کمی معرفت هم خوب چیزی است...

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعی میکنم مفید وختصر بنویسم:
من نه از این تاپیکهای منحرف و بی پایه و بحث وجدل دار مثل آیا کوروش جنگید(اپیزود5!) یا بقیه که اصلا نمیخوام اسمشون رو ببرم خوشم میاد و نه جواب میدم ولی لازم دیدم اینو بگم:
میدونید که ژولیوس سزار یک خونریز به تمام معنا بوده؟ هر سال ایتالیایی ها سر قبر ایشون گل میزارن. اگر خواستید ببینید چه مرد گلی بوده! برید اینجا:
http://fa.wikipedia.org/wiki/ژولیوس_سزار

توی ایتالیا هم یه یادبودی هست که خیلی براشون ارزش داره. یه سرباز ایرانی اسیر شده توسط ارتش روم...
بگذریم

فرض کنید مطابق میل بعضی عزیزان! داستان کوروش علی رغم چیزی که تاریخ دانان ایرانی و غربی و اسلام شناسانی امثال جناب آقای علامه طباطبایی گفته اند به اندازه داستان حسن کچل مسخره و
دروغ باشه.

خوب تو این داستان دروغ! کوروش انسان بسیار خوبیه و از تمام صفات خوب بهره منده
علاوه بر این این شخص خیالی! نماد اتحاد مردم ایرانه. وجهه مردم ایران تو دنیاست(از لحاظ تاریخی)

آیا اگر قرار باشه فقط به دلیل احترام و بزرگداشت صفات نیک بشری یا فقط برای اتحاد مردم ایران نباید از ایشون به نیکی و احترام یاد بشه؟ آیا اینها در نظر شما بی اهمیت اند؟

یکم معرفت لطفا

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزانی که به فردوسی توهین میکنن
خوبه بدونید آمریکایی ها اعتقاد دارند که هاکلبریفین و تام سایر حماسه های کشورشون هستند!
خوبه بدونید زمانی که ترجمه شاهنامه به دست غربیها رسید ترسیدن جای ادیسه هومر رو بگیره

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا الان لازمه در مورد سورنا سردار ایرانی مطلب بزارم؟ چون به همون ژولیوس سزار مربوط میشه

ژول سزار (Julius)، پومیه (Pompee) و کراسوس (crassus) سه تن از سرداران و فرمانروایان بزرگ روم بودند که سرزمینهای پهناوری را که به تصرف دولت روم در آمده بود، بهطور مشترک اداره می‌کردند. آنها در سوم اکتبر سال ۵۶ پیش از میلاد در نشست لوکا (Luca) تصمیم حمله به ایران را گرفتند[۵].

کراسوس فرمانروای بخش شرقی کشور روم آن زمان یعنی شام(سوریه) بود و برای گسترش دولت روم در آسیا، سودای چیرگی برایران، دستیابی به گنجینه‌های ارزشمند ایران و سپس گرفتن هند را در سر میپروراند و سرانجام با حمله به ایران این نقشه خویش را عملی ساخت. وی فاتح جنگ بردگان و درهمکوبنده اسپارتاکوس سردار قدرتمند انقلاب بردگان بود[۶].
کراسوس (رییس دوره‌ای شورا) با سپاهی مرکب از۴۲ هزار نفر از لژیون‌های ورزیده روم که خود فرماندهی آنان رابرعهده داشت به سوی ایران روانه شد و ارد (اشک۱۳) پادشاه اشکانی، سورنا سردار نامی ایران را مامور جنگ با کراسوس و دفع یورش رومی‌ها کرد. نبرد میان دو کشور در سال ۵۳ پیش از میلاد در جلگه‌های میانرودان و در نزدیکی شهر حران یا کاره (carrhae) روی داد. در جنگ حران، سورنا با یک نقشه نظامی ماهرانه و بهیاری سواران پارتی که تیراندازان چیره دستی بودند، توانست یک سوم سپاه روم را نابود و اسیر کند.

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
افسران رومی درباره شکستشان از ایران به سنای روم چنین گزارش دادند: سورنا فرمانده ارتش ایران در این جنگ از تاکتیک و سلاحهای تازه بهره گرفت. هر سرباز سوار ایرانی با خود مشک کوچکی از آب حمل می‌کرد و مانند ما دچار تشنگی نمی‌شد. به پیادگان با مشکهایی که بر شترها بار بود آب و مهمات می‌رساندند. سربازان ایرانی به نوبت با روش ویِِژهای از میدان بیرون رفته وبه استراحت می‌پرداختند. سواران ایران توانایی تیر اندازی از پشت سر را دارند. ایرانیان کمانهایی تازه اختراع کردهاند که با آنها توانستند پای پیادگان ما را که با سپرهای بزرگ در برابر انها و برای محافظت از سوارانمان دیوار دفاعی درست کرده بودیم به زمین بدوزند. ایرانیان دارای زوبینهای دوکی شکل بودند که با دستگاه نوینی تا فاصله دور و به صورت پیدرپی پرتاب می‌شد. شمشیرهای آنان شکننده نبود. هر واحد تنها از یک نوع سلاح استفاده می‌کرد و مانند ما خود را سنگین نمی‌کرد. سربازان ایرانی تسلیم نمی‌شدند و تا آخرین نفس باید می‌جنگیدند. این بود که ما شکست خورده، هفت لژیون را به طور کامل از دست داده و به چهار لژیون دیگر تلفات سنگین وارد آمد[۷].

Philosara

عضو جدید
آمریکایی ها در تلاشند که هویت نداشته شون رو با ساختن قهرمان های سینمایی بازسازی کنند، و ما سهل انگارانه از قدرت هامون چشم پوشی می کنیم و آنچه باید وسیله ی اتحاد و افتخار ما باشه، ابزار کشمکش و درگیری بینمون می شه!!

حقیقتا جای تاسف داره!

اما جای شکرش باقیه که ایرانی در هر دوره ای از باهوش ترین هاست و اگر قدمی به اشتباه برداره، قادره نتیجه رو تحلیل و بررسی کنه، و راه های نادرست رو برگرده و از خطاهای بیشتر جلوگیری کنه.:gol:

ahmad45199

عضو جدید
علاوه بر این این شخص خیالی! نماد اتحاد مردم ایرانه. وجهه مردم ایران تو دنیاست(از لحاظ تاریخی)

آیا اگر قرار باشه فقط به دلیل احترام و بزرگداشت صفات نیک بشری یا فقط برای اتحاد مردم ایران نباید از ایشون به نیکی و احترام یاد بشه؟ آیا اینها در نظر شما بی اهمیت اند؟
یکم معرفت لطفا

من دقيقا نظرم اينه! كوروش افسانه اي شخصيت قابل ستايشي است و بايد محترم شمرده بشه اما اينكه به عنوان يه واقعيت مسلم تو ذهن ما رسوخ كنه باهاش مخالفم.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب چون دعوتم كرديد يه پست ميذارم
يه ترجمه براي پست اولت بذار لطفا با رعايت علايم نگارشي.سر و ته جمله ها معلوم نيست و يك كم خوندنش سخته.چون حرفات ميخواي كه جدي به نظر بياد دارم بهت اين توصيه رو ميكنم
كلا شما رو چه به نظر دادن درباره ي كورش;)

spow

اخراجی موقت
تاریخ چراغ اینده هست
ملتی که از تاریخ عبرت نگیرند نه حالی دارند نه دورنمایی برای اینده!
کاش اون تاپیک ما ودیگر هیچ رو یه بار دیگه بخونی
هرچیزی که بخوام اینجا بگم اونجا گفتم
واقعا ما هرچیزی نداشته باشیم مدیران سیاسی فوق العاده ای داریم!!که خوب بلدن از اب خالی دوغ بگیرن برامون

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاپیک جالبی بود. البته مردم ایران همواره کوروش کبیر رو دوست داشتند. اگه میبینید بی احترامیهایی هم میشه از مردم نیست از یه جای دیگه اب میخوره.

بگم از کجا؟؟؟ میگما؟؟؟

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه ترجمه براي پست اولت بذار لطفا با رعايت علايم نگارشي.سر و ته جمله ها معلوم نيست و يك كم خوندنش سخته.چون حرفات ميخواي كه جدي به نظر بياد دارم بهت اين توصيه رو ميكنم
یک -منور فرمودید تشریف اوردید!
دو- اگر بدونید اونموقع که اینو داشتم میفرستادم چقدر این نت بازی دراورد منو می بخشید که به جای مختصر نوشتم ختصر!:cry: واقعا اشکم دراومد تا فرستادمش:cry:
سه-شما خودتون اینو ترجمه کنید:چون حرفات ميخواي كه جدي به نظر بياد دارم بهت اين توصيه رو ميكنم!
منم تقریبا اینطوری نوشتم ولی سبکم اینه.
چهار- چون پست رو نخوندید و منظورم رو نفهمیدید نمیتونید جمله آخر رو بگید. مطمئنم فوری رفتید نظر نفر بعدی رو خوندید

تاریخ چراغ اینده هست
ملتی که از تاریخ عبرت نگیرند نه حالی دارند نه دورنمایی برای اینده!
کاش اون تاپیک ما ودیگر هیچ رو یه بار دیگه بخونی
هرچیزی که بخوام اینجا بگم اونجا گفتم
واقعا ما هرچیزی نداشته باشیم مدیران سیاسی فوق العاده ای داریم!!که خوب بلدن از اب خالی دوغ بگیرن برامون

شکلکی که کلی علامت سوال بالای سرشه!
خیلی شاعرانه بود! هیچی نفهمیدم!
تاپیک جالبی بود. البته مردم ایران همواره کوروش کبیر رو دوست داشتند. اگه میبینید بی احترامیهایی هم میشه از مردم نیست از یه جای دیگه اب میخوره.

بگم از کجا؟؟؟ میگما؟؟؟
بله . چه عرض کنم. منم میخواستم اگر برای همون عده غیرت و معرفتی مونده بیدار بشه ولی برعکس انگار بعضیا فکر کردن منم دارم توهین میکنم!:mad:
آخه چرا کامل نمیخونید؟

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی وحید جان...امیدوارم دیگه از این جنگ های قومیتی تو باشگاه نشه تا شما مجبور شی تاریخ رو از نوع برای درخواب رفتگان بازگو کنی...زنده باد جای جای وطنم ایران

Neptune

عضو جدید
کاربر ممتاز
دست وحید آقای گل درد نکنه :gol:;)

نمیرم ازین پس که من زنده ام ///که تخم سخن را پراکنده ام (فردوسی )

ترمه جون

عضو جدید
میترسم سیاسی باشه.اما نمیتونم نگم.اگه قرار باشه به کوروش کبیر افتخار کنیم اونوقت مجبوریم به یه تاریخ شاهنشاهی اعتراف کنیم.
ایران وقتی ایران شد که به اسلام روی آورد!از اون حرفاس.ای کاش بمیرم اما این خفت هر روز مثل پتک نخوره تو سرم.

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با خودم عهد کردم توی تاپیکایی که اون مدلیه اصلا نرم(منظورم تاپیکایی که تو الان یه جورایی جوابشونو دادی)چون حرف تو کله طرفداراش نمیره و حرف حرف خودشونه...الانم مطمئن باش سرو کله یکی دوتاشون پیدا میشه که میگن کوروش جنگجو بوده،خون میریخته،حرمسرا داشته و چنین و چنان...از نظر اونا فقط حکومتای بعد از اسلام خوبن اونم شاهایی که خودشونم اسلام و قبول داشتن.فرهنگ و تمدن خودمون به درد نمیخوره دائم باید ممنونه گندایی که عربا تو مملکتمون زدن باشیم...کوروش کیه داریوش کیه؟شاه عباس خوبه که فهمید باید به توده مردم از چه راهی حکومت کنه و شیعه رو رسمی کرد !!

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی وحید جان...امیدوارم دیگه از این جنگ های قومیتی تو باشگاه نشه تا شما مجبور شی تاریخ رو از نوع برای درخواب رفتگان بازگو کنی...زنده باد جای جای وطنم ایران

دیگه گل هم نمیشه گذاشت! شکلک بیخیالی!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعی میکنم مفید وختصر بنویسم:

من نه از این تاپیکهای منحرف و بی پایه و بحث وجدل دار مثل آیا کوروش جنگید(اپیزود5!) یا بقیه که اصلا نمیخوام اسمشون رو ببرم خوشم میاد و نه جواب میدم ولی لازم دیدم اینو بگم:
میدونید که ژولیوس سزار یک خونریز به تمام معنا بوده؟ هر سال ایتالیایی ها سر قبر ایشون گل میزارن. اگر خواستید ببینید چه مرد گلی بوده! برید اینجا:
http://fa.wikipedia.org/wiki/ژولیوس_سزار

توی ایتالیا هم یه یادبودی هست که خیلی براشون ارزش داره. یه سرباز ایرانی اسیر شده توسط ارتش روم...
بگذریم

فرض کنید مطابق میل بعضی عزیزان! داستان کوروش علی رغم چیزی که تاریخ دانان ایرانی و غربی و اسلام شناسانی امثال جناب آقای علامه طباطبایی گفته اند به اندازه داستان حسن کچل مسخره و دروغ باشه.

