سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

samira007

عضو جدید
سلام.
من پروژه پایگاه داده دارم وبایدبرای قسمتی از یک شرکت ،اداره،بیمارستان،دانشگاه وکتابخانه......برنامه بنویسم به نظرشما کجابرم که هم کارم خیلی سنگین نباشه هم یک محل بکرباشه؟اگه یه اسم قشنگ واسه گروهمون به ذهنتون میرسه هم بم بگید.ممنون;)

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من اطلاعاتی در مورد MIS می خواستم ، خوشحال می شم کمکم کنید.

سلام.اگه منظورتون "سیستم های اطلاعاتی مدیریتی"(Management Information System) باشه، پروژه ترم قبل من همین بود. چند تا مقاله از science directهم در مورد شاخه های مختلفش دارم. یه پاور پوینت هم خودم درست کردم. اگه بخوای می تونم بذارم همین جا.
در ضمن اگه تو اینترنت بگردی مطالب فارسی هم وجود داره. من حتی یه کتاب هم به این اسم تو کتابخونه دیدم.

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام.
من پروژه پایگاه داده دارم وبایدبرای قسمتی از یک شرکت ،اداره،بیمارستان،دانشگاه وکتابخانه......برنامه بنویسم به نظرشما کجابرم که هم کارم خیلی سنگین نباشه هم یک محل بکرباشه؟اگه یه اسم قشنگ واسه گروهمون به ذهنتون میرسه هم بم بگید.ممنون;)

کتابخونه راحتره، ولی بکر نیست.
اسم گروهتون رو هم بنظر من بزار پرچم;)
چون پرچم نماد متغییر های بولین هست، متغییر های دوحالته! درست یا غلط! صفر یا یک!
این اساس کامپیوتره

dansh azad

عضو جدید
سوال

سوال

دستور cmd را اجرا مي كنم يه محيطي شبيهdos باز ميشه علتش چي ؟

dansh azad

عضو جدید
تشكر

تشكر

:gol::gol:با تشكر از جواب هاي مفيد تون علمتون زياد، دلتون شاد ويك آسمان پر ازستاره وبا قشنگ ترين آرزوها با يك سبد گل نرگس تقديم شما باد .سر بلند باشيد .:gol::gol:

کربلایی

مدیر بازنشسته
دستور cmd را اجرا مي كنم يه محيطي شبيهdos باز ميشه علتش چي ؟

:surprised::surprised::surprised:

خب
بخشید، سلام
خی cmd کارش همینه، یه خط فرملن در محیطی که گفتی میاد که میتونی دستورات داس رو توش اجرا کنی + یه سری کارای دیگه:gol:

ضمنا لطفا پست تکراری ندید! دو بار تشکر کرده بودید:heart:

samira007

عضو جدید
لطفا کمکمکککککککککککک0000کنید
سلام
من پروژه پایگاه داده دارم وبایدبرای قسمتی از یک شرکت ،اداره،بیمارستان،دانشگاه وکتابخانه......برنامه بنویسم به نظرشما کجابرم که هم کارم خیلی سنگین نباشه هم یک محل بکرباشه؟اگه یه اسم قشنگ واسه گروهمون به ذهنتون میرسه هم بم بگید.ممنون:(

anahita shams

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا کمکمکککککککککککک0000کنید
سلام
من پروژه پایگاه داده دارم وبایدبرای قسمتی از یک شرکت ،اداره،بیمارستان،دانشگاه وکتابخانه......برنامه بنویسم به نظرشما کجابرم که هم کارم خیلی سنگین نباشه هم یک محل بکرباشه؟اگه یه اسم قشنگ واسه گروهمون به ذهنتون میرسه هم بم بگید.ممنون:(

سمیرا جان زکریا جوابتو داده که .دیدیش؟؟؟؟

dansh azad

عضو جدید
فايل ريكاور ماي فايل را كه از دانلود بزار دانلود مي كنم اجرا نمي شه ؟ خطا مي ده كه اول يك بك اپ از setup بگيرم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با استفاده از دستورcmd مي خواهم ip كامپيوتر را عوض كنم .

با Command Prompt تا اونجا که من می دونم می شه IP تون رو بفهمید و IP دیگارن اگه خواستین (برای پیدا کردن IP , subnet mask , default gateway خودتون توی CMD وارد کنید : ipconfig /all
برای استفاده از IP مجازی باید اول توی IP Range سرویس دهندتون(IP Range قسمت اول سمت چپ IP رو نگاه کنید , بقیه قسمت ها رو ثابت در نظر بگیرید , از صفر تا 255 میشه IP Range سروی دهندتون) یکی رو انتخاب کنید و بهش Ping کنید اگه که Reply back ی که داد Time out شد یعنی در حال حاضر کسی ازش استفاده نمی کنه و اون وقت می تونید برید داخل Network connections و در قسمت general > برید داخل Properties مربوط به TCP/IP
بعد از اون قسمت Use the following ip address رو فعال کنید و اطلاعاتی رو که قبلا از طریق Ping و Ipconfig بدست آوردید رو مطابقا وارد کنید

موفق باشید

iran_it

عضو جدید
با سلام به همه دوستان گلم
به کمکتون نیاز دارم. دیروز تو google منابع ارشد رو search کردم که بیشتر به این کتابا رسیدم. نظرتون راجع به این کتابا چیه؟ لطفا اگه منبع بهتری رو سراغ دارین معرفی کنید.
ساختمان های گسسته
کتاب درس: ساختمان های گسسته، دکتر قلی زاده.
ریاضی گسسته، گریمالدی.
ریاضی گسسته، ترمبلی.
کتاب تست: پوران پژوهش
ساختمان داده ها
کتاب درس: ساختمان داده ها و الگوریتم ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان داده ها و الگوریتم ها در جاوا، سارتج سهنی.
ساختمان داده ها، سیمور لیپ شوتز.
کتاب تست: ساختمان داده ها، دکتر مقسمی، درس و کنکور.
جزوه ی ساختمان داده ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

طراحی الگوریتم

کتاب درس: مقدمه ای بر طراحی الگوریتم،معروف و مشهور به
CLRS.
طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی پور.
طراحی الگوریتم، قلی زاده.
کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدسوم.
جزوه ی طراحی الگوریتم، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف
مدیریت فناوری اطلاعات

کتاب درس: جزوه ی دانشگاه امیرکبیر.

پایگاه داده ها

کتاب درس: پایگاه داده ها، سی جی دیت.
پایگاه داده ها، رامز المصری.
اصول طراحی بانک های اطلاعاتی، مصطفا حق جو.
اصول طراحی پایگاه داده ها، دکتر روحانی رانکوهی.
کتاب تست: پایگاه داده ها، مقسمی
معماری

کتاب درس: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
تست: کتاب پوران پژوهش، جلد آبی

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام. لطفاً به فایل ضمیمه یه نگاه بندازین. همون طور که تو عکس اول می بینین، برنامه در حال Debug هستش و من یه متغیر به نام Dis تو سطر 573 تعریف کردم و و الان تو سطر 575 هستم، پس باید این متغیر شناخته شده باشه، ولی جالبه که می بینین تو Watch نوشته چنین متغیری در برنامه وجود ندارد!!! علتشم اینه که وقتی سطر به سطر Debug می کنم، کرزر Debug (فلش زرد رنگ) سطر 573 رو می پره و اون رو نمی خونه!!
حالا اگه به عکس دوم نگاه کنین می بینین که برنامه در حالت کد نویسی است و کامپایلر می تونه متغیر Dis رو پیش بینی کنه. پس ظاهراً اونو شناخته ولی در عمل ازش استفاده نمی کنه.
مشکل دیگم اینه که متغیر Ang که تو سطر 572 تعریف کردم، مقدار نمی گیره. یعنی هر چقدر با مقادیر دیگه مساوی قرارش می دم، مقدار Ang بازم صفره.
خداییش خیلی مشکله چرتیه. دو ساعته دارم با برنامه ور می رم ولی حل نمی شه. با Build,بستن و دوباره باز کردن برنامه و حتی ریستارت کامپیوتر حل نشده. واقعاً موندم دیگه چیکار کنم. اگه کسی کمک کنه ازش خیلی ممنون می شم.
مشاهده پیوست Problem.rar

