تغيير عادت منفي به مثبت

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

[FONT=&quot]
[/FONT]​

* [FONT=&quot]تغيير عادت منفي به مثبت *
[FONT=&quot]در آمريكا در انبار كالايي، كارگر بي سوادي كار مي كرد. او موظف بود تعداد كالاي داخل هر گوني را شمارش كرده و درصورت صحيح بودن مقدار آن، روي گوني بنويسد[/FONT]* All Correct* [FONT=&quot]و چون اين كاگر بي سواد بود و طرز نوشتن اين كلمه را بلد نبود با استفاده از صداي اول كلمه ها، علامتي روي گوني ها مي گذاشت به اين صورت كه به جاي[/FONT]* All * [FONT=&quot]از[/FONT] * O * [FONT=&quot]و به جاي[/FONT] * Correct * [FONT=&quot]از[/FONT] * K * [FONT=&quot]استفاده مي كرد و به جاي كلمه ي[/FONT]* All Correct* [FONT=&quot]روي گوني ها مي نوشت[/FONT] * O.K * [FONT=&quot]استفاده از كلمه ي[/FONT] * O.K * [FONT=&quot]به تدريج همه گير شده و امروزه مردم سراسر دنيا، اين اصطلاح را به خوبي مي شناسند و به كار مي برند[/FONT].
[FONT=&quot]كلمه ها عقايد شكل گرفته و افكار بيان شده هستند به عبارت ساده آن چه مي گويي فكري است كه بيان مي شود. كلمه ها و انديشه ها داراي امواجي نيرومند هستند كه به زندگي و امورمان شكل مي دهند[/FONT].
[FONT=&quot]اگر يك كارگر بي سواد بتواند يك اصطلاحي را در دنيا شايع كند؛ پس من و تو، ما و شما به طور حتم مي توانيم استفاده از كلمه ها و اصطلاح هاي مثبت را در سطح كل ايران گسترش داده و انرژي مثبت را بين همه پخش كنيم. فكر مي كنيد چرا حضرت محمد مي فرمايند: *فرزندان خود را به نام هاي نيك خطاب كنيد[/FONT].*
[FONT=&quot]امروزه ثابت شده كه كلمات منفي نيروي منفي به سمت شخص مي فرستند و او را به سمت منفي و بيماري سوق مي دهند به طور مثال وقتي به ما مي گويند خسته نباشي دراصل خستگي را به يادمان مي آورند و ناخودآگاه احساس خستگي مي كنيم [/FONT]([FONT=&quot]روي خودتان امتحان كنيد) اما اگر به جاي آن از يك عبارت مثبت استفاده شود نيروي مثبت و سازنده به افراد هديه مي دهيم[/FONT].

[FONT=&quot]مثال[/FONT]:
[FONT=&quot]به جاي پدرم درآمد؛ بگوييم: خيلي راحت نبود[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي خسته نباشيد؛ بگوييم: خدا قوت[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي دستت درد نكنه؛ بگوييم: ممنون از محبتت- سلامت باشي[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي ببخشيد مزاحمتون شدم؛ بگوييم: از اين كه وقت خود را در اختيار من گذاشتيد متشكرم[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي لعنت بر پدر كسي كه اينجا آشغال بريزد؛ بگوييم: رحمت بر پدر كسي كه اينجا آشغال نمي ريزد[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي گرفتارم؛ بگوييم: ‌در فرصت مناسب با شما خواهم بود[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي دروغ نگو؛ بگوييم: راست مي گي؟ راستي؟[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي خدا بد نده؛ بگوييم: خدا سلامتي بده[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي قابل نداره؛ بگوييم: هديه براي شما[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي شكست خورده؛ بگوييم: با تجربه[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي مگه مشكل داري؛ بگوييم: مگه مسئله اي داري؟[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي فقير هستم؛‌بگوييم: ثروت كمي دارم[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي بد نيستم؛ بگوييم:‌ خوب هستم[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي بدرد من نمي خورد؛ بگوييم: مناسب من نيست[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي مشكل دارم؛ بگوييم: مسئله دارم[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي جانم به لبم رسيد؛ بگوييم: خيلي راحت نبود[/FONT]
[FONT=&quot]به جاي فراموش نكني؛ بگوييم: يادت باشه[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي داد نزن؛‌بگوييم: آرام باش[/FONT]

[FONT=&quot]به جاي من مريض و غمگين نيستم؛‌بگوييم:‌من سالم و با نشاط هستم[/FONT]
[FONT=&quot]به جاي غم آخرت باشد؛ بگوييم: شما را در شادي ها ببينم[/FONT]

[FONT=&quot]شما هم مي‌تونيد به اين ليست مواردي رو اضافه كنيد و براي ديگران بفرستيد[/FONT]....

[FONT=&quot]وقتي بعد از مدتي همديگر را مي‌بينيم، به جاي توجه كردن به نقاط ضعف همديگر و نام بردن از آنها مثل[/FONT]:
*[FONT=&quot]چه قدر چاق شدي*، *چه قدر لاغر شدي*، *چه قدر خسته به نظر مي‌آيي*، *چرا موهات را اين قدر كوتاه كردي؟*، *چرا ريشت را بلند كردي؟*، *چرا توهمي؟[/FONT]*[FONT=&quot]، [/FONT]*[FONT=&quot]چرا رنگت پريده؟*، *چرا تلفن نكردي، چرا حال مرا نپرسيدي؟* و[/FONT] ...
[FONT=&quot]بهتر است بگوييم: *سلام به روي ماهت، چه قدر خوشحال شدم تو را ديدم[/FONT]*[FONT=&quot]، البته اگر مصّر باشيم كه حتماً دربارة همديگر اظهار نظر كنيم، وگرنه [/FONT]J[FONT=&quot]مي‌شود كه دربارة موضوعات مشترك صحبت كنيم[/FONT]
[/FONT]​

سیب سرخ 70

عضو جدید
ممنون خیلی جالب بود.امیدوارم بتونیم کم کم اینا رو جایگزین عبارات نادرست کنیم.باید این مسائل یه کم جدی تر گرفته بشه!

_narjes

عضو جدید
مرسی:w27:
جالب بود ، من چند وقته که دارم اینا رو تمرین می کنم
یعنی اینکه به جای انرژی منفی ، سعی کنم از انرژی مثبت استفاده کنم
به جای عباراتی که حالت منفی دارن از عبارات مثبت استفاده کنم:w42:
و در اینجا هم چند تا یاد گرفتم :w10:

fatiostad

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی:w27:
جالب بود ، من چند وقته که دارم اینا رو تمرین می کنم
یعنی اینکه به جای انرژی منفی ، سعی کنم از انرژی مثبت استفاده کنم
به جای عباراتی که حالت منفی دارن از عبارات مثبت استفاده کنم:w42:
و در اینجا هم چند تا یاد گرفتم :w10:
خواهش میکنم.
موفق بای نرجس جان.
:w27:

*ABER*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون جالب بود...
ولی ی نمه سخته ها ک آدم به استادش نگه خسته نباشید...اصلن به نظرم باید هی اینو تکرار کنیم تا یادش بیاد خسته شده وگرنه ک ول نمیکنه:biggrin::redface: