بایگانی بخش آموزش بیان معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha

مدیر بازنشسته
سلام خدمت دوستای عزیز
تاپیک تا یه جاهایی خوب پیش رفته ولی..
پس چرا حالا که ما اومدیم توی باشگاه این قدر همه بی حالن؟!!! خوبه تابستونه!!
پس کو ؟نه موضوعی نه زمانی...
حتما مدیرای سایت باید بیان اینا را تعیین کنن ؟!!
بچه های معماری این قد بی حالم نوبره ها:surprised:
چیزی شده این قدر قسمت معماری که به نظر می رسه قبلا فعال ترین بوده سوت و کور شده ؟؟؟!! اگه اره بگین ما هم اعتصاب کنیم یا بگردیم دنبال یه جای دیگه!!!
منا بگو می خواستم با این تاپیک توی تابستون دستما قوی کنم:eek:
اگه بچه هایی هم که به این جا سر می زنن موافق باشن خودمون یه موضوع پیشنهاد کنیم حتما که نباید قدیمیا بگن(البته با اجازهشون:redface:)

سلام دوست خوبم. ورودتو به جمع صمیمی باشگاه مهندسان خوش امد میگم... اتفاقا تالار معماری به همت و علاقه ی بچه ها یکی از فعالترین بخش های باشگاه هست. یه مدتی به خاطر فشار امتحانات و کنکور ارشد و ... فعالیت بچه ها کمتر شده. اما به این معنی نیست که اعتصاب کردن . به هر حال شما خودتون میتونید از همین الان سکوت این تاپیک رو که من هم قبول دارم یکم طولانی شده. بشکنید و انشالا دوباره فعالیت ها رو از سر بگیریم. همینجا از استاد دومان هم دعوت میکنم که تو این زمینه مثل همیشه مارو همراهی و راهنمائی کنند. :gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی وروجک جان که کاراتو میذاری
کارای این دفعه ت راستش پلانهاشو زیاد متوجه نشدم واضح نبود ولی پرسپکتیوهای داخلیت جالبن.
کاش یه عکس کلی از شیتتم میذاشتی :victory:
فقط وروجک من این یکی عکسه رو نفهمیدم اصلا یعنی چی! گفتی معروفه ولی ..!:w05:[/

quote]

ممنون آرچی جان آخه گفته بودم با موبایل عکس گرفتم
کیفیت نداشت:w05: بعد اون عکسه عکسه روی سون آپه دیگه خانمی:w15::w16:

سلام
کارا خوبه ... اما یه کم کمرنگه... مشکل منو داری... تمامی رنگات باید دو تا سه برابر پر رنگ تر از این باشه... و خطوطت هم ارزشه ... در حالی که خطوط نزدیک پررنگ تر خطوط دورتر کمرنگتر و نازکتر... به جز اون همیشه خطوط اتصال به زمین رو یکبار دیگه با دست پررنگ کن...(بدون خطکش)

احساس میکنم وقتی کار میکردی با احتیاط کار میکردی که مبادا کارت خراب نشه... مثلا فونتتو بد ننویسی یه موقع یا خطی کج نره... برا همین کارت خیلی تر و تمیز از آب در اومده...

اون مقوای مشکی که هست تو کارت ...با توجه به اون تو باید انقد قوی تر کار کنی مدارک شیتتت رو که به جای کل شیتت اون تو چشم نزنه .. الان اون مقوای مشکی خیلی شیت رو سنگین کرده که بقیه مدارک رو کم رنگ نشون میده
در مورد خطوط چشم اصلاح میکنم ولی رنگ ها کمرنگ نیستن کیفیت عکسه مزخرفه
عکس ساعت 5 صبح چراغ خاموش با موبایل که بهتر از این نمیشه :w16:
موافقم در مورد با احتیاط کار کردن
مشکی نیس بنفش بادمجونیه سیم سیم جون :w05:
مرسی سیم سیمم:w30:

مرسی. کارای قشنگی بود. ممنون میشم اگه چند نمونه راندو سایت پلان بزارید/ برای راندو سایت پلان مشکل دارم./ ممنون میشم کمکم کنیدو:(:cry::(:cry:

چشم ولی قبلا هم گذاشتم چند نمونه حتما سعی میکنم پیدا کنم
ممنون:w30:

