مهديه 1:حركت به سمت ظهور

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعای الهی عظم البلا (دعای فرج )

دعای الهی عظم البلا (دعای فرج )

آیة الله بهجت (ره) می فرمایند:

دعاى تعجيل فرج دواى دردهاى ما است .

در روايت است كه: در آخر الزمان همه هلاك مى‏ شوند، « إِلاّ مَنْ دَعا بَالْفَرَجِ. »(1) مگر كسانى كه براى [تعجيل] فرج دعا كنند.

ائمّه‏ ى ما
با اين بيان خيلى به اهل ايمان و شيعيان عنايت كرده ‏اند تا خود را بشناسند. علامت گذارى براى آن‏ها است، يعنى اگر براى فرج دعا مى ‏كنيد، علامت آن است كه هنوز ايمانتان پا برجاست.

دستورهاى عجيب و غريب ديگر هم داده ‏اند، زيرا در آخرالزمان گرفتارى اهل ايمان خيلى سخت مى‏ شود به حدّى كه در روايت آمده است:

« بَعْدَ ما مُلِئَتْ ظُلْما وَ جَوْرا. »(2) بعد از آن كه زمين از جور و ستم پر مى ‏شود.

و شايد در روايت وارد شده باشد كه: « يُنْكِرُهُ أكْثَرُ مَنْ قالَ بإِمامَتِهِ! »(3) بيشتر كسانى كه اعتقاد به امامت آن حضرت دارند، او را انكار مى ‏كنند.

يعنى بيشتر مردم از اعتقاد وايمان به امامت بر مى ‏گردند.

هم چنين فرموده‏ اند كه در آخرالزمان اين دعاى فرج را كه دعاى تثبيت در دين است، بخوانيم:

« يا أللّهُ، يَا رَحْمانُ، يَا رَحيمُ، يَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ، ثَبِّتْ قَلْبى عَلى دينِكَ. »(4)
اى خدا، اى رحمت گستر، اى مهربان، اى زير و رو كننده ‏ى دل‏ها، دل مرا بر دينت ثابت و استوار گردان.

يعنى آن مرتبه ‏اى از ايمان را كه به من منّت نهادى، حفظ كن، نه اين كه مسلمان باشد و به همان باقى باشد، چون اين معنا تثبيت در دين نيست.

اين توسّلات، عزادارى ‏ها، سوگوارى‏ها و زيارت قبور اهل‏بيت ـ
علامت آن است كه اهل ايمان به آن‏ها اتّصال و الصاق دارند و هنوز از آن‏ها منحرف نشده ‏اند؛ لذا كفّار و دست نشانده‏ هاى آن ‏ها دستور داشتند كه بين مسلمانان و قرآن ـ تا چه برسد به مساجد و تكايا و مجالس عزا و روضه خوانى ـ جدايى بيندازند، زيرا همه‏ ى اينها ضدّ خواسته‏ هاى سلاطين جور بود، لذا فرمان هدم قبور يا تعطيلى مجالس روضه خوانى را دادند.

روز هشتم ماه شوّال كه روز هدم قبور ائمه‏ ى بقيع
است قاعدتا روز تعطيلى حوزه‏ ى علميه نجف بود، ولى ما كم‏ كم عادت كرديم و براى ما عادى شد.!

پی نوشت ها :
1. عبارت حديث به اين صورت است: « إِلّا مَنْ دَعا بِدُعاءِ الْغَريقِ »؛ (مگر كسى كه دعاى غريق را بخواند.) ر.ك: بحار الانوار، ج 52، ص 133 و 148؛ ج 92، ص 326؛ اعلام الورى، ص 432؛ الصراط المستقيم، ج 2، ص 228؛ غيبة النعمانى، ص 159؛ كمال الدين، ج 2، ص 348 و 351؛ منتخب الانوار، ص 80، مهجّ الدّعوات، ص 332، در ذيل برخى از اين روايات بيان شده است كه مقصود از دعاى غريق، دعاى آينده: « يا أَللّه‏ُ يا رَحْمانُ يا رَحيمُ... » است.
2. بحار الانوار، ج 3، ص 80؛ ج 36، ص 358؛ طرائف، ج 1، ص 177.
3. « لاِءَنَّهُ يَقُوُم بَعْدَ... ارْتِدادِ أَكْثَرِ الْقائِلِينَ بِإِمامَتِهِ. »؛ (زيرا او بعد از... بازگشت بيشتر معتقدان به امامتش قيام مى‏كند.) بحار الانوار، ج 51، ص 30، 157؛ ج 52، ص 23؛ اعلام الورى، ص 436، 439؛ الخرائج، ج 3، ص 1171؛ الصراط المستقيم، ج 2، ص 230، 231؛ كشف الغمّة، ج 2، ص 526؛ كفاية الاثر، ص 283؛ كمال الدين، ج 2، ص 378، 384، منتخب الانوار، ص 39. 4. بحار الانوار، ج 52، ص 148؛ ج 92، ص 326؛ اعلام الورى، ص 432؛ كمال الدين، ج 2، ص 351؛ منتخب الانوار، ص 80؛ مهج الدعوات، ص 332.

منبع www.bahjat.ir

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

کفعمى در بلد الأمین فرموده این دعاء حضرت صاحب‏الأمرعلیه السلام است

که‏تعلیم فرمود آنرا به شخصى که محبوس بود پس خلاص‏شد:

اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَبَرِحَ الْخَفآءُ وَانْکَشَفَ الْغِطآءُ وَانْقَطَعَ الرَّجآءُ

خدایا بلاء عظیم گشته و درون آشکار شد و پرده از کارها برداشته شد و امید قطع شد

وَضاقَتِ الْأَرْضُ وَمُنِعَتِ السَّمآءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ

و زمین تنگ شد و از ریزش رحمت آسمان جلوگیرى شد و تویى یاور و شکوه بسوى تو است

الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَالرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى

و اعتماد و تکیه ما چه در سختى و چه در آسانى بر تو است خدایا درود فرست بر

مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الْأَمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ

محمد و آل محمد آن زمامدارانى که پیرویشان را بر ما واجب کردى و بدین سبب مقام

وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلاً قَریباً کَلَمْحِ

و منزلتشان را به ما شناساندى به حق ایشان به ما گشایشى ده فورى و نزدیک مانند

الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى

چشم بر هم زدن یا نزدیکتر اى محمد اى على اى على اى محمد مرا کفایت کنید

فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ

که شمایید کفایت‏کننده‏ام و مرا یارى کنید که شمایید یاور من اى سرور ما اى صاحب

الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السَّاعَةَ

الزمان فریاد، فریاد، فریاد، دریاب مرا دریاب مرا دریاب مرا همین ساعت

السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرَّاحِمینَ بِحَقِّ

همین ساعت هم‏اکنون زود زود زود اى خدا اى مهربانترین مهربانان به حق

مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطَّاهِرینَ ×

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
ختم قرآن..... هفته دوم .... دور اول

حزب 1 .... ( سوره حمد الی 43 سوره بقره) sabahat
حزب2 .....(44 بقره الی 74 بقره ) Eshragh-Archi
حزب 3 ......(75 بقره الی 105 بقره ) Eshragh-Archi
حزب 4 .....(106 بقره الی 141 بقره) ستاره کیانی
حزب 5 .......(142 بقره الی 176 بقره) m4material
حزب 6 .......(177 بقره الی 202 بقره) m4material
حرب 7 ........(203 بقره الی 232 بقره) m4material
حزب 8 ........(233 بقره الی 252 بقره ) m4material
حزب9 ..........(253 بقره الی 271 بقره ) m4material
حزب 10 .......(272 بقره الی 14 آل عمران)m4material
حزب 11 .......(15 آل عمران الی 51 آل عمران)m4material
حزب 12 .......(52 آل عمران الی 92 آل عمران)m4material
حزب 13 ........93 آل عمران الی 132 آل عمران (Mohsen_1111
جزب14 ........133 آل عمران الی 170 آل عمران) Mohsen_1111
حزب 15 .......171 آل عمران الی آخر آل عمران )Mohsen_1111
حزب16 ........(1 نساء الی 23 نساء ) Mohsen_1111
حزب17 .......24 نساء الی 58 نساء )sabahat
حزب 18 ......58 نساء الی 87 نساء )sabahat
حزب 19 ......88 نساء الی 113 نساء) sabahat
حزب 20 ......114 نساء الی 147 نساء) sabahat
rحزب 21 ......148 نساء الی آخر نساء )sabahat
حزب 22 ......1 مائده الی 26 مائده )water.87
حزب 23 ......27 مائده الی 50 مائده) water.87
حزب24 ........51 مائده الی 81 مائده) ستاره کیانی
حزب25 ........82 مائده الی 108 مائده) )ستاره کیانی
حزب26 .......109 مائده الی 35 انعام )ستاره کیانی
حزب27 .......36 انعام الی 73 انعام )ستاره کیانی
حزب28 .......74 انعام الی 110 انعام )nasim_shsh
حزب29 .......111 انعام الی 140 انعام )nasim_shsh
حزب30 ........141 انعام الی آخر انعام)nasim_shsh
حزب 31 .......(1 اعراف الی 46 اعراف )
حزب 32 .......47 اعراف الی 87 اعراف)
حزب 33 ......88 اعراف الی 141 اعراف)
حزب 34 ......142 اعراف الی 170 اعراف)
حزب 35...... 171 اعراف الی آخر اعراف)
حزب 36 .......1 انفال الی 40 انفال )
حزب37 .......41 انفال الی آخر انفال )
حزب38 .......(1 توبه الی 33 توبه )
حزب39 ......34( توبه الی 59 توبه)
حزب 40 .....(60 توبه الی 92 توبه )
حزب41 ......93 توبه الی 121 توبه
حزب 42 .....122 توبه الی 25 يونس)
حزب 43 ......26 يونس الی 70 يونس)
حزب 44...... 71 يونس الی 5 هود )
حزب45 .......6 هود الی 40 هود )
حزب46 ......41 هود الی 83 هود)
حزب 47 .....84 هود الی 6 يوسف)
حزب 48 .....7 يوسف الی 52 يوسف )
حزب49 ......(53 يوسف الی 100 يوسف)

حزب 50 .....101 يوسف الی 18 رعد)
حزب 51 .....19 رعد الی 9 ابراهيم )
حزب52 ......10( ابراهيم الی آخر ابراهيم)
حزب 53 ......1 حجر الی آخر حجر)
حزب54 .....1 نحل الی 50 نحل )
حزب55 ......51 نحل الی 89 نحل)
حزب 56 .....90 نحل الی آخر نحل )
حزب57 ......1 اسرا الی 50 اسرا) محمدیان
حزب 58 ......51 اسرا الی 98 اسرا) محمدیان
حزب59 .......99 اسرا الی 31 کهف)محمدیان
حزب 60 ......32 کهف الی 74 کهف )محمدیان
حزب61 .......75 کهف الی 21 مريم )mahsama110
حزب 62 ......22 مريم الی آخر مريم )mahsama110
حزب 63 .....1 طه الی 82 طه)n-engfood
حزب 64 .....83طه الی آخر طه )n-engfood
حزب65 ......1 انبيا الی 50 انبيا)
حزب 66 .....51 انبيا الی آخر انبيا)
حزب 67 ......1 حج الی 37 حج )
حزب68 ......38 حج الی آخر حج)
حزب 69 ....1 مومنون الی 74 مومنون) ro0zhin
حزب 70 .....75 مومنون الی 20 نور)ro0zhin
حزب71 ......21 نور الی 52 نور) محمديان
حزب72....... 53 نور الی 22 فرقان)محمديان
حزب 73 ......21 فرقان الی آخر شعرا)
حزب 74 ......1 شعرا الی 110 شعرا )
حزب75 ......111 شعرا الی آخر شعرا)
حزب76 .......1 نمل الی 55 نمل )
حزب77 .......56 نمل الی 11 قصص)
حزب 78 ......12 قصص الی 50 قصص )
حزب79....... 51 قصص الی آخر قصص )
حزب80 .......1 عنکبوت الی 45 عنکبوت )
حزب81 .......46 عنکبوت الی 30 روم )
حزب82 .......31 روم الی 21 لقمان )
حزب83 .......(22 لقمان الی آخر احزاب )
حزب84 .......1 احزاب الی 30 احزاب)
حزب85 .......31 احزاب الی 54 احزاب)
حزب86 .......55 احزاب الی 23 سبا )
حزب87 .......24 سبا الی 14 فاطر)
حزب 88 ......15 فاطر الی 27 يس )ستاره کیانی
حزب89 ......(28 يس الی 21 صافات) ستاره کیانی
حزب 90 .....22 صافات الی 144 صافات)
حزب 91 ......145 صافات الی 51 ص )
حزب92 .......52 ص الی 31 زمر )
حزب93 .......32 زمر الی آخر غافر)
حزب94 .......1 غافر الی 40 غافر )
حزب95 .......41 غافر الی 9 فصلت)
حزب96........10 فصلت الی 46 فصلت)
حزب 97 ......47 فصلت الی 26 شورا )salizadeniri
حزب98 ........27 شورا الی 23 زخرف )salizadeniri
حزب99 ........24 زخرف الی 16 دخان )salizadeniri
حزب100 ......17 دخان الی آخر جاثیه )salizadeniri
حزب101 ......1 احقاف الی 9 محمد )salizadeniri
حزب 102 .....10 محمد الی 17 فتح )salizadeniri
حزب103 ......18 فتح الی 13 حجرات)salizadeniri
حزب 104 .....14 حجرات الی 30 ذاريات )salizadeniri
حزب105 ......31 ذاريات الی 25 نجم )salizadeniri
خزب106 ......26 نجم الی آخر قمر )salizadeniri
حزب107 ......1 رحمان الی 74 واقعه )salizadeniri
حزب 108 .....75 واقعه الی آخر حدید)salizadeniri
حزب 109 .....1 مجادله الی 10 حشر ) ITDeveloper
حزب 110 .....11 حشر الی آخر صف )ITDeveloper

حزب 111 ......1 جمعه الی آخر تغابن )
حزب 112 ......1 طلاق الی آخر تحریم )
حزب113 .......1 ملک الی آخر قلم )
حزب 114 ......(1 حاقه الی آخر نوح)
حزب 115 ......1 جن الی آخر مدثر )
حزب 116 .....1 قيامت الی آخر مرسلات)
حزب117 ......(1 نبا الی آخر تکویر )YAALIASGHAR

حزب 118 .....(1 انفطار الی آخر طارق ) YAALIASGHAR
حزب 119 .....(1 اعلي الی آخر ضحی) YAALIASGHAR
حزب120 .....(1 شرح الی آخر ناس ) YAALIASGHAR

ختم صلوات

تعداد صلوات های هدیه شده برای ظهور آقا در این هفته تا کنون
1000+ 5000.....ستاره کیانی
100..... mahnazbagherzade
600.....sabahat
----------------------------
6700

در صورت تمایل به اتاق مطالعه ی تاپیک مهدیه 1 : حرکت به سمت ظهور هم سر بزنید و ما رو از اطلاعات مفیدتون بهره مند کنید موضوع این هفته نماز .

آخرین ویرایش:

f.mohebbi

عضو جدید
سلام بر مهدی (عج) که منتظرش نیستم

من نه صبح زود جمعه ها برای ندبه بیدار میشم و نه شب جمعه دعای کمیل میخونم جمعه شب هم دعای سمات رو نمیخونم

نمیگم منتظرم چون منتظر نیستم

چون اگه منتظر واقعی بودم امام عزیزمون تاحالا اومده بود

اصلا آمادگی اومدنش رو در خودم نمیبینم

فقط دعا میکنم یاران واقعی امام زمان زیاد بشن
و خدا هم به من این لیاقت رو بده تا بتونم یار واقعی باشم.

پس لطفا شما هم بجای اینکه برای اومدن آقامون دعاکنین برای زیاد شدن یاران واقعی حضرت دعا کنید، وقتی آقامون ببینن که یارای راستین که بهش پشت نمیکنن و در روز قیام تنهاش نمیذارن وجود دارن شک نکنید که حتما خواهند اومد.

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهدی (عج) که منتظرش نیستم

من نه صبح زود جمعه ها برای ندبه بیدار میشم و نه شب جمعه دعای کمیل میخونم جمعه شب هم دعای سمات رو نمیخونم

نمیگم منتظرم چون منتظر نیستم

چون اگه منتظر واقعی بودم امام عزیزمون تاحالا اومده بود

اصلا آمادگی اومدنش رو در خودم نمیبینم

فقط دعا میکنم یاران واقعی امام زمان زیاد بشن
و خدا هم به من این لیاقت رو بده تا بتونم یار واقعی باشم.

پس لطفا شما هم بجای اینکه برای اومدن آقامون دعاکنین برای زیاد شدن یاران واقعی حضرت دعا کنید، وقتی آقامون ببینن که یارای راستین که بهش پشت نمیکنن و در روز قیام تنهاش نمیذارن وجود دارن شک نکنید که حتما خواهند اومد.

سلام دوست خوبم ، مرسی از حضورت در تاپیک

محک امام ع خوندن دعای ندبه و کمیل نیست ! باورت نمی شه من هفته پیش جمعه حرم امام رضا بودم . اونقدر آدم برای دعای ندبه اومده بود که آدم تعجب می کرد که فقط 313 تا دل بلرزه کافیه! برای اینکه خودمون مشکل داریم ، معیارمون در اعمال قرآن نیست! اینه که نه ندبه جمعه برامون فایده داره نه کمیل پنجشنبه....

انتظار فرج افضل اعمال است و اون چیزی که در جریان فرج خیلی خیلی مهمه ، حوادث آخرالزمانیه ! کسی که راه رو گم کنه و امامش رو نتونه پیدا کنه هلاک شده ....

درسته که اگر یاران امام تکمیل بشه ظهور رخ می ده ولی چیزی که وظیفه ماست انجام عهدی است که در عالم ذر به یاوری امام ع بستیم . حیف که فراموش کردیم ...

ho3in.s

عضو جدید
سلام به همه دوستان:)
امیدوارم خدا به همه شما و مخصوصا باعث و بانیان این تاپیک و تاپیک های مشابه اجر و پاداش عنایت کنه:gol:
نمیدونم دقیقا باید چی بگم! چون این چند صفحه رو نخوندم... ولی خب میدونم بحث درباره انتظار و چگونگی اعمال یک منتظر واقعیه
خوندن دعا و نماز و ختم قرآن مطمئنا کار خیلی پسندیده ای ولی کافی نیست! اگه کفایت میکرد خیلی زودتر از اینا امام باید ظهور میکردن...
چند روزیه یه سوالی داره توی ذهن من چرخ میزنه... وقتی دارن مردم مظلوم رو به راحتی آب خوردن میکشن آیا خوندن دعا و رفتن توی خیابونا و راهپیمایی کردن کار درستیه؟ آیا این عمل یه منتظر واقعیه؟ مردم مظلومی که نه تنها مظلوم هستن بلکه مسلمان و حتی در بحرین هم مذهب ما هم هستن(شیعه)
آیا این حرکت ما حسینی واره؟

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرازی از دعای کمیل

فرازی از دعای کمیل

فرازی از دعای کمیل
بسم الله الرحمن الرحیم

وَ لَيْتَ شِعْرِي يَا سَيِّدِي وَ إِلَهِي وَ مَوْلاَيَ أَ تُسَلِّطُ النَّارَ عَلَى وُجُوهٍ خَرَّتْ لِعَظَمَتِكَ سَاجِدَةً
و اى كاش اى خداى من و سيد و مولاى من بدانستمى كه تو آتش قهرت را مسلط مى‏كنى بر آن رخسارها كه در پيشگاه عظمتت سر به سجده عبوديت نهاده‏اند

وَ عَلَى أَلْسُنٍ نَطَقَتْ بِتَوْحِيدِكَ صَادِقَةً وَ بِشُكْرِكَ مَادِحَةً
يا بر آن زبانها كه از روى حقيقت و راستى ناطق به توحيد تو و گويا به حمد و سپاس تواند

وَ عَلَى قُلُوبٍ اعْتَرَفَتْ بِإِلَهِيَّتِكَ مُحَقِّقَةً وَ عَلَى ضَمَائِرَ حَوَتْ مِنَ الْعِلْمِ بِكَ حَتَّى صَارَتْ خَاشِعَةً
يا بر آن دلها كه از روى صدق و يقين به خدايى تو معترفند يا بر آن جانها كه از علم و معرفت در پيشگاه جلالت خاضع و خاشعند

وَ عَلَى جَوَارِحَ سَعَتْ إِلَى أَوْطَانِ تَعَبُّدِكَ طَائِعَةً وَ أَشَارَتْ بِاسْتِغْفَارِكَ مُذْعِنَةً

يا بر آن اعضايى كه مشتاقانه به مكانهاى عبادت و جايگاه طاعتت مى‏شتابند و به اعتقاد كامل از درگاه كرمت آمرزش مى‏طلبند

مَا هَكَذَا الظَّنُّ بِكَ وَ لاَ أُخْبِرْنَا بِفَضْلِكَ عَنْكَ يَا كَرِيمُ يَا رَبِ‏

و هيچكس به تو اين گمان نمى‏برد و چنين خبرى از تو اى خداى با فضل و كرم به ما بندگان نرسيده .

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امیدوارم خدا به همه شما و مخصوصا باعث و بانیان این تاپیک و تاپیک های مشابه اجر و پاداش عنایت کنه:gol:
نمیدونم دقیقا باید چی بگم! چون این چند صفحه رو نخوندم... ولی خب میدونم بحث درباره انتظار و چگونگی اعمال یک منتظر واقعیه
خوندن دعا و نماز و ختم قرآن مطمئنا کار خیلی پسندیده ای ولی کافی نیست! اگه کفایت میکرد خیلی زودتر از اینا امام باید ظهور میکردن...
چند روزیه یه سوالی داره توی ذهن من چرخ میزنه... وقتی دارن مردم مظلوم رو به راحتی آب خوردن میکشن آیا خوندن دعا و رفتن توی خیابونا و راهپیمایی کردن کار درستیه؟ آیا این عمل یه منتظر واقعیه؟ مردم مظلومی که نه تنها مظلوم هستن بلکه مسلمان و حتی در بحرین هم مذهب ما هم هستن(شیعه)
سلام ..حسینی واره ..چون حفظ حکومت اسلامی از اوجب واجباته ..اگر شرایطش رو داشته باشیم برا کمک میریم و اگر نداشته باشیم و خطر از بین رفتن همین حکومت نصف نیمه ما باشه نباید جنگید ..ما الان در این شرایطیم ..

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام دوست عزيز، اميدوارم خوب و خوش باشي! ممنون كه به تاپيك خودت پا گذاشتي:smile:
در مورد هدف اين تاپيك و تاپيكهاي مشابه بذار يه توضيح دم:
اتفاقا ما هم با نظرت كاملا موافقيم، در سته كه انتظار و دعا اوجب عباداته و به حاي خود كاملا خداپسندانه و از تكاليف شيعه است، ولي خب همانطور كه خودت اشاره كردي اين كافي نيست!!!به همين منظور هم در كنار اين قرائتها ما در اين تاپيك به بررسي ادعيه، خودسازي معنوي، آشنايي با فضيلتها و رذيلتها(در تاپيك اتاق مطالعه مهديه1 كه هر هفته به بررسي يه رذيلت يا فضيلت مي پردازيم، كه اين هفته از نماز شروع كرديم) مي پردازيم،‌و به طور كلي به امور معنوي كه ما رو براي ايمان قلبي آماده ميكنه و اينكه جنبه معنوي و دعاي انتظار رو به جا آورده باشيم. از طرفي هم در تاپيك مهديه2 به شناخت ابعاد زندگاني امام زمان (عج) مي پردازيم و روايات و آياتي كه در مورد مهدويت مي باشد رو بررسي ميكنيم. حالا در 2تاپيك مهديه1 و 2 به شناخت و دعا پرداختيم، ولي كافي نيست، بلكه بايد در فضايخارج به شناخت دشمنان امام زمان بپردازيم و همچنين از دسيسه هاي ضد مهدويت آگاه بشيم و به طور كل حوادث خارج رو رصد كنيم. به همين خاطر مهديه 3 رو ايجاد كرديم. بعد اين آمادگي حالا وقت عمل و كامل شدنه، اون موقع است كه بايد حوادثو رصد كنيم و گوش به فرمان رهبري.
اين چكيده اي بود از كل اهداف ما. البته شديدا لازم به ذكر است كه اگر ما (مشخصا خودم) اين كارو انجام ميديم، به اين دليل نيست كه ديگه يعني ما آخر مهدويتيم و همه چي ميدونيم(بازم ميگم، منظور خودمم، وگرنه مطمئنا دوستان خيلي بهترن از من)اينجا رو احداث كرديم كه با هم بالا بريم و دست همديگر ور بگيريم؛ خوبيه دين اسلام و احكامش هم همينه كه كسي نمي خواد تو اين امور حسادت كنه و تكي كار كنه، نمونه بارزش عزاداري براي سالار شهيدانه(ع) كه همه ميخوان دست هميدگر رو بگيرن كه به كمال برسن(صد البته كه اين دست امامان معصومه، وگرنه ما كه وسيله ايم)

در مورد سوالهاي بعديتون راستش من خودمو در حد و اندازه اي نميدونم كه بخوام نظر بدم ، ولي در حد و قواره اين ذهن ناقصم نظرمو ميگم:
من اولش يه سوال ديگه دارم: مگه چند سالي نيست كه خود مردم فلسطين به شهادت ميرسونن، يا در مورد جنگهاي لبنان و فلسطين و غيره؟!!! چرا اونا رو نميگيم؟ اگه بحث سر قضيه مسلمونه ،كه خيلي مورد مظلوميت قرار گرفته ان و منوط به همين 1-2 مورد نيست! ولي بحث در مورد تحولات اخير بيشتر جنبه سياسي هست تا مسلماني! اينكه اين از وظايف مسلمانان هست كه به امور مسلمانان ديگر هم برسن و تجلي اين مورد در خود حديث پيغمبره كه مصداق صحبتشون اين بود كه اگر مسلماني در بلادي از مسلمانان كمك بخواهد و اجابت ندهيد مسلمان نيستيد. پس در مورد وظيفه ما شكي نيست، ولي به ذهن ناقصم ميرسه كه اين موارد هم بايد در نظر گرفت:
1- اين ملتها چندين ساله كه تحت امر مستبدان هستند و رهايي از زير سلطه مستبدان تنها بايد از نظر خودشان باشه و اينو اثبات كنند،‌همانطور كه تونستند،‌مانند تونس و مصر و ان شاءا... در كشورهاي ديگر مانند ليبي. پس اگر بخواهند خودشان هم ميتوانند، پس اين يه جوري مصداق همين آيه است كه خداوند سرنوشت ملتي رو عوض نميكند مگر اينكه خودشان بخواهند.
2-بحث سر مداخله مستقيمه. ايران نميتونه به طور مستقيم مداخله كنه و ارتش بفرسته، چون اولا تمام پيكان اتفاقات به سمت ايرانه(چون همانطور كه ميدونيد، غرب از اينكه اين كشورها مثل ايران بشن واهمه داره، به همين خاطر داره روي مدل تركيه كار ميكنه) و ثانيا ايران هنوز در نظام ديپلماتيك و شرايطي مانند وتو و غيره به بلوغ جهاني نرسيده، و خواهيد ديد كه اگر براي مثال اگه ايران بخواد مداخله كنه، سريعا براش قطعنامه رد ميكنن ، حال كه موضوع قطعنامه روي ميز شوراي امنيت داره خاك ميخوره.
3- زماني ، وقتي كه در زمان جنگ ميخواستن براي حمله به اسراييل حمله كنيم،‌و تدبير امام اين بود كه فعلا بايد با عراق جنگيد(راه فلسطين از عراق باز ميشه(فكر كنم همين بود!!!)) الانم ما هنوز در حال جنگيم، جنگي بدتر از جنگ سخت افزارانه، بايد به نوعي با جنگ نرم هم در جبهه خودمون بجنگيم،‌هم جبهه اسلام، پس ايارن و تهديداتش رو هنوز بايد در يابيم.
4- فكر نكنيد كه مسلمانان ايران در جنگها و تحولات اخير بي نصيب بودن!!!(اشاره به همين جمله كافيه)

با اين وجود من هم حق ميدم كه بايد در قسمت سخت افزارانه هم مداخله كرد،‌ولي خب با توجه به موقعيت فعلي ايران (محاصره خود ايران و غيره) و همچنين اثبات اينكه ايران به طور مستقيم مداخله نميكنه تا آتو دست بيگانه نده، شايد به صلاح نباشه كه مستقيم وارد شيم و بهتره گوش به فرمان رهبري باشيم تا اينكه خودسر اقدام كنيم؛ در ضمن انرژي خودمونو ميتونيم در قسمتهاي ديگه مثل قسمت نرم خرج كنيم.
و نكته آخر اينكه(اين در مورد شخص خودمه) من خودم هنوز اندر خم مشكلات مهدويت خودمم، هنوز دارم در يكي كردن عقايد و نظراتم كار ميكنم!!!!
در ضمن بعضي اوقات لازم نيست حسيني وار حركت كرد! بعضي اوقات بايد حسن وار كار كرد؛‌بعضي اوقات بايد سجاد وار كار كرد، بعضي اوقات بايد علي وار كار كرد.

ببخشيد كه سرتونو درد آوردم،‌ اميدوارم به بحث بيشتر ادامه داشته باشه:gol:
از صميم قلبم اميدوارم هر روز بيشتر از ديروز شاهد موفقيت مسلمانان باشيم
به اميد ظهور حضرت بر پاي كننده عدل و راستي
اللهم عجل لوليك الفرج

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام ..حسینی واره ..چون حفظ حکومت اسلامی از اوجب واجباته ..اگر شرایطش رو داشته باشیم برا کمک میریم و اگر نداشته باشیم و خطر از بین رفتن همین حکومت نصف نیمه ما باشه نباید جنگید ..ما الان در این شرایطیم ..
هر چي ميخواستم بگم اين دوست عزيز در 3 خط گفتند
ممنون:gol:

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلاااااااااااااااااااام منم بنویسید:
حزب 31-32-33-34-35
من درست فهمیدم یا نه؟از الان میشه بخونیم دیگه...
یا باید لحظه تحویل سال بخونیم؟

سلام دوست عزیز نه لزومی نداره موقع تحویل سال باشه ... در این تاپیک کلا به نیت ظهور ختم قرآن و صلوات داریم

ان شا الله خدا از هممون قبول کنه

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
ختم قرآن..... هفته دوم .... دور اول

حزب 31 .......(1 اعراف الی 46 اعراف ) *نفس*
حزب 32 .......47 اعراف الی 87 اعراف) *نفس*
حزب 33 ......88 اعراف الی 141 اعراف) *نفس*
حزب 34 ......142 اعراف الی 170 اعراف) *نفس*
حزب 35...... 171 اعراف الی آخر اعراف) *نفس*
حزب 36 .......1 انفال الی 40 انفال )
حزب37 .......41 انفال الی آخر انفال )
حزب38 .......(1 توبه الی 33 توبه )

حزب65 ......1 انبيا الی 50 انبيا)
حزب 66 .....51 انبيا الی آخر انبيا)
حزب 67 ......1 حج الی 37 حج )
حزب68 ......38 حج الی آخر حج)
حزب 69 ....1 مومنون الی 74 مومنون) ro0zhin
حزب 70 .....75 مومنون الی 20 نور)ro0zhin
حزب71 ......21 نور الی 52 نور) محمديان
حزب72....... 53 نور الی 22 فرقان)محمديان
حزب 73 ......21 فرقان الی آخر شعرا)
حزب 74 ......1 شعرا الی 110 شعرا )
حزب75 ......111 شعرا الی آخر شعرا)
حزب76 .......1 نمل الی 55 نمل )
حزب77 .......56 نمل الی 11 قصص)
حزب 78 ......12 قصص الی 50 قصص )
حزب79....... 51 قصص الی آخر قصص )
حزب80 .......1 عنکبوت الی 45 عنکبوت )
حزب81 .......46 عنکبوت الی 30 روم )
حزب82 .......31 روم الی 21 لقمان )
حزب83 .......(22 لقمان الی آخر احزاب )
حزب84 .......1 احزاب الی 30 احزاب)
حزب85 .......31 احزاب الی 54 احزاب)
حزب86 .......55 احزاب الی 23 سبا )
حزب87 .......24 سبا الی 14 فاطر)
حزب 88 ......15 فاطر الی 27 يس )ستاره کیانی
حزب89 ......(28 يس الی 21 صافات) ستاره کیانی
حزب 90 .....22 صافات الی 144 صافات)
حزب 91 ......145 صافات الی 51 ص )
حزب92 .......52 ص الی 31 زمر )
حزب93 .......32 زمر الی آخر غافر)
حزب94 .......1 غافر الی 40 غافر )
حزب95 .......41 غافر الی 9 فصلت)
حزب96........10 فصلت الی 46 فصلت)
حزب 97 ......47 فصلت الی 26 شورا )salizadeniri
حزب98 ........27 شورا الی 23 زخرف )salizadeniri
حزب99 ........24 زخرف الی 16 دخان )salizadeniri
حزب100 ......17 دخان الی آخر جاثیه )salizadeniri
حزب101 ......1 احقاف الی 9 محمد )salizadeniri
حزب 102 .....10 محمد الی 17 فتح )salizadeniri
حزب103 ......18 فتح الی 13 حجرات)salizadeniri
حزب 104 .....14 حجرات الی 30 ذاريات )salizadeniri
حزب105 ......31 ذاريات الی 25 نجم )salizadeniri
خزب106 ......26 نجم الی آخر قمر )salizadeniri
حزب107 ......1 رحمان الی 74 واقعه )salizadeniri
حزب 108 .....75 واقعه الی آخر حدید)salizadeniri
حزب 109 .....1 مجادله الی 10 حشر ) ITDeveloper
حزب 110 .....11 حشر الی آخر صف )ITDeveloper

حزب 111 ......1 جمعه الی آخر تغابن )
حزب 112 ......1 طلاق الی آخر تحریم )
حزب113 .......1 ملک الی آخر قلم )
حزب 114 ......(1 حاقه الی آخر نوح)
حزب 115 ......1 جن الی آخر مدثر )
حزب 116 .....1 قيامت الی آخر مرسلات)
حزب117 ......(1 نبا الی آخر تکویر )YAALIASGHAR

حزب 118 .....(1 انفطار الی آخر طارق ) YAALIASGHAR
حزب 119 .....(1 اعلي الی آخر ضحی) YAALIASGHAR
حزب120 .....(1 شرح الی آخر ناس ) YAALIASGHAR

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
ختم صلوات

تعداد صلوات های هدیه شده برای ظهور آقا در این هفته تا کنون
1000+ 5000.....ستاره کیانی
100..... mahnazbagherzade
600.....sabahat
----------------------------
6700

در صورت تمایل به اتاق مطالعه ی تاپیک مهدیه 1 : حرکت به سمت ظهور هم سر بزنید و ما رو از اطلاعات مفیدتون بهره مند کنید موضوع این هفته نماز .

nayyeri1982

عضو جدید
چه كار خوبي كردين. ترجمه كاملي است. و براي اونا كه مفاهيم عربي رو نمي دانند مفيده. واقعا دعاهايي كه دستمان رسيده از لحاظ ادبي و شيوايي و تمثيلات خيلي قشنگن....
با سلامي دورباره به همگي دوستان عزيزم.
با تشكر فراوان از خانم محمديان.
گفتم شايد گذاشتن متن فارسي دعاي عهد الان به موقع باشه، با اجازه از خانم محمديان:

:gol:به نام خدای بخشنده مهربان:gol:
ای خداوند!
نیازم را به درگاه تو می آورم،
به سیمای بزرگوارت،
و به روشنایی آن سیمای نور افشانت،
و به فرمانروائی دیرینه ات،
ای همیشه زنده،
ای صاحب اختیار همه چیز،
به نامی که آسمان ها و زمین ها به آن تابش دارند،
و به آن نامی که آغازها و انجم ها به آن سامان می گیرد،
ای زنده ی پیش از هر زنده!
ای زنده ی پس از هر زنده!

ای زنده، در آن حال که هیچ زنده ای نبود!
ای حیات بخش مردگان!
و ای آن که زنده ها را می میرانی!
ای همیشه زنده!
هیچ الاهی جز تو نیست.
ای خداوند!
برسان به مولای ما،
امام راهنمای
راه یافته
آن به پا خاسته امر تو
( که درودهایت بر او و بر نیاکان پاک او باد)
از سوی تمامی ایمان آورندگان در کوه و دشت
در سرزمین های شرقی،
و نواحی غربی آن،
از جانب من
و پدر ومادرم،
درودهائی همسنگ با عرش خدا،
برابر با مرکب کلمات او،
آنچه که تنها خدا می شماردش
و کتاب او آن را در بر می گیرد.
ای خداوند!
صبح امروز
و هر روز که زنده باشم،
با ولی تو، مهدی، پیمان دوباره می بندم،
قرار، تعهد و بیعت او
همچنان بر گردن من است
و از آن باز نمی گردم،
این میثاق تغییر نخواهد یافت،
و تا باد نابودی نگیرد، هرگز!
ای خدای من!
مرا یار و یاور او قرارده،
و پشتیبان مولی،
در شمار فدائیان سوی او،
برای روای نیاز او شتابانم کن،
می خواهم،
فرمانش،
فرمانبر،
حامی بی چون او،
سوی اراده اش مشتاق،
پیش تر از همه باشم،
پیش روی او شهیدم کن،
ای خداوند!
اگر آن مرگ قطعی و حتمی ،
برای بندگان میان او و من فاصله شد،
از قبر بیرونم آر،
کفن پوشیده باشم،
لبیک گویان،
به ندای آن دعوتگر بزرگ،
هر جا باشم،
صحرا یا شهر،
ای خدای من،
آن فروزان رعنا قامت،
آن نورانی بسیار ستوده را بنمایانم،
به نیم نگاه من به او،
دیده ام را سرمه کش،
فرج او نزدیک،
خروجش آسان،
و برنامه اش، فراگیر گردان،
و مرا پوینده ی راه راست او قرار ده،
فرمانش نافذ،
پشت او را نیرومند،
سرزمین هایت، به او آبادان،
و بندگان خود را با او جانی دوباره بخش،
ای خدای من!
زیرا تو گفته بودی:
(و تو حق می گوئی)
" به سبب دستآورد مردم، در تری و خشکی،
تباهی پدیدار شده است".
پس، حال که چنین است، ولی خودت را،
برای ما، هویدا ساز،
همو که فرزند دخت پیامبر توست،
و هم نام رسول توست،
تا بر تمامی باطل پیروز شود،
آن را در هم کوبد و نابود سازد،
حق را احقاق،
و آن را تحقق بخشد.
ای خدای من!
او را برای بندگان مظلوم،
پناه،
و برای آن که جز تو یاوری ندارد،
یاور،
و برای همه احکام تعطیل شده کتابت،
مجدد، (تجدید کننده)
و برای تمامی نشانه های دین و سنت رسولت،
برافرازنده،
قرار ده،
ای خدای من!
او را در زمره ی کسانی قرار ده،
که تو آنان را از سختی تجاوزکاران
در امان داشته ای،
خداوندا!
با دیدار او،
پیامبر خود،
(درود تو بر او و خاندان او باد)
و همه ی پیروان دعوت محمدی را مسرور گردان،
و در نبود او بر پریشان حالی ما رحم کن، رحم،
ای خدای من!
مهربان ترین مهربانان!
به مهربانی ات،
با آمدنش، این اندوه انباشته را،
از این امت بزدای،
و برای ما، در ظهور او،
شتاب کن، شتاب کن،
آنان این ظهور را بعید می دانند،
و ما آن را نزدیک می بینیم،
ای صاحب زمان!
شتاب کن، شتاب کن،

ho3in.s

عضو جدید
قبل از اینکه جواب دوستانو بدم لازمه که بگم این سوالایی که مطرح کردم صرفا به خاطر این بود که شده دغدغه این روزهای من! و فقط این سوالا رو به اشتراک گذاشتم... همین و بس!

نوع نگاه من به حکومت مثل شما نیست...
من اصلا درباره نظام و حکومت صحبتی نکردم! منظور من اعمال فردی یه منتظر بود... شما الان برو پیش یه مرجع بگو میخوام برم بحرین کمک مردم اونجا، ببین چی میگه؟ مطمئن باش نخواهد گفت نرو! احتمالا کلی مرحبا و احسنت هم میگه...

سلام دوست عزيز، اميدوارم خوب و خوش باشي! ممنون كه به تاپيك خودت پا گذاشتي:smile:
در مورد هدف اين تاپيك و تاپيكهاي مشابه بذار يه توضيح دم:
اتفاقا ما هم با نظرت كاملا موافقيم، در سته كه انتظار و دعا اوجب عباداته و به حاي خود كاملا خداپسندانه و از تكاليف شيعه است، ولي خب همانطور كه خودت اشاره كردي اين كافي نيست!!!به همين منظور هم در كنار اين قرائتها ما در اين تاپيك به بررسي ادعيه، خودسازي معنوي، آشنايي با فضيلتها و رذيلتها(در تاپيك اتاق مطالعه مهديه1 كه هر هفته به بررسي يه رذيلت يا فضيلت مي پردازيم، كه اين هفته از نماز شروع كرديم) مي پردازيم،‌و به طور كلي به امور معنوي كه ما رو براي ايمان قلبي آماده ميكنه و اينكه جنبه معنوي و دعاي انتظار رو به جا آورده باشيم. از طرفي هم در تاپيك مهديه2 به شناخت ابعاد زندگاني امام زمان (عج) مي پردازيم و روايات و آياتي كه در مورد مهدويت مي باشد رو بررسي ميكنيم. حالا در 2تاپيك مهديه1 و 2 به شناخت و دعا پرداختيم، ولي كافي نيست، بلكه بايد در فضايخارج به شناخت دشمنان امام زمان بپردازيم و همچنين از دسيسه هاي ضد مهدويت آگاه بشيم و به طور كل حوادث خارج رو رصد كنيم. به همين خاطر مهديه 3 رو ايجاد كرديم. بعد اين آمادگي حالا وقت عمل و كامل شدنه، اون موقع است كه بايد حوادثو رصد كنيم و گوش به فرمان رهبري.
اين چكيده اي بود از كل اهداف ما. البته شديدا لازم به ذكر است كه اگر ما (مشخصا خودم) اين كارو انجام ميديم، به اين دليل نيست كه ديگه يعني ما آخر مهدويتيم و همه چي ميدونيم(بازم ميگم، منظور خودمم، وگرنه مطمئنا دوستان خيلي بهترن از من)اينجا رو احداث كرديم كه با هم بالا بريم و دست همديگر ور بگيريم؛ خوبيه دين اسلام و احكامش هم همينه كه كسي نمي خواد تو اين امور حسادت كنه و تكي كار كنه، نمونه بارزش عزاداري براي سالار شهيدانه(ع) كه همه ميخوان دست هميدگر رو بگيرن كه به كمال برسن(صد البته كه اين دست امامان معصومه، وگرنه ما كه وسيله ايم)

در مورد سوالهاي بعديتون راستش من خودمو در حد و اندازه اي نميدونم كه بخوام نظر بدم ، ولي در حد و قواره اين ذهن ناقصم نظرمو ميگم:
من اولش يه سوال ديگه دارم: مگه چند سالي نيست كه خود مردم فلسطين به شهادت ميرسونن، يا در مورد جنگهاي لبنان و فلسطين و غيره؟!!! چرا اونا رو نميگيم؟ اگه بحث سر قضيه مسلمونه ،كه خيلي مورد مظلوميت قرار گرفته ان و منوط به همين 1-2 مورد نيست! ولي بحث در مورد تحولات اخير بيشتر جنبه سياسي هست تا مسلماني! اينكه اين از وظايف مسلمانان هست كه به امور مسلمانان ديگر هم برسن و تجلي اين مورد در خود حديث پيغمبره كه مصداق صحبتشون اين بود كه اگر مسلماني در بلادي از مسلمانان كمك بخواهد و اجابت ندهيد مسلمان نيستيد. پس در مورد وظيفه ما شكي نيست، ولي به ذهن ناقصم ميرسه كه اين موارد هم بايد در نظر گرفت:
1- اين ملتها چندين ساله كه تحت امر مستبدان هستند و رهايي از زير سلطه مستبدان تنها بايد از نظر خودشان باشه و اينو اثبات كنند،‌همانطور كه تونستند،‌مانند تونس و مصر و ان شاءا... در كشورهاي ديگر مانند ليبي. پس اگر بخواهند خودشان هم ميتوانند، پس اين يه جوري مصداق همين آيه است كه خداوند سرنوشت ملتي رو عوض نميكند مگر اينكه خودشان بخواهند.
2-بحث سر مداخله مستقيمه. ايران نميتونه به طور مستقيم مداخله كنه و ارتش بفرسته، چون اولا تمام پيكان اتفاقات به سمت ايرانه(چون همانطور كه ميدونيد، غرب از اينكه اين كشورها مثل ايران بشن واهمه داره، به همين خاطر داره روي مدل تركيه كار ميكنه) و ثانيا ايران هنوز در نظام ديپلماتيك و شرايطي مانند وتو و غيره به بلوغ جهاني نرسيده، و خواهيد ديد كه اگر براي مثال اگه ايران بخواد مداخله كنه، سريعا براش قطعنامه رد ميكنن ، حال كه موضوع قطعنامه روي ميز شوراي امنيت داره خاك ميخوره.
3- زماني ، وقتي كه در زمان جنگ ميخواستن براي حمله به اسراييل حمله كنيم،‌و تدبير امام اين بود كه فعلا بايد با عراق جنگيد(راه فلسطين از عراق باز ميشه(فكر كنم همين بود!!!)) الانم ما هنوز در حال جنگيم، جنگي بدتر از جنگ سخت افزارانه، بايد به نوعي با جنگ نرم هم در جبهه خودمون بجنگيم،‌هم جبهه اسلام، پس ايارن و تهديداتش رو هنوز بايد در يابيم.
4- فكر نكنيد كه مسلمانان ايران در جنگها و تحولات اخير بي نصيب بودن!!!(اشاره به همين جمله كافيه)

با اين وجود من هم حق ميدم كه بايد در قسمت سخت افزارانه هم مداخله كرد،‌ولي خب با توجه به موقعيت فعلي ايران (محاصره خود ايران و غيره) و همچنين اثبات اينكه ايران به طور مستقيم مداخله نميكنه تا آتو دست بيگانه نده، شايد به صلاح نباشه كه مستقيم وارد شيم و بهتره گوش به فرمان رهبري باشيم تا اينكه خودسر اقدام كنيم؛ در ضمن انرژي خودمونو ميتونيم در قسمتهاي ديگه مثل قسمت نرم خرج كنيم.
و نكته آخر اينكه(اين در مورد شخص خودمه) من خودم هنوز اندر خم مشكلات مهدويت خودمم، هنوز دارم در يكي كردن عقايد و نظراتم كار ميكنم!!!!
در ضمن بعضي اوقات لازم نيست حسيني وار حركت كرد! بعضي اوقات بايد حسن وار كار كرد؛‌بعضي اوقات بايد سجاد وار كار كرد، بعضي اوقات بايد علي وار كار كرد.

ببخشيد كه سرتونو درد آوردم،‌ اميدوارم به بحث بيشتر ادامه داشته باشه:gol:
از صميم قلبم اميدوارم هر روز بيشتر از ديروز شاهد موفقيت مسلمانان باشيم
به اميد ظهور حضرت بر پاي كننده عدل و راستي
اللهم عجل لوليك الفرج
تو رو خدا وقتی میخوای جواب بدی طومار ننویس!:D
خیلی حوصله میخواد خوندنش!(البته این ایرادو به خود من هم میگیرن):D
این جواب قسمت قرمز رنگه...
منظور من فقط بحرین و لیبی و ... نبود! منظور من کشورهای دیگه از جمله فلسطین و لبنان و ... هم بود... این سوال من مخصوص امروز نبود! مربوط به دیروز و امروز و فردای ماست... همون حدیثی که گفتی خودش بیان کننده خیلی مسائله!
جواب هر کدوم از نکاتی رو که گفتی با ذکر شماره میدم...
1. جسارتا این تفسیرت از قرآنو قبول ندارم
2. من اصلا درباره حکومت و نظام صحبتی نکردم... بحث من اعمال فردی بود که به دوستمون هم گفتم
3. نظری ندارم... ولی همیشه جنگ نرم وجود داشته و داره... دلیل و بهانه خوبی نیست!
4. میدونم بی تاثیر نبودن... ولی ما اینجا داریم درباره خودمون حرف میزنیم

من گوش به فرمان جمیع مراجعم...
لطفا بحثو به سمت سیاست و نظام نبرید چون من اصلا در این باره صحبتی نکردم و سوالام مربوط به این حوزه نمیشد!
این که قرار باشه همه انرژیمونو توی بخش نرم هزینه کنیم واسم قابل قبول نیست! جسارتا به نظرم یه جور توجیه و فراره!
با نظرت موافقم که خیلی وقتا هم باید حسن وار یا صادق وار یا ... عمل کرد ولی این نوع عمل بیشتر مخصوص علماست... مثلا توی قیام مختار امام سجاد سکوت کردن بنا به دلایلی ولی مختار و یارانش قیامو انجام دادن... بعدش هم امام مختارو دعا کردن
بازم میگم منظور من اعمال فردی یه منتظره... درسته که هر منتظری باید پیرو مراجع و علما باشه ولی وقتی که مراجع اذن جهاد نمیدن به معنی این نیست که اگه کسی خواست بره کمک داره اشتباه میکنه و منحرف شده، نه!
به نظرم همه ما روزی باید جوابگوی سکوت در برابر این ظلم عظیمی که به مسلمونا و مظلوما میشه باشیم... توی اسلام اشاره ای به تفاوت نژاد و رنگ پوست و زبان و ... واسه دفاع از مظلوم نشده
موضوع اینه که چرا من و امثال من که داعیه انتظارو هم داریم حاضر نیستیم از آسایش امروزمون بگذریم و به دفاع جدی از مظلوم بپردازیم؟!

آخرین ویرایش:

ho3in.s

عضو جدید
جمعي از فيلمسازان ايراني در بيانيه‌اي ضمن محكوم ساختن حوادث بحرين، نوشتند: اين چه قاعده احمقانه‌ايست كه آل سعود به دعوت حاكمِ غريبه نوازِ بحرين، سرباز و آتش روانه ميدان لولو كند، و من ايراني، نبايد به دريا بزنم تا در كنار مرواريدهاي خونين ميدان لولو باشم؟ اين چه عيد عزا آلودیست؟
به گزارش فارس، در متن اين بيانيه آمده است:

مُرواريدهاي خونينِ ميدانِ لولو ،
اين جغرافياي خط خطي ارزاني خودشان!
اين چه ظلمي است كه بر فرزندان زهرا (س) مي‌رود؟
اين چه غربتي است كه سهم من ايراني، فقط تماشاي تصاوير لغزان و وحشت‌زده بحريني بايد باشد؟
اين چه قاعده احمقانه‌ايست كه آل سعود به دعوت حاكمِ غريبه نوازِ بحرين، سرباز و آتش روانه ميدان لولو كند، و من ايراني، نبايد به دريا بزنم تا در كنار مرواريدهاي خونين ميدان لولو باشم؟
اين چه عيد عزا آلودي‌ست كه سهم ما فقط يك حيرت است؟
برادر بحريني، ما دلمان در ميدان لولو جا مانده.
خواهر بحريني، ما پلك چشمان‌مان به صورت حيرت‌زده و فرياد بغض‌آلودتان همچنان باز مانده.
عمو، خاله و عمه‌هاي بحريني‌ام، چه سخت است مرهم بر زخم فرزندان شجاع نهادن و آنها را اميدوار روانه كردن.
كاش در كنارتان بوديم و حنجره خسته از فريادتان را مي‌بوسيديم.
كاش در كنارتان بوديم.
ما اهل ذوق، علم سياست نمي‌دانيم، ولي دلي داريم كه آينده‌بين است. آينده با شماست!
سپاهِ اَبرهه آمريكا، كه دل به فيل‌هاي آهني خوش كرده و يَله بر سرزمين غصبي داده؛ بداند كه قرآن نويد داده است "و نُريدُ اَن نَمُنّ عَلَي الّذينَ استُضعِفُوا فِي الاَرضِ ، وَ نَجعَلَهُم اَئمّه وَ نَجعَلَهُم الوارِثين "
"ما مي‌خواهيم بر مستضعفان زمين منت نهيم و آنان را پيشوايان و وارثان روي زمين قرار دهيم " ( سوره مباركه القصص. آيه 5 )

مجيد مجيدي، ابراهيم حاتمي‌كيا،كمال تبريزي، سيدمهدي شجاعي، عبدالحسين برزيده، مجتبي راعي، محمدحسين حقيقي، محمد مهدي عسگرپور، محمدرضا هنرمند و سيدرضا ميركريمي امضاكنندگان اين نامه هستند.

آخرین ویرایش:

ho3in.s

عضو جدید
حوزه علميه نجف در حمايت از مسلمانان بحرين تعطيل شد
خبرگزاري فارس: با افزايش جنايت‌ها در بحرين و به منظور اعلام حمايت از انقلاب اسلامي اين كشور، درس‌هاي حوزه علميه نجف اشرف تعطيل شد.

به گزارش فارس به نقل از منابع خبري، مراجع و علماي شيعي كشورهاي عراق، كويت، لبنان و عربستان در بيانيه‌هايي كه به صورت جداگانه و مشترك منتشر كرده‌اند اقدام دولت عربستان در لشگركشي به بحرين و حمله به مسلمانان اين كشور توسط آل‌خليفه و آل‌سعود را محكوم كردند.
پس از آنكه روز گذشته آيت‌الله سيستاني، آيت‌الله بشير نجفي و آيت‌الله مدرسي اين اقدام را محكوم كردند، امروز نيز آيت‌الله سيد كاظم حسيني حائري از مراجع عراق ورود نيروهاي سعودي و اماراتي به بحرين را محكوم كردند.
وي با اعلام سه روز عزاي عمومي، درس‌هاي حوزه علميه نجف اشرف را تعطيل اعلام كرد و از همه سازمان‌ها و مؤسسات بشردوستانه براي سرعت بخشيدن كمك‌ها به مردم مسلمان بحرين تاكيد كرد.

* علماي شيعه عربستان و كويت حوادث بحرين را محكوم كردند

در همين حال 83 تن از علماي منطقه شيعه‌نشين «احسا» در عربستان سعودي با انتشار بيانيه‌اي از خونريزي در بحرين ابراز تاسف كرده و خواستار جلوگيري از اين اقدامات شدند.
اين علما با اعلام همبستگي با مردم بحرين، تسليت خود درباره شهادت مردم بحرين را اعلام كرده و براي مجروحان حملات آل‌سعود و آل‌خليفه از خداوند براي آنان طلب شفاي عاجل كردند.
در ميان اين 83 تن از علماي شيعه احساي عربستان اسامي افرادي هم‌چون: شيخ ناصر السلمان، شيخ محمد السلمان، شيخ يوسف الخزعل، شيخ ادريس الحمد، شيخ عبدالهادي بوخمسين و شيخ عبدالله بوخمسين به چشم مي‌خورد.
همچنين علماي شيعه كويت نيز در بيانيه‌اي با اشاره به بحران بحرين اقدام آل‌سعود و آل‌خليفه در استفاده از نيروي نظامي را محكوم كرده و اقدام عربستان و امارات در ارسال نيروهاي خارجي به اين كشور را اقدامي طايفه‌گرانه قلمداد كردند.
اين گروه از علماي شيعه كويت در بيانيه خود خواستار توقف فوري كشتار مردم بحرين شده و از خداوند براي خانواده شهداي بحرين صبر و براي مجروحان شفاي عاجل طلب كردند.
در ميان علماي شيعه كويتي، اسامي افرادي همچون حضرات آيات «سيد مرتضى المهري»، «شيخ محمد الجزاف»، «سيدهاشم الهاشمي»، «سيد حسين سيد عيسى القلاف»، «شيخ جابر دشتي» و «سيد مجتبى المهري» به چشم مي‌خورد.

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از اینکه جواب دوستانو بدم لازمه که بگم این سوالایی که مطرح کردم صرفا به خاطر این بود که شده دغدغه این روزهای من! و فقط این سوالا رو به اشتراک گذاشتم... همین و بس!

نوع نگاه من به حکومت مثل شما نیست...
من اصلا درباره نظام و حکومت صحبتی نکردم! منظور من اعمال فردی یه منتظر بود... شما الان برو پیش یه مرجع بگو میخوام برم بحرین کمک مردم اونجا، ببین چی میگه؟ مطمئن باش نخواهد گفت نرو! احتمالا کلی مرحبا و احسنت هم میگه...

تو رو خدا وقتی میخوای جواب بدی طومار ننویس!:D
خیلی حوصله میخواد خوندنش!(البته این ایرادو به خود من هم میگیرن):D
این جواب قسمت قرمز رنگه...
منظور من فقط بحرین و لیبی و ... نبود! منظور من کشورهای دیگه از جمله فلسطین و لبنان و ... هم بود... این سوال من مخصوص امروز نبود! مربوط به دیروز و امروز و فردای ماست... همون حدیثی که گفتی خودش بیان کننده خیلی مسائله!
جواب هر کدوم از نکاتی رو که گفتی با ذکر شماره میدم...
1. جسارتا این تفسیرت از قرآنو قبول ندارم
2. من اصلا درباره حکومت و نظام صحبتی نکردم... بحث من اعمال فردی بود که به دوستمون هم گفتم
3. نظری ندارم... ولی همیشه جنگ نرم وجود داشته و داره... دلیل و بهانه خوبی نیست!
4. میدونم بی تاثیر نبودن... ولی ما اینجا داریم درباره خودمون حرف میزنیم

من گوش به فرمان جمیع مراجعم...
لطفا بحثو به سمت سیاست و نظام نبرید چون من اصلا در این باره صحبتی نکردم و سوالام مربوط به این حوزه نمیشد!
این که قرار باشه همه انرژیمونو توی بخش نرم هزینه کنیم واسم قابل قبول نیست! به نظرم یه جور توجیه و فراره!
با نظرت موافقم که خیلی وقتا هم باید حسن وار یا صادق وار یا ... عمل کرد ولی این نوع عمل بیشتر مخصوص علماست... مثلا توی قیام مختار امام سجاد سکوت کردن بنا به دلایلی ولی مختار و یارانش قیامو انجام دادن... بعدش هم امام مختارو دعا کردن
بازم میگم منظور من اعمال فردی یه منتظره... درسته که هر منتظری باید پیرو مراجع و علما باشه ولی وقتی که مراجع اذن جهاد نمیدن به معنی این نیست که اگه کسی خواست بره کمک داره اشتباه میکنه و منحرف شده، نه!
به نظرم همه ما روزی باید جوابگوی سکوت در برابر این ظلم عظیمی که به مسلمونا و مظلوما میشه باشیم... توی اسلام اشاره ای به تفاوت نژاد و رنگ پوست و زبان و ... واسه دفاع از مظلوم نشده
موضوع اینه که چرا من و امثال من که داعیه انتظارو هم داریم حاضر نیستیم از آسایش امروزمون بگذریم و به دفاع جدی از مظلوم بپردازیم؟!

جسارتا من یک مطلب رو بیان کنم... چیزی که در مفهوم انتظار مهمه فقط گوش به فرمان امام ع بودنه ، اینکه خواست امام رو تو هوا بزنید...

توی صحنه ی کربلا رو نگاه کنید ، همه آماده جنگ بودن ، همه اومده بودند از امامشون دفاع کنن ولی هر کدوم می خوان برن تو میدون میان اجازه می گیرن.

توی همون فیلم مختار رو ببینید ، مختار قبل قیام اجازه امام سجاد رو گرفت .

الان که دستمون از امام کوتاهه چیکار کنیم ؟

توی یکی از پستهام این پیغام رو گذاشتم :
امام حسن عسکری (علیه السلام) فرمودند: شدیدتر از یتیمی یتیمی که از پدرش جدا شده، یتیمی یتیمی است که از امام خویش جدا گشته است و به او دسترسی ندارد و حکم او را در زمینه شرایع دینی‌اش که مورد نیاز اوست، نمی‌داند ...(1)
(مستدرک وسائل، جلد 17، صفحه 317)

در زمان غیبت باید به نزدیکترین فرد به امام رجوع کرد .

علامه آيت‌الله حسن‌زاده آملي در جايي فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ايشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.

اين جملات وقتي بيشتر معنا پيدا مي‌كند كه بدانيم صاحب تفسير الميزان، علامه طباطبايي درباره علامه حسن‌زاده فرموده‌اند: حسن‌زاده را كسي نشناخت جز امام زمان(عج).

نکته دیگه اینکه به نظرم مهم زمینه ساز بودنه ، و اینکه بدونه کجا بهتر می تونه نقش منتظر رو ایفا کنه و جامعه رو برای امام عصر آماده کنه ! حالا من توعی فکر می کنم اینجا می تونم از خونده هام استفاده کنم و یه جامعه متعالی بسازم . یکی فکر می کنه اینجا نمی تونه مفید باشه و اگر در جنگ کشورهای عربی حضور پیدا کنه مفید تره ، خوب وظیفه ش هست به عنوان منتظر بره

ho3in.s

عضو جدید
جسارتا من یک مطلب رو بیان کنم... چیزی که در مفهوم انتظار مهمه فقط گوش به فرمان امام ع بودنه ، اینکه خواست امام رو تو هوا بزنید...

توی صحنه ی کربلا رو نگاه کنید ، همه آماده جنگ بودن ، همه اومده بودند از امامشون دفاع کنن ولی هر کدوم می خوان برن تو میدون میان اجازه می گیرن.

توی همون فیلم مختار رو ببینید ، مختار قبل قیام اجازه امام سجاد رو گرفت .

الان که دستمون از امام کوتاهه چیکار کنیم ؟

توی یکی از پستهام این پیغام رو گذاشتم :
امام حسن عسکری (علیه السلام) فرمودند: شدیدتر از یتیمی یتیمی که از پدرش جدا شده، یتیمی یتیمی است که از امام خویش جدا گشته است و به او دسترسی ندارد و حکم او را در زمینه شرایع دینی‌اش که مورد نیاز اوست، نمی‌داند ...(1)
(مستدرک وسائل، جلد 17، صفحه 317)

در زمان غیبت باید به نزدیکترین فرد به امام رجوع کرد .

علامه آيت‌الله حسن‌زاده آملي در جايي فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ايشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.

اين جملات وقتي بيشتر معنا پيدا مي‌كند كه بدانيم صاحب تفسير الميزان، علامه طباطبايي درباره علامه حسن‌زاده فرموده‌اند: حسن‌زاده را كسي نشناخت جز امام زمان(عج).

نکته دیگه اینکه به نظرم مهم زمینه ساز بودنه ، و اینکه بدونه کجا بهتر می تونه نقش منتظر رو ایفا کنه و جامعه رو برای امام عصر آماده کنه ! حالا من توعی فکر می کنم اینجا می تونم از خونده هام استفاده کنم و یه جامعه متعالی بسازم . یکی فکر می کنه اینجا نمی تونه مفید باشه و اگر در جنگ کشورهای عربی حضور پیدا کنه مفید تره ، خوب وظیفه ش هست به عنوان منتظر بره
فیلم مختار ملاک نیست! منابع تاریخی ملاک هستن... اگه من توی اون پستم از مختار صحبت کردم اشاره به فیلم نبود بلکه بر اساس منابع تاریخی بود... اتفاقا اگه یادتون باشه توی فیلم مختار اون قسمت اجازه قیام گرفتنو از امام سجاد و حتی عموشون به درستی و واضح بیان نکرد کارگردان! چون توی تاریخ این موضوع محل اختلافه به شدت! اتفاقا اکثر منابع تاریخی از عدم اجازه برای قیام خبر دادن... البته این حتما به این معنا نیست که امام مخالف بودن، بلکه میتونه دلایل مختلفی داشته باشه که به دلیل تخصصی بودن بحث ازش میگذرم...
حرف شما رو درباره پیروی از معصوم قبول دارم چرا که حتی حدیثی داریم که مضمونش به این صورته که کسانی که از امام خویش جلوتر حرکت کنن هلاک میشن (البته حدیثو دقیق یادم نیست و صرفا به مضمونش و اون چیزی که توی ذهنم هست اکتفا میکنم) ولی اینکه گفتید در زمان غیبت باید به نزدیکترین فرد به امام مراجعه کرد من تا به حال چنین حدیثی ندیدم و نشنیدم! اگه چنین حدیثی وجود داره لطفا با ذکر منبع بگید...
چون اصولا مشخص نیست که چه کسی به امام نزدیک تره! و اون سخنانی که از اون 2 عزیز ذکر کردید میشه ازش برداشتهای متفاوتی داشت!
حدیثی که در این باره وجود داره اینه که گفته شده در زمان غیبت به علما و مراجع دینی رجوع کنیم... بنده هم توی پست قبلیم عرض کردم که تابع نظر جمیع مراجعم...
همه عزیزان اینو میدونن که در زمان امام صادق به ایشون گفتن چرا قیام نمیکنید با این همه یار و اصحاب... به یک نفر از اصحاب نزدیکشون فرمودن بپر توی تنور... طرف ترسید و نپرید... بعد به شخص دیگه ای فرمودن بپر... او داخل تنور شد... بعد امام فرمودن اگه من فلان تعداد(عدد کمی بود) از این جنس اصحاب داشتم تا به حال قیام کرده بودم!
یا اگه امام حسن مجبور به صلح شد به خاطر سستی افرادشون بود وگرنه طبق گفته خودشون نبردو ادامه میدادن...
به نظر من اینا همش توجیهه! مشکل از ماست که ترسیدیم و دل بستیم به این دنیا! مشکل از ماست که فدا کردن جونمون برای پبروزی حق میترسیم! اگه همه مسلمونا یا شیعیان آماده قیام بودن و از جان بازی نمیترسیدن به احتمال قریب به یقین علما تا الان فتوای جهاد داده بودن! مشکل از ماست دوست عزیز...
و اما نکته آخری که فرمودید کاملا درسته و با شما موافقم که باید دید که هر کسی در چه جایی میتونه بهتر خدمت کنه... ولی متاسفانه این سخن امروزه بیشتر توجیه گناه ماست تا دلیل موجه! امروزه از این سخن برای دل بستن به دنیا استفاده میشه! مثل حاج گیرینف توی اخراجی ها که میخواست توی مسجد ادای وظیفه کنه!

ho3in.s

عضو جدید
دوستان عزیزم؛ من به رسم اکثر جنوبی ها نظراتمو رک و بی پرده عرض میکنم... اگه این صراحت کلام ناراحتتون میکنه تو رو به خدا حلال کنید:gol:

آخرین ویرایش:

ho3in.s

عضو جدید
لوح فشرده نقد فیلم«ظهور نزدیک است» تولید شد

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت از توزیع لوح فشرده نقد کارشناسی فیلم مستند انحرافی «ظهور نزدیک است» خبر داد.
به گزارش رسا، حجت الاسلام محمدرضا نصوری، معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت گفت: به دنبال انتشار فیلم انحرافی «ظهور نزدیک است»، مرکز تخصصی مهدویت، اقداماتی را به منظور مقابله با این حرکت آغاز کرد.
وی افزود: برگزاری نشست مشترک مرکز تخصصی مهدویت و موسسه فرهنگی هنری آینده روشن بشریت (پژوهشکده مهدویت) به منظور پاسخ و نقد انحرافات این فیلم از جمله این برنامه ها بود که با حضور گسترده علما و فضلای حوزه علمیه در مدرسه فیضیه قم برگزار شد.
معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت اظهار داشت: همچنین برنامه های دیگر سخنرانی و نشست های تخصصی در پاسخ و نقد انحرافات و مباحث غیر واقعی که در این فیلم به نمایش در آمده بود به همت این مرکز در سراسر کشور انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای ملاحظه نشست ها و مباحث علمی و فرهنگی و تخصصی در حوزه مهدویت که در پاسخ کارشناسانه به این فیلم تهیه شده می‌توانند به مرکز تخصصی مهدویت در قم مراجعه کنند.
حجت الاسلام نصوری گفت: فیلم پاسخ به شبهات مهدوی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین نجم الدین طبسی و حجت الاسلام محمدصابر جعفری و حجت الاسلام جواد جعفری از نویسندگان و محققان مهدوی کشور در نشست نقد این فیلم تهیه شده است، از امروز در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.
وی اظهارداشت: علاقه مندان برای دریافت این فیلم می توانند به نشانی قم ـ خیابان شهدا ـ کوچه آمار ـ بن بست علیان ـ مرکز تخصصی امامت و مهدویت مراجعه یا با شماره ۷۷۳۷۸۰۱ با پیش شماره ۰۲۵۱ تماس بگیرند.​

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم مختار ملاک نیست! منابع تاریخی ملاک هستن... اگه من توی اون پستم از مختار صحبت کردم اشاره به فیلم نبود بلکه بر اساس منابع تاریخی بود... اتفاقا اگه یادتون باشه توی فیلم مختار اون قسمت اجازه قیام گرفتنو از امام سجاد و حتی عموشون به درستی و واضح بیان نکرد کارگردان! چون توی تاریخ این موضوع محل اختلافه به شدت! اتفاقا اکثر منابع تاریخی از عدم اجازه برای قیام خبر دادن... البته این حتما به این معنا نیست که امام مخالف بودن، بلکه میتونه دلایل مختلفی داشته باشه که به دلیل تخصصی بودن بحث ازش میگذرم...
حرف شما رو درباره پیروی از معصوم قبول دارم چرا که حتی حدیثی داریم که مضمونش به این صورته که کسانی که از امام خویش جلوتر حرکت کنن هلاک میشن (البته حدیثو دقیق یادم نیست و صرفا به مضمونش و اون چیزی که توی ذهنم هست اکتفا میکنم) ولی اینکه گفتید در زمان غیبت باید به نزدیکترین فرد به امام مراجعه کرد من تا به حال چنین حدیثی ندیدم و نشنیدم! اگه چنین حدیثی وجود داره لطفا با ذکر منبع بگید...
چون اصولا مشخص نیست که چه کسی به امام نزدیک تره! و اون سخنانی که از اون 2 عزیز ذکر کردید میشه ازش برداشتهای متفاوتی داشت!
حدیثی که در این باره وجود داره اینه که گفته شده در زمان غیبت به علما و مراجع دینی رجوع کنیم... بنده هم توی پست قبلیم عرض کردم که تابع نظر جمیع مراجعم...
همه عزیزان اینو میدونن که در زمان امام صادق به ایشون گفتن چرا قیام نمیکنید با این همه یار و اصحاب... به یک نفر از اصحاب نزدیکشون فرمودن بپر توی تنور... طرف ترسید و نپرید... بعد به شخص دیگه ای فرمودن بپر... او داخل تنور شد... بعد امام فرمودن اگه من فلان تعداد(عدد کمی بود) از این جنس اصحاب داشتم تا به حال قیام کرده بودم!
یا اگه امام حسن مجبور به صلح شد به خاطر سستی افرادشون بود وگرنه طبق گفته خودشون نبردو ادامه میدادن...
به نظر من اینا همش توجیهه! مشکل از ماست که ترسیدیم و دل بستیم به این دنیا! مشکل از ماست که فدا کردن جونمون برای پبروزی حق میترسیم! اگه همه مسلمونا یا شیعیان آماده قیام بودن و از جان بازی نمیترسیدن به احتمال قریب به یقین علما تا الان فتوای جهاد داده بودن! مشکل از ماست دوست عزیز...
و اما نکته آخری که فرمودید کاملا درسته و با شما موافقم که باید دید که هر کسی در چه جایی میتونه بهتر خدمت کنه... ولی متاسفانه این سخن امروزه بیشتر توجیه گناه ماست تا دلیل موجه! امروزه از این سخن برای دل بستن به دنیا استفاده میشه! مثل حاج گیرینف توی اخراجی ها که میخواست توی مسجد ادای وظیفه کنه!

فقط این مورد رو عرض میکنم که آنچه امام از افراد می خواد این نیست که انقدر جرات داشته باشند که بپرند توی تنور یا مثل میثم تمار برخورد کنن... چیزی که مهمه گوش به حرف بودنه! شیعه یعنی تبعیت. حالا یه زمانی امامت میخواد بری از چشمه آب بیاری زیر تیر... یه زمانی زینب وار سخنرانی کنی و با وجود غم گریه نکنی .... یا زمانی هم شمشیر بکشی...

خانوم فاطمه زهرا وقتی خواستن نفرین کنند ، به دستور امامشون سکوت نکردن! توجه کنید نه به خواست همسرشون ، به خواست امامشون ....

با توجه به اینکه می بینم برداشت شما به قول خودتون که مکررا به اون اشاره کردید از آیات و روایات متفاوته. صلاح نمی بینم بحث رو با آیات و روایات بیشتر ادامه بدم....

با توجه به برداشت متفاوت شما ازتون می خوام بفرمایید اثبات کنید مطابق آیات و روایات که خواست امام در شرایط فعلی حضور در جبهه ی بحرین و کشورهای عربی هست ...

ho3in.s

عضو جدید
فقط این مورد رو عرض میکنم که آنچه امام از افراد می خواد این نیست که انقدر جرات داشته باشند که بپرند توی تنور یا مثل میثم تمار برخورد کنن... چیزی که مهمه گوش به حرف بودنه! شیعه یعنی تبعیت. حالا یه زمانی امامت میخواد بری از چشمه آب بیاری زیر تیر... یه زمانی زینب وار سخنرانی کنی و با وجود غم گریه نکنی .... یا زمانی هم شمشیر بکشی...

خانوم فاطمه زهرا وقتی خواستن نفرین کنند ، به دستور امامشون سکوت نکردن! توجه کنید نه به خواست همسرشون ، به خواست امامشون ....

با توجه به اینکه می بینم برداشت شما به قول خودتون که مکررا به اون اشاره کردید از آیات و روایات متفاوته. صلاح نمی بینم بحث رو با آیات و روایات بیشتر ادامه بدم....

با توجه به برداشت متفاوت شما ازتون می خوام بفرمایید اثبات کنید مطابق آیات و روایات که خواست امام در شرایط فعلی حضور در جبهه ی بحرین و کشورهای عربی هست ...
1. منظور من از داخل تنور شدن فقط جسارت و شجاعت نبود بلکه همون تبعیت رو هم شامل میشد... ولی توی اون روایت موضوع دیگه ای هم نهفته بود که شما دقت نکردی!
2. جایی اشاره نکردم برداشت من از آیات یا روایات با شما متفاوته! من گفتم واسه اون حرفی که زدید حدیث معتبر بیارید...
3. من خودمو در جایگاهی نمیبینم که بخوام اثبات کنم که خواست امام اینه یا اونه! ولی به نظر این حقیر اگه منتظران پیرو حقیقی میبودن چه بسا امام سکوت در برابر ظالم رو جایز نمیدونستن و اعلام جنگ علیه ظالمین میدادن! فکر میکنم اگه مراجع هم از مردم مقلدشون احساس اطمینان میداشتن چه بسا فرمان جهاد میدادن ولی متاسفانه مردم...

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.... لازم دونستم یه توضیح بدم...

نظر به اینکه از ابتدای افتتاح تاپیک مهدیه 1، قرآن یه دور کامل تلاوت نشده، دوستانی که تمایل دارند از حزبهایی که انتخاب نشده و جلوشون خالیه ، انتخاب کنند....

حتی عزیزانی که قبلا تلاوت کردن باز هم می تونن در صورت تمایل در ختم شرکت کنند...

ختم قرآن..... هفته سوم.... دور اول

حزب 31 .......(1 اعراف الی 46 اعراف ) *نفس*
حزب 32 .......47 اعراف الی 87 اعراف) *نفس*
حزب 33 ......88 اعراف الی 141 اعراف) *نفس*
حزب 34 ......142 اعراف الی 170 اعراف) *نفس*
حزب 35...... 171 اعراف الی آخر اعراف) *نفس*
حزب 36 .......1 انفال الی 40 انفال ) sabahat
حزب37 .......41 انفال الی آخر انفال ) sabahat
حزب38 .......(1 توبه الی 33 توبه ) sabahat