یکم معرفت لطفا

کاملا حق با شماست
نمونه دیگش هیتلر و موسولینی ، البته همین آمریکاییهاشم دست کم از اونا ندارن ولی اکثرا زیردستاشونو وارد عمل میکنن
و پلیدترین آدم شارون که لعنت خدا بر او باد .:mad:
اینا حاضر بودن به خاطر منافع خودشون که شاید یه کمیشم به کشورشون بر میگشت دست به هر کاری بزنن و بهتر بگم دینشونو فدا کنن تا به قدرت خیلیشون برسن:mad:
لعنت بر تمامی ستمگران و ظالمان لعنت :mad:

matin_bc

عضو جدید
مرسی دوستم..کلا تو جامعه ی امروز ما انکار حقیقت صورت عام پیدا کرده..کسی که کوروش رو یه افسانه می دونه کلا سکوت کنه خیلی بهتر به نظر می یاد..چون هویت خودش رو زیر سوال برده..انسانیم که هویت نداره دیگه مشخصه ..
مرسی..شاد باشین..
;)

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستم..کلا تو جامعه ی امروز ما انکار حقیقت صورت عام پیدا کرده..کسی که کوروش رو یه افسانه می دونه کلا سکوت کنه خیلی بهتر به نظر می یاد..چون هویت خودش رو زیر سوال برده..انسانیم که هویت نداره دیگه مشخصه ..
مرسی..شاد باشین..
;)
شما هم که انگار نگرفتی!:razz:

matin_bc

عضو جدید
میترسم سیاسی باشه.اما نمیتونم نگم.اگه قرار باشه به کوروش کبیر افتخار کنیم اونوقت مجبوریم به یه تاریخ شاهنشاهی اعتراف کنیم.
ایران وقتی ایران شد که به اسلام روی آورد!از اون حرفاس.ای کاش بمیرم اما این خفت هر روز مثل پتک نخوره تو سرم.

فکر می کنم منظورتون جمهوریه اسلامیه ایران باشه!
چون اگه از تاریخ یه چیزایی فراتر از کتابهای تاریخ مدرسه تون خونده باشین متوجه می شین این جمله تون چقدر نادرسته!
باید یاد اور بشم اسلام یه دینه و ایرانی بودن یه هویت..نمی دونم ارتباط این دو رو متوجه بشم..دین تو وجود هر ادمی تعریف می شه و خیلی ها هم هستن که پیرو ایینی نیسن!ولی وقتی صحبت از ایرانی می کنیم همه ی اینا در کنار هم جمع مشین..
این شعر هم تقدیم می کنم به شما..امیدوارم همواره موفق و پایدار باشین و به هویتتون اعتماد کنین..

من یه یهودی زرتشتی مسیحی بهاییم هندو مسلمونمو بی مذهبمو بوداییم

یه ایرانی ام که صفا و سادگی رسممه یه افغانی ام که تاریخم پر از ستمه

من یه کردم که رفیقم کوه و تفنگه یه فلسطینم که چهل پنجاه سال تو جنگه

یه ایرانی ام که پرچممو گم کردم وسط این همه اسم و رسم سردر گمم

به هر شکل و لباس و زبون تو هر مملکتی ام به نام عشق و آزادی و انسان و حیثیتم

به اینکه همه مثل همیم و فقط این یه اصله به نام انسانیت که زیباترین رسمه

من یه درد مشترکم فریاد کن منو دیوارو بشکنو بیرون بزن از این تنو

رها شو رها شو تو وسعت دنیا رها شو با هر رنگ پوستی و زبونی هم صدا شو

واسه روزی که تمومه زندونا ویرون شن و چشم مادرا واسه بچه ها گریون نشن

و روح قشنگ هیچ زنی لگدمال نشه غیرت پر معنی مردها پایمال نشه

و هیچ سری بالا دار نره واسه عقیدش زنی از ترس خونواده نسوزه تو آتش

روزی که زندگی هیچ کسی تفتیش نشه ملاک اعتقاد و ایمان تسبیح و ریش نشه

روزی که آزادی تو خیابون همه برابر زن و مرد کوچیکو بزرگ خواهر و برادر

روزی که همه جا توی صلح و آزادیه قدم به قدم باغ و درخت و آبادیه

لحظه ای که شاید انسان دوباره معنی بشه تموم این شعارهای قشنگ عینی بشه

لحظه ای که میرسه شاید ولی من نیستم من خیلی زود تر از اونچه فکر کنی میمیرم

ولی تو بمون و به یاد شاهین پرواز کن پنجره های ذهنتو رو به دنیا باز کن

به جای من بخون و بخند و نفس بکش تو هر لحظه اگه شد این سرود و آواز کن

بذار کوه پیش مرامت تعظیم کنه آسمون بارون و با اشک تو تنظیم کنه

بذار واسه یه بار شده آدم آدم شه مثل استعاره ای از شعرای سادم شه

شاد باشین..ممنون..

