همایش ها و کنفرانس های معماری

m13652

عضو جدید
در معماري سومر از مصالح آجر و گل و تير و خشت براي زير كار و از آجر جوش و لعابدار براي روكار استفاده مي‌شد/ اساس و پايه معماري سومري جرز و قوس و طاق گهواره‌اي است
(آجرهای قالبزده اما نپخته از گل و بصورت خشکه چین استفاده می شدو همینطور از حصیر و گل و نی مرداب)
امیدوارم درست باشه.
موفق باشید.

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه یه لطفی کنید یکم به تاپیک ها سر وسامون بدید
این تاپیک های با اسم کمک یا تاپیک های تکراری ... فکر میکنم داره یکم نظم تالارهارو بهم میزنه
ممنون

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سنگ هاي آهكي سرخ و سياه و مرمر...براي تزيينات از موزاييك متشكل از مخروط هاي گلي...براي زيگورات ها از آجر و گل و قير و خشت براي زير كار و آجر جوش و گاهي آجر هاي لعاب دار براي روي كار(نما) استفاده مي كردند.
درسته؟

در معماري سومر از مصالح آجر و گل و تير و خشت براي زير كار و از آجر جوش و لعابدار براي روكار استفاده مي‌شد/ اساس و پايه معماري سومري جرز و قوس و طاق گهواره‌اي است
(آجرهای قالبزده اما نپخته از گل و بصورت خشکه چین استفاده می شدو همینطور از حصیر و گل و نی مرداب)
امیدوارم درست باشه.
موفق باشید.

بله هر دو تون درست گفتین.:)

nimaart

کاربر بیش فعال
"آموزش مهندسي در ١٤٠٤

"آموزش مهندسي در ١٤٠٤

نظام آموزش مهندسي از مهمترين عناصر پيشرفت و توسعه جوامع محسوب مي شود و لازم است مشخصات و ويژگيهاي آن به صورت مستمر و همگام با پيشرفت هاي جهاني درحوزه هاي مرتبط با علم و فناوري، بازبيني و باز تعريف شود. به همين منظور پرديس دانشكده هاي فني دانشگاه تهران به عنوان مهد مهندسي ايران با همكاري فرهنگستان علوم جمهوري اسلامي ايران و با پشتیبانی سایر دانشگاهها، وزارتخانه ها، صاحبنظران ملی و بين المللي و سازمان ها و مؤسسات فعال در اين زمينه, درنظر دارد تا كنفرانسي را با عنوان "آموزش مهندسي در ١٤٠٤" در سال آينده برگزار نمايد.
تاریخ : 22 و 23 اردیبهشت 1388
http://cee.ut.ac.ir

nimaart

کاربر بیش فعال
كنفرانس بين‏المللي بتن و توسعه

كنفرانس بين‏المللي بتن و توسعه

مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن در مسير تحقق اهداف و اجراي برنامه هاي خود، اقدام به برگزاري سومين «كنفرانس بين‏المللي بتن و توسعه» نموده است. اين كنفرانس كه هر 4 سال يكبار برنامه ريزي شده است، با برگزاري موفق اولين در سال1380 و دومين در سال 1384، به طور جدي مورد اقبال محققان، استادان ايراني و خارجي، دانشجويان، مهندسان و مديران اجرايي كشور كه در عرصه ساخت وساز فعاليت دارند، قرار گرفت. اكنون برگزاري سومين کنفرانس، كه با تكيه بر اهداف زير برنامه ريزي شده است، در دستور كار مركز قرار گرفته و اميد است دستاوردهاي آن موجب رشد و بالندگي بيش از پيش عرصه ساخت وساز در كشور شود.
اکنون سومين کنفرانس با تكيه بر اهداف زير برنامه‏ريزي شده است :
1. ارتقاي سطح دانش مهندسي در كشور
2. آشنايي با فنآوري‏ها و فرآورده‏هاي جديد در زمينه‏هاي مرتبط با موضوع‏هاي كنفرانس بتن و سازه‏هاي بتني
3. تبادل اطلاعات علمي و يافته‏هاي تحقيقاتي در داخل و خارج كشور
4. ايجاد ارتباط گسترده بين متخصصان ، پژوهشگران و صنعتگران ذيربط‌
5. دستيابي به ساختمان‌هاي سبک و مقاوم از طريق افزايش مقاومت بتن و کاهش وزن
6. راه هاي کاهش مصرف مصالح
7. کاهش زمان ساخت
8. روش‌هاي کاهش هزينه
تاریخ : 7 تا 9 اردیبهشت 1388
http://www.bhrc.ac.ir/ICCD/Default.htmhttp://bhrc.ac.ir/ICCD/Default.htm

nimaart

کاربر بیش فعال
هفتمین کنگره سرامیک ایران

هفتمین کنگره سرامیک ایران

انجمن سرامیک ایران با همکاری شرکت گلسار فارس با هدف نوآوری و فناوری در حوزه علم و صنعت هفتمین کنگره سرامیک ایران را در شیراز برگزار می نماید.

تاریخ: 8 و 9 اردیبهشت 1388
http://www.icers.org

nimaart

کاربر بیش فعال
دومين همايش زلزله و مقاوم سازي ساختمان

قرار گرفتن ايران در كمربند زلزله خيزي و احاطه شدن آن توسط صفحات تكتونيكي،كشورمان را جزو كشورهاي لرزه خيز قرار داده است.
در سال هاي اخير پيشرفت تكنولوژي و ايجاد روش هاي نوين ساخت توانسته تا حدود زيادي تلفات ناشي از اين بلاي طبيعي را كاهش دهد.
دانشمندان و محققان قدم هاي بزرگي در جهت شناخت اين نيروي عظيم طبيعت و راه هاي مقابله با آن برداشته اند. جوامعي كه از اين امر بهره جسته و روش هاي نوين در ساخت و ساز و مقاوم سازي ساختمان ها را سرلوحه كار خويش قرار داده اند به طور چشمگيري توانسته اند خسارت هاي همه جانبه ناشي از زلزله را كنترل نمايند.
در همين راستا دانشگاه آزاد اسلامي واحد بهبهان به منظور آشنايي با آخرين دستاوردهاي محققان و ايجاد زمينه تبادل اطلاعات متخصصان زلزله كشور،دومين همايش زلزله و مقاوم سازي ساختمان را برگزار مي نمايد و به گرمي پذيراي دانشمندان،دانش پژوهان،استيد،مهندسان و دانشجويان عزيز در زمينه هاي مرتبط مي باشد.
به اميد آنكه با برگزاري اين همايش در پرتو مشاركت همه جانبه متخصصان بتوانيم گام كوچكي در بهبود ايمن سازي لرزه اي برداريم.
تاریخ : 10 اردیبهشت 1388
http://www.ersbh.ir

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينم يه راهنمايي:
پاسخ تو يكي از فصل هاي پاياني كتاب آشنايي با معماري جهان تاليف دكتر محمد ابراهيم زارعي هست
اميدوارم كافي باشه:surprised:!!

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 16:
كليساهاي جامع رنس، آمين، بووه و بورژ در كدام دوره ساخته شدند و مشخصه ي آن ها چيست؟

اينم يه راهنمايي:
پاسخ تو يكي از فصل هاي پاياني كتاب آشنايي با معماري جهان تاليف دكتر محمد ابراهيم زارعي هست
اميدوارم كافي باشه:surprised:!!

:surprised:
اون خط رو سامان كمرنگ كرده بود كه كسي نبينه وظيفه خودم دونستم پررنگش كنم :D
جواب:
گوتيك پيشرفته
مشخص به بلندي و سبكي بي سابقه و باريكي جرزها و نازكي ديوارها كشيدگي برجها و مناره ها و تيزي سر مناره ها تكرار و تاكيد قائمهاي ساختماني
به علاوه ديوار ها سراسرشان از شيشه بندي منقوش پوشيده شده بود تا نور بيشتري به فضاي گسترده شبستان بتاباند و ....

يه مورد ديگه خودم اضافه كنم ، وقتي داشتم در مورد معماري نور مطالعه مي كردم خوندم كه : كليساي (دير ) سن دني بر اساس نظريه نور ساخته شده (گوتيك آغازين) . بارها خونده بودم اما متوجه مطلب نشده بودم يعني چي بر اساس نظريه نور !

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
[/COLOR]
:surprised:
اون خط رو سامان كمرنگ كرده بود كه كسي نبينه وظيفه خودم دونستم پررنگش كنم :D
جواب:
گوتيك پيشرفته
مشخص به بلندي و سبكي بي سابقه و باريكي جرزها و نازكي ديوارها كشيدگي برجها و مناره ها و تيزي سر مناره ها تكرار و تاكيد قائمهاي ساختماني
به علاوه ديوار ها سراسرشان از شيشه بندي منقوش پوشيده شده بود تا نور بيشتري به فضاي گسترده شبستان بتاباند و ....

يه مورد ديگه خودم اضافه كنم ، وقتي داشتم در مورد معماري نور مطالعه مي كردم خوندم كه : كليساي (دير ) سن دني بر اساس نظريه نور ساخته شده (گوتيك آغازين) . بارها خونده بودم اما متوجه مطلب نشده بودم يعني چي بر اساس نظريه نور !
آفرين آقا يا خانم ديناميك!:surprised:...درسته...لطفا سوال بعدي رو مطرح كنيد:biggrin:
از اين به بعدم حق نداري چيزي رو پر رنگ كني!:thumbsup2:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرين آقا يا خانم ديناميك!:surprised:...درسته...لطفا سوال بعدي رو مطرح كنيد:biggrin:
از اين به بعدم حق نداري چيزي رو پر رنگ كني!:thumbsup2:

بازم وظيفه خودم دونستم پررنگ كنم :D
زور مي گي؟:)
بي زحمت يه اخطار به من بديد نصف پستم اسپم بود ... سه تا هم به كاربرerick :D:D
اونو به نظرم اخراج كنيد بهتره:thumbsup2:

سوال 17.
كتابخانه عمومي سياتل كار كدوم معماره؟ (به اضافه يه عكس كلي از پروژه)

آخرین ویرایش:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

[/b]

سوال 17.
كتابخانه عمومي سياتل كار كدوم معماره؟ (به اضافه يه عكس كلي از پروژه)
کتابخانه مرکزی سیاتل (به انگلیسی: Seattle Public Library) از کتابخانه های عمومی شهر سیاتل در واشینگتن در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۰۶ با حمایت مالی اندرو کارنگی تأسیس شده است.
کتابخانه عمومی سیاتل ۱۱ طبقه دارد و معمار کتابخانه رم کولهاوس است.

آخرین ویرایش:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتابخانه مرکزی سیاتل (به انگلیسی: Seattle Public Library) از کتابخانه های عمومی شهر سیاتل در واشینگتن در ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۰۶ با حمایت مالی اندرو کارنگی تأسیس شده است.
کتابخانه عمومی سیاتل ۱۱ طبقه دارد و معمار کتابخانه رم کولهاوس است.

حيف درسته .....
لطفا سوال بعدي را بپرسيد:D
سوال 18 رو

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال شماره ي 18:
فضاهاي داخل يك گرمخانه چه بوده است؟و خزانه در حمام هاي كامل چند عدد بوده است؟

آخرین ویرایش:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال شماره ي 18:
فضاهاي داخل يك گرمخانه را چه بوده است؟و خزانه در حمام هاي كامل چند عدد بوده است؟
ببخشيد سوالتون غلط گرامري داره :D

سه عدد بوده خزانه در حمام هاي كامل ...
فضاها:
1.ورودي
2.هشتي
3.سربينه(بينه ،رختكن)
4.مياندر
5.گرمخانه
6.خزينه
7.تن حمام....

اگه درسته بپرسم ... اونو ديگه عمرا بتوني جواب بدي ...

architectshervin

عضو جدید
sh

sh

سه پروژه ی اصلی معرف سبک های-تک همراه با نام معمار ؟؟!

1-موزه بین المللی ویترا در ویلم راین ، آلمان(89-1987) ،طراح فرانک گری.

2-ساختمان چیات دی در شهر ساحلی ونیز در کالیفرنیا ، استفاده از سه عنصر غیر مرتبط (جنگل ،دوربین ، کشتی) ، (91-1985) ، طراح فرانک گری.
3-دانشکده هنر در شهر تولیدو آمریکا(1991).فرانک گری
:gol:

پیوست ها

• 37.jpg
    37.jpg
    11.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 106.jpg
    106.jpg
    10.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

سـعید

مدیر بازنشسته
سه پروژه ی اصلی معرف سبک های-تک همراه با نام معمار ؟؟!

1-موزه بین المللی ویترا در ویلم راین ، آلمان(89-1987) ،طراح فرانک گری.

2-ساختمان چیات دی در شهر ساحلی ونیز در کالیفرنیا ، استفاده از سه عنصر غیر مرتبط (جنگل ،دوربین ، کشتی) ، (91-1985) ، طراح فرانک گری.
3-مرکز آمریکا در شهر پاریس (94_1988) ،طراح فرانک گری.

:cool:
دوست عزیز این سوال پاسخ داده شده..
در حال حاضر منتظر ارسال سوال جدید ( سوال شماره 19 ) هستیم..
قوانین مسابقه رو در پست اول مشاهده کنید...

architectshervin

عضو جدید
سه پروژه ی اصلی معرف سبک های-تک همراه با نام معمار ؟؟

1-موزه بین المللی ویترادر ویلمراین ، آلمان(80-1987) ،فرانک گری

2-ساختمان مرکزی چیات دی در شهر ساحلی ونیز در کالیفرنیا ، این سازه دارای سه عنصر غیر مرتبط :جنگل ، دوربین ، کشتی است (91-1985) است ،فرانک گری

3_خانه شنابل در برنت وود ایالت کالیفرنیا(89-1986) ،فرانک گری

پیوست ها

• 9.jpg
    9.jpg
    30.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    31.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیف اون سوال کتابخونه سیاتل رو دیر دیدم! طرح من کتابخونه س واسه همین چشم و چار این سیاتل و در آوردم اینقدر که نگاش کردم!

سوال 19:

سه اصل ویترویوس رو نام ببرید.( زبان اصلی باشه، ترجمه ش رو نمیخوام!)

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیف اون سوال کتابخونه سیاتل رو دیر دیدم! طرح من کتابخونه س واسه همین چشم و چار این سیاتل و در آوردم اینقدر که نگاش کردم!

سوال 19:

سه اصل ویترویوس رو نام ببرید.( زبان اصلی باشه، ترجمه ش رو نمیخوام!)
ویترویوس Vitruvius معمار و صاحبنظر رومی در نخستین سده پیش از میلاد از سه اصل استحکام Solidité، آسایش commodité و زیبایی beauté سخن به میان آورد.
درسته؟

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
فراخوان مسابقه طراحي المان شرکت سپاد خراسان جهت طراحی دروازه ورودی متناسب با تداعی از کلیات آنچه که در یک مرکر نمونه گردشگری اتفاق می افتد و در ذهن ها ماندگار می شود از کلیه طراحان ، هنرمندان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد . دیدگاههایی که برای طراحی المان مد نظر است به شرح زیر می باشد : تداعی کننده مفاهیمی از گردشگری و اتفاقاتی که در آن می افتد باشد حالت دروازه مانند بودن المان زیبایی و ظرافت طرح منحصر به فرد بودن طرح به طوریکه خاطره ای ماندگار در ذهن ها باقی بگذارد ، مورد توجه قرار گیرد. مهلت ارسال آثار : 15 اردیبهشت ماه 1388 جابزه نفر اول : 10 مبلبون تومان جایزه نفر دوم : 5 میلیون تومان جایزه نفر سوم : 2 میلیون تومان جهت دريافت ساير اطلاعات به آدرس http://www.sepad.org مراجعه نماييد.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ویترویوس Vitruvius معمار و صاحبنظر رومی در نخستین سده پیش از میلاد از سه اصل استحکام Solidité، آسایش commodité و زیبایی beauté سخن به میان آورد.
درسته؟

نه یکیشو اشتباه گفتی، در ضمن منظورم از زبان اصلی زبان خود ویترویوس بود!