** شب آرزوها ( لیلت الرغائب ) **

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ليله الرغائب (شب آرزوها) اولين شب جمعه ماه رجب است. (4 تیر 88)

كلمه «رغائب» جمع «رغيبه» به معناي چيزي كه مورد رغبت و ميل است و نيز به معناي عطا و بخشش فراوان مي باشد. بنابراين معناي اول «ليله الرغائب» يعني شبي كه ميل و توجه به عبادت و بندگي در آن فراوان است و بندگان خوب و شايسته خداوند دراين شب تمايل زيادي به رفتن به درخانه خداوند و ارتباط و انس با معبود خويش دارند.

بنابر معناي دوم، «ليله الرغائب» يعني شبي كه در آن عطاء و بخشش خداوند فراوان است و بندگان مخلص خداوند با روآوردن به بارگاه قدس ربوبي و خاكساري در برابر عظمت حق شايسته دريافت انعام و عطا و بخشش بي كرانه حق مي گردند.

عظمت و ارزش ليله الرغائب

درباره فضيلت و ارزش و عظمت آن مي توان دو جهت زير را بيان كرد:

از اين جهت كه اصولا شب جمعه، خود داراي ويژگي و ارزش خاصي است و اعمال عبادي فراواني در آن وارد شده و زمان عبادت و مناجات و عرض حاجات با قاضي الحاجات است.

ماه رجب اولين ماه از ماههاي حرام (ماه هاي حرام عبارتند از: رجب، ذي القعده، ذي الحجه، محرم) و ماه خدا و هنگام عبادت و دعا و استغفار است و رحمت الهي در اين ماه در حال ريزش و نزول است، به همين جهت اين ماه را رجب الاصب گويند، چون «صب» به معناي ريختن است. پس ليله الرغائب، شرافت و ارزش شب جمعه و ماه رجب هردو را درخود جمع نموده و ارزشي دوچندان دارد.

ازجمله فضيلت هايي كه براي آن برشمرده اند اينكه به سبب شرافت اين شب گناهان بسيار از كساني كه اعمال خاصي را انجام دهند آمرزيده مي شود.
از جمله اعمال اين شب نمازي است كه اگر شخص آن را به جا آورد، پس از مرگ هنگامي كه در قبر گذاشته شود خداوند تبارك و تعالي ثواب نمازش را به سوي او به بهترين صورت مي فرستد تا همدم او شود و او را از تنهايي بيرون آورد.
اين شخص با روي گشاده و درخشان و زباني شيوا و فصيح به او مي گويد: اي حبيب و دوست من! بشارت باد تو را كه از هر شدت و سختي نجات يافتي.
ميت مي پرسد: تو كيستي؟ بخدا سوگند كه من چهره اي بهتر از روي تو نديده ام و كلامي شيرين تر از كلام تو نشنيده ام و بويي بهتر از بوي تو نبوئيده ام.

آن شخص مي گويد: من ثواب آن نمازم كه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردي. امشب نزد تو آمده ام تا حق تو را ادا كنم ومونس تنهايي تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور رستاخيز دميده مي شود من درعرصه قيامت، سايه بر سر تو خواهم افكند. پس خوشحال باش كه هرگز خير از تو معدوم نخواهدشد.
آن گاه شيخ عباس قمي درباره چگونه اعمال اين شب مي نويسد: كيفيت آن چنان است كه روز پنجشنبه اول ماه رجب را روزه مي داري و چون شب جمعه داخل شود مابين نماز مغرب و عشا دوازده ركعت نماز مي گذاري كه هر دو ركعت را با يك سلام تمام مي كني. در هر ركعت از آن نماز يكمرتبه «حمد» و سه مرتبه «اناانزلناه» و دوازده مرتبه «قل هوالله احد» مي خواني و چون از نماز دو ركعتي فارغ شدي، هفتاد مرتبه «اللهم صلي علي محمدالنبي الامي و علي اله» مي گويي و سپس به سجده مي روي و هفتاد مرتبه «سبوح قدوس رب الملائكه و الروح» مي گويي. پس از آن، سر از سجده برمي داري و هفتاد مرتبه «رب اغفر و ارحم و تجاوز عما تعلم انك انت العلي الاعظم» مي گويي. پس از آن نيز دوباره به سجده مي روي و هفتاد مرتبه «سبوح قدوس رب الملائكه و الروح» مي گويي. آن گاه حاجت خود را مي طلبي كه برآورده خواهد شد.

