شهيد عشق ؛ دکتر مصطفی چمران

ساقي كوير

عضو جدید
دکتر مصطفی چمران در سال 1311 درتهران به دنیا آمد، وی در سال 1336 در رشته الکترومکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد. چمران یک سال به تدریس در دانشکده فنی پرداخت. وی در همه دوران تحصیل شاگرد اول بود. در سال 1337 با استفاده از بورس تحصیلی شاگردان ممتاز به آمریکا اعزام شد و پس از تحقیقات علمی در جمع معروف‌ترین دانشمندان جهان در کالیفرنیا و معتبرترین دانشگاه آمریکا - برکلی - با ممتازترین درجه علمی موفق به اخذ مدرک دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما گردید.

فعالیتهای اجتماعی:
دکتر مصطفی چمران از 15 سالگی در جلسات مرحوم آیت الله طالقانی، در مسجد هدایت، و در درس فلسفه و منطق استاد شهید مرتضی مطهری شرکت می‌کرد و از اولین اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران بود. در مبارزات سیاسی دوران مصدق از مجلس چهاردهم تا ملی شدن صنعت نفت شرکت داشت. بعد از کودتای ننگین 28 مرداد و سقوط دولت دکتر مصدق در لوای یک گروه سیاسی مبارزه او علیه استبداد و استعمار شروع شد و تا زمان مهاجرت از ایران ادامه داشت.
چمران در آمریکا، با همکاری بعضی از دوستانش، برای اولین بار انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا را پایه‌ریزی کرد. به دلیل این فعالیتها، بورس تحصیلی شاگرد ممتازی وی از سوی رژیم شاه قطع می‌شود. او پس از قیام خونین 15 خرداد سال 1342 به همراهی بعضی از دوستان مومن و همفکر، رهسپار مصر می‌شود و مدت دو سال در زمان عبدالناصر سخت‌ترین دوره‌های چریکی و پارتیزانی را می‌آموزد و به عنوان بهترین شاگرد این دوره شناخته شده و مسئولیت تعلیم چریکی مبارزان ایرانی را بر عهده می‌گیرد.
وی به علت برخورداری از بینش عمیق مذهبی، از ملی گرایی ورای اسلام، گریزان بود و وقتی در مصر مشاهده نمود که جریان ناسیونالسیم عربی باعث تفرقه مسلمین می‌شود، به جمال عبد الناصر اعتراض کرد. ناصر ضمن پذیرش این اعتراض گفت که جریان ناسیونالیسم عربی آنقدر قوی است که نمی توان به راحتی با آن مقابله کرد. چمران نیز با تاسف تاکید می‌کند که ما هنوز نمی‌دانیم که بیشتر این تحریکات از ناحیه دشمن برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است. از آن پس به چمران و یارانش اجازه داده می‌شود تا در مصر نظرات خود را بیان کنند.

حضور در لبنان:
بعد از وفات عبدالناصر، ایجاد پایگاه چریکی مستقل برای تعلیم مبارزان ایرانی، ضرورت پیدا می‌کند، از این رو چمران رهسپار لبنان می‌شود. او به کمک امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان، حرکت محرومین و سپس جناح نظامی آن، سازمان «امل» را پی ر‌یزی می‌نماید. این سازمان پرچم خونین تشیع را در برابر صهیونیزم اشغالگر و راستگرایان فالانژ، به اهتزاز در می‌آورد.

