ایمان انیشتین به خدا در يك کتاب

computer-engi

عضو جدید
کتاب جدیدی درباره «آلبرت انیشتین» به قلم «والتر ایزاکسن» که از فردا 10 آوریل (21 فروردین) به بازار می‌آید، حاوی اطلاعاتی درباره این دانشمند بزرگ است که نشان دهنده ایمان او به خداست.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از «کریسشین پست»، «ایزاکسن» در این کتاب نه تنها از لحاظ علمی، بلکه بیشتر به جنبه انسانی شخصیت «انیشتین» پرداخته و در بخش‌های مختلف این کتاب مدارکی از زندگی پدر فیزیک نوین آورده است که نشان از ایمان عمیق او به خدا دارند.
این نویسنده در بخشی از کتاب «انیشتین: زندگی و کائنات او» می‌نویسد: «اما حیرت و جذبه ایمان به خدا در زندگی او [انیشتین] در دهه 50 سالگی او بیشتر نمود پیدا می‌کند به ویژه زمانی که او به خدا روی می‌آورد که به بیان خود او «تجلی وجود در قوانین کائنات» است.»
در این کتاب «ایزاکسن» همچنین به انتقاد «انیشتین» از منکران وجود خدا اشاره می‌کند و در یک مورد به نقل از یکی از دوستان «انیشتین» جمله اي از او می‌نویسد که «همیشه افرادی هستند که منکر وجود خدا می‌شوند، اما آن چه واقعاً من را عصبانی می‌کند این است که این افراد برای اثبات دیدگاه‌های خودشان از من نقل قول می‌کنند.»
به اعتقاد «ایزاکسن» اعتقاد «انیشتین» به خدا نتیجه کشفیات وی در زمینه فیزیک و سایر علوم بوده که به ایمان به وجودی فوق بشری منتهی شده است که منبع آفرینش جهان و نظم آن است.
کتاب «انیشتین: زندگی و کائنات او» در 704 صفحه و توسط انتشارات «سایمون اند شوستر» منتشر شده است.
http://www.christianpost.com/article/20070408/book-confirms-einstein-s-belief-in-god/index.html
Book Confirms Einstein's Belief in God

computer-engi

عضو جدید
انیشتین نابغه علمی قرن بیستم می گوید: " در عالم مجهول، نیروی عاقل و قادری وجود دارد که جهان گواه وجود اوست (کتاب اثبات وجود خدا، چاپ سوم، ص 76 به نقل "مارلین بوکس کریدر"). انیشتین، دانشمند متخصص در فیزیک و ریاضی است نه در مسائل روانی و انسانی و مذهبی و فلسفی. او پس از تقسیم مذهب به سه نوع، نوع سوم را که مذهب حقیقی است مذهب وجود یا مذهب هستی می نامد و احساسی که انسان در مذهب حقیقی دارد این چنین شرح می دهد: " در این مذهب، فرد، کوچکی آمال و هدفهای بشر و عظمت و جلالی که در ماورای پدیده ها در طبیعت و افکار تظاهر می نماید حس می کند، او وجود خود را یک نوع زندان می پندارد چنانکه می خواهد از قفس تن پرواز کند و تمام هستی را یک باره به عنوان یک حقیقت واحد دریابد " (دنیائی که من می بینم ص 57).

این دانشمند مدعی است که احساسات موجد مذهب متفاوت است، علت گرایش به مذهب را در همه طبقات نمی توان یکسان دانست. او می گوید: برای یک انسان ابتدائی، ترس: ترس از مرگ، ترس از گرسنگی، ترس از جانور وحشی، ترس از مرض، ایجاد کننده زمینه مذهبی است. فکر محدود و عدم رشد عقل انسان بدوی برای خود موجودات کم و بیش شبیهی می سازد، این موجودات را با دست و فکر خود می سازد و بعد از این آفریدن به این فکر می افتد که چگونه از خشم آنها جلو بگیرد، چطور بر سر لطفشان بیاورد. اینگونه مذهب را مذهب ترس باید نامید و خدائی که در این مذهب پرستیده می شود خدای واقعی نیست منجر به نوعی بت پرستی می شود. می گوید: خصیصه اجتماعی بشر نیز یکی از تبلورات مذهب است. یک فرد می بیند پدر و مادر، خویشان و رهبران و بزرگان می میرند یک یک اطراف او را خالی می گذارند، پس آرزوی هدایت شدن، دوست داشتن، محبوب بودن و اتکاء و امید داشتن به کسی، زمینه قبول عقیده به خدا را در او ایجاد می کند. به عقیده انیشتین خدائی که ناشی از این احتیاج است نیز خدای واقعی نیست، صفاتی که برای او فرض می شود همه صفات انسانی است، کتاب مذهبی یهودیان و همچنین انجیل این چنین خدائی را معرفی می کنند، این مذهب نسبت بمذاهب ترس یک درجه تکامل یافته است.

آن گاه چنین می گوید: ولی فراموش نشود که در این بین عده قلیلی از افراد و اجتماعات یافت می شوند که یک معنی واقعی از وجود خدا را ورای این اوهام دریافته اند که واقعا دارای خصائص و مشخصات بسیار عالی و تفکرات عمیق و معقول بوده به هیچ وجه قابل قیاس با آن عمومیت عقیده نیستند. مقصودش اینست که گمان نرود در میان اجتماعاتی که در آن دو نوع مذهب وجود داشته و دارد همه افراد فکرشان درباره خدا سطحی است، افرادی هم در همان جماعات یافت می شوند که خدا را آنچنان که شایسته قدس و جلال او هست در نظر می آورند و پرستش می نمایند. آنگاه چنین می گوید: یک عقیده و مذهب ثالث بدون استثناء در ذهن همه وجود دارد، گرچه با شکل خالص و یکدست در هیچ کدام یافت نمی شود. من آن را " احساس مذهبی آفرینش یا وجود " می نامم. بسیار مشکل است که این احساس را برای کسی که کاملا فاقد آن است توضیح دهم، بخصوص که در اینجا دیگر بحثی از آن خدا که به اشکال مختلفه تظاهر می کند نیست.

در این مذهب، فرد به کوچکی آمال و هدفهای بشر و عظمت و جلالی که در ماورای امور و پدیده ها در طبیعت و افکار تظاهر مینماید پی می برد. او وجود خود را یک نوع زندان می پندارد، چنانکه می خواهد از قفس تن پرواز کند و تمام هستی را یکباره بعنوان حقیقت واحد در یابد. مطابق این بیان در انسان و حداقل در افراد رشد یافته انسانها چنین احساسی وجود دارد که می خواهد از وجود محدود خود خارج شود و خود را بقلب هستی رساند. در انسان میلی وجود دارد که آرام نمی گیرد مگر آنکه خود را با خدا و منبع هستی متصل ببیند. این همان است که قرآن کریم فرموده است: «الذین آمنوا و تطمئن قلوبهم بذکر الله الا بذکر الله تطمئن القلوب؛ تنها با یاد خدا و جای گرفتن خدا در قلب است که دل آدمی آرامش خویش را باز می یابد» (رعد 28).

انیشتین در مقدمه " خلاصه فلسفی نظریه نسبیت " می گوید: بشر پس از آشنا شدن با فیزیک جدید همین قدر می تواند ادعا کند که با الفبای کتاب آفرینش آشنا شده است نه بیشتر. یعنی مثل بشر از نظر آشنائی با حقایق جهان مثل کودکی است که تازه به دبستان رفته و الفبای یک زبان را شناخته است، این کودک تا وقتی که بتواند کتاب های علمی که به آن زبان نوشته شده است بخواند و بفهمد، چقدر فاصله دارد؟ بشر امروز نیز تا وقتی که بتواند کتاب طبیعت را بخواند همین قدر بلکه بیشتر فاصله دارد.

