آقا کنکور ارشد 88 چه طور بود؟

1356216

عضو جدید
با این درصدا ایا قبول میشم
زبان :0
ریاضی 40
سیالات 45
جامدات 25
دینامیک 0

aghamahyar

عضو جدید
سلام
نظرتون در مورد درصدهای من چیه؟

زبان 10%
ریاضی 85%
سیالات 40%
دینامیک 40%
جامدات 35%
میشه لطف کنید حدود رتبه من رو در دو شاخه سیالات و جامدات و شانس قبولی من رو در تهران بگین؟

farhad_mech

عضو جدید
1356216
رتبه در سال 86:بین 1800 تا2000
رتبه در سال 85:بین 900 تا 1100

با توجه به اینکه کنکور امسال مانند سال 85 سخت نبوده من احتمال میدهم رتبه شما بین 1700 تا 2000 یشه،باز هم میگم حدس من بر اساس سال های گذشته است و دقیق دقیق نیست اما فکر میکنم رتبه شما حدود1700 تا 2000 بشه،تا جایی که من میدونم آخرین رتبه قبولی پارسال نزدیک 1400 بوده و امسال هم مطمئنا 300 نفر به ظرفیت ها اضافه نمیشه.

farhad_mech

عضو جدید
aghamahyar
کلک کنکورت خوب دادیا!یه سوال می پرسم اگه لطف بکنی جواب بده منم بهت یه جواب خوب میدم! :
اگر تو کنکور های آزمایشی شرکت کرده اید تو کدوم موسسه و رتبه هاتون بیشتر تو چه حدودی بوده؟
(اگر دوست نداشتید اینجا جواب بدید لطفا پیغام خصوصی بذارید)
با تشکر

آخرین ویرایش:

farhad_mech

عضو جدید
oliverk
رتبه سال 85 حدود 600
رتبه سال 86 حدود 650 تا 700
رتبه سال 87:نمیدونم!(البته باید به سال 86 نزدیک باشه!)

به نظر من امسال شما 600 تا 700 هستید!

darkoob

عضو جدید
دوست عزيز farhad_mech

هم دانشگاهيم كه تو پارسه تك رقمي بود ميانگين درصد هاش 57 تو سيالات و 54 تو جامداته.

رتبه هاي خودم تو پارسه به ترتيب:
45 -140-65-70-150-()-110-50
هر سوالي باشه همه جوره در خدمتيم

farhad_mech

عضو جدید
تحلیل بنده از رتبه های زیر 200 کنکور امسال

تحلیل بنده از رتبه های زیر 200 کنکور امسال

سلام خدمت دوستان عزیز
تصمیم گرفتم یک کار نسبتا تحلیلی در مورد کنکور امسال انجام بدم و اون هم اینکه تا حدودی مشخص کنم رتبه های زیر 200 حدودا چه در صدهایی میارن البته این کار را با مقایسه کنکور 3 سال اخیر انجام میدم،پس ابتدا میریم سراغ کنکور های 3 سال گذشته که بخش اعظم این مقال را تشکیل میده:
(هر سطر مربوط به یک داوطلب است)
کنکور سال 85:
رتبه و میانگین طراحی--------------------------------------------رتبه و میانگین تبدیل
211-37.04-------------------------------------------------------- 242-36.9
126-38.46 -------------------------------------------------------141-36.6
118-43.1---------------------------------------------------------- 95-45.1
88-46.5 ------------------------------------------------------------118-45.6
56-42.9------------------------------------------------------------- 52-47.6

کنکور سال 86:
رتبه و میانگین طراحی--------------------------------------------رتبه و میانگین تبدیل
203-41.5-----------------------------------------------------------272-39.5
214-42.7----------------------------------------------------------156-43.76
50-51.3-----------------------------------------------------------59-50.00
42-51.9------------------------------------------------------------52-49.9
16-56.9------------------------------------------------------------21-53.5
8-60.4 ----------------------------------------------------------- 19-58.9

کنکور سال 87:
231-43.2-----------------------------------------------------------210-44.9
44-53.6-------------------------------------------------------------35-55.3
14-58.9------------------------------------------------------------11-59.8
7-60.6--------------------------------------------------------------4-64.2

[FONT=&quot](احتمالا دقت کردید که بعضی جاها با وجود میانگین کمتر رتبه بهتر شده این امر به دلیل تاثیر معدل و متفاوت بودن درسهایی که شرکت کنندگان زده بودنند است)
خب!این هم از تحلیل تقریبی ما:
یک سری کارنامه دیگه هم بود که دیگه اون ها رو ننوشتم،اما چیزی که من با مقایسه درصدها مشاهده کردم ابن بود که در رتبه های پایین یعنی بین 1 تا 20 تفاوت درصد زیادی وجود داره یعنی اگه رتبه اول میانگین 65 داره رتبه دوم میانگین بین 60 تا 62 ونفر سوم هم به همین منوال و تا رتبه 20 که معمولا میانگین 57-58 داره 7-8 درصد از میانگین نفر اول کم میشه و در صد ها به صورت پرشی کم میشن،از اینجا به بعد کمی این کاهش تعدیل پیدا میکنه و شما میبیند که به ازای حدود هر 30 نفر 4 یا 5 درصد از میانگین کم میشه،یعنی اگه میانگین نفر 20 ام 57 بوده میانگین نفر 50 ام 52-53 میشه،و از حالا به بعد دیگه میانگین ها حرکت خزشی خودشون رو بیشتر میکنند و به ازای هر 4 یا 5 درصد رتبه ها 70 تا 80 تا جابجا میشن و این یعنی میانگین نفر 120 حدود 47-48 و میانگین نفر 200 ام حدود 43-44 میشه.

ای کاش موارد بالا به همین شکل در مورد کنکور امسال هم صدق میکرد!اما به نظر من به علت نحوه ی خاصی که کنکور امسال داشت تراکم درصدهای بین 45 تا 50 در رتبه های زیر 200 امسال بیشتر از سالهای گذشته است و این باعث میشه کسی که میانگین 45 داره رتبه حدود 200 بیاره نه 150![/FONT]

آخرین ویرایش:

aghamahyar

عضو جدید
فرهاد جان من در هیچ کلاس و یا کنکور آزمایشی شرکت نکرده ام. راستش من عشق ریاضی هستم و از طریق تدریس ریاضی دانشگاهی زندگی میکنم. خودمو خفه کردم ولی نشد ریاضی رو 100 بزنم.
میشه شما و دوستانی که حساب دستشون هست درصدهای منو تحلیل کنن؟ممنون میشم.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
درصدای من اینطوریه
زبان 0
ریاضی60
سیالات30
جامدات30
دینامیک10

به نظر شما رتبم حدودی چند میشه؟آیا امیدی هست؟

yapoo

عضو جدید
درصدای من

درصدای من

سلام دوستان اینم درصدای من

زبان :10
ریاضی:50
سیالات:53
جامدات:20
دینامیک:33

آقا فرهاد و سایردوستان نظرت چیه؟از تمام مهندسین واسه درصد جامدات عذر میخوام!!
در ضمن من اسمم پویاس اقا فرهاد

آخرین ویرایش:

farhad_mech

عضو جدید
aghamahyar
رتبه در سال 85: حدود 120
رتبه در سال 86: بین 130 تا 150
سال87:حدود 200
امسال هم به نظر من شما بین 170 تا 220 خواهید بود.
یک سوال:شما می دونی با این رتبه از 3 دانشگاه شریف،تهران یا امیرکبیر روزانه و شبانه ی طراحی یا تبدیل رو میشه قبول شد یا نه؟

آخرین ویرایش:

farhad_mech

عضو جدید
reynolds_nike
رتبه سال 85:حدود 830
رتبه سال 86 حدود 900
سال 87 هم بین 950 تا 1000
احتمالا امسال هم بین 900 تا 1000 هستید.
مطمئنا قبول میشید چون آخرین رتبه قبولی پارسال 1300 بوده.

