پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

sadra86

عضو جدید
بچه ها من باید با توجه به شعر مولانا که مینویسم یه حجم بسازم کمکم میکنین.فوریه
"بمیرید بمیرید در این عشق بمیرید در این عشق چو مردید همه روح پذیرید.........

سلام دوست خوبم
از خوبی ها و لطافت های معماری یکی همین است که از طرفی با مهندسی قرین است و از طرفی با علوم انسانی محشور و دم خور. این گستردگی حوزه مطالعه این دانش به گستردگی و عظمت آدمی می ماند و پیچیدیگی های هزار توی درون آدمی.
و اما در خصوص این شعر؛خود حضرت مولانا می فرماید: "حرف چبود؟ خار دیوار رزان/حرف چبود؟ تا تو اندیشی از آن
حرف و گفت و صوت را بر هم زنم/تا که بی این هر سه با تو دم زنم..." مولانا از حرف و شعر گریزان بود چه رسد به تجسم آنها به حجم و شکل و ...
البته ایده گرفتن را از اشعار و گفته های نغز بزرگان در چند کار دیده ام اما آن گفته ها به عنوان ایده بهانه بود و بیشتر هماهنگی با فضای فکری گوینده و شاعر است که اتود معمار را آن گونه می چرخاند و حجم یک حجم ساز را دیگرگونه می آفریند.
از نظر من جنابعالی اگر تمایل دارید از این شعر مولانا ایده بگیرید لازم است در احوالات و اشعار این خداوند عشق و عرفان کنکاشی کنید بعد از آن : "...خود راه بگویدت که چون باید رفت"
موفق باشی

Teimour_m

عضو جدید
سلام، فكر قوي و خوبي پشت آرمتون خوابيده،طرحتون جالبه!هم با نام شركت هم با كار شركت همخواني داره!موفق باشيد.

ثانیه

عضو جدید
سلام

سلام

سلام می خوام یه پیشنهاد به ریش سفیدا بدم که البته به نفع خودمه:D
میشه یه قسمت هم درس کنین برای کسایی که اسم کتاب می خوان ؟خدا رو خوش میاد .
البته یه جورایی هم در راستای همین قسمت میشه .مشکل چار نفر مثه منم حل میشه.
تو قسمت سوالات ادم سردر گم میشه.:confused:

sidarta

عضو جدید
دلیل 8 ضلعی به خاطر نوره وبه این صورت که با توجه به نوع شکل نوری که وارد میشه و یا سایه ای که تشکیل می ده میشه به زمان پی برد

p.a.r.i

عضو جدید
البته نباید همین جوری قضاوت کرد
باید اول فلسفه شو متوجه شد!!!

شاید کانسپتش چشم بوده!!!
ازکجا معلوم؟(چشمک)

تازه این از خوباشه!!!

واسه خودمون متاسفم که این قدر زشت دیدیم که زشت و زیبا رو دیگه تشخیص نمی دیم

A.T.architect

عضو جدید
سلام بچه ها منم این ترم انسان طبیعت دارم باید یه موضوع تا دوشنبه به استاد بگو وگرنه حذف...:cry:
اگه کسی موضوع جالبی داره لطفا کمک کنه
استاد خودمون زمان دانشجوییش در مورد روستای هویزه کار کرده بود اونجا در زمان جنگ با خاک یکسان شده بود و میخواستن دوباره شهر رو بسازن استاد ما هم در مورد چگونگی ساخت مجدد اون تحقیق کرده بود تورو خدا کمک کنین وفت زیادی ندارم مرسی

سلام.میتونی درباره ی هندسه ی فراکتال یا رابطه ادبیات و معماری ایرانی تحقیق کنی.;)

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع انسان طبیعت منم درباره معماری زنانه است. هنوز اطلاعاتم کافی نیست وقتی کامل شد حتما برات میذارم.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با تشکر از همه
دوستان توجه کنن میتونین به جای نوشتن ممنون از دکمه ی تشکر استفاده کنین تا حجم سایت کمتر بشه
بازم ممنون

مستانه.ع

عضو جدید
سلام
از کمکتون واسه هیده ی شعر مولانا ممنون!از نظر استادمون که طرح قوییی بود بعد عکسشو میذارم شما هم نظر بدین....
اما بازم کمک!(اینبار دیگه کمک کنید..)میخوام یه قاب بسازم واسه یه شخصیت که من هستاد شجریانو انتخاب کردم...قابم باید سه بعدی باشه و طوری باشه که باشخصیت مورد نظر بخونه...ممنونمیشم اگه نظری داشتین بذارین....

بابا بزرگ

عضو جدید

mamadjoon

عضو جدید
سلام .
من فکر میکنم چون اینا مال قسمت های متفاوت ساخمون هستن نمیشه بگیم کدوم درست تره .

مهلا معمار

عضو جدید
به من عاجز کمک کنید

به من عاجز کمک کنید

سلم به همه
راستش من معماری زاهدان می خونم .و دومین سالیه که این رشته به جمع دروس این دانشگاه اضافه شده
من ترم 2 معماریم
از همتون خواهش می کنم به من کمک کنید:cry:

algh

عضو جدید
سلام
خوشحالم که چنین رشته ای رو انتخاب کردین...امیدوارم که با آگاهی بوده باشه..
راه موفق شدن به نظر من از مجرای 4 عنصر میگذرد که با همدیگر در ارتباطن:توکل+تحمل+عشق+شاگردی کردن
موفق باشین

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم پایه ام
کمک به دوستان واجب است

در مرحله اول درس بخوانید و تلاش بنمایید
ما هستیم :D

معمارباشی

عضو جدید
مهلا جان اين جا يه باشگاه هم فكريه ...
بچه ها از همه ي دانشگاه ها جمع شديم با نقاط ضعف و قوت هم ديگه رو بشناسيم ... با روند كار در دانشگاه هاي مختلف اشنا بشيم ... اگه لازم بود سعي كنيم خودمون رو به اونا برسونيم ... يا به بقيه كمك كنيم تا به ما برسند ...
اين جا مي توني سوالاتت رو بپرسي ... بچه ها روش بحث مي كنند ... خودت جمع بندي مي كني و به نتيجه مي رسي ...
مي توني از كارهات عكس بگيري و قرار بدي تا بچه ها روش ظر بدن ...
خودت هم توي بحث ها شركت كني و به بقيه كمك كني ...
كلاس هاي مجازي اسكيس هم الان روي سايت در بخش آموزش هاي معماري هست ... مي توني اونجا تمرين كني و كنار سايرين دستت رو قوي كني (اگر در زاهدان كلاس اسكيس نباشه !)
مي توني در بخش اموزشي با اموزش هاي مختلف اشنا بشي ...
مي توني از بخش عكس به عنوان اولين منبع براي تحقيقاتت استفاده كني ... و اگر خودت عكس معمارانه جالبي پيدا كردي يا گرفتي اون جا قرار بدي ...

ما همه جوره در خدمتت هستيم ...
موفق باشي عزيزم ..

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا