مسابقه ••• واژنامه گیاهپزشکی

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بفرمایید این هم سوال بعد
Floricole
سلام
دوستان متاسفانه کسی جواب نداد من جواب را اعلام میکنم وسوال بعدی را از دوست خوبمان آگاهدخت میخواهم بگذارند اگه لطف کنند.
جانور یاحیوان ویا حشره ای که داخل گل زندگی کند را floricole
گویند

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
دوستان متاسفانه کسی جواب نداد من جواب را اعلام میکنم وسوال بعدی را از دوست خوبمان آگاهدخت میخواهم بگذارند اگه لطف کنند.
جانور یاحیوان ویا حشره ای که داخل گل زندگی کند را floricole
گویند

سلام به همگی

ممنون جناب مهندس

دوستان بفرمایید واژه
Enthobie به چه معناست؟:)

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی

ممنون جناب مهندس

دوستان بفرمایید واژه
Enthobie به چه معناست؟:)

سلام
اونو نتونستن یعنی اگه این اصطلاحش را بگی میتونن
فکر نکنم. این هم خودش یه راهنماییه دیگه نظر شما چیست.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

من خواهش میکنم یه سوال قرار دهید

گیاهپزشکان دوستان محترم !!!!!
:)

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
تو همین مایه ها است اما نه خواب بذر نیست.

سلام
سکون (Quiescence)- دوره ای است که در آن بذر در صورتی که آب جذب کند می تواند جوانه بزند. در این دوره هیچ مانع داخلی برای جوانه زنی بذر وجود ندارد.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
برید توقسمت حشره شناسی

دیاپوز : در بعضی از مراحل دوره زندگی حشرات ، ممکن است موقتا" رشد ونمو یا فعالیت آنها متوقف گردد. این حالت که بنام سکون یا عدم تحرک quiescence شناخته شده است . به دوصورت وجود دارد که کلا" دیاپوزdiapause گویند.

این دوره سکون ممکن است در اثر شرایط محیطی نامساعد صورت گیرد که دیاپوز دوروغین گویند. توقف رشد در اثر گرما را اصطلاحا" تابستانگذرانی aestivation گویند که در اثر گرما و خشکی هوا اتفاق می‌افتد در مقابل تابستانگذرانی ، پدیده زمستانگذرانی وجود دارد.که در آب و هوای سرد و خشک اتفاق می‌افتد.اگر دیاپوز جزئی همیشگی از زندگی و چرخه بیولژی حشره باشد و تحت عوامل هورمونی صورت می‌گیرد و ربطی به شرایط محیطی نداشته باشد را دیاپوز حقیقی گویند.

:w10:

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز

دیاپوز : در بعضی از مراحل دوره زندگی حشرات ، ممکن است موقتا" رشد ونمو یا فعالیت آنها متوقف گردد. این حالت که بنام سکون یا عدم تحرک quiescence شناخته شده است . به دوصورت وجود دارد که کلا" دیاپوزdiapause گویند.

این دوره سکون ممکن است در اثر شرایط محیطی نامساعد صورت گیرد که دیاپوز دوروغین گویند. توقف رشد در اثر گرما را اصطلاحا" تابستانگذرانی aestivation گویند که در اثر گرما و خشکی هوا اتفاق می‌افتد در مقابل تابستانگذرانی ، پدیده زمستانگذرانی وجود دارد.که در آب و هوای سرد و خشک اتفاق می‌افتد.اگر دیاپوز جزئی همیشگی از زندگی و چرخه بیولژی حشره باشد و تحت عوامل هورمونی صورت می‌گیرد و ربطی به شرایط محیطی نداشته باشد را دیاپوز حقیقی گویند.

:w10:

سلام
بله درسته
دیاپوز اجباری
بفرمایید

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام.پوششی که رشته‌های عضلانی مخطط رو می‌پوشونه !!!!یه چی تو همین مایه ها !!!!

سلام
احسنت بر شما
کاملا درسته

شما به عنوان طراح سوال بعدی برگزیده شدید

منتظریم :D

توضیح اینکه:

ماهیچه های بدن حشرات بر دو نوع هستند : دسته اول ماهیچه های اسکلت که معمولا ً از یک آپودیوم کیتینی به دیگری متصل می گردد و سبب انقباض و حرکت حلقه‌ها می شود . دسته دوم ماهیچه های اعضای داخلی که مرکب از رشته های حلقوی و طولی است ، هر رشته ماهیچه دارای یک پوشش به نام سارکولم Sarcoleme و در داخل آن ماده قابل انقباض و چند هسته است . ماهیچه ها را با توجه به نوع عمل آنها ماهیچه های انبساط کننده ودور کننده و نزدیک کننده و بالابرنده نامگذاری کرده اند.

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
مربوط به باكتري بايدباشه..
باكتريهايي با گونه هاي يكساني كه ويژگيهاي مشابه هي بايدبداشته باشند ولي در بخشهاي مختلف گياه فعاليت ميكنن؟

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
مربوط به باكتري بايدباشه..
باكتريهايي با گونه هاي يكساني كه ويژگيهاي مشابه هي بايدبداشته باشند ولي در بخشهاي مختلف گياه فعاليت ميكنن؟

سلام خانم مهندس

خیلی خوش آمدید به منزل خودتون
کجایید شما ؟
:D

جوابتون کاملا درسته

-پاتووار: (pathovar)زيرگونه‌اياز باكتري كه ازلحاظ دامنه‌ي ميزباني متمايز باشد. #3

ممنون از پاسخگویی

لطفا سوال بعدی
متشکرم
:gol:

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتتون عرض كنم بله من حواسم كمي تخلخل داره از آب گل الود ماهي نگير امير خان سرم شلوغ بود...
:surprised:سوال اين بار گرچه بسيار آسونه فقط جهت انجام وظيفه اس
spurious چيست؟

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتتون عرض كنم بله من حواسم كمي تخلخل داره از آب گل الود ماهي نگير امير خان سرم شلوغ بود...
:surprised:سوال اين بار گرچه بسيار آسونه فقط جهت انجام وظيفه اس
spurious چيست؟

سلام
منم میتونم شرکت کنم ؟
هر ساختار جعلی-غیر واقعی واتفاقی در حشرات بیشتر درپروانه های روز پرواز وبال غشاییان دیده میشه
حذف پاها درپروانه ویا رگبال غیر واقعی دربال غشاییان ویا ناخن .....
اون rna اشتباها اومده بود ببخشید

آخرین ویرایش:

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
به معنی تقلب..بدلی نیست؟:book:

نظر لغوی همین هست که شما میگید.
مثلا spurious claw پنجه جعلی-بدلی-ساختگی
یا spurious vein رگبال یا برآمدگی غشایی بین دورگبال اصلی و.......

ولی فکر کنم منظورش اینها نیست

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خودم ميام احتياج به اميرمسعود نيس :redface:.
غيرواقعي بودن درسته براي spurious و اينكه اشاره كردين به ديدن اين مورد توي رگبال و اينكه به ديدن همين رگبال غير واقعي توي بال‌غشاييان Diptera
سوال 76 كنكور ارشد 92 همين بود كه گفته بود spurious در كدام خانواده Diptera ديده ميشه جواب هم syrphidae ميشد.
hfard 2011 ميدونم درست اسمتو ننوشتم خدايش اسمت سخته جواب شما نزديكتر بود سوال بعد با شماس.
13.jpg اين هم عكس براي درك بهتر

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
وای نه

حالا باز باید من سوال طرح کنم؟!
:w09:

دقیقاً