مشاوره، سوال و درخواست مطالب صنایع غذایی

farzad-s

عضو جدید
سلام من دانشجوي ترم 4 صنايع غذايي هستم مي خواستم يك سري مطلب در مورد شيمي مواد وميكروب مواد داشته باشم و مي خام در اين رشته فعال باشم ولي نميدونم از كجا شروع كنم و واقعا به كمك شما احتياج دارمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/a063.gif

با سلام،واسه میکروب مواد میتونین از کتاب های ادامز،جی،فریزیر استفاده کنین،از دومی بیشتر تو کنکور میاد اما آخری روون تر هستش...
برای شیمی مواد هم کتاب های دکتر فاطمی و دکتر جواد کرامت و توصیه میکنم که دومی اخیرا چاپ شده،هر چند خوندن جزوه ی شیمی مواد پارسه هم خالی از لطف نیست...

البته دمان یکم سنگینه،بهتر از فاطمی شروع کنین...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

koochooloo_m

عضو جدید
سلام من دانشجوي ترم 4 صنايع غذايي هستم مي خواستم يك سري مطلب در مورد شيمي مواد وميكروب مواد داشته باشم و مي خام در اين رشته فعال باشم ولي نميدونم از كجا شروع كنم و واقعا به كمك شما احتياج دارم:que:
با سلام ...
همونطور که دوستمون گفتن برای میکروبیولوژی، کتابهای میکروبیولوژی جی و فریزیر با ترجمه دکتر مرتضوی اگر درست بگم،خالی از فایده نیستن
شیمی مواد هم من کتاب دکتر حسن فاطمی و کتاب دمان(ترجمه قنبر زاده)رو توصیه می کنم

تازه من می خواستم پیشنهاد بدم که e.book دمان رو بخونید...من فکر می کنم که هر دو کتاب مکمل هم هستن.:)
البته نظر دوستمون هم درسته یه کم سنگینه ولی مکمل فاطمی هست
با آرزوی موفقیت برای دوستان...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام اميدوارم مطالبي كه ارائه شد بر بار علمي شما دوستان اضافه كرده باشه
اميدوارم اين بخش با حضور همه بچه هاي صنايع غذايي گرمتر و پر رنگ تر شود .

با سپاس

ممنون دوست عزیز از فعالیتتون بسیار خوشحال و خرسندیم ...
حتما همین طور بوده...ان شا ءا... با حضور شما و باقی بچه ها این جا گرمتر و پربارتر خواهد شد...
ممنون می شم باز هم در این قسمت و باقی قسمت های تالارمون و البته سایت فعالیت کنید و بیشتر ببینیمتون...
فقط یه خواهش...تقاضا دارم کمی فونتها رو تغییر بدین و کمی بزرگتر بشه که خوانا تر باشه...
بسیار بسیار ممنونم....

یا علی...

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم یک تقاضای دیگه دارم ...
من تصور می کنم این مطالب اگر در قسمت اطلاعات عمومی در مورد صنایع غذایی باشه بهتر در دسترس خواهد بود...می تونید یک نگاه کنید و در صورت تمایا اونجا قرار بدین...
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=74875

موفق باشی...

fardmard

عضو جدید
سلام من دانشجوي ترم 4 صنايع غذايي هستم مي خواستم يك سري مطلب در مورد شيمي مواد وميكروب مواد داشته باشم و مي خام در اين رشته فعال باشم ولي نميدونم از كجا شروع كنم و واقعا به كمك شما احتياج دارمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/a063.gif

دوست عزیز سلام من هم مثل شما روز اول که وارد این رشته شدم اصلا هیچ چیزی از اون نمی دونستم و تا 2 ترم الکی درس می خوندم ولی یواش یواش مجذوب این رشته می شی اگه البته خودت اینو باور کنی من الان علاوه بر اینکه کار مشاوره صنایع غذایی تو شرکتهای مختلف می کنم تو شرکت سویا سان هم مشغول به کارم و واقعا خدا رو شکر می کنم این رشته رو انتخاب کردم

آخرین ویرایش توسط مدیر:
راهنمايي

راهنمايي

كسي ميتونه راجع به ميكرو كپسول ها در صنايع غذايي و نقش ميكرو كپسولها در غني سازي مواد غذايي به من اطلاعاتي بده؟

s.j3th

عضو جدید
نياز به يكpdf

نياز به يكpdf

درود لطفا اگر كسي مقاله انگليسي در مورد ميكروارگانيسم ها در غذا داره برام بفرسته.در مورد يك محصول غذايي خاص نباشه به طور كلي مي خوام
ممنون ميشم

koochooloo_m

عضو جدید
درود لطفا اگر كسي مقاله انگليسي در مورد ميكروارگانيسم ها در غذا داره برام بفرسته.در مورد يك محصول غذايي خاص نباشه به طور كلي مي خوام
ممنون ميشم
خوب این چیزی که نوشتید زیادی کلی هستش
چه میکروارگانیسم هایی؟؟؟
چه غذاهایی؟؟؟؟
چه شرایطی؟؟؟؟؟

farzad-s

عضو جدید
تخمیر شیر یک روش نسبتا ساده، ارزان و ایمن برای نگهداری آن می باشد. تاریخچه شیرهای تخمیر شده بسیار قدیمی بوده و منشا اصلی آن ها را آسیای مرکزی می دانند. به تعدادی از این فرآورده ها، خواص دارویی- درمانی ویژه ای نسبت داده می شود. باکتری های لاکتیک؛ ضمن تخمیر؛ با تبدیل لاکتوز به اسید لاکتیک، pH شیر را کاهش داده (۴-۶/۴) و به این ترتیب مانع رشد و ادامه حیات پاتوژن ها می گردند. از طرف د
یگر، کاهش مقدار لاکتوز امکان استفاده از این فرآورده ها را برای افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز فراهم می آورد. اصول تولید فرآورده های تخمیری شیر تقریبا یکسان بوده ولی جزئیات آن بنابر نوع محصول و نوع مایه میکروبی به کار رفته بسیار متفاوت است. در این جا تولید ماست، کفیر، کومیس و دوغ توضیح داده شده و سایر انواع شناخته شده این فرآورده ها در جدول نشان داده شده اند.

hamid khani

عضو جدید
سلام
مي خواستم بدونم كدوم دانشگاهها ارشد صنايع غذايي دارن؟

سلام مهسا خانوم.شما هر سوالی دارین بپرسین من بهتون میگم.من اطلاعاتی که بهتون میدم از یه دکتری هستش که طراح سوال ارشد بوده.این رو مطمئن باشید و از یه همشهری بپذیرید.

s.j3th

عضو جدید
خوب این چیزی که نوشتید زیادی کلی هستش
چه میکروارگانیسم هایی؟؟؟
چه غذاهایی؟؟؟؟
چه شرایطی؟؟؟؟؟

سلام يك نوع ميكرواارگانيسم حالا هر چيزي باكتري ،ويروس، پروتوزوا ... در يك محصول صنايع غذايي
واسه ميكروب عمومي مي خوام

farzad-s

عضو جدید
دوستان اگه اطلاعاتی در مورداستخراج روغن از هسته ی دانه ی انگور دارین لطفا در اختیرم بزارین...
فوریه جیگرا!

farzad-s

عضو جدید
سلام
دانشگاه آزاد یا سراسری؟
تا اونجایی که من اطلاع دارم آزاد واحدهای علو م تحقیقات ، ورامین ،سبزوار دارن ، سراسریم دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه فردوسی مشهد :)[/q

البته باید عرض کنم که شهرکردم ارشد اونو امسال اورده

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اگه اطلاعاتی در مورداستخراج روغن از هسته ی دانه ی انگور دارین لطفا در اختیرم بزارین...
فوریه جیگرا!

روغن هسته انگور چنان که از نامش بر می‌آید از روغنی‌است که از هستهٔ
انگور به دست می‌آید. این روغن فاقد سدیم و کلسترول بوده و میزان اسیدهای چرب غیر اشباع آن تا ۹۰ درصد می رسد. خاصیت آنتی اکسیدانی عصاره انگور ۵۰ برابر بیشتر از ویتامین E و ۲۰ برابر بیشتر از ویتامین C است .

خواص درمانی و پزشکی

اسید لینولنیک برای تولید هورمون هایی مثل پروستاگلاندین ضروری و در پیشگیری از لخته شدن خون در رگها و تورم شریان ها موثر است.
روغن هسته انگور به طور طبیعی فاقد کلسترول است به همین دلیل این روغن با پایین آوردن مصرف چربی اشباع شده خطر بیماریهای قلبی و دیگر مشکلات گردش خون را کاهش می دهد.
استفاده از روغن هسته انگور چه به عنوان چاشنی و چه در پخت و پز روش قابل توجهی برای کاهش چربی های اشباع شده در برنامه های غذایی است.
این روغن در حالی که خاصیت ازدیاد میزان کلسترول مفید یا اچ دی ال را دارد میزان کلسترول مضر یا ال دی ال و تری گلیسیرید (نمک های آلی حاصل از ترکیب گلیسیرین و اسیدهای چرب ) را کاهش می دهد.
خصوصیات روغن هسته انگور سبب می شود تا به میزان زیادی از عوارض قلبی و بخصوص از تصلب شرایین پیش گیری شود.
روغن هسته انگور به سبب خاصیت نرم کنندگی و نیز تطابق با لوسیون ها و کرمهای آرایشی به مقدار زیادی در تولید لوازم آرایش کاربرد دارد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farzad-s

عضو جدید
خیلی ممنونم دوست عزیزم اما من بیشتر موارد تکنولوژی استخراج و تصفیه ی اون مد نظرم هست...

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار

samane fazeli

عضو جدید
سلام
مي خواستم بدونم كدوم دانشگاهها ارشد صنايع غذايي دارن؟
عزيزم من اين اشتباه رو كرئم شما نكنيد،ارشد همندسي شيمي (صنايع غذايي)هيچ فايده اي نداره بهتره جنرال بري كه مشكل گرايش رو واسه سركار رفتن نداشته باشي،هيچ توصيه اي بهت نميكنم بيايي اين رشته فقط تو ذوقت ميخوره.موفق باشي

aysev

عضو جدید
در خواست كمك

در خواست كمك

در خواست كمك
با عرض سلام و آرزوي موفقيت براي دانشجويان و فارغ التحصيلان صنايع غذايي از دوستاني كه در مورد روغن هاي جانشين كره كاكائو اطلاعاتي دارن در خواست كمك دارم با اين اميد كه اينجانب را بي پاسخ نگذاريد -:gol::gol::gol::victory:

كارنا

عضو جدید
دوست عزيز اين كتاب رو اگه خوب بخوني ميتوني دايره لغاتتو در زمينه صنايع غذايي بالا ببري و در ضمن بهترين منبع برا كنكور ارشده...:w34:

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سلام
من موضوع پروژم را ماست ميوه اي انتخاب كردم اگه كسي اطلاعاتي داره برام بزاره يا راهنماييم كنه

ممنونم

certine

عضو جدید
تحقیق

تحقیق

یه تحقیق درباره واکنش های موثر در صنایع غذایی میخوام;)

m1254g

عضو جدید
در مورد دستگاههای تولید آردگندم اطلاعات می خواستم

در مورد دستگاههای تولید آردگندم اطلاعات می خواستم

درمورد دستگاههای تولید آرد هر چی میدانید لطفا بگید ممنون

s.j3th

عضو جدید
درود بر مهندسین عزیز
اگر pdf انگلیسی در مورد aspergillus niger در انواع غذاهادارید برام بفرستید
ممنون میشم

torabi

مدرس آزمون ارشد
مجوز بهداشت

مجوز بهداشت

براي يك كارگاه توليدي كوچك صنايع غذايي مراحل گرفتن مجوز وزارت بهداشت چگونه است؟

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
دوستان عزیز:gol:
هر کسی یک تحقیق در رابطه با واکنش های موثر در صنایع غذایی داره بگه یکی از دوستامون نیاز داره به این تحقیق.
http://www.www.iran-eng.ir/member.php?u=133577
ممنون میشم هر کی تونست کمک کنه همین جا بذاره برامون
مرسی از همگی
:victory:

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
صنايع غذائي يه رشته فوق العاده متنوعي هست
متاسفانه من اصلا وقت ندارم كه بهتون كمك كنم چون خودم درگير پايان نامه ام هستم

ولي مي تونم بگم مي تونيد براي گرفتن مطلب به دانشگاه شهيد بهشتي بريد تو كوچه اريكه ايرانيان

مطالب خيلي خوبي اونحا مي تونيد پيدا كنيد

ه

nargesh

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز.:gol:
از این به بعد هر گونه در خواست اعم از سوال های مختلف،کتاب،منبع،سایت و ... در مورد مسائل مربوط به صنایع غذایی را توی این تاپیک مطرح کنین و منتظر جواب توی همین تاپیک از طرف دوستان باشین.
دوستان عزیز لطف کنین جواب هاتونو را به صورت نقل قول بگین تا مشخص بشه مربوط به کدوم پست و چه شخصی هست.
لطفا تاپیک جدا برای هر گونه سوالی تشکیل ندین و همین طور توی تاپیک های مختلف یه سوال رو عنوان نکنین.
ممنون از همکاریتون:gol:

سلام من هم یه تاپیک تقریبا در این مورد دارم ولی من ترم دوی صنایع غذایی ام و درس اصول پایه مهندسی دارم و کمک خواستم تا یه جزوه ی کامل از بچه های صنایع غذایی بگیرم
برای این درس خواهش می کنم کمکم کنید
:cry:

بالا