چمران و انقلاب اسلامی ایران:
دکتر چمران با پیروزی انقلاب اسلامی بعد از 21 سال هجرت، به وطن باز می‌گردد و تلاش خود را صرف تربیت اولین گروههای پاسداران انقلاب در سعد آباد می‌کند. سپس در شغل معاونت نخست وزیری، مساله کردستان را فیصله می‌دهد. چمران بعد از این پیروزی بی‌نظیر از طرف امام خمینی (ره)، به وزارت دفاع منصوب گردید.
او در اولین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، از سوی مردم تهران به نمایندگی انتخاب شد. چمران سپس به نمایندگی حضرت امام (ره) در شورای عالی دفاع منصوب شد. پس از شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، با اجازه امام (ره) و به همراه آیت‌الله خامنه‌ای که در آن زمان نماینده دیگر امام در شورای عالی دفاع و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود، به اهواز رفت. او از همان بدو ورود و در شب اول حمله چریکی‌ای را علیه تانکهای دشمن که تا چند کیلومتری شهر اهواز پیشروی کرده بودند، آغاز کرد.
چمران گروهی از رزمندگان داوطلب را به گرد خود جمع کرد و با تربیت و سازماندهی آنان، ستاد جنگهای نامنظم را در اهواز تشکیل داد. یکی دیگر از کارهای مهم و اساسی او ایجاد هماهنگی بین ارتش، سپاه و نیروهای داوطلب مردمی بود که در منطقه حضور داشتند. شهید چمران پیشاپیش یارانش، برای کمک به برادران محاصره شده در سوسنگرد، به سوی این شهر شتافت که در محاصره تانکهای دشمن قرار گرفت. او سایر رزمندگان را به سوی دیگری فرستاد تا نجات یابند و خود را به حلقه محاصره دشمن انداخت؛ در این درگیری همرزم چمران به شهادت رسید و او یک تنه به نبرد خود ادامه می‌داد و به سوی دشمن حمله می‌برد. تا آنکه از دو قسمت پای چپ زخمی شد. با پای زخمی بر یک کامیون عراقی حمله برد و آن را به غنیمت گرفت. او به کمک جوان دیگری که خود را به مهلکه رسانده بود به داخل کامیون نشست و از دایره محاصره خارج شد. چمران خود را به بیمارستانی در اهواز رسانید. اما بیش از یک شب در آنجا نماند، به مقر ستاد جنگهای نامنظم رفت و دوباره با پای زخمی به کار خود پرداخت. حتی در همان شبی که در بیمارستان بستری بود، جلسه مشورتی فرماندهان نظامی در کنار تخت او در بیمارستان تشکیل شد. او در همان شب پیشنهاد حمله به ارتفاعات الله اکبر را مطرح کرد.

شهادت:
در سی‌ام خرداد ماه 1360 یعنی یک ماه پس از پیروزی ارتفاعات الله اکبر، چمران در جلسه فوق العاده شورای عالی دفاع در اهواز با حضور مرحوم آیت الله اشراقی شرکت و از عدم تحرک و سکون نیروها انتقاد کرد و پیشنهادهای نظامی خود، از جمله حمله به بستان را ارائه داد. این آخرین جلسه شورای عالی دفاع بود که در آن شرکت داشت. او در سحرگاه سی‌و یکم خرداد 1360 در حین سرکشی به مناطق و خطوط مقدم بر اثر اثابت ترکش خمپاره‌های دشمن به شهادت رسید.

مناجات دکتر چمران
بخشی از بزرگی افراد را در مناجات و احساس کوچکی ایشان در مقابل خداوند می‌توان شناخت. آنچه از مناجات های آن مرد بزرگ علم و عرفان و هنر و جهاد عرضه می‌شود به مثابه گلی از گلستان است که آب دریا را اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید:
«خدایا تو را شکر می‌کنم که دریا را آفریدی، کوهها را آفریدی و من می‌توانم به کمک روح خود در موج دریا بنشینم و تاافق بی نهایت به پیش برانم و بدین وسیله از قید زمان و مکان خارج شوم و فشار زندگی را ناچیز نمایم. خدایا تو را شکر می‌کنم که به من چشمی دادی که زیباییهای دنیا را ببینم و درک زیبایی را به من رحمت کردی تا آنجا که زیباییهایت را و پرستش زیبایی را جزیی از پرستش ذاتت بدانم.» هرگاه دلم رفت تا محبت کسی را به دل بگیرد، تو او را خراب کردی، خدایا، به هرکه و به هرچه دل بستم، تو دلم را شکستی عشق هر کسی را که به دل گرفتم، تو قرار از من گرفتی، هر کجا خواستم دل مضطرب و دردمندم را آرامش دهم، در سایه امیدی، و به خاطر آرزویی، برای دلم امنیتی به وجود آورم، تو یکباره همه را بر هم زدی، و در طوفان های وحشتزای حوادث رهایم کردی، تا هیچ آرزویی در دل نپرورم و هیچ خبری نداشته باشم و هیچ وقت آرامش و امنیتی در دل خود احساس نکنم ... تو این چنین کردی تا به غیر از تو محبوبی نگیرم و به جز تو آرزویی نداشته باشم، و جز تو به چیزی یا به کسی امید نبندم، و جز در سایه توکل به تو، آرامش و امنیت احساس نکنم ... خدایا تو را بر همه این نعمتها شکر می‌کنم. :gol::gol:

ساقي كوير

عضو جدید
شهيد عشق(2)...

شهيد عشق(2)...

یادداشت ها ى امریكا

اوایل تابستا ن ١٩٥٩
من تصمیم دارم كه از این به بعد آدم خوبى باشم، د ست از گناها ن بشویم، قلب خود را یكسره تسلیم خدا كنم، از دنیا و مافیها چشم بپوشم. تنها، آر ى تنها
لذ ت خویش را در آ ب دیده قرار دهم.
من روزگار كودكى خود را در بزرگوارى و شرف و زهد و تقو ى سپر ى كرده ام. من آدم خوبى بوده ام، باید تصمیم بگیرم كه منِ بعد نیز خود را عو ض
كنم.
حوادث روزگار آدمى را پخته مى كند و حتى گناها ن ما نند آتشى آدمى را ميسوزاند.
اوایل بهار ١٩٦٠
نزدیك به یك سال مى گذرد كه در آتشى سو زا ن مى سو زم. كمتر شبى به یاد دارم كه بدو ن آ ب دیده به خوا ب رفته باشم و آهها ى آتشین قلب و روح مرا
خاكستر ن كرده باشد!
خدایا نمى دانم تا كى باید بسو زم؟ تا چند رنج ببرم؟ در همه حا ل، همه جا و همیشه تو شاهد بوده اى. عشقى پاك داشتم و آ ن را به پر ستش ذا ت مقد ست و
ارتباط مى دادم، ولى عاقبتش به آتشى سو زان مبدل شد كه وجودم را خاكستر كرد. ا حسا س مى كنم تا ابد خواهم سوخت. شمعى سو زا ن خواهم بود كه از
سوزش من شاید بشریت لذ ت خواهد برد!
خدایا، از تو صبر مى خواهم و به سويت و مى آیم. خدایا ت و كم كم كن.
امروز ١٩ رمضان یعنى روزى است كه پیشواى عالیقدر بشریت در خون خودش غوطه مى خورد. روزى است كه مرا به یاد آن فداكارى ها، عظمت ها و
بزرگوارى هاى او مي اندازد. از او خالصانه طلب همت مى كنم، عاشقا نه اشك، یعنى عصاره حیات خود را تقدیمش مى نمایم. به كوهساران پناه مى برم تا
در... تنهایى، از پس هزارها فرسنگ و قرن ها سال با او راز و نیاز كنم و عقده ها ى دل خویش را بگشایم.
خدایا نمى دانم هدفم از زندگى چیست؟ عالم و مافیها مرا را ضى نمى كند. مردم را مى بینم كه به هرسو مى دوند، كار مى كنند، ز حمت مى كشند تا به نقطه اى
بر سند كه به آ ن چشم دوخته اند .
ولى اى خداى بزرگ از چیزهایى كه دیگران به دنبال آن مى روند بیزارم. اگرچه بیش از دیگرا ن مى دوم و كار مى كنم، اگرچه ا سترا حت شب و نشاط
روز را فداى فعالیت و كار كرده و مى كنم ولى نتیجه آن مرا خشنود نمى كند فقط به عنوا ن وظیفه قدم به پیش مى گذارم و در كشمكش حیات شركت مى كنم
و در این راه،انتظار نتیجه هاى ندارم!
خستگى براى من بى معنى شده است، بى خوابى عادى و معمول شده، در زیر بار غم واندوه گویى كوهى ا ست وار شده ام، رنج و عذاب دیگر برایم
ناراحت كننده نیست. هر كجا كه برسد مى خوابم، هر وقت كه اقتضا كند مى خیزم، هرچه پیش آید مى خورم، چه ساعت هاى دراز كه بر سرتپه هاى ا طرا ف
بر خاك خفته ام و چه نیمه هاى شب كه ما نند ولگردان تا دمیدن صبح بر رو ى تپه ها و جاده ها ى متروك قدم زده ام. چه روزهاى درازى را كه باگر سنگى به سر آورده ام. درویشم، ولگردم، در واد ى ا نسا نیت سرگردانم و شاید ازا نسا نیت خار ج شده ام، چون ا حسا س و آرزویى ما نند دیگران ندارم.
اى خداى بزرگ، براى من چه ما نده است؟ نام خود را بر سر چه باید بگذارم؟ آیا پوست و ا ستخوا ن من، مشخّص نام و شخصیّت من خواهد بود؟:gol::gol:

