كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bache-memar

عضو جدید
حسینیه ها و تکایا

حسینیه ها و تکایا

سلام به همگی
کسی در مورد حسینیه ها و تکایا چیزی داره که بتونه بهم کمک کنه؟
سیر تاریخی،تغییرات جغرافیایی و .....
البته دست خالی نیستم ولی استاد گیر داده که چون کار خوب پیش رفته،یکی ازین تکایا رو انتخاب کنم و تحلیلش کنم.
حالا اگه کسی چیزی داشته باشه ممنونش میشم بهم کمک کنه.

maryam_patmat

عضو جدید
help

help

کمممممممممممممممممممممممممممممممممک
کی می تونه در مورد حسن فتحی کمکم کنه؟
ممنون می شم :cry:

يلدا

عضو جدید
سلام دوستان توي قسمت پلان هاي معماري همين سايت فكر كنم چيز بدرد بخوري گيرتون بياد حتما نگاه كنيد. موفق باشيد

ABOONADER

عضو جدید
پروژه صنعتی وای که دیوونه شدم

پروژه صنعتی وای که دیوونه شدم

من کلا دیگه قاط زدم چون یه مدته دارم دنبال سازههای صنعتی میگردم البته با پلان مقطع و... ولی هیچی بدست نیاوردم میشه لطف کنین چند تا از این پروژهها بااین مشخصات واس من و بقیه بذارین :( منه بیچاره تا شنبه هفته بعد وقت دارم :cry:.لطفا به دادم برسین:eek:

mehrazin_f

عضو جدید
سلام من از کجا ميتونم راجع به پارک و جاهای تفريحی واسه بچه ها عکس و مطلب پيدا کنم???

tweak

عضو جدید
شما میتونید از کتاب معماری ایران ارتور پوپ استفاده کنید. با عکساش 270 صفحه در این مورد مطلب داره.:) دیگه خلاصه کردنش با خودتونه.
با تشکر اگه میشه جایی که بشه این کتابو خرید یا فروشگاه یا سات اینترنتیش رو بهم بگید اخه من همه جاهایی کهبه ذهنم رسید گشتم :cry:

zahrat

عضو جدید
درخواست خیلی فوری

درخواست خیلی فوری

مطلب و پلان و هر چیزی که درباره میدان آزادی یا میدان شهیاد دارین بدین لطفا:cry:

peyman saratan

عضو جدید
از همه ی دوستان معماری خواهش دارم هر کی عکس و شیتی پروژه ای در مورده مسجد داره البته با جزئیات کامل میخوام سایت پلانو نماها و...راستی یه طورایی هم آینده نگری توش به کار رفته باشه مثلا تو محوطه ی مسجد فضای بازی تالاری و......واسه ساخت میخوام ماکتشو میخوام درست کنم عزیزان;):w23:

و اگه هم کسی مطلبی عکسی تحقیقی(اگه تحقیق به صورته movi باشه عالی میشه:cry:) در مورده قفل و دستگیره داشت منو یاری کنه ازش ممنون میشم تا ابد اینم واسه عناصر میخوام

با تشکر از همه:heart::heart::heart::gol::gol::heart::heart::heart:

پیمان:love:

عزیزان هنوز مشکلم حل نشدها:cry::cry::heart::cry::cry:

anilajoon

اخراجی موقت
سلام کسی در مورد دانشگاه علمی کاربردی توی مقطع کارشناسی ناپیوسته اطلاعی داره؟که کجاها داره؟یا مدرکش معتبره یا نه؟

RAINY_NIGHT

عضو جدید
مقاله انگليسي

مقاله انگليسي

بچه ها تا امشب بيشتر وقت ندارم يه مقاله eng با ترجمه مي خوام:cry:

sahar arch

عضو جدید
بچه های ترم بالا کمک کمک

بچه های ترم بالا کمک کمک

سلام بچه ها.من برای درس انسان طبیعت معماری موضوعی انتخاب کردم که سرفصلاش
1.رابطه ی طبیعت با ساختمان از لحاظ فرم
2.رابطه ی طبیعت با ساختمان از لحاظ عملکرد
3.رابطه ی طبیعت با ساختمان از لحاظ استقرار بنا
هست.
چون موضوع و سرفصلا خیلی کلیه یه منبع خاصی براش نبود.اگه منبع خاصی برا اینا سراغ دارین یا مطلبی دارین کمک کنین ممنون میشم:smile:

sanaz arch

عضو جدید
مهدکودک

مهدکودک

سلام سایتی به مساحت 700متر مربع دارم که باید توش یه مهدکودک طراحی کنم ابعاد زیرفضاهاشو نمیدونم که اصولا چقدر باید باشه البته نویفرت به دردم نمیخوره لطفا کمکم کنین عزیزان ممنونم:(

nil00far

عضو جدید
سلام من برای ساخت ماکت پلان ورزشگاه میخوام لطفا کمکم کنید هر ورزشگاهی شد هر چی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیشه :cry:

amin_mokari

عضو جدید
درخواست مبلمان آماده

درخواست مبلمان آماده

سلام به همه من مبلمان آماده واسه اتوکد سه بعدی می خوام اگه زحمتی نیست و داریند به من بدیند مثل ادم .درخت و....

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.من برای درس انسان طبیعت معماری موضوعی انتخاب کردم که سرفصلاش
1.رابطه ی طبیعت با ساختمان از لحاظ فرم
2.رابطه ی طبیعت با ساختمان از لحاظ عملکرد
3.رابطه ی طبیعت با ساختمان از لحاظ استقرار بنا
هست.
چون موضوع و سرفصلا خیلی کلیه یه منبع خاصی براش نبود.اگه منبع خاصی برا اینا سراغ دارین یا مطلبی دارین کمک کنین ممنون میشم:smile:

سلام.

اصولاً برای این نوع موضوع ها یک منبع خاص وجود نداره و کارت با یک کتاب و دو کتاب حل نمی شه، خیلی بیشتر از اینها باید مطالعه کنی
.

رابطه ی طبیعت با بنا از لحاظ فرم و از لحاظ استقرار بنا به هم نزدیکن
.

دو تا معمار هستند که می تونی در این رابطه بری سراغشون؛ "فرانک لوید
رایت" و "آلوار آلتو". هر دو معمار "ارگانیک" هستند، اما ارگانیکی که "رایت" از اون صحبت می کنه در واقع معماری "آلی" هستش و باید توی کتاب "فضا، زمان، معماری" اثر "گیدئون" و ترجمه "منوچهر مزینی" بخش "رایت" رو کامل بخونی، این مطالب همه تو این کتاب کامل هست.
و اما "آلتو" که به گفته ی خودش از کوه ها و دریاچه های فنلاند برای طراحی
ایده می گیره و حتی ظرف و لیوان هم با همین کانسپت طراحی کرده که راجع به این هم توی همون کتاب، تقریباً بخش های آخر کتاب، مطلب مفصل هست.

معمار دیگه ای که پیشنهاد می کنم کارها و بحث های نظریش رو دنبال کنی
"آنتونی گائودی" هستش. کارهاش رو ببین که چه طور طبیعی از دل زمین رشد می کنه. از موزاییک هایی که به شکل طبیعی شکسته شده تو نما سازی یک سری از کارهاش استفاده کرده. کلیسای "ساکرادا فمیلیا" اثر این معمار رو هم حتماً ببین چون بسیار زیاد به فرم های موچود در طبیعت نزدیکه.

سبک معماری "آرت نوا" هم که بیان کننده ی یکسری حرکات آزاد شلاقی مانند که رشد رو نشون می ده برای تحقیق تو مناسبه، پیگیرش باش
.

موفق باشی

Nedayi

عضو جدید
سلام.من چندتاپلان دارم بابرش و نما هاشون.در اسرع وقت برات میفرستم:)

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
:redface: اگه بتونید چندا نمونه پلان طبقات ساختمونای مسکونی برام بفرستین یه دنیا ممنون میشم.:gol:
اینم آدرس ایمیلمه
ehs_moha@yahoo.com
کتابی با همین عنوان هست پلانهای ساختمان های مسکونی. فکر کنم 99 پلان ساختمان مسکونی بود. یادم نیست. اما همه ی کتابخونه های دانشکده های معماری دارنش. :gol:

Nedayi

عضو جدید
:w34::w42::w14:
سلام.
من یه ویلا دارم که به صورت فرضی توی یه شهرک ویلایی طراحیش کردیم.پروژه ترم قبلمون بود.(بااندکی بی انصافی نمره ی 18کسب کرد!:cry:)اگه بخوای فایل اتوکدش روبرات میفرستم.روی مقوا راندوش هم کردیم!!!:cool: اگه مایل بودی ID یادت نره;)

peyman saratan

عضو جدید
سلام من برای ساخت ماکت پلان ورزشگاه میخوام لطفا کمکم کنید هر ورزشگاهی شد هر چی سرچ میکنم چیزی پیدا نمیشه :cry:

دوست عزیز اگه بخوای من پلان ورزشگاه رضا زاده تو اردبیل رو دارم اگه خواستی ایمیلتو بده بفرستم.بچه ها تو اردبیل ماکتشو ساختن خارق العاده شده بود

موفق باشی:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.