گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاكر كجاشو ديدي من شاكي تر از اين حرفام!!!
راستي مصب به محل رسيدن رودخونه به دريا هم ميگن!!!!!!(رفع و رجوع نشد؟! ok اشتباه نوشتم.)
لينكاتم انشاا... بعدا استفاده ميكنم,الان خداييش خيلي خسته ام!

ارسطو جان من واحد كرمانشاه هستم.شما كجايي؟
خانم فريبا شما هم اگه ميشه لطفا بگين.
راستي پاكر تو كجايي؟
خانم رضايي , آقاي مدير ,خانم neda-eng و pari شما ها هم plz بگين.
:gol:
(Drago جان شما برو صفحه ي معارفه رو بخون)
بله فراری هم ماشین خوبی هستش
:دی

قابلت رو نداشت عزیز هر وخ خواستی استفاده کن
من دانشگاه صنعتی ارومیه هستم:gol:

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی به نظر من یه قسمتی بذاریم که بیشتر در مورد it و کاربرداش تو جامعه صحبت بشه . حداقلش اینکه اگه گفتن it همون کامپیوتره یه حرفی برای گفتن داشته باشیم
یه استادی داریم یه روزی یادمه به ما گفتش:"هرکی گفت IT همون کامپیوتره بزنین تو دهنش!!!"

یه نکته بگم اینکه کامپیوتر فقط یه وسیله برای IT محسوب میشه و فقط یه بستر هستش که بدون اون هم تقریبا کارا را میوفته :دی:gol:

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاكر كجاشو ديدي من شاكي تر از اين حرفام!!!
راستي مصب به محل رسيدن رودخونه به دريا هم ميگن!!!!!!(رفع و رجوع نشد؟! ok اشتباه نوشتم.)
لينكاتم انشاا... بعدا استفاده ميكنم,الان خداييش خيلي خسته ام!

ارسطو جان من واحد كرمانشاه هستم.شما كجايي؟
خانم فريبا شما هم اگه ميشه لطفا بگين.
راستي پاكر تو كجايي؟
خانم رضايي , آقاي مدير ,خانم neda-eng و pari شما ها هم plz بگين.
(Drago جان شما برو صفحه ي معارفه رو بخون)
منم با اجازتون پیام نور اراک میخونم .

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه استادی داریم یه روزی یادمه به ما گفتش:"هرکی گفت IT همون کامپیوتره بزنین تو دهنش!!!"

یه نکته بگم اینکه کامپیوتر فقط یه وسیله برای IT محسوب میشه و فقط یه بستر هستش که بدون اون هم تقریبا کارا را میوفته :دی:gol:

حالا کاپیوتری توجمعمون نیست و همه خودی هستن
استاد ما یه مثال خیلی جالب زد برامون و این بود:

گفتن متخصصای IT مثل مهندسای طراح یک ساختمان هستن و مهندسای کامپیوتر هم در حکم کارگران اون ساختمان هستن

یه جورایی هم با مثال شما شبیه هست از نظر مفهومی
البته به هیچ وجه قصد جسارت ندارم.کامپیوتر هم واقعا رشته ی خوبی هست :gol::gol::gol:

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب همگی بخیر .
من یه سوالی داشتم میدونم که جای پرسیدنش اینجا نیست .اما واقعا شرمنده خیلی عجله دارم و تنها همین صفحه بازه .
میخواستم بدونم با داشتن email یه نفر میشه به یاهو 360 اون سر زد ؟ با همون ایمیل به 360 کانکته ..
آخه من اصلا با 360 کار نکردم و نمیدونم چه مدلیه ...
اگه کسی بدونه و جوابم رو بده خیلی ممنون میشم .

eL2rado

عضو جدید
شب همگی بخیر .
من یه سوالی داشتم میدونم که جای پرسیدنش اینجا نیست .اما واقعا شرمنده خیلی عجله دارم و تنها همین صفحه بازه .
میخواستم بدونم با داشتن email یه نفر میشه به یاهو 360 اون سر زد ؟ با همون ایمیل به 360 کانکته ..
آخه من اصلا با 360 کار نکردم و نمیدونم چه مدلیه ...
اگه کسی بدونه و جوابم رو بده خیلی ممنون میشم .
موقعی که برای 360 داری register میکنی، یه گزینه ای داره که میگه آیا میخوای یک URL به این صورت برات بسازم؟>> http://360.yahoo.com/YourYahooID
اگه طرف تیکشو زده باشه که خوش شانسی پس:smile: مثلا اگه طرف آیدیش *فریبا* باشه! از این طریق میتونی 360شو ببینی:
*فریبا*/http://360.yahoo.com

t0tem

عضو جدید

گفتن متخصصای IT مثل مهندسای طراح یک ساختمان هستن و مهندسای کامپیوتر هم در حکم کارگران اون ساختمان هستن

البته به هیچ وجه قصد جسارت ندارم.کامپیوتر هم واقعا رشته ی خوبی هست :gol::gol::gol:

پس من هم یه نقل قول از یکی از استادامون کنم که می گه : نرم افزار از گرایش ها و زیرمجموعه های IT هست ! :دی

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز

ای ول

پس من هم یه نقل قول از یکی از استادامون کنم که می گه : نرم افزار از گرایش ها و زیرمجموعه های IT هست ! :دی

melina_007

عضو جدید
سلام!
مدیر گروه؟؟!! تو دانشگاه ما واژه استاد با زور تعریف شده....مدیر گروه که رویایی بزرگه!
ولی با این حال ما میخونیم و میتونیم چون میخواییم!
نمونش هم کلاس جمعمونه که قراره دانشجوهای برتر واسمون رفع اشکال کنن!;)

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
بله فراری هم ماشین خوبی هستش

قابلت رو نداشت عزیز هر وخ خواستی استفاده کن
من دانشگاه صنعتی ارومیه هستم:gol:

فراري رو نگرفتم.جريانش چيه؟
دانشگاهتون سراسريه ديگه؟
راستي انقدر :دي نذاز خونده نميشه!:D به جاش ميتوني از : D استفاده كني(اگه فاصله ندي ميشه::D )
PS:وقت! ;)

آخرین ویرایش:

Mohsenyg

عضو جدید
سلام خدمت بچه های گل و بلبل و سروران گرامی بنده
من همین 10 دقیقه پیش عضو شدم
محیط پررونق و خوبی دارید
سال اول آی تی هستم و کاملا به صورت مجازی در دانشگاه رایانه ای تهران درس میخونم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دانشگاهتون سراسريه ديگه؟
راستي انقدر :دي نذاز خونده نميشه!:D به جاش ميتوني از : D استفاده كني(اگه فاصله ندي ميشه::D )

این :دی یه چیز Routine شده.زیاد توی این مورد حساس نباشید ;)

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خدمت بچه های گل و بلبل و سروران گرامی بنده
من همین 10 دقیقه پیش عضو شدم
محیط پررونق و خوبی دارید
سال اول آی تی هستم و کاملا به صورت مجازی در دانشگاه رایانه ای تهران درس میخونم

سلام به شما:gol:
به سایت خوش اومدین.
امید وارم که جز اعضای فعال ایت تالار ببینیمتون
بد نیست ما رو با نحوه ی برگذاری کلاس هاتون آشنا کنید.ک

یه توضیحی که دوست دارم بدین اینه که با وجود پهنای باند کم توی ایران آیا شما کلاس هاتون E-learning هست یعنی شما و استاد تصویر هم رو می تونید ببینید؟

fuat_h_h

عضو جدید
ای بابا منطقه محروم که میگن شمایینا :دی
البته لازم به ذکره که ما همون ابتدای ورود به یونی در جلسه اول برنامه سازی مقدماتی استاد یک تست گرفتن برای تعیین سطح که سوالاش آب دوغ خیاری بود و ما نیز برای افه گذاشتن همه رو جواب دادیم:)
استاد هم نامردی نکرد جلسه بعد گفت بیایید چهارتا پی دی اف انگلیسی در مورد #C بهمون داد :razz:
گفت بدوید بروید پی کارتان!!! :دی
جلسه سه گفت این یارو برنامه Hello world رو بنویسین... جلسه چهار گفت ماشین حساب بنویسین!... جلسه پنجم گفت برنامه مدیریت سیستم نمرات دانشجویی بنویسین!!! :surprised:بعدشم گفت بازی شطرنجو بنویسین!!!:cry: البت تحت فشار بودیم اما خب الان راحتیم دیه;)

این ترمم که برنامه سازی پیشرفته از جاوا اسکریپت و اپلت بگیر تا اچ تی امل و کار با دیتابیس و برنامه نویسی تحت شبکه و سیستم پروگرمینگ یه اشاره ای بهش کرده و وا ویلا امتحان پایان ترممون که چه شود تازه می خواست جاوا هم بگه گفت دیگه وخ نیس:eek: :دی

به هر حال می خوام بگم پی دی افای زبان اصلیم چیزه خوبیه می تونی ازشون استفاده کنی:gol:

سلام ! ببخشيد ، مي تونم بپرسم كه شما كدوم دانشگاه تحصيل مي كنين ؟
با تشكر .

Mohsenyg

عضو جدید
سلام به شما:gol:
به سایت خوش اومدین.
امید وارم که جز اعضای فعال ایت تالار ببینیمتون
بد نیست ما رو با نحوه ی برگذاری کلاس هاتون آشنا کنید.ک

یه توضیحی که دوست دارم بدین اینه که با وجود پهنای باند کم توی ایران آیا شما کلاس هاتون E-learning هست یعنی شما و استاد تصویر هم رو می تونید ببینید؟
خیلی ممنون از لطفتون
با توجه به پهنای باند محدود تقریبا اینکار در ایران عملی نیست
طریقه ی کار ما اینه که هر کدام از دانشجویان یک محیط مخصوص به خود داریم که در آن بخشهای (خبر،نظرسنجی،کلاسهای من،پیغامهای دانشجویان برای من و اخطارها) وجو داره و ما دروسمون رو در قسمت کلاسهای من به صورت اسلایدهایی که یک نفر روش صحبت میکنه دریافت میکنیم
یک قسمت هم داریم به اسم کلاسهای آنلاین که هنوز برگذار نشده(بخاطر افت سرعت در این چند روز) و چیزی از طرز کار اون نمیدونم
بازهم اگر سوالی داشتید در خدمتم

لاندا

عضو جدید
آی تی؟؟؟؟؟؟؟؟

آی تی؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام من مهندس نیستم .ولی قراره که بشم .البته بعد از کنکورم و...........
راجع به رشتتون یه چیزایی شنیدم ولی دوست دارم بیشتر بدوم.:):smile:

kheyron

عضو جدید
سلام به همه ی شما دوستان عزیز و گرامی :gol:

دوستان توی این تاپیک می تونید در هر مورد که خواستین صحبت (SPAM) کنید.;)

همچنین اعضای جدید می تونن اینجا خودشون رو معرفی کنن.

* این تاپیک به پیشنهاد دوست گرامی Melody ایجاد شد.

امید وارم بچه های IT اینجا دور هم به ایجاد یک محیط صمیمی کمک کنن.

آغاز کنندگان بحث های داغ (ترجیحا مربوط به رشتمون باشه) امتیاز ویژه ی مدیریت خواهند گرفت

salam kheyli khosh behaletone
chon to in reshte hamishe up to date hastin
kheyli dost dashtam ke to reshtaton tahsil mikardam
vali heyf....................
vali hamishe say mikonam motalee dashte basham

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام!
عيب نداره طولي نميكشه كه مهندس بشي فقط به جاي اينكه وقتتو پاي كامپوتر بگذروني بشين درستو بخون!:D;)
بعد از كنكور و انشالله قبولي وقت زياد داري كه پاي كامپيوتر بشيني,مخصوصا اگه بياي پيام نور كه ماشاالله انقدر كلاس تشكيل ميدن و انقدر پر باره كه خودت هم نخواي بالاخره مياي شايد تونستي چند تا چيز اضافه ياد بگيري.
البته شوخي بود پيام نور هم انتخاب خيلي بدي نيست بستگي به خودت داره.
بيشتر بدوني؟خوب,اولين قدم اينه كه بپرسي! چي ميخواي بدوني؟در مورد كدوم قسمتش ميخواي بدوني؟بپرس! مطمئن باش بي جواب نميموني.

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از لطفتون
با توجه به پهنای باند محدود تقریبا اینکار در ایران عملی نیست
طریقه ی کار ما اینه که هر کدام از دانشجویان یک محیط مخصوص به خود داریم که در آن بخشهای (خبر،نظرسنجی،کلاسهای من،پیغامهای دانشجویان برای من و اخطارها) وجو داره و ما دروسمون رو در قسمت کلاسهای من به صورت اسلایدهایی که یک نفر روش صحبت میکنه دریافت میکنیم
یک قسمت هم داریم به اسم کلاسهای آنلاین که هنوز برگذار نشده(بخاطر افت سرعت در این چند روز) و چیزی از طرز کار اون نمیدونم
بازهم اگر سوالی داشتید در خدمتم
سلام دوست من . خوبی؟
یه سوال .. امتحاناتون چجوری برگزار میشه ؟

majmaj

عضو جدید
سلام دوستان خیلی خوشحالم که با بیشتر بچه ها آشنا شدم. من موسسه غیرانتفاعی پویش قم قبول شدم. دانشگاه تازه تاسیسه. حالا چند تا سوال از شما دوستان:
چه کار کنم که توی دانشگاه استاد ها درس قدیمی ندن. مثلا تا اونجا که من فهمیدم تو دانشگاه های ایران پاسکال یاد می دن. خوب این خیلی قدیمیه. یادگیریش هم برای ما فایده نداره.
سوال بعدی اینکه دانشجوهایی که اطلاعات بیشتری در مورد رشته ما دارن و بیشتر از ما بلدن چیکار کنیم که بین ما و اونا فرقی نباشه؟

و یک سوال دیگه چرا بیشتر بچه هایی که اینجا خودشون رو معرفی کردن از رشتشون ناراضین؟آیا بخاطر سختی این رشته هست؟

eL2rado

عضو جدید
salam kheyli khosh behaletone
chon to in reshte hamishe up to date hastin
kheyli dost dashtam ke to reshtaton tahsil mikardam
vali heyf....................
vali hamishe say mikonam motalee dashte basham
آفرین به این اعتماد به نفس;)از دانشگاه هم همچین خیر زیادی به ما نمیرسه جز مدرکش...اگه تلاش کنی میتونی یه ITman خوبی باشی...تلاش و همت بلند

eL2rado

عضو جدید
سلام دوستان خیلی خوشحالم که با بیشتر بچه ها آشنا شدم. من موسسه غیرانتفاعی پویش قم قبول شدم. دانشگاه تازه تاسیسه. حالا چند تا سوال از شما دوستان:

چه کار کنم که توی دانشگاه استاد ها درس قدیمی ندن. مثلا تا اونجا که من فهمیدم تو دانشگاه های ایران پاسکال یاد می دن. خوب این خیلی قدیمیه. یادگیریش هم برای ما فایده نداره.​
خوب این برمیگرده به سیاست کاریه دانشگاه دیگه؛ولی اگه همه بچه هاتون با هم جمع شین و معترض شین به این قضیه پیش مدیرگروه یا رئیس, به احتمال زیاد مشکل حله;) ما هم از این کارا زیاد کردیم(نمونش سلف دانشگاه که باعث شد کیفیت غذا بالا بره:D)
سوال بعدی اینکه دانشجوهایی که اطلاعات بیشتری در مورد رشته ما دارن و بیشتر از ما بلدن چیکار کنیم که بین ما و اونا فرقی نباشه؟
اینو دقیقا متوجه نشدم.جزئی ترش کن. اگه منظورت همینی باشه که من فهمیدم خوب کاریش نمیشه کرد جز تلاش بیشتر...​

و یک سوال دیگه چرا بیشتر بچه هایی که اینجا خودشون رو معرفی کردن از رشتشون ناراضین؟آیا بخاطر سختی این رشته هست؟

واقعا بیشتر بچه ها نظرشون این بوده؟؟! من که ندیدم

eL2rado

عضو جدید
سلام!
مدیر گروه؟؟!! تو دانشگاه ما واژه استاد با زور تعریف شده....مدیر گروه که رویایی بزرگه!
ولی با این حال ما میخونیم و میتونیم چون میخواییم!
نمونش هم کلاس جمعمونه که قراره دانشجوهای برتر واسمون رفع اشکال کنن!;)
تا اونجایی که متوجه شدم اکثرا با واژه ای به نام مدیرگروه بیگانه اند!فکر نمیکردم اینطور باشه....راستش اولین باری که فرق IT و کامپیوترو شنیدم،کسیکه IT رو برام تعریف کرد از آیندش گفت از بازار کارش گفت و .... مدیر گروهم بود.همیشه هم تو همه کلاسهاش از بازار کار حرف میزنه که بچه ها رو جذب درس کنه.فکر کنم اگه یه 2-3تا درس رو هم تدریس کنه(که برای ما میکنه) این ارتباطها بهتر برقرار میشه.شاید واسه همینه که شماها آشنا نیستین. متاسفانه آدمهای دلسوز تو دانشگاها کم پیدا میشه الان

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
منم آی تی میخونم ولی اصلا علاقه ندارم

سلام.
ترم چند هستین
خیلی از بچه های فعال این تالار اولش مثل شما بودن ولی الان خیلی به این رشته عاقه مند شدن.مثلا فریبا خانم

یه چند مدت بحث های ما رو دنبال کنید و به تاپیک راهنمایی دانشجویان IT هم حتما سر بزنید.
مطمئنا شما هم علاقه مند می شید.
خوشحال می شیم بتونیم با دیگر دوستان بهتون کمک کنیم

موفق باشید

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه کار کنم که توی دانشگاه استاد ها درس قدیمی ندن. مثلا تا اونجا که من فهمیدم تو دانشگاه های ایران پاسکال یاد می دن. خوب این خیلی قدیمیه. یادگیریش هم برای ما فایده نداره.

این بستگی به استاداتون داره.تنها کاری که می تونید انجام بدین اینه که ازشون بخواید به جای پاسکال یه زبان دیگه مثل ++C رو بهتون درس بدن و بهشون بگید که خیلی از دانشگاه ها برای پیشرفتشون دارن این کار رو می کنن.

از چه نظر منظورتونه؟Academic یا غیر از او.اگر Academic منظورتونه باید تلاشتون و همونطور که El2rado عزیز گفتن بیشتر کنید.اگر ازاد منظورتونه که از همین الانم پایه گذاریش رو هممون با شروع دوره های مختلف شبکه داریم محکم می کنیم

واقعا من اینطور فکر نمی کنم.تغلب کسایی که قبلا توی این تالار (یک تاپیک دیگه) خودشون و معرفی می کرن رضایتشون از رشته هم نشون می دادن.
بیشتر از دانشگا ها ناراضین تا رشته.که اونم با تلاش حل می شه

King Paker

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاهتون سراسريه ديگه؟
شوخیدم :دی

آری دانشگاه صنعتی ارومیه
دیگه عادت کردیم دراگو جان ترک عادت موجب مرض است:razz::دی:gol:
این :دی یه چیز Routine شده.زیاد توی این مورد حساس نباشید ;)
شما هم رئیس جونی
:D:gol:
سلام ! ببخشيد ، مي تونم بپرسم كه شما كدوم دانشگاه تحصيل مي كنين ؟
با تشكر .
داشنگاه صنعتی ارومیه

سلام مهندس:دی
تحقیق کن فرزندم تحقیق کن ما نیز کمکت می کنیم

سلام
منم آی تی میخونم ولی اصلا علاقه ندارم

چرا خب؟!

سلام جیگر
همونطور که رئیس جونی فرمودند بستگی به سواد و حوصله استاد داره
شما فقط می تونین بهش درخواستتون رو بگین و...

من یه دوستی دارم از ابتدا کلا هیچی بارش نبود الان واسه خودش غولی شده!
بسته به تلاش خودته عزیز...

بکس که اینجا کشته مرده ی آی تی هستن میان پست میدن دیگه:gol:
همه ما رو دوس دارن ما هم همه رو دوس داریم:دی:gol:

majmaj

عضو جدید
ممنون پاکر جان. این جمله آخرت رو خو ب متوجه نشدم.:D

akm

عضو

سوال بعدی اینکه دانشجوهایی که اطلاعات بیشتری در مورد رشته ما دارن و بیشتر از ما بلدن چیکار کنیم که بین ما و اونا فرقی نباشه؟​

سلام دوست گرامی این موسسه کجای قمه که من اسمشو نشنیدم و چه رشته های رو داره؟

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ITMAN های عزیز یه سوال احتمالا تکراری داشتم . ولی حدس میزنم مشکل من و خیلی از بچه های دیگه باشه .
خود من از کامپیوتر چیز زیادی نمیدونم در حد یه ویندوز عوض کردن و شاید هم اسمبلی . دلم میخواد بسی بسیار بیشتر بدونم اما نمیدونم چجوری . اگر راه رو بلد باشم مطمئنم که رهروی خوبی هستم .
نمیدونم تونستم منظور رو برسونم یا نه ؟
منتظر جوابهای پر بارتون هستم .
یا علی .

بالا