آقا سید

مدیر بازنشسته
یکی از الگوهای من شهید چمران بوده ،
این شعر زیبا از ایشونه :
عشق نه آن است که از دل به زبان می آید
وان نه عاشق که زمعشوق به جان می آید
عاشق آن است که بی خویشتن از ذوق سماء
پیش شمشیر بلا رقص کنان می آید
سالگرد شهادتش گرامی و راهش پر رهرو باد :gol:

N. fotros

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن شهید چمران در جبهه که بوده چنین اعتقادی داشته:
یک دست جام باده و یک دست زلف یار
رقصی چنین میانه میدانم آروزست

ایشان و بقیه شهدا عندربهم یرزقونند انشاالله که شفیع ما هم باشند...

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
می گم
لحظه لحظه زندگی این مرد خدا برای کسی که دنبال نور و حقیقته درس بزرگی می تونه باشه
خیلی خوشم اومد مخصوصا از این تیکه
من روزگار كودكى خود را در بزرگوارى و شرف و زهد و تقو ى سپر ى كرده ام. من آدم خوبى بوده ام، باید تصمیم بگیرم كه منِ بعد نیز خود را عوض كنم.

کاش رعایت تقوای الهی و زندگی خدا پسندانه روزی ما هم می شد.

ساقی جان دستت درد نکنه، واقعا ممنون از این کار خوبت و اینکه اطلاع دادی بهم، اجرت با امام متقیان

ساقي كوير

عضو جدید
شهيد عشق(3)...

شهيد عشق(3)...

ادامه از شيهيد عشق(2)

يادداشتهاي آمريكا
١٠مى١٩٦٠
هیچ نمى دانستم كه دردنیا آتشى سوزانتر از آتش وجود دارد! سوختم،سوختم،ولى اى كاش فقط سوزش آتش بود.
اى كاش مرا مى سوزاندند،استخوانهایم راخرد مى كردند و خاكسترم را به باد مى سپردند و از من ،بینواى دردمند دلسوخته اثرى باقى نمى گذاردند
٢٩ مى ١٩٦٠
تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَتُذِل مَنْ تَشاء
اى خداى بزرگ،اى ایده آل غایى من،اى نهایت آرزوهاى بشرى،عاجزانه درمقابلت به خاك مى افتم ،تو را سجده مى كنم ،مى پرستم ،سپاس مى گویم،
ستایش مى كنم كه فقط تو،آرى فقط تو اى خداى بزرگ شایسته سپاس وستایشى،محبوب بشرى،فقط تویى،گمشده من تویى. ولى افسوس كه اغلب
تظاهرات فریبنده و زودگذر دنیا رابه جاى تو مى پرستم. به آنها عشق مي ورزم و تو را فراموش مى كنم !اگرچه نمى توانم آنرا هم فراموشى)بنامم(
چون یك زیبایى یا یك تظاهر فریبنده نیز جلوه تو ست ومسحور تجلیات تو شدن نیزعشق به ذات توست.
من هرگاه مفتون هرچیزشده ام،دراعماق دل خود ،به تو عشق ورزیده ام،بنابراین اى خداى بزرگ،تو از این نظر مرا سرزنش مكن. فقط ظرفیت و شایستگى عطا كن تا هرچه بیشتر به تو نزدیك شوم و در راه درازى كه به سوى بوستان بى انتها و ابدى تو دارم ،این سبزه ها وخزه هاى ناچیز نظر مرا جلب نكند و از راه اصلى باز ندارند.
دردنیا،به چیزهاىكوچكى خوشحال مى شوم كه ارزشى ندارند و از چیزهایى رنج مى برم كه بى اساسند. این خوشحالى ها و ناراحتى ها دلیل كم ظرفیتى من است.
هنوز گرفتار زندان غم و اندوهم. هنوزاسیر خوشى و لذتم... كمند ِدراز ِآمال و آرزو ،بال و پر مرا بسته ،اسیر و گرفتارم كرده و با آزادى ،آرى آزادى واقعى خیلى فاصله دارم.
ولى اى خداى بزرگ،درهمین مرحلها كه هستم احساس مى كنم كه تو مانندراهبرى خردمند مرا پند و اندرز مى دهى،آیات مقدس خود را به من مى نمایى ومرا عبرت مى دهى! چه بساكه درموضوعى ترس و وحشت داشتم و تو مرا كمك كردى. چیزهایى محال و ممتنع را جنبه امكان دادى و چه بسا مواقع كه به چیزى ایمان و اطمینان داشتم ولى تو آنرا از من گرفتى و دچار غم و اندوهم كردى وبه من نمودى كه اراده و مشیت هر چیز به دست توست. فعالیت مى كنیم،پایین وبالا مى رویم ولى ذلّت وعزّت فقط به دست توست
:gol::gol:

