تعامل همسران آرامش گر...!

sara1984

عضو جدید
عشق،پيامبري است بي مليت.:heart:
عشق،شميم روح انگيز دل است.:heart:
عشق، بي نيازي از درد است!:heart:
عشق، سرزده آمدن بهشت است به خانه دنيا!:heart:
عشق، توقف ساعت زندگي است.:heart:
عشق، ميهمان ناخوانده دل پاك است.:heart:

sara1984

عضو جدید
عشق ، آشكارتر است از پنهان شدن!:heart:
عشق، سالي است با دو فصل بهار و خزان.:heart:
عشق،رعدي است سهمگين بر درخت آرزوها.:heart:
عشق، رهاننده روح است از حبس بدن.:heart:
عشق، دانشي است در كتاب دل.:heart:
عشق، جمعيت است و خرد، فرد.:heart:
عقل، حبابي است در درياي هستي و هستي حبابي است در اقيانوس عشق.:heart:

Schneider

مدیر بازنشسته
هر چقدر دوس دارید روی لغت عشق مانور بدید؛
باهاتون هم صحبت میشم....توی بحثاتون شرکت میکنم.....انتقاد هم ردوبدل میکنم؛
اما مدتیست مدید که عشق از ما روی برگردونده.....ماهم ازش روی برگردوندیم و میگیم:
"عشق سرابیست چند روز"

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
محور رابطه ي زن و شوهري كه در انديشه اداره و ادامه ي يك زندگي پويا، مولد و پربركت هستند، همدلي و يكرنگي، صبوري و خويشتن داري و گذشت و ايثار است....:heart::gol:
شاد باشيد.;)

Schneider

مدیر بازنشسته
من در آینده 50% به زیبایی طبیعی(نه مصنوعی!چون با ابزار هم میشه سیمایی رو نقش کرد که تاریخی بشه!) چهره طرفم اهمیت میدم و 50% بقیه سایر ملاکهامه!
1 قدمم هم کوتاه نمیام.

sara1984

عضو جدید
من در آینده 50% به زیبایی طبیعی(نه مصنوعی!چون با ابزار هم میشه سیمایی رو نقش کرد که تاریخی بشه!) چهره طرفم اهمیت میدم و 50% بقیه سایر ملاکهامه!
1 قدمم هم کوتاه نمیام.

دوست خوبم شما بايد متناسب با چهره خودت همسر انتخاب كني، نه اين كه زيبايي طرف، مهم ترين ملاك برات باشه.:D
شما خودت خوشگلي؟:razz:

sara1984

عضو جدید
وفای عشق...

پیرمردی صبح زود از خانه‌اش خارج شد... در راه با یك ماشین تصادف كرد و آسیب دید. عابرانی كه رد می‌شدند به سرعت او را به اولین درمانگاه رساندند.
پرستاران ابتدا زخمهای پیرمرد را پانسمان كردند. سپس به او گفتند:

«باید ازت عكسبرداری بشه تا مطمئن بشیم جائی از بدنت آسیب ندیده»
پیرمرد غمگین شد، گفت عجله دارد و نیازی به عكسبرداری نیست.
پرستاران از اول دلیل عجله‌اش را پرسیدند.
پیرمرد گفت زنم در خانه سالمندان است. هر صبح آنجا می‌روم و صبحانه را با او می‌خورم. نمی‌خواهم دیر شود!
پرستاری به او گفت: خودمان به او خبر می‌دهیم.
پیرمرد با اندوه گفت: خیلی متأسفم. او آلزایمر دارد. چیزی را متوجه نخواهد شد! حتی مرا هم نمی‌شناسد!
پرستار با حیرت گفت: وقتی كه نمی‌داند شما چه كسی هستید، چرا هر روز صبح برای صرف صبحانه پیش او می‌روید؟
پیرمرد با صدایی گرفته، به آرامی گفت: اما من كه می‌دانم او چه كسی است
...

Schneider

مدیر بازنشسته
پس چی ی ی ی!

پس چی ی ی ی!

دوست خوبم شما بايد متناسب با چهره خودت همسر انتخاب كني، نه اين كه زيبايي طرف، مهم ترين ملاك برات باشه.:D
شما خودت خوشگلي؟:razz:
بله خانوم
در ضمن اونقددددددددددددددددددددددددددددددددددددر آقایونه با تیپ داغون ولی خب با وضع در ظاهر(لااقل) خوب دیدم با افرادی که _به دید من_ زیبا بودن همنشین شدن که حتی احساس هم نمیکنم که ممکنه چیزی اشتباه گفته باشم!
به حدی رسیدم که فقط ادعا نکردم؛
Lim girl = Money
day --> day + 1​
که بحمد ا.. الان ادعا کردم!
در ضمن من عرض کردم.....در این مورد حتی اگه خودم اونقدر هم که شما میفرمایید "تناسب" نداشته باشه ظاهرم با ظاهر طرف، من 1 قدم هم کوتاه نمیام.......حتی اگه مستلزم این باشه که تا 45 سالگی مجرد بمونم و پیدا نکنم!( و اگه در ویژگیهای آقایون تیر یه نگا بندازید متوجه میشید که بدلیل روحیه رقابت جویانشون از موضع ابراز شده کوتاه نمیان!)

آخرین ویرایش:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خود محوري، خود توجهي، خودخواهي، خودپسندي، خودنمايي و خود كامگي از آفت هاي شكل گيري زندگي مشترك موفق است.:heart::gol:
شاد باشيد.;)

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان عزيزم..:( با عرض پوزش بايد خدمتتون عرض كنم كه احتمال داره از اين به بعد به صورت يك خط در ميون به باشگاه سر بزنم...(متاسفانه) البته باعث خوشحالي است براي شما.. :cry::cry: در هر صورت خوشحال ميشم كه اين تاپيك رو همچنان سر پا نگه دارين تا همگي بتونيم از تجارب هم استفاده مثبتي ببريم.. خوشحال ميشم همكاري لازم رو مبذول داريد...:smile: شاد باشيد;)
با تشكر و سپاس فراوان سوگل كسي كه تك تك شما عزيزان رو با تمام وجودش دوست داره.....:gol::gol::heart:

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
عيد غديرخم به همه دوستداران علي(ع)
مبارك باد

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سرمايه برقراري و استمرار رابطه اي خوشايند و موفق ميان زن و شوهرها، كفويت، همسري و همراهي، هم گامي، همسويي، همفكري، حق گويي، حق جويي، و ارستگي از وابستگي هاي نفساني و تعصبات نارواي خويشاوندي و قومي است....:gol::heart:
شاد باشيد.;)

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

«و من آیاته أن خلق لكم من انفسكم ازواجا لتسكنوا الیها و جعل بینكم مودّةً و رحمةً إنّ فى ذلك لآیاتٍ لقوم یتفكّرون (سوره روم، آیه 21) ؛ و از جمله نشانه‏هاى (توانایى و یگانگى) او این است كه براى شما از جنس خودتان همسرانى آفرید تا در كنار آنها آرامش یابید. و همو در میان شما دوستى و مهربانى قرار داد. بى‏تردید در این (تدبیر حكیمانه) نشانه‏هایى [روشن] براى مردمى است كه مى‏اندیشند.»

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
بيان عشق به همسر و زندگي: چنين جملاتي سبب دلگرمي به زندگي و اعتماد به نفس بيشتر همسر مي گردد.
¤ همسر خود را راضي كنيم: بايد طوري رضايت همسرمان را جلب نماييم كه مطمئن باشيم هيچوقت ما را ترك نمي كند و يا در هيچ مشكلي ما را تنها نمي گذارد.
¤ فرمان ندهيم: نبايد محيط خانه را به پادگان تبديل كنيم. متوجه باشيم كه خانه كانون عشق و محبت است نه محل يكه تازي و خشونت.
¤ از ازدواج خود اظهار پشيماني نكنيم: زندگي و روابط خود را با ديگري مقايسه نكنيم و از ياد نبريم كه زندگي هر كسي مطابق سليقه و عقل و درايت او اداره مي شود.
¤ مقابله به مثل هرگز: از رفتارهاي تلافي جويانه بپرهيزيم و سعي كنيم به جاي مقابله به مثل، رفتار مناسب را به او يادآوري كنيم.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
زن و شوهرهاي آزاده، بصير و فهيم و موفق آناني هستند كه در پيوندها و ارتباطات خانوادگي بيش از هر چيز به آرامش رواني، آسودگي خاطر و احساس امنيت همديگر مي انديشند. به عبارت ديگر در زندگي همسران موفق، رابطه ي زن و شوهرها با مادر، خواهر، پدر، برادر و ديگر نزديكان نه تنها نمي تواند كمترين اثر ناخوشايندي بر روابط في مابين ايشان بگذارد، بلكه بر حسن سلوك و اعتماد متقابل و شيريني زندگي مشترك آن ها مي افزايد.... درواقع حسن تدبير و تنظيم دايره و دامنه ي ارتباط با خويشان، دوستان و آشنايان با همفكري و همدلي زن و شوهر بلند انديش و والا همت معنا مي يابد و معيار اصلي ارتباطات خويشاوندي و عاطفي، تامين نيازهاي فطري و رضامندي خاطر يكديگر است.......:heart::gol:
شاد باشيد.;)

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز

«و من آیاته أن خلق لكم من انفسكم ازواجا لتسكنوا الیها و جعل بینكم مودّةً و رحمةً إنّ فى ذلك لآیاتٍ لقوم یتفكّرون (سوره روم، آیه 21) ؛ و از جمله نشانه‏هاى (توانایى و یگانگى) او این است كه براى شما از جنس خودتان همسرانى آفرید تا در كنار آنها آرامش یابید. و همو در میان شما دوستى و مهربانى قرار داد. بى‏تردید در این (تدبیر حكیمانه) نشانه‏هایى [روشن] براى مردمى است كه مى‏اندیشند.»
بله.قران خيلي چيزا گفته.اما كو عملش.
ولي يادتون باشه كبوتر با كبوتر .................................
همه چيز حله.اگه تو از قران بگي و اون از چيز ديگه هيچ وقت نميتونيد دل همو بدست بياريد.

alone_1980

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله.قران خيلي چيزا گفته.اما كو عملش.
ولي يادتون باشه كبوتر با كبوتر .................................
همه چيز حله.اگه تو از قران بگي و اون از چيز ديگه هيچ وقت نميتونيد دل همو بدست بياريد.
اشكال نداره محسن جون، سخت نگير ديگه از قديم الايام خانوما گفتن اگه مردا هرچي ما ميگيم بگن چشم همه چي حله، هم دل همو بدست ميآرن هم زندگي به خوبي و خوشي ميگذره و هم ...

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
قابليت، كفايت و لياقت همسر شدن براي زن و شوهر فوق العاده مهم، ارزشمند و در ابعاد مختلف، مسئوليت آفرين است....:heart::gol:
شاد باشيد.;)
سلام
سوگل خانوم هنوزم بازار تاپيكت داغه ها
اينايي كه گفتي فارسيش چي ميشه؟

يه راه ساده بگم
ته دل آدم كه از همسرش راضي باشه ، اون ته تهو ميگما...
بقيش حل ميشه ايشالا

masuod_sd

عضو جدید
سلام سوگل جان تاپيك زيبايي دارين :gol:
من مسعود 28 سال دارم و متاهل هستم از خانم ها سيما و گلابتون و همينطور ديگر دوستان هم ممنونم كه تجارب خودشون رو در اختيار ماها ميذارن:) موفق باشيد.:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
براي برقراري و استمرار رابطه اي پردوام، پر بركت و مسرت بخش ميان زن و شوهر و پيشگيري از سردي ها و سرد مزاجي ها، بدبيني و سوء ظن ها و قهر و ستيزهاي خانوادگي، هر دو نفر (هم زن و هم شوهر) بايد به خاطر داشته باشند كه همچون دوران تجرد، دوراني كه عقد و پيمان زندگي مشترك و جديدي را امضاء نكرده بودند، نمي توانند به لحاظ وابستگي هاي عاطفي، بخش قابل توجهي از وقت، فكر و احساس خود را به مادر و خواهر، پدر و برادر و... اختصاص دهند.....:gol::heart:
شاد باشيد.;)

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقايسه اجمالي مابين عشق و ازدواج
عشق يعني گرفتن دست يكديگر در خيابان و خودنمايي كردن
ازدواج يعني دعوا كردن در خيابان و توجه همه را جلب كردن

عشق يعني خوردن عذا در بهترين رستوران
ازدواج يعني خوردن غذاي آماده در خانه

عشق يعني صحبت كردن درباره بچه دار شدن
ازدواج يعني صحبت كرند درباره چطور خلاص شدن از دست بچه ها

عشق يعني زود به رختخواب رفتن
ازدواج يعني زود خوابيدن

عشق باعث از دست رفتن اشتها ميشه
ازدواج باعث از دست رفتن قيافه ميشه

عشق يعني داشتن وقت
ازدواج يعني نداشتن وقت

عشق يعني برنامه ريزي براي آينده
ازدواج يعني خراب شدن آينده

عشق يعني سحرخيز بودن
ازدواج يعني خواب آلود بودن

عشق يعني دادن اولين الويت به معشوق
ازدواج يعني دادن آخرين الويت به معشوق

عشق يعني بلند پروازي
ازدواج يعني شكستن پر و بال

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
در يك زندگي مشترك و موفق زن و شوهر فهيم همه ي سعي و تلاش خود را در جهت جلب رضايت خاطر و فراهم ساختن آسايش و آرامش روان و نشاط دروني يكديگر مبذول مي دارند و از اين رو ضمن ابراز محبت نسبت به خويشان و تكريم شخصيت ايشان به رسالت و مسئوليت خطير"همسري" انديشيده، همه ي مهر، محبت و عطوفت خود را در همه حال تقديم "همسر" مي نمايند.:heart::gol:
شاد باشيد.;)