سربازی ما پسرا !!!!

مهرگا

عضو جدید
نه خب..کمتر و آسون تر باشه واسه ما ...دور هم بودنش خوبه :w36:
آره خب.ازلحاظ دورهم بودن خوب بودش.مخصوصادوران آموزشی.یادش بخیر.ولی دوست ندارم دوباره تکراربشه.چون واقعاوقت وعمرآدموالکی ازبین میبره.ولی ازاون طرف خاطراتشم قشنگن

major7

عضو جدید
آره خب.ازلحاظ دورهم بودن خوب بودش.مخصوصادوران آموزشی.یادش بخیر.ولی دوست ندارم دوباره تکراربشه.چون واقعاوقت وعمرآدموالکی ازبین میبره.ولی ازاون طرف خاطراتشم قشنگن

شما برگردين به اون زمان دوباره سربازي ميرين؟

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوران آموزشی سربازی از بیاد موندی ترین دوران برای هر سربازی هست . چون با خیلی چیز ها ، خیلی حرف ها و خیلی کارها برای اولین بار مواجه میشه و احساساتی بهش دست میده که تابحال تجربه نکرده .
خاطرات دوران آموزشی که چند روز بعد از اتمام آموزشی نوشتم .
زیاد نیست ولی برا خیلی ها جالب بود :w41:
اسمشو گذاشتم یقلوی
اونایی که رفتن خدمت میدونن یقلوی چی هست :w25:

بیاد دوران آموزشی :
[SUB]دوره سربازی دوره ای که هر پسر ایرانی باید طی کنه مگه اینکه عذری داشته باشه . خب از اونجا که هم پسر بودم هم ایرونی باید میرفت سربازی .این شد که دل زدم به دریا و رفیتم اجباری ، دریاش هم عمیقه هم طوفانی اما هم سفرایی تو این سفر پیدا میکنی که تا اخر عمرت میشن خاطره میشن خاطرات خدمت .

[/SUB]
بیاد دوران آموزشی

چند ماه پیش با شور و شوق و کنجکاوی زیاد دفترچه خدمت رو پست کردم تا اینکه چند ماه بعدش جوابش اومد بقول بچه ها برگه سبز به دستم رسید ، اینطور نوشته بود تاریخ اعزام 1/2/87 کد محل یگان آموزشی : 12 خیلی پرسو جو کردم که بفهمم کد 12 کجاست یکی میگفت نیشابور یکی می گفت تهران تا اینکه فهمیدم جایی نیست جز پادگان شهید ادیبی ناجا مرزن اباد چالوس ، تا اینجاش به خیر گذشت لااقل زیاد دور نیست فقط سه ساعت تا شهرمون فاصلست .

بقیه خاطره اینجــــــــــــــــــــــــــــــا

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بیاد نبود های خدمت
نبووووووووووووووووووووووووووووود ...

• Like
واکنش ها: MRNK

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از تاپیکت .
من قصد داشتم 1 اسفند به خاطر سالروز رفتن به خدمت این تاپیک رو بزنم که ....
حتما حاطراتم رو مینویسم....

مهرگا

عضو جدید
دوران آموزشی سربازی از بیاد موندی ترین دوران برای هر سربازی هست . چون با خیلی چیز ها ، خیلی حرف ها و خیلی کارها برای اولین بار مواجه میشه و احساساتی بهش دست میده که تابحال تجربه نکرده .
اسمشو گذاشتم یقلوی

بیاد دوران آموزشی :
[SUB]دوره سربازی دوره ای که هر پسر ایرانی باید طی کنه مگه اینکه عذری داشته باشه . خب از اونجا که هم پسر بودم هم ایرونی باید میرفت سربازی .این شد که دل زدم به دریا و رفیتم اجباری ، دریاش هم عمیقه هم طوفانی اما هم سفرایی تو این سفر پیدا میکنی که تا اخر عمرت میشن خاطره میشن خاطرات خدمت .

[/SUB]
بیاد دوران آموزشی

چند ماه پیش با شور و شوق و کنجکاوی زیاد دفترچه خدمت رو پست کردم تا اینکه چند ماه بعدش جوابش اومد بقول بچه ها برگه سبز به دستم رسید ، اینطور نوشته بود تاریخ اعزام 1/2/87 کد محل یگان آموزشی : 12 خیلی پرسو جو کردم که بفهمم کد 12 کجاست یکی میگفت نیشابور یکی می گفت تهران تا اینکه فهمیدم جایی نیست جز پادگان شهید ادیبی ناجا مرزن اباد چالوس ، تا اینجاش به خیر گذشت لااقل زیاد دور نیست فقط سه ساعت تا شهرمون فاصلست .

خیلی قشنگ خاطراتتونوشتی مهندس .قشنگ بودش

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسمشو گذاشتم یقلوی

بیاد دوران آموزشی :

[/SUB]
بیاد دوران آموزشی

خیلی باحاله منم 2 سال دور از وطن بودم خاطراتم یه کتاب میشه فکر کنم باید بنویسمشون وقتی یاد دوستام میفتم گریم میگیره خیلی دلم واسشون تنگیده :cry:

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عجیبه که دخترا چقدر مشتاقند برن خدمت .
غافل از اینکه صدای دهل از دور خوش است

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مثل اینکه تو انجمن همین چند نفر خدمت رفتند !!!

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میتونم بپرسم ... منظور شما از مرد بودن چیه....

اجازه بدین من جای دوستموم جواب بدم
جمله ی ایشون رو فقط و فقط کسی میتونه درک کنه که رفته باشه خدمت
پس اگر خدمت نرفتین سعی در درک این موضوع نداشته باشین .

البته به این معنی نیست که هر کی نره خدمت مرد نیست
مطمئن باشید منظور ایشون این نبوده
منظور چیز دیگه ای هست که به همون دلیل بالا چندان قابل توضیح نیست

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم تو سربازی کلی تجربه واسه زندگی ایندش بدست میاره

خودم قبل از اینکه برم می گفتم چیز مزخرفیه الفیه تلف کردنه عمره
ولی الان پشیمون نیستم.

خدمت بهم درس زندگی داد.

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجازه بدین من جای دوستموم جواب بدم
جمله ی ایشون رو فقط و فقط کسی میتونه درک کنه که رفته باشه خدمت
پس اگر خدمت نرفتین سعی در درک این موضوع نداشته باشین .

البته به این معنی نیست که هر کی نره خدمت مرد نیست
مطمئن باشید منظور ایشون این نبوده
منظور چیز دیگه ای هست که به همون دلیل بالا چندان قابل توضیح نیست

به نظرمن مردی اینکه .... کسی مزاحم کسی نباشه .... به جنس مخالف خود محل نذاره و کاری بهش نداشته باشه ..... سرش تو کار خودش باشه ..... بتونه نون حلال بر بیاره ....... تحمل سختی داشته باشه ...... اگه کسی هم اینارو قبل سربازی داشته باشه ..... سربازی رفتنش بر درد نمیخوره....فقط 2سال عمرش میره...

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم تو سربازی کلی تجربه واسه زندگی ایندش بدست میاره

خودم قبل از اینکه برم می گفتم چیز مزخرفیه الفیه تلف کردنه عمره
ولی الان پشیمون نیستم.

خدمت بهم درس زندگی داد.
چه درسهایی نام ببر... توضیح بده....

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین مسعود جان به قول دوستمون نوترون باید بری سربازی تا بفهمی چیه

تو سربازی تو هر جور ادمی که بگی مجبوری زندگی کنی خصوصا درواه اموزشی پس مجبوری 150 تا اخلاقه متفاتو ببینی و از همشون چیزای زیادی یاد بگیری.

اینقدر تجربه از تو اموزشی یاد می گیری که نگو

من خودم ارتش بودم اموزشیم خیلی سخت بود چون دوره کد هم خوردم 4.5 ماه اموزش دیدم اولش خیلی شکایت می کردم ولی بعد از یه دو ماهی خیلی خوشحال بودم سربازم

پسر پاسداری می دادیم توی هوای سرد نصفه شب

وقتی میدیدم گاهی یه نفر چقدر می تونه انسان باشه که به جای دوست مریضش بره نگهبانی بده جای دوستش پست بده .
وقتی سختی های هم خدمتی هامو سر پست واسم تعریف می کردم فهمیدم خدا خیلی بزرگه. می دیدم من چقدر ادم ناشکری تو زندگیم بودم.

وقتی می بینی یه نفر واسه یه روز مرخصی یا یه نخ سیگار رفیقاشو می فروشه و.............. رنگ سیاهی و حس می کردی

خلاصه سرتو درد اوردم باید بری تا ببینی چقدر بدب زندگیت می خوره.

تو زندگی شخصیت می دونی چطوری رفتار کنی چون 17 ماه سربازی اندازه 10 سال تجربه بزرگ شدن رو بهت میده.

ولی بگم سربازی دوران خوشی و خاطره و شیرینی هم زیاد داره رفیقای سالار و روحیه شاد و بخور بخواب بعد از اموزشی

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین مسعود جان به قول دوستمون نوترون باید بری سربازی تا بفهمی چیه

تو سربازی تو هر جور ادمی که بگی مجبوری زندگی کنی خصوصا درواه اموزشی پس مجبوری 150 تا اخلاقه متفاتو ببینی و از همشون چیزای زیادی یاد بگیری.

اینقدر تجربه از تو اموزشی یاد می گیری که نگو

من خودم ارتش بودم اموزشیم خیلی سخت بود چون دوره کد هم خوردم 4.5 ماه اموزش دیدم اولش خیلی شکایت می کردم ولی بعد از یه دو ماهی خیلی خوشحال بودم سربازم

پسر پاسداری می دادیم توی هوای سرد نصفه شب

وقتی میدیدم گاهی یه نفر چقدر می تونه انسان باشه که به جای دوست مریضش بره نگهبانی بده جای دوستش پست بده .
وقتی سختی های هم خدمتی هامو سر پست واسم تعریف می کردم فهمیدم خدا خیلی بزرگه. می دیدم من چقدر ادم ناشکری تو زندگیم بودم.

وقتی می بینی یه نفر واسه یه روز مرخصی یا یه نخ سیگار رفیقاشو می فروشه و.............. رنگ سیاهی و حس می کردی

خلاصه سرتو درد اوردم باید بری تا ببینی چقدر بدب زندگیت می خوره.

تو زندگی شخصیت می دونی چطوری رفتار کنی چون 17 ماه سربازی اندازه 10 سال تجربه بزرگ شدن رو بهت میده.

ولی بگم سربازی دوران خوشی و خاطره و شیرینی هم زیاد داره رفیقای سالار و روحیه شاد و بخور بخواب بعد از اموزشی

من که از حونم سیر نشدم .... 2 سال عمرم هدر بدم....

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو خدمت خود هستی و خودت
تنها بودن رو یاد می گیری
تصمیم گرفتن در تنهایی رو یاد می گیری
زاویه دید وسیع تری نسبت به اطرافت پیدا میکنی
پله ای بزرگی هست برای استقلال فردی
می فهمی کجای زندگی وایسادی

خود من قبل از خدمت
بیشترین مدتی که ازخونه دور بودم سه روز بوده که اونم با رفقای فابم رفته بودم صفا
یا اینکه تصورات دیگه ای نسبت به بعضی چیزهای جامعه داشتم که به ایده ال نزدیک تر بود تا واقعیت
احساس میکنم قبل از خدمتم چقدر خام بودم
ولی تو خدمت هیچ چیز دست خودت نیست
اطاعت کردن ولو به زور رو یاد می گیری
زمینه ای میشه برای زندگی احتمالا نه چندان باب میل آینده

خلاصه اینکه
شنیدن کی بود مانند دیدن
تا نبینی
ندانی

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادش بخیر ............... دورانی داشتیم با بچه هاااااااااااااا

هی خداااااااااااااااا

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو خدمت خود هستی و خودت
تنها بودن رو یاد می گیری
تصمیم گرفتن در تنهایی رو یاد می گیری
زاویه دید وسیع تری نسبت به اطرافت پیدا میکنی
پله ای بزرگی هست برای استقلال فردی
می فهمی کجای زندگی وایسادی

خود من قبل از خدمت
بیشترین مدتی که ازخونه دور بودم سه روز بوده که اونم با رفقای فابم رفته بودم صفا
یا اینکه تصورات دیگه ای نسبت به بعضی چیزهای جامعه داشتم که به ایده ال نزدیک تر بود تا واقعیت
احساس میکنم قبل از خدمتم چقدر خام بودم
ولی تو خدمت هیچ چیز دست خودت نیست
اطاعت کردن ولو به زور رو یاد می گیری
زمینه ای میشه برای زندگی احتمالا نه چندان باب میل آینده

خلاصه اینکه
شنیدن کی بود مانند دیدن
تا نبینی
ندانی

من که در خودم نیازی به دخمت نمبینم........سعی میکنم هم از هر جایی شده معاف بشم...

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فکر کنم .... دلایم برای معاف شدن کافی باشه ..........

اولین سوال شرکت های خصوصی و دولتی برای استخدام اینه که خدمت رفتی یا معافی گرفتی .
امیدوارم همون چیزی اتفاق بیفته که دلت میخواد
اما خودم به شخصه رو پسرایی که خدمت رفتن یه حساب دیگه ای باز میکنم ...