[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

nima-2

عضو جدید
سلام دوستان من تو spgc کار میکنم . شرکت بدی نیست ولی میتونم با اطمینان بگم از pogc بهتره . اصلا pogc شرکت نیست منم یکی از قبول شدگانش بودم . از نظر حقوقی هیچ تفاوتی با هم ندارن . spgc هم بهرهبردار و خانما 2 به 2 شدند و بقیه هم تا 31 خرداد 2به 2 میشند گروه برق که 2 به 2 شده ولی این روند تا 31 خرداد طول میکشه . ولی فکر کنم تنها گروهی که 2 به 2 نشند بازرسای فنی هست که تا برج 6 2 به 1 هستند این هم احتمال داره ممکنه اونها هم بشند . از نظر کار بستگی داره کجا بیفتید ولی یه کارش سنگین تر از pogc هست . ولی کلا هر دو شرکت مالی نیستند و وزارت نفت سرابی بیش نیست مخصوصا شرکتایی که تو عسلویه هستند و مخصوصا pogc. کلا دوستان تمرکزتون رو بزارید که اعزام بشید و براتون مهم نباشه که کدوم شرکت باشید . تا قبل از اینکه نتایج گاز رو اعلام کنند کارا را تموم کنید. و من فکر میکنم اگه شما بیاید spgc به عنوان مامور میاید تا تو spgc کار یاد بگیرید و به عنوان بهره بردار برید pogc . چون شنیدم pogc میخواد بهره بردار بشه . به نظر من یکدست بشید و تمرکزتون رو بزارید برا اعزام چه pogc چه spgc . موفق باشید

honestman

عضو جدید
من خودم هیچی ! خانوادم دارن از انتظار میترکن ! من راحت نشستم دارم ترم آخر ارشد رو می خونم خانوادم توهم توطئه میزنن که جات رو گرفتن و از این حرفا !
من رو دارن مجبور می کنن از مازندران پاشم برم اهواز واسه پیگیری ! که آخرش بازم جواب پشت تلفن رو می گیرم:cry:

نگران نباش
دیر یا زود داره سوخت وسوز نداره ما از آزمون تا شروع به کار 1 سال و 6 ماه گذشت البته برا رفع نگرانی پیگیری بکن انشا ا... مشغول به کار میشی نگران نباش:smile:

Ari.C

عضو جدید
مصاحبه علمی_عقیدتی شرکت نفت

بسه دیگه مگه چه خبره!!!! هفت ماه تحقیقات و استعلام برای شرکت نفت!
اصلا باور کردنی نیست......
باور کنید اگر گزینش وزارت اطلاعات بود اینقدر طول نمی کشید...چه خبره!!!!
جالبه در طول سی سال خدمت هر وقت خواستن میتونن دوباره صلاحیتت رو بررسی کنن!!!! هیچ کس از بچه ها با نفس کار و اصول کاری شرکت مخالف نیست ولی همه از روند زمانبر , پروسه غیر قابل قبول اداری و بی برنامگی شرکت ' گلایه دارن!!!!!
شکی نیست این روند شیرینی موفقیت های بچه هارو به کامشون تلخ میکنه!!!

reza-e

عضو جدید
جالبه کاندیدای نمایندگی شورای شهر و نمایندگی مجلس و ریاست جمهوری با توجه به پست های بسیار مهم و حیاتیشون تو حداکثر 1 ماه صلاحیتش بررسی میشن !!
حالا مثلا من که مهندس مکانیکم و حداکثر کارم تو شرکت نفت گریس مالی هست باید 7 ماه صلاحیت اخلاقی و ...م بررسی شه !!:confused:
طرف تو گزینش فراز های دعای ندبه رو از من می پرسه !! خداییش چند درصد از کاندیدای مجلس و شورای شهر که کلا با حق الناس سر و کار دارن این سوال رو حالت عادی می تونن جواب بدن ؟!

hp6

عضو جدید
این فکر به ذهن هر کسی می تونه خطور کنه و البته دور از ذهن هم نیست
امروز به گزینش زنگ زدم گفتن استعلامات نیومده!
مگه از چند جا استعلام می کنن؟؟؟
کسی می دونه؟؟؟:que:

hp6

عضو جدید
جالبه کاندیدای نمایندگی شورای شهر و نمایندگی مجلس و ریاست جمهوری با توجه به پست های بسیار مهم و حیاتیشون تو حداکثر 1 ماه صلاحیتش بررسی میشن !!
حالا مثلا من که مهندس مکانیکم و حداکثر کارم تو شرکت نفت گریس مالی هست باید 7 ماه صلاحیت اخلاقی و ...م بررسی شه !!:confused:
طرف تو گزینش فراز های دعای ندبه رو از من می پرسه !! خداییش چند درصد از کاندیدای مجلس و شورای شهر که کلا با حق الناس سر و کار دارن این سوال رو حالت عادی می تونن جواب بدن ؟!