@spacechild@

عضو جدید
آره خوب...کسی که میاد درمورد جهان نظریه میده و همه چیزو عوض میکنه حتما به شناختی از خدا رسیده که هیچ...نمی تونه برسه!

mehrshad53

اخراجی موقت
انیشتن هم یه آدم بوده با نظریات خودش....
حالا اگه لامذهب هم بود(که بود!) بازم تاپیک میزدی؟
خب مثلا از خیام بگو،چرا راه دور میری؟
هر وقت یه چیزی به نفعتونه سریع میجنبین.
مثلا امریکا بده ولی اگه گفتن چرا شما شکنجه میکنین،میگین امریکا هم میکنه خب!!!!!!!
در ضمن بیشتر دانشمندان مذهبی نبودن،یعنی اگه بودن که دیگه دانشمند نمیشدن!

waffen

اخراجی موقت
ایبنا چیزی در مورد کتاب "جهان از دیدگاه من" و نامه ی انیشتن به یک بی خدا در مورد اینکه چطور به هیچ وجه به خدا اعتقاد نداره چیزی نگفته ؟
خبر گزاری های جیره خور و کثیف ایران چه چیزهای جالبی میگند. لابد نسخه ی ترجمه شده ی اون هم وجود داره. مگه نه ؟

waffen

اخراجی موقت
مثلا امریکا بده ولی اگه گفتن چرا شما شکنجه میکنین،میگین امریکا هم میکنه خب!!!!!!!
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

computer-engi

عضو جدید

این تاپیک در جهت پاسخگویی به شبهات امضاء waffen ایجاد گردید!

The word God is nothing more than the product of human weakness

---Albert Einstein​

computer-engi

عضو جدید
ایبنا چیزی در مورد کتاب "جهان از دیدگاه من" و نامه ی انیشتن به یک بی خدا در مورد اینکه چطور به هیچ وجه به خدا اعتقاد نداره چیزی نگفته ؟
خبر گزاری های جیره خور و کثیف ایران چه چیزهای جالبی میگند. لابد نسخه ی ترجمه شده ی اون هم وجود داره. مگه نه ؟
http://www.christianpost.com/article...god/index.html
اتفاقا اینو برای تو گذاشته بودم!
آقای تافل دار!

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خوب...کسی که میاد درمورد جهان نظریه میده و همه چیزو عوض میکنه حتما به شناختی از خدا رسیده که هیچ...نمی تونه برسه!
انیشتن چیزی رو عوض نکرده اون فقط قوانین حاکم بر طبیعت رو پیدا کرده و به اسم خودش ثبت کرده

waffen

اخراجی موقت
این تاپیک در جهت پاسخگویی به شبهات امضاء waffen ایجاد گردید!

The word God is nothing more than the product of human weakness

---Albert Einstein​
وای جدی ؟؟؟
یعنی اینقدر امضائ من به شما فشار آورده؟
حالا شبهات رفع شد ؟
الآن شما این تاپیک رو زدی که حاوی مزخرفات خبرگزاری های ایران و منبع اون هم یه سایت مربوط به یه عده فوق دین دارهای تند رو و دیوانه هست همون هایی که تئوری تکامل بشر و تئوری بیگ بنگ رو نفی میکنند حالا یعنی تمام گفته ها و نوشته های خود انیشتن که همه میدونند وجود داره از بین رفت و ارزشش رو از دست داد ؟
اصلا شما و خبرگزاری هاتون در حدی نیستید که بتونید اسم انیشتن رو بیارید.

آخرین ویرایش:

computer-engi

عضو جدید
وای جدی ؟؟؟
حالا شبهات رفع شد ؟
الآن شما این تاپیک رو زدی که حاوی مزخرفات خبرگزاری های ایران و بدون منبع هستند یعنی تمام گفته ها و نوشته های خود انیشتن که همه میدونند وجود داره از بین رفت و ارزشش رو از دست داد ؟
آقای تافل دار!
به بینایی ات شک می کنم!

