>>> چرا فرار از دین؟ این دین زدگی تقصیر چه کسی هستش؟؟؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یکی رو فکر کنم sara85 بود دعوت کردم بیاد رشت،اگه اون اومد من میفهمم که بله واقعا دنبال چیزی هست و برای کوبیدن دین این حرفا رو زده.
پس ایشون بیان رشت خودشون رو در رو حرف بزنن اصلا با خانوادشون بیان اما بیان.
در ضمن تو پست منو نخوندی اومدی یه چیز نوشتی.
من گفتم چه کافری کافر حربی هست؟
برو یکبار دیگه بخون بعد اون سوالاتت رو اصلاح کن و بیا بپرس من جواب میدم بهت.

1- هر شخصی حرفی بزنه که مخالف با شما باشه قصد کوبیدن دین رو داره ؟ چرا شما فکر می‌کنین راهتون درسته و بقیه در راه اشتباه هستن ؟ وظیفه اونایی که قادر به مسافرت به رشت نیستن چیه ؟

2- من پست شما رو خوندم، گویا مثل همیشه چشم‌هاتون رو بستین و فقط نقل قول گرفتین، می‌تونین دوباره پست من رو بخونین، هرچند اگه بارها و بارها هم بخونین قادر به درکش نیستین! بیش از این از شما انتظاری نیست

mahdi271

عضو جدید
1- هر شخصی حرفی بزنه که مخالف با شما باشه قصد کوبیدن دین رو داره ؟ چرا شما فکر می‌کنین راهتون درسته و بقیه در راه اشتباه هستن ؟ وظیفه اونایی که قادر به مسافرت به رشت نیستن چیه ؟

2- من پست شما رو خوندم، گویا مثل همیشه چشم‌هاتون رو بستین و فقط نقل قول گرفتین، می‌تونین دوباره پست من رو بخونین، هرچند اگه بارها و بارها هم بخونین قادر به درکش نیستین! بیش از این از شما انتظاری نیست

نه حرف بزنه اما با دليل،وقتي ميگه كسي كه شبهه داره به خدا نزديكتر هست از اوني كه تقيد كور مورانه ميكنه خوب منم گفتم بياد تا شبهه اين دوستم برطرف بشه تا با چشم باز تقليد كنه.

در مورد حرف شما بايد بگم كسي كه واقعا دنبال حقيقت باشه تا رشت كه هيچي تا اون سر دنيا هم مياد،در ضمن ايشون خودشون زبون دارن و ميتونن حرف بزنن.
من گفتم بيان مهمان خونه ما بيان،خالا ميگم پول بليط هواپيماي ايشون و خانوادش رو هم ميدم،حالا مشكل چي هست؟

نخوندي چون گفتي اگه رفتي يه جزيره كه آدم خوارا باشن و خدا رو قبول نداشته باشن تو ميپرسي دينش چيه بعد اگه گفت خدا رو قبول ندارم ميكشيش فقط بخاطر اينكه دينش با دين تو فرق ميكنه يعني نخوندي چي گفتم.
تو از جنگ بدر چيزي شنيدي؟
كفار به مدينه حمله كردن و مسلمانا سر چاههاي بدر مقابله كردن باهاشون من اون كافر رو كافر حربي گفتم و اون جنگ رو جنگ با خدا گفتم منظورم اينجور مسائل بود كه خونش حلال ميشه،من كي گفتم رفتي گفتي دين چيه اگه دينت با دين اون يكي نيست بزن بكشش؟
من خودم دوست مسيحي چند تا دارم يكيش همين خدا بيامرز ادوارد خودمون بود كه بهش ميگفتم داداش،من و اون دينمون فرق داشت اما مثل دوتا برادر بوديم و من از كسايي بود كه وقتي مرد گريه كردم.
شما قبول نداري حرفاي منو و هر چي ميگم نخونده پيام ميدي
ميگم نخوندي قبول كن.
تو فقط اينجوري نيستيا،اين رفيقمون كه راجع به خطبخ 80 نهج البلاغه حرف ميزد كه زنا ناقص العقل هستن هم بگيد بره بخونه از دوباره چون من ديشب بازم اين خطبه رو خوندم و ديدم هيچ كجاي اين خطبه زنها رو ناقص العقل ندونسته بعد ميگه من 8 تا تفسيرم خوندم،شما 1 دور اون خطبه رو هم نخوندي.
اين دوست ما لطفا بشين رو بتمرك معني كرده بعد ميگه برام قابل هضم نيست.
من جاي تو بودم بالا مياوردم .
من يكسري از سوالاي شما رو جواب نميدم براي اين هست كه منطق پشتش نيست،و يه سوال براتون پيش مياد اول خودتون نتيجه رو ميگريد و بعد ميخواييد كسي بهتون جواب غير از اون نده.
اينكه سوال داريد خيلي خوبه،اما حداقل اينقدر منو نكوبيد كه تو هيچ خرفي رو جز حرف خودت قبول نداري.

sara85

عضو جدید
من ترم قبل با یکی از دوستام یه سری سوال و جواب در مورد موضوعات اعتقادی انجام دادیم. که بخشی از اون رو تایپ کردم . بخش اولش در مورد اثبات وجود خدا هستش که به کسایی که علاقه مندن به ویژه کسایی که وجود خدا رو قبول ندارند.پیشنهاد می کنم به لینک زیر برن و اون رو مطالعه کنن. این متن بی شک بدون اشکال نیست خوشحال می شم که بحث های فلسفیمون رو اونجا ادامه بدیم حتما مفیده . من از هر کسی با هر عقیده دعوت به همکاری می کنم تا توی اون تایپک هر کس با هر عقیده اونجا تو بچث شرکت کنه:)
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=155217

آخرین ویرایش:

sara85

عضو جدید
من یکی رو فکر کنم sara85 بود دعوت کردم بیاد رشت،اگه اون اومد من میفهمم که بله واقعا دنبال چیزی هست و برای کوبیدن دین این حرفا رو زده.
پس ایشون بیان رشت خودشون رو در رو حرف بزنن اصلا با خانوادشون بیان اما بیان.
در ضمن تو پست منو نخوندی اومدی یه چیز نوشتی.
من گفتم چه کافری کافر حربی هست؟
برو یکبار دیگه بخون بعد اون سوالاتت رو اصلاح کن و بیا بپرس من جواب میدم بهت.

کسی منو به رشت دعوت نکرد:surprised::question::question:

عاشورا

عضو جدید
تمام پست ها رو وقت نداشتم بخونم ولي نظرم رو ميدم
مهمترين مشكل دين اسلام كه اون رو به اين شكل امروزي درآورده ورودش به عرصه سياست است. و با ورود دين اسلام و تأكيدش بر برپايي حكومت اسلامي اين دين مبين و كامل دچار آفات بسيار در طول تاريخ شد كه باعث دين زدگي مسلمانها شد.
از دلايل ديگر اينكه دين اسلام خيلي خيلي به فروع دين و شاخ و برگهاي اضافي آن پرداخته تا جايي كه اصول دين را كه در بين تمام اديان تقريباً مشترك است و باعث تعامل با اديان ديگر ميشود را كمرنگ كرده مثل اصل يگانگي خدا ، مثل اصول اخلاقي
سوم ورود خرافات بسيار زياد در دين است كه خودتان بهتر مي دانيد
در بحث حجاب هم همه طوري حرف ميزدن كه انگار معني حجاب ميشه چادر
آقايان و خانمها حجاب چادر نيست حجاب زن يعني وقار و متانت او سنگيني و حياي او
چادر حجاب ايجاد نمي كند - بي حجابي يعني عشوه و چشم چراني و هوس راني و بي حيايي حتي اگر در زير هزاران لايه چادر مشكي باشي باز هم بي حجابي.

mahdi271

عضو جدید
تو همين تاپيك دعوتت كردم.
اما بزار ببينم اون كسي رو كه ميگم ميتونه بياد اينترنت يا نه.
اگه تونست كه نيا رشت اما اگه نتونست بيا اينجا و سوالاتت رو بپرس.
البته اگه دوست داري همين الانم ميتوني راه بيفتي بياي رشت.

sara85

عضو جدید
تو همين تاپيك دعوتت كردم.
اما بزار ببينم اون كسي رو كه ميگم ميتونه بياد اينترنت يا نه.
اگه تونست كه نيا رشت اما اگه نتونست بيا اينجا و سوالاتت رو بپرس.
البته اگه دوست داري همين الانم ميتوني راه بيفتي بياي رشت.
منواقعا متوجه نمی شم شما کی رو می گین؟ کی بیاد اینترنت کی بره رشت؟!!!

mahdi271

عضو جدید
مهمترين مشكل دين اسلام كه اون رو به اين شكل امروزي درآورده ورودش به عرصه سياست است. و با ورود دين اسلام و تأكيدش بر برپايي حكومت اسلامي اين دين مبين و كامل دچار آفات بسيار در طول تاريخ شد كه باعث دين زدگي مسلمانها شد.
از دلايل ديگر اينكه دين اسلام خيلي خيلي به فروع دين و شاخ و برگهاي اضافي آن پرداخته تا جايي كه اصول دين را كه در بين تمام اديان تقريباً مشترك است و باعث تعامل با اديان ديگر ميشود را كمرنگ كرده مثل اصل يگانگي خدا ، مثل اصول اخلاقي
چادر حجاب ايجاد نمي كند - بي حجابي يعني عشوه و چشم چراني و هوس راني و بي حيايي حتي اگر در زير هزاران لايه چادر مشكي باشي باز هم بي حجابي.

اسلام از همون صدر اسلام اومد تو سياست بحث 100 سال نيست بخث 1400 سال هست.
پس با اين حرفي كه ميزني 1400 سال هست كه اسلام آفت داره ديگه.
اسلام به شاخ و برگهاش پرداخته اما كدومشون به ضرر اصل دين اسلام بوده.
يك مثال بزن برام.
من هرچي مستحبات ديدم در راستاي واجبات بود و واجبات رو رد نميكرد و تازشم مستحبات از اسمش مشخصه وحي منزل نيست كه انجامش بدي،انجام بدي بهتره اما اگه انجامم ندي كسي ازت نميپرسه چرا انجام ندادي كه.
شما كدوم دين رو سراغ داريد كه اينهمه به احترام به پدر و مادر،نيكي به ديگران و صله ارحام دعوت كرده باشه؟
اينا اصول اخلاقي نيستن؟
در مورد اصل يگانگي مگه نداريم قولو لا الله الا الله تفلحو؟مگه اين اصل يگانگي نيست؟
شما اصل يگانگي رو چي معني ميكني كه ميگي اسلام دعوت نكرده؟
خرافات در تمام اديان هست.
خدا مگه دو حجت بر انسان نزاشته؟
حجت ظاهري پيامبران و حجت نهاني يعني عقل؟
خوب عقل براي اينكه واقعيت رو از خرافات تشخيص بدي.
اينجوري باشه كه ما فكر نكنيم فرق ما با حيوان در چي هست؟
اين آخري رو قبول دارم كه حجاب چادر نيست اما بهترين هست.
در مورد چادر زياد بحث نميكنم چون بايد برم دانشگاه

mashti

عضو جدید
دانشکده مجازی علوم حدیث یه دوره توحید صدوق گذاشته از دوستان دعوت میکنم بیان اونجا نظراتشونو بگن
vu.hadith .ac.ir

عاشورا

عضو جدید
اسلام از همون صدر اسلام اومد تو سياست بحث 100 سال نيست بخث 1400 سال هست.
پس با اين حرفي كه ميزني 1400 سال هست كه اسلام آفت داره ديگه.« خوب داره ديگه شيعه و سني، تازه اين غير از هزاران فرقه اسلاميه ديگس»
اسلام به شاخ و برگهاش پرداخته اما كدومشون به ضرر اصل دين اسلام بوده.
يك مثال بزن برام. « مثالش رو احياناً تو يه پيام خصوصي برات ميگم»
من هرچي مستحبات ديدم در راستاي واجبات بود و واجبات رو رد نميكرد و تازشم مستحبات از اسمش مشخصه وحي منزل نيست كه انجامش بدي،انجام بدي بهتره اما اگه انجامم ندي كسي ازت نميپرسه چرا انجام ندادي كه.« كاملا موافقم و تأييد ميكنم ولي قبول داري مستحبات تو دين اسلام خيلي
شما كدوم دين رو سراغ داريد كه اينهمه به احترام به پدر و مادر،نيكي به ديگران و صله ارحام دعوت كرده باشه؟ « اينو دين هم نگه عقل ميگه و فكر كنم البته تو تنهاديني كه ميشه مقابل پدر و مادر بخاطر عقايد ديني وايساد هم دين اسلامه، صله رحم كه اصلا تو خون ما ايرانياس شب يلدا نمونه يك مشت نمونه خروارشه»
اينا اصول اخلاقي نيستن؟ « چرا هستن »
در مورد اصل يگانگي مگه نداريم قولو لا الله الا الله تفلحو؟مگه اين اصل يگانگي نيست؟
شما اصل يگانگي رو چي معني ميكني كه ميگي اسلام دعوت نكرده؟« من نگفتم اسلام به يگانگي دعوت نكرده پست منو دوباره بخون»
خرافات در تمام اديان هست. « اسلام دين كامل و مبين مگه نيست، خرافات بايد تأكيد ميكنم بايد از اين دين كامل زدوده بشه- يكي از اهداف جنبش سبز-»
خدا مگه دو حجت بر انسان نزاشته؟
حجت ظاهري پيامبران و حجت نهاني يعني عقل؟
خوب عقل براي اينكه واقعيت رو از خرافات تشخيص بدي. « مگه از عقل تو كله بعضيا هست چندتا دليل عقلي بر رد بعضي از چيزا من بگم تو قبول ميكني »
اينجوري باشه كه ما فكر نكنيم فرق ما با حيوان در چي هست؟ « بابا ما كه رهرو همين راهيم به اونا بگو كه ميگن هرچي ... بگه وحي منزل و
اين آخري رو قبول دارم كه حجاب چادر نيست اما بهترين هست.« قبول ندارم كه بهترينه چون من ناراحتي خانمها رو تو چادر حس ميكنم چي تو گرماي تابستون و چي تو فعاليتهاي روزمره كاري، توبانك برو كارمندايي كه چادرين كلي وقت تلف ميكنن و هي چادرشون رو درست ميكنن و موارد ديگه...»
در مورد چادر زياد بحث نميكنم چون بايد برم دانشگاه
اول تشكر كنم
خوب عزيزم آفت از همون اول پيش اومد ديگه نيومد كنارزدن علي ، خوارج و هزاران فرقه ديگه كه اكثراً‌ بخاطر حكومت دين روهم به ورطه كشيدن

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز

1. دوست خوبم، اسلام روش درست زندگی کردنه. زندگی که فقط به صورت خصوصی و انفرادی نیست!
2. دین دچار آفت نشده. دستورات دینی عوض نشدن که. قرآن و احادیث همونی هستن که بودن . ما خودمون دچار آفت شدیم گلم.:redface:

3. دین یعنی بهترین و کاملترین ارزش ها و طرز فکر ها و اجرای اون یعنی بهترین و کاملترین عمل. پس چیز کم یا اضافی ای نداره. ولی اگر منظورتون اینه که ما بیش از حد به بعضی از شاخه ی فرعی گیر دادیم و اصول اصلی رو فراموش کردیم، من موافقم.

4. آخ گفتی. من خیلی با کوته فکری افرادی که حجاب را مخصوص زنان و حجاب ایشان را چادر می دانند مشکل دارم. این افراد دشمنان واقعی اسلام هستند و دچار بیماری کشنده و واگیر دار "توهم دینداری" شده اند و ما باید کمک کنیم تا شفا پیدا کنند :gol:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا" سوال این تاپیک مشکل داره!
ولله قسم چیزی که من می یبینم جذب روزافزون جوان ها به دین مبین اسلامه.
با یک تفاوت خیلی مهم. و اون اینه که با مطالعه و آگاهی به این سمت میرن.
متاسفم که ادعایی می کنید بدون مدرک و تحلیل علمی.
دین اسلام و قرآن بدون هیچ نقص و تناقض و اشکال هست.
اینو من میگم که یک سال تمام شب و روز با شبهات ذهنی فراوان بحث و تحقیق کردم.
جای شرمندگی هست که به این راحتی مشکل رو از دین می دونید باعث خوشحالی یک عده پیرو مکاتب فسیلی میشین!
به اون افراد هم اخطار میکنم کاری نکنید مکتب بربری گری و توحش شما رو زیر ذره بین ببرم.
اگه هم بحثی باشه بین مسلمین هست .
پس شما که در طول کمتر 100سال مکتبتون توسط مردم آزاده و حقیقت جو ایران به موزه های باستان شناسی پیوست رویای برگشت ملت به توحش رو نداشته باشید.
ایران هم این باشگاه نیست.
ایران رو تو محرم حسین ببینید.
ایران رو در ماه رمضان ببینید.
ایران رو در حسین حسین گفتن کودک خردسال ببینید که قبل از اون فقط "بابا" و "ماما" رو یادگرفته بود.
اسلام ریشه در روح و جان این ملت داره. چطور می خواهید با مکتبی بی ریشه این عشق رو از وجود ملت ریشه کن کنید؟!

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوْتُواْ الْكِتَابَ إِلاَّ مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمُ الْعِلْمُ بَغْيًا بَيْنَهُمْ وَمَن يَكْفُرْ بِآيَاتِ اللّهِ فَإِنَّ اللّهِ سَرِيعُ الْحِسَابِ
چرا مبحث رو به این سمت میکشونین؟؟؟

من نمیخوام بحث عقیده ای با کسی بکنم!ولی بنده رو خطاب قرار دادی!و...

و بحث اولیه ی من چیزدیگه ای بود!

شمایی که دم از اسلام میزنی, مگه نمیدونی کلمه ی الله, حرمت داره؟؟؟؟؟؟

همینجوری, به اسم الله قسم میخوری؟؟؟؟؟(اینو کجای اسلام تجویز کرده؟؟؟؟؟)

در مورد جمله های آخرت, یکی از دلایلی که با اسلام داران امروزی مشکل دارم همینه!!!!
یارو, صبح تا شب داره میدزده, نزول میکنه, پول ربا میخوره, چند نفر رو بدبخت میکنه و...
آخر شب, صف اول نماز!!!!
یا محرم, شبا میره, زار و زار گریه میکنه...
این مقیاس واسه ی دین و اینهاست؟؟؟

دوست من, من شهرای زیادی بودم و از نزدیک دیدم...!

شهرهای قم و کاشان و یزد که خفن ترین جاهای ایران(از لحاظ مذهبی) هستن, این سال ها, مثل سال های قدیم نیستن!

چه برسه به بقیه ی شهرا!!!!

اسلام, پول دادن به چند نفر نیست که بیان جلوی مداح, جیغ و داد بکشن که مراسم رو پرشور کنن و مداح رو معروف...

اسلام, خفقان و ... نیست!!!

متاسفانه با رفتار امثال شماهاست که حتی منی که سالیانه ساله نماز میخونم و اصل دین رو قبول دارم,ازش خسته شدم...
امثال شماهاست که خودتون رو نماد دین کردین و....

کسی که ادعای دین میکنه, نباید فقط حرف بزنه! نباید......
بیخیال سیاسی میشه!:razz:

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
...
دوستان ممنون بابت این بحثا...
متاسفانه, ابتدای بحث توضیحاتی رو دادم مبنی بر اینکه, خیلی وقتا, مشکل از یک علم یا یک دین (هر دینی...) نیست!
مشکل از طریقه ی نشون دادن اون به ما هستش...!

چه دلیل داره, از چیزی که بدم بیاد, برم ساعت ها روش وقت بذارم؟؟؟

وقتی این بحث رو شروع کردم, بازم بعضی ها میان و میگن, کسی که دنبالش هست, و چشم بینا داره, خودش میره دنبالش...!

پس چنا پیامبران زیادی تاحالا اومدن؟؟؟؟

چنا, امامان اومدن؟
چنا...؟؟؟

اگه هر کسی دنبال واقعیت بود, خودش دنبالش میرفت و بهش میرسید, دیگه نیازی به فرستاده ای نبود...!

من(نوعی) که از بچگی چشم هام رو باز کردم, و اسلام رو با کشت و کشتار دیدم, میخوام چه ذهنیتی در مورد اون پیدا کنم؟؟؟؟؟

من(نوعی) که بهم گفتن, بدترین کار تو اسلام دروغ هستش, و صبح تا شب, همه جا و همه کس!!!( از شخص اول مملکت تا مکانیکیه سر کوچکوم) بهم دروغ گفتن و دروغ شنیدم,
در مورد اسلام چه فکری میخوام بکنم؟؟؟

و .... در مورد بقیه ی چیز ها...!
گاهی بحث ما حقانیت هستش, گاهی, وارونه نشون دادن اون هست...!

اگه کسانی که دین رو مال خودشون کردن, زیبایی از اون به ما نشون میدادن, خیلی ها به طرف اون جذب میشدن...
وقتی, تو دین ساختگی اینها, ذره ای بخشش و مهر و محبت و عطوفت نیست, با چه امیدی به آغوش دین برم؟؟؟؟؟

باید اعتراف کنیم, مشکل دین, اکثرا از ما مسلمونهاست...
از مایی که ادعای اسلام میکنیم و ذره ای به اون عمل نمیکنیم...
از ماهایی که ادعامون گوش فلک رو کر میکنه, ولی...
از مایی که اکثرا اطلاعاتمون از دین, خیلی خیلی کمه...
از مایی که هر کجای اسلام رو دوست داریم, انتخاب کردیم و...
یکی کشت و کشتارش رو دوست داره...
یکی,... رو دوست داره!!!

ولی هیچ کدوممون, نیومدیم رو دروغ نگفتن تمرکز کنیم و عمل کنیم!
هیچ کدوممنون حاضر نیستیم, روزی کسی رو غارت نکنیم...(از هر لحاظ...)
روزی نیومدیم, همدیگرو مسخره نکنیم و...
و..........

mahdi271

عضو جدید
...
دوستان ممنون بابت این بحثا...
متاسفانه, ابتدای بحث توضیحاتی رو دادم مبنی بر اینکه, خیلی وقتا, مشکل از یک علم یا یک دین (هر دینی...) نیست!
مشکل از طریقه ی نشون دادن اون به ما هستش...!

چه دلیل داره, از چیزی که بدم بیاد, برم ساعت ها روش وقت بذارم؟؟؟

وقتی این بحث رو شروع کردم, بازم بعضی ها میان و میگن, کسی که دنبالش هست, و چشم بینا داره, خودش میره دنبالش...!

پس چنا پیامبران زیادی تاحالا اومدن؟؟؟؟

چنا, امامان اومدن؟
چنا...؟؟؟

اگه هر کسی دنبال واقعیت بود, خودش دنبالش میرفت و بهش میرسید, دیگه نیازی به فرستاده ای نبود...!

من(نوعی) که از بچگی چشم هام رو باز کردم, و اسلام رو با کشت و کشتار دیدم, میخوام چه ذهنیتی در مورد اون پیدا کنم؟؟؟؟؟

من(نوعی) که بهم گفتن, بدترین کار تو اسلام دروغ هستش, و صبح تا شب, همه جا و همه کس!!!( از شخص اول مملکت تا مکانیکیه سر کوچکوم) بهم دروغ گفتن و دروغ شنیدم,
در مورد اسلام چه فکری میخوام بکنم؟؟؟

و .... در مورد بقیه ی چیز ها...!
گاهی بحث ما حقانیت هستش, گاهی, وارونه نشون دادن اون هست...!

اگه کسانی که دین رو مال خودشون کردن, زیبایی از اون به ما نشون میدادن, خیلی ها به طرف اون جذب میشدن...
وقتی, تو دین ساختگی اینها, ذره ای بخشش و مهر و محبت و عطوفت نیست, با چه امیدی به آغوش دین برم؟؟؟؟؟

باید اعتراف کنیم, مشکل دین, اکثرا از ما مسلمونهاست...
از مایی که ادعای اسلام میکنیم و ذره ای به اون عمل نمیکنیم...
از ماهایی که ادعامون گوش فلک رو کر میکنه, ولی...
از مایی که اکثرا اطلاعاتمون از دین, خیلی خیلی کمه...
از مایی که هر کجای اسلام رو دوست داریم, انتخاب کردیم و...
یکی کشت و کشتارش رو دوست داره...
یکی,... رو دوست داره!!!

ولی هیچ کدوممون, نیومدیم رو دروغ نگفتن تمرکز کنیم و عمل کنیم!
هیچ کدوممنون حاضر نیستیم, روزی کسی رو غارت نکنیم...(از هر لحاظ...)
روزی نیومدیم, همدیگرو مسخره نکنیم و...
و..........

حرفات جالب بود اما قشنگ نبود
ميدوني چرا؟
چون تو از ديگران انتظار داري ،من هميشه اينكار رو كردم و بهش اعتقاد دارم.
اول سعي كردم خودم رو اصلاح كنم و بعد برم دنبال عيب گذاري رو ديگران،بخدا منظورم اين نيست كه تو خوب نيستي و داري رو ديگران عيب ميزاري ها نه.
ما اومديم رو اين چيزا تمركز كرديم اما هيچ كدوم نيومديد با ما همراه باشيد.
تو همين تالار اسلام و قران تاپيك رهروان شهيدان ،ما اومديم اونجا اخلاقاي بد رو دور كنيم و به فضايل برسيم اما كسي نيومد ما رو همراهي كنه(نسبت به جمعيت عضو تو اين سايت) هنوزم اينكارو داريم انجام ميديم و اميدوارم با ما همراه بشيد.
در ضمن دين رو با ديگران نسنج،دين رو با دين بسنج،تو مياي دين رو با من بسنجي چيز بهتر در نمياد.
بخشش و عطوفت جا داره،بايد ديد كجا بايد بخشيد و كجا ميشه بخشيد،اسلام كشت و كشتار نداره،اين حرفت بدترين قسمت حرفاي جالب تو بود.
يك انتقاد هم ازت دارم چرا هميشه رذايل رو ميبينيد و اين زيبايي ها رو كه تو اسلام رو ناديده ميگيري؟
يعني اصلا زيبايي نداره؟
من كه فكر كنم خيلي يكطرفه به قاضي ميري.

mahdi271

عضو جدید
اول تشكر كنم
خوب عزيزم آفت از همون اول پيش اومد ديگه نيومد كنارزدن علي ، خوارج و هزاران فرقه ديگه كه اكثراً‌ بخاطر حكومت دين روهم به ورطه كشيدن

اون پيامت رو كامل جواب ميدم بهت عزيز.
اولا تو گفتي اومد تو سياست بحث فرقه رو بزار كنار تمام اديان همينطور بودن،اينجوري باشه مسيحيت و يهوديت هم همينطوره پس اين حرفت كاملا بي معني هست.
منتظر مثال شما هم هستم عزيزم

« اينو دين هم نگه عقل ميگه و فكر كنم البته تو تنهاديني كه ميشه مقابل پدر و مادر بخاطر عقايد ديني وايساد هم دين اسلامه، صله رحم كه اصلا تو خون ما ايرانياس شب يلدا نمونه يك مشت نمونه خروارشه»
ميشه واستاد اما گفت احترام بايد نگه داشته بشه تو چرا همه چيز رو چپكي ميگي؟
ميدوني چرا گفت واستا؟
چون تو و پدر و مادرت رو تو يه قبر نميزارن پس بايد راه و اعتقادت رو اگه مطمئني بهتر هست بايد عوض كني.
هيچ وقت نگفت بي احترامي بكن،پس حرف ميزني دقت كن ارزش معنوي داره حرفات.
« من نگفتم اسلام به يگانگي دعوت نكرده پست منو دوباره بخون»
تو گفتي كمتر دعوت كرده كه اين حرفت به كل اشتباه هست،ميدوني چرا؟
چون از همه دين ها بيشترم دعوت كرده،اگه نماز بخوني شما ميدوني كه در طول روز 10 بار به يگانگي خدا شهادت ميده اشهد ان لا الله الا الله حالا اقامه ميبندي يا نه رو كه من نميدونم و به من ربطي هم نداره.
« اسلام دين كامل و مبين مگه نيست، خرافات بايد تأكيد ميكنم بايد از اين دين كامل زدوده بشه- يكي از اهداف جنبش سبز-»
بحث رو سياسي نكن چون براي اينم جواب دارم اما اينجا جاش نيست.
« مگه از عقل تو كله بعضيا هست چندتا دليل عقلي بر رد بعضي از چيزا من بگم تو قبول ميكني »
اين بار آخر هست كه ميگم بحث رو سياسي نكن دفعه بعد سياسي كني منم مجبور ميشم يه جواب بدم كه ديگه حرمت ها شكسته بشه داداشم،اينجا جاش نيست عزيز.
.« قبول ندارم كه بهترينه چون من ناراحتي خانمها رو تو چادر حس ميكنم چي تو گرماي تابستون و چي تو فعاليتهاي روزمره كاري، توبانك برو كارمندايي كه چادرين كلي وقت تلف ميكنن و هي چادرشون رو درست ميكنن و موارد ديگه...»
تو نگران چادري ها نباش كسي كه چادر ميزاره سختيش رو هم به جون ميخره،الانم كه چادر ملي اومده ديگه گرفتاري نداره،پس نگران نباش،وقتم تلف نميشه.
صله رحم كه اصلا تو خون ما ايرانياس شب يلدا نمونه يك مشت نمونه خروارشه»
پس نگو به اصول اخلاقي توجه نكرده،الان بگم تف كردن رو كار بد ميدونه،مسواك زدن و خوشبو بودن و شانه كردن مو ها رو سفارش ميكنه،لباس تميز پوشيدن رو سفارش ميكنه،مودب بودن رو سفارش ميكنه تو ميخواي بگي يكسري تو اصول بهداشتي ما هست،بقيه هم تو فرهنگ ما هست.
به هر حال سفارش شده پس نميتوني نفيش كني

« بابا ما كه رهرو همين راهيم به اونا بگو كه ميگن هرچي ... بگه وحي منزل و
ما رهرو كدوم راه هستيم؟

نه خير اين اتفاقا پيش اومد تا يه روز چشم فتنه در بياد،علي سكوت كرد كه تا يه روز ببيني كه يكسري بخاطر مال دنيا مثل عايشه هموني كه ميگفت بكشيد اين پير سگ رو (عثمان) بعدش شد خونخواه عثمان،تازه علي اومد سر كار چي شد؟
همه به روش شمشير نكشيدن؟
مگه همه نرفتن و مجبورش نكردن پس شمشير چرا كشيدن؟
علي 5 سال حكومت كرد و 3 بار جنگيد،چرا؟
خوارج چرا به وجود اومد؟
پس نگو از اول،همه اديان اين بود مثال ميزنم برات.
موسي چهل روز رفت بني اسراييل گوساله پرست شد مگه موسي پيامبرشون نبود؟
در زمان عيسي چرا اون اتفاقا افتاد مگه از زمان به دنيا اومدن پيامبر نبود؟
چرا مسيحي ها يحيي رو گردن زدن؟
اينا بودن وضع اين بود پس نگو،عقل براي همين چيزا هست،خدا مگه نگفت تو سرنوشت قوم ها بينديش؟
يه پيشنهاد بهت ميكنم.
برو دوتا كتاب بخون يكي اسمش هست نامه هاي حضرت علي نميدونم نويسندش كي هست
يكي هم راه يافته يا چگونه شيعه شدم نوشته محمد تيجاني.
همون محمد تيجاني افسانه اي كه ميگفتن خيال هست،بريد بخونيد بعد نظرتون رو راجع به دين بگيد.
تا زماني كه دنيا پرستي هست وضع همين هست.

آخرین ویرایش:

عاشورا

عضو جدید
اون پيامت رو كامل جواب ميدم بهت عزيز.
اولا تو گفتي اومد تو سياست بحث فرقه رو بزار كنار تمام اديان همينطور بودن،اينجوري باشه مسيحيت و يهوديت هم همينطوره پس اين حرفت كاملا بي معني هست.(پس خدا عقل چرا به انسان داد اون امانتي كه به نوع بشر داد نه فقط به پيامبران و امامان و اوليا به همه داد اون چيه)
منتظر مثال شما هم هستم عزيزم( با اين روحيه اي كه داري مثال نمي زنم)

ميشه واستاد اما گفت احترام بايد نگه داشته بشه تو چرا همه چيز رو چپكي ميگي؟
ميدوني چرا گفت واستا؟(نه نمي دونم)
چون تو و پدر و مادرت رو تو يه قبر نميزارن پس بايد راه و اعتقادت رو اگه مطمئني بهتر هست بايد عوض كني.
هيچ وقت نگفت بي احترامي بكن،پس حرف ميزني دقت كن ارزش معنوي داره حرفات.
تو گفتي كمتر دعوت كرده كه اين حرفت به كل اشتباه هست،ميدوني چرا؟
چون از همه دين ها بيشترم دعوت كرده،اگه نماز بخوني شما ميدوني كه در طول روز 10 بار به يگانگي خدا شهادت ميده اشهد ان لا الله الا الله حالا اقامه ميبندي يا نه رو كه من نميدونم و به من ربطي هم نداره.(قحطي معني ميان نامها)
بحث رو سياسي نكن چون براي اينم جواب دارم اما اينجا جاش نيست.( سياست آفت دينه)
اين بار آخر هست كه ميگم بحث رو سياسي نكن دفعه بعد سياسي كني منم مجبور ميشم يه جواب بدم كه ديگه حرمت ها شكسته بشه داداشم،اينجا جاش نيست عزيز.(خصوصي بحث كنيم پس)
تو نگران چادري ها نباش كسي كه چادر ميزاره سختيش رو هم به جون ميخره،الانم كه چادر ملي اومده ديگه گرفتاري نداره،پس نگران نباش،وقتم تلف نميشه.
پس نگو به اصول اخلاقي توجه نكرده،الان بگم تف كردن رو كار بد ميدونه،مسواك زدن و خوشبو بودن و شانه كردن مو ها رو سفارش ميكنه،لباس تميز پوشيدن رو سفارش ميكنه،مودب بودن رو سفارش ميكنه تو ميخواي بگي يكسري تو اصول بهداشتي ما هست،بقيه هم تو فرهنگ ما هست. (اينا اصول بهداشتي اخلاقي و اجتماعيه كه عقل اگه بهت بگه بهتر قبول ميكني تا دين (بابا من مخالف دين و اينكه دين اين چيزارو تأكيد كرده نيستم) من ميگم اينقدر چيزهاي خرافاتي به اسم دين اومده وارد اسلام شده كه عقل تا مياد يه جولاني بده برچسب بي ديني ميخوره و از ميدون به در ميره)
به هر حال سفارش شده پس نميتوني نفيش كني (كي نفي كرد)

ما رهرو كدوم راه هستيم؟ راهي كه تمام اديان و پيامبران بخاطر اون اومدن ،انسان شدن، نزديك شدن به خدا (راه هاي رسيدن به خدا زياده)

نه خير اين اتفاقا پيش اومد تا يه روز چشم فتنه در بياد،علي(چه اسم غريبي) سكوت كرد كه تا يه روز ببيني كه يكسري بخاطر مال دنيا مثل عايشه هموني كه ميگفت بكشيد اين پير سگ رو (عثمان) بعدش شد خونخواه عثمان،تازه علي اومد سر كار چي شد؟
همه به روش شمشير نكشيدن؟ (تنها مشكل بزرگ علي متعصباني بودند كه از فرط عبادت زانوانشان عين شتر پينه بسته بود اما راه به حقيقت نبرده بودند و از دين فقط ظاهر آن را ديده بودند)
مگه همه نرفتن و مجبورش نكردن پس شمشير چرا كشيدن؟
علي 5 سال حكومت كرد و 3 بار جنگيد،چرا؟
خوارج چرا به وجود اومد؟
پس نگو از اول،همه اديان اين بود مثال ميزنم برات.
موسي چهل روز رفت بني اسراييل گوساله پرست شد مگه موسي پيامبرشون نبود؟
در زمان عيسي چرا اون اتفاقا افتاد مگه از زمان به دنيا اومدن پيامبر نبود؟
چرا مسيحي ها يحيي رو گردن زدن؟( نمي دونم )
اينا بودن وضع اين بود پس نگو،عقل (دشمنان عقل رو ميشناسي، غرور، تعصب، خودخواهي و .... )براي همين چيزا هست،خدا مگه نگفت تو سرنوشت قوم ها بينديش؟
يه پيشنهاد بهت ميكنم.
برو دوتا كتاب بخون يكي اسمش هست نامه هاي حضرت علي نميدونم نويسندش كي هست
يكي هم راه يافته يا چگونه شيعه شدم نوشته محمد تيجاني.(من خودم شيعه هستم) و مقامهاي رنگارنگ در نهج البلاغه
همون محمد تيجاني افسانه اي كه ميگفتن خيال هست،بريد بخونيد بعد نظرتون رو راجع به دين بگيد. (ممنون حتماً‌ اگه پيدا كردم ميخونم)
تا زماني كه دنيا پرستي هست وضع همين هست.
دوست من من باكي ندارم كه از طرف كسايي كه عبادت زياد و روزي ده بار شهادت به يگانگي خدا دادن مغرورشون كرده برچسب بي ديني بهم بخوره ولي به خاطر عقايد ديگران كه پرهيز بشه از خدشه دارشدنش پيشنهاد ميكنم خصوصي بحث كنيم. اگر هم مايلي همينجا ولي به نظرم رسيد بوي تعصب از نوشته هات به مشامم ميرسه. به همين خاطر ميگم خصوصي بحث كنيم. حرف از شكسته شدن حرمتها زده بودي نمي دونم اين همه حرمت از كجا اومده و شماها هي علاقه دارين بگين حرمتها شكسته شد پس تا حرمتها تو باشگاه شكسته نشده خصوصي بحث كنيم.
دستي كه ميبخشد از زباني كه دعا ميكند مقدس تر است.
سهمگين ترين ضربه را به اسلام كيا زدن غير از متعصبان ؟؟؟؟
اگه تو بحث خصوصي هم بهم ثابت بشه تعصب داري بحث خصوصي هم نمي كنم " هرچه علي گفت اينها پوست و جوهر است قرآن زنده منم آنها كه خود را ديندار مي پنداشتند تيغ بر روي علي كشيدند هرچه علي فرياد زد تا ريشه كن شدن فتنه قدمي ديگر بيش نمانده تعصب مانع پيروزي اسلام شد"
ملاك من براي خوب بودن و حقيقت بودن اديان ديگه و احكامش و انسان هاي ديگه اسلام و شيعه نيست من حتي اسلام و شيعه و احكامش رو و هرچه در جهان هست رو با يك ملاك ميسنجم اگه با اون تطابق داشت حقيقته اگه نداشت قبولش نمي كنم. عقل سالم و وجدان بيدار هرچي از اين دوتا ف ي ل ت ر رد بشه به نظر من ردخور نداره
يه سوالم در آخردارم هدف از آمدن پيامبران وبتبع آمدن دين چه بوده؟

آخرین ویرایش:

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا مبحث رو به این سمت میکشونین؟؟؟

من نمیخوام بحث عقیده ای با کسی بکنم!ولی بنده رو خطاب قرار دادی!و...

و بحث اولیه ی من چیزدیگه ای بود!

شمایی که دم از اسلام میزنی, مگه نمیدونی کلمه ی الله, حرمت داره؟؟؟؟؟؟

همینجوری, به اسم الله قسم میخوری؟؟؟؟؟(اینو کجای اسلام تجویز کرده؟؟؟؟؟)

من سعی کردم بحث رو از سمتی که کشیده بود به سمتی عقلانی سوق بدم.
ببخشید من چه جوری به اسم الله قسم خوردم مگه؟!
چیزی که من می بینم اینه که جوونای ما حتی کسانی که از خانواده ی غیرمذهبی هستند رو آوردن به قرآن و معنای قرآن.
این چیزیه که من می بینم.
حالا شما اگه بحث دین گریزی رو مطرح می کنید و انقدر بزرگش می کنید بیش از هر قسمی دارید حرمت الهی رو می شکنید.

در مورد جمله های آخرت, یکی از دلایلی که با اسلام داران امروزی مشکل دارم همینه!!!!
یارو, صبح تا شب داره میدزده, نزول میکنه, پول ربا میخوره, چند نفر رو بدبخت میکنه و...
آخر شب, صف اول نماز!!!!
یا محرم, شبا میره, زار و زار گریه میکنه...
این مقیاس واسه ی دین و اینهاست؟؟؟

از این یارو ها از صدر اسلام تا حالا بودند و هستند و خواهند بود.
چرا اون انسان ها رو نگاه نمی کنید که هم در صف اول نماز جماعت هستند و هم در صف اول انفاق و دستگیری مستضعف ها؟!
چرا دین رو از اشخاص مورد قضاوت قرار می دید؟!
طوری صحبت می کنید که انگار اغلب اسلام داران امروزی به قول شما ریاکار و فاسدن!
متاسفانه این تفکر دروغین تو برخی افراد دیده میشه!
میگن " این کرواتی ها و ژیگولا خیلی از این ریش و پشمی ها معتقد تر و مومن تر هستند!"
ممکنه در مواردی این طور باشه اما وقتی این تفکر غالب میشه نوعی پیش داوری در مورد افراد با ظاهر مذهبی شکل میگیره و برعکس در مورد افراد با ظاهر غیرمذهبی!
فریب این افکار رو نخورید!
هیچوقت از روی ظاهر قضاوت نکنید. به اندیشه ها و رفتارها دقت کنید.

دوست من, من شهرای زیادی بودم و از نزدیک دیدم...!

شهرهای قم و کاشان و یزد که خفن ترین جاهای ایران(از لحاظ مذهبی) هستن, این سال ها, مثل سال های قدیم نیستن!

چه برسه به بقیه ی شهرا!!!!

من خودم بچه ی قم هستم و بیشتر عمرم رو تو قم گذروندم.
چرا فکر می کنی چیزی که به نظر شما میاد فضای واقعی یک جامعه است؟! ( در این مورد میشه گریزی به برخی مسائل زد که...بیخیال سیاسی میشه!)
مثلا" وقتی من میرم تو یه شهر و در قسمت تفریحی و تجاری میرم معلومه افرادی که به چشمم میان افراد کمتر مذهبی و بعضا" غیرمذهبی هستند.
پس این طور قضاوت نکنید که صحیح نیست.

