### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

blissfull

عضو جدید
ترجمه این جملات چی میشه؟
1. flow visualization of the outflow behavior below the low-turbulent flow outlet
2. flow visualization of the outflow behavior of the surgical lights
3. flow visualization of the outflow behavior of the screen for the protected area
4.the test may be carried out internally
در مورد تهویه بیمارستانی می باشد

mahtisaa

عضو جدید
کسی هست که زبانش فول باشه؟

کسی هست که زبانش فول باشه؟

learning disabilities in general students classified as having learning disabilities do not achieve at their expected levels without any explanation . although the cause of learning disabilitieS

is unclear the controversial assumption is that a neurological dysfunction causws the learning disability.the larg numbers of students classified as having learning disabilitiess one of the reason why IDEA has promoted the option oof resoonse to intervention(RTI) AS MEANS OF IDENTIFYNG STUDENTS FOR THIS GROUP.
میشه اینو واسم ترجمه کنید؟

hasty.2005

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.
کسی میتونه اين شعر رو برام ترجمه کنم. ممنون میشم.

The Guest House

This being human is a guest house.
Every morning a new arrival.

A joy, a depression, a meanness,
some momentary awareness comes
as an unexpected visitor.

Welcome and entertain them all!
Even if they're a crowd of sorrows,
who violently sweep your house
empty of its furniture,
still, treat each guest honorably.
He may be clearing you out
for some new delight.

The dark thought, the shame, the malice,
meet them at the door laughing,
and invite them in.

Be grateful for whoever comes,
because each has been sent
as a guide from beyond.

~ Rumi ~

آخرین ویرایش:

no_one

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید خیلی نیاز دارم

لطفا راهنمایی کنید خیلی نیاز دارم

سلام
من تو شرایطی هستم که باید خیلی سریع دامنه لغاتمو زیاد کنم راستش یه اشتباهی کردم اومدم خارج از کشور درس بخونم وضع مکالمه ام بدک نیست یه کاریش میکنم اما دامنه لغاتم کمه همه بهم میگن 504 بخون اما چندبار سعی کردم دامنه لغات من کمتر از 504 هست یعنی سطح من پایینتر از 504 هست و خوندنش برام خیلی سخته راستش اصلا پیشرفتی ندارم.همش درجا میزنم خواستم دوستان کمک کن اگر کتابی مناسب حال من هست معرفی کنن یا راه حلی دارن بگن.
لطفا منتظرم:(

mohandes-87

عضو جدید
کم..............................ک

کم..............................ک

سلام بچه ها میشه ترجمه کنید
1-Composite membranes made of a dense selective layer supported on a porous material can represent a technical solution when strong mechanical stresses are imposed to the membrane. Palladium and its alloy membranes were prepared on stainless steel supports by the electroless plating technique and on alumina supports by sputtering or by metal–organic chemical vapor deposition [36].

2-(methane conversions up to 90–95% at 450–550 vs. 850–1000_C).

3-The dehydrogenation of cyclohexane to benzene [12] and of ethylbenzene to styrene [13, 14] have been studied in MRs using glass or alumina membranes. Even if a conversion increase beyond the equilibrium value has been observed in all the cases, compared with Pd-based membranes, which are much more selective with respect to hydrogen, porous membranes are less efficient in improving the conversion. For example, the conversion of cyclohexane to benzene at 200_C and 1 atm (equilibrium conversion 19%) is 45% in a Vycor glass MR whereas it becomes 99.7% in a Pd–Ag MR.

s_talone

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها میشه ترجمه کنید
1-Composite membranes made of a dense selective layer supported on a porous material can represent a technical solution when strong mechanical stresses are imposed to the membrane. Palladium and its alloy membranes were prepared on stainless steel supports by the electroless plating technique and on alumina supports by sputtering or by metal–organic chemical vapor deposition [36].

2-(methane conversions up to 90–95% at 450–550 vs. 850–1000_C).

3-The dehydrogenation of cyclohexane to benzene [12] and of ethylbenzene to styrene [13, 14] have been studied in MRs using glass or alumina membranes. Even if a conversion increase beyond the equilibrium value has been observed in all the cases, compared with Pd-based membranes, which are much more selective with respect to hydrogen, porous membranes are less efficient in improving the conversion. For example, the conversion of cyclohexane to benzene at 200_C and 1 atm (equilibrium conversion 19%) is 45% in a Vycor glass MR whereas it becomes 99.7% in a Pd–Ag MR.

1-غشاهای مرکب ساخته شده از یک لایه متراکم انتخابی پشتیبانی بر روی یک ماده
متخلخل می تواند یک راه حل فنی هنگامی که تنش های مکانیکی قوی به غشاء اعمال را
نمایندگی کند.
2 - (متان تبدیل 450-550 در مقابل 850-1000_C تا 90-95٪).

3 -هیدروژن زدایی از سیکلوهگزان به بنزن [12] و به استایرن ها را در ethylbenzene
[13، 14] در خانم مورد مطالعه قرار گرفته شده اند با استفاده از غشاء شیشه یا حتی اگر افزایش تبدیل فراتر از مقدار تعادل شده است در تمام موارد مشاهده شده در
مقایسه با غشاهای مبتنی بر پالادیم، که بسیار بیشتر گزینشی با توجه به هیدروژن،
غشای متخلخل هستند، کمتر موثر در بهبود تبدیل.
آلومینیوم (آلومینا).

ديناميك

عضو جدید
سلام .
می خواستم بدونم تا 15 ماه دیگه میشود در آزمون
[h=2]IELTS نمره مورد نظر برای پذیرش یک کشور بدست بیارم؟[/h][h=2]کلاس زیان رو تا آخر کتاب passages رفتم اما دو سال پیش ول کردم و الانم نمی تونم کلاس برم (از نظر مالی) و خودم باید بخونم[/h]

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام. ببخشید میشه اینو برام ترجمه کنید؟ خیلی فوریه. ممنون میشم خیلی

[h=1]No Brotherly Love for Soda Taxes[/h]
After two years of abortive attempts to place taxes on sugary drinks, Philadelphia Mayor and soon-to-be Center for Science in the Public Interest summit speaker Michael Nutter appears to have kicked the taxing habit – for now. After the Pew Charitable Trusts’ Philadelphia Research Initiative released a poll showing that 70 percent of Philadelphians thought that the city’s tax burden was a “very serious” or “somewhat serious” problem, Nutter’s spokesman said, “The mayor has no intention of requesting a tax increase.” We hope that the mayor’s newfound fiscal restraint is sincere. His go-to proposal, a 24-cent tax on every can of soda, has been rejected twice by the City Council, and the Pew poll showed that Philadelphians are not clamoring to see their drinks taxed.
They shouldn’t be eager to hand over their hard-earned money to the city every time they want a sip: The tax’s purported “upside”—supposedly making residents healthier—wouldn’t have worked out anyway. Studies consistently show that despite the hype, soda taxes don’t affect obesity rates. One study found that a high soda tax would reduce consumption by an insignificant 12 calories per day. Other studies have found similarly weak effects: People buy fewer taxed drinks and buy more untaxed beverages that have the same amount of calories instead. When it comes to weight loss, a calorie is a calorie, whatever food or drink it comes from.

It’s good to see that at least one soda tax devotee has apparently given up his quest for this ineffective dietary regulation. If only others would follow suit.

a.heidari.a

عضو جدید
درخواست راهنمایی برای کارشناسی ارشد

درخواست راهنمایی برای کارشناسی ارشد

با سلام خدمت دوستان
بنده کارشناسی رو در رشته برق تموم کرده ام البته در این مدت بخاطر علاقه ای که داشتم زبان انگلیسی رو هم بطور جدی دنبال می کردم به طوری که الان در کانون زبان ایران دوره Advanced رو در حال تکمیل و اتمام کردنم

امسال قصد دارم در رشته زبان انگلیسی امتحان بدم برای کارشناسی ارشدش (البته امیدوارم دوستان قصد عوض کردن تصمیمم رو نداشته باشند چون دلایل خودم رو دارم , بگذریم!) تو منابع خیلی گشتم چیز خاصی دستگیرم نشد
یک کتاب از مجموعه سوالهای کارشناسی ارشد از مدرسان شریف دیدم و یک کتاب هم برای زبان عمومی از ماهان البته نمی دونم که زبان عمومی که زبان انگلیسی کارشناسی ارشد داره با سایر رشته ها چه تفاوتهای خاصی داره ؟!

از دوستان خواهشمندم من رو راهنمایی بکنند از کتاب و منابع گرفته تا ساعت برای مطالعه آیا روزی 4 یا 5 ساعت کفاف این رشته رو می کنه یا نه؟ در مورد اینه آموزش یا ترجمه یا ادبیاتش هم من آموزشش رو بیشتر برای تدریسش می پسندم البته مثل اینکه میزان منابع مطالعاتیش هم نسبت به سایر رشته هاش انگلیسیتره :) نظر شما چیه؟

دوستانی که پذیرفته ارشدند در اولویت پاسخ گوییند (البته لطفاً) :)

saber13

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از دوستان میتواند جمله تعداد معاملات را به صورت کامل و مخفف شده (چون برای سر ستون گزارشات میخوام )به انگلیسی ترجمه کند؟
با تشکر

..:: civil ::..

عضو جدید
سلام
دوستان کسی آزمون mche (msrt اسفند ماه رو شرکت کرده؟؟؟
یه ذره از ریدینگ هاش یادتون نیست بگید ؟؟؟؟ می دونین از کدوم کتاب هستت؟؟؟
تو رو خدا کمک کنید
من همیشه ریدینگ رو خوب میزدم این دفعه برعکس ریدینگ رو خراب کردم بسکه سخت بود

s_talone

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام. ببخشید میشه اینو برام ترجمه کنید؟ خیلی فوریه. ممنون میشم خیلی

No Brotherly Love for Soda Taxes

After two years of abortive attempts to place taxes on sugary drinks, Philadelphia Mayor and soon-to-be Center for Science in the Public Interest summit speaker Michael Nutter appears to have kicked the taxing habit – for now. After the Pew Charitable Trusts’ Philadelphia Research Initiative released a poll showing that 70 percent of Philadelphians thought that the city’s tax burden was a “very serious” or “somewhat serious” problem, Nutter’s spokesman said, “The mayor has no intention of requesting a tax increase.” We hope that the mayor’s newfound fiscal restraint is sincere. His go-to proposal, a 24-cent tax on every can of soda, has been rejected twice by the City Council, and the Pew poll showed that Philadelphians are not clamoring to see their drinks taxed.
They shouldn’t be eager to hand over their hard-earned money to the city every time they want a sip: The tax’s purported “upside”—supposedly making residents healthier—wouldn’t have worked out anyway. Studies consistently show that despite the hype, soda taxes don’t affect obesity rates. One study found that a high soda tax would reduce consumption by an insignificant 12 calories per day. Other studies have found similarly weak effects: People buy fewer taxed drinks and buy more untaxed beverages that have the same amount of calories instead. When it comes to weight loss, a calorie is a calorie, whatever food or drink it comes from.

It’s good to see that at least one soda tax devotee has apparently given up his quest for this ineffective dietary regulation. If only others would follow suit.
عشق برادرانه برای مالیات
سودا پس از دو سال تلاش نافرجام برای قرار دادن مالیات بر نوشابه های شیرین، شهردار
فیلادلفیا و به زودی به مرکز علوم در جهت منافع عمومی اجلاس سخنران مایکل Nutter به
نظر می رسد به عادت مالیات لگد - در حال حاضر است. پس از تراست پیو خیریه
"فیلادلفیا تحقیقات طرح منتشر نظرسنجی نشان که 70 درصد از Philadelphians فکر که
بار مالیاتی این شهر مشکل" بسیار جدی و یا تا حدودی جدی "بود، سخنگوی Nutter در این
گفت،" شهردار است به هیچ وجه قصد درخواست افزایش مالیات بر "ما امیدواریم که که
تازه کشف شده شهردار خویشتنداری مالی صادق است. برو به او پیشنهاد، یک مالیات
24 درصد در هر نوشابه، شده است و دو بار توسط شورای شهر را رد کرد، و نظرسنجی پیو
نشان داد که Philadelphians تقاضاهای مصرانه برای دیدن نوشیدنی های خود را مشمول
مالیات است. آنها باید مشتاق به تحویل پول خود را به سختی به دست آمده به این شهر هر بار
که آنها می خواهند یک جرعه: ادعا مالیاتی "صعودی" ظاهرا ساکنان سالم wouldn't کار
کرده اند به هر حال ساخت است. مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که با وجود اعتیاد
به مواد مخدره، مالیات نوشابه نرخ چاقی تاثیر نمی گذارد. یک مطالعه نشان داد که مالیات
نوشابه بسیار زیاد مصرف 12 ناچیز کالری، در روز را کاهش دهد. مطالعات دیگر اثرات مشابه
ضعیف: مردم به خرید کمتر مشمول مالیات می نوشد و خرید نوشابه های بیشتر untaxed است
که همان مقدار کالری به جای هنگامی که آن را به کاهش وزن می آید، کالری کالری است،
هر غذا یا نوشیدنی از آن می آید. این خوب است که حداقل یک جانباز مالیات نوشابه ظاهرا
تلاش خود را برای این تنظیم رژیم غذایی ناکارآمد است. اگر دیگران تنها دست کت و شلوار

emad-hkx

عضو جدید
کنکور محصرا زبان

کنکور محصرا زبان

سلام دوستان معذرت میخوام اگه، جایه دیگه باید تایپیک میزدم

راستش میخواستم نحصرا زبان کنکور بدم.
کنکور زبان مشکله؟
تو منطقه 3 با چه رتبه و درصدی میشه شبانه یا روزانه ادبیات انگلیسی دانشگاه گیلان قبول شد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

no_one

عضو جدید
سلام دوستان امیدوارم همیشه خوب خوب باشید
من واسه ادامه تحصیل اومدم خارج از کشور speakingام بد نیست اما به شدت دامنه لغاتم کمه همه بهم گفتن 504 بخون اما چندبار سعی کردم دامنه لغات من کمتر از 504 هست و خیلی برام سخته یعنی اصلا پیشرفتی ندارم اوضاع نا امید کننده ست الان هم به شدت نیاز دارم که دامنه لغاتمو زیاد کنم اگر کسی کتابی سراغ داره که میتونه کمکم کنه و سطحش پایینتر از 504 هست بگید از اون شروع کنم لطفا راهنمایی کنید در ضمن اگه روش هم سراغ دارید بازم بگید
ممنونم

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان معذرت میخوام اگه، جایه دیگه باید تایپیک میزدم

راستش میخواستم نحصرا زبان کنکور بدم.
کنکور زبان مشکله؟
تو منطقه 3 با چه رتبه و درصدی میشه شبانه یا روزانه ادبیات انگلیسی دانشگاه گیلان قبول شد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
کنکور زبان رو اگه میخواید نتیجه‌ی خوب بگیرید باید عمومی رو بالا بزنید. چون لغات زبان اختصاصی برای یه دبیرستانی مشکله
شما اگه رتبه‌تون خوب باشه انتخاب رشته براتون راحت‌تره. الانم که بومی گزینیه و خیلی بهتر میتونید قبول شید

E30lipknot

عضو جدید
یکی میگه تماشای فیلم خیلی به یادگیری زبان کمک میکنه یکی میگه جعبه لایتنر یکی میگه .......................... هر کس نظر بده تا به یک نتیجه خوب برای استفاده ی همه برسیم

سلام بر همگی من 3 نفر رو میشناسم که از صفر شرو کردن و الان با تدریس خصوصی زبان دارن پول پارو میکنن البته یکیشون خارج از کشوره و اونای دیگه هم دنبالشن که برن
اینو هم بگم که توی ارشد تست های زبانو ترکوندن

هرکی یه متن رو آماده میکرد (موضوع متن دلخواه) کلی روی متن تمرین میکردن و بعد از اینکه تسلت پیدا کردن(توی انگلیسی نحوه ی درست خوندن یه متن روی مفهوم خیلی تاثیر داره) یکی متن رو برای اون دوتای دیگه میخوند اون دوتای دیگه ممکن بود معنیه یک کلمه رو ندونن و از اون میخواستن که معنی رو توضیح بده انقدر توضیح میدن که متوجه بشن اینو هم بگم که اصلا فارسی صحبت نمیکردن و کاملا انگلیسی شاید بگین برای شروع که ما بلد نیستیم صحبت کنیم نکته جالبش اینجاست که برای هم غلت توضیح میدادن تو این روش باید سریع صحبت کنید ولو اینکه کلمات غلت و جمله بندی های شما نادرست باشند ولی باید سعی شه که منظور درست رسانده شه انقد اینکار صورت میگیره تا معنی لغات مورد توجه طرفین قرار بگیره (حتی با پانتومیم بازی کردن ولی فارسی صحبت نکنید( .
بهرحال اطلاعات زبان هرکی در حدی است که بتونه اشتباه همدیگرو اصلاح کنه اینجوری زبان یاد گرفتن در طول یک سال البته 3روز در هفته
توی این روش اصلا گرامر نخوندن چون انقد متن میخوندن ناخودآگاه گرامر رو هم یاد میگرفتن

آخرین ویرایش:

E30lipknot

عضو جدید
من خودم با چند نفر شروع کردم ولی کمتر کسی اراده انجامشو داره . . . . . .
خلاصه این روش جواب داده حداقلش اینه که من بهش ایمان پبدا کردم ولی دنبال یه چندتا پارتنر میگردم که انگیزه ای بالایی داشته باشن

موفق باشین

E30lipknot

عضو جدید
راستی اینو یادم رفت بگم : هرکی سریال فرندز رو دیده باشه میفهمه چه سریال باهال و البته طولانیه ای اونا این سریال رو کاملا با هم کار کردن حالا چیجوری ؟
یه اپیزود رو با هم نیگا میکردن بدون زیرنویس دفعه ای دوم با دقت بیشتری گوش میکردن و دفعه سوم ریزم میکردن و با هم در مورد اینکه چی مگن صحبت میکردن و دفعه آخر با زیرنویس میدیدن
انجام این کارا خیلی سخته و تنها کسی که علاقه ی زیادی داره از پسش برمیاد

koohe energy

عضو جدید
کمک

کمک

با سلام به همه دوستان .من در به در به دنبال کلیه فایلهی صوتی کتاب 504 هستم ،فقط اونایی که ترجمه فارسی هم دارند ونه تمارین و فایلهای بدون ترجمه.ممنون میشم اگه لینکشو بهم بدین.خودم 170 مگ دانلود کردم ولی اصلا ترجمه لغات رو نداشت

Hermione Granger

عضو جدید
سلام به همه دوستان زبان دان
این ترجمه به نظرتون درسته ؟
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی - گرایش پلیمر
M.Sc student of chemical engineering - polymer
برا تو رزومه میخوام بنویسم این جمله رو

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان زبان دان
این ترجمه به نظرتون درسته ؟
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی - گرایش پلیمر
M.Sc student of chemical engineering - polymer
برا تو رزومه میخوام بنویسم این جمله رو
Chemical Engineering - Polymer Student M.S.

koohe energy

عضو جدید
با سلام به همه دوستان .من در به در به دنبال کلیه فایلهی صوتی کتاب 504 هستم ،فقط اونایی که ترجمه فارسی هم دارند ونه تمارین و فایلهای بدون ترجمه.ممنون میشم اگه لینکشو بهم بدین.خودم 170 مگ دانلود کردم ولی اصلا ترجمه لغات رو نداشت
دوستان ،جواب من چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ماریا جمشیدی

عضو جدید
با سلام اگر امکانش هست منابع دقیق آزمون دکتری 91 رشته آموزش زبان انگلیسی رو واسم بذارید اگه جزوه هم دارین بذارین
با تشکر

nazaninfatemeh

عضو جدید
زبان تخصصي

زبان تخصصي

سلام به دوستاي خوب هم باشگاهيم
شرمنده كه براي اولين بار بخاطر كار بهتون سر ميزنم اما قول ميدم اگه همكاريه خوبي باهم داشته باشيم هميشه بيام پيشتون خداييش من عاشق زبانم
من دانشجوي كرداني كامپيوترم دو واحد زبان تخصصي دارم كه به عنوان پروژه ازمون حدود سه صفحه متن زبان درمورد يكي از اجزاي كامپيوتر ميخواد هرچي سرچيدم متن خوبي گيرم نيومد ميشه بهم كمك كنيد و لطف كنيد اين سه صفحه رو بهم بدين؟
ممنون ميشم

مهسا006

عضو جدید
سلام میشه پاراگراف زیر رو برام ترجمه کنید.خیلی فوریه............مرسی

This type of instrument is commonly seen used in inspections of oil field tool pipe for metal surface pits, fractures, and roundness before being shipped to drilling sites for exploratory wells.The process of inspections are designed to remove weakened tool pipe, so that pipe will not fracture during drilling.Tool pipe with thicker than 1" walls for a 4" diameter tube of hardened steel, fitted with tapered thread collars are re-used after drilling is complete, and thinner-walled tubular oil-well casing is in place. Electronic instrumentation similar to the spherometer in design are modified at inspection plants for casing, tubing, and drill pipe. The equivalent measurements in optics would be for a cylinder, or lens with a cylindrical component having an optical axis, where a plane through the lens would produce an oval circumference.

setare23

عضو جدید
سلام
میخواستم درباره دوره های utest / TOEFL / IELTS / TOLIMO اطلاعات بهم بدید
ممنون میشم

بالا