بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

*Essi*

اخراجی موقت
لطفا منو راهنمایی کنید چیکار کنم؟ ساعت کارم تا 5:30 هست و تا برسم خونه و استراحت کنم میشه 7 . میخوام بدونم چه جوری باید برنامه ریزی کنم تا بتونم 5 ساعت بخونم؟

اگه کار مناسب با حقوق کافی داری بیخیال ارشد شو.
اگه میخوای درس بخونی بری خارج یا استاد دانشگاه بشی باید از کارت تو عصر کم کنی.

senatormehran

عضو جدید
ریاضی: جزوات پارسه(معتقدی) ریاضی مهندسی، معادلات گاج
+ریاضیات پایه آقاسی بهتره
سیالات: راهیان ارشد تالیف خداکرمی 1جلدی یا 2جلدی،
ترمودینامیک: راهیان ارشد تالیف خداکرمی،
انتقال حرارت: پوران پژوهش تالیف دکتر سمیع پور
استاتیک: پوران پژوهش
طراحی:کتاب موسسه ماهان بد نیست ولی زیاد کمکت نمیکنه
مقاومت مصالح: پژوهش تالیف دکتر نائی
دینامیک و ارتعاشات: پوران پژوهش تالیف دکتر جباری
دینامیک ماشین: پوران پژوهش تالیف دکتر راستگو
کنترل: آریاز برادرانی
.
[/QUOTE]
ریاضیات پایه آقاسی چه انتشاراتیه؟

mfarzam

عضو جدید
سلام دوستان می خواستم یک مقدار راجع به زمان کنکور های ارشد(سراسری و ازاد) رشته مکانیک بهم اطلاعات بدین . ممنون:gol:

killer_pant

عضو جدید
به نظرتون باید کنکورو بیخیال شم یا کارمو؟:confused:
شما کارتو بده به ما جای من برو ارشد!!
در این حد!
ارشد کیلو چنده
من پیشنهاد میکنم اگه میخواهید شرکت کنید فقط mba برید
با روزی 2 ساعت میشه تهران قبول شد انشالله
برای شما دخترا هم 100 مرتبه بهتره

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه نمیتونی.
حداقل روزی 6 ساعت را باید بگذاری.
تازه اگه بخوای شبانه شهرستان قبول شی.
برای شما که چند ساله نخوندی،خود یادآوری هم زمان میخواد.

!!!!!!!!!!!!اولا که به کمیت نیست به کیفیت خوندن...به هوش و تمرکز و شرایط....روش درس خوندن هر کسی با دیگری متفاوته...ممکن 2 h کسی با 6 h دیگری معادل باشه...
در ضمن هیچ وقت امید کسی رو نا امید نکن...شاید امید تنها . مهمترین چیزی که اون داره!
گاهی کسایی که اینجا کامنت میزارن تو اون لحظه نیاز دارن کمی آروم شن..کمی درک بشن...کمی با انتظار امیدوار بشن.نه اینکه مدام واقعیت ها رو بشنون.....شاید خودشون بدونن...من منظورم کل کامنتایی بود که میزارید شما...:gol:

HAMED1001

عضو جدید
!!!!!!!!!!!!اولا که به کمیت نیست به کیفیت خوندن...به هوش و تمرکز و شرایط....روش درس خوندن هر کسی با دیگری متفاوته...ممکن 2 h کسی با 6 h دیگری معادل باشه...
در ضمن هیچ وقت امید کسی رو نا امید نکن...شاید امید تنها . مهمترین چیزی که اون داره!
گاهی کسایی که اینجا کامنت میزارن تو اون لحظه نیاز دارن کمی آروم شن..کمی درک بشن...کمی با انتظار امیدوار بشن.نه اینکه مدام واقعیت ها رو بشنون.....شاید خودشون بدونن...من منظورم کل کامنتایی بود که میزارید شما...:gol:

یه کف مرتب برای این نظر عالیتون
:w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17::w17:

امیدوارم باران حداقل از پست من دچار یأس نشده باشه، بالاخره آدم با تلاش به همه چیز میرسه، ایشون در صورت یه تلاش حداقلی لااقل آزاد غیر تهران (مثلاً تاکستان) قبول میشه:w11:

farzin23

عضو جدید
:cry:بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان شركت كننده در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1389 مي‌رساند كه كارنامه نتايج اوليه آزمون مذكور از ساعت 20 :cry:روز جمعه :cry:31/2/1389 :cry:بر روي سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود و داوطلبان براي دسترسي به نتيجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبي يا شماره پرونده و هم چنين مشخصات شناسنامه اي خود (نام خانوادگي و نام ، شماره شناسنامه و تاريخ تولد) را وارد نمايند:surprised:
:surprised:دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2):surprised: اين آزمون كه شامل شرايط، ضوابط و ظرفيت پذيرش رشته‌ها مي‌باشد، در سايت اينترنتي اين سازمان قابل دسترس خواهدبود. آن دسته از داوطلباني كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مي‌شوند درصورت تمايل به دريافت اصل دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2)، مي‌توانند از روز سه‌شنبه 4/3/89 لغايت روز دوشنبه 10/3/89 به مراكز پستي شهرستان محل اقامت خود مراجعه ونسبت به دريافت آن اقدام نمايند

*Essi*

اخراجی موقت
!!!!!!!!!!!!اولا که به کمیت نیست به کیفیت خوندن...
منظورم کل کامنتایی بود که میزارید شما...:gol:

کنکور ارشد مکانیک به خاطر حجم بالای دروس فقط کیفیت نمیخواد.کمیت هم میخواد
شما هر جوری که فکر میکنید درسته ، روزی 2 ساعت را واسه من حساب کنید،ببینم به هر درس یک ربع هم میرسه.
من فکر کنم که شما طرفدار قصه موسی و شبان هستی.:heart::gol::heart::gol:
یعنی بگذاریم آدم با خوش خیالی خودش ، عمرش را سپری کنه.
حقیقت تلخه، هر کسی باید خودش را آماده کنه.

شیر فرهاد

عضو جدید
ریاضیات پایه آقاسی چه انتشاراتیه؟[/QUOTE]

برید بگید کتابهای ریاضی مسعود آقاسی رو میخوام راهنماییتون میکنند.
ریاضی 1و2 هر کدوم دو جلده.
کتابهای معروفیه فقط خیلی باید وقت بذاری،ولی خوب نتیجه صد در صد هم میگیری.
اگه زیاد وقت نداری،کتابهای ریاضیات پایه گاج هم خوب هستند ولی نه صد در صد.

dictatore_bozorg

عضو جدید
لطفا منو راهنمایی کنید چیکار کنم؟ ساعت کارم تا 5:30 هست و تا برسم خونه و استراحت کنم میشه 7 . میخوام بدونم چه جوری باید برنامه ریزی کنم تا بتونم 5 ساعت بخونم؟

نگار خانم نظر منو بخوای شما با همون 2 ساعت شروع کن بعد اگه تونستی کم کم زیادش کن.
من هم با نظر دوستایی که میگن کیفیت خوندن مهم هست موافقم+ اینکه معتقدم شانس هم دخالت داره
حجم درس های مکانیک زیاده
اگه مطمئن هستین که تحت هیچ شرایطی نمیتونین بیشتر از 2-3 ساعت بخونین یک سری از درس ها رو با توجه به گرایشی که دوست دارین در ارشد بخونین انتخاب کنین و فقط روی اونها سرمایه گذاری کنید
در ادامه هم امیدوار باشین که از درسهایی که روش سرمایه گذاری میکنین در کنکور منطقی سوال بیاد (این همون شانسی هست که میگم)
من شخصا سر ارتعاشات و بخصوص کنترل خودم رو جـــــــــــــــــــــــــــــــــر دادم اما 1.66 نتیجه همه زحمت هام شد.
به عنوان آخرین پیشنهاد اینکه اگر همون 2 ساعت هم بخونین و قبول نشین بازم چیزی از دست ندادین چون بعد از یک مدت دوباره درسها براتون مرور میشه و شاید این مرور امسال بعدا خیلی کمکتون کنه،کی از آینده خبر داره؟
فقط از همین الان شروع کنین چون معمولا کسایی که میگن باید 5-6 ساعت در روز خواند از مهر شروع میکنن

