بچه ها واقعا موندم help

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
واقعا برام جاي تعجب داره :eek: چون اصلا فيزيكي ها از تاپيك هاي جديد استقبال نمي كنند و اگه يك بدبخت عين من :(يه سوال تخصصي فيزيك داشته باشه كسي نيست جوابشو بده:cry: ( البته جدا از دوستاني كه جوابم را دادند;);) كه جاي ذكر داره كه همشون مال رشته هاي ديگه بودند ولي باز هم مرسي:):smile:)
حالا به اين سوال من جواب بديد :
محدوديت هاي قوانين نيوتون در كجاست ؟ :redface:
ممنونتون مي شم اگه يه ذره ما رو تحويل بگيريد :gol::gol::gol:

rosvayejanan

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیوتن

نیوتن

سلام به همه
واقعا برام جاي تعجب داره :eek: چون اصلا فيزيكي ها از تاپيك هاي جديد استقبال نمي كنند و اگه يك بدبخت عين من :(يه سوال تخصصي فيزيك داشته باشه كسي نيست جوابشو بده:cry: ( البته جدا از دوستاني كه جوابم را دادند;);) كه جاي ذكر داره كه همشون مال رشته هاي ديگه بودند ولي باز هم مرسي:):smile:)
حالا به اين سوال من جواب بديد :
محدوديت هاي قوانين نيوتون در كجاست ؟ :redface:
ممنونتون مي شم اگه يه ذره ما رو تحويل بگيريد :gol::gol::gol:

eeeeeeeeeeee
جواب که دادم
بلاخره سوءال و مشخص کن قوانین نیوتن یا قانون سوم

گفتم که قوانین نیوتن یه سری معادله ی ریاضیه در واقع قانون نیست معادله است و قانون سوم(معادله سوم) برای ارتباط بین دو تا معادله ی دیگه اومده که انصافان شاهکاری حساب میشه
در مورد قانون سوم هم همون طور که گفتم هر جا که با بی جرمی سر کار داشته باشیم قانون سوم صادق نیست ( در واقع بیان اصلی نیوتن تو کتاب اصول ماوراء الطبیعه همینه) بحث پایداری حرکت جرمی یادته؟؟؟
در مورد نظریه میدان های مغناطیسی هم باید بگم که قانون سوم با یه تبصره صادقه که جای توضیح نداره حالا بگو سوءالت اصلیت چیه

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
eeeeeeeeeeee
جواب که دادم
بلاخره سوءال و مشخص کن قوانین نیوتن یا قانون سوم

گفتم که قوانین نیوتن یه سری معادله ی ریاضیه در واقع قانون نیست معادله است و قانون سوم(معادله سوم) برای ارتباط بین دو تا معادله ی دیگه اومده که انصافان شاهکاری حساب میشه
در مورد قانون سوم هم همون طور که گفتم هر جا که با بی جرمی سر کار داشته باشیم قانون سوم صادق نیست ( در واقع بیان اصلی نیوتن تو کتاب اصول ماوراء الطبیعه همینه) بحث پایداری حرکت جرمی یادته؟؟؟
در مورد نظریه میدان های مغناطیسی هم باید بگم که قانون سوم با یه تبصره صادقه که جای توضیح نداره حالا بگو سوءالت اصلیت چیه

مهندس من از شما تشكر كردم كه ولي منو درك كنيدمن ترم 1 هستم تازه اين موضوع تحقيقمونه كه حداقل بايد 2-3 صفحه باشه تازه در مورد اون چيزايي كه گفتيد هر چقدر مي گردم كمتر چيز پيدا مي كنم ولي من بازم از شما تشكر مي كنم كه اينقدر با معرفتي ;)

sshhiimmaa

عضو جدید
به طور خلاصه وقتی ابعاد جسم خیلی کوچیک باشه و سرعتش زیاد باشه(بیشتر از 0.9 سرعت نور) دیگه مکانیک کلاسیک جوابگو نیست.
کتاب مبانی فیزیک نوین (سلز) می تونه کمکت کنه.

asaly

عضو جدید
کاربر ممتاز
به طور خلاصه وقتی ابعاد جسم خیلی کوچیک باشه و سرعتش زیاد باشه(بیشتر از 0.9 سرعت نور) دیگه مکانیک کلاسیک جوابگو نیست.
کتاب مبانی فیزیک نوین (سلز) می تونه کمکت کنه.

ممنون كه كمك كرديد :gol::gol::gol:
همه ي گل هاي زير تقديم به بچه هاي با معرفت
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:
:gol::gol::gol::gol:
:gol::gol:
:gol:

saeedmte

عضو جدید
کتاب فیزیک هالیدی رو از اون مقدمه تا تهش رو یه بار رو خونی کن تقریبا همه محدودیتاش(البته تو مکانیک) رو توضیح داده.

PhysicsMan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
محدودیت مکانیک کلاسیک (نیوتنی) همونطور که دوست عزیزمون sshhiimmaa اشاره کردن در ابعاد خیلی کوچک و سرعت های زیاده ولی نه 0.9 سرعت نور. در واقع حد و مرز مشخصی نداره ولی مثلا در سرعت های 0.4 سرعت نور برای محاسبه طول با مکانیک کلاسیک 10 درصد خطا خواهی داشت و 0.9 سرعت نور 130 درصد خطا. اما باید بدونی که در مورد تمام پدیده های عادی زندگی ما مکانیک کلاسیک به خوبی جواب میده مثلا برای قرار دادن یک ماهواره در مدار زمین از معادلات مکانیک کلاسیک استفاده میشه.
اگه بخای میتونی برای مطالعه بیشتر به کتابهای زیر مراجعه کنی:
1- مبانی فیزیک نوین نوشته سلز و وایدنر
2- آشنایی با نسبیت خاص نوشته رزنیک
3- فیزیک کوانتمی نوشته گازیروویچ
:D