اسلام, پول دادن به چند نفر نیست که بیان جلوی مداح, جیغ و داد بکشن که مراسم رو پرشور کنن و مداح رو معروف...

اسلام, خفقان و ... نیست!!!

متاسفانه با رفتار امثال شماهاست که حتی منی که سالیانه ساله نماز میخونم و اصل دین رو قبول دارم,ازش خسته شدم...
امثال شماهاست که خودتون رو نماد دین کردین و....

کسی که ادعای دین میکنه, نباید فقط حرف بزنه! نباید......
بیخیال سیاسی میشه!:razz:

خیلی ممنون که رفتار امثال بنده رو عامل دین گریزی معرفی کردید!
اسلام اینایی که فرمودید نیست ولی چه ربطی داشت به بحث من؟!
در ضمن خداوند قضاوت میکنه درباره ی اعمال بندگان نه شما!
http://www.rajanews.com/detail.asp?id=46386

• Like
واکنش ها: !...

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفات جالب بود اما قشنگ نبود
ميدوني چرا؟
چون تو از ديگران انتظار داري ،من هميشه اينكار رو كردم و بهش اعتقاد دارم.
اول سعي كردم خودم رو اصلاح كنم و بعد برم دنبال عيب گذاري رو ديگران،بخدا منظورم اين نيست كه تو خوب نيستي و داري رو ديگران عيب ميزاري ها نه.
ما اومديم رو اين چيزا تمركز كرديم اما هيچ كدوم نيومديد با ما همراه باشيد.
تو همين تالار اسلام و قران تاپيك رهروان شهيدان ،ما اومديم اونجا اخلاقاي بد رو دور كنيم و به فضايل برسيم اما كسي نيومد ما رو همراهي كنه(نسبت به جمعيت عضو تو اين سايت) هنوزم اينكارو داريم انجام ميديم و اميدوارم با ما همراه بشيد.
در ضمن دين رو با ديگران نسنج،دين رو با دين بسنج،تو مياي دين رو با من بسنجي چيز بهتر در نمياد.
بخشش و عطوفت جا داره،بايد ديد كجا بايد بخشيد و كجا ميشه بخشيد،اسلام كشت و كشتار نداره،اين حرفت بدترين قسمت حرفاي جالب تو بود.
يك انتقاد هم ازت دارم چرا هميشه رذايل رو ميبينيد و اين زيبايي ها رو كه تو اسلام رو ناديده ميگيري؟
يعني اصلا زيبايي نداره؟
من كه فكر كنم خيلي يكطرفه به قاضي ميري.
دوست عزیز...
گاهی واقعیت تلخه...
گاهی...
دوست عزیز, تو حرفام گفتم که مشکل از خودم هم هست...!

تو اسلام همیشه به عزاداری پرداختیم!
هیچوقت شادیی در کار نبوده!!(فقط ولادت ائمه, یا مبعث, یا....)
و روزهای عزاداری رو بشماری چند برابر شادی میشه؟؟؟؟
در حالی که تو خود اسلام همیشه از شادی و... صحبت شده!!!
خیلی وقتا از طرف مراجع دینی, اعیاد باستانی ما نکوهش شده!یا بهش اهمیت داده نمیشه...!
مراسم سنتی ما, جایگاه خاصی تو حکومت اسلامی نداره!!!
در حالی که قرآن رو ورق بزنی, اکثرش, قصص القرآن هستش...
داستان ها و قصه های تاریخی که میخواد ازش پند و اندرز بگیریم...!(در حالی که متولیان اسلام امروزی,روز به روز دارن اون تاریخ رو پاک میکنن!!! و تاریخی چند صدساله رو به خورد ما میدن....)

شاید اگه مسلمون نبودم,این حرف رو نمیزدم...!
دوست من! ما عادت داریم همیشه متعصب باشیم!!!! وقتی مسلمون(یا پیروان مذهبی) باشیم, دیگه تعصب داشته باشیم و چیز دیگه ای نبینیم!
وقتی هم دینی رو قبول نداشته باشیم, جوری جبهه میگیریم که هیچ حرفی رو قبول نمیکنیم...!
اگه خود ما این حرفا رو نزنیم, کی بزنه؟؟؟؟؟
من چون مسلمونم دلم میسوزه و این حرفا رو میزنم!!!
وگرنه بیخیالی طی میکردم و...............:gol:

الآن هم بحث من سر دین گریزی بود...! نه اسلام و پیروان اون!!!! که بیام از همه چی بگم!!!
دلایل دین گریزی بود که دلایلش, خوبی های مسلمونا نیست!!! حتما بدی ها و نواقص هستش که دین گریزی ایجاد شده....
درسته؟

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سعی کردم بحث رو از سمتی که کشیده بود به سمتی عقلانی سوق بدم.
ببخشید من چه جوری به اسم الله قسم خوردم مگه؟!
چیزی که من می بینم اینه که جوونای ما حتی کسانی که از خانواده ی غیرمذهبی هستند رو آوردن به قرآن و معنای قرآن.
این چیزیه که من می بینم.
حالا شما اگه بحث دین گریزی رو مطرح می کنید و انقدر بزرگش می کنید بیش از هر قسمی دارید حرمت الهی رو می شکنید.

الکی به اسم الله قسم خوردن, کفاره داره!
شما جاهایی میبینین که هیچکس نمیبینه!!!!
فقط از دوستای نزدیکم که میشناسم,حداقل 7 یا 8 نفرشون از دین و... گریختن...!
اولش نماز میخوندن!روزه میگرفتن!!!!
این یعنی اون سالیان با دین مشکل نداشتن...
حتما چیزی دیدن یا رفتاری شده که این اتفاق افتاده...!

از این یارو ها از صدر اسلام تا حالا بودند و هستند و خواهند بود.
چرا اون انسان ها رو نگاه نمی کنید که هم در صف اول نماز جماعت هستند و هم در صف اول انفاق و دستگیری مستضعف ها؟!
چرا دین رو از اشخاص مورد قضاوت قرار می دید؟!
طوری صحبت می کنید که انگار اغلب اسلام داران امروزی به قول شما ریاکار و فاسدن!
متاسفانه این تفکر دروغین تو برخی افراد دیده میشه!
میگن " این کرواتی ها و ژیگولا خیلی از این ریش و پشمی ها معتقد تر و مومن تر هستند!"
ممکنه در مواردی این طور باشه اما وقتی این تفکر غالب میشه نوعی پیش داوری در مورد افراد با ظاهر مذهبی شکل میگیره و برعکس در مورد افراد با ظاهر غیرمذهبی!
فریب این افکار رو نخورید!
هیچوقت از روی ظاهر قضاوت نکنید. به اندیشه ها و رفتارها دقت کنید.
شما این رو دلیلی بر زیاد شدن دین بین مردم آوردین!!!! نه دلیلی بر مردم خوبی که مسلمون هستن!!!! وگرنه در اون باب که بحثی نیست...!
اگه شیمیدانی بیاد و یه ترکیب شیمیایی رو خراب کنه, یا نتونه موازنه کنه, یا نتونه... بیشتر بهش ایراد میگیرین, یا یه مهندس کامپیوتر؟؟؟؟

کسی که مرجع دینی باشه, یا استاد دین خاصی باشه, برخوردش باید با انسان های عادی تفاوت داشته باشه!!!!
(یکی از دلایلش عصمت پیامبر...) وگرنه ایشون هم هر خطایی میکردن,و مردم اسلام رو با ایشون نمی سنجیدن!!!!

لطفا اولین پست ایت تاپیک رو با دقت بخونین!!!!

من خودم بچه ی قم هستم و بیشتر عمرم رو تو قم گذروندم.
چرا فکر می کنی چیزی که به نظر شما میاد فضای واقعی یک جامعه است؟! ( در این مورد میشه گریزی به برخی مسائل زد که...بیخیال سیاسی میشه!)
مثلا" وقتی من میرم تو یه شهر و در قسمت تفریحی و تجاری میرم معلومه افرادی که به چشمم میان افراد کمتر مذهبی و بعضا" غیرمذهبی هستند.
پس این طور قضاوت نکنید که صحیح نیست.
من هم این افتخار نصیبم شده!
قم یه وسط شهر داره که آقایون مجرد رو از خانواده ها جدا میکنن!!!!
چیزی که به نظرم میاد, خیلی وقتا به واقعیت نزدیکه...!
همه ی کله گنده هایی که تو قم هستن, رو میشناسم...!
خیلی چیزا میدونم که خیلیا نمیدونن
و اینکه بحث من سر این بود که بیشتر از یه شهر زندگی کردم...!به همین خاطر اطلاعاتم در مورد چندتا شهر, زیاده!(و به زاحتی میتونم مقایسه کنم...)
ولی به نظرم قم از فاسدترین شهرای ایرانه...!

خیلی ممنون که رفتار امثال بنده رو عامل دین گریزی معرفی کردید!
اسلام اینایی که فرمودید نیست ولی چه ربطی داشت به بحث من؟!
در ضمن خداوند قضاوت میکنه درباره ی اعمال بندگان نه شما!

ادامه ی حرفام تو پست های بعدیم بود...!
یکی از کسانی که مقصر هستش,خودم هستم! و گفتم...!
ولی حرف اینجای من به این معنی بود که با سخت گیری های بیمورد در مورد اسلام یا حرام کردن بعضی حلال ها, یا... باعث شده که کسانی که اطلاعات کافی ندارن, از این دین زده بشن...!

دوست من,گاهی یه مسئله ی کوچیک باعث میشه کسی به دینی بپیونده یا از دینی گریزون بشه...!

حرف من اینه که , مایی که ادعای مسلمونی میکنیم, باید مانند شعارهامون عمل کنیم...!
تو اسلام, استفاده از زور و بازو,همیشه آخرین راه بوده(یا اینکه بلکل, استفاده از زور ممنوع شده) که متاسفانه امروزه, اولین راه, همینه....!
:gol:

sara85

عضو جدید
آفرين داداش به موضوع خيلي خوبي اشاره كردي.
بله هيچ اجباري توي دين نيست،من اينو كاملا قبول دارم.
كجا واجب القتل ميدونه داداشم؟
شما ميدوني كافر حربي يعني چي؟
شما ميدونيد كي كشتن يك كافر واجب ميشه؟
كشتن كافر زماني واجب هست كه علنا بيان و بگن من خدا رو قبول ندارم و به جنگ با خدا بلند بشن و بگن تمام دينها و خدا هيچ.
اون موقع كشتنش واجب هست.
به اين كافرا ميگن كافر حربي و خونشون حلال هست.
در ضمن شما نميتوني يكي رو چون فكر ميكني كافر هست بكشيش،شما حتما با سند و دليل و مدرك بري پيش يه مرجع تقليد و ازشون بپرسيد حكم اون فرد چي هست و واجب القتل هست يا نه.
براي اثبات حرفم برو كتاب سربداران بيدار زندگي سيد مجتبي مير لوحي(نواب صفوي) رهبر گروه فداييان اسلام رو بخون.
كه براي قتل كسروي رفتن و اجازه گرفتن،يعني براي تمام اعدام هاي انقلابي اجازه گرفتند،پس لطفا اول مطالعه كن بعد شبهه بيار داداشم.
در ضمن اسلام خيلي به انديشدن سفارش كرده،حداقل يه دور معني قران رو بخون ديگه،خواستي سند و مدرك ميخواي بيارم برات.
البته پرسيدي يعني اينكه جوياي حقيقت هستي و اين خيلي خوب هست
سلام دوست عزیز من به علت مشکل توی اینترنت نتونستن پست شما رو ببینم . و فکر کردم شما اشتباه گرفتین. ممنون از دعوتتون. ولی الان واقعا برام مقدور نیست ولی شاید یه روز اومدم .ممنوم می شم به اون کسی که می شناسید بگید بیاد تو اینترنت با هم بحث کنیم یا شما واسطه بشید و سوالات منو به ایشون برسونید

• Like
واکنش ها: !...

mahdi271

عضو جدید
دوست عزیز...
گاهی واقعیت تلخه...
گاهی...
دوست عزیز, تو حرفام گفتم که مشکل از خودم هم هست...!

تو اسلام همیشه به عزاداری پرداختیم!
هیچوقت شادیی در کار نبوده!!(فقط ولادت ائمه, یا مبعث, یا....)
و روزهای عزاداری رو بشماری چند برابر شادی میشه؟؟؟؟
در حالی که تو خود اسلام همیشه از شادی و... صحبت شده!!!
خیلی وقتا از طرف مراجع دینی, اعیاد باستانی ما نکوهش شده!یا بهش اهمیت داده نمیشه...!
مراسم سنتی ما, جایگاه خاصی تو حکومت اسلامی نداره!!!
در حالی که قرآن رو ورق بزنی, اکثرش, قصص القرآن هستش...
داستان ها و قصه های تاریخی که میخواد ازش پند و اندرز بگیریم...!(در حالی که متولیان اسلام امروزی,روز به روز دارن اون تاریخ رو پاک میکنن!!! و تاریخی چند صدساله رو به خورد ما میدن....)

شاید اگه مسلمون نبودم,این حرف رو نمیزدم...!
دوست من! ما عادت داریم همیشه متعصب باشیم!!!! وقتی مسلمون(یا پیروان مذهبی) باشیم, دیگه تعصب داشته باشیم و چیز دیگه ای نبینیم!
وقتی هم دینی رو قبول نداشته باشیم, جوری جبهه میگیریم که هیچ حرفی رو قبول نمیکنیم...!
اگه خود ما این حرفا رو نزنیم, کی بزنه؟؟؟؟؟
من چون مسلمونم دلم میسوزه و این حرفا رو میزنم!!!
وگرنه بیخیالی طی میکردم و...............:gol:

الآن هم بحث من سر دین گریزی بود...! نه اسلام و پیروان اون!!!! که بیام از همه چی بگم!!!
دلایل دین گریزی بود که دلایلش, خوبی های مسلمونا نیست!!! حتما بدی ها و نواقص هستش که دین گریزی ایجاد شده....
درسته؟

ملاك دين كسي نيست
بهت گفتم دين رو با فرد نسنج،اما تو همين پست سنجيدي،مثلا كسي گفت نوروز خوب نيست مگه دليل هست؟
تازه تو مراسم باستاني كسي دخالت نميتونه بكنه مثل شب يلدا و نوروز و اين چيزا.
اسلام به شادي و صله ارحام توصيه كرده پس نگو چون يكي گفته ما نبايد شادي كنيم،تازه كي به اعياد باستاني ما خورده گرفته؟
عزاداري هيچ مشكلي نداره،من خودم هميشه تو خونمون مداحي گوش ميدم اما روحيه من به مراتب از شما بهتر هست.
من به ترك ديوار هم ميخندم حتي اگه غصه تو دلم باشه،اگه عزاداري ها رو بردارن كسي ياد اماماي ما و مظلوميتشون ميفته؟
تازه تو روزهاي عزا رو كم كن از طول سال هر چقدر موند رو تو شادي كن،كسي جلوت رو نميگيره،پس نگو بقيه نميزارن بخواي راحت ميشه،خودت نميخواي ميگي نميشه.
نه تعصب اصلا خوب نيست من خودم تو سنندج پشت سر يه روحاني(ماموستا) شافعي نماز خوندم اما اينجا يكي از دوستان به من ميگه متعصب،ما حرف بزنيم ميگن متعصب حرف نزنيم ميگيد حرفي براي گفتن ندارن و فرار ميكنن.
من خودمم نميدونم بايد چيكار كنم داداش،اين حرفات خوبه اما شما فقط بدي ها رو ميبيني،بخدا اونقدر جاذبه و زيبايي تو دين هست كه نميشه شمردش.

mahdi271

عضو جدید
دوست من من باكي ندارم كه از طرف كسايي كه عبادت زياد و روزي ده بار شهادت به يگانگي خدا دادن مغرورشون كرده برچسب بي ديني بهم بخوره ولي به خاطر عقايد ديگران كه پرهيز بشه از خدشه دارشدنش پيشنهاد ميكنم خصوصي بحث كنيم. اگر هم مايلي همينجا ولي به نظرم رسيد بوي تعصب از نوشته هات به مشامم ميرسه. به همين خاطر ميگم خصوصي بحث كنيم. حرف از شكسته شدن حرمتها زده بودي نمي دونم اين همه حرمت از كجا اومده و شماها هي علاقه دارين بگين حرمتها شكسته شد پس تا حرمتها تو باشگاه شكسته نشده خصوصي بحث كنيم.
دستي كه ميبخشد از زباني كه دعا ميكند مقدس تر است.
سهمگين ترين ضربه را به اسلام كيا زدن غير از متعصبان ؟؟؟؟
اگه تو بحث خصوصي هم بهم ثابت بشه تعصب داري بحث خصوصي هم نمي كنم " هرچه علي گفت اينها پوست و جوهر است قرآن زنده منم آنها كه خود را ديندار مي پنداشتند تيغ بر روي علي كشيدند هرچه علي فرياد زد تا ريشه كن شدن فتنه قدمي ديگر بيش نمانده تعصب مانع پيروزي اسلام شد"
ملاك من براي خوب بودن و حقيقت بودن اديان ديگه و احكامش و انسان هاي ديگه اسلام و شيعه نيست من حتي اسلام و شيعه و احكامش رو و هرچه در جهان هست رو با يك ملاك ميسنجم اگه با اون تطابق داشت حقيقته اگه نداشت قبولش نمي كنم. عقل سالم و وجدان بيدار هرچي از اين دوتا ف ي ل ت ر رد بشه به نظر من ردخور نداره
يه سوالم در آخردارم هدف از آمدن پيامبران وبتبع آمدن دين چه بوده؟

نه عزيز دلم من اصلا متعصب نيستم پس تهمت نزن.
من به كسي برچسب بي ديني نزدم گفتم اقامه ميبندي يا نميبندي رو نميدونم و به منم ربطي نداره پس برچسب نزدم.
حرمت از جايي نيومده،هر شخصي يه حرمتي داره.
ميخواي همينجا بحث كن در غير اينصورت بحث نكن،تعصب ندارم شما راحت باش.
علي خيلي حرفاي ديگه هم زد اونا رو هم كسي گوش نداد ميخواي برات قطار ميكنم اون حرفا رو.
حالا اون عقل سالم و وجدان بيدارم رو بايد ديد چجوري هست(توهين و برچسب تو اين حرفم نيست)
يه شعر داريم از معني اون استفاده ميكنم از اونجا كه به دنيا اومديم تا موقع مرگ يه جاده هست و ما همه مسافر اين جاده كه آخرش ابديت هست و خدا براي اينكه كسي بهانه نداشته باشه پيامبران رو فرستاد تا راه رو نشان بدن و دين هم مثل يك نقشه بود كه خلاف اون رفتن ما رو به نابودي ميكشه،براي همين براي تمام اقوام پيامبري اومد تا كسي بهانه نداشته باشه.
اميدوارم قانع كرده باشه شما رو جوابم اگه قانع نكرده بگو برم از كتاب چيز قانع كنند در بيارم برات

عاشورا

عضو جدید
نه عزيز دلم من اصلا متعصب نيستم پس تهمت نزن.(اي عزيزتر از جانم من هم گفتم بوي تعصب ميدهد و هنوز يقين نكرده ام)
من به كسي برچسب بي ديني نزدم گفتم اقامه ميبندي يا نميبندي رو نميدونم و به منم ربطي نداره پس برچسب نزدم.(اصل بر برائت است حرفت قبول)
حرمت از جايي نيومده،هر شخصي يه حرمتي داره.(هفت ميليارد حرمت);)
ميخواي همينجا بحث كن در غير اينصورت بحث نكن،تعصب ندارم شما راحت باش.(پس موافقي همين جا بحث كنيم آخه حرمتا رو چي كنيم؟؟؟ تهديد كردي كه ميشكني)
علي خيلي حرفاي ديگه هم زد اونا رو هم كسي گوش نداد ( پس يه چيزايي ميدوني، جاي شكرش باقيه) ميخواي برات قطار ميكنم اون حرفا رو.
حالا اون عقل سالم و وجدان بيدارم رو بايد ديد چجوري هست(آفتاب آمد دليل آفتاب)(توهين و برچسب تو اين حرفم نيست)
يه شعر داريم از معني اون استفاده ميكنم از اونجا كه به دنيا اومديم تا موقع مرگ يه جاده هست و ما همه مسافر اين جاده كه آخرش ابديت هست و خدا براي اينكه كسي بهانه نداشته باشه پيامبران رو فرستاد تا راه رو نشان بدن و دين هم مثل يك نقشه بود كه خلاف اون رفتن ما رو به نابودي ميكشه،براي همين براي تمام اقوام پيامبري اومد تا كسي بهانه نداشته باشه.(تو كجايي تا شوم من چاكرت ... چارقت دوزم كنم شانه سرت ...الخ داستان مردي چوپان كه خدا را به شيوه خودعبادت ميكرد و خدا پيامبرش را بخاطر اينكه اين مرد را از اين نوع عبادت برحذر داشت مورد عتاب قرارداد)
اميدوارم قانع كرده باشه شما رو جوابم اگه قانع نكرده بگو برم از كتاب چيز قانع كنند در بيارم برات
(
من قانعم عزيز تر از جانم خدا تو وجود همه ما هست از رگ گردن به ما نزديكتره و نيازي نيست اينهمه راه براي رسيدن بهش طي كنيم فقط بايد خودمان را به صفاتش نزديك كنيم. من و شما هدفمون يكيه و دنبال يه چيز هستيم فقط روش شما و من متفاوته روش برخورد شما فرق ميكنه با من ولي اينو قول ميدم هدف هردوي ما يكيه. و فقط بايد تو اين هدف كه يك راه هم نيست تعصب را كنار گذاشت (منظورم با شما نيست) اگه بنا به تعصب بود خدا بايد از همه متعصب تر بود چون او عين حقيقت است و قدرتش از همه بيشتر است. ولي او رحمن است او عين خورشيد است و به همه رحم ميكند و مهلت ميدهد و رحمت ميفرستد .
به اميد روزي كه خود را برتر و مقرب تر ندانيم كه ارزش انسانها در نزد خدا را فقط خدا ميداند.
ان اكرمكم عند الله اتقاكم.

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملاك دين كسي نيست
بهت گفتم دين رو با فرد نسنج،اما تو همين پست سنجيدي،مثلا كسي گفت نوروز خوب نيست مگه دليل هست؟
تازه تو مراسم باستاني كسي دخالت نميتونه بكنه مثل شب يلدا و نوروز و اين چيزا.
اسلام به شادي و صله ارحام توصيه كرده پس نگو چون يكي گفته ما نبايد شادي كنيم،تازه كي به اعياد باستاني ما خورده گرفته؟
عزاداري هيچ مشكلي نداره،من خودم هميشه تو خونمون مداحي گوش ميدم اما روحيه من به مراتب از شما بهتر هست.
من به ترك ديوار هم ميخندم حتي اگه غصه تو دلم باشه،اگه عزاداري ها رو بردارن كسي ياد اماماي ما و مظلوميتشون ميفته؟
تازه تو روزهاي عزا رو كم كن از طول سال هر چقدر موند رو تو شادي كن،كسي جلوت رو نميگيره،پس نگو بقيه نميزارن بخواي راحت ميشه،خودت نميخواي ميگي نميشه.
نه تعصب اصلا خوب نيست من خودم تو سنندج پشت سر يه روحاني(ماموستا) شافعي نماز خوندم اما اينجا يكي از دوستان به من ميگه متعصب،ما حرف بزنيم ميگن متعصب حرف نزنيم ميگيد حرفي براي گفتن ندارن و فرار ميكنن.
من خودمم نميدونم بايد چيكار كنم داداش،اين حرفات خوبه اما شما فقط بدي ها رو ميبيني،بخدا اونقدر جاذبه و زيبايي تو دين هست كه نميشه شمردش.
دوست عزیز...
شما دارین قضاوت هایی میکنین که...!
روحیات من رو نمیشناسین! حق میدم که اینجوری برداشت کنین!
ولی تو این دنیا که فقط من نیستم!
نمیخوام بحث رو به سمت مشکلات حکومت و جلوگیری از شادی مردم بکشونم که بحث عوض میشه...(خودتون هم خیلی چیزها رو میدونین! پس دلیل بر بردن به اون سمت نیست...)
من دارم این قضیه رو از یه زاویه ی دیگه میبینم...!
پست اولم رو هم کامل و با دقت دوباره بخونی, میفهمی...!
اینا هم که گفتم مثال بود...!
من خودم نماز میخونم! و...
ولی کسانی که بر مسند دین هستن و دین به نامشون هست, دین رو خشک و... نشون دادن!

شما نباید از جانب خودتون که به یه چیزایی عقیده دارین نگاه کنین!
شما باید از طرف همه ی مردم نگاه کنین!
تو دنیا که همه مثل شما و اعتقادات شما نیستن که بخوان و بتونن همچین فکری بکنن...!
باز هم تکرار میکنم که از زاویه ای که میخوام نگاه کنم, آدم ها رو با هر اعتقادی باید نگاه کنین...!:gol:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفکرات خرافاتی و سنت های بی پایه و اساسی که به نام دین در زندگی ما جاریه همه را از دین زده می کنه:razz: