گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

shiva_bkr68

عضو جدید
سلام آبجی شیوا .خوبی عزیز.منم خوبم .آره برگشت ملودی واقعا ذوق وشوق هم داره .....
بچه ها من اینترنتم مشکل پیدا کرده به خاطر همین زیاد نمیتونم سر بزنم ......مدیر عزیز امیدوارم عذر منو پذیرا باشید .......

قوربونت آبجي قشنگم.همون بهتر كه زياد سر نزني آني،آخه يهو سرت زخمي ميشه،خدا نكرده حالتم بد ميشه،پس چه بهتر كه نياي.

اي كاش اينترنت منم يكم گير داشتو هي نميومدم نت يكم هم ميشستم سر جزوه و كتابام!:book::w10:
همگي موفق باشين

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام،به به ميبينم كه دوستاي قديمي تشريف اوردن همه ذوق و شوق كردين!
ما كه فعلا افتخار آشنايي با اين خانوم ملودي نداشتيم،اميدوارم خوش آمد گويي ماروهم پذيرا باشن :gol:

آني جونم شما خوبين؟مدير جون شما چطور؟اصلا حال و احوال همه بچه هايي كه يه سر ميزنن اينجا توپهههههههههههه ايشاالله؟

در ضمن آقا علي فكر كنم خانوم ملودي سابقه 99ساله دارن ايشون.آخه بچه ها ازشون بدجوري دارن تعريف ميكنن:d:D
سلام شيوا جان
خوبي شما...بله متاسفانه افتخار آشنايي نداشتم ولي ايشالا بيشتر با هم آشنا ميشيم:gol:

شيوا من تو چي سابقه 99 ساله دارم؟:eek::eek:بابا تازه اول كوشولوييمه:child:
سلام آبجی شیوا .خوبی عزیز.منم خوبم .آره برگشت ملودی واقعا ذوق وشوق هم داره .....
بچه ها من اینترنتم مشکل پیدا کرده به خاطر همین زیاد نمیتونم سر بزنم ......مدیر عزیز امیدوارم عذر منو پذیرا باشید .......
مرام كش كردي آناهيتا

ايشالا زودتر درست بشه بازم زياد زياد ببينيمت:gol:
سلام به همه بچه های گل IT خوبید خوشید سلامتید ؟ سرم خیلی شلوغه! ولی به خاطز این که خیلی دوستون دارم یک لحظه Online شدم تا یک سلامی کرده باشم خوش باشید فعلا بای :) ;) :) :gol: :)
سلام آقا عليرضا
منم همونايي كه آناهيتا گفت:gol:

jannat

عضو جدید
موضوعی برای پروژه IT می خواهم (کتاب مبانی و مدیریت فناوری اطلاعات دکتر فتحیان )البته موضوع خارج از بحث کتاب باشه بهتره ::w10:

automata

عضو جدید
سلام به ملودی عزیز. من که نسبت به شما آشنایی کافی ندارم (چون تازه واردم) ولی می بینم که بچه ها از اومدنتون خوشحال شدن و از این خوشحالیا میشه فهمید که خیلی دل بچه ها جا دارین و عزیز هستین. امیدوارم که ما رو هم به جمع دوستانتان راه بدین:gol::gol::gol::gol:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
1.نه!
درست بشو نيست!
به خدا درست بشو نيست.مشكل عميق تر از چيزيه كه فكر ميكردم.هنوز هم كه هنوزه اينجا دوز تعارف و قربان صدقه رفتن سر به فلك ميكشه ولي دريغ از 4 تا مطلب درست,2 تا ايده ى جديد.
شماره ى صفحه هاى اين تاپيك از 50 به 115 رسيده ولى تعداد تاپيك هاى جديد ارسال شده توي همين تالار مايه ى تاسفه!
البته بچه ها توي زيرتالار ها هنوز شديدا مشغول Copy و Paste كردن مطالب هستند كه بازم از اين تعارف ها به نظرم خيلى بهتره.
يكى هم كه يه حرف جديد زد انقدر كوبيدينش و تحمل نكردين.(پاكر اينو بدون كه از اون موقع تا حالا خيلي نظرم در موردت عوض شده,بهت اعتقاد دارم.)
پس اينجا هم مثل بقيه ى جاها...مثل دانشگاه...مثل خيابون...مثل همه ى جامعه.

---------------
---------------
2.خيلى دوست دارم بدونم از اون موقع تا حالا كسى حتي به ذهنش رسيده كه Drago كجاست؟مرده اس زنده اس...؟
(اين واقعيت تلخ شبكه هاي اجتماعيه)

-------------
-------------
فكر ميكنين اين پست اينجا بمونه؟انقدر ها اميدوار نيستم! امضام هم همينو ميگه.
شايد يه روز كه دوباره به اندازه ى كافى احساس كردم ((بايد برم دنيا رو درست كنم...)) دوباره بيام و فعاليت كنم.فقط قبلش بايد اخطاريه ى مدير تالار رو توى صندوق پيام هام بخونم!
(جواب:نيومدي هم نيومدي,اصلا مهم نيست!)

------------
------------
موفق باشيد.
:gol:

کربلایی

مدیر بازنشسته
1.نه!
درست بشو نيست!
به خدا درست بشو نيست.مشكل عميق تر از چيزيه كه فكر ميكردم.هنوز هم كه هنوزه اينجا دوز تعارف و قربان صدقه رفتن سر به فلك ميكشه ولي دريغ از 4 تا مطلب درست,2 تا ايده ى جديد.
شماره ى صفحه هاى اين تاپيك از 50 به 115 رسيده ولى تعداد تاپيك هاى جديد ارسال شده توي همين تالار مايه ى تاسفه!
البته بچه ها توي زيرتالار ها هنوز شديدا مشغول Copy و Paste كردن مطالب هستند كه بازم از اين تعارف ها به نظرم خيلى بهتره.
يكى هم كه يه حرف جديد زد انقدر كوبيدينش و تحمل نكردين.(پاكر اينو بدون كه از اون موقع تا حالا خيلي نظرم در موردت عوض شده,بهت اعتقاد دارم.)

---------------
---------------
2.خيلى دوست دارم بدونم از اون موقع تا حالا كسى حتي به ذهنش رسيده كه Drago كجاست؟مرده اس زنده اس...؟

-------------
-------------
شايد يه روز كه دوباره به اندازه ى كافى احساس كردم ((بايد برم دنيا رو درست كنم...)) دوباره بيام و فعاليت كنم.فقط قبلش بايد اخطاريه ى مدير تالار رو توى صندوق پيام هام بخونم!

------------
------------
موفق باشيد.

سلام
بعد از مدها یکی پیدا شد و حرفی رو که تو صفحات قبل دو سه بار گفته بودم رو با لحنی تندتر(شاید مناسب تر) تائید کرد.
اما جواد جون(من دوس دارم بهت بگم جواد) شما خودت هم این میون بی تقصیر نیستی!
چون میبینم آدم رک و راستی هستی، منم رک و راست باهات حرف میزنم: فعالیت شما تو سایت کم بوده! یعنی در واقع فعالیت آدمهایی با طرز فکر شما تو تالار کم بوده! خیلی کم!
برای مثال آناهیتا خوب فعالیت میکرد و پست های خوبی میداد، اما این اواخر ایشون هم در منجلاب اسپم های این تایپیک غرق شده اند و گویا رسالت سابق رو فراموش کرده اند.

در مورد وحید هم باید بگم که من ندیدم کسی وحید رو بکوبه! یه بحث نیمه علمی بین وحید و امیر بود که بچه ها هم هم فقط نظرات علمی شون رو بیان کردند! کسی به ایشون توهین نکرد و کسی وحید رو بخاطر اون نظریه تقبیح نکرد! بنظر من حتی اگه گفته های من درباره اون بحث(واجب بودن کامپیوتر در تعریف آی تی) اشتباه هم باشه، باز کمی از کم کاری به وحید برمیگرده! چون نتونسته دلایل کافی برای اثبات نظرش بیاره! امیدوارم برگرده و دوباره با عمق بیشتری رو این موضوع بحث کنه.

از سایر بچه های گل تالار هم بار دیگه عاجزانه خواهش میکنم نصف این اسپم ها به فکر رسالت واقعی تالار باشن.
امیر جون یه بار گفتی اینجا رو گذاشتی تا بچه های در کنار فعالیت های علمی، زنگ تفریحی هم داشته باشن! اما الان اگه مثل ثابق منطقی باشی قبول میکنی که بچه ها در کنار اسپم دادن گاهی هم هوس میکنن و مطالب علمی رو از سایته ای دیگه کپی پست میکنند.

موفق باشید:gol:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
1.نه!
درست بشو نيست!

---------------
---------------
-------------
-------------

------------
------------
موفق باشيد.

سلام امیر جان
خوبی عزیز؟چه عجب یادی از ما کردی

یه توضیح کلی در مورد این پستت می رم بعد وارد جزئیات می شیم.
به طور کل به نظرم یکم کم لطفی می کنی.
دلایلت برای حرفایی مثل خود سانسوری و اخطار و هشدار و ... می دونم ولی گفتن این حرفا یکم کم لطفی بوده ...
لازم باشه همینجا می گم که بقیه هم قضاوت کنن حذف اون پست ها تون و بیان دلیل برای حذفشون باید همچین باز خوردی از شما داشته باشه یا نه
بگذریم

1.
حرف شما صد در صد درست.کاملا قبول دارم.
ولی آیا شمایی که بارها و بارها این مطلب رو عنوان کردین خودتون یکی دو ایده ی جدید دادین یا تولید علم توی این تالار کردین؟

تاپیک های مفیدی که من مدیر در حدی که وقت و آزادی فکر داشتم ایجاد کردم و مفید بودن مواردی مثل موارد زیر بودن

1.کمک و راهنمایی به دانشجویان IT برای پیشرفت در این رشته
2.تعریف IT , کاربرد ها و مشاغل (اهمیت این تاپیک رو هم همه می دونن)

3.آخرین تکنولوژی های روز ...
و ...

یک ایده هم برای آغاز یک دانشگاه مجازی دادم که فقط عده ی محدودی اعلام آمادگی کردن و فکر می کنم شما اصلا این رو ندیدین!

به جای لعنت کردن تاریکی بلند شو شمعی روشن کن دلاور!

خوب در این مورد بهتره از خود وحید بپرسی تا متوجه بشین چقدر قضاوتتون اشتباه هست.من و وحید توی اون تاپیک یک بحثی داشتیم که هیچ خشونت یا عصبانیت یا ناراحتی بینمون نبود و دلیلی هم که شما اینجوری من رو محکوم به سرکوب و سانسور کردن می کنید بر می گرده به نگرش شما که قضاوت در مورد این حرفاتون رو واگذار می کنم به بچه هایی که من رو بیشتر میشناسن. :gol:

همین حالا هم من و وحید هرجا به هم برسیم شوخی می کنی و صمیمی هم هستیم با هم.
بعد از همون بحث ها هم به وحید پیام دادم که یه موقع سوء تفاهمی بینمون پیش نیومده باشه به خاطر اون بحث ها.با این تفاسیر نمی دونم کجای بحث من و وحید سرکوب ایشون بوده که نه من نه خودش خبر نداریم!

چیزی که من بر خلاف بقیه مدیرای اینجا توی تالارم جلوش رو نگرفتم آزادی کامل بیان بوده تا حدی که به کسی توهین نشه و حرفی موجب دلخوری دیگر کاربران نشه.
هیچ مدیری پستی رو که حذف می کنه به کاربر خبر نمی ده و اغلبشون خیلی راحت تر از اونچه که فکر کنید به پست های مورد تار هشدار و اخطار می دن!
بقیه موارد رو به عهده خودتون می ذارم تو این زمینه!

2.