التماس دعا
منو از دعاهای سبزتون محروم نکنید:cry::gol:

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر تاپیک قشنگی شده.دست همگی درد نکنه.مرسی از این که گفتید ما اصلا یادمون نبود وقتی اینجا بارون گلم لینکش رو گذاشت یادم افتاد امروز اول رجبه و روزه گرفتیم.شما هم توی ثواب روزه ی ما شریکین.حتما برای بیمارها و کنکوری ها دعا میکنم.از همه تون ممنونم که انقدر دعاهای قشنگ کردین.قلب هاتون همیشه آسمونی باشه.:gol:
(فقط نمیدونم چرا اذون رو نمیگن:cry::biggrin:)

خوش به سعادتتون...امروز رو روزه گرفتين...التماس دعا..:gol::gol:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام دوستان
انشا الله آرزو هممون در درجه اول فرج امام زمان ( عج ) باشه
فراموش نشه به دیگران هم یادآوری کنید

ozra.m

عضو جدید
متاسفانه منم نمی تونم اما التماس دعا .مارو هم یادی بکنید .

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
وای اصلا یادم نبود که فردا شبه آرزوهاست...........خیلی شبه قشنگیه،من که خیلی حسه خوبی نسبت به این شب دارم...........
خدایا به ما اون چیزی رو بده که لایق اونیم....

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نم هستم خیلی فکر عالییه
واقعا ایول داره
دمتون گرم
راستی شب انشا الله جمعه این هفته یا همون لیله رغائب من میرم حرم امام رضاع صحن گوهرشاد
اگه خدا توفیق بده و دعای ماروسیا ها هم بگیره
همه ی دوستای خوبم رو دعا میکنم
یا علی
منم التماس دعا دارم

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان درضمن تو این ایام مبارک و مخصوصا این شب عزیز خوشحال میشیم تو تاپیک هزاران گل برای گل نرگس ببینیمتون
تو این ایام مبارک ، بیایم و واسه مصلح حقیقی دنیا دعا کنیم ، شاید خدا دعای ما رو مستجاب کرد ، دعا برای فرج ، از بهترین دعا هاست ، چون امام زمان ( عج ) هم در عوض واسه ما دعا میکنن
اللهم عجل لولیک الفرج

FZ.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
از خدا خواستم
تو را همیشه حفظ کند،تو که تنهایی مرا سرشار از روشنی کردی.
از خدا خواستم برایت،روشنایی تمام روزهای نیامده بی من را.
از خدا خواستم برایت صبوری روزهایی که من دلت را می شکنم.
از خدا خواستم برایت،یاری به تو دهد هزاران هزار بار برتر از من.
از خدا خواستم تو را همیشه نگه دارد برای تمام خوبی هایت...
از خدا خواستم....
میروم و دعای من پشت چهره سردم،نثار مهربانیت،نثار همه خوب بودنت به اندازه تمام بد بودنم.
شب آرزوهای من،پر از دعا برای تو باشد...

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
از خدا خواستم
تو را همیشه حفظ کند،تو که تنهایی مرا سرشار از روشنی کردی.
از خدا خواستم برایت،روشنایی تمام روزهای نیامده بی من را.
از خدا خواستم برایت صبوری روزهایی که من دلت را می شکنم.
از خدا خواستم برایت،یاری به تو دهد هزاران هزار بار برتر از من.
از خدا خواستم تو را همیشه نگه دارد برای تمام خوبی هایت...
از خدا خواستم....
میروم و دعای من پشت چهره سردم،نثار مهربانیت،نثار همه خوب بودنت به اندازه تمام بد بودنم.
شب آرزوهای من،پر از دعا برای تو باشد...