tiger_red

عضو جدید
بله جدیدا می گن کوروش افسانه بوده ولی نمی دونم حدود 4500 کتابی که در موردکوروش نوشته شده(اگه قبول ندارید فقط کافیه کمی تحقیق کنید) را کی می تونه انکار کنه/سخنان بزرگترین دانشمندان چی اونم می شه انکار کرد

tiger_red

عضو جدید
فکر می کنم منظورتون جمهوریه اسلامیه ایران باشه!
چون اگه از تاریخ یه چیزایی فراتر از کتابهای تاریخ مدرسه تون خونده باشین متوجه می شین این جمله تون چقدر نادرسته!
باید یاد اور بشم اسلام یه دینه و ایرانی بودن یه هویت..نمی دونم ارتباط این دو رو متوجه بشم..دین تو وجود هر ادمی تعریف می شه و خیلی ها هم هستن که پیرو ایینی نیسن!ولی وقتی صحبت از ایرانی می کنیم همه ی اینا در کنار هم جمع مشین..
این شعر هم تقدیم می کنم به شما..امیدوارم همواره موفق و پایدار باشین و به هویتتون اعتماد کنین..

من یه یهودی زرتشتی مسیحی بهاییم هندو مسلمونمو بی مذهبمو بوداییم

یه ایرانی ام که صفا و سادگی رسممه یه افغانی ام که تاریخم پر از ستمه

من یه کردم که رفیقم کوه و تفنگه یه فلسطینم که چهل پنجاه سال تو جنگه

یه ایرانی ام که پرچممو گم کردم وسط این همه اسم و رسم سردر گمم

به هر شکل و لباس و زبون تو هر مملکتی ام به نام عشق و آزادی و انسان و حیثیتم

به اینکه همه مثل همیم و فقط این یه اصله به نام انسانیت که زیباترین رسمه

من یه درد مشترکم فریاد کن منو دیوارو بشکنو بیرون بزن از این تنو

رها شو رها شو تو وسعت دنیا رها شو با هر رنگ پوستی و زبونی هم صدا شو

واسه روزی که تمومه زندونا ویرون شن و چشم مادرا واسه بچه ها گریون نشن

و روح قشنگ هیچ زنی لگدمال نشه غیرت پر معنی مردها پایمال نشه

و هیچ سری بالا دار نره واسه عقیدش زنی از ترس خونواده نسوزه تو آتش

روزی که زندگی هیچ کسی تفتیش نشه ملاک اعتقاد و ایمان تسبیح و ریش نشه

روزی که آزادی تو خیابون همه برابر زن و مرد کوچیکو بزرگ خواهر و برادر

روزی که همه جا توی صلح و آزادیه قدم به قدم باغ و درخت و آبادیه

لحظه ای که شاید انسان دوباره معنی بشه تموم این شعارهای قشنگ عینی بشه

لحظه ای که میرسه شاید ولی من نیستم من خیلی زود تر از اونچه فکر کنی میمیرم

ولی تو بمون و به یاد شاهین پرواز کن پنجره های ذهنتو رو به دنیا باز کن

به جای من بخون و بخند و نفس بکش تو هر لحظه اگه شد این سرود و آواز کن

بذار کوه پیش مرامت تعظیم کنه آسمون بارون و با اشک تو تنظیم کنه

بذار واسه یه بار شده آدم آدم شه مثل استعاره ای از شعرای سادم شه
شاد باشین..ممنون..
دمت گرم با این امضات/حرف ندارههههههههههههههههه
;)

farshid992006

عضو جدید
اول بگم که دمت گرم با تاپیکی که زدی
دوم هم به بعضی دوستان که کوروش رو انکار میکنند باید بگم که اگر غربی ها ذره ای ظلم در روش کوروش مشاهده میکردند عین همین تروریست بودن علم میکردند و میزدن تو سر ما ایرانیا

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول بگم که دمت گرم با تاپیکی که زدی
دوم هم به بعضی دوستان که کوروش رو انکار میکنند باید بگم که اگر غربی ها ذره ای ظلم در روش کوروش مشاهده میکردند عین همین تروریست بودن علم میکردند و میزدن تو سر ما ایرانیا
:gol::gol::gol: