کمک:ساده ترین راه جداسازی طلا از

ساده ترین راه جداسازی طلا از سنگ معدن یا خاکه های همراهش رو می خواستم.مثلا فکر کنید پودر طلا به همراهخاکه چه طوری می شه جدا کرد؟
اگه کسی بتونه کمکم کنه مژدگانیش محفوظه.ممنون:(

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من اظهار نظر میکنم ولی تا اونجا که من میدونم استفاده از جیوه در قدیم بوده و بعد هم بخار کردن جیوه که برای محیط زیست سمیه. اطلاعات بیشتر هم از اینجا:
http://kavoshsazand.blogfa.com/post-57.aspx
مژدگانی هم فراموش نشه لطفا!

آبکارات

عضو جدید
پاسخ به سیوال

پاسخ به سیوال

ساده ترین راه جداسازی طلا از سنگ معدن یا خاکه های همراهش رو می خواستم.مثلا فکر کنید پودر طلا به همراهخاکه چه طوری می شه جدا کرد؟
اگه کسی بتونه کمکم کنه مژدگانیش محفوظه.ممنون:(
اول اینکه آیا ثابت شده در خاکه ها ذرات طلا وجود دارد اکر داشته آیا قابل سرمایه گذاری هست
برای جداسازی روشهای متعددی وجود دارد . ایا نمونه ای از آن در دست دارید .
در صورتیکه چند کیلویی از نمونه را بفرستید . ممکن است بتوانم کمکتان کنم واز نتیجه شمارا مطلع سازم .
حتما وقوف کامل دارید که درهر تن از گمانه ممکن است بین 3---12 گرم وجود داشته باشد
تلفن تماس 09132203530

mohammadmazloomi

عضو جدید
بهترین و کاربردی ترین روش مورد

بهترین و کاربردی ترین روش مورد

بهترین و کاربردی ترین روش مورد استفاده تو صنعت استفاده از سیانبد سدیم در ph های بالای 11 می باشد که مانع از تولید گاز HCN (سمی) میشه. بعد از انحلال طلا توسط سیانور کمپلکس Au(CN)2 تشکیل میشه که در صنعتت از کربن فعال برای جدب این کمپلکس استفاده میشه. بعد از اینکه این کمپلکس روی کربن جذب شده دوباره با سیانور و دمای بالا و تخت فشار کربن شستو داده میشه و میتونیم ظلا زو با استفاده از پودر فلزات رسوب بدیم

engmr

عضو جدید
سلام یه آلیاژکبالت دارم که میخام کبالت راازش جدا کنم چیکار کنم اگه میشه واسم ایمیل کنیدeng.mrwelding@yahoo.com

مهدی قناد

عضو جدید
من مقداری خاک طلا دارم کی میتونه اونو سریع از هم جدا کنه چون نیازشدید به پول دارم تلفن 09198310642

بالا