دینامیک می پرسید ارزش خوندن داره یا نه؟!!
به دینامیک کنکور مثل امتحان پایان ترم دینامیک دانشگاه نگاه نکنید... سوالاتش مفهومی هستند و اگه خوب خونده باشید معمولا با یک نگاه به شکل مسئله (و یا حداکثر یک خط روابط ریاضی) حل می شوند
اگه نظر منو بخواهید همون کتاب دکتر جباری که قبلا معرفی کردم (پوران پژوهش) بهترین منبع برای دینامیکه... تا نظر سایر دوستان چی باشه؟!

asd12

عضو جدید
مهم

مهم

سلام بچه ها.هرکی جزوه های ریاضی 1و2 ومعادلات پارسه می خواهد تا آخر هفته پیام خصوصی بده چون بعدش من نیستم

negar_1986

عضو جدید
تأثير دكتر جمالي آدم اسم ديناميك مياد مي ترسه:w02:
البته تاحالا نخوندم ببينم چه طوريه...ديناميكم تشريحي بد نبود اون زمانا ،ولي فك مي كردم واسه كنكور سخت باشه خيلي.. دارم كتابشو ولي فقط قسمت ارتعاشاتشو خوندم..
ممنون از راهنماييتون...در ضمن زبانم در حد پارسه مي خونم نه بيشتر:biggrin:

mahdi_aryayi

عضو جدید
تأثير دكتر جمالي آدم اسم ديناميك مياد مي ترسه:w02:
البته تاحالا نخوندم ببينم چه طوريه...ديناميكم تشريحي بد نبود اون زمانا ،ولي فك مي كردم واسه كنكور سخت باشه خيلي.. دارم كتابشو ولي فقط قسمت ارتعاشاتشو خوندم..
ممنون از راهنماييتون...در ضمن زبانم در حد پارسه مي خونم نه بيشتر:biggrin:
واقعا هم دوران وحشتناکی بود...طوری که آخرش وقتی فهمیدم 10 شدم داشتم از خوشحالی منفجر می شدم!!! :biggrin:
هیچ نمره ای تو زندگی ام به اندازه اون 10 منو خوشحال نکرد! یادش به خیر
.
.
پاورقی: هنوز مهندس جمالی دکتر نشده!!! :)

crane

عضو جدید
چه چیزهایی کمتر دچار فراموشی میشوند:
1.مطلبی که در اموختن ان در این فکر هستیم برای مدت طولانی در ذهن نگه داریم
2.مطلبی که اغلب در زندگی روزمره به ان فکر میکنم
3.چیزهای با معنی
4.مطالب مشکل یا طولانی که با سعی زیاد سعی میکنیم یاد بگیریم
5.چیزهایی که اغلب در موردشان به گفتو گو میپردازیم
6.تجربه های خوشایند و موفقیت های ما

crane

عضو جدید
با تشکر از مهندس hamin به خاطر ایجاد این تاپیک و همه ی کسانی که نظرشونو نوشتن.میخواستم از همه بخوام با همدیگه رفع اشکال کنیم . چون با هم در موردشون بحث میکنیم یادمون میمونه و...ولی من فکر میکنم این تاپیک شلوغ میشه یه تاپیک دیگه ایجاد کردم به اسم رفع اشکال مطالعه برا ارشد.لطفا نظرتونو در مورد اینکه این تاپیک مفید میتونه باشه یا نه بگین؟

negar_1986

عضو جدید
با تشکر از مهندس hamin به خاطر ایجاد این تاپیک و همه ی کسانی که نظرشونو نوشتن.میخواستم از همه بخوام با همدیگه رفع اشکال کنیم . چون با هم در موردشون بحث میکنیم یادمون میمونه و...ولی من فکر میکنم این تاپیک شلوغ میشه یه تاپیک دیگه ایجاد کردم به اسم رفع اشکال مطالعه برا ارشد.لطفا نظرتونو در مورد اینکه این تاپیک مفید میتونه باشه یا نه بگین؟
منم موافقم مي تونه جالب باشه و البته مفيد

mohaa

عضو جدید
سلام.من تازه حدود یه ماهه که دارم واسه ارشد میخونم.تو کنکور 88رتبم 1700شده:cry:از ریاضیو درسای سیالات شروع کردم.درسای سیالاتو که میخونم بعد یه 2هفته ای احساس میکنم چیزای مهمش یادم رفته به همین دلیل نگران می شم که یه درسو که تموم کردم بعد یه ماه که میخوام دوره کنم همش یادم رفته باشه و باید دوباره سرش وقت زیادی بذارم.نمی دونم اشتباه فکر می کنم یا که نه؟

بالا