خیلی جالب گفتی:w35:

saleh-sinava

عضو جدید
سلام دوستان من تو spgc کار میکنم . شرکت بدی نیست ولی میتونم با اطمینان بگم از pogc بهتره . اصلا pogc شرکت نیست منم یکی از قبول شدگانش بودم . از نظر حقوقی هیچ تفاوتی با هم ندارن . spgc هم بهرهبردار و خانما 2 به 2 شدند و بقیه هم تا 31 خرداد 2به 2 میشند گروه برق که 2 به 2 شده ولی این روند تا 31 خرداد طول میکشه . ولی فکر کنم تنها گروهی که 2 به 2 نشند بازرسای فنی هست که تا برج 6 2 به 1 هستند این هم احتمال داره ممکنه اونها هم بشند . از نظر کار بستگی داره کجا بیفتید ولی یه کارش سنگین تر از pogc هست . ولی کلا هر دو شرکت مالی نیستند و وزارت نفت سرابی بیش نیست مخصوصا شرکتایی که تو عسلویه هستند و مخصوصا pogc. کلا دوستان تمرکزتون رو بزارید که اعزام بشید و براتون مهم نباشه که کدوم شرکت باشید . تا قبل از اینکه نتایج گاز رو اعلام کنند کارا را تموم کنید. و من فکر میکنم اگه شما بیاید spgc به عنوان مامور میاید تا تو spgc کار یاد بگیرید و به عنوان بهره بردار برید pogc . چون شنیدم pogc میخواد بهره بردار بشه . به نظر من یکدست بشید و تمرکزتون رو بزارید برا اعزام چه pogc چه spgc . موفق باشید

دوست عزیز گویا خبر ندارید که spgc قراره خصوصی بشه!!!
دوستان یه سرچی بکنند و بودجه سالیانه 2 تا شرکت رو با هم مقایسه کنند........ خیلی چیزها دستگیرتون میشه!!!!!
pogc کجا و spgc کجا......

555ali

عضو جدید
سلام.
شنبه هفته آینده یعنی 92/02/07 خوبه؟ من میگم که تاریخ مناسبی برای رفتن به وزارت نفت برای اعتراض است. در این یه هفته هم هر کس میتونه به دوستانی که میشناسه خبر بده و بگه که شنبه بیان جلوی درب وزارت نفت در خیابان طالقانی.

مهندس جان شما که تهران هستین میشه بپرسی و پیگیر بشی ببینی مهندسی نفت رو کجا میخوان بفرستن شرکت های تابعه کدوم شرکت ها احتمال بیشتری دارند ...کلن راجب رشته خودمون اگه اطلاعاتی بدست بیاری ممنون میشم

mohammad.eng69

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من قبل عید گزینش دادم ولی هر چی ز میزنم میگن ج گزینش نیومده .
استرس دارم بد جور.کی میخوان خبر بدن دیگه؟

سلام.
شما که الان سر کار هستید به نظرتون چرا کار استخدام شدن ما انقدر گیر کرده؟ مشکل کجاس؟ به نظر شما ما امیدوار باشیم یا احتمال داره نریم سر کار یا خیلی زیاد طول بکشه؟
درسته این دو شرکت فعلا فرقی ندارن ولی احتمال داره گاز خصوصی بشه و اگه خصوصی بشه شرایط خیلی فرق خواهد کرد؟

_mahdi_

عضو جدید
سلام.
شما که الان سر کار هستید به نظرتون چرا کار استخدام شدن ما انقدر گیر کرده؟ مشکل کجاس؟ به نظر شما ما امیدوار باشیم یا احتمال داره نریم سر کار یا خیلی زیاد طول بکشه؟
درسته این دو شرکت فعلا فرقی ندارن ولی احتمال داره گاز خصوصی بشه و اگه خصوصی بشه شرایط خیلی فرق خواهد کرد؟
مطمئن باشین دیرو زود داره اما سوخت و سوز نه . من خودم یک ازمون از زیر مجموعه های فولاد قبول شده بودم . دقیق بعد سه سال زنگ زد برم سر کار . چون رفته بودم سر کار شرکت نفت دیگه بیخیالش شدم .

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام ،بچه های برق قدرت

بنظرتون برای دروس
اندازه گیری - تولیدونیروگاه -رله وحفاظت تو این زمان باقی مونده چی بخونیم؟(چیکار کنیم بهتره؟)

سوالای مدار و بررسی سطحش نسبت به کنکور ارشد چجوریه؟

mahpok

عضو جدید
دوستان خوزستانی از فرصت به دست اومده استفاده کنن و برن پیش رئیس جمهور یا وزیر نفت و مشکلی که برای بچه های pogc پیش اومده رو مطرح کنن شاید جواب بده الان اقای احمدی نژاد خوزستانه هیئت دولت هم هست پس وزیر نفت هم با اونه حیفه این فرصت از دست بره

majidpc

عضو جدید
چرا روند گزینش طولانی شده!!

چرا روند گزینش طولانی شده!!

سلام به همه بر و بچه های نفتی:gol:
اول از همه باید خدارو شکر کنیم که تو تکمیل ظرفیت جا گرفتیم.خودتون که با پروسه استخدام شرکت نفت آشنایید.دو سالی طول میکشه تا بعد آزمون کتبی بری سر کار !
مخصوصا با اون اعلام تاریخاشون که همه دروغکیه ! همین روز 31 که قرار بوده کارت ورود به جلسه آزمون جدید اعلام بشه که افتاد بعد از ظهر روز یکم.کلا مایه آبروریزین!
اما راجب گزینش طبق اطلاعات بدست اومده بخاطر حجم پرونده های بچه های نفتی که بیشتر شامل مناطق نفت خیزی ها و ملی حفاری میشه و بچه های ره آوران و شرکت های تابعه وزارت نفت و حتی گاها برخی ادارات مثل بانک ها و نهاد های دیگه این پروسه زمانبر شده.
بعضی از شهر ها گروه گزینششون که باد برن تحقیقات مدارک رو دیر اعلام میکنن.بعضی وقتها هم وزارت اطلاعات استعلاماشو دیر میفرسته.ابلاغ رای هم بماند که این وسط داستان داره که اگه همخونی نداشته باشه با تحقیقاتت ، باید یا دوباره از وزارت اطلاعات استعلام بگیرن ،یا بفرستن مجدد برای تحقیقات محلی ،یا پاشی خودت بری برا مصاحبه مجدد، یا اینکه پاشی بری تعهد بدی برا برخی مسائل!
طبق شایعاتی هم که شده شرکتای نفتی فشار آوردن که هرچه زودتر تو این هفته تکلیف بچه ها معلوم شه که برا هفته بعد همه رو دعوت کنن.
خبر بعدی اینکه خیلی از بچه هایی که تا حالا رفتن مخصوصا مناطق نفت خیزیا ،فعلا دارن تخمه میشکونن و علاف میگردن، تا همه بچه ها یکجا جمع شن و دوره آموزشیشون باهم شروع شه.پس نتیجه اینکه زیادم عجله نکنید!
موفق باشید:smile:

Ari.C

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز .....
دوست من , mohammad.eng...
من هم هجده دی 91 شروع مراحل گزینشم بود.... بهمن ماه بعد از یک تحقیقات محلی برای مصاحبه عقیدتی دعوت شدم....
همه چیز خوب پیش رفت....الا اینکه دیگه جای خون توی رگهام آدرنالین خالص جریان داره...
قبل از عید یک سر از تهران رفتم اهواز ! ساختمان چهار طبقه معروف اهواز( ساختمان اداره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب)!
بعد از کلی صحبت با رییس امور استخدام معلوم شد نامه طب صنعتی همه آمده و فقط اداره منتظر رسیدن نامه گزینش بچه هاست....
این جملات این عباراتیه که رییس امور استخدام شرکت گفت:
1) برای شرکت فقط نامه گزینش و طب صنعتی مهمه! بقیه مراحل از نظر شرکت حل شده است.... چون واحد گزینش و طب امور مربوط به خودشون رو انجام میدن و ما دخالتی در کار اونا نداریم!
بخش مهمش اینه:
2) یک شنبه هر هفته ای که نامه تایید صلاحیت افراد برسه با بچه ها تماس گرفته میشه! یک شنبه هر هفته فقط به تقسیم بچه ها اختصاص داره! با صراحت گفت وقتی نامه گزینش بیاد بلافاصله تماس میگیریم! دو بار ازش پرسیدم که وقتی نامه گزینش بیاد چند وقت زمان میبره که با افراد تماس بگیرید! گفت: هیچ فاصله زمانیه نیست....

منم مثل دوستان از کیلومترها فاصله با رگهایی مملو از آدرنالین 99% , منتظرم.....
یک شنبه هسته گزینش بودم!گفتن جواب استعلام ها نیامده! جهت اطلاع منظور از استعلام ها به غیر از بند 5 تایید صلاحیت از طرف وزارت اطلاعات....
این استعلام ها شامل: تایید کلیه مدارک تحویلی شما به اداره گزینشه! مثل کپی کارت ملی' شناسنامه, مدرک تحصیلی , کارت خدمت, سوپیشینه!
جهت اطلاع اون مدارکی که خودتون تاییدیش رو تحویل اداره استخدام شرکت دادین مثل سوپیشینه اصلا اعتبار نداره!
چون خودتون دستی تحویل دادین و قابل جعل شدنه!
نمونه اش خود من , مدرک سوپیشینه رو تحویل اداره استخدام شرکت دادم! بعد با خبر شدم گمش کردن! رفتم اعتراض کنم خود رییس امور استخدام شرکت گفت اصلا برای ما اون مدرک مهم نیست ! چون گزینش خودش همه مدارک رو از اول بررسی و تایید میکنه! گفت برو راحت باش وقتی نامه گزینش اومد صدات میزنیم!!
روزگاری داریم آقایون عزیز....

Ari.C

عضو جدید

من هم هجده دی 91 شروع مراحل گزینشم بود.... بهمن ماه بعد از یک تحقیقات محلی برای مصاحبه عقیدتی دعوت شدم....
همه چیز خوب پیش رفت....الا اینکه دیگه جای خون توی رگهام آدرنالین خالص جریان داره...
قبل از عید یک سر از تهران رفتم اهواز ! ساختمان چهار طبقه معروف اهواز( ساختمان اداره شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب)!
بعد از کلی صحبت با رییس امور استخدام معلوم شد نامه طب صنعتی همه آمده و فقط اداره منتظر رسیدن نامه گزینش بچه هاست....
1) برای شرکت فقط نامه گزینش و طب صنعتی مهمه! بقیه مراحل از نظر شرکت حل شده است.... چون واحد گزینش و طب امور مربوط به خودشون رو انجام میدن و ما دخالتی در کار اونا نداریم!
بخش مهمش اینه:
2) یک شنبه هر هفته ای که نامه تایید صلاحیت افراد برسه با بچه ها تماس گرفته میشه! یک شنبه هر هفته فقط به تقسیم بچه ها اختصاص داره! با صراحت گفت وقتی نامه گزینش بیاد بلافاصله تماس میگیریم! دو بار ازش پرسیدم که وقتی نامه گزینش بیاد چند وقت زمان میبره که با افراد تماس بگیرید! گفت: هیچ فاصله زمانیه نیست....

یک شنبه هسته گزینش بودم!گفتن جواب استعلام ها نیامده! جهت اطلاع منظور از استعلام ها به غیر از بند 5 تایید صلاحیت از طرف وزارت اطلاعات....
این استعلام ها شامل: تایید کلیه مدارک تحویلی شما به اداره گزینشه! مثل کپی کارت ملی' شناسنامه, مدرک تحصیلی , کارت خدمت, سوپیشینه!
جهت اطلاع اون مدارکی که خودتون تاییدیش رو تحویل اداره استخدام شرکت دادین مثل سوپیشینه اصلا اعتبار نداره!
نمونه اش خود من , مدرک سوپیشینه رو تحویل اداره استخدام شرکت دادم! بعد با خبر شدم گمش کردن! رفتم اعتراض کنم خود رییس امور استخدام شرکت گفت اصلا برای ما اون مدرک مهم نیست ! چون گزینش خودش همه مدارک رو از اول بررسی و تایید میکنه! گفت برو راحت باش وقتی نامه گزینش اومد صدات میزنیم!!

hp6

عضو جدید
بخش مهمش اینه:

ممنون از توضیحاتتون
آیا از دانشگاه و یا محل خدمت و... هم استعلام می گیرن؟؟؟؟

karim1362

عضو جدید
برادر ، شما الان مشغول به کار شدین؟

دوست خوب،من هم هنوز منتظر دعوت به کار هستم که احتمالا اردیبهشت یا خرداد باشه ولی صددرصد معلوم نیست
چیزی که مشهود به نظر میرسه اینه که شما خودت باید پیگیر کار گزینش و طب و غیره باشی و اگر منتظر تماس باشی پروسه طولانی تر خواهد بود و ممکنه جواب گرفتن یک تماس تلفنی به مدت 10 روز و حتی بیشتر طول بکشه
دوستان نگران نباشند دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره بالاخر همه میرن سر کار حالا با زمان انتظار بیشتر یا کمتر
جهت اطلاع عرض کنم یکی از دوستان پس از قبولی نمی خواست بره شرکت نفت ، بهش گفته بودن باید کتبا استعفای خود را اعلام کنی و این به منزله این است که وقتی میروید طب یا گزینش برای شرکت هزینه داره و بودجه تخصیص داده شده و بعید به نظر میرسه بخوان کسی را از مسیر استخدام خارج کنن
اگر دقت کنید فرایند ورود افراد دوره های قبلی به اموزش هم طولانی بوده و تقریبا 9 ماه تا یکسال طول کشید و باتوجه به اینکه نتایج تکمیل ظرفیت از خرداد سال گذشته اعلام شد می توان منتظر اعلام در ماه جاری یا ماه آینده بود(البته به شرط اعلام جواب طب و گزینش)
یا حق

karim1362

عضو جدید
مطمئن باشین دیرو زود داره اما سوخت و سوز نه . من خودم یک ازمون از زیر مجموعه های فولاد قبول شده بودم . دقیق بعد سه سال زنگ زد برم سر کار . چون رفته بودم سر کار شرکت نفت دیگه بیخیالش شدم .

کاربر فعال انجمن،لطفا در رابطه با حقوق دوره اموزشی و پیمانی توضیحاتی ارائه دهید؟

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جناب صالحی، سلام. این پست رو از زیر خروارها خاک بیرون کشیدم که بگم: منظورتون رو از بخش برجسته‌شده متوجه نشدم چی بود؟
من هم POGC هستم و تو این آزمون برای تعدیل مدرک شرکت کردم.

سلام، عرض کنم خدمتتون که اطلاعات بنده در این زمینه دقیق و قابل استناد نیست . لینک زیر مطالب مفیدی داره ولی متاسفانه جزئیاتش کمه

http://naftna.ir/snews/oil/4137-1390-08-28-07-43-09.html

اینجور که شنیدم، هر کسی می تونه تو شرکت خودش(مثلا pogc) به شرطی که مدرک بالاتر(از طریق آزمون سراسری) با سمتی که فعلا داره، منطبق باشه، مدرکش رو تعدیل کنه. ولی اینکه پایه سمت سازمانیش تغییر کنه، منوط به خالی بودن سمت هست. شنیده ها حاکی از اینه که به هر حال کسی که تعدیل مدرک می کنه از مزایای حقوقی اون بهره مند میشه(یعنی افزایش بیس). اگر مدرک بالاتر منطبق نباشه، و چارت خالی هم وجود نداشته باشه، صرفا افزایش حقوق ناچیزی تعلق می گیره....

و اگر بخوام به طور خاص به سوالتون پاسخ بدم: به نظر من شما با شرکت در این آزمون، از اونجایی که POGC جذب نداره، در صورت قبول شدن به یکی از شرکت هایی که اعلام نیاز کردن منتقل خواهید شد.

"دوستان کسی اطلاعات دقیقی داره؟"

جناب مهندس

عضو جدید
سلام، عرض کنم خدمتتون که اطلاعات بنده در این زمینه دقیق و قابل استناد نیست . لینک زیر مطالب مفیدی داره ولی متاسفانه جزئیاتش کمه
http://naftna.ir/snews/oil/4137-1390-08-28-07-43-09.html

پس با این حساب کسانی که شامل بند یک می‌شن نیازی نبوده در آزمون شرکت کنن... فکر می‌کنم یک اطلاع‌رسانی باید در این مورد در دفترچه انجام می‌شده، که نشده.

nima-2

عضو جدید
دوست عزیز این شایعه رو نمیدونم چه کسانی در اوردن که spgc داره خصوصی میشه . spgc یه شرکت خیلی بزرگه که هر روز داره بزرگتر میشه . یه زمانی این قضیه مطرح شد که پالایشگاها رو خصوصی  کنند حتی سکوها که دست spgc بود را به pogc دادند و نفت و گاز در یک حرکت انتحاری دوربین های سکوها رو قطع کرد . سکوها  بدون انسان و توسط دوربین اداره میشدند . و نفت و گاز  نیرو سر سکوها برد بدترین سکوهای ایران ماله نفت و کازه . بعد خصوصی سازی پالایشگاها ول شد . وهمه اینو میدونند . بعد اگه خصوصی هم بشه که احتمالش منفی هست به شما اعلام میکنند که شما هم خصوصی بشیدد یا اینکه 5 سال وقت دارید جاتون رو عوض کنید . دوست عزیز شما چکار بودجه سالانه دو شرکت دارید مگه حقوق شما رو نفت و گاز میدهد حقوق شما رو دولت میده. پایه حقوق من 398560 تومان است  بچه های نفت و گاز هم همینقدر هست. اصلا   نفت و گاز اونجا هیچ دارایی نداره فقط 4 تا سکو داره . بقولا داره فاز میسازه که بدش به گاز . تلاش کرد فازهای 15و16 .17 و18. و 12 رو برداره. که نتونست و گاز بهش ندادش . الان  هم مشکل نفت و گاز همینه که شما رو نمیتونه تو چارت جا بده  چون چارت سازمانیش دست گازه. اخرش هم این دو تا شرکت یکی میشن . نفت و گاز یک شرکته که از دل گاز بیرون اومده و من احساس میکنم دوباره یکی بشند موفق باشید

karim1362

عضو جدید
دوست عزیز این شایعه رو نمیدونم چه کسانی در اوردن که spgc داره خصوصی میشه . spgc یه شرکت خیلی بزرگه که هر روز داره بزرگتر میشه . یه زمانی این قضیه مطرح شد که پالایشگاها رو خصوصی کنند حتی سکوها که دست spgc بود را به pogc دادند و نفت و گاز در یک حرکت انتحاری دوربین های سکوها رو قطع کرد . سکوها بدون انسان و توسط دوربین اداره میشدند . و نفت و گاز نیرو سر سکوها برد بدترین سکوهای ایران ماله نفت و کازه . بعد خصوصی سازی پالایشگاها ول شد . وهمه اینو میدونند . بعد اگه خصوصی هم بشه که احتمالش منفی هست به شما اعلام میکنند که شما هم خصوصی بشیدد یا اینکه 5 سال وقت دارید جاتون رو عوض کنید . دوست عزیز شما چکار بودجه سالانه دو شرکت دارید مگه حقوق شما رو نفت و گاز میدهد حقوق شما رو دولت میده. پایه حقوق من 398560 تومان است بچه های نفت و گاز هم همینقدر هست. اصلا نفت و گاز اونجا هیچ دارایی نداره فقط 4 تا سکو داره . بقولا داره فاز میسازه که بدش به گاز . تلاش کرد فازهای 15و16 .17 و18. و 12 رو برداره. که نتونست و گاز بهش ندادش . الان هم مشکل نفت و گاز همینه که شما رو نمیتونه تو چارت جا بده چون چارت سازمانیش دست گازه. اخرش هم این دو تا شرکت یکی میشن . نفت و گاز یک شرکته که از دل گاز بیرون اومده و من احساس میکنم دوباره یکی بشند موفق باشید

با تشکر از شما دوست عزیز که به سایر نفرات و مهندسان گرامی انگیزه و انرژی مثبت می دهید،درسته که هر شخصی قبل از ورود به محیط کاری جدید سعی میکنه یه اطلاعاتی از شرکت بگیره تا شرایط را بسنجه و سبک و سنگین کنه(البته به نظرم این برای افرادی است که الان مشغول به کار ستن و حقوق و مزایای خوب میگیرن)،جسارت نباشه خدمت دوستان اگر هر شخصی دوست داره میتونه بره استعفا بده و قید نفت و گاز یا در کل شرکت نفت را بزنه
فرایند خصوصی سازی یه تصمیم مملکتی است و ما ها نمی توانیم تاثیرگذار توتصمیمات آن باشیم ممکنه در اینده ای نه چندان دور تمام شرکت های دولتی نیز به بخش خصوصی واگذار بشن.پس بهتره به این شایعات توجه نکیند. خودمان هم که منتظر جواب هستیم میدانیم نفت دیگر نفت سابق نیست و باگذشته کمی تفاوت دارد پس ممکن است این حالت در چندسال آینده بهتر یا بدتر شود.

karim1362

عضو جدید
دوست عزیز این شایعه رو نمیدونم چه کسانی در اوردن که spgc داره خصوصی میشه . spgc یه شرکت خیلی بزرگه که هر روز داره بزرگتر میشه . یه زمانی این قضیه مطرح شد که پالایشگاها رو خصوصی کنند حتی سکوها که دست spgc بود را به pogc دادند و نفت و گاز در یک حرکت انتحاری دوربین های سکوها رو قطع کرد . سکوها بدون انسان و توسط دوربین اداره میشدند . و نفت و گاز نیرو سر سکوها برد بدترین سکوهای ایران ماله نفت و کازه . بعد خصوصی سازی پالایشگاها ول شد . وهمه اینو میدونند . بعد اگه خصوصی هم بشه که احتمالش منفی هست به شما اعلام میکنند که شما هم خصوصی بشیدد یا اینکه 5 سال وقت دارید جاتون رو عوض کنید . دوست عزیز شما چکار بودجه سالانه دو شرکت دارید مگه حقوق شما رو نفت و گاز میدهد حقوق شما رو دولت میده. پایه حقوق من 398560 تومان است بچه های نفت و گاز هم همینقدر هست. اصلا نفت و گاز اونجا هیچ دارایی نداره فقط 4 تا سکو داره . بقولا داره فاز میسازه که بدش به گاز . تلاش کرد فازهای 15و16 .17 و18. و 12 رو برداره. که نتونست و گاز بهش ندادش . الان هم مشکل نفت و گاز همینه که شما رو نمیتونه تو چارت جا بده چون چارت سازمانیش دست گازه. اخرش هم این دو تا شرکت یکی میشن . نفت و گاز یک شرکته که از دل گاز بیرون اومده و من احساس میکنم دوباره یکی بشند موفق باشید

پایه حقوقی شما با چقدر سابقه کار و چه مدرکی این عدد تعریف شده است؟
شاغل عسلویه هستید؟

Arbitrage

عضو جدید
سلام
دوستان نظرتان چیه که در مورد بلاتکلیفی به خبرگزاری پانانیوز مراجعه نماییم ودر قسمت نظرات پیغام گذاشته از این خبرگزاری بخواهیم تا در مورد بلاتکلیفی نیروهای نفت وگاز پارس خبری منتشر نماید.
مثلا در خبر زیر:
http://pananews.ir/news/12223/%D8%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C-20-%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF----12:12/

hyperlink05

عضو جدید
مراحل استخدامی و اخذ شماره شناسایی حدود 260 نفر

مراحل استخدامی و اخذ شماره شناسایی حدود 260 نفر

کد خبر : DEN- 358020 تاريخ چاپ : شنبه 31 فروردين 1392
نگاه راهبردی به توسعه منابع انسانی نفت و گاز

اسماعیل امیری
مدیر منابع انسانی شرکت نفت و گاز پارس

مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت نفت و گاز پارس با رسالت تأمين، توسعه، نگهداري و بكارگيري كارا و اثربخش سرمايه هاي فكري متناسب و همراستا با اهداف شرکت ملي نفت ايران با دورنمای دستیابی به نظامي يكپارچه، روزآمد و كارآفرين كه به مدد مديريتي شايسته سالار، برنامه مدار و برخوردار از سازماني منعطف و يادگيرنده، متولي صيانت از سرمايه هاي فكري سازماني، انساني، ارتباطي باشد قصد دارد تا در چارچوب ارزش هایی هم چون تعهد به حفظ و ارتقای سلامت کارکنان و تامین رضایت شغلی، مشتری مداری و تعهد به نهادینه کردن فرهنگ مشتری مداری و پاسخگویی، تعهد به کارتیمی، توسعه تفاهم و تعاون اجتماعی و مشارکت و خرد جمعی، شایسته سالاری و جانشین پروری، تعهد به علم و دانایی، یادگیری و آموزش مستمر سازمانی، تعهد به ریسک پذیری خردمندانه، خلاقیت و نوآوری، قانون مداری و التزام عملی به رعایت مقررات و نظم و انضباط را جهت تحقق همزمان اهداف سازماني، فردي و اجتماعي فراهم سازد.

با توجه به تغییرات و تحولات کلان ملی و بین المللی بدیهی است شناخت نقاط ضعف و قوت و هم چنین فرصت ها و تهدیدها و تلاش برای ایجاد یک توازن و همراستایی مطلوب بین این مولفه ها عامل مهمی در جهت تحقق اهداف کلان شرکت خواهد بود. نقاط قوتی از قبیل ساختار مناسب سازمانی، جذب تعداد کثیری از نیروهای جوان و تحصیلکرده، وجود تعهد سازمانی و شبکه های ارتباطی مناسب در کنار فرصت هایی از قبیل تمایل به کاریابی تعداد زیادی از نیروهای با تجربه شرکت های در دست واگذاری و هم چنین نگاه ویژه و شایسته مسئولین به منطقه و جایگاه سیاسی و اقتصادی آن ابزاری در جهت از بین بردن نارسایی هایی از قبیل نیاز به نیروی انسانی باتجربه و متخصص، ایجاد سیستمی چابک و روزآمد جهت تامین، تخصیص و جابجایی نیروی انسانی در طرح ها و پروژه ها، لزوم بهبود نظام بهداشت و سلامت کارکنان منطقه و نیاز به تقویت نظام انگیزشی کارکنان و چنین تهدیدهایی از قبیل جذب نیروهای متخصص در شرکت های رقیب خارجی و ... خواهد بود.

الف: جذب
با توجه به تغییرات ساختاری سال 90 شرکت نفت و گاز پارس و افزایش بیش از سه برابری تعداد سمت های سازمانی و بدنبال آن پیامدهایی از جمله بلاسمت شدن نیروهای موجود، صدور مجوز استخدام 1125 نفر از طریق آزمون استخدامی، جذب تعداد کثیری از نیروهای ممتاز، بورسیه و ... و انتقال نیروهای باتجربه از سایر شرکت ها موجب گردید تا ساماندهی و انتصاب نیروی انسانی بعنوان یکی از اصلی ترین چالش های حوزه منابع انسانی در دستور قرار گرفته و تاکنون این فرایند با تلاش و تعهد کارکنان حوزه مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت و حمایت مدیریت عالی سازمان به نحو مطلوبی راهبری گردیده است.

ب: آموزش
در راستای آموزش و توسعه این سرمایه عظیم منابع انسانی تلاش های چشمگیری از لحاظ کمی و کیفی در دو گروه نیروهای جدیدالاستخدام و نیروهای باتجربه سازمان صورت گرفته است (جدول شماره دو). استفاده از سرمایه های ارتباطی و عقد تفاهم نامه های آموزشی با مراکز آموزشی ( از جمله مرکز پشتیبانی فنی و تخصصی اصفهان و شرکت ره آوران فنون پتروشیمی) از جمله تلاش هایی است که در راستای آموزش و توسعه نیروی انسانی صورت گرفته است.

وضعیت موجود نیروی انسانی
بررسی وضعیت آماری نیروی انسانی فعلی شرکت نشان می دهد که از مجموع 2623 نفر نیروی انسانی موجود بیشترین تعداد به نیروهای رسمی و پیمانی (88 درصد) تعلق دارد(جدول شماره سه).
شایان ذکر است مراحل استخدامی و اخذ شماره شناسایی حدود 260 نفر (متشکل از پذیرفته شدگان آزمون، ممتازان، بورسیه ها و ...) نیز در دست اقدام می باشد که در آینده نزدیک به آمار فوق الذکر اضافه خواهند شد.
ترکیب مدرک تحصیلی نیروی انسانی فعلی شرکت نشان می دهد که بخش قابل ملاحظه ای از نیروی انسانی (حدود 90 درصد) دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر می باشد که این سرمایه دانشی بعنوان نقطه قوت سازمان و فرصتی در جهت تربیت نیروی متخصص و ارزشمند در حوزه طرح و پروژه ها خواهد بود (نمودار شماره یک). از طرفی حفظ و نگهداشت این گنجینه ارزشمند چالشی است که نیاز به توجه و برنامه ریزی های دقیق در کوتاه مدت و بلند مدت در حوزه های شغلی و انگیزشی دارد. شایسته سالاری، طرح ریزی کارنامه شغلی مناسب، جانشین پروری، برنامه های آموزشی موثر، طرح های جبران خدمات کارآمد و ... از جمله مکانیزم های قابل استفاده جهت جلوگیری از خروج نیروی انسانی متخصص و جذب در شرکت های رقیب خارجی خواهد بود.

آخرین ویرایش:

hyperlink05

عضو جدید
سلام
به نظر شما آیا منظور از حدود 260 نفر اینست؟ :

268 = (نیروهای جدید الاستخدام آموزش دیده)857 - (جذب از طریق آزمون استخدامی سال 90)1125

اما از آنجایی که در مطلب بالا گفته شده حدود 260 نفر (متشکل از پذیرفته شدگان آزمون، ممتازان، بورسیه ها و ...
) میتوان نتیجه گرفت که تعدادی از این حدود 260 نفر از کسانی هستند که در آزمون کتبی شرکت نکرده اند.

در سایت pogc.ir آمده است:

250 نفر اعزام گروه اول در 6 خرداد
250 نفر اعزام گروه دوم در 1 تیر
216 نفر اعزام گروه سوم در 2 شهریور
199 نفر اعزام گروه چهارم در 13 مهر
----------------------------------------------
915 نفر مجموع کل اعزام شدگان

از آنجایی که گفته شده بود که نفت و گاز پارس 1018 نفر جذب نیرو داشته و گویا سهمیه بوشهر هم 110 نفر بوده است شاید بتوان تقریبا به عدد 1125 برسیم که در جدول بالا به عنوان تعداد جذب از طریق آزمون 90 عنوان شده است.

از طرفی دیگر چون بر اساس جدول بالا تعداد نیروهای جدیدالاستخدام آموزش دیده شده 857 نفر عنوان گردیده و در واقع 58 نفر کمتر از 915 نفر (کل اعزام شدگان) است، شاید بتوان نتیجه گرفت که تعدادی از این 915 نفر در گروه های اعزامی خود بنا به دلایلی غیبت داشته اند.

بنابراین احتمالی که میتواند باشد این است:

58 نفر از باقیمانده های چهار اعزام قبل
110 نفر از سهمیه بوشهر
حدود 100 تا 103 نفر از تکمیل ظرفیت 10 خرداد، ممتازان، بورسیه ها و...
----------------------------------------------------------------------------------------

جمعا 268 تا 271 نفر (که شاید منظور از همان حدود 260 نفر باشد)

دوستان عزیزم اگر آمار دقیقتری دارند راهنمایی بفرمایند. با تشکر.

آخرین ویرایش:
بالا