چه قشنگ نوشتی دوست عزیز ... ممنون

دعا یادت نره .... التماس دعا :gol:

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب عشقبازی ، شب شیدایی ، شبی که تک تک ثانیه های مقدسش ، لحظات نجوا با یگانه معشوق هستیه ! شب دلهایی که لحظه شماری می کنند ... برای لحظه های آسمونی !
شب بیداری دل و خفتن دنیای مادی . شبی که درهای آسمان باز میشه و خدای مهربونمون با تمام وجودش بندگانش رو در پناه عظمت و رحمت و محبت و یگانگی خودش در آغوش میگیره . شب برآورده شدن آرزوها !
می خوام تو حضور و رحمتی که تو این شب موج میزنه غرق شم ، گم شم !

که این گمگشتگی عین پیدا شدنه !
این فرصتهای طلایی رو از دست ندیم . آرزوهای زیادی داریم . برای هم دعا کنیم که زودتر برآورده میشن .:gol:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه ها. امشب شب آرزوهاست ، همه آرزوهاي قشنگ ، بچه ها امشب همديگر رو فراموش نكنيم ،براي هم دعا كنيم ،براي امام زمان (عج) و ........ بياييد آرزوهاي قشنگ هم بشيم

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم عجل لولیک الفرج

امشب همه برای مهدی دعا کنیم ، مهدی هم برای ما دعا می کند
خدایا آرزوی من فرج است .
مولا جان ، تا نیایی گره از کار بشر وا نشود

دراک

عضو جدید
دعا

دعا

نازنینم، نازنینم
چه دعا بهتر از این:

خنده ات از ته دل
گریه ات از سر شوق
نبود هیچ غروبت دلگیر....

برای کسانی که اسیر اعتیاد هستند از هر نوعش...( حتی اعتیاد به کسانی که ارزشش رو ندارن) امشب دعا کنیم.........

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
اول از همه نماز وروزه همه قبول باشه بعدش هم انشاالله حاجات همه براورده شه

آخرین ویرایش:

sami_s_f

عضو جدید
امشب همه برای مهدی دعا کنیم ، مهدی هم برای ما دعا می کند
خدایا آرزوی من فرج است .
مولا جان ، تا نیایی گره از کار بشر وا نشود
سلام
من چند روزی هست که دلم گرفته..
واقعاً دلم برا آقا تنگ شده...
دوست داشتم جمکران بودم امشب...
دعا کنیم برای ظهور آقا امام زمان (عج):gol:
همه با هم دعا می کنیم برای عاقبت بخیری همه...
تو دعاهای قشنگتون من رو هم فراموش نکنید...
التماس دعا

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
امسال اولین سالی بود که کسی تو این شب به من اس ام اس نداد هرسال این موقع inbox گوشیم پر بود از اس ام اس
شاید من با دوستام خوب نبودم شایدم اونا بی وفان شایدم آرزوهاشون واسه کس دیگه و دوست جدیدی میگن
در هر صورت هرجا که هستن آرزوی سلامتی تک تکشون و دارم ایشالا که واسه دوست جدیدشون بیوفا نباشن
کاش میشد از مردم جدا شد رفت توی مسجد امام رضا نشست .... حیف که اونم منو نمیطلبه

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
امسال اولین سالی بود که کسی تو این شب به من اس ام اس نداد هرسال این موقع inbox گوشیم پر بود از اس ام اس
شاید من با دوستام خوب نبودم شایدم اونا بی وفان شایدم آرزوهاشون واسه کس دیگه و دوست جدیدی میگن
در هر صورت هرجا که هستن آرزوی سلامتی تک تکشون و دارم ایشالا که واسه دوست جدیدشون بیوفا نباشن
کاش میشد از مردم جدا شد رفت توی مسجد امام رضا نشست .... حیف که اونم منو نمیطلبه

اقای یخی سلام ........:gol:
شاید اس ام اساشون قطعه . شایدم گرفتار روزگارن و زندگی که برا همه بازی در میاره ....

امام رضا هم دوستت داره که امشب دلت پر کشیده پیشش و امشب و خودت یادت بوده ........

انشالله زود به پابوسشم میری ....

دوست عزیز التماس دعا :gol:

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب آرزوهاست.بزرگترین آرزوم سلامتی عمومه.شما هم سر سجاده سبزتون برای سلامتی عموی منم دعا کنید.

الحق که بهترین نعمت سلامتیه
انشالله که خدا به حق این ماه عزیز و امشب شفاشون بده :gol:

دوست عزیز ما هم التماس دعا داریم

وضعیت
موضوع بسته شده است.