ادامه دارد...

آخرین ویرایش:

ساقي كوير

عضو جدید
شهيد عشق(4)...

شهيد عشق(4)...

ادامه از شهيد عشق(3)...
١٨اكتبر١٩٦٠
اى غم،سلام آتشین من به تو،درود قلبى من به تو،جان من فداى تو.
تو اى غم بیا وهم دم همیشگى من باش. بیا كه مصاحبت تو براى من كافى است. بیا كه مى سوزم ،بیا كه بغض حلقوم مرا مى فشرد،بیا كه اشك تقدیمت كنم ،بیا كه قلب خود را در پایت مى افكنم.اى غم ،بیا كه دلم گرفته، روحم پژمرده ،قلبم شكسته و كاسه صبرم لبریز شده، بیا وگره هاى مرا بگشا،بیا و از جهان آزادم كن،بیاكه به وجودت سخت محتاجم. اى غم، در دوران زندگى ام بیشتر ازهركس مصاحبم بوده اى ،بیشتر ازهركس با توسخن گفته ام و تو بیش از هركس به من پاسخ مثبت داده اى. اكنون بیا كه مى خواهم تو را براى همیشه بر قلب خود بفشرم و درآغوشت فرو روم،بیا كه دوستى بهتر از تو سراغ ندارم، بیا كه تو مرا مى خواهى و من تو را مى طلبم، بیا كه كشتى مواج تو در دریاى دل من جا دارد ،بیاكه دل من همچون آسمان به ابدیت و بى نهایت اتصال دارد وتو مى توانى به آزادى در آن پرواز كنى.:gol::gol:

ادامه دارد...

ساقي كوير

عضو جدید
سلام
ممنون از محبتتون
بابت تاریخ مطالب سؤال کرده بودید باید بگم که این مطالب رو خود شهید زمانی که در آمریکا حضور داشته نوشته و با نام یادداشتهای آمریکا چاپ شده به همین دلیل تاریخش انگلیسیه و بدون تغییر و تحریف ذکر شده
آما آدرس سایر مطالب به ترتیب زیره:
شهید عشق(1): http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=183984

شهید عشق(2):http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=183993

شهید عشق(3): http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=184213

ساقي كوير

عضو جدید
شهيد عشق(5)...

شهيد عشق(5)...

ادامه از شهيد عشق(4)
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=184371

يادداشتهاي آمريكا
١٢مى١٩٦١
خدایا خسته و وامانده ام، دیگر رمقى ندارم، صبر و حوصله ام پایان یافته، زندگى در نظرم سخت و ملالت بار است؛ مى خواهم از همه فرار كنم، مى خواهم به كُنج عزلت بگریزم. آه دلم گرفته، در زیر بار فشار خرد شده ام.
خدایا به سوى تومى آیم و از تو كمك مى خواهم، جز تو دادرسى و پناهگاهى ندارم، بگذار فقط تو بدانى،فقط تو از ضمیر من آگاه باشى. اشك دیدگان خود رابه تو تسلیم مى كنم.
خدایا كمكم كن، ماه هاست كه كمتر به سوى تو آمده ام، بیشتر اوقاتم صرف دیگران شده.
خدایا عفوم كن. ازعلم و دانش،كار و كوشش،ازدنیا و مافیها،از همه دوستان،ازمعلم و مدرسه،از زمین و آسمان خسته وسیر شده ام.
خدایا خوشدارم مدتى درگوشه خلوتى فقط با تو بگذرانم. فقط اشكبریزم، فقط ناله كنم و فشارها وعقده هاى درونى ام را خالى كنم.
اى غم، اى دوست قدیمى من،سلام بر تو،بیا كه دلم به خاطرت مى تپد .
اى خداى بزرگ،معنى زندگى رانمى فهمم. چیزهایى كه براى دیگران لذت بخش است،مرا خسته مى كند. اصلا دلم از همه چیز سیر شده است ،حتى از خوشى و لذت متنفرم. چیزهایى كه دیگران به دنبال آن مى دوند، من از آن مى گریزم، فقط یك فرشته آسمانى است كه همیشه بر قلب و جان من سایه مى افكند. هیچگاه مراخسته نمى كند. فقط یك دوست قدیمى است كه از اول عمر با او آشنا شده ام و هنوز از مجالست (با)او لذت مى برم.
فقط یك شربت شیرین،یك نور فروزنده و یك نغمه دلنواز وجود دارد كه براى همیشه مفرّح است و آن دوست قدیمى من غم است:gol::gol:

ادامه دارد...

آخرین ویرایش:

ساقي كوير

عضو جدید
شهيد عشق(م.چ)...

شهيد عشق(م.چ)...

سلام
خوشحالم كه مي خوام تو اين تالار هم كار كنم چون تا حالا فكر مي كردم كه اينجا خبري نيست و كسي اونجور كه بايد به شهدا توجه نمي كنه و همه تو تالار گفت وگوي آزاد فعالند ولي خب الان ديدم كه اين تالار هم دست كمي از اونجا نداره و شهدا اونجور هم تنها نشدن درسته از امثال من كلي گله دارن ولي خيلي كرمشون بالاتر از اين حرفهاست.
در هر حال پست هايي اونجا زده بودم كه گفتم بچه هاي اين تالار هم ببينند و نظر بدن بد نيست.:gol::gol:
اينم آدرس سلسله تاپيك هاي شهيد عشق:

شهید عشق(1): http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=183984

شهید عشق(2):http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=183993

شهید عشق(3): http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=184213

شهيد عشق(4): http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=184371

شهيد عشق(5): http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=184490

و ادامه دارد...

آخرین ویرایش:

ساقي كوير

عضو جدید
شهید عشق(6)...

شهید عشق(6)...

[FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold][FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]ادامه از شهید عشق(5)[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]
[FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=184490[/FONT]

[FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]یادداشتهای آمریکا[/FONT]
[FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]١ سپتامبر ١٩٦١[/FONT]

