بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سعی کردم یه سری از ایرادامو بر طرف کنم اما بازم کلی ایراد داره جدا از بحث راندو کردن توی پرسپکتیو این ستون ها و دایره ی شیشه ای بالا هم مشکل دارم کسی میتونه درستش رو ترسیم کنه من ببینم چه جوری باید بکشم بدون استفاده از ماژیک فقط نحوه ی درست ترسیم کردن. بعد دیوار روبه رو هم نمی دونم باید چه جوری راندو کرد.انوشه جان الان مشکل شیشه در بر طرف شد؟یا نه؟در مورد کف هم به یه گریز بدم اما در مورد اینکه گفته بودین بر جسته باشه چند تاش فکر کنم نشد باز. یه سوال دیگه این کناره های کف سطوح چه جوری باید راندو کرد که تمیز باشه چون زاویه دارارو اصلا بلد نیستم
سلام تبسم جان
این کارت خیلی بهتر شده;)
در مورد شیشه آره بر طرف شد اما باز یه نظر اینکه اگه تعداد خط هات رو کمتر کنی و بعضی هارو کوتاهتر کنی طبیعی تر به نظر میرسه بعد از روان نویسه سفید هم اگه لابه لای خطوط کم استفاده کنی به کارت سایه ی خوبی میده این که میگمو تمرین کنی دستت میاد

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
wowمیبینم تو این15 روزی که نبودم خیلی کارا کردید بچه فعالامون کوشن پس؟چرا کارا کم تحویل میدید؟خانه ابشار که فقط من ومنیر جون کار وروجکم که2 نفر بیشتر راندو نکرده بودن

ایشالا این کار معمار جون که پرسپکتیو داخلیه وحساسیت های خودشو داره خوب کار کنیم

اهان انوشه جون شما کجایی؟archi_arch قرار بود یه تمرین بده اینجا چه خبره؟:eek:

سلام عزیزم نبودی دلمون تنگ شده بود واسط
دست بچه ها درد نکنه این چند وقت خیلی کار کردن
من یکم درگیر شدم سعیمو میکنم برسونم کار جدید رو اما بازم ممکنه نرسم یا دیر برسم

موفق باشین همگی:gol:

سپیدار

کاربر بیش فعال
ز عشق ِ نا تمام ِ ما . . .

ز عشق ِ نا تمام ِ ما . . .

با سلام و احترام .
قبل از هرچیز تشکر میکنم بابت به اشتراک گذاشتن انچه داشتید .
دو سوال از خدمتتون داشتم که پاسخ شما نظری خواهد بود تا در سخنی که با هم درد عزیزم ، جناب کد خدای گرامی دارم ، به کار برم .

قبل از هر چیز باید بگویم که به هیچ عنوان شما را مسئول پاسخ به این سوالات نمیدانم . صرفا از این جهت میپرسم تا " شاید " جوابی برای سوالات چند وقت اخیرم بیابم .

1. علاوه بر سری عکس هایی که شما از کارهای دانشجویان ایشون گذاشتید ، بنده چند سری دیگر از کارها را هم دیدم . و نیز کار های خود ایشون رو . ( جناب اقای صدیق رو ).
یک نکته بسیار مرا ازار میدهد که از هر جهتی هم که به موضوع نگاه میکنم ، از سوزانندگی اش کم نمیکند .
اول انکه من ، هیچ تفاوت عمده ای بین این کارها نمیبینم . با علم به این که این کارها ( فقط کارهایی که شما گذاشتید را نمیگویم ) را افراد زیاد و متفاوتی کشیده اند ، هیچ فرق عمده ای بین کارها نیست . تمامی انها ، حتی از نظر حجمی و پرسپکتیو ها و . . . یکسان اند .
البته شاید ضعف در سواد بصری اینجانب و فقر ِ تحلیلی ام باشد . نمیگویم " حتما " اینگونه است . استنباطم را با شما در میان می گذارم .
در این باره چند نکته پیش می اید :
اول انکه : خود ِ مدرس ( اقای صدیق ) اینگونه اموزش میدهند . یعنی " صدیق " اموزش میدهند .
مصالی میزنم تا منظورم اشکار تر شود :
نوازنده ای ، سالها پیش استاد علیزاده تار مشق میکند . بعد از چندین سال ، اگر کسی خود ِ نوازنده را نبیند ، گمان میدارد که جناب ِ " علیزاده " ساز میزنند . پس تکلیف نوازندگی ِ هنراموز ِ بی نوا چه می شود . اگر اینگونه باشد ، در بهترین حالت ، یک علیزاده ی دیگر تربیت شده . که خب وقتی خود ِ علیزاده حضور دارد ، چه نیاز است ؟ مگر نه انکه شکوه خلقت به " یکتایی " هر پدیده ی ان است ؟

دوم انکه : جناب صدیق اینگونه اموزش نمیدهند و اشکال از تمام کسانی است که با ایشون این مهارت را کسب می کنند .
اگر هم اینگونه باشد ، پرسش من این است : مگر نه انکه " اسکیس " تنها یک " وسیله " است برای بیان انچه در ذهن داریم ؟ یعنی تمام ِ دوستان ذهنی یکسان دارند ؟ ( در صورت تمایل میتوانم عکس های کارهای دیگر دانشجویان ایشان را برایتان میل کنم )
البته بگذریم تا جایی که من متوجه شدم ، اسکیس وسیله نیست ، که متاسفانه خود ِ هدف است . چنان که اگر وسیله بود ، من ممکن بود با " ماکت " منظورم را برسانم و دیگری با انیمیشن و . . .
و نیز تا جایی که میدانم ، در اسکیس ِ ارشد ، کسانی موفق تر هستند که یک سری حجم ها ، پرسپکتیو ها و حتی شیت بندی های خاص را ارائه میکنند . و باز تا جایی که جسته گریخته شنیده ام ، کسانی که برای این ازمون خود را اماده میکنند ، نه شیوه ی نگرش به موضوع و مراحل رسیدن به ان ، بلکه چند " حجم " و " کاربری " نزدیک به هم را " حفظ " میکنند و به اصطلاح سر ِ جلسه طرح ها را به هم " میخورانند " و سپس بر روی پرسپکتیو ها و طرح هایی که اغاز و انجامش تشخص ِ خاصی ندارد ، رنگ و لعاب گذاشته و " اشتباهات " ِ خود را پنهان میکنند .
در حالی که تا جایی که عقل و منطق ِ سردرگم من میگوید ، شما زمانی باید چیزی را " پرزانته " کنید ، که ان چیز به مرحله ی " چیز " بودن رسیده باشد . به قول اهل ِ کلام ، روند ِ از " بودن " تا " شدن " را درست پیموده باشد .
اگر اینگونه نیست ، پس اصل ِ ماجرا ، استادی ایشون ، شاگردی دوستان ، بازاری که پیرامون این " وسیله " ایجاد شده ، همه کاذب است و بی مایه . و با اولین " چرا " تمام رنگ ها و شیت بندی ها رنگ میبازند و " طراح " را تنها میگذارند .
استادی میگفت اگر میخواهی ساز بزنی ، " ساز زدن " را بیاموز نه فلان استاد زدن رو .

سوال دوم را با یاد اوری یکی از عکس های ارسالی شما مطرح میکنم .

[/quote]

در نگاه اول ، من ِ بی سواد در پرزانته ، در مواجهه با این کار ، میگویم واااااای ! عجب کاریه ! ( البته به این شدت هم نه ! )
اما زمانی که کمی در ان دقیق تر میشوم ، از خودم میپرسم چگونه چند کابل از شکاف ِ سقف عبور میکند و چگونه قرار است ان دستک ِ وسط ِ کار ، ایستایی سازه را حفظ کند ؟
و با اندک سوادکی که از سازه های جدید دارم ، از خود میپرسم : نمیشد تمام این ماسماسک ها حذف شوند و جور دیگری این سازه را متعادل کرد ؟ و پاسخ میدهم : چرا . می شود .
بعد از خودم میپرسم حالا که به این راحتی ، کسی به کم سوادی من ، میفهمد که این کابل و شیار سقف و ستون وسط و . . . قابل حذف است ، پس چه چیز از کار خواهد ماند ؟ و اصلا کاربری یا حتی کاربرد ( به تفاوت ایندو دقت شود ) این سقف ها چیست ؟ ایا سایه ی خنده داری از کارهای معماران ِ سازه ِ دانی چون کالاتراوا نیست ؟

و بعد از این پرسش و پاسخ ها ، در دل میگویم خدا را شکر که از مهارت ِ پرزانته ، بی بهره ام . که اگر چنین مهارتی داشتم ، چه راحت میتوانستم خودم و اشکالاتم را رندانه پشت ان پنهان کنم .

سوالاتم را بریدم تا کوتاه تر گفته باشم و شاید مشخص تر . که سوال در این باره بسیار دارم .
از اینکه وقتتون رو گرفتم پوزش می خواهم .

با امید موفقیت و سلامتی ، بیصبرانه منتظر ِ دگر اندیشی شما هستم .

ز عشق نا تمام ما ، جمال ِ یار مستغنی ست

به رنگ و اب و خال و خط ، چه حاجت روی زیبا را

حافظ

آخرین ویرایش:

بارسلون

اخراجی موقت
اول بگم که سازه اون اسکیس سازه کششی که یه ستون مرکزی قطور داره و با استفاده از کابلها کنسولها رو تحمل می کنه مثل همین پلی که تو تبریز ساختن پس سازش موردی نداره.
در ضمن تصاویر برای طرح 2 دانشگاست و برای کلاس آمادگی ارشد نیست خوب همه میدونیم که تو طرح 1 و 2 معمولا استادها به جنبه زیبایی بیشتر اهمیت میدن و رو سازه سخت گیری نمی کنن...
در ضمن این عکسهارو نذاشتم که یه وقت استادها زیر سوال برن چون همه استادها راه و رسم خودشونو دارن
این عکسها واسه اینه که دوستان ببیننو استفاده کنن
پس اگه همینجا بحث رو تموم کنین ممنون میشم...

آخرین ویرایش:

سپیدار

کاربر بیش فعال
این گول بین که روشنی "افتاب" را از ما " دلیل " می طلبد. . .

این گول بین که روشنی "افتاب" را از ما " دلیل " می طلبد. . .

اول بگم که سازه اون اسکیس سازه کششی که یه ستون مرکزی قطور داره و با استفاده از کابلها کنسولها رو تحمل می کنه مثل همین پلی که تو تبریز ساختن پس سازش موردی نداره.
در ضمن تصاویر برای طرح 2 دانشگاست و برای کلاس آمادگی ارشد نیست خوب همه میدونیم که تو طرح 1 و 2 معمولا استادها به جنبه زیبایی بیشتر اهمیت میدن و رو سازه سخت گیری نمی کنن...
در ضمن این عکسهارو نذاشتم که یه وقت استادها زیر سوال برن چون همه استادها راه و رسم خودشونو دارن و استاد صدیق که جای خود داره و یه فرد شناخته شدس...
این عکسها واسه اینه که دوستان ببیننو استفاده کنن
پس اگه همینجا بحث رو تموم کنین ممنون میشم...
چون فکر می کنم تا همینجاشم اشتباه کردم این عکسهارو گذاشتم

1.بحث من هم اصلا بحث سازه ای نبود .
2. از نظر زیبایی شناسی هم این کار قابل نقد می باشد . ( حتی اگر من نتوانم کاری کم نقص تر از چیزی که در این عکس دیده میشود ارائه کنم ) . هر چند که اعتقاد دارم کارهایی که دوستان برای امادگی ارشد انجام میدهند نیز فرق چندانی با این کار ندارد .
3.من هیچ شخصی رو زیر سوال نبردم . چه شناخته شده ، چه غیر شناخته شده . همیشه قبل از هر چیز و هر کس ، خودم را مورد نقد قرار میدهم . تنها چند سوال طرح کردم که احساس میکنم خوانده نشدند .
4.فرمودید عکس ها رو برای استفاده ی دوستان قرار دادید . شاید شما من رو جزو دوست های خودتون ندونید ، اما ، استفاده ای که از این عکس ها میتونستم بکنم ، طرح سوالاتی بود که خدمتتون کردم . هر کس ، با توجه به طرز تفکر و نظام فکری اش ، به گونه ای خاص استفاده میکنه .
5.من فقط سوال پرسیده بودم و هنوز بحثی رو اغاز نکردم . میخواستم نقطه نظرات شما را جویا شده ، تا بتوانم گفتوگویی سازنده تر با دوست ناشناسم جناب کدخدای عزیز داشته باشم .
6. به دنبال یافتن پاسخ بودم . نه جدل . متاسفم که باعث عصبانیت شما شدم . سوالاتم رو جایی دیگر دنبال خواهم کرد .

7. ای کاش میتوانستند از افتاب یاد بگیرند
که بی دریغ باشند
در درد ها و شادی هایشان
حتی با نان خشکشان
و کارد هایشان را
جز از برای قسمت کردن
بیرون نیاورند . . .

هر روز بیشتر از روز قبل یقین میکنم که معماری ، فقط خط کشیدن نیست . ممنون که پاسختون ( حتی چنین پاسخی ) منو به این یقین نزدیکتر کرد .
از وقتی که گذاشتید ، سپاس گزارم .

lilac

عضو جدید
اسکیس دانشجوهای خارج از ایران

اسکیس دانشجوهای خارج از ایران

من که تاحالا شیت های اسکیس دانشجوهای خارج ایرانو ندیده بودم
خوب کار میکنن بابااااا
تازه نمره هاشون هم تو بعضیاش دیده میشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.