درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باعرض سلام:)
اونور که تو صندلی داغ جواب نگرفتیم:(
راجع به خوردگی چی سراغ دارین کتاب؟(ابتدایی و پیشرفته)

vannes

عضو جدید
سلام

یکی از دوستان اگه امکان داره برنامه محاسبات فلش برای یک خوراک چند جزیی رو با برنامه متلب قرار بده
خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید.من هر کاری میکنم درست در نمیاد :-??
با تشکر
ممنون میشم اگه کمک کنید

یه کتاب توی همین تالار هست فک کنم . اسمشو یادم نیست :d
ولی یه کتاب هست بنام مبانی مهندسی خوردگی . کتاب خوبیه

بهترین منبع واسه پروژه های طرح و اقتصاد مواد پلیمری ، سری کتابهای SRI هست که میتونید از کتابخانه پتروشیمی تهران و یا دانشگاه صنعت نفت آبادان گیر بیارید !

تاپیکتون به قسمت درخواستهای درسی مهندسی شیمی منتقل شد ......
http://www.iran-eng.com/showthread.php?t=30449&page=257

grindelvald

عضو جدید
سلام به همه.بچه ها لطفا هر کی مطلبی مقاله ای چیزی در مورد ضریب انتشار آلودگی هوا در بویلر ها و توربین ها داره لطفا کمکم کنه.ممنونتون میشم.

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کتاب توی همین تالار هست فک کنم . اسمشو یادم نیست :d
ولی یه کتاب هست بنام مبانی مهندسی خوردگی . کتاب خوبیه

مرسی از اطلاعات دقیقت:)
همون که مال احمد ساعتچی بید،مال دانشگاه صنعتی؟

ahmad4u

عضو جدید
فهرست شرکتهای فعال در زمینه hse

فهرست شرکتهای فعال در زمینه hse

برای انجام پروژه business plan احتیاج به فهرست شرکتهای فعال در زمینه hse با آدرس و تلفن و نام مدیر عامل دارم در این زمینه می توانید کمکی کنید؟

akbarpour

کاربر فعال
pack bed

pack bed

سلام
اگه دوستان می تونند کلیه pack bed هایی را که می شناسند اینجا معرفی کنند و در صورت امکان توضیح بدهیم منظورم از pack bed ها تجهیزاتی مثل ستون های تقطیر - برج های جذب - برج های دفع - اسکرابر ها و ... می باشد

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام ببخشید نمیدونستم واقعا این سوال را کجا بپرسم ؟از انجایی که من رشته ام شیمی نیست یک سوال خیلی مهم برام پیش آمده و اینکه میخواستم بگم در یک شرکت مهندسین مشاور ... برنامه نویسی با VBA و ارتباط با Hysys کار برنامه نویس کامپیوتره یا کار خود مهندسین شیمی .خوب یعنی خود مهندسین شیمی با این جور برنامه نویسی ها آشنا نیستید آخه تو یه تایپیک دیدم این جور برنامه نویسی ها هم آموزش داده شده بود ، یعنی این کار واقعا وظیفه یک مهندس کامپیوتره یا وظیفه یه مهندس شیمی که کار با هایسیس را بلده؟ پیشاپیش ممنون از همه شما.

کلیه برنامه نویسی ها در HYSYS که شامل ویژال بیسیک و c و ++C و MATLAB می شود توسط مهندس شیمی باید انجام شود که علاوه بر HYSYS در نرم افزار ASPEN هم امکان پذیر می باشد.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
اصلا در کتاب دکتر چالکش (تصفیه آبهای صنعتی ) چیزی در مورد شوینده ها نگفته

به کتاب های شیمی آلی مراجعه کنید که مربوط به رشته های شیمی کاربردی و محض می شود. کمی هم در کتاب آزمایشگاه شیمی آلی بحث شده.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

مهندسی خوردگی/ فونتانا بهترینش اینه، ولی یکی دیگه هم هستش که پدر خوردگی ایران نوشتش اسمش دقیقا یادم نمیاد اگر خواستی بگو تا برات بپرسم.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
لطفا در مورد پيل سوختي (fuel cell),انواع ومزيت و معايب انها برايم بفرستيد با جزييات وعكس هايي از هر كدام . ممنون ميشم. sahebreza@gmail.com

شبيه سازی رفتار ديناميکی پيل سوختی اکسيد جامد لوله ای در تغيير پله ای بار الکتريکی خارجی

دانلود

booran_83

عضو جدید
پروژه اقتصاد

پروژه اقتصاد

سلام به دوستان گل. پروژه درس اقتصاد بنده اسيد اگزاليك هستش اطلاعات راجع بهش خيلي كمه از دوستان اگه كسي هست كه در اين زمينه قبلا كار كرده يا منابع اطلاعاتي خوبي سراغ داره خواهشمندم منو در جريان بذاره.
قربون همه مهندسا

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمونه سوالات انتقال جرمممم می خواممممم

نمونه سوالات انتقال جرمممم می خواممممم

سلام:cry:
من این ترم انتقال جرم دارم با پروفسور جامی الاحمدی

دوستانی که ای درسو پاس کرده اند یا در حال گذروندنن لطف کنن که نمونه سوالات این درسو واسه من بذارن صحبت مرگو زندگیه:cry:
به هر حال درس تخصصیه شماست و حتما باید بین شما کسانی باشن که داشته باشن
این جامی دست به انداختنش حرف نداره :cry:
برسید به داد ما
جبران میکنم با یه چیزه خفن جبران میکنم ;)

grindelvald

عضو جدید
لطفا کمکم کنید

لطفا کمکم کنید

سلام به همه.بچه ها لطفا هر کی مطلبی مقاله ای چیزی در مورد ضریب انتشار آلودگی هوا در بویلر ها و توربین ها داره لطفا کمکم کنه.ممنونتون میشم.

یعنی کسی اینجا نیست که گرایشش محیط زیست(مهندسی شیمی) باشه یا تو این زمینه کار کرده باشه؟

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام:cry:
من این ترم انتقال جرم دارم با پروفسور جامی الاحمدی

دوستانی که ای درسو پاس کرده اند یا در حال گذروندنن لطف کنن که نمونه سوالات این درسو واسه من بذارن صحبت مرگو زندگیه:cry:
به هر حال درس تخصصیه شماست و حتما باید بین شما کسانی باشن که داشته باشن
این جامی دست به انداختنش حرف نداره :cry:
برسید به داد ما
جبران میکنم با یه چیزه خفن جبران میکنم ;)

شما واسه نمونه سوال های انتقال جرم میتونین به کتاب انتقال جرم دکتر بهمنیار مراجعه کنید.هم مثال زیاد داره و هم در انتهای کتاب نمونه سوال ها ی امتحانی بیان شده.

ahmad4u

عضو جدید
برای انجام پروژه business plan احتیاج به فهرست شرکتهای فعال در زمینه hse با آدرس و تلفن و نام مدیر عامل دارم در این زمینه می توانید کمکی کنید؟

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسی خوردگی/ فونتانا بهترینش اینه، ولی یکی دیگه هم هستش که پدر خوردگی ایران نوشتش اسمش دقیقا یادم نمیاد اگر خواستی بگو تا برات بپرسم.

مرسی
جاتون خالی رفتیم غرفه دانشگاه صنعتی..تا دهنمو باز کردم بگم مهندسی خوردگی ترجمه احمد ساعتچی،فروشنده فرمودن انتشارات ما نیس:surprised:ترکوند یعنی
فکرکنم باید با لهجه باهاش می حرفیدم...خالی بست در حد تیم ملی:eek:

ما هم خفن به رگ غیرتمون برخورد.گفتیم:*******************

نامرد،خیلی بد برخورد کرد:(

grindelvald

عضو جدید

ممنون ازت پرجو جان.ولی منظور من توربین های گازی بودن.البته من باید میگفتم که معذرت میخوام.
پروژه ی من درباره ی بررسی ضرایب پخش آلودگی هوا در بویلر ها و توربین های گازیه.
هر کدوم از دوستان که بتونه کمکم کنه لطفا دریغنکنه.ممنون از همه.;)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
مرسی
جاتون خالی رفتیم غرفه دانشگاه صنعتی..تا دهنمو باز کردم بگم مهندسی خوردگی ترجمه احمد ساعتچی،فروشنده فرمودن انتشارات ما نیس:surprised:ترکوند یعنی
فکرکنم باید با لهجه باهاش می حرفیدم...خالی بست در حد تیم ملی:eek:

