بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

mahdi_aryayi

عضو جدید
با سلام.:gol:

من مکانیک سیالاتو از روی پوران پژوهش میخوندم تا اینکه رسیدم به فصل 4.(نیروی برشی و فشاری)

فصل 4 رو اصلا نتونستم بخونم.اصلا واسم قابل درک نبود.:confused:

میخوام بدونم که ایا یه رفرنس دیگه ای هست که بهتر و ساده تر توضیح داده باشه؟
والا من چندین بار تو ههمین بحث کتاب دو جلدی سیالات راهیان ارشد تالیف دکتر خداکرمی رو پیشنهاد کردم یه بار دیگه هم به خاطر شما دوباره معرفی اش می کنم
اما هیچ تضمینی نمی تونم بدم که فصل مورد نظر شما رو از کتاب پوران پژوهش بهتر گفته باشه چون کتاب پوران رو ندیدم

eng.esmail

اخراجی موقت
با سلام.:gol:

من مکانیک سیالاتو از روی پوران پژوهش میخوندم تا اینکه رسیدم به فصل 4.(نیروی برشی و فشاری)

فصل 4 رو اصلا نتونستم بخونم.اصلا واسم قابل درک نبود.:confused:

میخوام بدونم که ایا یه رفرنس دیگه ای هست که بهتر و ساده تر توضیح داده باشه؟
من از روی کتاب سیالات خداکرمی خوندم
راضی هم هستم
خیلی خوب گفته
سیالات اصولا درس خوبیه
اکی سختش نکن که به ضرر خودته;)

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
راضی هم هستم
خیلی خوب گفته
سیالات اصولا درس خوبیه

من که اصلا با کتاب خداکرمی موافق نیستم.مخصوصا برای کسایی که سیالاتشون ضعیفه اصلا پیشنهاد نمیکنم.معمولا اونایی که سیالاتشون قوی بوده و اونو خوندن راضی بودن.
من که از رو خداکرمی خونده بودم هر موقع سمت تستاش میرفتم اکثر تستاشو نمیتونستم بزنم.مخصوصا فصل 2 و 3 شو.به خاطر همینم اگه دوباره بخام بخونم میرم سمت انتشارات شریف.

در ضمن توصیه میکنم سمت پوران پژوهش نرید.اگه برید وقتتونو تلف کردید!!!

s_adegh

عضو جدید
سوال

سوال

سلام
من یک سوال داشتم و می دونم توضیح دادین اما اینقدر متفرقه گفتین که نمی شه تصمیم گرفت .
در مورد کنکور آزمایشی در کدوم اونا شرکت کنم و آیا مفید هست در مورد کلاس کنکور هم بگین که کدوم بهتر هست.
ممنون

mahdi_aryayi

عضو جدید
سلام
من یک سوال داشتم و می دونم توضیح دادین اما اینقدر متفرقه گفتین که نمی شه تصمیم گرفت .
در مورد کنکور آزمایشی در کدوم اونا شرکت کنم و آیا مفید هست در مورد کلاس کنکور هم بگین که کدوم بهتر هست.
ممنون
اگه اصلا دقدقه مالی ندارید توصیه من اینه که پارسه شرکت کنید چون جامعه آماریش بالاتر از بقیه است اما از بقیه گرونتره

اگه می خواهید تا حدی صرفه جویی اقتصادی داشته باشید ماهان شرکت کنید چون همون تعداد آزمون رو (8 مرحله) با قیمت کمتری برگزار می کنه جامعه آماری قابل قبولی هم داره اما جامعه آماریش به پای پارسه نمی رسه

اگه خیلی می خواهید صرفه جویی کنید می تونید توی آزمون های سنجش که تازه از امسال راه افتاده شرکت کنید منتها فقط سه مرحله آزمونه و چون اولین سالشه هیچ پیش بینی در مورد جامعه آماریش نمیشه کرد

eng.esmail

اخراجی موقت
اگه اصلا دقدقه مالی ندارید توصیه من اینه که پارسه شرکت کنید چون جامعه آماریش بالاتر از بقیه است اما از بقیه گرونتره

اگه می خواهید تا حدی صرفه جویی اقتصادی داشته باشید ماهان شرکت کنید چون همون تعداد آزمون رو (8 مرحله) با قیمت کمتری برگزار می کنه جامعه آماری قابل قبولی هم داره اما جامعه آماریش به پای پارسه نمی رسه

اگه خیلی می خواهید صرفه جویی کنید می تونید توی آزمون های سنجش که تازه از امسال راه افتاده شرکت کنید منتها فقط سه مرحله آزمونه و چون اولین سالشه هیچ پیش بینی در مورد جامعه آماریش نمیشه کرد
آزمون های ماهان امسال شدن 9 مرحله
کلا پارسه بهتره

am2mk

عضو جدید
چند سوال؟؟

چند سوال؟؟

1- درس محاسبات عددي در كنكور نمياد؟
2- توزيع تستها در هر باكس متقارنه؟ مثلا در باكس جامدات از هر درس (مقاومت) و (استاتيك) و (طراحي) 6 يا 7 تست مياد؟
3-ما در كنكور هوا فضا هم ميتونيم به طور همزمان شركت كنيم؟ داستان ستاره دار بودن چيه؟
4- دوستان اگر براي ساخت و توليد منبع مناسبي دارن معرفا كنن/ ممنون

طاعات و عبادات قبول

mahdi_aryayi

عضو جدید
1- درس محاسبات عددي در كنكور نمياد؟
2- توزيع تستها در هر باكس متقارنه؟ مثلا در باكس جامدات از هر درس (مقاومت) و (استاتيك) و (طراحي) 6 يا 7 تست مياد؟
3-ما در كنكور هوا فضا هم ميتونيم به طور همزمان شركت كنيم؟ داستان ستاره دار بودن چيه؟
4- دوستان اگر براي ساخت و توليد منبع مناسبي دارن معرفا كنن/ ممنون

طاعات و عبادات قبول
1- نه نمی یاد... (البته تو کنکور دانشگاه آزاد فکر می کنم می یاد ولی مطمئن نیستم اگه براتون مهمه از دوستانی که آزاد امتحان دادند بپرسید)

2- حدودا باید متقارن باشه تا اونجایی که من یادم می یاد اما با مراجعه به تستهای سالهای پیش می تونید مطمئن بشید

3- در کنکور هوافضا هم می تونید شرکت کنید - داستان ستاره دار شدن هم از اسراره و به من و شما هیچ ربطی نداره که داستانش چیه :biggrin: اینجا حرفهای سیاسی نزنید! :cry: از خودشون می پرسید می گن کلا برداشته شده ولی همین امسال یک دانشجو (در رشته علوم اجتماعی) با اینکه تقریبا تو تمام گرایش ها رتبه تک رقمی آورده بود ولی هیچ جا قبول نشد بنده خدا اطلاعاتشو گذاشته بود که مردم برند تو سایت سازمان سنجش خودشون ببینند من رفتم تو سایت کارنامه و نتیجه نهایی اش رو دیدم و قیافه ام اینجوری شد :eek: (شما هم می تونید خودتون از اینجا ببینید) بنابراین بهتره که سابقه فعالیت سیاسی (مخصوصا از نوع نرم!) نداشته باشید اگر هم داشتید دعا کنید که کسی ندیده باشه :biggrin:

4- ... (در تخصص من نیست! :confused:)

arash-gh

عضو جدید
والا من چندین بار تو ههمین بحث کتاب دو جلدی سیالات راهیان ارشد تالیف دکتر خداکرمی رو پیشنهاد کردم یه بار دیگه هم به خاطر شما دوباره معرفی اش می کنم
اما هیچ تضمینی نمی تونم بدم که فصل مورد نظر شما رو از کتاب پوران پژوهش بهتر گفته باشه چون کتاب پوران رو ندیدم

راضی هم هستم
خیلی خوب گفته
سیالات اصولا درس خوبیه

از راهنماییهاتون سپاسگزارم. :gol:

در ضمن توصیه میکنم سمت پوران پژوهش نرید.اگه برید وقتتونو تلف کردید!!!

حتی واسه تست؟؟؟

tanha60

عضو جدید
از راهنماییهاتون سپاسگزارم. :gol:

حتی واسه تست؟؟؟

تستای سیالات پوران تالیفی نیست و تو همی منابع پیدا میشه.ولی کتاب 2 جلدی راهیان عالیه.انقدر شیرینه که برای اوقات فراقتم هم اونو میخونم.من از سیالات متنفر بودم ولی الان واقعا عاشقشم

hamin913

عضو جدید
کتاب دو جلدی را هیان ارشد تست بی معنی زیاد داره یکی از سوالاتش این بود که جرم جسمی m kg است نیروی آن را حساب کنید .
کتاب یک جلدی بسیار مفیدتره تستهای خوبی داره و همه موضوعات را پوشش می ده

am2mk

عضو جدید
ممنون از راهنماييهاتون

ممنون از راهنماييهاتون

خيلي ممنون . .فكر ميكردم رشته اي كه ستاره دار باشه ميتونيم علاوه بر رشته خودمون توش شركت كنيم.

يه سوال فني...
من شنيدم كه اگه درسي رو 0 درصد بزنيم خيلي به رتبه ضربه ميزنه . ميگن 1 درصدم كه شده بزن ولي 0 نباشه واقعا اينطوره؟
براي رياضي كسي مجموعه تست داره نميخوام ديگه پول كتاب بدم . ؟؟

eng.esmail

اخراجی موقت
کتاب دو جلدی را هیان ارشد تست بی معنی زیاد داره یکی از سوالاتش این بود که جرم جسمی m kg است نیروی آن را حساب کنید .
کتاب یک جلدی بسیار مفیدتره تستهای خوبی داره و همه موضوعات را پوشش می ده
منم موافقم
در کتاب دوجلدی از همه رشته ها سوال داده ولی کتاب 1 جلدی فقط از مکانیکه
تنها تفاوتش توی همینه
به نظر منم 1 جلدی خیلی بهتره
اگه کسی بخواد چیزی یاد بگیره و کتاب 1 جلدی براش مفید نبود کلا دیگه نباید بخونه;)
چون متنش که همونه فقط تستاش بیشتره
همین

mahdi_aryayi

عضو جدید
خيلي ممنون . .فكر ميكردم رشته اي كه ستاره دار باشه ميتونيم علاوه بر رشته خودمون توش شركت كنيم.

يه سوال فني...
من شنيدم كه اگه درسي رو 0 درصد بزنيم خيلي به رتبه ضربه ميزنه . ميگن 1 درصدم كه شده بزن ولي 0 نباشه واقعا اينطوره؟
براي رياضي كسي مجموعه تست داره نميخوام ديگه پول كتاب بدم . ؟؟
فکر کنم اینجا یه کم سو تفاهم شده... ظاهرا منظور شما از داستان ستاره دار بودن رشته های ستاره دار بود که من با دانشجوی ستاره دار اشتباه گرفتم :biggrin: (البته از توضیحات قبلی ام هم معلومه که برداشتم چی بود!)
بله شما درست فکر کردید علاوه بر رشته اصلی می تونید در رشته های ستاره دار شرکت کنید (البته فقط در یک رشته) هوافضا هم ستاره داره و همونطور که ذکر کردم می تونید در کنکور هوافضا هم (علاوه بر مکانیک) شرکت کنید
در ضمن هر چه قدر تست بزنی همونقدر آش می خوری ... دنبال این آمار و شایعات در مورد تست و تراز و رتبه نباشید (حداقل تا زمان کنکور نباشید)
شما اگه درستون رو بخونید هیچ کدوم از درصدهاتون صفر نمیشه که بخواهید نگران ضربه خوردنش باشید:)

mohsen-66

عضو جدید
استاتیک پوران پژوهش

استاتیک پوران پژوهش

کسی خبر جدیدی در مورد چاپ شدن استاتیک پوران پژوهش نداره

jamal212

عضو جدید
سلام دوستان.
من میخوام بگم کتاب ریاضی 1 و 2 مدرسان شریف هم خیلی خوبه.ارزش خوندن داره.هم اینکه تست خیلی زیاد داره.تست هاش از همه آزمون های کارشناسی ارشد همه رشته هاست. من که خیلی راضیم ازش.

am2mk

عضو جدید
سلام

سلام

بله من هم متوجه شدم و كاملا گرفتم داستانو:smile:
ممنون

mashinhesab2002

عضو جدید
من امسال نمیخام فقط کنکور شرکت کنم میییییییخوام قبل شم ;)
جزوه ای پارسی خیلی خلاصه ان پشنهاد میکنم کسی که تز رو جزوه پارسه میخونه حتما مرجع هم بخونه
راستی کی راجبه مرجع های مدیریت تولید و هیدرولیک میدونه تو ارشد
کتاب هیدرولیکی که کامل باشه

سپاااااااس:gol:

crane

عضو جدید
1.بچه ها قراره بعده خوندن پوران پژوهش بتونیم(یعنی این قابلیتو پیدا کنیم) به سوالات اخر هر فصل ارتعاشات که حل ندارن جواب بدیم؟یا تمرینای اخر کتاب کتاب خاصیه ؟
2.کتاب سینجل ترمو بعضی قسمتهاش اصلا تو ون وایلن اشاره نشده اونارو که لازم نیست بخونیم؟( مثلا برج خنک کن).
3.شمس هم توربو ماشین نداره ولی وایت داره .ماله خداکرمی هم داره.مگه سازمان سنجش کتابهای خاصی رو به عنوان مرجع معرفی نمیکند.مثلا شمس برا سیالات و یا ون وایلن برا ترمو...پس...؟

mohammad sarmast

عضو جدید
کدوم دانشگاه

کدوم دانشگاه

سلام به همه بچه‌هاي گل مكانيك
من امسال رتبه 73 تبديل آوردم
چند تا توصيه كلي بهتون ميكنم؛اگر سواليم داشته باشيد در خدمتم
اول اينكه هيچ عجله‌اي واسه تموم كردن درسا نداشته باشيد
درسارو تدريجي جولو ببريد،بيشتر از 2هفته‌ام يه درسو كنار نذاريد
دوم اينكه نيازي نيست حتما همه درسارو بخونيد، فقط روي چيزايي كه مي‌خونيد كاملا تسلط پيدا كنيد
قبل از اينكه خوندن يه درسو شروع كنيد ميزان اهميت فصلاي مختلفرو از روي تعداد تستايي كه توي سراسري داره مشخص كنيد كه بدونيد رو كدوم فصل بيشتر وقت بذاريد
وقت زياديم واسه استاتيك نذاريد

سلام احسان جان
لطفا بگید برای تبدیل انرژی کدوم دانشگاه قوی تره
زمینه شغلی تبدیل رو هم بگید با سپاس:smile:;)

am2mk

عضو جدید
سلام

سلام

1-مرسي احسان جان ميشه بگين براي ساخت و توليد از چه مرجعي خوندين و اهميت درساشو نيز بگين/

2-اگه ممكنه تعداد تست هاي هر فصل رياضي رو هر كي ميدونه بگه مثلا در رياضي 1 (اعداد مختلط) و (حد) و (مشتق) و (انتگرال) و( سري و دنباله) هر كدام چند تست؟و الي آخر

ممنون

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-مرسي احسان جان ميشه بگين براي ساخت و توليد از چه مرجعي خوندين و اهميت درساشو نيز بگين/

2-اگه ممكنه تعداد تست هاي هر فصل رياضي رو هر كي ميدونه بگه مثلا در رياضي 1 (اعداد مختلط) و (حد) و (مشتق) و (انتگرال) و( سري و دنباله) هر كدام چند تست؟و الي آخر

ممنون

با سلام
پارسال از ریاضی 1 5 تا سوال اومد که یکیشو با ریاضی 2 هم میشد حل کرد
پارسال از ریاضی1 _ 2 تا از بحث مشتق و کاربرداش سوال دادن
1 سوال از انتگرال و 1 سوال از سری و 1 سوال از انتگرال منحی السطح
به نظر خودم ریاضی 1 از بقیه ریاضیا سختر بود.

در کل سوالا تو ریاضی 1 بر عکس معادلات و ریاضی مهندسی که معمولا میشه تشخیص داد سوالا از کدوم بخشا میاد حساب کتاب نداره.
ولی معمولا تو سالای اخیر از انتگرال و کاربرد مشتق و سری سوال اومده.
در مورد ریاضی 2 هم حساب کتاب نداره .چون 5 تا سوالش از انتگرال 2 گانه و 3گانه بود.و نسب به سال قبل ریاضی 2 سختر بود

کیوان.م

عضو جدید
سلام بچه ها

کی منابع ارشد روانشناسی تربیتی رو داره؟
اگه برام بفرستید ممنون میشم

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا تاپیک مهندسی مکانیکه.میتونی سوالتو یه جای دیگه بپرسی
حاجی نزنش.گناه داره،عین من تازه وارده!
درضمن.کسی سوالات ارشد سالای قبلو داره؟
من هرجا رفتم یه pdfگذاشتن واسه دانلود.وقتی بازش میکنم می بینم با دوربین 2مگا پیکسل گرفته شده!
کسی با کیفیتشو داره؟

بالا