چرا صياد دلها ترور شد؟باعكس

rende alamsoz

عضو جدید
</B>

به بهانه سالروز ترور امير سپهبد صياد شيرازي به دلايل ترور اين مجاهد نستوه مي پردازيم .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور، كينه گروهك مجاهدين خلق از صياد به عمليات مرصاد بر مي گردد.
اين گروهك به لحاظ اين كه در جريان جنگ تحميلي از عوامل اطلاعاتي خويش در كمك به ارتش عراق استفاده مي كرد؛ در استراتژي نظامي صدام از جايگاه ويژه اي برخوردار بود.
این در حالی است که در صورت انعقاد قرارداد صلح دائمی میان ایران و عراق، مجاهدین خلق ديگر چنين كاركردي نداشت لذا از نظر موجوديت با خطر جدي مواجه شد.
در چنين وضعيتي سازمان براي بقاي خود در دسترس ترين گزينه را استفاده از فرصت به دست آمده در جهت سرنگوني نظام ايران مي دانست.
مجاهدين خلق به غلط فكر مي كردند مردم در نتيجه طولاني شدن جنگ با عراق، خسته شده اند و با توجه به آسیب های مادی - معنوی جنگ، مردم ایران از مجاهدین خلق استقبال کرده و از حمايت از نظام جمهوري اسلامي ایران دست خواهند کشید.
اين مورد را مي توان يكي از بزرگترين اشتباهات مجاهدین خلق و استراتژي هاي آن محسوب کرد.
علاوه بر اين، فرماندهان مجاهدین خلق در اين انديشه بودند كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جبهه جنوب زمينگير شده و توان عمليات مضاعف گسترده را نخواهد داشت.
با همين تحليل هاي غلط بود كه مسعود رجوي رهبر سازمان مجاهدین خلق با تحلیل های احساسی درباره نظام جمهوری اسلامی ایران مدعی شده بود: «طلسم جنگ در حال شكستن است. رژيم شل شده بايد ضربه كاري را بزنيم.»
اما واقعيات آنگونه نبود كه رجوي فكر مي كرد. آنها درعملياتی علیه کشورمان كه از آن به نام «فروغ جاويدان» ياد مي كردند به سختي شكست خوردند.
فرماندهي نيروهاي ايران را در این عملیات صياد شيرازي برعهده داشت. در اين نبرد حدود دو هزار نفر از اعضای مجاهدين خلق كشته شدند.
اين آمار از سوي خود مجاهدين خلق 1263 نفر اعلام شد. همين امر سبب شد تا مجاهدين خلق شديدا كينه صياد شيرازي را به دل گرفته و درصدد ترور وي برآيند.

شهيد صياد شيرازي در خاطرات خود مي گويد« شبانه خودم را با يك فروند هواپيماي فالكون، به كرمانشاه رساندم و صحنه پيشروي دشمن را از نزديك مشاهده كردم و متوجه اوضاع شدم ،....... نيمه شب چهارم تيرماه بود و تا ساعت يك و نيم نتوانستيم ماهيت دشمن را به دست آوريم ...... ساعت 5 به پايگاه رفتم..... يك تيم ارتش آماده شد ابتدا خودم با يك هلي كوپتر 214 براي شناسايي دقيق و هماهنگي به سمت مواضع حركت كردم و به اين ترتيب اولين عمليات را عليه نيروهاي مهاجم و منافق آغاز كرديم.»
يكي از اعضاء سابق مجاهدين خلق درباره واكنش مجاهدین خلق به ترور صياد مي گويد: « ترور صياد يك اتفاق ويژه بود و سازمان هم سنگ تمام گذاشت. آن روز جشن عمومي اعلام شد و تير هوايي، شيريني و شام جمعي هم دادند. اتفاقي كه به ندرت مي افتاد. مسعود هم در يك نشست عمومي اين ترور را تبريك گفت. بالاخره شهيد صياد يكي از فرماندهان بزرگ عمليات مرصاد بود كه ضربه سختي به پيكر سازمان وارد كرد.»

greenhope

عضو جدید
ترور شخصیتها در هر زمانی و با هر عقیده ای و به هر دلیلی محکوم است و هرگز نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. حتی اگر واقعا کسی مستحق مرگ باشد، ترور کردن او تنها یک قهرمان توخالی از آن شخص خواهد ساخت و هیچ نتیجه مثبتی برای شخص ترور کننده نخواهد داشت!!