زنان در استادیوم ورزشی ؟!

زنان در استادیوم ورزشی ؟!

• خیر، موافق نیستم

رای: 32 32.3%
  • بله، موافقم

رای: 67 67.7%

• مجموع رای دهندگان
    99

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمین خانوم یکم دارین تند میرین
من راه حلی ارائه ندادم...
فقط دو تا حالت رو گفتم همین

در مورد ناموس بودن یا نبودن این کاملا دو طرفست یعنی مطمئنا کسی مثلا به برادر شما بی احترامی کنه ساکت می مونید؟ خب مسلما نه!
اصلا مگه آدما به هم حق مالکیت دارن؟؟؟ این یه رابطه انسانی، احساس وظیفه...
ببینید به چیا دارین گیر میدین! متاسفم اما واقعا این ایرادا بچه گانس
اصطلاحایی مثل زنای گیس بریده و...
شاید شما فیمینیست باشید در این صورت میگم که برید پیش یه روان پزشک
اما اگه نه لطفا بهم ثابت کنید که نیستید

من نگفتم شما راه حل ارائه دادی!
بلکه دقیقاً گفتم شما دو تا حالت رو مطرح کردی!

در مرود ناموس حرفتون رو قبول ندارم.
معمولاً زنها نمیگن مردها ناموسمونن! و همینطور نگران نیستند که مردها توی ورزشگاه فحش بشنوند یا نه!

هروقت زنان به مردان گفتند که به دلیل وضعیت نا مناسب فرهنگی اجازه نمیدهند مردان به استادیوم بروند، اونوقت حرف شما درسته و این مساله دو طرفه میشه!

منظورتون رو از ساکت موندن در صورت بی احترامی به برادرم نمیفهمم!
یعنی اگر در استادیوم کلمات نا مناسب زده میشه باید جلوی رفتن برادرم به استادیوم رو بگیرم؟
یا اگر کسی به برادرم بی احترامی کنه باید باهاش دعوا کنم؟ منظورتون دقیقاً چیه؟

بله من هم موافقم که انسانها مالک هم نیستند! و به همین دلیل کاملاً ناخوشاینده که بگیم "مردم ناموسشون رو از سر راه نیاوردن"!

رابطه انسانی و احساس وظیفه؟ ربط این مساله با ناموس چیه؟
یک زن ممکنه در شرایط و موقعیت های مختلف زندگیش مورد بی احترامی قرار بگیره و مطمئن باشید در همه این شرایط برادری درکنارش نیست که ازش حمایت کنه!

این رابطه انسانی که شما ازش صحبت میکنی فقط منجر به محدود کردن زنان شده!
احساس وظیفه در مورد چی؟
در مورد اینکه مواظب باشی کسه به ناموستون حرفی نزنه؟ شما میتونی همه جا مواظب باشی کسی به خواهرتون بی احترامی نکنه؟

از نظر من این ایرادها بچه گانه نیست!
این ایرادها واقعاً معضل فرهنگیه!
اینکه به زن به عنوان ناموسی نگاه بشه که باید حفاظت بشه و نه انسانی که ازادی هایی داره!

و اما اینکه لفظ گیس بریده رو برای چی استفاده کردم:

این قسمتی از جواب شما به ارچی است
وقتی خانومی (به قول خودت) خودشو آماده جو ورزشگاه (!!!) کرده مشکلش چیه که چهار نفرم تو خیابون واسش جو ورزشگاهی درس کنن؟

میدونید برداشت من از این حرف چیه؟

زنی که پاشو میذاره توی ورزشگاه ( خودشو اماده کرده) حقشه (یا شاید خودش میخواد) که فحش هم بشنوه!

این منظور شما نبود؟ اگر نه پس منظورتون چی بود؟

یعنی زنی که میخواد بره ورزشگاه حتماً خودش برای خودش ارزش قایل نیست؟ حتماً ناراحت نمیشه که حرف نامربوط بشنوه؟

خوب به این زنها در فرهنگ ما میگن گیس بریده!
همونطور که اگه من توی خیابان جواب هر کسی رو که بهم متلک بگه بدم میشم دختر بیحیا (گیس بریده)

میرسیم به بحث فمینیست بودن من!

شما فمینیست بودن رو چی تعریف میکنید؟

ایا فمینیستها بیمار روانی هستند که به روان پزشک نیاز دارند؟

بگذارید جواب شما رو بر اساس تعریف خودم از فمینیسم بدم:
اگر فمینیسم رو اینجوری تعریف کنیم : تلاش برای احقاق حقوق از دست رفته زنان در تمامی زمینه ها و تحصیل شرایط برابر و مساوی با مردان در تمامی حوزه ها و اصلاح فرهنگ جوامع به عنوان راهکار اصلی با استفاده از روش هایی نظیر بحث و گفتگو و اعتراض های ارام و مسالمت امیز .

بله در این صورت من فمینیست هستم!

بهتر نیست به جای توهین به هم و بیان اینکه من به روانپزشک نیاز دارم (البته احتمالاً فرض شما این بوده که من فمینیست نیستم) منطقی تر بحث کنیم؟

نظر شما اینه که اول باید اصلاح فرهنگی انجام بشه (چون مردم ناموسشون رو از سر راه نیاوردن)

نظر من اینه که اصلاح فرهنگی بدون حضور زنان( ناموس سابق) در عرصه های مربوطه (استادیم، پالایشگاه، محل کار، محل تحصیل و ... ) کار عبث و بی نتیجه ای خواهد بود!

هرگز نمیتوان مردان رو مجبور کرد در یک محیط مردانه از رفتارهای مردانه دست بکشند!

شاید باز هم این مثال رو بچه گانه بدونید:

دانشگاه های ازاد با احداث واحد های دانشگاهی خودشون در شهرهای کوچک و محروم اهداف ثانویه ای رو دنبال میکردند!
اصلاح فرهنگ جوامع به شدت سنتی در اون مناطق!
مناطقی که در اونها درس خوندن زن تقریباً تابو محسوب میشد!
اصلاح فرهنگ این مناطق بدون حضور دانشگاه ها شاید سالها بدون نتیجه ادامه میافت ولی با حضور دانشجویان و دانشگاه ها این اصلاح با سرعت و کیفیت بیشتری انجام شد و هم اکنون هم در حال انجام شدن است.

مثال استادیوم هم دقیقاً مشابه با این وضعیته!
بدون حضور زنان در استادیوم هرگز شرایط بهتر نمیشه!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
با این جوی که توی استادیومها وجود داره(فحش های آنچنانی ، دعوا ، زیر دست و پا له شدن ،نا امن اتوبوس ها در بیشتر بازیهایی که طرفداران تعصبی داره) بهتره اول فرهنگ رفتن به استادیوم رو بیاموزیم بعد به فکر جنسیت باشیم.مشکل خیلی پیچیده تر از اینهاست!

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوستان مثل اينكه باز بحث داره جنجالي ميشه :warn:
من خودم زياد استاديوم نميرم .. از شلوغيش خوشم نمياد اما بعضي وقتا ميرم.

آخرين بار كه رفتم بازي قهرماني پرسپوليس بود :victory:
خب ميدونيد .. من معتقدم تو اين جامعه اي كه جايي نداريم واسه تخليه هيجان، استاديوم جاي خوبيه واسه اين كار!
البته اينكه ميگن جو استاديوم خيلي زننده و وحشتناك و بي فرهنگيه رو قبول ندارم، اصلا

فقط بعضي فحشاي ركيك وجود داره توش

و صد درصد با خانم زارع موافقم كه ورود خانمها به استاديوم اين فحشا رو محو ميكنه.
بذاريد يه مثال بزنم (يه خاطره)

فصلي كه فيروز كريمي مربي استقلال بود، بازي استقلال - برق رفتيم استاديوم
البته بين هواداراي پرسپوليس واسه تشويق برقيا
كم فحش ميدادن اما خب ميدادن فحشا رو ديگه :smoke:
كسي هم حرفي نميزد
اما يه دفه يكي از بچه ها بلند شد و جو داد و همه شروع كردن به گفتن جمله فيروز شبه دلقك!
سربازا سريع موضع گرفتن و چنان چشم غره اي رفتن كه هه ترسيدن.
5 دقیقه بعد اومدن و اون پسر رو با خودشون بردن !! جالبه هیچ کس شعار معروف ولش کن، ولش کن رو هوار نزد!
خب فیروز کریمی سرهنگه و شوخی نمیشه باش کرد .. البته اون پسر اواسط نیمه 2 برگشت.

اینو گفتم که بدونید جو استادیوم رو به راحتی آب خوردن میشه کنترل کرد. خود پسرا هم وقتی ببینن خواهر خودشون تو استادیومه، نه فحش میدن، نه میذارن کسی فحش بده.
اینو مطمئن باشید.

در مورد اختلاط و بحثايي كه در مورد ورود و خروجشون ميشه هم ميشه كنترل كرد جريانو.

آخرین ویرایش:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلاً یه پیشنهاد!

بلیط ها خانوادگی فروخته بشه! یعنی یک خانواده به همراه مادر و دختر و ... به استادیوم بیان! اینطوری خوب اقایون رفتارشون رو اصلاح میکنند!

از همه اینها گذشته! اون افرادی که توی استادیومها رفتار نامناسبی دارند مگر کی هستند؟ همین برادر و پدر و همسر هایی هستند که توی جامعه ما زندگی میکنند و حتماً این رفتارها رو جلوی خانواده هاشون یا هر زن دیگه ای ندارند و انجام نمیدهند!

بنابراین به صرف حضور زنها حجم بالایی از این رفتار ها اصلاح میشه! اونهایی هم که جلوی خانمها همچنین این رفتار ها رو دارند (هر جای دیگه ای هم همین رفتار ها رو دارند) واگذارشون کنید به ماموران استادیوم !

archi_arch

مدیر بازنشسته
خلایق هرچه لایق...

خب پس میگی بذاریم جفتشم انجام بشه؟
شرمنده من مسوول رگ غیرت ...
وقتی خانومی (به قول خودت) خودشو آماده جو ورزشگاه (!!!) کرده مشکلش چیه که چهار نفرم تو خیابون واسش جو ورزشگاهی درس کنن؟
اتفاقا چون لیاقت خانمها بیشتر از اینهاست گفتم!

ببینید تمام حرف من این بود که میگم این ناموس داری نیست! اگه بحث ناموسه باید بقیه جاها هم رعایت شه که نمیشه! پس این به خاطر غیرت و مردونگی و ... نیست! مشکل از جای دیگه است!
مشکل از خودخواهی مردها و جو مردسالاریه که همیشه میخوان زنها محروم بشن تا مردها راحتتر باشن و این تبعیض حفظ بشه! جو مردسالاری که دولتمردها با تمام وجود دارن نگهش میدارن و به بهونه های مختلف مثل همین بحث محرومیت زنها تو رفتن به استادیوم! نمیخوان بذارن تغییر کنه!!

= nAviD =

عضو جدید
اتفاقا چون لیاقت خانمها بیشتر از اینهاست گفتم!

ببینید تمام حرف من این بود که میگم این ناموس داری نیست! اگه بحث ناموسه باید بقیه جاها هم رعایت شه که نمیشه! پس این به خاطر غیرت و مردونگی و ... نیست! مشکل از جای دیگه است!
مشکل از خودخواهی مردها و جو مردسالاریه که همیشه میخوان زنها محروم بشن تا مردها راحتتر باشن و این تبعیض حفظ بشه! جو مردسالاری که دولتمردها با تمام وجود دارن نگهش میدارن و به بهونه های مختلف مثل همین بحث محرومیت زنها تو رفتن به استادیوم! نمیخوان بذارن تغییر کنه!!

شاید مرد سالاری باشه ولی من اینجور فکر نمی کنم
ارتجاع سیاه در طول این مدت دیگه متوجه شده که اگه روزی اسیبی جدی بر ان وارد شود مطمئنا یک پایش از طرف زنان همیشه محروم بوده
اونا می خوان با این کار و امثال اون (لایحه حمایت از خانواده) دهن کجی به زنا کنند و از همه مهمتر اونا تا اونجا که امکان داره از صحنه اجتماع محو کنه

آخرین ویرایش:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید مرد سالاری باشه ولی من اینجور فکر نمی کنم
ارتجاع سیاه در طول این مدت دیگه متوجه شده که اگه روزی اسیبی جدی بر ان وارد شود مطمئنا یک پایش از طرف زنان همیشه محروم بوده
اونا می خوان با این کار و امثال اون (لایحه حمایت از خانواده) دهن کجی به زنا کنند و از همه مهمتر اونا تا اونجا که امکان داره از صحنه اجتماع محو کنه

نوید جان جامعه داره به سمتی میره که نه تنها نمیشه زنها رو از صحنه اجتماع حذف کرد بلکه مطمئنا روز به روز شاهد حضور گسترده تر اونها تو اجتماع هستیم.
اگه 16 سال دیگه یک زن کاندیدای ریاست جمهوری ایران شد نباید زیاد تعجب کرد.

من یه بار تو یک استادیوم شاهد حضور گسترده زنها بودم (به صورت مختلط)
هیچ اتفاقی هم نیفتاد.
مطمئن باشید تو آزادی هم اتفاقی نمیفته.
فقط باید شرایط مهیا بشه :cowboy:

آخرین ویرایش:

yahook

عضو جدید
نه مرد و نه زن

نه مرد و نه زن

اصلا می شه بگید چرا باید مردم وقت و پولشون رو این جور جاها خرج کنند

بشر یعنی زیاده روی کردن در هر چیزی .

ریئس جمهور توی هر شهری که می ره یه ورزشگاه برای بانوان و یکی برای برادران می زنه یکی نیست بکه برای چی ؟

خیلی راحت می شد به جای این که بیان برای علافی مردم ورزشگاه بزنند برای اونها کاری دست و پا کنند و جامعه را به سوری پیشرفت بگشن

ورزش جایگاه خاصی داره ولی خیلی وقت است که از معنی واقعیش دور شده من پسری رو دیدم که به خاطر باختن تیمش 2 روز در بیمارستان بستری بود چرا ؟ ( پسر عموم )

خیلی راحت می شد این دیوانگی رو که بیشتر برای علافی است به عشق و محبت تبدیل کرد و با خانواده تقسیم کرد چرا مثلا دو ساعت تو خونه کسی نباید حرف بزنه چون داره فوتبال پخش می شه ؟

اصلا ببینم ورزش یعنی فوتبال ؟ شنا ، اسب سواری ، تیر اندازی ، کوه نوردی ، گردش در جنگل ، و.... ورزش نیستن ؟

من کلا با فوتبالی که داریم مخالف هستم حالا چه برسه بگم که زنها هم برن استادیوم و حرفهای رگیک و بد و بیراه بشنوند ! جایگاه زن فراتر از این است که وقت خودشان را این جور جاها بگذرونند !

زن هر چی باشه دختر ، خواهر ، زن ، و از همه مهمتر یک روزی مادر می شه چرا ارزشش رو پایین بیاریم ( بیاره ) .

اگر در زندگانی زن نباشد
چراغ زندگی روشن نباشد
بلی زن مرد را آب حیاتست
الیهی خانه ئی بی زن نباشد

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا می شه بگید چرا باید مردم وقت و پولشون رو این جور جاها خرج کنند

بشر یعنی زیاده روی کردن در هر چیزی .

ریئس جمهور توی هر شهری که می ره یه ورزشگاه برای بانوان و یکی برای برادران می زنه یکی نیست بکه برای چی ؟

خیلی راحت می شد به جای این که بیان برای علافی مردم ورزشگاه بزنند برای اونها کاری دست و پا کنند و جامعه را به سوری پیشرفت بگشن

ورزش جایگاه خاصی داره ولی خیلی وقت است که از معنی واقعیش دور شده من پسری رو دیدم که به خاطر باختن تیمش 2 روز در بیمارستان بستری بود چرا ؟ ( پسر عموم )

خیلی راحت می شد این دیوانگی رو که بیشتر برای علافی است به عشق و محبت تبدیل کرد و با خانواده تقسیم کرد چرا مثلا دو ساعت تو خونه کسی نباید حرف بزنه چون داره فوتبال پخش می شه ؟

اصلا ببینم ورزش یعنی فوتبال ؟ شنا ، اسب سواری ، تیر اندازی ، کوه نوردی ، گردش در جنگل ، و.... ورزش نیستن ؟

من کلا با فوتبالی که داریم مخالف هستم حالا چه برسه بگم که زنها هم برن استادیوم و حرفهای رگیک و بد و بیراه بشنوند ! جایگاه زن فراتر از این است که وقت خودشان را این جور جاها بگذرونند !

زن هر چی باشه دختر ، خواهر ، زن ، و از همه مهمتر یک روزی مادر می شه چرا ارزشش رو پایین بیاریم ( بیاره ) .

WwowW ..
چه نظر جالبی.

ورزش تفریحه عزیز من. نمیشه که بگی ورزش اشتباهه. بعدش هم کسی نگفت حضور زنها در استادیوم فوتبال. گفتیم حضور زن در استادیوم ورزشی (همون شنا، اسب سواری و ... که گفتی)

در ضمن ..
ارزش زن فقط به مادر شدنشه؟
مامان منم فوتبال رو دوست داره! تکلیف مادرا چی میشه اونوقت؟

• Like
واکنش ها: r2fm

yahook

عضو جدید
نه برداشت اشتباه نکنید دوست من !!

نه برداشت اشتباه نکنید دوست من !!

ورزش تفریحه عزیز من
تفریحی که از حد بگذره که تفریح نیست دوست من !

نمیشه که بگی ورزش اشتباهه
من نگفتم که ورزش اشتباه است ولی ورزشی که در جامعه ما است از جایگاه اصلیش خیلی خیلی دور شده بعضی وقت ها ورزشهای ما سیاسی می شه بعضی وقت ها حیله گری . خلاصه از معنی واقعیش و از جوانمردی کاملا دور است

بعدش هم کسی نگفت حضور زنها در استادیوم فوتبال
مگه توی این مملکت مردم استادیوم دیگه ای رو جز فوتبال می شناسن ! بعضی از ورزشها کلا خیلی خیلی کم رنگ شدن و بعضی ها مانند فوتبال کلا کازب و دروغ .

گفتیم حضور زن در استادیوم ورزشی (همون شنا، اسب سواری و ... که گفتی)
ببینم چند درصد از مردهای ایرانی حاضر هستن که زنهاشون بره استادیوم و حرفهای آنچنانی بشنوه و بعد بیاد خونه !؟!؟!؟
استادیوم های ما که استادیوم نیستن خرابگده ای بیش نیستن . میریم بازیکن خارجی می آریم بعد اون بازیکن خارجی هنگام بازی درست از وسط زمین بازی می ره کنار دیوار شروع به ... کاری می کنه بعد تازه داریم ازش هم همایت می کنیم که توپ خورده بوده نتونسته خودش رو کنترل کنه و .... واقعا که آیا شما حاضر هستید که زن و خواهر و مادر شما در چنین جایی که فرهنگ زیر پا گذاشته شده است حضور داشته باشن ؟!؟!

ارزش زن فقط به مادر شدنشه؟
چطوره که در ماه محرم همه دم از حضرت زینب و نجابت و این چیزها حرف می زنند و در ماههای دیگه دارن ارزش همان زن ها رو لکد مال می کنند ؟

مامان منم فوتبال رو دوست داره! تکلیف مادرا چی میشه اونوقت؟
ببینید من نگفتم که باید جلوی این کار گرفته بشه و یا این کار بد است هر کس آزاد ( نه در معنی ایرانی ) است که هر کاری که به دیگران آزار نرساند را انجام دهد ولی ورزشگاههای ما که ... واویلاست

من نه دارم از حقوق کسی دفاع می کنم و نه دوست دارم که برم بالای منبر ولی اگر هر کس ارزش و مقام خودش رو خودش حفظ کنه به نظر من خیلی بهتر می شه واقعا که ارزش پدری و مادری از تمام مقام های جهانی والاتر است پس چرا باید زیر سوالش ببریم ؟

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینم چند درصد از مردهای ایرانی حاضر هستن که زنهاشون بره استادیوم و حرفهای آنچنانی بشنوه و بعد بیاد خونه !؟!؟!؟
استادیوم های ما که استادیوم نیستن خرابگده ای بیش نیستن . میریم بازیکن خارجی می آریم بعد اون بازیکن خارجی هنگام بازی درست از وسط زمین بازی می ره کنار دیوار شروع به ... کاری می کنه بعد تازه داریم ازش هم همایت می کنیم که توپ خورده بوده نتونسته خودش رو کنترل کنه و .... واقعا که آیا شما حاضر هستید که زن و خواهر و مادر شما در چنین جایی که فرهنگ زیر پا گذاشته شده است حضور داشته باشن ؟!؟!

دوست من، نظرت محترمه واسه من
خب من تقریبا باهات مخالفم و دلیلش هم اینه که معتقدم زن و مرد تفاوتی با هم ندارند. زن هم باید در اجتماع حاضر باشه تا آبدیده و پخته بشه.
من با گذاشتن زن تو صندوق کاملا مخالفم !!

نمیشه بگی چون توی اتوبوی ممکنه دعوا بشه و حرفای رکیک رد و بدل بشه پس زن تو اتوبوس نره. توی دانشگاه به بهانه ی گرفتن جزوه باب دوستی با دخترا باز میشه پس دانشگاه نره. توی استادیوم ...

دقت کن ...
اون اوایل که مدارس دخترانه داشت تواین مملکت افتتاح میشد، یک سری با زدن همین حرفهایی که شما دار میزنی دختران رو از تحصیل منع میکردند!
این فاجعه است دوست من.
اصلا با شما موافق نیستم چون مطمئنم با حضور زنان همین فحشهایی که شما ازش برائت میجویید حذف میشن.

اگر هم حذف نشوند انتخاب با خود دختران است که بروند یا نروند.
قبول نداری؟

yahook

عضو جدید
باز هم برداشت اشتباه

باز هم برداشت اشتباه

خب من تقریبا باهات مخالفم و دلیلش هم اینه که معتقدم زن و مرد تفاوتی با هم ندارند. زن هم باید در اجتماع حاضر باشه تا آبدیده و پخته بشه.
من با گذاشتن زن تو صندوق کاملا مخالفم !!
نمی دونم شما با کدام حرف من ساز ناسازگاری می زنید ببینید من نگفتم که زن ها رو باید توی صندوق نگه داریم هر کس که بتونه از مغزش استفاده کنه آزاد است و همین مورد باعث می شه که مثلا اگر یک زنی احساس کرد که می تونه رئیس جمهور بشه من مخالفش نیستم که هیچ اولین رای رو هم من بهش می دم

نمیشه بگی چون توی اتوبوی ممکنه دعوا بشه و حرفای رکیک رد و بدل بشه پس زن تو اتوبوس نره. توی دانشگاه به بهانه ی گرفتن جزوه باب دوستی با دخترا باز میشه پس دانشگاه نره. توی استادیوم ...
بحث سر این است " زنان در استادیوم ورزشی " من میگم حالا چرا دارید مانند دیگران اول اقدام می کنید بعد فکر ؟!؟!؟!
بیشتر مسئولان اول کار رو انجام می دن بعد بهش فکر می کنند و میگن بد بوده و یا خوب !؟
من می گم شما اول زمینه سازی کن شما اول ورزش به معنای واقعیش بیان کن شما جایگاه ورزش رو نشان بده به خودی خود تمام مشکلات حل می شه
چه مشکلی هست که مثلا زنها نتونن برن مسابقات مردها را ببینید و یا برعکس ؟

همین مسابقات شنای بانوان رو اگه در نظر بگیری گاه گاهی می شنوی که فیلم فلان مسابقه بانوان اومده بیرون و تمام مردها حالا چه اونهایی که متاهل هستن و چه اونهایی که مجرد همه دربه در دنبال این فیلم هستن حالا به نظر شما برای چی ؟ چه چیزی توی فیلم می تونند ببینید که توی زن و خواهر و مادر خود نمی تونند ببینید آیا این درست است ؟

اون اوایل که مدارس دخترانه داشت تواین مملکت افتتاح میشد، یک سری با زدن همین حرفهایی که شما دار میزنی دختران رو از تحصیل منع میکردند! این فاجعه است دوست من.
در همه حال هم انسان خوب و با فرهنگ داریم هم انسان های بی فرهنگ و بی درک و فهم و بی شعور ولی این دلیل نمی شه که به خاطر یک آدم بی فرهنگ جلوی یک کاری رو گرفت یا مثلا به جای یک آدم عوضی خانم ها رو از خیلی خیلی چیزها محروم کنیم و یا برعکس نمی شه که به خاطر یک خانم بی فرهنگ که می خواد چشم چرونی کنه مرد ها رو از خیلی چیزها محروم کرد ؟

من زمان دانشجویی یک خونه گرفته بودم که وقتی از دانشگاه می رفتیم خونه چهار تا راه داشتیم داخل سه تا راه اول مدرسه راهنمایی و دبیرستان دخترانه بود ولی راه سرم خیلی دور بود یعنی باید با تاکسی دو برابر راه رو می رفتی بعد دوباره نصف راه رو به طرف خونه برمی گشتی به خدا اینقدر این کلانتری به ما گیر داد که دیگه گفر ما رو در آورده بودن ما نتونستیم به اونها بفهمونیم که بابا ما داریم می ریم خونه به کسی کاری نداریم اونها گیر داده بودن که چرا دارید از جلو مدرسه دخترانه رد می شید !@!

اصلا با شما موافق نیستم چون مطمئنم با حضور زنان همین فحشهایی که شما ازش برائت میجویید حذف میشن.
نه نه اصلا قضیه این طور نیست در همین حالت عادی هم اگر دختری در خیابان باشه پسرهایی که با دختردیگه و یا خواهر و مادر و ... خودشان هستن چیزی باز این دختره نمی کنن ولی اونی که تنهاست و یا با دوستان خودش است بدون چون و چرا یه تیکه ای حتما می اندازه حالا شما قضاوت کن که در استادیوم هم یکی با نامزدش یکی با خواهرش یکی با مادرش رفتن مسابقه رو ببینند حالا عده ای از مردان و یا پسران رو که اگه با خانواده خود می آمدند فرهنگ خودشان را حفظ می کردند ولی حالا که این طور نیست یک حرفهایی بزنند اون موقع شما چه عکس العملی باید نشان بدید آیا باید خودتان قانون رو اجرا کنید یا نه باید مسئولان اقدام کنند

اگر هم حذف نشوند انتخاب با خود دختران است که بروند یا نروند.
قبول نداری؟
خوب این که مشخص است انتخاب هر کس با خودش است

فقط من این رو می گم که بابا تا کی باید اول عملی رو انجام بدیم بعد بشینیم به عاقبتش فکر کنیم هان تا کی ؟ بیایید خودمان را طوری اصلاح کنیم که همیشه اول به کار خود فکر کنیم بعد به آن اقدام کنیم .

هیچ می دونستید چاپگر لیزری رو خانم ها اختراع کردن ! من خیلی خوشحال هستم که خانم ها پا به پای آقایون و شاید هم بهتر و کمتر و بیشتر از آنها دارن فعالیت می کنند ولی باید اول زیربنای جامعه اصلاح بشه

وقتی آگهی استخدام رو نگاه می کنی می بینی فقط خانم استخدام می کنند وقتی می ری حقوقش رو می پرسی می بینی یک خانم با ماهی 100 تومان داره کار یک آقا رو که همان کار را با 250 تومان انجام می ده را انجام می ده خوب شما اگر واقعا می گید تبعیض نیست پس این چی هست ؟

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی
خب حرفات الان بهتر شد :gol:

اما عزیز من .. ما هم نیومدیم در استادیوم رو باز کنیم بگیم خاما بفرمایید داخل که :cowboy:
داریم در موردش بحث میکنیم. همین بحث مقدمه ای میشه بر فرهنگ سازی;)

در هر صورت من از پست آخرت این برداشت رو میکنم که اگه فرهنگ سازی بشه با ورود خانمها مخالفتی نداری.

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
حضور خانوادگی در استادیوم ها جلوی شلوغ کاری عده ای تماشاگر نما ها رو می گیره .به هر حال با حضور زنان بیشتر جوانب ادب رو رعایت خواهند کرد .
حالا همین که ما موافق باشیم یا نباشیم دارن راهمون می دن ؟
سرو کله هم رو خونین و مالین نکنیم بهتره ما واسه حق رای درست حسابی بساط بل بشو داریم چه برسه به حقوق زنان .

elma

عضو جدید
به نظر من این حق اوناست که بتونن در این مکانها راحت شرکت کنن اما در هر اجتماع و در هر مکانی باید اول فرهنگ استفاده از اونجا به شکل صحیح پیاده سازی بشه
خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه ی مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته حسرت نخورم و مردنی که بر بیهودگی اش سوگوار نباشم
"دکتر شریعتی"

آخرین ویرایش:

e-eng

عضو جدید
به نظرم نبایدی در هیچ جا لازم نیست برچسب زده بشه...
این عقل مردم که باید و نباید تعیین میکنه.
آیا خانومی دوست داره بره استادیوم؟...یکی دوست داره و یکی دیگه نه.
یکی به فوتبال و فوتبالیستها علاقه داره و یکی نه/نداره.

اجبار به دور از تمدنه!

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه
میدونی چرا
به هزار دلیل قانع کننده
1چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:w05:
2چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:w05:
3چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:evil:
4چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:exclaim:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

1000- و در آخر دلیل هزاروم چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:wallbash::redcard:

• Like

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم اول باید فرهنگ سازی کامل باشه وگرنه اصلا چرا باید مخالفت وجود داشته باشه... اونایی که فوتبالین چه مرد چه زن دیدن بازی از نزدیک و تو استادیوم خیلی براشون جالب تره تا پشت تلوزیون
آدما باید این آزادی رو داشته باشن که تفریحشون رو خودشون انتخاب کنن

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه
میدونی چرا
به هزار دلیل قانع کننده
1چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:w05:
2چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:w05:
3چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:evil:
4چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:exclaim:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

1000- و در آخر دلیل هزاروم چونکه ما از اول اینجوری نبودیم:wallbash::redcard:

یعنی چی اونوقت؟
چه جوری نبودیم؟ الان چه جوری شدیم؟

• Like

e-eng

عضو جدید
یکی از آقایون حرف جالبی زد...
شما حاضری مادر و خواهرت بره استادیوم؟

جالب بود.
هر کسی برای خودش موجودیتی داره!..حرفه من این که اصلا چرا باید چیزی رو ممنوع کنیم؟چرا به شعور هم توهین کنیم؟
به کسی بگیم رفتن شما به این مکان ممنوعه به خاطر این که شما جنست زنه!
حالا به هر دلیلی!...
که خارجیا در بیان در مورد استادیومهای ما بگن یه مشت سیبیلو که فقط داد میزنن!خنده داره نه؟موافقم!

من شخصا علاقه ای به فوتبال ندارم....ولی خوشمم نمیاد کسی برام باید نبایدی تعیین کنه.این توهین به منه..........................

mahtabi

مدیر بازنشسته
نظر من

نظر من

سلام دوستان
در نظر سنجی شرکت کنید و بگید دلیلتون واسه نظرتون چیه!

اصلا زنان حق دارند در استادیومها حضور داشته باشند؟
حضورشون باعث نشاط و شادابی میشه یا فساد و بد هنجاری؟

خب دوستان، لازم به توضیح اضافه نیست اما:

به کسی توهین نکنید

به قوانین هم احترام بذارید

منتظر نظراتتون هستیم :cowboy:
با سلام:
1.اینکه خیلی لطف کردین که بهم گفتین.
2.امیدوارم توی تالار خودمون هم حضورتون رو شاهد باشیم.
3.والا قبل از هر حرفی باید دید حق چی معنی میده!اول اینکه هر حقی که یه آقا داره از دید من یه خانوم هم داره پس خودم در کل با این مطلب موافقم که بیان و حضور داشته باشن چون دلیلی بر حق نداشتن نیست.
اما ،خودم هیچ وقت اینکار رو نمیکنم چرا که فکر میکنم آقایون خودشون بهتر میدونن که متاسفانه ورزشگاه های ما شده جای سرگرمی بعضی افرادی که بحث راجع بهشون در شان این تاپیک نیست.
اما باید اینکه خانوم ها برن یا نرن، آزاد باشه و اختیار با خود اون خانوم باشه نه اینکه به اجبار بهش بگن چکار کنه ...
ولی یه حرفم هست بد نیست ببینیمم که کجا داریم زندگی میکنیم و قوانین حاکم برش چجور سایه انداختن.

امیدوارم که تاپیکتون راه بجایی ببره.
با احترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از آقایون حرف جالبی زد...

جالب بود.
هر کسی برای خودش موجودیتی داره!..حرفه من این که اصلا چرا باید چیزی رو ممنوع کنیم؟چرا به شعور هم توهین کنیم؟
به کسی بگیم رفتن شما به این مکان ممنوعه به خاطر این که شما جنست زنه!
حالا به هر دلیلی!...
که خارجیا در بیان در مورد استادیومهای ما بگن یه مشت سیبیلو که فقط داد میزنن!خنده داره نه؟موافقم!

من شخصا علاقه ای به فوتبال ندارم....ولی خوشمم نمیاد کسی برام باید نبایدی تعیین کنه.این توهین به منه..........................

دقیقا ...
نمیدونم چرا بعضیا میخوان واسه مادر یا خواهرشون تعیین تکلیف کنند!
خب اگه احساس کنند که مکان جالبی نیست، نمیرن

این که درکش سخت نیست

afa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا موافق نیستم ، اصلا چه معنی میده . همین رو کم داشتیم که خانوما پاشون به استادیوم باز بشه !
من از هر چی ورزشه به خصوص فوتبال بدم میاد.

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی اونوقت؟
چه جوری نبودیم؟ الان چه جوری شدیم؟

یعنی اینکه اگر کشورای اروپاییو می بینید که زنا میان تو ورزشگاه علتش اینه که از اول اینجوری بودند:mad:
ولی کافیه یه روز دختر پسر ها همه برن ورزشگاه آزادی به اخبار زیر توجه کنید:eek:
با سلام بازی ببین قندشکن تهران با ماست سازی بابل:surprised:
منظورم اینه که برای هربازی میرن ورزشگاه خیلی خوبه خیلی:smile:
بازی شروع میشه تماشاگران همه مشغول تشویق نیستند تو ورزشگاه فقط صدای هیس هیس میاد:w24::redcard:
گل اول دخترارو جو میگی .......//././././.:w06:
گل مساوی پسرا جو میگیره>.././././././.:w42::w40:
گل برتری قندشکن همه تریپ loveبر میدارن بعدش.....:w42::w42::w42::w42::w42:........آره
موقع برگشتن دعوا دعوا :w13:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی اینکه اگر کشورای اروپاییو می بینید که زنا میان تو ورزشگاه علتش اینه که از اول اینجوری بودند:mad:
ولی کافیه یه روز دختر پسر ها همه برن ورزشگاه آزادی به اخبار زیر توجه کنید:eek:
با سلام بازی ببین قندشکن تهران با ماست سازی بابل:surprised:
منظورم اینه که برای هربازی میرن ورزشگاه خیلی خوبه خیلی:smile:
بازی شروع میشه تماشاگران همه مشغول تشویق نیستند تو ورزشگاه فقط صدای هیس هیس میاد:w24::redcard:
گل اول دخترارو جو میگی .......//././././.:w06:
گل مساوی پسرا جو میگیره>.././././././.:w42::w40:
گل برتری قندشکن همه تریپ loveبر میدارن بعدش.....:w42::w42::w42::w42::w42:........آره
موقع برگشتن دعوا دعوا :w13:

خب، اینم نظریه دیگه :cowboy: