لیلا حاتمی, پیمان معادی, اصغرفرهادی و دخترش در مراسم اسکار

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب دنیای کثیفی داره سیاست واقعا هیچ کس ازش سر در نمیاره ببین چه قدرتی داره که یه فیلم پیش پا افتاده و بی اساسی مثل جدایی نادر از سیمین این همه به نا حق بالا میره

و چه به حق دارییوش مهرجویی جواب خودفروخته فرهادی رو داد با فیلم نارنجی پوشش

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
در مورد مسائل سیاسی من نظری ندارم.. اگه شما فکر میکنید که از روی عناد به فرهادی یا به ایران اسکار دادن لطفا بری من تاریخچه ی اسکار رو شرح بده و برای من بگو که توی هشتاد و سه دوره ی قبلی چه فیلم هایی اسکار گرفتند تا من هم بدونم و بشناسمشون.. اما از لحاظ شهادت دروغ یا قسم دروغ که گفتی به دلایلی که من از فیلم برداشت کردم با شما کاملا مخالفم.. شاید دوستان نظرهای دیگه ای هم داشته باشند... اما چرک و کثیف نشون دادن ایران!! خودت جواب خودت رو دادی..چرا فیلم های ضد ایرانی جایزه را نبردند؟ این فیلم نه مسایل اجتماعی ایران رو از کسی پنهون دونسته و نه با تاکتیک های سینمایی سعی بر بزرگتر جلوه دادن اونها داشته.. بلکه ازین لحاظ کاملا در تعادله و مخاطب را آگاه فرض کرده نه خر!!
البته این فیلم های که تو منظورته من اینارو نمیگم این فیلم های مذخرف که 5دقیقه هم نمیشه نگاهشون کرد مثل اخراجی های 1 و 2 .3رو ندیدم خداییش این فیلم ها منظورم نیست
ولی به هر حال خوب نبود برای رفتن به اسکار ولی یه فیلم داخلی خیلی خیلی خوبیه اگه مسئولین ببینن.
درضمن فیلم سخنرانی پادشاه ساله قبل اسکار برد اونم سیاسی بود.

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب دنیای کثیفی داره سیاست واقعا هیچ کس ازش سر در نمیاره ببین چه قدرتی داره که یه فیلم پیش پا افتاده و بی اساسی مثل جدایی نادر از سیمین این همه به نا حق بالا میره

!!!!!
عجب افکاره کثیفی دارن این مردمه ما.......!!!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

من نارنجی پوش رو ندیدم ولی شنیدم خوب نیست.

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باشین این فیلم اگه به مذاق دشمنان قسم خورده ی این ملت شیرین اومده تنها دلیلش اینکه همسو با افکار و عقاید اونا بوده چون ایران رو اون طوری که اونا دوست داشتند نشون داده

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
مطمئن باشین این فیلم اگه به مذاق دشمنان قسم خورده ی این ملت شیرین اومده تنها دلیلش اینکه همسو با افکار و عقاید اونا بوده چون ایران رو اون طوری که اونا دوست داشتند نشون داده
مرسی دمت گرم ما هم همینو میگیم.

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نارنجی پوش رو ندیدم ولی شنیدم خوب نیست.

فیلم نارنجی پوش دارییوش مهرجویی یه کار تک و ناب مثل همه کارای این کارگردان چه قبل انقلاب و چه بعد انقلاب هستش

تو این فیلم ایران اون طوری که هست نشون داده میشه مطابق فرهنگ ما نه اون چیزی که غرب خوشش میاد راه کار برای ابادانی ایران میده نه ویرانیش!!!

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اتفاقا افرادی امثاله شما از این فیلم بدشون میاد چون واقعا ایران حال و داره نشون میده...!!!

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا افرادی امثاله شما از این فیلم بدشون میاد چون واقعا ایران حال و داره نشون میده...!!!

ببین داداش من اولا اغراق زیاده تو فیلم دوما ما نمی گیم اینجا گلستانه سوما ادم هیچ وقت ابروی خانواده خودشو واسه چهارتا جایزه بین المللی نمی بره حیثت و شرافتش هم میهنانش رو ارزون نمیفروشه

ما می گیم نباید در شرایط کنونی دشمن شادمون می کرد

nazanin67.9

عضو جدید
ما هنوز با خودمون مشکل داریم ... به جایه افتخار... به فکره.. انتقاد هستیم... بسه دیگه.......

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

ببین داداش من اولا اغراق زیاده تو فیلم دوما ما نمی گیم اینجا گلستانه سوما ادم هیچ وقت ابروی خانواده خودشو واسه چهارتا جایزه بین المللی نمی بره حیثت و شرافتش هم میهنانش رو ارزون نمیفروشه

چقدخوب میگه این.
آمریکایی ها میان 24 میسازن(خودشون تروریستن ولی تو این فیلم دارن میگن کشورهای دیگه تو آمریکا عملیات تروریستی انجام میدن) ماهم جدایی نادر از سیمین میسازیم آبروی خودمونو می بریم.

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز

و سیاست چه میکند که چیزه به این بزرگی با افتخار به این عظمت تو کشور خودت بازتاب ندارد.
و سیاست با غیرت این ملت چه کرده!!!!

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
و سیاست چه میکند که چیزه به این بزرگی با افتخار به این عظمت تو کشور خودت بازتاب ندارد.
و سیاست با غیرت این ملت چه کرده!!!!

داداش من ما مسلمون برای ما " سیاست ما عین دیانت ماست"

اون چیزی که قداست و شرافت و غیرت این مردم رو خدشه دار کرده ادمایی مثل اصغر فرهادی اند که به این راحتی و ارزونی ملتشون رو می فروشند و متاسفانه یه عده کورکورانه به این ماجرا دامن میزنند و براش هورا می کشند غافل از اینکه دودش تو چشم همین ملت داره میره

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اولا که همه ی هنرمندا مشکلات کشورشون و با هنرشون (یا به قوله اضغره فرهادی از دریچه ی فرهنگشون) به همه ی جوامع میرسونن پس اینجا قضیه ی ابروی خانواده نیست......اگه شما بخوای یه کشور و یه خانواده در نظر بگیری پس منم میگم ادم و هوا اجداده ما هستن پس همه ی ادما با هم یه خانواده رو تشکیل میدن....پس این معنای خانواده نیست...
دوما هم میهنی که نمیتونه برای خانوادش یه زندگیه راحت و فراهم کنه و میاد گدایی میکنه ابرو می خواد چی کار.......!!
کدوم شرایط؟؟
تا دشمن و کی فرض کنیم....

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

اون چیزی که قداست و شرافت و غیرت این مردم رو خدشه دار کرده ادمایی مثل اصغر فرهادی اند که به این راحتی و ارزونی ملتشون رو می فروشند و متاسفانه یه عده کورکورانه به این ماجرا دامن میزنند و براش هورا می کشند غافل از اینکه دودش تو چشم همین ملت داره میره
اصغر فرهادی+گلشیفته فراهانی

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز

چکار کرده؟

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که همه ی هنرمندا مشکلات کشورشون و با هنرشون (یا به قوله اضغره فرهادی از دریچه ی فرهنگشون) به همه ی جوامع میرسونن پس اینجا قضیه ی ابروی خانواده نیست......اگه شما بخوای یه کشور و یه خانواده در نظر بگیری پس منم میگم ادم و هوا اجداده ما هستن پس همه ی ادما با هم یه خانواده رو تشکیل میدن....پس این معنای خانواده نیست...
دوما هم میهنی که نمیتونه برای خانوادش یه زندگیه راحت و فراهم کنه و میاد گدایی میکنه ابرو می خواد چی کار.......!!
کدوم شرایط؟؟
تا دشمن و کی فرض کنیم....

همه ی مشکل ما همینه که دشمنانمون رو احمق فرض کردیم بسیار خوش باورانه است که فکر کنیم دشمنان قسم خورده ی این ملت فقط با چشم فرهنگی و دید فرهنگی به این فیلم نگاه کردند
مثلا مراسم گلدن گلوپ به نظر من " HUGOهیگو" خیلی خیلی خیلی قشنگ تر از جدایی نادر از سیمین بود

ایلناز71

عضو جدید
فقط میتونم بگم
متأسم واسه افکار پوسیده و تاریخ مصرف گذشته و داغونه بعضیا! :confused:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران رو وارونه نشون داده خواسته انتقاد کنه ولی به شیوه ای که امریکایی ها خوششون بیاد
اگه من ایرانیم و تو این کشور زندگی میکنم میگم کاملا حقیقت گفته.
چیش رو وارونه نشون داده؟؟؟؟

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه ی مشکل ما همینه که دشمنانمون رو احمق فرض کردیم بسیار خوش باورانه است که فکر کنیم دشمنان قسم خورده ی این ملت فقط با چشم فرهنگی و دید فرهنگی به این فیلم نگاه کردند
مثلا مراسم گلدن گلوپ به نظر من " HUGOهیگو" خیلی خیلی خیلی قشنگ تر از جدایی نادر از سیمین بود

چطور یه کارگردانه امریکایی میاد در مورده پلیسای فاسده امریکا فیلم درست می کنه موردی نداره.....ملته امریکا غرورشون خدشه دار نمیشه نکنه اونا غرور ندارن؟؟؟......نخیر عزیزم اونا سرشون مثله کبک تو برف نکردن حقیقت حقیقته چه خوب چه بد.....قرار نیست همیشه یه فیلم در مورده خوبی ها درست بشه گاهی هم باید جنبه ی بده یه چیز و نشون بده......نه ما دشمن و احمق فرض می کنیم نه دشمن ما رو احمق فرض میکنه.....دشمن اون کسیه که تحمله خوشحالیه هم وطنانش و نداشته باشه......
هوگو؟؟؟؟؟
چه ربطی به فیلمه اصغره فرهادی داره؟؟؟؟
جدایی نادر از سیمین تو قسمته فیلم های خارجی کاندید شده بود.....hugo فیلمه خارجیه؟؟؟؟

ایلناز71

عضو جدید
یه بنده خدایی یه کامنت واسه این قضیه گذاشته بود، که خدایی من که شنیدم اشک تو چشام جم شد. و این بود:
" هر وقت اسم ایران میومد باید سرمونو پایین مینداختیمو عرقه شرم میریختیم، ولی ایندفه اسمه ایران اومدو با افتخار سرمو بالا کردمو اشک تو چشام جم شد"
کاملأ حرفشو قبول دارم و مثه خیلیای دیگه به اصغر فرهادیو ... افتخار میکنم. کسیاییم که چش ندارن ببینن کسی مجبورشون نکرده بیان تو .نظر بدن.
لطفأ مخالفا شادیه موافقا با این فیلمو بهم نزنن!
با تشکر..........