[/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]من مسئولیت تام دارم كه در مقابل شداید و بلایا بایستم، تمام ناراحتى ها را ت[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ح[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]مل كنم، رن[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ج[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ها را بپذیرم، چون شم[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ع [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]بسوزم و راه را براى دیگران روشن [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]كنم، به مردگان رو[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ح [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]بدمم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]تشنگان ح[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ق [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]و حقیقت را سیرا[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ب [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]كنم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]اى خداى بزرگ،من این مسئولیت تاریخى را در مقابل تو به گرده گرفته ام و تنها تویى كه ناظر اعمال منى و فق[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ط [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]تویى كه به او پناه مى جویم و تقا[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ض[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]اى [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]كمك مى كنم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]اى خدا، من باید از ن[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ظ[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ر علم از همه برتر باشم تا مبادا كه دشمنان مرا از این راه [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ط[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]عنه زنند[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]باید به آن سن[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]گ[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]د[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]لا[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]نى كه علم را بهانه كرده و به دیگران فخر مى فروشند [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ث[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ابت كنم كه خاك پاى من هم نخواهند شد[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]باید همه آن تیره د[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]لا[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ن مغرور و مت[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]بر را به زانو درآورم، آنگاه خود خا[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ضع [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ترین و افتاده ترین [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]فرد روى زمین باشم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]اى خداى بزرگ، اینها كه از تو مى خواهم چیزهائی ست كه فق[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ط [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]مى خواهم در راه تو به كار اندازم و تو خو[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ب [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]مى دانى كه استعداد آن را داشته ام[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]از تو مى خواهم مرا توفی[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ق [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]دهى كه كارهایم [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ث[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]مربخش شود و در مقابل خَسان سر اف[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]نده نشوم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]من باید بیش تر كار كنم، از هوى و هو[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]س [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]بپرهیزم، قواى خود را بیشتر متمركز كنم و از تو نیز اى خداى بزرگ مى خواهم كه مرا بیش تر كمك كنى[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]تو اى خداى من، مى دانى كه جز راه تو و كمال و جمال تو آرزویى ندارم، آن چه مى خواهم آ ن چیزى است كه تو دستور داده اى و مى دانم كه عزت و ذلت به دست توست و مى دانم كه بى تو هیچ ام و خالصانه از تو تقا[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ض[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]اى كمك و دستگیرى دارم[/FONT][/FONT].:gol::gol:

ادامه دارد...

• Like
واکنش ها: 7742

ساقي كوير

عضو جدید
شهید عشق(7)...

شهید عشق(7)...

[FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold][FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]ادامه از شهید عشق(6)[/FONT][/FONT]
[FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold][FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=185539[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]​

[FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]یادداشتهای آمریکا[/FONT]
[FONT=TimesNewRoman+1+1,Bold]١٠ مى ١٩٦٥[/FONT]

[/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا به تو پناه مى برم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا به سوى تو مى آیم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا بدبختم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا مى سوزم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا قلبم در حال تركیدن است[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا رن[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ج [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]مى برم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا جهان به ن[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ظ[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]رم تیره و تار شده است[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا بی[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]چ[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]اره شده ام[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا عش[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ق [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]حتى عش[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ق [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]م[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ح[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]بو[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ب [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ترین كسانم م[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]در شده است[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا بدبختم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا، آسمان آمال و آرزوهایم تیره و كدر شده است، به تو پناه مى برم و دست یارى به سوى تو دراز مى كنم، تو كم[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]م كن، ن[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ج[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]اتم ده، تس[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ینم بخش، به قل[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ب [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]دردمندم آرامش ده،[/FONT][/FONT]

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]جز تو كسى را ندارم و راستى جز تو كسى را ندارم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]نمى توانم [/FONT][/FONT]([FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]به)[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]هیچ ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]س [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ا[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ط[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]مینان كنم، نمى توانم به امیّد هیچ ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]س [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]زنده بمانم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]دلم از[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]همه گرفته[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]از همه ناراحتم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]از دنیا رن[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ج [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]مى برم[/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خسته ام، كوفته ام، پ[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ژ[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]مرده و دل مرده ام[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]با آنكه همه مرا خوشبخت تصور مى كنند[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]با آنكه به سوى مهم ترین مأموریت ها مى روم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]با این كه باید شاد و خندان باشم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]ولى چقدر افسرده و م[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ح[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]زونم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]حزن و اندوه قلبم را مى فشرد حتى نمى توانم گریه كنم، آه ب[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]شم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]نزدیك است خفه شوم [/FONT][/FONT].

[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]خدایا به تو پناه مى برم[/FONT][/FONT].
[FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]تو ن[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ج[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]اتم ده[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]تنها وتنها تویى كه درچنین شرایطى مى توانى كم[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]م كنى، من به سوى تو مى آیم[/FONT][/FONT]. [FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]من به كمك تو م[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]ح[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]تاجم و هیچ ك[/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+2][FONT=TimesNewRoman+2+2]س [/FONT][/FONT][FONT=TimesNewRoman+2+1][FONT=TimesNewRoman+2+1]جز تو قادر نیست كه گره مرا بگشاید[/FONT][/FONT].:gol::gol:

ادامه دارد...