آرامش چيه؟ چطوري ميشه بهش رسيد؟

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من يه بار اين تاپيكو گذاشتم ولي كسي شركت نمرد ولي من خيلي پروتر از اين حرفام يه بار ديگه ميزارم تا ببينم نظرتون جدا راجب ارمش چيه و تعريف خود شما از ارامش چيه جدا از چيزايي كه توي مسايل ديني مطرح شده يه مثال ميزنم مثلا به نظر شما يه مرتاز هندي وقتي رو ميخ ميشينه داره كسب ارمش ميكنه يا مثلا يه جوون كنار دريا دنبال بدست اوردن ارامشه؟
خوشحال ميشم نظراتتون رو بهم بگيد؟
راجب اين دوتا مثالل نظر نديد اينا مثال بود ميخوام نظر خودتون رو راجب ارامش بدونم;)

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

من فکر میکنم اگه خود ادم از خودش راضی باشه
تو زدگیش هدفی داشته باشه و برای رسیدن بهش تلاش میکنه میتونه به اون ارامشی که میخواد هم برسه خودت نظرت چیه؟:gol:

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
به نظر من ....ارامش رو نمیشه توی یک کلمه یا چند خط تعریف کرد ....مثل خوشبختی می مونه که تعریف اون هم ساده نیست ....
....
ارامش دارای ابعاد مختلف و زیادی در زمینه های مادی و معنویه که به طور مستقیم با جسم و روان انسان در ارتباطه ....که در کنار هم قرار گرفتن اونها ....ارامش رو به وجود میاره ....
....
یه جایی می بینی یکی هیچی نداره ولی در کمال ارامشه و جای دیگه می بینی یکی همه چی داره ولی ارامش نداره ....و بالعکس ....
....
به نظر من متعالی شدن روح و روان در رسیدن به ارامش در اولویته ....

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ....ارامش رو نمیشه توی یک کلمه یا چند خط تعریف کرد ....مثل خوشبختی می مونه که تعریف اون هم ساده نیست ....
....
ارامش دارای ابعاد مختلف و زیادی در زمینه های مادی و معنویه که به طور مستقیم با جسم و روان انسان در ارتباطه ....که در کنار هم قرار گرفتن اونها ....ارامش رو به وجود میاره ....
....
یه جایی می بینی یکی هیچی نداره ولی در کمال ارامشه و جای دیگه می بینی یکی همه چی داره ولی ارامش نداره ....و بالعکس ....
....
به نظر من متعالی شدن روح و روان در رسیدن به ارامش در اولویته ....
خوب چطوري ميشه به اون روح متعالي رسيد بقول خودمون چطوري ميشه دلگنده شد؟;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو زدگیش هدفی داشته باشه و برای رسیدن بهش تلاش میکنه میتونه به اون ارامشی که میخواد هم برسه خودت نظرت چیه؟:gol:
اولا منظور از هدف توي زندگي چه نوع هدفيه مادي يا معنوي؟
ادم چه زماني از خودش راضي ميشه من تا حالا هزار بار وقتي يه كار خوبي ميكنم احساس رضايت خاطر پيدا ميكنم ولي بعد از مدتي ميفهمم كه كارم اشكال داشته حالا اون ارامش بدست اومده از اين كار حقيقيه؟;)

...yalda

عضو جدید
یاد خدا......اطمینان به او..باور او ...

باور اینکه آدمای مثل خودت نمیتونند کمکی بهت کنند چون خودشون محتاج کمکنند...

باور اینکه باید فقط به اون تکیه کرد...اونکه قدرتی والاتره ....اونکه مشتاق نزدیکی به توست...

باور اینکه هدف تو اون هدف والائه...جانشین اون باشی رو زمین...جانشینی نمونه ....بهترین

بنده اون با تمام سختیها....

اون موقع هست که بی مهریها..بیتوجهی ها ...سختیها....هم برایت زیباست و آرامش

رو میتونی با تمام وجود حس کنی.......

اینا شعار نیست....جملات دینیم نیست.....

اینا باور یک انسانه
....
که با تمام وجود حس شده..

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاد خدا......اطمینان به او..باور او ...

باور اینکه آدمای مثل خودت نمیتونند کمکی بهت کنند چون خودشون محتاج کمکنند...

باور اینکه باید فقط به اون تکیه کرد...اونکه قدرتی والاتره ....اونکه مشتاق نزدیکی به توست...

باور اینکه هدف تو اون هدف والائه...جانشین اون باشی رو زمین...جانشینی نمونه ....بهترین

بنده اون با تمام سختیها....

اون موقع هست که بی مهریها..بیتوجهی ها ...سختیها....هم برایت زیباست و آرامش

رو میتونی با تمام وجود حس کنی.......

اینا شعار نیست....جملات دینیم نیست.....

اینا باور یک انسانه
....
که با تمام وجود حس شده..
شما خودتون به اين نوع ارامشي كه ميگيد رسيديد ؟
ميتون بپرسم ارامش داشتن چه فرقي با ارامش نداشتن داره منظورم از نظر طرز برخورد با مسائل روزمرست؟
گفتيد ياد خدا ميخوام بدونم فقط در زمانيكه به ياد خدا هستين داراي ارامش هستين؟;);)

...yalda

عضو جدید
نه منم هنوز بطور کامل بهش نرسیدم ...ولی تا حد زیادی درکش کردم...طی همین اتفاقای
روزمره....کافیه فقط آدم کمی ریزبین باشه و از اتفاقات به ظاهر ساده روزمره به سادگی نگذره..اگه مشکلات کوچک و یا حتی بزرگ زندگیو به خدا مرتبط بدونیم و اینکه تو این اتفاق میخواد چیزیو به ما بگه ...اون موقع دیگه با یه شکست تو درس،عشق و یا حتی مرگ عزیزترین کسمون آرامشمونو از دست نمیدیم...مثل یک پدر که میخواد با ممنوع کردن بازی کامپیوتری برای پسرش اونو تو درس موفق کنه ولی اون پسر متوجه مصلحت زندگیش نیست و شاید چند روزی و البته فقط چند روزی بیقراری بکنه.....
پس در این صورت یاد خدا فقط تو نماز و دعا نیست ...تو تولد یه فرزند..نگاه نگران یه مادر برای فرزندش..نگاه معصومانه یک کودک که دست یاری بسوی تو دراز کرده ..و هزاران اتفاق ساده دیگه تو زندگی همه ما میتونه باشه ...
پس دیگه دلیلی برای عدم ارامش وجود نداره.....:smile:
ما تا آخر عمر فرصت داریم برای درک این آرامش و رسیدن به اون...

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه منم هنوز بطور کامل بهش نرسیدم ...ولی تا حد زیادی درکش کردم...طی همین اتفاقای
روزمره....کافیه فقط آدم کمی ریزبین باشه و از اتفاقات به ظاهر ساده روزمره به سادگی نگذره..اگه مشکلات کوچک و یا حتی بزرگ زندگیو به خدا مرتبط بدونیم و اینکه تو این اتفاق میخواد چیزیو به ما بگه ...اون موقع دیگه با یه شکست تو درس،عشق و یا حتی مرگ عزیزترین کسمون آرامشمونو از دست نمیدیم...مثل یک پدر که میخواد با ممنوع کردن بازی کامپیوتری برای پسرش اونو تو درس موفق کنه ولی اون پسر متوجه مصلحت زندگیش نیست و شاید چند روزی و البته فقط چند روزی بیقراری بکنه.....
پس در این صورت یاد خدا فقط تو نماز و دعا نیست ...تو تولد یه فرزند..نگاه نگران یه مادر برای فرزندش..نگاه معصومانه یک کودک که دست یاری بسوی تو دراز کرده ..و هزاران اتفاق ساده دیگه تو زندگی همه ما میتونه باشه ...
پس دیگه دلیلی برای عدم ارامش وجود نداره.....:smile:
ما تا آخر عمر فرصت داریم برای درک این آرامش و رسیدن به اون...
من نفهميدم شما چطوري ميتونيد در تمام لحظات به ياد خدا باشيد؟
اين ارامشي كه ميگيد يعني چي يعني بين من كه ندارم با شما كه داريد چه فرقي وجود داره؟;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا يه سوال ديگه هم دارم اونم اينكه خود شناسي به بدست اوردن ارامش مرتبطه؟