farhad_mech

عضو جدید
yapoo
میرسیم به پویای گل،پویا جان میانگین سیالاتت 37.5 شده،
سال 85:حدود 230
سال86:حدود 320
سال 87:دقیقا نمیدونم ولی دوستم پارسال با میانگین 40 سیالات 390 شده بود احتمالا شما هم بین 450 تا 500 مشده اید.
امسال هم احتمالا بین 350 تا 450 میشی(شرمنده رنجشو زیاد گفتم!نمیخوام حرف الکی زده باشم!)
بابت جامدات هم غصه نخور اکثرا خراب کرده ان.تازه تو که جزو خوب های ماهان بوده ای.

آخرین ویرایش:

yapoo

عضو جدید
سوال

سوال

یه سوال داشتم معدل چقدر میتونه رتبرو تغییر بده مثلا یکی که رتبش بدون معدل 500 اگر معدلش بالا باشه چقدر بالا میاد یا اونیکه پایینه چقدر پایین میاد؟

قضیه اون رتبه با سهمیه و بدون سهمیه ی توی کارنامه چیه؟:gol:

farhad_mech

عضو جدید
راستش من نمیدونم،تنها چیزی که میدونم اینه که تو کنکور پارسال اگه یه نفر با یه میانگینی و معدل16 رتبش 50 بود،فرد دیگری با همون میانگین و معدل 19 رتبش 30 بود.
یه سوال:
کسی از دوستان میدونه تو کنکور پارسال اونهایی که رتبه حدود 200 آوردن کجا قبول شده ان؟
خواهشا اگه کسی میدونه جواب بده.

oliverk

عضو جدید
oliverk
رتبه سال 85 حدود 600
رتبه سال 86 حدود 650 تا 700
رتبه سال 87:نمیدونم!(البته باید به سال 86 نزدیک باشه!)

به نظر من امسال شما 600 تا 700 هستید!

خدا کنه اونجوری بشه که شما میگید.من اگه 700 بشم راضیم.ولی فکر نمی کنم اینجوری بشه.چون خیلی پایین زدم

farhad_mech

عضو جدید
یک مطلب مفید از نرم افزار گنجینه ارشد سازمان سنجش

یک مطلب مفید از نرم افزار گنجینه ارشد سازمان سنجش

دو نکته:
1-مال سال 87 را ننوشته بود ولی حاضران در جلسه 9762 نفر بودند و 1371 نفر گرفته بودند(مطمئنم!)
2-این عکس را در یک سایت آپلود کرده ام که ممکنه چند وقت دیگه از روی سرورش پاک شه اگه پاک شده بود دوباره پیغام خصوصی بذارید آپ کنم.

darkoob

عضو جدید
تاثير معدل به رتبه هم خيلي وابسته مي‌شه. پارسال دوستاي خودم كه ميانگين درصدهاشون بين 43 تا 46 بود معدل رو رتبشون خيلي تاثير گذاشته بود چون تو اين درصد تراكم خيلي بالا بود. به طور ميانگين اگر تاثير معدل رو 20 درصد در نظر بگيريم هر نمره معدل كمي بيشتر از يك سوال رياضي ارزش پيدا مي‌كنه. البته من شنيدم كه سازمان سنجش معدل رو براي هر دانشگاه و هر ورودي تراز مي‌كنه و ضرايب خاصي بهش مي‌ده.

shabyshaby

عضو جدید
سلام آقای farhad_mech
ضمن تشکر از شما که به خاطر اینکه وقت می زارین و رتبه های بچه ها رو تحلیل می کنید،یه انتقاد کوچیک دارم به اینکار:
تحلیل شما بر اساس میانگین درصده که به نظر من تا 70% دقیقه مثلا یکی از دوستای من تو کنکور 87 میانگینش 41% بود که طبق نظر شما حدودآ باید رتبش 300 بشه ولی چون زبان رو صفر زده بود ، رتبش 430 شد.(در طراحی کاربردی ،معدلش هم معمولی بود)
حالا مثلا دو تا درصدای زیرو در نظر بگیرید( در رشته طراحی کاربردی):
1.نفر اول همه رو 40 زده
2.نفر دوم: زبان:40 یا: زبان: 30
ریاضی: 50 ریاضی:20
سیالات:20 سیالات:20
جامدات:60 جامدات:60
دینامیک:20 دینامیک:55
***هر دو میانگینشون 40% است ولی به نظر من دومی رتبش بهتر میاد چون از لحاظ آماری به علت اینکه دوتا درسو بالا زده انحراف از معیارش خوب میشه و ترازش توی این دو درس خیلی بالا میره در حالی ترازش تو درسای دیگه در حده متوسطه .بنابراین مجموعآ ترازش نسبتا بهتر میشه نسبت به حالتی که همه رو 40% بزنه ، خوش به حالش :D:D:D:D:D
حالا یه سوال دیگه، به درصدای بچه ها که نیگا می کردم هیشکی جامداتشو بالا تر از 40% نزده بود، ولی من 55% زدم...(شایدم 60%).... به نظر شما این باعث میشه رتبم زیره 500 بیاد؟ بقیه درصدام 30 است....معدلم 13.39(چاکریمممم)
*****حالا یه مطلب دیگه: دوتا سوال کلیدشون اشتباس : سوال 90 و سوال 98 ....برین چک کنین نظر بدین....مرسییییییییییییی

farhad_mech

عضو جدید
سلام خدمت shabyshaby
در مورد اینکه میگید این کار 70 % درسته در قسمت ((حدس رتبه ی سالهای گذشته)) باهاتون مخالفم چون به نظر من در قسمت ذکر شده حدس من در اکثر موارد و بالای 90% درسته ولی در مورد((حدس رتبه ی امسال)) کاملا موافقم،من که خدا نیستم یه آدمم که مثل تمام آدمای دیگه نظرش بر حسب تجربه است و معنی تجربه دقیقا یعنی عدم محض بودن و در این قسمت کاملا حق رو به شما میدم و انتقادتون وارده.در ضمن در حدس های من برای عزیزانی که سوال پرسیده بودند بنده اگه معدلشون رو هم میگفتند بلد نبودم اون رو اعمال کنم پس این یه خطای دیگه کار منه.
در مورد اشتباهی که میگید در مورد دوستتان پیش میاد اگر به ص 8 برید میبینید که در جواب yapoo گفته ام:
"دوستم پارسال با میانگین 40 سیالات 390 شده بود" و این یعنی میانگین 40 سیالات رتبه حدود 400 آورده نه 300(راستش من نفهمیم که شما از کدوم بخش حرفهای من استنباط کردید میانگین 40 پارسال رتبه 300 میاره،لطفا بهم بگید تا تصحیحش کنم).
در مورد مقایسه بین دو نفر حق با شما است،البته من نمیدونم که رتبه ی کدوم بهتر میاد اما مطمئنا یکیشون بهتر میشه،نکته ای که هست اینه که این بهتر شدن خیلی زیاد نیست،یعنی به نظر من این طور نیست که تفاوت رتبه شان 50 تا بشه بلکه حداکثر 10-20 تا فرق می کنند،و من هم هیچوقت نگفتم ((رتبه ی شما 300 است)) بلکه گفتم ((رتبه شما بین فلان تا فلان است)) یا گفتم ((رتبه ی شما حدودا فلان است)).
در کل هیچکس نباید با کلیت حرف شما که میگید این کار حدودیه مخالفت کنه و حرفتون درسته.

شما میانگین جامدات 38.2 دارید و به نظر من رتبه ی شما به احتمال قوی حدود همان 500 خواهد بود نه خیلی بیشتر نه خیلی کمتر،نکته ای که هست اینه که معمولا میانگین های جامداتی کمی از میانگین های سیالاتی پایینتره یعنی مثلا اگه رتبه 400 تبدیل میانگین 40 داره رتبه 400 طراحی میانگینش38-39 میشه و این شانس شما رو برای زیر 500 شدن بیشتر میکنه.
سوال 90 رو که مطمئنم درسته،سوال 98 رو نمیدونم،سوال خودتون رو تو اینجا با دلیلش بذارید احتمال اینکه به جواب برسین بیشتره:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=76921

حالا که من اینهمه جواب دادم منم یه سوال از شما و بقیه دوستان دارم! اگه جوابشو میدونین خیلی ممنون میشم جواب بدین،سوالم اینجاست:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=77138

darkoob

عضو جدید
سوال 90 درسته چون تو ربع اول همه معيارها يك نتيجه رو مي‌دن. در مورد سوال 98 من خودم تو ارتعاشات فقط اين سوال رو غلط زدم. به نظر من هم اگه فركانس حول نقطه تعادل محاسبه بشه ديگه به w وابسته نيست. نيروي ثابت گريز از مركز مثل نيروي ثابت جاذبه در فركانس تاثيري نداره. (پوران پژوهش-سال85). :)

salam_khan

عضو جدید
سلام آقا فرهاد مكانيك
من رشتم مكانيك نيست اما از اونجايي كه يه كم مرتبطيم(مهندسي شيمي مخازن هيدروكربوري)خواستم بدونم در اين مورد هم سووار آمار هستي داداش؟؟؟

vahid2955

عضو جدید
با سلام همونطور که گفتید برای تعیین فرکانس طبیعی باید حول نقطه تعادل را در نظر گرفت نه نقطه تعادل پس جسم باید از نقطه تعادل جابه جا شه و اگر حرکت کنه نیروی گریز از مرکز روی اون اثر میذاره.در ضمن پوران پژوهش این سوالو غلط جواب داده حل دقیقشو میتونید تو کتاب راهیان ارشد یا جزوه ای که امسال پارسه به بچه ها داده ببینید.
در ضمن این سوال استاد ما بود!!!!!!

vahid2955

عضو جدید
با سلام
به نظر من سوالای کنکور امسال بهظاهر ساده میومد ولی تک تک اونا به جز چند تا سوال تکراری نکته داشتن.ویژگی جالب سوالای امسال طرح جالب گزینه ها بود اگر دقت کرده باشید می بینید که برای اولین بار در سوالات چند قسمتی گزینه هایی که در یک قسمت مشابه بودند جواب نبودند برای مثال میشه به سوالات 52 و 67 اشاره کرد. البته اوج این کار در سوال93 دینامیک بود که گویی طراح ذهن بیشتر بچه ها رو خونده بوده!!!
متاسفانه ساده به نظر اومدن سوالا باعث شده بود که بچه ها به سوالای زیادی جواب بدن در حالیکه اینکار غلط اونارو زیاد کرده که خودم چوب اینکارو خوردم.

اگر شانس بیارم درصدام اینان:
زبان:3
ریاضی :50
سیالات:37
جامدات:63
دینامیک:50

حالا به نظر شما رتبم چه طور میشه؟

darkoob

عضو جدید
جابجايي حول نقطه تعادل فرضيست و براي محاسبه فركانسه. اين سوالو كاريش نميشه كرد . استاد شما هم احتمالآ يه خورده پير شده. طبق گفته شما سوال 85 بايد غلط اعلام ميشد كه سنجش اين كاررا نكرد. استاد ما پارسال ديناميك ماشينو داد كه چندتا غلط داشت و هيچ وقت غلتشو قبول نكرد.
اتفاقآ پارسه هم حول نقطه تعادل حل نكرده و مثل هميشه كلي غلط داره.

akbari1

عضو جدید
سلام به همه
درصدهای من
ریاضی 35
سیالات 25
جامدات35-40
دینامیک 30

حدود رتبه رو اگه میشه برام مشخص کنین.
ممنونم