دام های شیطان رجیم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
دام های شیطان رجیم

شیطان از جنس جن است واز اتش خلق شده است وقبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می کرده است که اسم او را عزازیل نامیدند

حضرت علی علیه السلام : فرمودند شیطان هفتاد هزارسال خدا راعبادت کرد وفقط یک نمازدو رکعت او چهار هزار سال طول کشید . وقتی خداوند انسان را ازخاک افرید ودران روح دمید به تمام ملائکه دستور داد که برادم سجده کند وهمه اورا سجده کردند به غیر از ابلیس .

شیطان به خدا گفت من هفتاد هزار سال تو را عبادت کردم وخودت گفتی هر که من را عبادت کند بی نتیجه اش نمی زارم وعوضش را به او می دهم

خداوند فرمود هر چه را بخواهی در دنیا به تو عطا می کنم
شیطان گفت :
اول : اجازه بدهی تا روز قیامت زنده بمانم

دوم : در مقابل هر فرزند ادم دو فرزند به من عطا کنی تا انها را به گمراهی کشانم

سوم :از تو می خواهم من را در بدن ادم همچون خون در جریان قرار دهی که از هر جای بدن اورا بتوانم به معصیت کشانم

چهارم :می خواهم اولاد ادم مارا نبیند ولی ما او را ببینیم

پنجم: می خواهم به من قدرتی دهی که هر جا می خواهم بروم وبه هر شکلی در بیایم

ششم :می خواهم تا دم مرگ حتی تا وقتی که عزراییل برای قبض روح میاید پیش فرزند ادم باشم

امام محمد باقر می فرمایند : هنگامی که انسان در حال جا کندن است خیلی تشنه میشود در ام موقع شیطان با یک لیوان اب به سراغش میاید و می گوید بر من سجده کن وکافر شو تابه تو این اب رابدهم. وقتی ناامید میشد لیوان ابرا برزمین میریزد ومیگوید من ازتو بیزارم

هفتم : از تو میخواهم م نرا بر سینه ادم مسلط گردانی تا او ا به وسوسه کشانم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
خداوند می فرماید من تمام خواسته هایت را براورده می کنم ولی هر کس پیرو تو شود او را باتو به جهنم میبرم

شیطان می گوید : ای خدا به عزت وجلالت قسم که همه انسانها را گمراه می کنم مگر عده ای که بنده خاص تو هستند

سپس گفت حالا که مارا بیرون می کنی جایی برای زندگی برای ما قرار بده خداوند فرمود جایگاه تو درهر کجا که انسان رفت وامد دارد شیطان گفت پس غذایم چی ؟ خداوند فرمود بر سر هر سفره ای که نام من (بسم الله الرحمن الرحیم) گفته نشود تو با انها هم غذا شو ..

حضرت اما م حمد باقر می فرماید ک اگر اول غذا یادتان رفت نام خدارا بگویید اخر غذا بگویی تا شیطان هر انچه را که خورده برگرداند

بعد شیطان گفت من احتیاج به اب دارم خداوند فرمود اب تو شراب وامثال مست کننده باشد بعد شیطان گفت کتاب من چی ؟

خداوند گفت کتاب تو کتاب های سحر وجادو وخالکوبی ها باشد واولین کسی که به انسان سحر وجادو را یاد داد شیطان بود

شیطان گفت برای من حدیثی قرار بده خداوند گفت حدیث تو دروغ است
روزی حضرت محمد شیطان را در مسجد الحرام دید پیش او رفت وبه او فرمود : ای ملعون چرا ناراحتی ؟ شیطان گفت از دست تو وامت تو ناراحتم

حضرت فرمود چرا از من ناراحتی ؟
شیطان گفت : چون این همه تلاش می کنم تا ادم را منحرف کنم ولی تو در اخر روز قیامت شفاعت امتت را می کنی وتمام زحمات من را بر باد می دهی
حضرت فرمود حال چرا از امتم ناراحتی ؟
شیطان گفت امت تو خصوصیتی دارند که امت های دیگر ندارند

اول : وقتی می خواهند غذا بخورند بسم الله الرحمن الرحیم می گویند ومن دیگر نمی توانم غذا بخورم وگرسنه میمانم

دوم: بعد ازغذا خوردن الحمدالله می گویند

سوم :وقتی اسم تو می اید بلند صلوات می فرستند وانقدر ثواب ان زیاد است که من فرار می کنم

چهارم: وقتی می خواهند کاری را انجام دهند می گویند ان شا ء الله ومن دیگر نمی توانم در ان کار دخالت کنم

پنجم: صدقه می دهند ووقتی صدقه می دهند همه گناهانشان امرزیده می شود وهم هقتاد بلا از انها دور می شود
حضرت رسول می فرمایند : وقتی انسان دستش را در جیبش قرار می دهد تا صدقه دهد هفتا د شیطان دست او را می گیرد

ششم :قران می خوانند ودر خانه ای که قران خوانده شود دیگر جایی برای من نیست چون در ان خانه ملائکه رفت وامد دارند

هفتم : مرا زیاد لعنت می کنند وبا هر لعنت یک زخم بر بدن من می افتد وتازمانی که ان انسان را به گمراهی نکشانم زخمم خوب نمی شود

هشتم : هنگامی که گناهی می کنند سریع توبه می کنند وزحمات من را به هدر می دهند

نهم: عطسه می کنند الحمد الله می گویند

حضرت فرمودند : عطسه از طرف خدا وخمیازه از طرف شیطان هست ووقتی عطسه می کنند باید الحمدالله بگویند

دهم: وقتی همدیگر را میبینند سلا م می کنند سلام اسم خدااست ومن از این اسم بیزارم

یازدهم: وقتی بهم میرسند دست میدهند وتادستهایشان از هم جدا نشده همه گناهانشان امرزیده میشود

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
وقتی انسان نماز می خواند شیطان از او دور می شود مخصوصا اگر سجده اش طولانی باشد شیطان از روی ناراحتی فریاد می کشد

حضرت امام صادق علیه السلام می گویند : هر کسی نماز نخواند از شیطان پست تر است چون شیطان یک خطا کرد وادم را سجده نکرد ولی انسان بر خدای عالم با نماز نخواندن سجده نمی کند

حضرت محمد می فرمایند که مجوز عبور از پل صراط نماز است اگر نماز مومن قبول باشد بقیه اعمال او نیز قبول است

در نمازها نماز صبح سفارش شده است ودلیل ان این است که در هنگام صبح فرشتگان شب پیش انسان می ایند واعمال شب را می نویسند وهنگامی که اذان صبح گفته میشود جای خود را به فرشتگان روز می دهند پس اگر نماز صبح را در اول وقت بخوانیم در دوپرونده شب وروز ثبت میشود

امام صادق می فرماید: از صفات مومن این است که بسن الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند بگویند وهر کس بعد از تکبیر نماز اعوذ بالله من شیطان الرجیم بگوید به اندازه هر مویی که در بدن اوست هزار حسنه برای او می نویسند

حضرت پیامبر فرمود هر کس بعد از نماز تسبیحات فاطمه الزهرا بگوید (34 الله اکبر ,33مرتبه الحمد الله ,33مرتبه سبحان الله )به خصوص اگر با انگشتان خود بشمارد همان دست هایش در روز قیامت شفاعت او را می کنند

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی چیزای نقض و قابل تامل داشت
اما نیم خوام این تاپیک رو از موضوع اصلیش دور کنم
موفق باشی دوست عزیز

آذرمهر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام واقعا عالی بود ممنون:gol::gol::gol:
کاش چند تا آیه هم از آیات قرآن کنارش بگذاری تا مطلب کاملتر بشه:gol::gol::gol:

آوای علم