پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

3333

عضو جدید
كتاب خارجي
خوب يكي از مهم ترين و از طرفي كم ياب ترين !! منابع ما كتاب هاي زبان اصلي معماري هستند كه متاسفانه قيمت هاشون هم به طرز وحشتناكي بالا هست و اگه در دانشگاه محل تحصيلتون كتابخونه درست و حسابي نداشته باشين مثل ما !
واقعا دردسر دارين براي گير اوردن اين كتاب ها

يكي از كتاب هاي معروف كه حتما فكر مي كنم دست هر دانشجوي معماري يكي هست و يا لااقل يك بار اونو ديده همين كتاب خانم زاها حديد هست

عكس جلد
ZAHA HADID
2004 1983
Publication:ELcroquis
سايت انتشارات
سرفصل ها
Biography

Interview [with Zaha Hadid]​

Conversation[with Zaha Hadid]​

Landscape as Paln
MOHSEN MOSTAFAVI​

The Angle in the Labyrinth[on the architecture of Zaha Hadid ]​

Forms [of indetermination]​

In Times of Ennui​
خیلی خیلی خیلی .....ممنون من که خیلی استفاذه کردم اما زبانم ضعیفه از مطالب چیزی سر در نیاوردم:cry:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام سلام adroit اومده:w11::w11::w11::w11:چیچی آورده؟:biggrin:
خوش اومدی تایک میسازی در میری؟:Dیه سر به اینجا بزن:redface:مهم دوستیاس که میمونه درس اونقدام ارزش نداره:redface:
:biggrin::biggrin::biggrin:
به خدا من همش تو فكر بچه هام. ولي از خونه نمي تونم on شم. همش error مي ده. اين 3,4 روزم نمي تونستم برم بيرون:(. واسه همين نشد بيام باشگاه. ببخشين ديگه. دست شما و archi_arch جونم درد نكنه كه در نبود من هواي تاپيك رو دارين. مرسي;)
در هر حال من در خدمتتون هستم.:smile:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راستي بچه ها من رفتم چاپ جديد ادبيات 5 استاد رو خريدم ولي قديميش رو ندارم كه بخوام مقايسه كنم ببينم چقدر تغيير كرده. اگه گير آوردم بهتون مي گم حتما.

zimens

عضو جدید
کمک

کمک

یه کتاب که پلان ویلای خارجی داشته باشه به من معرفی میکنید:redface:لطفا

kendab

عضو جدید
نقشه کشی

نقشه کشی

سلام بر همه مهندسان
تو شهر ما برای 80متر زیر بنا نقشه خوب نمکشند
من یک نقشه برای زمینم که 20متر طول و 8 متر عرض داره میخواستم
شرایط خاصی نمی خواهم فقط باید سه خوابه باشد 80 متری و درب ورودی به حیاط است
ممنون

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
چگونه منزلتان را با رنگ زرد زیباتر کنید!

دکوراسیون با زرد:
زرد رنگ گلها، لیموترشها و ‌آفتاب می باشد که می‌توان با استفاده از این رنگ تغییرات زیادی در خانه ایجاد کرد. از این تصاویر می‌توانید ایده‌های جالب برای دکوراسیون منزلتان بیابید.

دنج و زیبا:

دیوارهای به رنگ زرد کره‌ای فضای راهرو را با رنگ خود گرم ساخته‌اند اضافه کردن چندین بالش زیبا به پارچه زرد و چهارخانه این نیمکت، فضایی دنج و زیبا برای نشستن ایجاد کرده است.
لیموشیرین و لیموترش:

با استفاده از گلهای زرد رنگ و کتاب زرد روی میز تماس‌هایی از رنگ زرد دراین اتاق نشیمن دیده می‌شود. در این اتاق برای تکمیل دکوراسیون اتاق، از یک کاناپه به رنگ لیمو شیرین و یک پرده به رنگ لیمو ترش استفاده شده که به زیبایی اتاق افزوده است.
روستایی فرانسوی:

زرد، آبی و سفید ترکیب زیبا و جذاب این منزل به سبک روستاهای فرانسوی می‌باشد. سایه‌روشن‌های رنگ زرد، این فضا را برای ناهارخوری عالی ساخته است، زیرا هم زیباست و هم روشن است و هم خوش رو.
رنگهای اولیه:

زرد و آبی و قرمز مشهورترین رنگهای اصلی و اولیه می باشند. رنگهای غنی و چوبهای به رنگ تیره که در این اتاق خواب یافت می‌شوند درکنار هم عالی کار می‌کنند. رنگ سفید روتختی و پرده به روشنی اتاق کمک کرده است.
رنگ کوزه ها:

گلدانهای شیشه‌ای به رنگ زرد ذرتی یک راه خلاقانه می باشد برای اضافه کردن لکه های رنگی در یک اتاق و استفاده از این رنگ در کوسنها نیز نوع دیگری از لکه گذاری رنگی می باشد. این گونه خلاقیتها این امکان را می‌دهد با تغییر فصل یا تکراری شدن رنگ بتوان آن را براحتی با رنگ دیگر تعویض کرد.
افسون روستایی:

قرار دادن ظرف ها با رنگمایه‌ای طلایی در یک قفسه با طرح قدیمی می‌تواند زندگی و نشاط را به یک فضا مثل آشپزخانه و اتاق نشیمن بدهد. استفاده از رنگهای تیره در قفسه و صندلی و میز و کف باعث شده است که فضا گرم و روستایی نشان داده شود.
ظرافت سادگی:

رنگهای گرمی چون زرد، طلایی و رنگ نارنجی به این فضا ظاهری خردمندانه داده است. دیوارها و کف و پرده‌ها همگی در رنگهای خنثی مثل سفید و کرم بکار رفته است. رنگ زرد بالشها و رو کش مبلها و تابلوی زیبای هنری مقداری رنگ به اتاق افزوده استة اما فضا هنوز غنی و برازنده می باشد.
رنگهای خنثی:

تماسهای کوچکی از رنگ زرد این فضا را از حالت خنثی بودن خارج ساخته و به آن روشنی داده است. طرح‌های زیبایی روتختی رنگهای زرد و آبی و بژ را با هم ترکیب ساخته و یک تعادل زیبا بین مونث و مذکر ایجاد کرده است. بکار بردن یک تاج سخت و نیمکت با خطوط صاف احساسی از مدرن و معاصر بودن ایجاد کرده است.
نقطه کانونی:

رنگ دیوار و بشقابهای طرحدار و آباژورها در بین این دو ستون سفید رنگ کانون اصلی این فضا می‌باشد با اینکه رنگ زرد در دیگر قسمتهای فضا هم استفاده شده است.
انتخابی در حال جنبش:

بکار بردن طیف رنگ زرد تیره و پرجنب و جوش در اتاق، به فضا حرکت و زندگی داده است. استفاده از رنگ آبی و سفید به خوبی در برابر دیوار زرد رنگ بکار رفته است و فضا را از حالت سنتی بودن خارج ساخته است.

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهرهای شناور می آیند!!

شهرهای شناور می آیند!!

شهرهای شناور می آیند

ایده ساخت شهرهای شناور چیز جدیدی نیست و مدتی است که ذهن بشر امروز را مشغول خود ساخته است ، افزایش جمعیت دنیا و کمبود زمین برای سکونت و هزاران عامل دیگر باعث و بانی چنین طراحی ها و ایده ها می باشد ، این ایده که Lilypad نام دارد توسط Vincent Callebaut طراحی شده است شهری شناور می باشد که چشمها را خیره می سازد طراحی مدرن و زیبای آن واقعا دلفریب است ، گنجایش این شهر شناور 50,000 خانه می باشد که شهری است برای سال 2100 ، انرژی این شهر از طریق انرژی خورشیدی تامین می شود و شهری سبز است و سوخت ها در آن جایی ندارند .

archi_arch

مدیر بازنشسته

"Sa Ba"

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز درس خووووووووووووون;)
منم دارم نم نمک میخونم:surprised:
سعیدی پور و گرامر های زبان رو شروع کردم
ریاضی هم تازه امروز باز کردم
1 خواهش دارم
میشه سوالهای عمومی آزاد سالهای گذشته رو میذارین؟
اگه جواباشم باشه ممنون میشم
اینجا قحطی اش اوومده :cry:

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

من فوق العاده به معماري علاقه دارم ولي متأسفانه علاقه م رو ناديده گرفتم و به پيشنهاد اطرافيانم الان در رشته مهندسي مديريت اجرايي درس مي خونم كه البته رشته خوب و آينده داريه ولي عشقم معماريه . لازمه بگم تو شهر خودم مهندسي معماري قبول نمي شدم با توجه به مشكلاتي كه درس خوندن تو يه شهر ديگه واسه يه دختر داره و اينكه اطرافيانم از رفتنم خيلي ناراحت بودن و همچنين اصرار مدير منطقه م تو كانون فرهنگي از معماري گذشتم .
الان ترم 3 اجرايي ام ولي تصميم گرفتم هم زمان معماريم بخونم البته تو دانشگاه علمي كاربردي و متأسفانه كارداني . با توجه به اينكه يكي از اطرافيانم گفته بود ميشه همزمان توي پيام نور و علمي كاربردي درس خوند . مي خواستم بدونم شما اطلاعاتي تو اين زمينه دارين ؟ آيا اين كار ممكنه ؟ اگه ميشه راهنماييم كنيد .

mahsa_archi_arch

عضو جدید
كمك كنيد لطفا

كمك كنيد لطفا

سلام
من دنبال يكسري ساختمانهايي مي گردم كه از انرژي خورشيدي استفاده كردند .
اگه ميشه براي يافتن اين نمونه ها كمكم كنيد .:smile:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خبر

خبر

سلام سلام. امروز با 2 تا خبر اومدم.:smile:
خبر اول: ثبت نام كنكور كارداني به كارشناسي علمي كاربردي تا 10 آذره, كنكورشم 27 دي ماهه.
خبر دوم: ثبت نام كنكور كارداني به كارشناسي دولتي 23 تا 29 فروردين ماهه, كنكورشم اول مرداده. يعني حدود 1 هفته ديرتر از هرسال.:smile:
منبع: پيك سنجش

zhsaffar

عضو جدید
سلام
من دنبال يكسري ساختمانهايي مي گردم كه از انرژي خورشيدي استفاده كردند .
اگه ميشه براي يافتن اين نمونه ها كمكم كنيد .:smile:

دوست عزيز لطفا سوالات رو در بخش مربوط به خودشون اينجا مطرح كنيد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=22411
ليست خوبي از نمونه ساختمانهايي كه شما دنبالش هستيد رو مي تونيد اينجا پيدا كنيد:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pioneering_solar_buildings

معمارباشی

عضو جدید
بچه ها به هم فكريتون حسابي نياز دارم ...

بچه ها به هم فكريتون حسابي نياز دارم ...

سلام ...
دوستان راستش اين چند وقت حسابي اعصابم به هم ريخته ...
يه فكر شايد خيلي چرت افتاده به جونم .... واقعا نمي دونم چكار كنم ...
از دانشگاهي كه مي رم داره حالم به هم مي خوره .. هيچ اميدي به اينده م ندارم ... من مي خواهم ادامه بدم ولي با اين وضعيت نمره دادن كيلويي استادا به بعضي ها و ضايع كردن حق بعضي هاي ديگه ... باعث شده به فكر دادن كنكور مجدد بيفتم ...
مي خواهم بشينم يه بار ديگه كنكور بدم ... ولي اين بار فقط كنكور هنر ... چند روز ديگه (دوشنبه) ثبت نام كنكور شروع مي شه ... نمي دونم شركت كنم يا نه ... اصلا از نوع كنكورش و درساش و اين كه ايا معماري داره براي كارشناسي يا نه (يكي از دوستام گفت نداره يكي ديگه گفت داره گيج شدم !) و .... خبر ندارم ...
فقط يه چيز براش دارم اونم انگيزه خيلي خيلي بالاست ...
يعني اگه ثبت نام كنم ... جوري مي خونم كه تهران قبول بشم ... (شايد بگيد زيادي خوش بينم ... ولي واقعيت اينه كه مي خواهم بخونم ...)
اعصابم خورده ...
شما كمكم كنيد ...
نمي خواهم تصميم عجولانه بگيرم ...
اخه از يه طف نگاه مي كنم مي بينم 5 ترم رو گذروندم ... ديگه فوق فوقش 4 ترم ديگه مي خونم تموم مي شه ... نصف شده ! ... از طرف ديگه مي بينم اين 5 ترم هيچي ياد نگرفتم ...
4 ترم ديگه هم احتمال مي دم 90% بازم چيزي ياد نگيرم ...

كلا نواميدم ...
گيج
سرگردون
كمكم كنيد :crying2:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ...
از دانشگاهي كه مي رم داره حالم به هم مي خوره .. هيچ اميدي به اينده م ندارم ... من مي خواهم ادامه بدم ولي با اين وضعيت نمره دادن كيلويي استادا به بعضي ها و ضايع كردن حق بعضي هاي ديگه ... باعث شده به فكر دادن كنكور مجدد بيفتم ...
مي خواهم بشينم يه بار ديگه كنكور بدم ... ولي اين بار فقط كنكور هنر ... چند روز ديگه (دوشنبه) ثبت نام كنكور شروع مي شه ... نمي دونم شركت كنم يا نه ... اصلا از نوع كنكورش و درساش و اين كه ايا معماري داره براي كارشناسي يا نه (يكي از دوستام گفت نداره يكي ديگه گفت داره گيج شدم !) و .... خبر ندارم ...
يعني اگه ثبت نام كنم ... جوري مي خونم كه تهران قبول بشم ... (شايد بگيد زيادي خوش بينم ... ولي واقعيت اينه كه مي خواهم بخونم ...)
اعصابم خورده ...
شما كمكم كنيد ...
اخه از يه طف نگاه مي كنم مي بينم 5 ترم رو گذروندم ... ديگه فوق فوقش 4 ترم ديگه مي خونم تموم مي شه ... نصف شده ! ... از طرف ديگه مي بينم اين 5 ترم هيچي ياد نگرفتم ...

كلا نواميدم ...
گيج
سرگردون
الهي نبينم گريه كني ها ....مگه آجيت مرده؟
برات خصوصي مي ذارم عزيز دلم...;)

آگرین

عضو جدید
اره حق با شماست خیلی حق ضایع میشه... من برا ی نمره پایان نامه ام سه روز گریه کردم بیشتر برا ی زحمتی که کشیده بودم گریه میکردم ...و نمرها ی که گرفته بودم و کار بقیه را که میدیدم با مبانی خیلی ضعیف (خیلی ضعیف تر بودند)که نمره بالایی گرفته بودند(ولی روابط قوی که داشتند..)...اره حق بهت میدم ناراحت باشی... توی رشته معماری خیلی حق ضایع میشه ولی این دلیل نمیشه زندگی و وقت سه ساله خودت را نادیده بگیری ... میتونی بعد از اتمام درست تو بازار کار به حق خودت بررسی چون همیشه کسانی موفق هستند که خوب یاد گرفته باشند...ضمنا برا ی 4 ترم اینده هم میتونی خودت یاد بگیری توی همه دانشگاهها اینجوریه باید خودت بری دنبال مطلب و یادگیری مخصوصا رشته معماری باید در همه زمینه ها مطالعه مطالعه مطالعه کنی...موفق باشی

سماته

عضو جدید
سلام دوست عزیز. مگه میشه چیزی یاد نگرفته باشی؟ حیف نیست زحمتهایی که کشیدی رو نادیده بگیری؟ ببین من خودم از 82 تا 86 طول کشید تا تونستم کارشناسی قبول شم چرا شو نمی دونم . اما بالاخره شد!!! جالب اینه که حالا که اومدم احساس بی سواد بودن می کنم و حس تورو درک می کنم . حتی ترم پیش طراحی معماری3 افتادم و کسانی که کمتر از من کار کرده بودن قبول شدن که بازم نفهمیدم چرا!!! اما فکر نمی کنم نا امیدی راهش باشه و اینکه آدم گیج بشه. فقط کمی اراده می خواد که بخوای بری بالا. همین! در ضمن هرچی آدما بیشتر یاد بگیرن ، بیشتر از اون متوجه میشن که چیزی نمی دونن. ادامه بده معمار باشی. تو میتونیییییییییییییییی:gol::gol::gol::gol:

shanli

مدیر بازنشسته
وای...
دقیقا منم همین مشکل رو داشتم حتی پارسال هم برای کنکور مجدد اقدام کردم..دلیلش هم دانشگاهم بود..دبیرستان رو فرزانگان بودم..ولی رتبم برای قبولی تو معماری سراسری نرسوند! منم رفتم آزاد..از این بابت فوق العاده ناراحت بودم..فکر میکردم (و البته میکنم!) وقتم رو دارم تو آزاد تلف میکنم..حدود یک ماه هم افسردگی گرفتم!
پارسال هم برای کنکور ثبت نام کردم..ولی وقتی با چند تا از استادا مشاوره کردم نظرم تا حدودی عوض شد..چند تا از استادای فوق العاده خوب من همین آزاد خونده بودن..الان دکترا رو دارن تو دانشگاه تهران میخونن و درس میدن!
میدونی..من خودم الان ترم 3 هستم..راستش رو بخوای وقتی دقیق فکر میکنم میبینم یه نوع ریسکه که بخوام دوباره کنکور بدم! از یک طرف استرس قبول شدن داره..از طرفی مشکلات خاص خودش رو! این وقتی رو که میخوام بذارم برای کنکور میذارم برای فوق و دکترا! به جای اینکه از اول start کنم میتونم فوق رو تو بهترین دانشگاه بخونم..نتیجه اش یکیه.
در مورد استاد ها...من دارم استادی که با 15 درسش تموم شده..الان یکی از بهترین معماراست! جدی میگم! بستگی به کار فرد داره..حد اقل تو معماری اینجوریه!

به نظرم رو فوق تاکید کن..ولی باز هر جور خودت صلاح میدونی.;)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ...
اعصابم خورده ...
شما كمكم كنيد ...

كلا نواميدم ...
گيج
سرگردون

1- از دانشگاهت حالت به هم نخوره!همه جا وضع همینه!

2-از اساتیدت هم ناراحت نشو! همشون تو نمره دادن مشکل دارن! حتی اونایی که به معنای واقعی کلمه استادن!

3-کلا" به نظر من نمره تو معماری معنا نداره!
استادا به کار نمره میدن نه به زحمتی که کشیدی!

4-آبجی معمار این حرفا از تو بعیده! یعنی چی هیچی یاد نگرفتی؟ پس این همه اطلاعات از کجا میاد!؟

5-مگه هر کی از دانشگاه فارغ التحصیل میشه همه چی بلده؟:)Dاین همه لیسانسه بی سواد یکی دیگه هم روش!شوخی کردم:biggrin:)

6-فکر می کنم نا امیدی های این شکلی مال ترم یکه! من اون موقع ها این جوری بودم. تا یه نمره بد میگرفتم تصمیم میگرفتم برم انصراف بدم!الان هر نمره ای میدن میگم دستتون درد نکنه خییییییییلی ممنونم!

7-کنکور هنر معماری نداره!پس کلا این خیال باطل رو از سرت بیرون کن!من دفترچه انتخاب رشته هنر 86 رو دارم معماری نداره. 100 در 100 مطمئن باش.
اگه عزمتو جزم کردی دانشگاهتو عوض کنی یه راه بیشتر نداری اونم اینه که کنکور ریاضی بدی.

پیشنهاد می کنم یه هفته دانشگاه نرو! یه هفته واسه خودت برو خوش بگذرون ! قول میدم حالت خوب شه!

p.a.r.i

عضو جدید
بچه بشین سر جات این حرفهای الکی رو هم نزن!
آخه هیچی از فیزیک و شیمی یادت مونده؟
اومدیم و همین جا رو هم نیاوردی!

بشین بخون واسه ارشد ایشالله حتما قبول میشی

اصلا هم غصه نخوری که ناراحت میشم.
حالا هم اشکات رو پاک کن و بشین درس تنظیم شرایط و معاصر و اسلامی و بتن رو بخون که این هفته امتحانه.

04407

عضو جدید
دعوت به همكاري

دعوت به همكاري

با سلام ما جمعي از مهندسين شركت مهندسين مشاور پارا را براي انجام طرحهاي فني مهندسي تاسيس كرده ايم .
از شما دوستان عزيز هم دعوت به همكاري مينماييم از سايت ما ديدن كنيد.
www.para.mihan blog.com

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام عزیز دلم. میدونم چی میگی. درک میکنم. اما باور کن همه جا همینه. باورت میشه ما تو ی همین هفه اخیر ما چقدر با گروه درگیر بودیم.؟.
در مورد نمره دادن و استادا هم همیشه و همه جا همین طوره. کم پیدا میشه استاد کار براش مهم باشه . میدونی که همه سلیقه ای برخورد میکنن. اگه خطی که استاد میکشه تا آخر رو کارت بمونه نمرت همونیه که باید باشه. اما اگه بخوای روی نظرت پا فشاری کنی باید قید نمره رو بزنی.
تو همه ی دانشگاه ها هم نور چشمی هست. زبون بازی و لوس بازی و خلاصه اینکه هستن کسایی که به هر راهی متوسل بشن برا نمره.
اینم بگم که معماری چیزی نیست که توی دانشگاه بخوای یاد بگیری. ینی میشه ها اما به ندرت. اکثرا خود استادا هم اگه صلاحتو بخوان میگن برو بیرون شروع به کار کن.
منم ترم پنج هستم. از کارد و گروه واقعا شاکی ام. از بچه ها و همکلاسی ها که همیشه توشون ناهماهنگ پیدا میشه شاکی ام. از استادا هم که هیچ یا بلدن زیر اب همدیگه رو بزنن یا رو هوا و سلیقه نمره بدن بدم میاد. اما فکر میکنی دو سال و نیم عمر کمیه که بخوای دوباره تکرارش کنی؟؟؟ حتی اگه اون چیزی که میگی پیش بیاد و تو هم دانشگاه تهران قبول میشی فکر میکنی وضع خیلی بهتر از اینه؟ نه عزیز دلم همه جا همینه.

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام آبجی.
من با تمام دوستان موافقم و کاملا حست رو درک میکنم.یه پیشنهاد برات دارم توی شهری که درس میخونی یه شرکت پیدا کن. به نظرم بهتره شرکت خصوصی باشه که زیاد درگیر انبوه سازی و بساز بفروشی نباشه.با یه مهندس خلاق که خودش عاشق معماری و کارش باشه.فکر کنم اگه بگردی شاید توی استادای خودت هم پیدا کنی.اگه بتونی وقتت رو تنظیم کنی بری اونجا سرکار حتی به عنوان کاراموز خیلی چیزها بهتر از دانشگاه یاد میگیری وقتی هم که کاربرد دروست رو توی بازار کار ببینی با علاقه بیشتری سراغ درسات میری و دیگه نمره برات مهم نیست.این جوری مطمئن باش با انگیزه خیلی بیشتری به ارشد فکر میکنی این فکرها هم از سرت میره.من هم روزهای اول که نه شاید تا همین چند وقت قبل که داشتم پایانامه ام رو میدادم همین جوری فکر میکردم.نمره های طول ترمها رو میتونستن تحمل کنم وقتی بعضی ها با چاپلوسی و کار آماده بالاترین ها شو رو میگرفتن ولی نمره های پایانامه واقعا غیرقابل تحمل بود.توی تموم دانشگاه ها همین خبره.ولی الان وقتی میبینم که من هنوز مهر مدرکم خشک نشده میتونم پروژه بردارم و وارد کار شم و همکار استادی بشم که روزی آرزوی شاگردیشو داشتم و در مقابل همون بچه هایی که راحت نمره گرفتن تازه دارن میرن کلاس خصوصی تا با برنامه کد کار کنن ناراحتی تمام اون روزها یادم میره.شما هم زیاد خودت رو ناراحت نکن این روزها رو همه ما داشتیم برای شما هم تموم میشه.انرژی تو نگه دار برای ارشد.
دیگه سرت رو درد اوردم امیدوارم همیشه شاد باشی و موفق.
آبجی معمار;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا