صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرينآخرين
نمايش نتايج 41 تا 50 از 54

تاپیک: اصول چمن کاری - Lawning principles

مدیر ارشد بازنشسته آواتار afsoon6282
    رشته
    سایر رشته های مهندسی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز

Flag

مدیر ارشد بازنشسته آواتار afsoon6282
    رشته
    سایر رشته های مهندسی
    تاريخ عضويت
    2007/6
    محل سكونت
    شیراز

Flag

تازه وارد
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2012/6
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    خودم تو بخش فضای سبز کار کردم و حدود 1900متر مربع هم چمن کاشتم
    توی پارک ها بهترین چمنی که میشه استفاده کرد چمن اسپورت هست چون هم جذابه و هم بچه های شیطون که وارد چمن میشوند باز برای بچه ها بهتر هست تا بقیه چمنها چون بچه ها زیاد تو چمن زمین میخورن
    نکته بعدی نوع کود هست که کود اسبی بهترین گزینه هست چون کود گاوی پر از بذر علف هست اما کود اسبی در حد صفر هست که باید کود اسبی را با الک کردن روی بذر بریزیم که یک دست باشه
    برای خاک هم خاک رسی که میخواهید استفاده کنید بهترین روش باید اونو الک کنی تا سنگ هاش بیرون بیاد خود من که با خاور خاک رس برای چمن میاوردم یک الک بزرگ درس میکردم که موقع تخلیه روی اون الک میریختم که سنگ ها راحت جدا میشد و بعد از پهن کردن و تسطیح کردن سنکریز های کوچک هم به راحتی جدا میشد و به راحتی قلطک میخوره
    برای چمن اسپورت در کتاب 1کیلو برای 7متر مربع هست اما به صورت معمول در کار هر 1کیلو بذر برای 10 متر استفاده میشه
    کود هم خودم 2-3سانتی متر روی بذر میریزم چون موقع آب پاشی کردن کود خیلی آب جذب میکنه و اینقدر باید آب بریزیم که خاک هم گل بشه(نم زود خشک میشه) چون خود کود با آب گرما تولید میکنه که باید دم غروب و صبح زود (حدود 7 صبح) سریع آبیاری بشه وگرنه وسط روز بذر به خاطر گرما از بین میره

4. تشكرها از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2012/7
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کسی میدونه هزینه احداث چمن هر متر مربع چقدر در میاد؟

تازه وارد
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2012/8
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله hamedjalali نمايش پست
    سلام
    منظورتون چه نوع چمن و چه استان و شهری و اینکه با زهکش یا بدون زهکش؟

تازه وارد
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2012/8
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Lina! نمايش پست
    ببخشید می تونم بپرسم مدرک ارشدتون رو از کجا گرفتید؟ آخه تااونجایی که می دونم هنوز تو ایران این رشته ارشد نداره.
    در ضمن به نظر من برای شروع باید از همینجا رفت جلو... مثلاً نمی شه انواع چمن ها رو خرید، کاشت، نگهداری کرد و... تا بفهمیم مناسب مکانی که می خوام هست یا نه... قبلنا می رفتن سراغ کتاب و تجربه این و اون، حالا همه تو اینترنت دنبال چیزی که می خوان می گردن.
    سلام دوست من
    درمورد سوالی که از یکی بچه ها کرده بودید میخواستم یه فوضولی کنمو یه توضیح مختصر بدم که مهندسی فضای سبز حدودا 18 ساله که اومده تو ایران و اینکه دانشگاه تهران و دانشگاه دولتی اردبیل این رشته رو دارن و جدیدا توی یکی از شهرستانهای شمالی کشور که فکرمیکنم گرگان باشه پیام نور آورده این رشته رو البته شنیدم که آزاد هم آورده ارشد این رشته رو .

عضو فعال آواتار Lina!
    رشته
    مهندسی فضای سبز
    تاريخ عضويت
    2010/12

پيش فرض

سلام
    دوست عزیز اینو که خودمم می دونم. خودم فارغ التحصیل فضای سبز هستم. پارسال یکی گفت رشته اش ارشد فضای سبزه و مطمئنم ایران هنوز ارشد این رشته رو نداره. به خاطر این پرسیدم.
    ما آمده ایم تا با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم نه به هر قیمتی زندگی کنیم...

پيش فرض

ممنون وتشکر از همه دوستان واقعا عالی بود من الان میخوام پیاده روی روبروی محل کارم رو سنگ و چمن کنم امیدوارم شهرداری مزاحمتی ایجاد نکنه فکر کنم هوا کمی برای چمن کاری سرد شده نظر دوستان چیه ؟
    برای این کار وسبک کردن خاک به نظرتون کود گاوی مناسبه؟
    ويرايش شده توسط said92 در 2012/10/18 در ساعت 03:37 PM

Graduated

نقل قول نوشته اصلي بوسيله hamedjalali نمايش پست
    بسه به نوع زمین و زیرسازی لازم داره ولی برای کاشت چمن که شامل غلتک زدن+کود سرند شده+بذر چمن ،از قرار متری 20000 تومان میباشد

عضو فعال آواتار آیورودا
    رشته
    پزشکی
    تاريخ عضويت
    2011/6

Graduated آموزش و شرایط کاشت و نگهداری چمن

چمن کاشتن کار سختی نیست به شرطی که روش کاشتن و نگهداری از آن را بدانید. بهترین زمان کاشت چمن اوایل بهار است. سعی کنید بهترین و مرغوب‌ترین تخم چمن را انتخاب کنید. چمن‌ها انواع مختلفی دارند که بعضی از آن‌ها نسبت به بقیه دارای قدرت بیشتری هستند. در مناطقی که از بارش‌های کم بهره‌مند هستند، از چمنی استفاده می‌کنند که احتیاج کمتری به آبیاری دارد. چمن به راحتی و با صرف اندکی زمان، بر روی خاک گرم و مرطوب رشد می‌کند. برای کاشتن چمن : خاک را بررسی کنید؛ اگر علف هرز خرده سنگ و چیزهای زائد دیگر در آن وجود دارد، باغچه را از وجود آن‌ها پاک کنید. سطحی صاف و هموار ایجاد کنید، سطح خاک را کاملاً فشرده و سفت کنید. با شن کش اندکی سطخ خاک را شیاردار نمائید، مقداری مواد تقویت کننده خاک را به آن بیافزایید و دوباره با شن کش بر روی سطح آن بکشید. توجه داشته باشید که چمن‌ها بر روی خاک فشرده و سفت رشد می‌کنند. سپس بذر چمن را بطور کاملاً یکپارچه و منظم بر روی شیار‌ها پاشیده و کود کاملاً الک شده و نرم بر روی خاک بریزید. روزی دو مرتبه آن را آبیاری کنید.سعی کنید بر روی چمنی که هنوز به خوبی در خاک ریشه ندوانیده است، راه نروید. اگر هوا مناسب باشد، چمن رشد می‌کند. هنگام هرس کردن، آن‌ها را خیلی کوتاه نکنید .
    “If you wait for the perfect moment when all is safe and assured, it may never arrive. Mountains will not be climbed, races won, or lasting happiness achieved.”

12. تشكر از اين پست

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. مقالات چمن كاري
    توسط tara96 در تالار فضای سبز
    پاسخ ها: 9
    آخرین ارسال: 2013/8/17, 02:12 PM
  2. همه چیز درباره چمن کاری | دانلود
    توسط ni_rosa_ce در تالار کتابخانه
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2011/12/09, 03:58 PM
  3. چمن کاری سقف!!!