ما هم خفن به رگ غیرتمون برخورد.گفتیم:*******************

نامرد،خیلی بد برخورد کرد:(

معمولا بعضی از انتشارات ها کتاب هاشون رو به انتشارات دیگه ای واگذار می کنند مثلا کتاب اقتصاد مروبط هب درس پلنت مربوط به انتشارات دانشگاه هرمزگان هستش که دادنش به انتشارات امیر کبیر.. امیر کبیر هم میگه ما دیگه چاپ نمی کنیم. پس یعنی چی؟ کلا خریدار ول معطله این وسط.. فقط دارن بازیش میدن. مثلا شما برو نمایشگاه کتاب بگو انتشارات پژوهشکده صنعت نفت رو می خوام بدونم کجاست... بهت میگن برو انتشارات فرزین... دقیقا یه دو سه سالی میشه که همین رو بهم میگفتن، بعدش میرفتم انتشارات فرزین ..طرفی که اونجا بود میگفت برو طبقه بالا.. حالا طبقه بالاش.. اصلا طبقه بالایی وجود نداشت...:D

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
ممنون ازت پرجو جان.ولی منظور من توربین های گازی بودن.البته من باید میگفتم که معذرت میخوام.
پروژه ی من درباره ی بررسی ضرایب پخش آلودگی هوا در بویلر ها و توربین های گازیه.
هر کدوم از دوستان که بتونه کمکم کنه لطفا دریغنکنه.ممنون از همه.;)

خواهش می کنم، شاید از بچه ها کسی پیدا شد که بتونه کمک کنه.

cilia

عضو جدید
درخواست کمک در حد تیم ملی

درخواست کمک در حد تیم ملی

:(:(:(:(:(:(و خیلی ناراحتی
کمک:cry:
سلام.برای طراحی اقتصاد کارخانه یه پروزه داریم با عنوان طراحی واحد تولید متانول 99.5 درصد.اگه کسی کمکی میتونه بکنه دریغ نکنه. وقت زیادی ندارم. ممنونم:redface:
البته واحد باید 3 تا مخزن.2 تا پمپ.1 برج تقطیر.3 تا مبدل داشته باشه

engineer84

عضو جدید
سوال درمورد برج های مورد استفاده در صنعت

سوال درمورد برج های مورد استفاده در صنعت

:cry:سلام.چرا بیشتر یا بهتره بگم اغلب برج های مورد استفاده در صنعت استوانه ای شکل هستند؟اگر کسی دلایل این کارو میدونه لطفا سری سریع جواب بده.
با تشکر

:cry:سلام.چرا بیشتر یا بهتره بگم اغلب برج های مورد استفاده در صنعت استوانه ای شکل هستند؟اگر کسی دلایل این کارو میدونه لطفا سری سریع جواب بده.
با تشکر
سلام دوست عزیز سوالتون به تاپیک مربوطه منتقل شد ...
---------
من فکر میکنم دلیل اینکه استوانه ای هست اینه که کمترین فضای مرده ( فضایی که انتقال جرم صورت نمیگیره ) در برج استوانه ای هست . ولی اگه برج مکعب مستطیل باشه مثلا ، و برج هم برج پک باشه ، در گوشه ها ،پرکن بصورت خوب جایگذاری نمیشه و در نتیجه سیال انتقال جرمش کمتر میشه

یه دلیل دیگشم فکر میکنم اینه که چون دبی عبوری از سطح دایره ای بیشتره

mahan_shahrokhi

عضو جدید
دليلش فقط پوله عزيز من.
چون استوانه نسبت به ساير اشكال با حجم برابر سطح جانبي كمتري داره. يعني ملات كمتري مي خواد.

hasangh1365

عضو جدید
سلام به همه
خواهش می کنم کمکم کنید.
من در مورد "پی وی سی" اطلاعات می خوام؛ هرچی که دارین.
از اینکه این کلمه مختصر چیه :)surprised::surprised::surprised:) تا روش های تولید و مصارف، مقدار تولید تا شرکت های تولید کننده، خلاصه هرچی که باشه.
البته فوری، بی زحمت.
ممنون.:w27:
http://www.ippe.com/PlantSearch/PlantDetail/tabid/118/pid/600270/Default.aspx
به این لینک یک سر بزن فقط eng است

بالا