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام. لطفاً به فایل ضمیمه یه نگاه بندازین. همون طور که تو عکس اول می بینین، برنامه در حال Debug هستش و من یه متغیر به نام Dis تو سطر 573 تعریف کردم و و الان تو سطر 575 هستم، پس باید این متغیر شناخته شده باشه، ولی جالبه که می بینین تو Watch نوشته چنین متغیری در برنامه وجود ندارد!!! علتشم اینه که وقتی سطر به سطر Debug می کنم، کرزر Debug (فلش زرد رنگ) سطر 573 رو می پره و اون رو نمی خونه!!
حالا اگه به عکس دوم نگاه کنین می بینین که برنامه در حالت کد نویسی است و کامپایلر می تونه متغیر Dis رو پیش بینی کنه. پس ظاهراً اونو شناخته ولی در عمل ازش استفاده نمی کنه.
مشکل دیگم اینه که متغیر Ang که تو سطر 572 تعریف کردم، مقدار نمی گیره. یعنی هر چقدر با مقادیر دیگه مساوی قرارش می دم، مقدار Ang بازم صفره.
خداییش خیلی مشکله چرتیه. دو ساعته دارم با برنامه ور می رم ولی حل نمی شه. با Build,بستن و دوباره باز کردن برنامه و حتی ریستارت کامپیوتر حل نشده. واقعاً موندم دیگه چیکار کنم. اگه کسی کمک کنه ازش خیلی ممنون می شم.
مشاهده پیوست 8415

سلام
اینکه میگی کرزر سطر 573 رو رو میپره غیر طبیعیه:surprised:
نباید اینجوری باشه! چون هیچ حلقه یا جامپی اونجا نیست. بررسی کن ببین بنام dis متفییر یا شیء یا ... دیگری نداشته باشی.

مقدار Ang رو کجا عوض می کنی؟ در همین متد MoveDefance یا جای دیگه؟

بهتره سورس بزاری تا بشه با انعطاف بیشتری روش کار کرد. از رو عکس بیشتر از این چیزی نمی تونم بگم.:gol:
موفق باشید

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
نباید اینجوری باشه! چون هیچ حلقه یا جامپی اونجا نیست. بررسی کن ببین بنام dis متفییر یا شیء یا ... دیگری نداشته باشی.

بهتره سورس بزاری تا بشه با انعطاف بیشتری روش کار کرد. از رو عکس بیشتر از این چیزی نمی تونم بگم.:gol:
موفق باشید

ممنون از اینکه جواب دادی.:gol:
مقدار Ang تو متد MoveDefance عوض میشه. از dis تو یه متد دیگه استفاده کردم، ولی برنامه به کلمه ی dis حساس نیست، چون حتی خود این کلمه و تایپش(نوع) رو عوض کردم ولی برنامه همچنان ادا در میاره:cry:. کدهام رو طوری دستکاری می کنم که بشه کامپایلش کرد و می ذارمش اینجا. مرسی.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام

موفق باشید

اقا مشکلم حل شد. علت این بود که من باید dis رو مساوی با یه متغیر دیگه به جز متغیر ابجکتم می گرفتم. در این حالت کرزر بازم از رو تعریف dis می پره ولی این بار اونو می شناسه. من این بار یه متغیر دیگه رو با dis مساوی گرفتم، برنامه dis رو شناخت و به درستی ازش استفاده کرد ولی اون متغیر جدید که به هیچ متغیر دیگه ای منتسب نشده بود، شناخته نشد.
شاید براتون خیلی عجیب بیاد، ولی خب راه حلش همین بود، فک کنم این یه باگ تو #C یا ویژوال استدیو باشه.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام به همه دوستان گلم
به کمکتون نیاز دارم. دیروز تو google منابع ارشد رو search کردم که بیشتر به این کتابا رسیدم. نظرتون راجع به این کتابا چیه؟ لطفا اگه منبع بهتری رو سراغ دارین معرفی کنید.
ساختمان های گسسته
کتاب درس: ساختمان های گسسته، دکتر قلی زاده.
ریاضی گسسته، گریمالدی.
ریاضی گسسته، ترمبلی.
کتاب تست: پوران پژوهش
ساختمان داده ها
کتاب درس: ساختمان داده ها و الگوریتم ها در پاسکال، c، c++، هورویتز.
ساختمان داده ها و الگوریتم ها در جاوا، سارتج سهنی.
ساختمان داده ها، سیمور لیپ شوتز.
کتاب تست: ساختمان داده ها، دکتر مقسمی، درس و کنکور.
جزوه ی ساختمان داده ها، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف.

طراحی الگوریتم

کتاب درس: مقدمه ای بر طراحی الگوریتم،معروف و مشهور به
CLRS.
طراحی الگوریتم، نیپولیتان، نعیمی پور.
طراحی الگوریتم، قلی زاده.
کتاب نکته و تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدسوم.
جزوه ی طراحی الگوریتم، دکتر محمد قدسی، دانشگاه شریف
مدیریت فناوری اطلاعات

کتاب درس: جزوه ی دانشگاه امیرکبیر.

پایگاه داده ها

کتاب درس: پایگاه داده ها، سی جی دیت.
پایگاه داده ها، رامز المصری.
اصول طراحی بانک های اطلاعاتی، مصطفا حق جو.
اصول طراحی پایگاه داده ها، دکتر روحانی رانکوهی.
کتاب تست: پایگاه داده ها، مقسمی
معماری

کتاب درس: معماری کامپیوتر، موریس مانو.
معماری و سازماندهی کامپیوتر، استالینگز.
تست: کتاب پوران پژوهش، جلد آبی

تا جایی که من هم این کتاب ها را مطالعه کردم و با چه های دانشگاه ها صحبت کردم، همینطوره که گفتی.

bm2008

عضو جدید
سوال تخصصی

سوال تخصصی

کتاب مقدمه ای بر الگوریتم ها نوشته کورمن را چه کسی دارد لطف کند و برای دانلود بزاردش البته اگه ترجمش بود چه بهتر ممنون می شم.;) Good luck :heart:

کربلایی

مدیر بازنشسته

samira007

عضو جدید
سلام.یه سوال کامپیوتری :que:
من ویندوز ویستانصب کردم ولی کارت tvبه صورت کامل اجرا نمی شه.فکرمی کنم مشکل از ramباشه چون وقتی میخوام اپدیت کنم ارورصفحه آبی (صفرویک)می یاد مشخصات زیرکه سیستم من داره برای ویندوزویستا کافی نیست؟؟؟:(
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 1022MB RAM
باید RAM را 2گیگ کنم؟
ممنون.

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام.یه سوال کامپیوتری :que:
من ویندوز ویستانصب کردم ولی کارت tvبه صورت کامل اجرا نمی شه.فکرمی کنم مشکل از ramباشه چون وقتی میخوام اپدیت کنم ارورصفحه آبی (صفرویک)می یاد مشخصات زیرکه سیستم من داره برای ویندوزویستا کافی نیست؟؟؟:(
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 1022MB RAM
باید RAM را 2گیگ کنم؟
ممنون.

سلام
اگه ملزومات سیستمت کافی نبود اصلا ویستا نصب نمیشد.
فکر کنم مشکلت در درایوری باشه که باهاش کارت تی وی رو نصب میکنی، احتمالا اون درایور واسه ویستا نوشته نشده.
شما باید بری از سایت سازنده کارت تی وی راهانداز مربوط به ویستا رو دانلود کنی.
موفق باشید

معماری سنتی

عضو جدید
جون داداش كمكم كنيد

جون داداش كمكم كنيد

با سلام به همه شما دوستان عزيز
من به يك مدرس هك نياز دارم فوري ترجيحا كلاساش در مشهد برگزار بشه.
اصلا هك كردن چه پشنيازهايي دارد لطفا منو كمك كنيد.
;):gol:دم هرچي با مرامه گرم

t0tem

عضو جدید
دوست عزیز.
یک عدد آمپول هست بزنی بعد از 1.5 ساعت عمل می کنه. این و بزنی 3 سوته هکر می شه !;)
هک برای خودش یه دنیایی داره. هر چی یاد بگیری می فهمی که تو این دنیا هیچ چیز بلد نیستی.
همه ی ما بجه های آشیانه رو می شناسیم. این لینک تاپیک هکرهای تازه وارده تو سایتشون. من خودم خیلی استفاده کردم.
http://www.ashiyane.org/forums/showthread.php?t=8309

ایشاالله که موفق باشی

معماری سنتی

عضو جدید
دوست عزیز.
یک عدد آمپول هست بزنی بعد از 1.5 ساعت عمل می کنه. این و بزنی 3 سوته هکر می شه !;)
هک برای خودش یه دنیایی داره. هر چی یاد بگیری می فهمی که تو این دنیا هیچ چیز بلد نیستی.
همه ی ما بجه های آشیانه رو می شناسیم. این لینک تاپیک هکرهای تازه وارده تو سایتشون. من خودم خیلی استفاده کردم.
http://www.ashiyane.org/forums/showthread.php?t=8309

ایشاالله که موفق باشی

سلام رفيق دمت گرم با حال بود خوشم مياد شوخ طبعي.بابا من فقط ميخوام در حد اينكه بتونم به سيستم هاي دانشكده نفوذ كنم همين قدر ميخوام ياد بگيرم رشته اصلي من هم معماريه.هك وين جور چيزا راسته كار من نيست.ولي دمت گرم خوشم اومد.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
دقيقا مي خواي به چي نفوذ كني؟(كلاه شما چه رنگي خواهد بود؟سفيد ،مشكي يا صورتي!)
به ويندوزسرور يا كلاينتها؟
به سايت؟
به بانك اطلاعاتي؟
از كجا قصد نفوذ داريد؟
از سيستمهايي كه به هم متصل هستند(LAN)؟از اينترنت ؟
قصد تغيير نمره داريد؟قصد پاك كردن فايلها رو داريد؟
نياز به برداشت اطلاعات سري داريد؟
در مورد امنيت دانشكده چقدر اطلاعات داريد؟
فايروال دارن؟سخت افزاري است يا نرم افزاري؟
ويروسياب اونها چيه؟
رمزها و كدهاي كاربري رو مي تونيد به دست بياريد؟منظورم اينه كه كاربري كه بتونيد دورش بزنيد رو پيدا
كردين

هك فقط يك كلمه نيست
بعضي وقتها اونقدر ساده و بعضي وقتها اونقدر پيچيده است كه نمي شه در موردش صحبت كرد
ولي
اولين گام براي موفقيت شناخت هدف و نقاط قوت و ضعف اونه
بعد تلاش بسيار زياد و كسب مهارت و تجربه و.....
نياز به اطلاعات بيشتر داريد؟
يه سري به سايت بچه هاي آشيانه بزنيد شايد مطلب بيشتري بدست بياوريد
موفق باشيد

بالا