mahan57

مدیر بازنشسته
سلام!
بچه ها منم معتقدم که باید با تمرکز کافی و امیدی که با واقع بینی همراه هستش درس خوند!
من البته بدلیل سنگینی کارم نتونستم تا الان درست و حسابی درس بخونم ولی امسال این زمینه رو برای خودم فراهم کردم! چون کارم یه خورده سرو سامان پیدا کرده و روتین شده! به عنوان کسی که 10 ساله از دانشگاه فاصله گرفتم الان واقعا دلم می خواد که هفته ای چند ساعت اون فضا رو دوباره تو زندگیم داشته باشم!
من تقریبا خیلی از جزوه ها رو دارم و خیلی راهها رو تجربه کردم و الان با یقین می گم که همین الان هم دیره و باید سریع شروع کرد و عوامل مهم موفقیت تو این مارتن توکل به خدا و نظم تو درس خوندن و پرهیز از هرگونه خیالباقی و توهم!!! هستش! البته به نظر من باید سراغ ضعفها رفت چون با واقع بینی و غلبه برو اونها اعتماد بنفس زیادتر میشه و اشتیاق برای درس خوندن بیشتر!
شرکت در آزمونهای منظم و آزمایشی هم کمک خیلی بزرگی هستش به شرظی که با مطالعه برید!فکر کنم این آزمونها از مهر شروع بشه!
وقت رو تلف نکنید و از همین الان کار رو شروع کنید!

BARAN 59

عضو جدید
از همه دوستانی که من رو راهنمایی کردن واقعا ممنونم . من تصمیم گرفتم با همون 2 ساعت شروع کنم بعدش کم کم اونو زیاد کنم اگه خدا بخواد. الان هم می خوام از جزوه ریاضی 1 پارسه شروع کنم.

nazila65

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکور ارشد مکانیک به خاطر حجم بالای دروس فقط کیفیت نمیخواد.کمیت هم میخواد
شما هر جوری که فکر میکنید درسته ، روزی 2 ساعت را واسه من حساب کنید،ببینم به هر درس یک ربع هم میرسه.
من فکر کنم که شما طرفدار قصه موسی و شبان هستی.:heart::gol::heart::gol:
یعنی بگذاریم آدم با خوش خیالی خودش ، عمرش را سپری کنه.
حقیقت تلخه، هر کسی باید خودش را آماده کنه.
[/QUOTE
آماده چی؟؟؟؟؟؟؟مهم اینه که هر کسی بسته به هدف و تلاشش بره جلو....
منظور من این نبود که تو توهم زندگی کنیم....شما هر طور راحتید می تونید زندگی کنید و با افکار خودتون....اینجا هم همه هم مکانیک رو می شناسن هم درساشون رو.....
کسی که شروع میکنه به خوندن اینطور نیست که همش همون 2 ساعت رو بخونه....کم کم زیاد و کمش میکنه...و دستش میاد که چی رو چه جوری بخونه آآآقا....
به نظر من شما فقط بلدید دیگران رو نا امید کنید و اسمش رو هم میزارید واقع بینی...
فلورانس میگه....دلواپسی برای چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آن هم برای چیزی که شاید هرگز اتفاق نیفتد

mahan57

مدیر بازنشسته
از همه دوستانی که من رو راهنمایی کردن واقعا ممنونم . من تصمیم گرفتم با همون 2 ساعت شروع کنم بعدش کم کم اونو زیاد کنم اگه خدا بخواد. الان هم می خوام از جزوه ریاضی 1 پارسه شروع کنم.

سلام!
می تونیم این کار رو با هم شروع کنیم! منم این جزوه رو دارم. تا کجاش رو بخونیم؟
به نظر من بهتره بعد از خوندن کمی ریاضی برای تنوع با یه درس تخصصی مثل ترمو جلوبریم!!
اصلا چطوره یه برنامه ای رو تهیه کنیم و با اون بریم جلو وبعدش هم بعد از خوندن هر بخش با هم رفع اشکال کنیم؟
منتظر نظراتون هستم!

rattling_boy

عضو جدید
من کارتم رو تازه الان گرفتم و برعکس اون چیزی که انتظار داشتیم کنکور روز جمعه هستش!!!!!!!

من رو حساب اینکه 5شنبه هستش رفته بودم بلیط تهیه کرده بودم:razz:

pink83

عضو جدید
بچه ها من خيلي خسته شدم ....اخر اين هفته همه چي تموم ميشه ......كاش سوالا خوب باشن و غلط نداشته باشن .....سوالاي تبديل پارسال كه بدرد نميخورد با كلي اشتباه.....اين همه غلط بي انصافيه اخه ادم نميدونه كه غلطه چند بار حل ميكنه ........
اميدوارم همتون قبول شين ......همگي خسته نباشين...............

farzin23

عضو جدید
بچه ها من خيلي خسته شدم ....اخر اين هفته همه چي تموم ميشه ......كاش سوالا خوب باشن و غلط نداشته باشن .....سوالاي تبديل پارسال كه بدرد نميخورد با كلي اشتباه.....اين همه غلط بي انصافيه اخه ادم نميدونه كه غلطه چند بار حل ميكنه ........
اميدوارم همتون قبول شين ......همگي خسته نباشين...............
سولا غلط نداشتن شاید از هر درس یکی:)
دلیل اینکه میگن جواب در گزینها نیست اینه که بلد نیستن

farshadzah

عضو جدید
دورود . اين دانشگاه ازاد چرا همه چيزش فرق داره كسي مي دونه ساخت چرا 2 مرحله اي هستش .يعني ما بايد 5 ساعت بشينيم تا يه بار ديگه ازمون بديم . حالا كدومش اوله كدومش آخره....؟

eng.esmail

اخراجی موقت

BARAN 59

عضو جدید
سلام
من با نظر شما کاملا موافقم. من از دیروز شروع کردم و از جزوه ریاضی 1 پارسه اعداد مختلط رو خوندم.امروز هم می خوام جبر خطی رو بخونم.ترمو رو من جزوه پارسه رو ندارم. شما از چه منبعی می خونید؟ خیلی ممنون می شم اگه برنامتون رو به من بگید.

ea_mecs

عضو جدید
سلام
من با نظر شما کاملا موافقم. من از دیروز شروع کردم و از جزوه ریاضی 1 پارسه اعداد مختلط رو خوندم.امروز هم می خوام جبر خطی رو بخونم.ترمو رو من جزوه پارسه رو ندارم. شما از چه منبعی می خونید؟ خیلی ممنون می شم اگه برنامتون رو به من بگید.

:)دوستانی که امسال میخوان کنکور بدن ، لطفا به ما بپیوندید . تاپیک زیر صرفا برای کنکوری های 90 درست شده. ;)
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=159007

mahan57

مدیر بازنشسته
سلام

سلام!
خیلی خوبه منم اعدادمختلط رو می خونم! تا جمعه صبح بیاید که تمومش کنیم و بریم برای حل چند تا مسئله!!
من جزوه های زیادی دارم و پارسه رو هم دارم! فرقی نمی کنه فقط سرفصل رو مشخص می کنیم و می خونیم! وبعدش باهم درباره اون قسمت بحث می کنیم!
درضمن از این به بعد پستهامون رو تو تاپیک مربوط به ارشد 90 بزنیم تا با بقیه بچه ها هماهنگ تر بشیم . منم اون تاپیک رو مهم می کنم!

mahan57

مدیر بازنشسته
سلام!
من یه برنامه ای رو سعی می کنم بصورت زمانبندی شده تهیه کنم.البته مطابق با سرفصلهای پارسه!!
اگه ایرادی یا اشکالی داشت باهم روش بحث می کنیم!
بچه هایی که می خوان شروع کنن مبحث اعداد مختلط ریاضی 1 رو تا روز جمعه24/2/89 بخونن و تموم کنن!
بعدش طبق برنامه میریم جلو!

موفق باشید!!

محمد23456

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همه منم ميخوام ارشدساخت وتوليد شركت كنم به نظرتون چه منابعي خوب هستند؟ من پك كامل كتابهاي پارسه رو دارم اوناروبخونم كافيه؟؟؟؟

rattling_boy

عضو جدید
دورود . اين دانشگاه ازاد چرا همه چيزش فرق داره كسي مي دونه ساخت چرا 2 مرحله اي هستش .يعني ما بايد 5 ساعت بشينيم تا يه بار ديگه ازمون بديم . حالا كدومش اوله كدومش آخره....؟

سوالات تخصصی رو بعد از ظهر آزمون می گیرن:cry:

بالا