...yalda

عضو جدید
زندگی از دو حالت خارج نیست:غم..شادی..در لحظات غم توکل به او و در لحظات شادی شکر او...اینجوری در تمام لحظات به یادش هستی..
وقتی همه چیو به اون مرتبط بدونی ..اونموقع هست که حسش میکنی ..خیلی مسائلی که برای خیلیا بزرگه برات پوچ و بیمعنیه..چرا که زنده بودن تو دلیلی فراتراز اون حرفاست..دلیلی برای پوچی..از کوره در رفتن ..توقع داشتن از آدمای فانی و....هزاران دلیل که موجب عدم ارامش تو میشه نمیمونه....اونموقع است که تو آرامش داری....
آدم با شناخت خودش به خدا میرسه ...خیلی از علائم وجود او تو خود ماست ...فقط گفتم که باید کمی ریزبین بود..
چشمها را باید شست ...جور دیگر باید دید......

فرهنگ

مدیر بازنشسته
من يه بار اين تاپيكو گذاشتم ولي كسي شركت نمرد ولي من خيلي پروتر از اين حرفام يه بار ديگه ميزارم تا ببينم نظرتون جدا راجب ارمش چيه و تعريف خود شما از ارامش چيه جدا از چيزايي كه توي مسايل ديني مطرح شده يه مثال ميزنم مثلا به نظر شما يه مرتاز هندي وقتي رو ميخ ميشينه داره كسب ارمش ميكنه يا مثلا يه جوون كنار دريا دنبال بدست اوردن ارامشه؟
خوشحال ميشم نظراتتون رو بهم بگيد؟
راجب اين دوتا مثالل نظر نديد اينا مثال بود ميخوام نظر خودتون رو راجب ارامش بدونم;)

آرامش یعنی با همه چیزایی که تو زندگی اتفاق می افته کنار بیای راحت.
بابت سماجتتون رو این تایپیک زنده باد میگم.
آرامش یعنی زندگی.
ولی یه مشکل اینه که زندگی ماشینی ارامشمون رو مقطعی کرده.

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه به اين راحتي كه شما ميگيد پس چرا بهترين پاداش مومنان ارامش در نزد خداست كه همون خوشنودي خداست؟
اصلا به نظرتون توي اين دنيا به جز امامان و پيامبران ارد عادي هم ميتونن به ارامش حقيقي دست پيدا كنن؟
اين كه ميگيد ارامش با نزديكيبه خدا بوجود مياد پس بسياري از غرايز انساني هست كه انسان با اروم كردن اين غرايز و بر طرف ساختنشون به ارامش ميرسه اسمه اينو آرامش نميشه گذاشت؟;)

...yalda

عضو جدید
شاید صحبتش راحت باشه ولی رسیدن به این ارامش به خصوص با پرده هایی که امروزه اطراف مارو فراگرفته قطعا ساده نیست...
ما همه جانشینان خدا روی زمین هستیمو میتونیم به این ارامش حقیقی برسیم.....
آرامشی که برگرفته از غرایز انسانی باشه قطعا مقطعیه ...اینو همه ما ادما تو زندگی باید درک کرده باشیم...رفع گرسنگی شاید مثال خوبی برای این موضوع باشه..

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
خوب چطوري ميشه به اون روح متعالي رسيد بقول خودمون چطوري ميشه دلگنده شد؟;)

سوال سختیه .... به نظر خودم ....منم تو این زمینه مشکل دارم .... و به همین خاطر ...نمی تونم واسیه کسی دیگه نسخه بپیچم ....
ولی چیزیو که تجربی به دست اوردم و توی خیلی مسائل منو کمک کرده ..همون جمله معروف خودمونه... " دلها ارام گیرد با یاد خداوند "

نمیشه گفت .... چون ممکنه در راه رسیدن به هدف به مشکلات زیادی برخورد کنی که ارامش شما رو تحت تاثیر قرار بده ....

زندگی از دو حالت خارج نیست:غم..شادی..

به نظر من ....زندگی بیشتر ازاین دوحالته ....

اين كه ميگيد ارامش با نزديكيبه خدا بوجود مياد پس بسياري از غرايز انساني هست كه انسان با اروم كردن اين غرايز و بر طرف ساختنشون به ارامش ميرسه اسمه اينو آرامش نميشه گذاشت؟;)

به نظر من ....ارامش روح و روان با ارامش جسم هم در ارتباطه ....ولی رفع نیاز غرایز جسمانی رو نمیشه ....اسمشو بدست اوردن ارامش گذاشت ....
چون در این حالت ...شما فقط به یک محرک (غریزه) پاسخ مثبت دادید و رفع محرک دلیلی بر کسب ارامش نیست ....
....
برای کسب ارامش باید از زمین فاصله گرفت .... اونقدر بری بالا که زمین با تمام مشکلات و وابستگیاش .....یه نقطه بشه ....

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
سلام
به نظر من آرامش یعنی اینکه قبول داشته باشی که یکی تو قلبت هست که هیچ وقت تنهات نمیذاره
یکی رو داری که همدم بی کسیات ، یکی هست که نشسه تا به درد دل تو گوش بده
آرامش یعنی اینکه خدای خودت رو به عنوان رفیق دوست داشته باشی نه دوست
یا علی

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال سختیه .... به نظر خودم ....منم تو این زمینه مشکل دارم .... و به همین خاطر ...نمی تونم واسیه کسی دیگه نسخه بپیچم ....
ولی چیزیو که تجربی به دست اوردم و توی خیلی مسائل منو کمک کرده ..همون جمله معروف خودمونه... " دلها ارام گیرد با یاد خداوند "

نمیشه گفت .... چون ممکنه در راه رسیدن به هدف به مشکلات زیادی برخورد کنی که ارامش شما رو تحت تاثیر قرار بده ....

به نظر من ....زندگی بیشتر ازاین دوحالته ....

به نظر من ....ارامش روح و روان با ارامش جسم هم در ارتباطه ....ولی رفع نیاز غرایز جسمانی رو نمیشه ....اسمشو بدست اوردن ارامش گذاشت ....
چون در این حالت ...شما فقط به یک محرک (غریزه) پاسخ مثبت دادید و رفع محرک دلیلی بر کسب ارامش نیست ....
....
برای کسب ارامش باید از زمین فاصله گرفت .... اونقدر بری بالا که زمین با تمام مشکلات و وابستگیاش .....یه نقطه بشه
....
اگه يه انسان گرسنه باشه به ارامش ميرسه؟
من خودم ميدونم ارامش با ارتباط نزديك با خدا به وجود مياد ولي ميخوام بدونم اين ارامش چه ويژگي داره كه همه دنبالشن
من معتقدم من انسان هر كاري كه دارم انجام ميدم براي اينكه
به ارامش برسم حالا اين ارامش چيه منم نميدونم حتي نميدونم چه ويژگيي داره؟؟
يه سوال ديگه تمام دين هاي دنيا براي اين به وجود اومدن كه راه رسيدن به ارامش نهايي يعني خدا رو به ما نشون بدن ولي ادماي لامذهب توي دنيا به ارامش نميرسن؟

...yalda

عضو جدید
ما ذره ای از وجود او هستیم....ارامش نداریم چون از او جدا شده ایم....پس ارامش یک اصل غریزیست و بخاطر ویژگی خاص اون نیست که همه به دنبالشند..ما همه به طور غریزی به دنبال ارامشیم...هر کس به روش خاص خودش....روشهای رسیدن به خدا هم فراوان است....ولی به نظر من یک انسان لا مذهب قطعا آرامش ندارد ولی میتواند به آرامش برسد...ما همه استعداد و فرصت بهترین بنده او بودن را داریم.....:smile:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي ماركس توي نظريه حالا به كلي دارم ميگموارد جزئياتشش نميشم ميگه اصلا خدايي وجود نداره و همه چيز ماديست و هزاران هزار انسان هم يه اون گرايش پيدا كردند و ميكنن بنظرتون اين كرايش پيدا كردن براي اين نيست كه اونا ارامش رو توي نظريه ماركس ميبينن:smile:

...yalda

عضو جدید
ولي ماركس توي نظريه حالا به كلي دارم ميگموارد جزئياتشش نميشم ميگه اصلا خدايي وجود نداره و همه چيز ماديست و هزاران هزار انسان هم يه اون گرايش پيدا كردند و ميكنن بنظرتون اين كرايش پيدا كردن براي اين نيست كه اونا ارامش رو توي نظريه ماركس ميبينن:smile:

در این دنیا هزاران هزار انسان به پوچی میرسند....این دلیل بر این نمیشه که ارامشو تو

پوچی دیدند....اونا فقط راهشونو گم کردند....

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اینکه یه ادم چه زمانی از خودش راضیه فکر میکنم به این بر میگرده که چه انتظاری از خودش داره واینکه ارامش از اولین روز زندگی تو وجود همه هست ما باید یاد بگیریم چطور با مشکلاتمون برخورد کنیم که منجر به بر هم زدن ارامشمون نشه در ضمن فرقی نمیکنه هدف مادی باشه یا معنوی مهم اینه که این هدف غیر منطقی نباشه تا نرسیدن بهش ارامش رو بهم نزنه

...yalda

عضو جدید
شاید شما هم به خاصیت دارویی قرآن پی برده باشید..

یه پیشنهاد....

اگر هر شب سوره مزمل قبل از خواب خوانده شود..آرامش عجیبی را به زندگیتان ارمغان میاورد که خود نیز قطعا شگفت زده خواهید شد....

امتحانش ضرر نداره..:smile:

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
سلام من قبلا گفتم که آرامش یعنی اینکه بدونی یکی هست که تنهات نذاره حالا به صورت ساده میگم
آرامش = خدا
خدا = خ : خدا
د : دنیای
ا : آرامش
خدا = خدا دنیای آرامش
هر کی داره آرامشش رو یه جوری پیدا میکنه
خدا ممکنه خودش رو به هر صورتی نشون بده
ولی همه به یه نقطه بر میگردن
مثل همون که میگه راههای رسیدن به خدا اندازه ای همه ای آدماس
البته نظر منه
خوشحال میشم کسی بیشتر توضیح بده

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من قبلا گفتم که آرامش یعنی اینکه بدونی یکی هست که تنهات نذاره حالا به صورت ساده میگم
آرامش = خدا
خدا = خ : خدا
د : دنیای
ا : آرامش
خدا = خدا دنیای آرامش
هر کی داره آرامشش رو یه جوری پیدا میکنه
خدا ممکنه خودش رو به هر صورتی نشون بده
ولی همه به یه نقطه بر میگردن
مثل همون که میگه راههای رسیدن به خدا اندازه ای همه ای آدماس
البته نظر منه
خوشحال میشم کسی بیشتر توضیح بده
بنظرتون انساني كه به خدا اعتقاد نداره هيچوقت ارامش رو تجربه نميكنه؟