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای جدی ؟؟؟
حالا شبهات رفع شد ؟
الآن شما این تاپیک رو زدی که حاوی مزخرفات خبرگزاری های ایران و بدون منبع هستند یعنی تمام گفته ها و نوشته های خود انیشتن که همه میدونند وجود داره از بین رفت و ارزشش رو از دست داد ؟
اولا با تاپیک مشکل داری به خبرگزاری های ایران توهین نکن

دوما مگر انیشتن کی بوده چنین می گی اینگار پیغمبر زاده بوده اونم یه کلاش با تفکرات صهیونیستی بوده که به زور چیزهایی رو که مسلمانان و ایرانیان کشف کردند به اسم خودش ثبت کرده

به نظر من یه موی گندیده ی دکتر حسابی بزرگ به صدتا انیشتن میرزه

waffen

اخراجی موقت
آقای تافل دار!
به بینایی ات شک می کنم!
بله دیدم. و جوابتون رو هم در همون پستم دادم.
زیاد هم از اینکه من تافل دارم و شما نداری و اینکه من میتونم مطالب اصلی رو بخونم و شما نمیتونی ناراحت نباش.

computer-engi

عضو جدید
جدا؟ میدونم آب از سرت گذشته! ولی برای اینکه بعضی افراد نادان حرفت را باور نکند! این هم تعدادی دانشمند! آدم وقتی نظراتشون رو درباره خدا میخونه منقلب میشه!
Nicholas Copernicus (1473-1543)
. Sir Francis Bacon (1561-1627)
Johannes Kepler (1571-1630)
! Galileo Galilei (1564-1642)
. Rene Descartes (1596-1650)
Isaac Newton (1642-1727)
Robert Boyle (1791-1867)
Michael Faraday (1791-1867)
Gregor Mendel (1822-1884)
William Thomson Kelvin (1824-1907)
Max Planck (1858-1947)
Albert Einstein (1879-1955)
http://www.godandscience.org/apologetics/sciencefaith.html#KIiAXN8uz8Zf

waffen

اخراجی موقت
اولا با تاپیک مشکل داری به خبرگزاری های ایران توهین نکن

دوما مگر انیشتن کی بوده چنین می گی اینگار پیغمبر زاده بوده اونم یه کلاش با تفکرات صهیونیستی بوده که به زور چیزهایی رو که مسلمانان و ایرانیان کشف کردند به اسم خودش ثبت کرده

به نظر من یه موی گندیده ی دکتر حسابی بزرگ به صدتا انیشتن میرزه

اولا که خبرگزاری های ایران خودشون به خودشون به اندازه ی کافی توهین میکنند. و در اینکه احمق و دروغ گو و کلاه بردار و بخشی از تبلیغات رژیم هستند شکی نیست.
دوما انیشتن یک موی سرش می ارزه به تمام پیغمبر ها.
جدی ؟ انیشتن صهیونیست بوده ؟ منظورتون احتمالا یهودی نست ؟ همه ی یهودی ها صهونیستند ؟ شما انگار خیلی مطالعات بالایی در مورد انیشتند دارید . منبع این مطالعاتتون احتمالا فارس نیوز نیست ؟
جدی ؟ مسلمانان و ایرانیان تئوری نسبیت رو قبل از انیشتن کشف کردند ؟ اینارو جدی میگی ؟
میدونی عزیز...بهتره اون عمامه رو از سرت برداری یکم به مخت هوا برسه.

computer-engi

عضو جدید
جدا؟ میدونم آب از سرت گذشته! ولی برای اینکه بعضی افراد نادان حرفت را باور نکند! این هم تعدادی دانشمند! آدم وتی نظراتشون رو درباره خدا میخونه منقلب میشه!
Nicholas Copernicus (1473-1543)
. Sir Francis Bacon (1561-1627)
Johannes Kepler (1571-1630)
! Galileo Galilei (1564-1642)
. Rene Descartes (1596-1650)
Isaac Newton (1642-1727)
Robert Boyle (1791-1867)
Michael Faraday (1791-1867)
Gregor Mendel (1822-1884)
William Thomson Kelvin (1824-1907)
Max Planck (1858-1947)
Albert Einstein (1879-1955)
http://www.godandscience.org/apologetics/sciencefaith.html#KIiAXN8uz8Zf
Albert Einstein
"Science without religion is lame, religion without science is blind."

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
خاک تو سر اون دانشمندی که با افزایش علمش به بی خدایی بیشتر باور داشته باشه .......
بحثو نمیخوام گسترش بدم ولی دانشمندی یعنی چی؟ اینو برای خودمون تشریح کنیم بعد
مگرنه اینکه به کسی که سعی در یافتن اسرار خلقت داشته باشه بهش بگن دانشمند .....
هرکس تو وجود خودش به اولین باوری که میرسه وجود خداست ....البته بعد از درک وجود ......
بعضی چیزا اونقدر بدیهیند که هرگونه اظهار نظری موجب شبهه افکنی میشه .....مث اینه که بگی ایا تو هستی؟ اگر هستی اثبات کن که وجود داری ......من یه کتاب خوندم درباره انشتین اونم انشتین و شاعر به قلم ویلیام هملر ........صحبتایی که اونجا از قول انشتین شده اونقدر شیوا و بلیغه برای خدا که آدم میگه صد بار بخونم ......لینکشو پیدا کردم براتون میذارم ......درباره خیام که اشاره شد به بی خدایی اعتقاد داشت .....باید بگم که برید تجدید نظر کنید ....... دکتر قمشه ای حرفاتی خیلی مدلل و قشنگی برای رد این صحبت داره ....همچنین برای برتراند راسل ......اونارو هم بخونید ....ممنون.

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا که خبرگزاری های ایران خودشون به خودشون به اندازه ی کافی توهین میکنند. و در اینکه احمق و دروغ گو و کلاه بردار و بخشی از تبلیغات رژیم هستند شکی نیست.
دوما انیشتن یک موی سرش می ارزه به تمام پیغمبر ها.
جدی ؟ انیشتن صهیونیست بوده ؟ منظورتون احتمالا یهودی نست ؟ همه ی یهودی ها صهونیستند ؟ شما انگار خیلی مطالعات بالایی در مورد انیشتند دارید . منبع این مطالعاتتون احتمالا فارس نیوز نیست ؟
جدی ؟ مسلمانان و ایرانیان تئوری نسبیت رو قبل از انیشتن کشف کردند ؟ اینارو جدی میگی ؟
میدونی عزیز...بهتره اون عمامه رو از سرت برداری یکم به مخت هوا برسه.
من برای شما متاسفم که هنوز فرق صهیونیسم رو با یهودی تشخیص نمی دین؟

و مطمئن باشین اون دنیا با همون انیشتن در آتش جهنم محشور خواهید شد

computer-engi

عضو جدید

دوست عزیز انیشتین با نظریه نسبیت خط بطلانی بر نظریه داروین کشیده! و الان محکمترین دلیل علمی برای اثبات خدا نظریات علمی انیشتین است که به دانشمندان خدا شناس برای مقابله با نظریه داروین کمک کرده!
نظریه داروین فقط در مورد نظریات انیشتین سکوت می کند و شکست می خورد!
پس! یاشاسین انیشتین!

Did Albert Einstein Believe in a Personal God?
http://www.godandscience.org/apologetics/einstein.html#eHgkxwGpc9xR
اینارو هم برای تافل دارا می زارم! شاید به راه راست هدایت شدند!​

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا بی خیال، چه اصراری دارید راضیش کنید که خدا وجود داره؟
شما سند و مدرکتون رو ارایه کردید، از کسی هم سند آوردید که جمله اش رو توی امضاش گذاشته و قبولش داشته، خوب قبول نمی کنه میگه دروغه، آقا اینجا جمهوری اسلامیه، آزادیه، بزار به هرچی می خواد اعتقاد داشته باشه.
نحوه توجیهات ایشون برای کسانی که از تاریخ اسلام و مخالفینش اطلاع دارند و یا قرآن رو حداقل یک بار خونده اند باید خیلی آشنا و ملموس باشه، تمام نشانه ها رو دروغ دانستن و آنها را افسانه های پیشینیان خواندن از ویژگی های اینجور آدمهاست که تا خدا نخواد و خود طرف نخواد هیچ اتفاق مثبتی نمی افته...

سند بیارید واسه هرکس و تصمیم گیری رو به خودش واگذار کنید، اینجوری این آقا دوست داره زندگی کنه، خوب بزار زندگی کنه، من به شخصه برای ایشون آرزوی موفقیت دارم.

فقط یه نکته: وقتی آدم به خدا معتقد نباشه، اگر خدایی وجود نداشته باشه، ضرر نمی کنه ولی اگر به احتمال 0.001 % خدا وجود داشته باشه، اون شخص بدبخت ترین فرد خواهد شد. از یک مهندس انتظار میره محاسباتش هم مهندسی باشه و کمترین احتمالات را هم مدنظر بگیره.

آخرین ویرایش:

waffen

اخراجی موقت

نه من تشخیص نمیدم. شما تشخیص میدید.
اگر انیشتن میره جهنم و شما و امثال شما و اونهایی که خیلی پیرویش هستید میرند بهشت پس من اصلا از اون بهشت حالم بهم میخوره.
برای من افتخاری هست که با انیشتن برم جهنم. شما با خ.ر برید بهشت.

waffen

اخراجی موقت
آقا بی خیال، چه اصراری دارید راضیش کنید که خدا وجود داره؟
شما سند و مدرکتون رو ارایه کردید، از کسی هم سند آوردید که جمله اش رو توی امضاش گذاشته و قبولش داشته، خوب قبول نمی کنه میگه دروغه، آقا اینجا جمهوری اسلامیه، آزادیه، بزار به هرچی می خواد اعتقاد داشته باشه.
نحوه توجیهات ایشون برای کسانی که از تاریخ اسلام و مخالفینش اطلاع دارند و یا قرآن رو حداقل یک بار خونده اند باید خیلی آشنا و ملموس باشه، تمام نشانه ها رو دروغ دانستن و آنها را افسانه های پیشینیان خواندن از ویژگی های اینجور آدمهاست که تا خدا نخواد و خود طرف نخواد هیچ اتفاق مثبتی نمی افته...

سند بیارید واسه هرکس و تصمیم گیری رو به خودش واگذار کنید، اینجوری این آقا دوست داره زندگی کنه، خوب بزار زندگی کنه، من به شخصه برای ایشون آرزوی موفقیت دارم.

کلا اسلام شما نمادی از آزادی هست. و جمهوری اسلامی هم دیگه از اون هم فراتر رفته. بهش افتخار کنید.
در ضمن بهتره خودتون برید و نگاهی به منبع هایی که ایشون برای حرفشون آوردند نگاهی بندازید. یه اسلامی تند رو برای اثبات حرفهاش از یک مسیحی تند رو به عنوان منبع استفاده میکنه. این کار خیلی زیباست. شما کلا نمادی از فلسفه ی دایره ای هستید.
من جواب حرف های شما و ایشون رو در همون پست اول دادم. شما انتخاب کردید که اون رو نبینید. بهتره کمی واقع گرا باشید. برید کتابی رو که خود انیشتن نوشته بخونید

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش تو یه کتاب تاریخ " جلد دوم تاریخ اجتمایی ایران" که مربوط به ایران ماقبل اسلام تا بعدش بود خوندم ..که مردم اون دوره جاهلیت از هر چی بت سنگی و چوبی خسته شده بودند هم حمل ونقل سخت بود هم نگهداری ...محمد پسر عبدلله کاری که کرد این بود که از یهود تقلید نموده و خدای یگانه را که نیازی به حمل و نقل داشت ونه نگه داری مظهر خداپرستی کرد ..
نویسنده کتاب مرتضی راوندی .
واقعا این خداپرستی هم پرابلمی شدها ...

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اینجاست که هرکی واسه خودش تعریفی برای خدا پرستی داره آرش جان .....

waffen

اخراجی موقت
راستش تو یه کتاب تاریخ " جلد دوم تاریخ اجتمایی ایران" که مربوط به ایران ماقبل اسلام تا بعدش بود خوندم ..که مردم اون دوره جاهلیت از هر چی بت سنگی و چوبی خسته شده بودند هم حمل ونقل سخت بود هم نگهداری ...محمد پسر عبدلله کاری که کرد این بود که از یهود تقلید نموده و خدای یگانه را که نیازی به حمل و نقل داشت ونه نگه داری مظهر خداپرستی کرد ..
نویسنده کتاب مرتضی راوندی .
واقعا این خداپرستی هم پرابلمی شدها ...
دقیقا.
این اعتیاد به خدا پرستی رو فقط یه جور میشه درمان کرد. با علم.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

منبعت رو بیار تا بخونیم، ما یک حرفی زدیم و یک منبعی واسش آوردیم، شما منبع معرفی کن، قول میدم به شخصه بخونم و بعد نظر بدم نه اینکه نخونده و ندونسته ربطش بدم به "خبرگزاری های جیره خور"!:smile:

این هم از پست اولت که دیدیمش;)
ضمنا نظر قبلی بنده ویرایش شد...

@spacechild@

عضو جدید
آقا اجازه.دعوا نکنید اول خوب داره هرکی نظرشو میگه دیگه.
بعدشم انیشتین خدا رو می پرستید.باورش داشت.نه اون خدایی که الان تو باور خیلی ها مخصوصا ایرانی ها جا افتاده اون خدای خودش رو می پرستید.خدایی که تونسته بود بزرگیش رو حس کنه.چون فکر کرده بود.انیشتین میره بهشت چون معنی واقعی خدا رو فهمیده بود

waffen

اخراجی موقت
منبعت رو بیار تا بخونیم، ما یک حرفی زدیم و یک منبعی واسش آوردیم، شما منبع معرفی کن، قول میدم به شخصه بخونم و بعد نظر بدم نه اینکه نخونده و ندونسته ربطش بدم به "خبرگزاری های جیره خور"!:smile:

این هم از پست اولت که دیدیمش;)
ضمنا نظر قبلی بنده ویرایش شد...
بفرما. در اینترنت هم نسخه ی اصلی (انگلیسی) موجود هست. کتاب نوشته ی خود انیشتن در مورد تمام تفکرات و مسائل اجتماعی, سیاسی, علمی و اعتقادی. کتاب The world as i see it .
برید این کتاب رو کاملا مطالعه کنید و زمانی که خوندید اگر بازم معتقد بودید که انیشتن به همون خدایی که محمد بهش معتقد بوده و شما هم بهش اعقاد دارید معتقد بوده من امضام رو کامل پاک میکنم و می پذیرم که انیشتن خدا پرست بوده. در ضمن کتاب GOD is not great هم بی خدایی انیشتن رو ثابت کرده و این کتاب رو هم یک دانشمند نوشته نه یک مسیحی احمق bible basher مثل افرادی که توی اون سایت منبع شما بودند. میدونید اون منابع کی ها هستند ؟ همون هایی که تئوری های خود انیشتن رو رد میکنند. و حالا فقط برای اینکه خدای خودشون رو تبلیغ کنند از انیشتن استفاده می کنند.