مرسي وروجك جان
كار خوبي شده
خوشحالم تحويل دادي
مشكل كم رنگ بودن كار هم به خاطر استفاده از مداد رنگيه
با ماژيك بيشتر جلوه ميكرد
موقع كلاژ و شيت بندي هم بايد سعي كرد كه استفاده از يك رنگ در شيت فقط در يك جاي شيت استفاده نشه مگر اين كه عمدا بخواي چشم رو به اون سمت بكشوني
منظورم رنگ مشكيه توي شيته كه در يك سمت محدود شده
شايد هم منظورت اين بوده كه با كنر هم قرار دادن شيت هات اون تركيب رو بوجود بياري
به هر حال ممنون كار آخرتو گذاشتي ببينيم
كار خوشملي شده:)
موفق باشي
مرسیییییییییییییییییییییییییی استاد:w30:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
راستی بچه ها ماکت کارمو گذاشتم تو کارگاه ماکت سازی اینم لینکش
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=29055&page=58
خوشحالم میکنین اگه به اونجام سر بزنین
راستی آرچی جونم گل یادم رفت برات بزارم:w30:

raha

مدیر بازنشسته
سلام وروجک جان. خسته نباشی از امتحانا. یه چند مورد که من به نظر م میرسه راجع به کارت این هست که...
اول من گمون میکنم. بیشتر از اینکه به طرحت و متفاوت بودنش در زمینه ی نوع طراحی فضا ها فکر کنی به متفاوت و خاص بودن ارائه ات فکر میکنی که این در اخرین مرحله ی اهمیته...

پلان طبقه 2

:w30:

در رابطه با پلان هات اینکه . به نظر میاد هیچ کار خاصی تو طراحی صورت نگرفته. صر فا یه چیدمان ساده است. که مثلا یه عیر معمار هم میتونه این کارو انجام بده... در حالی که من و شما به عنوان یه مهندس معمار باید بتونیم در طراحیمون یه خلاقیتی داشته باشیم دیگه... تو چید مان فضا ها. سیرکولاسیون و ...

نماهای بخش آموزشی

اینم نماهای بخش اداری

در رابطه با نما ها هم . کشیدن نما فقط یه مستطیل و گذاشتن 4 تا سوراخ به عنوان پنجره نیست. باید در نما . پر و خالی. نوع مصالح... و ماهیت کارت مشخص بشه. مثلا سایه زدن تو نما یکی از واجباته که الان تو کارت مشخصش نکردی... درخت ها هم نباید جلوی نمای اصلی رو بگیرن و مانع دید بشن...و...

اینام پرسپکتیوام

پرسپکتیو رو هم همیشه باید از جایی بزنی که معرف بخشی از فضات باشه و حس فضایی رو که طراحی کردی نشون بده. میز و نیمکتی که شما کشیدی در واقغ فقط نقاشیه... باید اونها رو در انتهای بعد از کشیدن کلیات و قسمت های اصلی فضا . توی کارت نشون بدی. نه اینکه اونها بیس کارت بشن...
البته یکی . دو تا از پرسپکتیو هات خیلی خوب بودن. اون دوتای اخر...

در رابطه با فونت ات هم اینکه. همیشه اندازه ای که برای فونت استفاده میشه باید از مدارک اصلی شیت . خیلی کوچکتر باشه. تا چشم رو از کار اصلی منحرف نکنه... اینکه از فونت و کلاژ به عنوان شیت پر کن استفاده بشه یه مقدار غیر حرفه ای هست ( در حقیقت یه جور خالی بندیه)
اما تو ترم های اول معمولا اکثرا این کارو انجام میدن...

اینا چیزهایی هست که من هم تجربه اشون کردم البته. موفق باشی;)

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
:gol::w10: سلام به شما:w10: صادقانه بگم خودمن هم بیستم همین ماه باید پروژه درک وبیان معماری رو تحویل بدم استادم از ما خواسته که20 تا کار راندو کنیم وتحویلش بدیم من هم موندم برای طرح روی جلد و حاشیه کارام ممنون میشم اگه کمک کنی :redface:
رفیق اولا خوش اومدی
دوما اینجا به اندازه کافی همه چی هست اگه صفحه ها رو ورق بزنی
موفق باشی

افرودیته

عضو جدید
سلام دوست خوبم. ورودتو به جمع صمیمی باشگاه مهندسان خوش امد میگم... اتفاقا تالار معماری به همت و علاقه ی بچه ها یکی از فعالترین بخش های باشگاه هست. یه مدتی به خاطر فشار امتحانات و کنکور ارشد و ... فعالیت بچه ها کمتر شده. اما به این معنی نیست که اعتصاب کردن . به هر حال شما خودتون میتونید از همین الان سکوت این تاپیک رو که من هم قبول دارم یکم طولانی شده. بشکنید و انشالا دوباره فعالیت ها رو از سر بگیریم. همینجا از استاد دومان هم دعوت میکنم که تو این زمینه مثل همیشه مارو همراهی و راهنمائی کنند. :gol:
سلام و ممنون:gol:
بله از تعداد پست های هر باشگاه می شه فهمید که چقدر فعال بوده(بوده!!) ولی حق با شماست خودمون باید یه کاری کنیم... بله منظور منم همینه اگه دومان جان لطف کنن و استارت این تاپیک بزنن من خودم شخصا قول می دم یکی از اعضای فعال باشم!!الان فعلا چون تازه واردم واسه پیشنهاد کردن یه موضوع و ... اعتماد به نفس کافی ندارم!!:redface:ممنون از توجهتون و به امید یه تاپیک فعال....:smile:

art90

عضو جدید
سلام بچه ها
دنبال يه كتاب راندو با ماژيك مي گشتم اين رو پيدا كردم.به نظرم واسه كسايي مثل من كه تازه مي خوان كار با ماژيك رو شروع كنن خيلي كتاب خوبيه .همه چي رو هم جدا جدا توضيح داده.مثلا سنگ وآب و درخت و...
..اينم عكس كتاب