اگر که فقط این حرف رو مربوط به خودم بدونم می گم که من هر هفته به پروفایلت سر می زدم و زمان آخرین فعالیتت رو چک می گردم ولی پیامی نمی دادم
ولی به طور کلی این موضوع که چرا کسی احوالی از شما نپرسید رو زکریای عزیز توضیح دادن

زندگی یک خیابون دو طرفه هست امیر جان اگه انتظار محبت از دیگران داری باید متقابلا و قبل از اون ها خودت محبت کنی بهشون.امید وارم منظورم و متوجه شده باشین !

===========
===========

رک بگم کم لطفی رو توی این قسمت به حد رسوندین
نمی دونم کدوم برخوردهای من با شما باعث شده همچین حرف هایی بزنید؟شاید به خاطر حذف موارد اینچنینی بوده؟

اصلا دوست نداشتم این کار رو انجام بدم.ولی نه یه بار نه دو بار من رو متهم به سانسور کردن و سرکوب و موارد اینچنینی کردین که لازم دونستم بگم پست هاییتون رو که حذف کردم چه محتوایی داشتن
در ضمن اینجور پست ها از شما زیاد دیدم و اغلب رو هم به خاطر دلایلی که هر دفه و کامل براتون می گفتم حذف کردم.ولی شما اخطار یا هشداری از طرف من گرفتین تا حالا؟
لحنتون مناسب نیست امیر جان اصلا مناسب نیست.
یه منظوری رو می خواین برسونین ولی راه درستی رو انتخاب نمی کنین

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امیر جون یه بار گفتی اینجا رو گذاشتی تا بچه های در کنار فعالیت های علمی، زنگ تفریحی هم داشته باشن! اما الان اگه مثل ثابق منطقی باشی قبول میکنی که بچه ها در کنار اسپم دادن گاهی هم هوس میکنن و مطالب علمی رو از سایته ای دیگه کپی پست میکنند.

موفق باشید:gol:

سلام زکریای عزیز

بدون منطق هم بخوام بگم می دونم درست می گید.

ولی ببین زکریا جان.
شما مثلا خودتون مطالعاتی در مورد ویروس ها داشتین و با قلم خودتون شروع کردین یک تاپیک خوب رو در مورد تقسیم بندی ویروس ها ایجاد کردین
یا مثلا من تاپیکی رو زدم با عنوان کمک و راهنمایی دانشجویان IT چون در مورد مطالبی که آوردم اطلاعات و مطالعات نسبتا زیادی داشتم و می دونستم می تونم تاپیک رو جلو ببرم

ولی زکریا چند درصد از بچه های اینجا مطالب خارج از موارد دانشگاهی رو اونقدر بلد هستن که بتونن تولید علم کنن؟

اگر Copy - Paste ی انجام می شه بذار از این دید بهش نگاه کنیم که یک مطلب مفید دیدن و خواستن با بقیه Share کنن نه اینکه ...

به هر حال
پیشنهاد من اینه که یک تاپیک ایجاد کنیم و مهارت هایی رو که بچه ها دارن بیان بگن تا یه برنامه ریزی در موردش انجام بدیم و بتونیم از اصلاعات هم استفاده کنیم (شاید یه استارتی برای دانشگاه مجازی هم بشه)

نظراتتون رو بگید:gol:

alireza14223

عضو جدید
نظر شخصی

نظر شخصی

سلام زکریای عزیز

ولی ببین زکریا جان.
شما مثلا خودتون مطالعاتی در مورد ویروس ها داشتین و با قلم خودتون شروع کردین یک تاپیک خوب رو در مورد تقسیم بندی ویروس ها ایجاد کردین
یا مثلا من تاپیکی رو زدم با عنوان کمک و راهنمایی دانشجویان IT چون در مورد مطالبی که آوردم اطلاعات و مطالعات نسبتا زیادی داشتم و می دونستم می تونم تاپیک رو جلو ببرم

ولی زکریا چند درصد از بچه های اینجا مطالب خارج از موارد دانشگاهی رو اونقدر بلد هستن که بتونن تولید علم کنن؟

اگر Copy - Paste ی انجام می شه بذار از این دید بهش نگاه کنیم که یک مطلب مفید دیدن و خواستن با بقیه Share کنن نه اینکه ...

به هر حال
پیشنهاد من اینه که یک تاپیک ایجاد کنیم و مهارت هایی رو که بچه ها دارن بیان بگن تا یه برنامه ریزی در موردش انجام بدیم و بتونیم از اصلاعات هم استفاده کنیم (شاید یه استارتی برای دانشگاه مجازی هم بشه)

با سلام به مدیر عزیزمون خوب هستی که . امیدوارم خوب باشی ! پیشنهاد شما در مورد ایجاد یک تاپیک جدیدخیلی جالبه به شرطی که واقعا بهش اهمیت بدیم و عملیش کنیم این که هر کی هر مهارتی و هر اطلاعاتی که داره با بقیه share کنه چه عیبی داره من که هستم حالا این که copy و paste باشه یا اطلاعات شخصی این اصلا مهم نیست ;) :) ;)

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام زکریای عزیز

ولی ببین زکریا جان.

به هر حال

سلام امیر جان
خوشحالم که مثل همیشه منطقی با قضایا برخورد میکنی! اینو بعنوان یه برادر بزرگتر بهت میگم، اگه همیشه بتونی تو زندگیت این رویه رو ادامه بدی یه فرد بسیار موفق در جامعه خواهی بود.
در مورد اون تایپیک ویروس و ... یه نکته رو فراموش کردی و اون اینه که میزان فعالیت ماها مستقیما بر میگرده به میزان توجه مخاطب به مطالب ارائه شده! اونجا بجز شما و یکی دو نفر از دوستان هیچ کس محلی به اون تایپیک نزاشت! من قصدم این بود که اونجا روشهای مختلف ویروس نویسی رو توضیح بدم ولی وقتی دیدم دوستان علاقه زیادی به این موضوع ندارن بیخیال شدم.
در باره تایپیک بحث و گفتگوی علمی هم همین حالت پیش اومد!
دوست داشتم بچهها بیان و در بحث هایی که بود شرکت کنند! ایده بدن! نقد کنن و ... ولی تنها چیزی کهبود یه بحث دو طرفه بین من و رضا بود! همین! خب ما هم تا جایی که میشد ادامه دادیم ولی بیشتر از اون نمی شد بحث رو دو طرفه پیش برد.
یه تایپیک هم مجید با عنوان آموزش نتورک پلاس ایجاد کرده بود که برای شبکه عالی بود! ولی فکر کنم مجید هم بنا به چنین دلایلی خسته شده و ادامه نمیده.

در مورد طرحی که برای دانشگاهمجازی داشتید بنظر من این کار ماها نیست! ما در اینجا با این نوع رفتار توانایی انجام چنین کار بزرگی رو نداریم. برای همین هم بود که اعلام آمادگی نکردم.

ضمنا من با کپی پست مخالف نیستم، خودم هم اگه مطالب خوب و بدرد بخور ببینم این کارو میکنم. فقط بنظر من باید در کپی پست حتما ذکر منبع بشه.
بارها شده هنگام جستجوی پاسخ برای سوالات دوستان در موضوعات مختلف یه مطلب رو در وبلاگها و سایتهای مختلف دیده ام که همشون بنام خودشون ثبتش کرده اند! مشخص نیست نویسنده واقعی مقاله کی بوده! دوست ندارم اینجا هم به سرنوشت اون سایتها منتهی بشه.

ضمنا همین که با این دو پست فضا کمی عوض شده و بچه ها بجای نوشابه باز کردن برای هم به فکر راه های ارتقای تالار هستن خودش نشانه خوبی میتونه باشه.
موفق باشید

ceramic.life

عضو جدید
با سلام خدمت دوساتن عزیز، من دانشجوی رشته ی مواد سرامیک هستم و تا چند وقت پیش کتابای تخصصیمو از گیگا پدیا می گرفتم، اما از چند وقت پیش دیگه کتاب نمیده.کسی راه حل نداره؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت دوساتن عزیز، من دانشجوی رشته ی مواد سرامیک هستم و تا چند وقت پیش کتابای تخصصیمو از گیگا پدیا می گرفتم، اما از چند وقت پیش دیگه کتاب نمیده.کسی راه حل نداره؟

سلام دوست عزیز
خوش اومدین
شما اسم کتابهایی رو که می خواهید رو کامل بگو، سعی می کنیم براتون پیدا کنیم.
موفق باشید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام امیر حسین جون

همین؟
چیزی می خواستی بگی پشیمون شدی؟
بگو خجالت نکش :D

سلام مدیر جان
اینکه من چیزی ننوشتم بخاطر این بود که بچه ها خیلی باهم تعارف میکنند و خیلی...
من که داشتم گیج میشدم چون هر روز که به این تاپیک سر می زدم کلی از این چیزها می دیدم مثلا من در مورد ACMing صحبت کردم تا اگه شد یجوری توی تالار ایجادش کنیم که هم باعث قوی شدن در زبان و اصطلاحات این رشته می شود هم باعث پیشرفت در زمینه ی برنامه نویسی است اما دریغ از این که یکی این حرف رو دنبالش کند و حتی در تاپیک های دیگر اگر سر بزنید آخرین اطلاعاتی که وارد شده اند به 2هفته پیش بر می گردد (هرچند خود من در این زمینه خیلی مقصرم)
پس این نشون می دهد که ما از هدف اصلیمون داریم دور می شویم باز دم بعضی از بچه ها گرم که اومدن یک زره تکون دادن مارو
خلاصه از اینکه گفتین یک تاپیک برای اشترک گذاشتن اطلاعات بچه ها بگذاریم کاملا موافقم و خودم در این زمینه امیدوارم هر چی بتونم کمکتون می کنم
از این مدیر عزیزو تمامی دوستان گلم که باعث پیشرفت این تالار می شوند کلی تشکر می کنم

آخرین ویرایش:

nargil

عضو جدید
ابنجا محلی برای گپ های خودمانی بچه های IT
من هم با مطلب علمی مخالف نیستم اما به نکته ای که گفتم توجه کنید

shiva_bkr68

عضو جدید
با سلام به مدیر عزیزمون خوب هستی که . امیدوارم خوب باشی ! پیشنهاد شما در مورد ایجاد یک تاپیک جدیدخیلی جالبه به شرطی که واقعا بهش اهمیت بدیم و عملیش کنیم این که هر کی هر مهارتی و هر اطلاعاتی که داره با بقیه share کنه چه عیبی داره من که هستم حالا این که copy و paste باشه یا اطلاعات شخصی این اصلا مهم نیست ;) :) ;)

منم با مهندس عليرضا موافقم.تاپيك مفيدي ميشه،البته اگه همه بچه ها موافق باشن.

مدير جونم از همه زحمتها و كمكهايي كه مي كني خيلي خيلي ممنونم...

بعضي از دوستانم خيلي سخت ميگيرناااا!!!همش كه نبايد ميزان اطاعاتامونو بسنجيم،يا اينكه مدام در مورد يه موضوعي بحث كنيم...اونم تو اين تاپيك.
باشه درست، منم قبول دارم كه بايد به هم ديگه كمك كنيم،ولي راستشو بخواين شايد چند نفري پيدا شن كه اطلاعاتشون در مورد اين رشته يا كلا موضوعات مربوط به اين رشته سرريز كنه ،البته خيلي از اين افراد ممنونم بابت ارايه مطالبشون.ولي بعضيام هستن كه فعلا نميتونن بحث علمي راه بندازن.بايد زمينه اي باشه تا آدم بره دنبال اطلاعات و منبع هاي جديد ديگه.كه اين كارم واسه نوپاهايي مثل من به وقت نياز داره ،همچنين به كمك شما دوستان عزيزم.
به هر حال اگه منو شما ها نبوديم كه اين بحثا اصلا به وجود نمي اومد،
اگه بازم دوستان ناراحتن كه ما خيلي از هم ديگه تعريف ميكنيم يا نوشابه و از اين حرفا...، لطف كنن بگن كه ديگه پست نديم تا زموني كه بخوايم يا يه سوالي بپرسي يا اين كه به يكي در مورد يه سوالي راهنمايي بديم.
مرسي،موفق باشين:gol:

automata

عضو جدید

بعضي از دوستانم خيلي سخت ميگيرناااا!!!همش كه نبايد ميزان اطاعاتامونو بسنجيم،يا اينكه مدام در مورد يه موضوعي بحث كنيم...اونم تو اين تاپيك.
باشه درست، منم قبول دارم كه بايد به هم ديگه كمك كنيم،ولي راستشو بخواين شايد چند نفري پيدا شن كه اطلاعاتشون در مورد اين رشته يا كلا موضوعات مربوط به اين رشته سرريز كنه ،البته خيلي از اين افراد ممنونم بابت ارايه مطالبشون.ولي بعضيام هستن كه فعلا نميتونن بحث علمي راه بندازن.بايد زمينه اي باشه تا آدم بره دنبال اطلاعات و منبع هاي جديد ديگه.كه اين كارم واسه نوپاهايي مثل من به وقت نياز داره ،همچنين به كمك شما دوستان عزيزم.
اگه بازم دوستان ناراحتن كه ما خيلي از هم ديگه تعريف ميكنيم يا نوشابه و از اين حرفا...، لطف كنن بگن كه ديگه پست نديم تا زموني كه بخوايم يا يه سوالي بپرسي يا اين كه به يكي در مورد يه سوالي راهنمايي بديم.
منم باهات موافقم. اول بچه ها باید همدیگه رو در این تاپیک بشناسن و به تخصص های همدیگه آشنا بشن و بعد 1 مدت تبادل اطلاعات بشه و همه به اندازه تخصص خودش سنگ تموم بذاره.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام امیر جان
خوشحالم که مثل همیشه منطقی با قضایا برخورد میکنی! اینو بعنوان یه برادر بزرگتر بهت میگم، اگه همیشه بتونی تو زندگیت این رویه رو ادامه بدی یه فرد بسیار موفق در جامعه خواهی بود.
در مورد اون تایپیک ویروس و ... یه نکته رو فراموش کردی و اون اینه که میزان فعالیت ماها مستقیما بر میگرده به میزان توجه مخاطب به مطالب ارائه شده! اونجا بجز شما و یکی دو نفر از دوستان هیچ کس محلی به اون تایپیک نزاشت! من قصدم این بود که اونجا روشهای مختلف ویروس نویسی رو توضیح بدم ولی وقتی دیدم دوستان علاقه زیادی به این موضوع ندارن بیخیال شدم.
دوست داشتم بچهها بیان و در بحث هایی که بود شرکت کنند! ایده بدن! نقد کنن و ... ولی تنها چیزی کهبود یه بحث دو طرفه بین من و رضا بود! همین! خب ما هم تا جایی که میشد ادامه دادیم ولی بیشتر از اون نمی شد بحث رو دو طرفه پیش برد.

یه تایپیک هم مجید با عنوان آموزش نتورک پلاس ایجاد کرده بود که برای شبکه عالی بود! ولی فکر کنم مجید هم بنا به چنین دلایلی خسته شده و ادامه نمیده.

در مورد طرحی که برای دانشگاهمجازی داشتید بنظر من این کار ماها نیست! ما در اینجا با این نوع رفتار توانایی انجام چنین کار بزرگی رو نداریم. برای همین هم بود که اعلام آمادگی نکردم.

ضمنا من با کپی پست مخالف نیستم، خودم هم اگه مطالب خوب و بدرد بخور ببینم این کارو میکنم. فقط بنظر من باید در کپی پست حتما ذکر منبع بشه.
بارها شده هنگام جستجوی پاسخ برای سوالات دوستان در موضوعات مختلف یه مطلب رو در وبلاگها و سایتهای مختلف دیده ام که همشون بنام خودشون ثبتش کرده اند! مشخص نیست نویسنده واقعی مقاله کی بوده! دوست ندارم اینجا هم به سرنوشت اون سایتها منتهی بشه.

ضمنا همین که با این دو پست فضا کمی عوض شده و بچه ها بجای نوشابه باز کردن برای هم به فکر راه های ارتقای تالار هستن خودش نشانه خوبی میتونه باشه.
موفق باشید

ممنون زکریا جان.نظر لطفت هست

بله دیگه همیشه گفتن مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد.اینجا حضور و مشارکت اعضا هست که باعث دل گرمی می شه.
ولی مشکلی که هست اینه که ما نمی تونیم کاربرا رو مجبور به فعالیت و مشارکت کنیم.
مهم تر از اون مشکل اینه که باید دنبال راه حلی کار ساز براش باشیم.واقعا چه سیاستی رو پیش بگیریم که بچه ها مشارکتشون رو زیاد کنن؟

یک نکته ی خیلی مهم اینه زکریا جان که ما بیایم یه بحثی رو شروع کنیم که حالا نمی گم همه ولی اکثر بچه ها در موردش بدونن و بتونن توی بحث شرکت کنن.بحثی رو که شما شروع کردین سطحش یکم از محدوده ی اطلاعات عمومی و اکتسابی بچه ها بالاتر بود.
روی هم رفته فکر می کنی چند نفر اینجا دنبال MCSE رفتن؟من ، شما ، الهام رضایی ، مجید دیگه ...؟
پس باید ازین به بعد شروع کنیم به بیان بحث هایی که همه قادر به شرکت درش باشن و تونن حرفی برای گفتن داشته باشن.نظر من اینه که بحثی رو پیش بکشیم که هر کس بتونه با استفاده از خلاقیتش به اون جواب بده نه این که صرفا دوره ای رو گذرونده باشه و بر اساس اون بخواد مشارکت داشته باشه.

خوب سکوت اینجور جاها اصلا کاری رو پیش نمی بره
موقع بیان این طرح گفتم که تا شروعش زمان بسیار زیادی مونده..چرا؟به خاطر همین نقص هایی که داریم ... نداشتن سطح علمی خیلی بالا ، همت ، انگیزه ...
هدف من از بیان این طرح هم این بود که یک انگیزه ای در بچه ها ایجاد کنم نمی دونم چقدر موفق بودم ولی باز هم خیلی کار داره که یک دست هم صدا نداره و کمک شما دوستان رو می طلبه.

یه مدت روی این مورد دارم سخت گیری می کنم که تاپیک ها همه منبع داشته باشن و تقریبا همه ی تاپیک های جدید هم با منبع هستن...
واقعا باید این رعایت Copy Right جا بیوفته بین ما و از این به بعد هم در این مورد سخت گیری های بیشتری می کنم.

منم بالاخر بعد از خیلی وقت با دیدن همین سه چهار پستی که بچه ها صادقانه در این مورد دادن دلگرم شدم.
به امید روزی که تالار IT روز به روز مشارکت و فعالیت های دانشجواش رو شاهد باشه
موفق باشید

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام امیر جان

موفق باشید
سلام دوست عزیز . منم با نظر شما کاملا موافقم . به نظر منم اگه کسی مسئولیتی رو قبول میکنه ، باید کارش رو به نحو احسن و تا آخر ادامه بده تا یه نتیجه ای از کارش بگیره . موضوع دانشگاه مجازی هم از خیلی وقته مطرح شده ، اگه واقعا دوستانی هستند که میتونند این کار رو انجام بدهند و وسط راه کم نیارند ، به نظر من کار فوق العاده ای میشه ولی دوستان عزیز حرف زدن با عمل خیلی فرق داره . خیلی ها ( مخاطبم کسی نیست ) هستند که خیلی حرف میزنند ولی وقتی پای عمل میاد ، جا میزنند . ولی اگه بشه محشر میشه . فکر کنم یه طوفان حسابی به پا کنه . موفق باشید:gol:

منم باهات موافقم. اول بچه ها باید همدیگه رو در این تاپیک بشناسن و به تخصص های همدیگه آشنا بشن و بعد 1 مدت تبادل اطلاعات بشه و همه به اندازه تخصص خودش سنگ تموم بذاره.
سلام دوست عزیز منم با حرف شما موافقم . موفق باشید:gol:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
هک کردن DNS . داستان این رو شنیدید ؟ برای من که خیلی جالب بود . اول بزارید بگم DNS یعنی چی ؟ DNS یا Domain Name Server سرویسی است که اسامی وب سایت ها رو به نشانی ماشین هایی در شبکه جهانی اینترنت (IP) ترجمه میکند. یه شخصی بنام دن کمینسکی ساکن آمریکا تونسته DNS رو هک کنه . داستانش خیلی جالبه . مهندسین عزیز علاقمند میتونند از ماهنامه ی تخصصی IT این ماجرا رو پیگیر باشند . این شخص رو شرکت ها استخدام میکردند تا جلوی منافذ نفوذ هکر ها رو بگیره ، حالا خود این شخص تونسته DNS رو هک کنه .

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام مدیر جان
اینکه من چیزی ننوشتم بخاطر این بود که بچه ها خیلی باهم تعارف میکنند و خیلی...
من که داشتم گیج میشدم چون هر روز که به این تاپیک سر می زدم کلی از این چیزها می دیدم مثلا من در مورد ACMing صحبت کردم تا اگه شد یجوری توی تالار ایجادش کنیم که هم باعث قوی شدن در زبان و اصطلاحات این رشته می شود هم باعث پیشرفت در زمینه ی برنامه نویسی است اما دریغ از این که یکی این حرف رو دنبالش کند و حتی در تاپیک های دیگر اگر سر بزنید آخرین اطلاعاتی که وارد شده اند به 2هفته پیش بر می گردد (هرچند خود من در این زمینه خیلی مقصرم)
پس این نشون می دهد که ما از هدف اصلیمون داریم دور می شویم باز دم بعضی از بچه ها گرم که اومدن یک زره تکون دادن مارو
خلاصه از اینکه گفتین یک تاپیک برای اشترک گذاشتن اطلاعات بچه ها بگذاریم کاملا موافقم و خودم در این زمینه امیدوارم هر چی بتونم کمکتون می کنم
از این مدیر عزیزو تمامی دوستان گلم که باعث پیشرفت این تالار می شوند کلی تشکر می کنم

سلام امیر حسین عزیز
خوب حسین جان من هم مشغله فکری و گرفتاری خیلی دارم.بعضی موقع ها واقعا نا خواسته مطلبی رو جا میندازم.
مثلا می خونمش ولی یادم می ره برگردم و جواب بدم شما همچین موقع ها بهم بگید ...
من خودم اطلاعات زیادی در مورد ACMing ندارم .شما بهتر بود اول یه تاپیک ایجاد می کردین و داخلش در مورد ACMing کامل توضیح می دادین و بعدش بقیه کارها
دلیلی هم که کسی در این مورد چیزی نگفته حتما همین بوده که اطلاعاتی نداشتند در موردش (بحثی که الان با زکریا کردم)
به هر حال شما بعد از اینکه این پست رو خوندی دست به کار شو دلاور ;)

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

موضوع این نیست
زکریا یا Drago بحثشون اینه که فعالیت های علمی توی تالار خیلی کم هست نسبت به تاپیک گپ و گفت و گو و درست هم می گن.
فعالیت اینجا قرار بوده در کنار فعالیت های علمی بچه ها باشه ولی 99% فعالیت ها محدود شده به همین تاپیک که مشکل اینجاست ...

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

شیوا جان کسی نمی گه اینجا با هم گفت و گوی صمیمی و ... نداشته باشین
شما خودتون می گید همش نباید میزان اطلاعاتمون و بسنجیم یا در مورد موضوعی بحث کنیم ولی حقیقتش و مشکلی که داریم اینه که تقریبا همچین کاری انجام نمی شه اینجا ...

حالا یه عده هستن شروع می کنن یه بحثی رو جلو بردن مثل تاپیک مربوط به ویروس ها که زکریا عزیز (کربلایی) انجامش دادن.حالا شایسته هست اونایی که اطلاعاتی ندارن یه جوری با حرفشون نشون بدن که آقای زکریا ما قدر این زحمتی رو که کشیدین می دونیم و مطالب رو دنبال می کنیم
یه جوری این دلگرمی رو در فرد ایجاد کنید.

شما هم دانشجوی IT هستین و از همین حالا اگر می خواید واقعا درآمدی داشته باشید شروع کنید کلاس ها و دوره های مربوط به رشتمون رو که توضیح دادیم برید و بگذرونید ;)

موفق باشید

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع این نیست
زکریا یا Drago بحثشون اینه که فعالیت های علمی توی تالار خیلی کم هست نسبت به تاپیک گپ و گفت و گو و درست هم می گن.
فعالیت اینجا قرار بوده در کنار فعالیت های علمی بچه ها باشه ولی 99% فعالیت ها محدود شده به همین تاپیک که مشکل اینجاست ...
سلام مدیر عزیز خسته نباشید . منم با نظر این دوستان کاملا موافقم . من نمیگم نباید این حرفا باشه ولی دوست عزیز در کنار مطالبی که برای share کردن میذاریم ، برای زنگ تفریحم شده از این حرفای به قول معروف الکی بزنیم ولی هدف اصلیمون رو فراموش نکنیم . فراموش نکنیم که برا ی چه کاری ما اینجا کنار هم جمع شدیم . موفق باشید. میدونستید که همین دکمه http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/post_thanks.gif چقدر آدم رو به وجد میاره که بازم اگه اطلاعاتی داشت در اختیار دوستان عزیز قرار بده ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

کربلایی

مدیر بازنشسته

سلام
در این باره امیر حرف دل منو زد! موضوع اینه که اینجا قرار بود محلی برای بحث و گفتگوی خودمانی بچهه ای آی تی باشه ولی در کنار فعالیت های مفید علمی!
من با بحث خودمانی و ... مخالف نیستم! اصلا شما برو تو تالار ورزشی پستهای منو ببین! می بینی که میتونم تا دلت بخواد اسپم بدم! ولی بنظر من اینجا داره در این مورد افراط میشه!
قبلا مدیر یه فروم برنامه نویسی بودم که بخاطر همین افراط در اسپم دادن ها تعطیل شد! کم کم مخاطبان خودش رو از داد و مجبور شدیم درش رو تخته کنیم.

...بعضي از دوستانم خيلي سخت ميگيرناااا!!!همش كه نبايد ميزان اطاعاتامونو بسنجيم،يا اينكه مدام در مورد يه موضوعي بحث كنيم...اونم تو اين تاپيك.

سلام
فکر کنم منظور شما از بعضی دوستان من و جواد باشیم.
من دوس دارم اگه کسی درباره من حرفی میزنه مستقیما اسمم رو بگه و از کلماتی مثل بعضی و ... استفاده نکنه! بحر خال مهم نیست.
ولی دوست عزیز شما به این نکته توجه کنید که بقول امیر 99 درصد فعالیتها منحصر شده به این تایپیک!!! چرا؟
من وقتی روی لینک تالار کلیک میکنم تنها پستی که با رنگ آبی بولد نشون داده میشه همین تایپیکه!!! یعنی تایپیک های دیگه مطلب جدید از آخرین بازدید من ندارن!!! چرا؟؟؟؟

من کسی نیستم که شما یا سایر دوستان رو مجبور به کاری کنم! منم مثل شما یه کاربر هستم و هر دو به یک اندازه در این تالار و باشگاه سهیم هستیم! پس من حق ندارم برای شما تکلیف مشخص کنم.
موفق و سربلند باشید

علی جون(همشهری هم هستیم که) مشکل اینه که اون دو بخش آخر از صحبت هات اجرایی نمیشه!!! چرا؟؟؟؟؟؟؟ ما چیمون از بچهه ای تالار کامپیوتر کمه؟ چرا همه تازه واردها حتی اونایی که آی تی میخونن بیشتر میرن به تالار کامپیوتر؟ فکر نمیکنی علتش کم کاری ماها باشه؟ یه مدت میان بعد میبینند نه بابا اینجا تنها چیزی که ازش صحبت نمیشه علمه! پس میزارن میرن و پشت گوششون رو هم نگاه نمی کنند! این برای ماها که ادعای مهندسی داریم خیلی بده! من از این بابت خیلی خجالت میکشم.

...یک نکته ی خیلی مهم اینه زکریا جان که ما بیایم یه بحثی رو شروع کنیم که حالا نمی گم همه ولی اکثر بچه ها در موردش بدونن و بتونن توی بحث شرکت کنن.بحثی رو که شما شروع کردین سطحش یکم از محدوده ی اطلاعات عمومی و اکتسابی بچه ها بالاتر بود.
روی هم رفته فکر می کنی چند نفر اینجا دنبال MCSE رفتن؟من ، شما ، الهام رضایی ، مجید دیگه ...؟
پس باید ازین به بعد شروع کنیم به بیان بحث هایی که همه قادر به شرکت درش باشن و تونن حرفی برای گفتن داشته باشن.نظر من اینه که بحثی رو پیش بکشیم که هر کس بتونه با استفاده از خلاقیتش به اون جواب بده نه این که صرفا دوره ای رو گذرونده باشه و بر اساس اون بخواد مشارکت داشته باشه.

خوب سکوت اینجور جاها اصلا کاری رو پیش نمی بره
موقع بیان این طرح گفتم که تا شروعش زمان بسیار زیادی مونده..چرا؟به خاطر همین نقص هایی که داریم ... نداشتن سطح علمی خیلی بالا ، همت ، انگیزه ...
هدف من از بیان این طرح هم این بود که یک انگیزه ای در بچه ها ایجاد کنم نمی دونم چقدر موفق بودم ولی باز هم خیلی کار داره که یک دست هم صدا نداره و کمک شما دوستان رو می طلبه.

یه مدت روی این مورد دارم سخت گیری می کنم که تاپیک ها همه منبع داشته باشن و تقریبا همه ی تاپیک های جدید هم با منبع هستن...
واقعا باید این رعایت Copy Right جا بیوفته بین ما و از این به بعد هم در این مورد سخت گیری های بیشتری می کنم.

منم بالاخر بعد از خیلی وقت با دیدن همین سه چهار پستی که بچه ها صادقانه در این مورد دادن دلگرم شدم.
به امید روزی که تالار IT روز به روز مشارکت و فعالیت های دانشجواش رو شاهد باشه
موفق باشید

امیر جون، من تو اون تایپیک هم گفتم که من اون بحث رو برای شروع ایجاد کردم! قبول دارم شاید سطحش بالا بوده! ولی حتی یکی پیدا نشد تا یه بحث دیگه با سطح مناسب شروع کنه! بحث امنیت چیزی بود که به فکر من رسید، خب دوستان یه بحث بهتر و با اقبال عمومی تر مطرح میکردند! اگه من شرکت نمی کردم هر دوست داشتید بهم میگفتید! هنوز هم اگه هر کی بحثی رو شروع کنه حاظر توش شرکت کنم.

سلام دوست عزیز . منم با نظر شما کاملا موافقم . به نظر منم اگه کسی مسئولیتی رو قبول میکنه ، باید کارش رو به نحو احسن و تا آخر ادامه بده تا یه نتیجه ای از کارش بگیره . موضوع دانشگاه مجازی هم از خیلی وقته مطرح شده ، اگه واقعا دوستانی هستند که میتونند این کار رو انجام بدهند و وسط راه کم نیارند ، به نظر من کار فوق العاده ای میشه ولی دوستان عزیز حرف زدن با عمل خیلی فرق داره . خیلی ها ( مخاطبم کسی نیست ) هستند که خیلی حرف میزنند ولی وقتی پای عمل میاد ، جا میزنند . ولی اگه بشه محشر میشه . فکر کنم یه طوفان حسابی به پا کنه . موفق باشید:gol:

سلام دوست عزیز منم با حرف شما موافقم . موفق باشید:gol:

ممنون الهام جون
ولی من از شما هم گله دارم! شما بعنوان یکی از قدیمی های تالار باید خیلی بیشتر برا تالار وقت بزارید! نه اینکه هر از گاهی سری به تالار بزنید! امیدوارم ماها رو تو پیشبرد تالار کمک کنید! فراموش نکن زکات علم، یاد دادن اون به دیگرانه
منتظریم:gol:

در انتها اگه با حرفام کسی رو رنجوندم ازش عذر میخوام! من قصد توهین یا تخریب هیچ کس رو ندارم و این حرفا از سر دلسوزیه! امیدوارم درک کنید:heart:

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
دنیا وفا نداره

دنیا وفا نداره

سلام به همه بچه های فناوری اطلاعات .... خوشا به سعادتتون همتون خوشین .. این بچه های معماری که همه توی فیگورن ... انشا الله همیشه خوش و سلامت باشین ... ما چاکریم ... ;)

automata

عضو جدید
علی جون(همشهری هم هستیم که) مشکل اینه که اون دو بخش آخر از صحبت هات اجرایی نمیشه!!! چرا؟؟؟؟؟؟؟ ما چیمون از بچهه ای تالار کامپیوتر کمه؟ چرا همه تازه واردها حتی اونایی که آی تی میخونن بیشتر میرن به تالار کامپیوتر؟ فکر نمیکنی علتش کم کاری ماها باشه؟ یه مدت میان بعد میبینند نه بابا اینجا تنها چیزی که ازش صحبت نمیشه علمه! پس میزارن میرن و پشت گوششون رو هم نگاه نمی کنند! این برای ماها که ادعای مهندسی داریم خیلی بده! من از این بابت خیلی خجالت میکشم.

دوست عزیز من رشتم کامپیوتره.;) نباید 1 طرفه قضاوت کنی چون ما کامپیوتریا هم اینجامیایم. در ضمن باید 1 تاپیک ایجاد کرد و در اون بچه ها اسم دانشگاه و تخصص هاشون رو بگن و بعد آشنایی ، بشینیم و تبادل اطلاعات کنیم. نظرت چی؟

Drago

کاربر ممتاز
من تولید علم نکردم.نه,نکردم.چون علمی نداشتم.یا اگه داشتم به اندازه ی مخاطبم(یا کمتر) بود.
ولی فکر میکنم جایی,تاپیکی,که ازش سر آوردم(یه تاپیک گفتگوی علمی داشتین من هیچی نمیفهمیدم ازش) پرسیدم,جواب دادم,نظر دادم....ندادم؟
در مورد Copy و Paste هم بگم...من انقدر احمق نیستم که بخوام بگم آدم باید بره از اول علمو یاد بگیره...ولی مثلا در مورد X یه جا مطلب خوندم,جالب بوده برام,میخوام به بقیه هم نشون بدم...نمیتونم نظرمو در موردش بگم؟نمیتونم 2 خط نتیجه گیری کنم؟
چیزی که نیاز داریم الان به نظر من همینه.اینکه از مغزمون کار بکشیم.به موضوع X علاقه داری؟آفرین,حالا که اون مطلبو خوندی خودت هم سعی کن از یه زاویه ی دیگه بهش نگاه کنی...یه ایده بدی.ممکنه بیای مطرح کنی بعد مثلا کربلایی بیاد بگه به خاطر Y این ایده عملی نیست.ولی...

دارم قصه میگم؟

Drago

کاربر ممتاز
انگار زندگی ما IT ها با مهندسین کامپیوتر گره خورده!
هیچ وقت نه بهشون حسودی کردم نه فخر فروختم.چه معنی داره این کارا؟
این ترم اولین دوره ی انجمن IT رو تشکیل دادیم.به اونا غبطه میخورم چون واقعا انجمنشون خوب پیشرفته.
حالا هم میام اینجا,تعداد تاپیک ها,مقدار فعالیتشونو دیدین؟راستشو بخواین من اینجا تا حالا به هیچ تالاری به جز IT سر نزدم.این آمار رو هم رو صفحه ی اصلی دیدم.
چرا IT ها انقدر .... هستن؟(نمیدونم کلمه ی مناسب چیه:تنبل؟بی انگیزه؟راحت طلب؟یا شاید تازه کار؟...)

بالا