damage detection in ansys

rezaghanbary

عضو جدید
درود به همه دوستان.در مورد تغییر دادن سختی یک المان در ansys به عنوان ایجاد خرابی در سازه مشکل دارم.

sahand20

عضو جدید
سلام
من مكانيكي نيستم اما فكر كنم شما بهتر از بنده بدونيد كه چه ويژگي هايي با سختي در ارتباط هستند. شما بايد اونارو تغيير بديد.مثلا ماژول يانگ
به نظرم يه بار تمامي فرمول هاي مكانيكي رو مرور كنيد .
موفق باشيد.

sahand20

عضو جدید
استخراج ماتريس سختي سازه مدل شده در انسيس

استخراج ماتريس سختي سازه مدل شده در انسيس

سلام دوستان
من بعد از مدل كردن يه سازه تو انسيس و انجام تحليل ميخوام ماتريس سختي سازه رو براي انجام مسايل بهينه سازي استخراج كنم اما نميدونم چطوري ميشه اينكار رو انجام داد.
مهندساي انسيس كار لطفاراهنماييم كنيد؟

ممنون

آخرین ویرایش:

rahimi2709

عضو جدید
سلام دوستان
من بعد از مدل كردن يه سازه تو انسيس و انجام تحليل ميخوام ماتريس سختي سازه رو براي انجام مسايل بهينه سازي استخراج كنم اما نميدونم چطوري ميشه اينكار رو انجام داد.

ممنون

سلام دوست عزیز.
در مورد استخراج ماتریس سختی نمی تونم کمکت کنم .
اما می دونم و یک کم هم کار کردم که خود انسیس توی محیط Design Explorer می تونه برات یک تحلیل رو برحسب چند پارامتر بهینه سازی کنه.
می تونی یک کم بیشتر در مورد تحلیلت توضیح بدی؟؟؟

sahand20

عضو جدید
راستش من مي خوام براي مثال يه beam رو مدل كنم و سختي يه المان از اون رو تغيير بدم بعد از تحليل خروجي اونو بفرستم به مطلب براي ابن كه تشخيص بدم كجا كاهش سختي اتفاق افتاده(در اثر damage).دقيقا هم نمي دونم چطوري بايد اين كار رو انجام بدم .شايد آناليز مودال و تغيير فركانس هاي طبيعي beam نسبت به حالت بدون آسيبش بتونه كمكم كنه ولي انكه دقيقا بهم بگه كجا همچين تغييري اتفاق افتاده رو نميدونم.
ممنون مي شم راهنماييم كنيد.

sahand20

عضو جدید
درود به همه دوستان.در مورد تغییر دادن سختی یک المان در ansys به عنوان ایجاد خرابی در سازه مشکل دارم.

سلام دوست عزيز
من هم تقريبا روي يه موضوعي شبيه به موضوع شما دارم كار مي كنم.مي تونم ازتون خواهش كنم كه اگه امكان داره منو در جريان روشي كه براي تشخيص آسيب به كار ميبريد قرار بدهيد،فكر مي كنم استفاده از راهنمايي هاي همديگه در اين زمينه به روند كارمون كمك بيشتري مي كنه.

منتظرم......

elecsahand20@gmail.com

ehsan4476

عضو جدید
راستش من مي خوام براي مثال يه beam رو مدل كنم و سختي يه المان از اون رو تغيير بدم بعد از تحليل خروجي اونو بفرستم به مطلب براي ابن كه تشخيص بدم كجا كاهش سختي اتفاق افتاده(در اثر damage).دقيقا هم نمي دونم چطوري بايد اين كار رو انجام بدم .شايد آناليز مودال و تغيير فركانس هاي طبيعي beam نسبت به حالت بدون آسيبش بتونه كمكم كنه ولي انكه دقيقا بهم بگه كجا همچين تغييري اتفاق افتاده رو نميدونم.
ممنون مي شم راهنماييم كنيد.
من مقاله اي راجع به ويژوال كردن ماتريس سختي دارم كه داراي كد هاي مفيدي براي اين كار است. در اين مقاله ابتدا ماتريس سختي رو استخراج مي كنه و بعد به ازاي هر المان نقطه رنگي اي در تصوير مربوط ايجاد مي كنه. رنگ اين نقطه متناسب با ميزان سختي المان است مي تونيد به لينك زير مراجعه كنيد:(به سايت ansys.net و xansys.org هم سر بزنيد.)
http://ansys.net/tips/acton20081119-visualizing_matrices.pdf
مقاله زير هم بد نيست
http://www3.interscience.wiley.com/journal/112729933/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6WN1-4K4WMS6-1&_user=8365716&_coverDate=01%2F31%2F2007&_rdoc=1&_fmt=high&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1341261068&_rerunOrigin=google&_acct=C000052586&_version=1&_urlVersion=0&_userid=8365716&md5=09bbc10b98e29f73f1f3d7c4cc5f7cbf

maedehazimi

عضو جدید
سلام دوستان

ممنون

برای استخراج ماتریس سختی در انسیس از دستورات زیر استفاده کنید.
/solu
antype,substr !SUBSTR or 7 Perform a substructure analysis. Valid for all degrees of freedom.
seopt,file,1,1 !Specifies substructure analysis options.
m,all,all !Defines master degrees of freedom for reduced and superelement generation analyses.
/output,filename !(where filename is any name you desire)
solve
/output

mr.sijal

عضو جدید
برای استخراج ماتریس سختی در انسیس از دستورات زیر استفاده کنید.
/solu
antype,substr !SUBSTR or 7 Perform a substructure analysis. Valid for all degrees of freedom.
seopt,file,1,1 !Specifies substructure analysis options.
m,all,all !Defines master degrees of freedom for reduced and superelement generation analyses.
/output,filename !(where filename is any name you desire)
solve
/output
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی
من مشکلم استخراج ماتریس سختی یک خرپا جهت بررسی تحلیلی می باشد