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
این کارمو این ترم تحویل دادم برای درس طراحی پارک و پارک سازی(البته اینو بگم که تو این کار بحث راندو و پرسپکتیو برای استادمون خیلی مهم بود منم بیشتر روی اون قسمتا کار کردم)
خیلی دوست دارم نقد انتقادتونو بدونم

چه جالب یه رشته دیگه کاراش انقد نزدیک به رشته ما....:surprised:
خیلی خوبه... بعضی موارد سلیقه ای ممکنه فرق کنه. وگرنه شیت قوی ای هست...
البته من خودم زیاد اهل شیت بندی نیستم چون معمولا کارام تو مقیاس بزرگه و جا نمیشه که بخوام چند تا از مدارک رو بذارم و ربطشون بدم . اما به نظرم اگه یه کم آسمون یا خطوط زمین پرسپکتیو رو ادامه میدادی شیت به هم پیوسته تر نشون میداد خودشو.... البته اینا مهم نیست مهم خود کاره که واقعا خوبه... برا راندو هم نیازی نیست همه کارو رنگ کنی ... مثلا همه آسمونو ....یه سری خطوط بیرنگ(فضای منفی به وجود اومده) هم بهت کمک میکنه... یه کم هم اگه بیشتر با راپید رو کار می اومدین خوب میشد ... هر چند الانم خیلی خوبه
خسته نباشید...
نقد اینجا خیلی سخته اخه معلوم نیست لحن آدما چطوریه ... من قصدم خیر بود .:D..:gol:
موفق باشی:gol::gol::gol::gol:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب یه رشته دیگه کاراش انقد نزدیک به رشته ما....:surprised:
خیلی خوبه... بعضی موارد سلیقه ای ممکنه فرق کنه. وگرنه شیت قوی ای هست...
البته من خودم زیاد اهل شیت بندی نیستم چون معمولا کارام تو مقیاس بزرگه و جا نمیشه که بخوام چند تا از مدارک رو بذارم و ربطشون بدم . اما به نظرم اگه یه کم آسمون یا خطوط زمین پرسپکتیو رو ادامه میدادی شیت به هم پیوسته تر نشون میداد خودشو.... البته اینا مهم نیست مهم خود کاره که واقعا خوبه... برا راندو هم نیازی نیست همه کارو رنگ کنی ... مثلا همه آسمونو ....یه سری خطوط بیرنگ(فضای منفی به وجود اومده) هم بهت کمک میکنه... یه کم هم اگه بیشتر با راپید رو کار می اومدین خوب میشد ... هر چند الانم خیلی خوبه
خسته نباشید...
نقد اینجا خیلی سخته اخه معلوم نیست لحن آدما چطوریه ... من قصدم خیر بود .:D..:gol:
موفق باشی:gol::gol::gol::gol:

مرسی عزیزم
جنبم واسه نقد کارم از این حرفا بالاتر مرسی
اگر چیز دیگری هم هست بگی خوشحالم میکنی
من خودم فکر میکنم خیلی کارم ضعیفه البته به این کار استادمون نمره کامل داد
کلا تو اسمون یکم مشکل دارم اینم خیلی دلمو زدم به دریا که تونستم درش بیارم

:gol:ولی بازم مرسی:gol:

raha

مدیر بازنشسته
سلام انوشه جان.
میگم که بد نبود .یکم حجم عکسو کم میکردیا. 1 ساعت طول کشید تا بالا اومد.
یه سوال رشته تون همون معماری منظره شما... یا اینکه فرق داره؟
من که نمیدونم شما چه کار میکنید. واسه همین رو طرحت نمیتونم نظر بدم. اما واسه راندو . معلومه که تو هم مثل من از ماژیک دست گرفتن میترسی... از وقتی که دارم میرم کلاس اسکیس یکم بهتر شدم البته... استادم میگن واسه راندو با ماژیک باید وحشی عمل کنی . نباید بترسی...و با احتیط خط بکشی... هر چی سریع تر و خشن تر عمل کنی . کار جالب تر میشه... البته شاید فقط واسه اسکیس اینطوری باشه... نمیدونم...!!!
خسته نباشی. خیلی خوب شده کارت...;)

raha

مدیر بازنشسته
من هم این دوتا اسکیس رو دیروز سر کلاس کار کردم . میزارم. نظر بدین...;)
البته اینا رو در عرض 2 ساعت و نیم زدم سر کلاس .استاد هم با خط کش بالا سرمون بود...:cry: واسه همین یکم ناقص هستن... تو دیتیل ها و پرزانته... وقت نشد بیشتر روش کار کنم...
تمرین های قبلم هم چون اکثرشو توی نیم یا 1 ساعت میزدیم... مدادی هستن.دیگه به پرزانته نرسیدن...

این یه خونه مادر بزرگه هست رو شیب 45 درجه... که قصه هم داشت واسه خودش البته... دیوانه شدم تو رو این شیب درش اوردم.... خیلی شیبش زیاد بود و سخت...
ورودیش از بالاست و از بالا به ترتیب خونه مادر بزرگه ست... بع یه سوئیت واسه مهمونا... پائین هم خونه پسر خانواده ست...

اینم خانه عکس بود. سایتش هم شمال بود...کانسپتم بد نبود ولی نرسیدم زیاد زو مقطع و نما و جزئیاتش کار کنم... خیلی زمانش کم بود... دوست دارم نظراتونو بدونم...

ایراد های کارمو بگین لطفا

آخرین ویرایش:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام انوشه جان.
میگم که بد نبود .یکم حجم عکسو کم میکردیا. 1 ساعت طول کشید تا بالا اومد.
یه سوال رشته تون همون معماری منظره شما... یا اینکه فرق داره؟
من که نمیدونم شما چه کار میکنید. واسه همین رو طرحت نمیتونم نظر بدم. اما واسه راندو . معلومه که تو هم مثل من از ماژیک دست گرفتن میترسی... از وقتی که دارم میرم کلاس اسکیس یکم بهتر شدم البته... استادم میگن واسه راندو با ماژیک باید وحشی عمل کنی . نباید بترسی...و با احتیط خط بکشی... هر چی سریع تر و خشن تر عمل کنی . کار جالب تر میشه... البته شاید فقط واسه اسکیس اینطوری باشه... نمیدونم...!!!
خسته نباشی. خیلی خوب شده کارت...;)

نه معماری منظر نیست اما خیلی مشابه یکم بخشای کشاورزیش بیشتر از معماری منظر من خودم واسه ارشد میخوام برم معماری منظر
راست میگی ببخشید حواسم نبود میرم حجمو کم میکنم
راستش چون اصلا کلاس نرفتم واسه راندو واسکیس نقطه ضعف قطعا تو کارم زیاده
اصل کار واسه شیت بندیمون قرار دادن یه مقطه و دو پرسپکتیو از کاری که طراحی کردیمو پلان بود
قوانین شیت بندیم سعی کردم رعایت کنم

ممنونم که نظر دادی:gol:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستای عزیز
تاپیک تا یه جاهایی خوب پیش رفته ولی..
پس چرا حالا که ما اومدیم توی باشگاه این قدر همه بی حالن؟!!! خوبه تابستونه!!
پس کو ؟نه موضوعی نه زمانی...
حتما مدیرای سایت باید بیان اینا را تعیین کنن ؟!!
بچه های معماری این قد بی حالم نوبره ها:surprised:
چیزی شده این قدر قسمت معماری که به نظر می رسه قبلا فعال ترین بوده سوت و کور شده ؟؟؟!! اگه اره بگین ما هم اعتصاب کنیم یا بگردیم دنبال یه جای دیگه!!!
منا بگو می خواستم با این تاپیک توی تابستون دستما قوی کنم:eek:
اگه بچه هایی هم که به این جا سر می زنن موافق باشن خودمون یه موضوع پیشنهاد کنیم حتما که نباید قدیمیا بگن(البته با اجازهشون:redface:)
سلام دوست گل یه مدت ما اینجا زیاد فعالیت میکردیم اما یه دفع بچه ها سرد شدن الانم میتونیم همه با هم دوباره شروعش کنیم

هرکی امادگیشو داره بگه تا از نو شروع کنیم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
عزیزم من اروم صحبت کردم باور کن... تازه خیلی مهربون... تو که نبودی بشنوی:D
منم میدونم که اینا واسه ترم اولته. من اکه ترمهای اولم مثه الان تو کار میکردم الان زاها حدید بودم واسه خودم...:D
نمیدونم شاید نظر دادن راجع به نحوه ی ارائه و طرا حی کار من نباشه. که قطعا هم نیست... ولی چیزی که دیدم و نتیجه ای که بعد از 4 سال معماری خوندن گرفتم اینه که اونچه که به عهده ی منه معمار هست . فرق داره با کار یه گرافیست و نقاش که ظاهر قضیه حرف اول رو میزنه. همونطوری که متفاوت هم هست با کار یه مهندس عمران که فقط عملکرد واسش اهمیت داره . کار ما تلفیقیه از هنر و مهندسیه...
و نظر شخصیه منه که بعد هنری اش در خود اثر باید ظهور پیدا کنه . نه در ارائه و رنگ و لعابش...
هر چند که شیت بندی و فونت خوب و کلاژو... همه ابزار های یه معمار هستن برای بیان کارش . اما نباید در وحله ی اول به چشم بیان... البته این نوع کار فقط ترم های اول هست که بچه ها انجام میدن. شاید هم انجامش واقعا ضرورت داشته باشه و البته من خودم هم جزء شون بودم...
اما به تدریج . خودت به واسطه تجربه ای که به دست میاری . متوجه تغییرات ترم های اخرت با کارهای ترم های اولت میشی... من هنوز کارهای ترم های اولمو نگه داشتم... الان اگر بکشنم هم به اون سبک دیگه کار نمیکنم... همین.
ببین این شکلی بودما:D

ممنون رها جان من ترم 4 میرم 5

منم موافقم كه مهمترين عمل در يك طرح معماري طراحي هست نه ارلئه
و اين تفاوت ما با يه نقاشه
چون اگه قرار باشه كار ما ساخته بشه اين طرح ماست كه ميمونه و ازش استفاده ميشه نه ارائه قشنگ ما
هر چند خيلي از اساتيد به ارائه چشم گير نمره ميدن و من هميشه مخالف اين كار بودم و هستم
چون من خودم تو ارائه كامپيوتري فعالم و بيش از 50 پايان نامه ليسانس و ارشد رو ارائه دادم و اكثرا هم به خاطر ارائه نمره رو گرفتن من خوشحال نمي شدم چون ميدونستم كه در اين كاري كه من ارائه دادم اصلا معماري انجام نگرفته يا متاسفانه متاسفانه متاسفانه متاسفانه متاسفانه متاسفانه كار كپي و به قول ما كار دزدي بوده
و اگر هم يه نفر يه كار معمارانه خوب ارائه ميداد و ارائه ضعيفي داشت متاسفانه نمره مورد قبول رو كسب نمي كرد و اين يه ضعف بزرگ تو ايرانه چون از سبك كار مدرسه بوزار فرانسه استفاده ميكنن چون اكثر معمار هاي ما در اين مدرسه درس خوندن و يكي از اصول اصلي اين مدرسه ارائه هست بر عكس مدرسه باهاوس كه خود كار اهميت زياد تري داره(به كتاب از زمان و معماري نوشته آقاي منوچهر مزيني صفحه 43 تا 58 مراجعه شود)
در ضمن در اين تاپيك بيشتر بحث روي ارائه هست نه طرح واسه همين به مسائل طراحي پرداخته نشد
موفق باشيد

استاد کارم رو پسندیده بودن تو کرکسیون ها و کارم زودتر از بقیه بسته شده بود با چنتا از استادها مشورت کردم در نهایت متوجه شدم که نیازی به تصحیح نیست
ممنون

بازم سلام
اینم طرح 1 من
هنرستان پسرانه ی 24 کلاسه
با 6 رشته
منتظر نظراتتون هستم

هم واسه طرحش هم راندوش
خیلی بید ببخشید آخه وقت نبود با دوربین موبایل عکس گرفتم کیفیت افتضاحه
اون گوشه ها که مقوا تغییر رنگ داده رو کاریکاتورهایی متناسب با موضوع پرسپکتیو کشیدم که متاسفانه اصلا مشخص نیس باید ببخشید
مقواهام هم بنفش باز و بنفش بادمجونیه + سفید

سلام وروجک جون

ببخشید منم تحویل موقتم بود نتونستم زود بیام با مداد راندو میکنی؟؟؟

چرا استادای ما کار بامدادرو قبول ندارن با مازیک هم قشنگتره هم سریعتر پرسپکتیوات

قشنگن منم اصلا پرسپکتیوام خوب نیست بعدم فونت هات حال وهوا ندارن سایه لاکی

دسنی چیزی..... کادرات خوبن همین خسته ام نباشی

با مداد+روان نویس+پاستل+ماژیک راندو میکنم بعدش فونت هام چطوری هستن؟ اگه نظری داری خوشحالم میکنی بگی
ممنون

سلام به همگی
این کارمو این ترم تحویل دادم برای درس طراحی پارک و پارک سازی(البته اینو بگم که تو این کار بحث راندو و پرسپکتیو برای استادمون خیلی مهم بود منم بیشتر روی اون قسمتا کار کردم)
خیلی دوست دارم نقد انتقادتونو بدونم

دوست عزیز کارتو من نمیتونم ببینم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
وای سلام دوست عزیز اگه بدونی چقد دعات کردم ذوق میکنی:gol::gol::gol:
آخه از طرح روی جلدت ایده گرفتم برای روستا1 گازرخان...یه مقدار تغییرش دادم ولی ایده اصلی از کار شما بود...ایشالا راضی باشی;);)
خیلی کار خوبی شد اگه خاستین میذارم اینجا...راستی خودتون طرحشو زدین؟؟آخه خیلی معرکس.....موفق باشید....
آره دیگه بزار اینجا مام ببینیم

yekbinam

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام
اینم طرح 1 من
هنرستان پسرانه ی 24 کلاسه
با 6 رشته
منتظر نظراتتون هستم

هم واسه طرحش هم راندوش
خیلی بید ببخشید آخه وقت نبود با دوربین موبایل عکس گرفتم کیفیت افتضاحه
اون گوشه ها که مقوا تغییر رنگ داده رو کاریکاتورهایی متناسب با موضوع پرسپکتیو کشیدم که متاسفانه اصلا مشخص نیس باید ببخشید
مقواهام هم بنفش باز و بنفش بادمجونیه + سفید

پلان طبقه 2

پلان طبقه سه رو دیگه نمیزارم
مثله طبقه اوله با این تفاوت که بخش آموزشی دیگه نداره
بعد توجه کنین که از دوتا مقوای رنگی یک در میان استفاده کردم و این 2 تا مقوا حول مقوای اصلی 2تا در میون میچرخه و از پایین سمت چپ شروع میشه:w30:

هميشه صحبت کردن راجع به کاری که آماده شده خيلی آسونتر از طراحيه.
1.کد گذاری را فراموش کردی بگذرای.هم پلان،هم نما،هم مقطع
2.نميدونم خرپشته داری يا نه.دسترسی به بامت چجوريه.اين را نشون ندادی.
توی مقطع و نما جانپناه را درنظر نگرفتين
3.قسمت معلم نبايد بالاتر باشه که تسلط بيشتری داشته باشه؟
2 تا پيشنهاد
1. چون نمات افقيه و تقسيم بنديهات هم افقيه من فکر کنم اگر پنجره ها را عمودی ميگرفتين
يه جور تعادل بصری بوجود مييومد
2.در مورد حجم من احساس ميکنم اگر مستطيل هايی که سبز هستند يکم به سمت جنوب ادامه پيدا کنه
يا ارتفاعش يه کمی بيشتر باشه که از حجم بياد بالاتر هم حجم جالبی ميشه
ماکتتون هم جالب بود
راستی در مدرسه نبايد در کلاس ها به سمت بيرون باز بشه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
هميشه صحبت کردن راجع به کاری که آماده شده خيلی آسونتر از طراحيه.
1.کد گذاری را فراموش کردی بگذرای.هم پلان،هم نما،هم مقطع
2.نميدونم خرپشته داری يا نه.دسترسی به بامت چجوريه.اين را نشون ندادی.
توی مقطع و نما جانپناه را درنظر نگرفتين
3.قسمت معلم نبايد بالاتر باشه که تسلط بيشتری داشته باشه؟
2 تا پيشنهاد
1. چون نمات افقيه و تقسيم بنديهات هم افقيه من فکر کنم اگر پنجره ها را عمودی ميگرفتين
يه جور تعادل بصری بوجود مييومد
2.در مورد حجم من احساس ميکنم اگر مستطيل هايی که سبز هستند يکم به سمت جنوب ادامه پيدا کنه
يا ارتفاعش يه کمی بيشتر باشه که از حجم بياد بالاتر هم حجم جالبی ميشه
ماکتتون هم جالب بود
راستی در مدرسه نبايد در کلاس ها به سمت بيرون باز بشه؟

اول از همه ممنونم که وقت گذاشتی و نظر دادی یکی یکی جواب میدم با اجازتون
کد گذاری ازمون نخواسته بودن
دسترسی به بام هم تو اطلاعات طرح نبود
قسمت معلمو قبول دارم ولی استادم چیزی نگفتن

مستطیل هایی که سبز هستن؟ کدوما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:
در مورد پنجره شاید عمودی بهتر باشه ولی احساس میکنم 1 حس وحشت به وجود میآره که باعث سلب آرامش میشه
در کلاسا رو به راهرو؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب میخوره به صورت اون بدبختی که داره از راهرو میگذره

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
انوشه جان الان کارتو دیدم
بابا تو دیگه چرا عکس به اون گنده ای گذاشتی
نداشتیما
آخی نازی
انوشه کارتو که دیدم نمیدونم چرا کلی ذوق کردم بهت الههههههههههی
خسته نباشی

yekbinam

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه ممنونم که وقت گذاشتی و نظر دادی یکی یکی جواب میدم با اجازتون
کد گذاری ازمون نخواسته بودن
دسترسی به بام هم تو اطلاعات طرح نبود
قسمت معلمو قبول دارم ولی استادم چیزی نگفتن

مستطیل هایی که سبز هستن؟ کدوما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:
در مورد پنجره شاید عمودی بهتر باشه ولی احساس میکنم 1 حس وحشت به وجود میآره که باعث سلب آرامش میشه
در کلاسا رو به راهرو؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب میخوره به صورت اون بدبختی که داره از راهرو میگذره
ممنون از اينکه جواب دادی
منظورم از دسترسی به بام اين بود اگر خرپشته دارين توی مقطع نشون داده ميشه،يا اگر خرپشته
ندارين باز هم توی مقطع و نما جان پناه دارين.
منظورم از مستطيل سبز مستطيل هايی است که به سمت شمالن.چون اينطوری به نظرم با حجم ترکيب
ميشه.در مورد کد گذاری هم خب ما هميشه گذاشتيم
پنجره های عمودی نه اينکه کل سطح را بگيره
در رو به راهرو باز بشه ولی بايد برای اينکه در به افرادی که در راهرو مثلاً ميدوند نخوره
راهی در نظر گرفته بشه.
اينا نظر من بود البته

آخرین ویرایش:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
انوشه جان الان کارتو دیدم
بابا تو دیگه چرا عکس به اون گنده ای گذاشتی
نداشتیما
آخی نازی
انوشه کارتو که دیدم نمیدونم چرا کلی ذوق کردم بهت الههههههههههی
خسته نباشی

مرسی عزیزم:gol:
ای کاش نقدشم میکردی...

من از همه دوستان شرمندم آخه عکسو فقط از طریقه فتوشاپ بلدم حجمشو کم کنم فعلا هم چون کامپیوترمو فرمت کردم هیچ کدوم از برنامه هارو نریختم هنوز،اگه کسی راهه دیگه بلد بود بگه حجم عکسمو کم کنم:gol:

افرودیته

عضو جدید
سلام دوست گل یه مدت ما اینجا زیاد فعالیت میکردیم اما یه دفع بچه ها سرد شدن الانم میتونیم همه با هم دوباره شروعش کنیم

هرکی امادگیشو داره بگه تا از نو شروع کنیم

سلام!!
وای چقدر خوشحال شدم!!انگار هنوز یه چند نفری هستن که به این تاپیک سر می زنن!!دیگه داشتم نا امید می شدم...
من قبلا هم امادگی خودما اعلام کرده بودم:)
فقط لطفا یه نفر یه موضوع پیشنهاد کنه و با توجه به اون زمان مورد نیازش.. لطفا:gol:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!!
وای چقدر خوشحال شدم!!انگار هنوز یه چند نفری هستن که به این تاپیک سر می زنن!!دیگه داشتم نا امید می شدم...
من قبلا هم امادگی خودما اعلام کرده بودم:)
فقط لطفا یه نفر یه موضوع پیشنهاد کنه و با توجه به اون زمان مورد نیازش.. لطفا:gol:

منم واقعا خوشحالم:gol:
عزیزم واسه شروع اصلا خودت یه موضوع بگو یه هفته هم واسش وقت میذاریم
بقیه دوستانم ایشالا که میان و کمک میکنن به پیشرفت حرکت

هرچی باشه از اینجوری ساکت موندن اینجا بهتره
اگرم بتونیم با راهنماییه همدیگه به کارمون جهت میدیم

yekbinam

عضو جدید
کاربر ممتاز
همونطور كه مي دونيد همزمان با شروع كردن تمرين اسكيس ما بايد يك سير مطالعاتي هم در كنارش داشته باشيم كه شايد مهمترين بخش كار هم همينه.
حالا از همه مي خوام اگه در مورد سير مطالعاتي خودشون مطلبي دارن بنويسن تا همه استفاده كنند.
لگه بتونيد اسم كامل كتاب هايي كه تو اسكيس زدن مي تونن مفيد باشن رو بنويسي ممنون مي شم. منتظرم!

من هم خيلی دوست دارم بدونم بقيه موقع طراحی چه روندی را طی ميکنن.منظورم راندو و ارايه
نيست.هر چند ميدونم توضيه دادنش سخته.
ممنون ميشم بگيد.
ميخوام بدونم،ايده هاتون از کجا می آيد؟
از کجا شروع ميکنيد؟
يا هر چيز ديگه اي که فکر ميکنيد

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اول

از اول

مرسی عزیزم:gol:
ای کاش نقدشم میکردی...

من از همه دوستان شرمندم آخه عکسو فقط از طریقه فتوشاپ بلدم حجمشو کم کنم فعلا هم چون کامپیوترمو فرمت کردم هیچ کدوم از برنامه هارو نریختم هنوز،اگه کسی راهه دیگه بلد بود بگه حجم عکسمو کم کنم:gol:

عزیزم من کم کردم دوباره گذاشتم

این کار انوشه است که دو صفحه قبل توضیحشو داده:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم الان که تقریبا همه کاراشون رو تحویل دادن بهترین فرصته
جمع شیم دور هم اسکیس یاد بدیم
سیمسیم جونم اسکیس میدی یادمون؟

ببخشید این کوشولوی ما به من میگه سیم سیم....:D
چشـــــــــــــــــــم .بذار کنکورم رو بدم ... اتفاقا یه فکرایی تو سرم هست ...;)
سکرته فعلا....:D(به دومان گفتم . اما نگفتم موضوع چیه... بذارید ایشون هم برگردن ما هم کنکورمون رو بدیم ... امیدوارم بتونیم اونم شروع کنیم البته موضوع جدائیه اسکیس نیست... ولی ربط داره به روند طراحی .و مخصوصا به فرم مربوطه)

قبلا موضوع گذاشته بودن ... الان میگردم میذارم ...
اگه دوست داشتین از موضوعاتش انتخاب کنید....;) حداقل کمک میکنه به طرح موضوع جدید;)

کد 01 کتابخانه 1000 جلدی - تبریز ---کد 02 مدرسه 5 کلاسه بم---- کد 03 مهد کودک - تهران پارک قیطریه

کد 04 نمایشگاه صنعتی - دانشگاه تهران -----کد05 انستیتو پرورش گل و گیاه اتوبان نیایش تهران ----کد 06خانه پرستار

کد 07 کانون معماران - تهران---- کد 08 اقامتگاه بین راهی - جاده شمال---- کد 09محل اسکان جمعیت هلال احمر

کد 010 مسجد 300 نفری دزفول ---کد 011 کوشک سرچشمه ----کد 012موزه باد کاشان

کد 013 چای بازار---- کد 014 سینما ضلع جنوبی پارک شرقی ----کد 015 میدان میوه و تره بار - اتوبان بعثت

کد 016 پلاژگاه و ایستگاه قایق رانی جاده رامسر به چابکسر---- کد 017 مترو - ترمینال جنوب کد 018 ایستگاه قطار - شهر ملایر

افرودیته

عضو جدید
با اجازه همه دوستان و به طور موقت من به عنوان یه عضو تازه وارد:redface: و نه چندان قوی !!! یه موضوعی را پیشنهاد می کنم که ان شا الله استارت تاپیک زده بشه و بقیه دوستان که انگار یکم دارن نسبت به این قسمت کم لطفی میکنن بیان و فعالیت های جدی تر را با اونا شروع کنیم(همین جا هم از دومان ونینو جان که من با خووندن پست های قبلی فهمیدم که واقعا می تونن به ما کمک کنن می خوام که لطف کنن و دوباره توی پیش برد این تاپیک به ما سال پایینی ها کمک کنن:))
فکر می کنم این موضوع برای حالا خوب باشه (هم سادس هم نیاز به سایت نداره و فعلا واسه شروع خوبه!!)البته اگه همه موافقین
طراحی مجموعه اتاقهای پرو (زنانه یا مردانه)توی یه فروشگاه
انتخاب نوع لباسی که فروشگاه می فروشه با خودتونه
توجه کنین که طراحی خود فروشگاه مد نظر نیست فقط قسمت اتاق پرو و احیانا فضاهای بیرون مرتبط باهاش
لطفا مدارک شیت ها هم کامل باشه همون جور که توی پستهای قبلی دوستان اشاره کردن(بیاین فکر کنیم می خوایم تحویل استاد بدیم)
میدونم تابستونه ولی لطفا تنبلی نکنین(بیشتر از همه منظورم خودم بود:redface::biggrin:)
اگرم با موضوع موافق نیستید حتما بگید مطمئن باشید من ناراحت نمی شم من ناراحت می شم اگه ببینم حتی یه نفرم باهام همراهی نکرده... ممنون از توجهتون:gol:

افرودیته

عضو جدید
ببخشید این کوشولوی ما به من میگه سیم سیم....:D
چشـــــــــــــــــــم .بذار کنکورم رو بدم ... اتفاقا یه فکرایی تو سرم هست ...;)
سکرته فعلا....:D(به دومان گفتم . اما نگفتم موضوع چیه... بذارید ایشون هم برگردن ما هم کنکورمون رو بدیم ... امیدوارم بتونیم اونم شروع کنیم البته موضوع جدائیه اسکیس نیست... ولی ربط داره به روند طراحی .و مخصوصا به فرم مربوطه)

قبلا موضوع گذاشته بودن ... الان میگردم میذارم ...
اگه دوست داشتین از موضوعاتش انتخاب کنید....;) حداقل کمک میکنه به طرح موضوع جدید;)
سلام
اخ ببخشید من این پست شما را نخوونده بودم :redface:باشه فقط بگید کدومش:que:

وضعیت
موضوع بسته شده است.