نظرسنجی برای مهاجرت از ایران

نظرسنجی برای مهاجرت از ایران

• مجموع رای دهندگان
    66

sara_dadyar

عضو جدید
من که با وجود تمام وابستگیم به خونواده ام بعد انتخابات اعلام کردم که اگه کسی می خواد بره حاضرم باهاش برم. اگه کسی هم ایثار میکنه برام دعوتنامه بفرسته!!!
خواهش می کنم.

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای ادامه تحصیل میرم ولی تضمین نمی کنم شاید دلم نخواست برگرده.

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوام برم ... چون نمیتونم جایی بمونم که توی مدرسش میزنن تو سرت توی دانشگاه میزنن تو سرت توی ادارت میزنن تو سرت احترام یه واژه ناشناسه تو لغت نامه اینا!!
میخوام برم .... چون نمیتونم جایی بمونم که وقتی اعتقاد یا دینی خلاف اعتقاد و دین و آیین حاکم داری محکوم به مرگی!!
میخوام برم ....چون اینجا توی همه جاش بوی حزب اللهی ها میاد ..

اگر حوصله داشتم ادامش رو مینویسم که دلم پره ازین حرفا ...
ایران ما افتاده دست بد کسایی..

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم میرم برا تحصیل ولی اگه بشه میخوام برنگردم چون دیگه انگیزه ای نمونده .

hamid_gofteman

عضو جدید
واسه اینکه تحصیلات عالی تو ایران امکان پذیر نیست.

آیا به نظرت واقعا تحصیلات عالی تو ایران امکان پذیر نیست؟ به نظرت ماهایی که هی می خوایم بریم خارج یه جورایی نمیخوایم به بهانه ی درس خوندن مهاجرت کنیم؟

hamid_gofteman

عضو جدید
میخوام برم ... چون نمیتونم جایی بمونم که توی مدرسش میزنن تو سرت توی دانشگاه میزنن تو سرت توی ادارت میزنن تو سرت احترام یه واژه ناشناسه تو لغت نامه اینا!!
میخوام برم .... چون نمیتونم جایی بمونم که وقتی اعتقاد یا دینی خلاف اعتقاد و دین و آیین حاکم داری محکوم به مرگی!!
میخوام برم ....چون اینجا توی همه جاش بوی حزب اللهی ها میاد ..

اگر حوصله داشتم ادامش رو مینویسم که دلم پره ازین حرفا ...
ایران ما افتاده دست بد کسایی..

با حرفات موافقم ولی به نظرت ایران یه فاکتورای مثبتی نداره که از اینجا بری از دستشون بدی؟ به نظرت تو این سنت وقت مناسبیه برای همیشه رفتن؟ یا این که اگه رفتی و اون جا فضاش برای توی ایرانی عذاب آور بود چی باز نمی خوای برگردی؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
با حرفات موافقم ولی به نظرت ایران یه فاکتورای مثبتی نداره که از اینجا بری از دستشون بدی؟ به نظرت تو این سنت وقت مناسبیه برای همیشه رفتن؟ یا این که اگه رفتی و اون جا فضاش برای توی ایرانی عذاب آور بود چی باز نمی خوای برگردی؟
مسلما اینجا وطنمه دوستش دارم همه هم زبونم هستن، درباره مهاجرت و زندگی در اونجا خیلی مطالعه کردم، اونجا که اگه خدا بخواد و بتونم برم فامیل نزدیک زیاد دارم، اگر کارم درست بشه درسم رو اینجا ول میکنم اونجا از اول میخونم، حتما اگه 1درصد هم شرایط برام از اینجا بدتر باشه برمیگردم ولی تجربه نشون داده این اتفاق نمی افته البته برای کسایی که درست مهاجرت کردن نه اینکه بدون مطالعه و پشتوانه مالی و ... اقدام به مهاجرت میکنند و میگن میریم اونجا کارا درست میشه خدا بزرگه !!

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرت اگه بری اون جا چه انگیزه های بهت می ده که دیگه بر نمی گردی؟
حداقل انگیزه ای که وجود داره آزادیه
اونجا حداقل چیزی که هست آدم حسابت میکنن میتونی دینتو خودت انتخاب کنی, رئیس جمهورتو خودت انتخاب کنی ,نوعه لباس پوشیدنتو خودت انتخاب کنی و هزار تا دلیله دیگه
که باعثه فراره قشره تحصیل کرده از ایران میشه که این کاملا خواسته ی ای این دولت و مملکته که کشور رو از قشر با شعور تهی کنه که بتونه به قتل و غارته خودش ادامه بده تا آخرین قطره ذخایره کشورمون و ازمون بدزده
اما کور خونده
ئروباره میسازمت وطن اگر چه با خشته جانه خویش
ستون به سقفه تو میزنم اگر چه با استخوانه خویش

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به دوستان همگي رفتني شدين كه..
بنده هم چند وقتي هست به فكرش افتادم..
هر وقت يادش ميوفتم اشك در چشمانم مياد..اما چه كنم..چه كنم كه وطنم داره ويران ميشه و من ويران تر..شايد برم و اونور بتونم ابروي وطنم و دينم رو بخرم..

reyhoon

عضو جدید
آسمونه همه جا همين رنگيه!
توهمه جاي اين كره زمين چيزايي هست كه ما دوست نداريم!
اگه توي نظر سنجيتون به جايي خارج از اين كره خاكي هم ميشه رفت .من پايه ام كه برمو هيچ وقت هم بر نگردم....

نرگس313

عضو جدید
ایران خیلی هیجان انگیزه آدم هیچ وقت خسته نمی شه هیچ وقت دلتنگ نمی شه به نظر من هیچ جای دنیا ارزش مهاجرت داءم رو نداره!

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران خیلی هیجان انگیزه آدم هیچ وقت خسته نمی شه هیچ وقت دلتنگ نمی شه به نظر من هیچ جای دنیا ارزش مهاجرت داءم رو نداره!

آره خیلی هیجان انگیزه که تو تمامه مراحله زندگی میزنن تو سرت هیچ آزادی نداری حتی نمیتونی دینتو خودت انتخاب کنی اگه عوضش کنی و بخوای مسلمون نباشی خونت برایه همه حلال میشه
واسه شما هیجان انگیزه برایه من نفرت برانگیز :mad:

نرگس313

عضو جدید
ره خیلی هیجان انگیزه که تو تمامه مراحله زندگی میزنن تو سرت هیچ آزادی نداری حتی نمیتونی دینتو خودت انتخاب کنی اگه عوضش کنی و بخوای مسلمون نباشی خونت برایه همه حلال میشه
واسه شما هیجان انگیزه برایه من نفرت برانگیز :mad:
من کاری به مشکلاتی که تو ایران هست ندارم همین مشکلاتباعث شده این همه آدم برن ولی اکثر اونا که رفتن اگه دو سال بعد مهاجرتشون پای درد دلاشون بشینی آرزو می کنن کاش شرایط جوری شه که برگردن ایران .البته من الان دارم کاملا از جنبه احساساتی بحث با شما حرف می زنم ولی هیچ جا وطن آدم نمی شه مشکلاتم همه جا هست حداقل اینه که تو وطنت تو احساس می کنی حقی داری انگیزه ای برای ساختنش داری، اصلاح چیزی که برات ارزش داره بهش تعلق داری و همین به زندگی آدم ارزش و هیجان می بخشه.

@ RESPINA @

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاری به مشکلاتی که تو ایران هست ندارم همین مشکلاتباعث شده این همه آدم برن ولی اکثر اونا که رفتن اگه دو سال بعد مهاجرتشون پای درد دلاشون بشینی آرزو می کنن کاش شرایط جوری شه که برگردن ایران .البته من الان دارم کاملا از جنبه احساساتی بحث با شما حرف می زنم ولی هیچ جا وطن آدم نمی شه مشکلاتم همه جا هست حداقل اینه که تو وطنت تو احساس می کنی حقی داری انگیزه ای برای ساختنش داری، اصلاح چیزی که برات ارزش داره بهش تعلق داری و همین به زندگی آدم ارزش و هیجان می بخشه.

نطق كلامت عالي بود....

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا که اینجا نه ما به چیزی تعلق داریم نه چیزی به ما .

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی بلاگ تهرانتویی یک مطلب گزاشته بودن که بی ارتباط نیست شما هم بخونید;):

حالم از کانادا بهم می خوره (!) .میدونین چرا ؟

بدلایلی که به آن اشاره میکنم , این کشور یک کشور عقب مانده , قرون وسطی ایی , ترسناک و تا دلتان بخواهد قاطی پاطی است . مبادا تصمیم به مهاجرت به این کشور درب و داغون را بگیرید .

۱ - وقتی میری دکتر تمام ویزیتت مجانی یه . اَه ٬ حتی ۱ سنت هم ازت نمیگیرن . بی معنی ها ! تازه وقتی میفرستند آدمو به آزمایشگاه و رادیولوژی ٬ بی ادبا ٬ اوناهم فقط بهت سرویس میدن و با یک لبخند کارو تموم میکنن . تازه نتیجه اونها روهم لازم نیست بری بگیری . خودشون مستقیم میفرستند برای دکترتون . قاطی دارند نه؟ حتما دکتراشون کار بلد نیستن و با ما دارن کار یاد میگیرن .

۲ - از سیستم اداری که دیگه نگو . یک مشت آدم علاف نشستند پشت این کامپیوتر ها . و با ایمیل و تلفن و چت و ... کارارو راه می اندارند و میگن لازم نیست بیاین اداره ٬ تازه نه زیرمیزی و میدونی که چی میگم . موندم پس اینها چه جوری زندگی رو میگذرونند . بعد تازه ٬ میگن ما کار میکنیم . زکی

۳ - نرخ تورم تو این کانادا ۳ درصده . تازه دولت اونو روی ۲ درصد فیکس میکنه . اینا اصلا نمیدونن رشد اقتصادی چیه ؟ اصلا مملکت بی تورم که بهش مملکت نمیگن میبینین چقدر بی پایه و اساسن !

۴ - تو کانادا آدم از پلیس نمی ترسه. آخه آدم از اون پلیس که نترسه ، که بهش پلیس نمیگن . میگن شیر بی یال و بی دم و کوپال . تازه اینقدر هم به مردم احترام میزارن که آدم کفرش در میاد . اصلا بخاطر همینه که مردم هم از اونا خجالت میکشن و جرم و جنایت نمیکنن . مثلا وقتی پلیس میخواد شما ماشینتونو نگه دارین آژیر نمیزنه ٬ فحش نمیره ٬ از توی میکروفن داد نمیزنه و فقط چراغ گردونشو پشت شما روشن میکنه . تازه وقتی نگه داشتین ٬ خود جناب پلیس خان از ماشینش میاد پایین و خدمت شما میاد . یعنی شما لازم نیست تشریف بیارین پایین .نگفتم ، اینا مشکلاشون خیلی حاده !

۵ - یکی از چیزهای بیخود و نابجای کانادا اعتماده ٬ بله ٬ اعتماد . مثلا در اکثر شرکتهای بزرگ کارت ورود و خروج به کارمندا نمیدن . شما بگین آخه معنی داره . اون پاچه خور ها هم ٬ برای اینکه خودشونو پیشه رییسشون لوس کنند ٬ سر وقت میان و سر وقت هم میرن . اصلا این کانادایی ها آدمهای خود شیرین و آدم فروشی هستند ..

۶ - در کانادا اکثر سرویسهای بانکی از طریق اینترنت کاربردی یه . این همون جریان شیره هستا . آخه عزیز دل برادر ٬ اگه شما با اینترنت سرویس میدهید ٬ پس چرا کارمند دارید ٬ چرا شعبه دارید . این چه معنی داره که وقتی من دسته چک میخوام ٬ شما اونو به آدرس من پست میکنین و یا با حساب بانکی ، با موجودی صفر دلار دسته چک میدین و یا اصلا با صفر دلار حساب باز میکنین . بریم سر احترام خانم : وقتی به بانک مراجعه میکنین ٬ یک آدم بیکار میاد و بهتون خوش آمد میگه که بعد میفهمین این یارو رییس بانکه .. تو رو خدا ببینین چقدر اینها بیکارن که رییس بانک بیاد خوش آمد مشتری ای رو بگه که حتی نمیدونه این مشتری تو بانکش ٬ حساب داره یا نه و یا اگه داره موجودش چقدره . گردش حسابش بالاست یا نه! . کمی بعد می پرسه آیا از خدمات ما راضی هستین ؟ وای به حالتون بخواهین بگین نه .. تا راضیتون نکنه ولتون نمیکنه اگه بله رو گفتین که هیچی والا نهار هم نگهتون میداره. تورو خدا اینا چیشون به بانک میخوره ؟ مسخره ها !

۷ - از مدارس کانادا بگم که رایگانه رایگانه . این چه جور مدرسه ای یه که هرکلاسش بیشتر از ۲۵ تا شاگرد نداره . استخر و سالن پاتیناژ و زمین بیس بال و تنیس و فوتبال و والیبال و بسکتبال داره . زمیناش چمنه و حداقل ۸ الی ۱۰ هزار متره . بچه هاش با انجام دادن پروژه درس میخوانند نه با حفظ کردن و ( انقدر حفظ کن که جونت دره و ...) . بچه ها از ۹ صبح تا ۴ عصر آنجا هستن و تازه بعدش هم نمیخوان بیان خونه ( یاد مدرسه خودمون بخیر . همچین که زنگ آخر و میزدن ٬ انگار از زندان آلکاترا فرار میکردیم . همگی هلهله شادی و بعدش هم تا نظر مدیر و معلم عوض نشده ، به سرعت نور بیرون مدرسه میدویدیم ) . مدرسه هاشون ، بیشتر به کمپ اردو شبیهه تا مدرسه .. تازه ٬ تا دلشون بخواد وسایل آموزشی و بازی هم تحت اختیارشونه . حالا هی بهشون بگو ، بابا جان اگه فکر بچه ها رو آزاد بزارین ، باعث انحراف و نابودی میشه . خصوصا اینکه ۲ تا زبان هم همزمان یاد بگیرن !!!!کو گوش شنوا !

۸ - اگه کسی بخواد تو این عجیب آباد کانادا ٬ یه کار جدید راه بندازه ٬ اینقدر بهتش اطلاعات مفتی میدن که دیگه بالا میاره. از وب سایتهای دولتی بگیر تا مشاورای حضوری . تازه ٬ کانادا میاد و همین طوری ، پول مالیات رو به عنوان کمک حقوق بهشون میده تا به کارآفرینان کمک کرده باشه . آخه اینم شد کار و زندگی . چرا باید از آدمهایی که طرحهای خوب تو مخشونه حمایت کرد ؟ چشمشون در آد ٬ دندشون نرم شه ، برن خودشون طرحشونو پیاده کنن ! تازه کمک بانکها و شهرداری هم به کنار . بابا اینا یه طوریشون میشه !

۹ - دولت کانادا با این کارهای مسخره اش ٬ خودشو با کارهای مختلف ٬ مرتبا لوس میکنه . اکثر وقتها هم پیش خانواده ها ! مثلا وقتی میخواد ٬ بلا نسبت ٬ مردم رو گول بزنه به اونا که بچه دارن مرتبا ماهیانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ دلار بلاعوض ٬ به هر بچه میده . بابا اینا همه چیشون برعکسه .

۱۰ - تو کانادا هر خانمی بچه دار شه ٬ براش مرتبا بصورت رایگان ٬ پرستار به منزل میاد تا بهش آموزش بده چه جوری بچه رو مواظبت کنه . عرض نکردم برعکسه ! نمیگن ٬ هرکی خربزه خورده ، باید پای لرزش هم بشینه ! خود مادر و پدر و بچه اگه سوالی دارن بعد از پرداخت ویزیت ٬ یک عالیجناب آقای دکتر را ملاقات کنن . حالا این کانادایی ها دکتر میفرستن خونه آدم . اینا دیگه کین ؟

hamid_gofteman

عضو جدید
اطلاعات در مورد مهاجرت

اطلاعات در مورد مهاجرت

اگه کسی مطلبی درمورد مهاجرت از ایران داره برام بفرسته.ممنون می شم