پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

eng_emy

عضو جدید
مديريت و تشكيلات كارگاهي

مديريت و تشكيلات كارگاهي

لطفا نظرتون...

behnaz_arch

عضو جدید
دومان جان تاپیک بسیار خوبیه اما مشکل ما باور نداشتن خودمونه :redface: به ایده شدیدا نیاز دارم و امیدوارم این تاپیک این موضوع رو تامین کنه

aradan

عضو جدید
مي گم چرا تاپيك خوابيد
ما براي داوري به سه نفر نياز داريم
تا رو كارها قضاوت داشته باشن
اگر هر كس مي تونه حتما بگه;)

aradan

عضو جدید
مشكل پرسپكتيو كشيدن؟؟؟

مشكل پرسپكتيو كشيدن؟؟؟

خوب همچين تاپيكي فكر نكنم باشه
ولي در هر صورت
مطمعننا خيلي از ما شايد تو كشيدن پرسپكتيو براي اسكيس هامون كمي دچار مشكل مي شيم
اين تاپيكو به اين منظور زدم كه نحوه ي كشيدن درست پرسپكتيو رو ياد بديم به هم ديگه

archi_arch

مدیر بازنشسته
نه عزیزم تموم نشده
ولی فعلا بچه ها اکثرا درگیر امتحاناشونن و دومانم مدتیه سرش شلوغه
به محض تموم شدن اونها و حضور دوباره ی بچه ها و فعلیشتون دومانم اموزشش رو ادامه میده.
اگه میخواین زودتر شروع بشه یشنهاد میکنم نمونه کاراتونو تو تاپیک کرکسیون بذارین که دومان بدونه اموزشها رو دارین دنبال میکنید.;)
دومان جان ببخش به خاطر وقفه ای که افتاد! ایشالله بعد دو هفته دیگه دوباره تمرین و شروع میکنم!:redface:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دومان جان تاپیک بسیار خوبیه اما مشکل ما باور نداشتن خودمونه :redface: به ایده شدیدا نیاز دارم و امیدوارم این تاپیک این موضوع رو تامین کنه

دوروبر شما به اندازه پلک زدنهای چشمهای شما ایده هست . مهم درست دیدنه . مهم دقت در ریزترین مسائله تفاوت در نوع نگاه هنرمند با سایرین در همینه . دنبال ایده های دیگران نباش . سعی کن ایده های خودت رو بهتر بشناسی و پیداشون کنی . اگر چه خیلی سخت به نظر میرسه ولی راحت ترین کاره ممکنه ایده دانه .
نترسید ایده بدید . غیر واقعی ترین ایده ها هم امکان اجرا دارن. ایده های غیر واقعی صد ها سال پیش الان امکانات روزمره ما هستند و مطمئن باشید با این رشد تکنولوژی ما هم میتویم شاهد دیدن رویاهای خودمون و ایده های کوچیک و بزرگمون باشیم . پس شروع کنید و همین عنوان تاپیک رو برای یک دفترچه 40 برگ بگذارید و هر چی ایده در هر زمانی به نظرتون میرسه برای خودتون یادداشت کنید و نگهدارید ...

کدخدا

مدیر بازنشسته
سلام كد خدا جان
آقا يه توضيح ميدي اين نرم افزار چيه و چه كار مي كنه؟
سرعت اينترنت پائينه نمي تونم دانلود كنم ببينم چيه
مرسي
نسخه 1 شو گذاشتم دیدم بازتاب گسترده ای داشت;)
دیدم یکی 2 شو گذاشته ولی لینکاش مرده بود خودم گذاشتم:biggrin:
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?siteID=123112&id=9246650
اینم توضیح.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم خوب شد یکی تکلیف مارو معلوم کرد !!! منتظر میمونیم . هرچند که توی دانشگاه ورامین برای ما کلاس اسکیس گذاشتند . رایگانه !! توسط استادهای خفن !!!!

behnaz_arch

عضو جدید
دومان عزیز البته منظورم کپی کردن از ایده دیگران نبود، بودن در اجتماعی که انگیزه دارند و ایده ، طوفا ن ذهنی ایجاد می کنه باعث می شه که از مغزم که خیلی وقته تعطیل بوده کار بکشم و این خیلی عالیه ،درسته بی خوابی اومده سراغم :smile:
مخصوصا که تا به اینجا کپی کار خوبی بودم:biggrin: ، اما الان مجبور به فکر کردن و بدست آوردن ایده های بکر هستم، حالا چقدر از دستم بر می یاد؟، در آینده معلوم می شه :redface:

idenak

عضو جدید
یادگار هخامنش تخت جمشید.
و چهل ستون اصفهان.

به یادتان می آورم که زیباترین منش آدمی محبت اوست.
"کوروش"

• Like
واکنش ها: shad

reza556182

عضو جدید
جواب :
اجرای قسمت های کوچیکی از ساختمان به صورت طاق ضربی صرفا به جهت سهولت اجرا میباشد .
برای مثال پله ها و پاگرد های پله ها بیشتر به صورت طاق ضربی اجرا میشوند که به جهت اتصال راحت به ستون و اجرای آسان این کار انجام میشود.
یا در موراد دیگر دیده میشه که کل سقف طاق ضربی اجرا شده ولی بالکن به صورت طاق ضربی اجرا شده که این کار هم به جهت اجرای آسان صورت گرفته چون در بالکن در بعضی موراد منحنی نیز وجود دارد که اجرای تیرچه رو سخت میکنه.

قبلا من فکر میکردم که ممکنه به خاطر تحمل نیروی بیشتر طاق ضربی این کار انجام میگیره ولی الان فهمیدم که طاق ضربی ضعیفتره و اجرای این کارها صرفا جهت سهولت اجراست.

*جواب از دکتر بهرام گسیلی
با سلام
موردی که در بالا گفته شده متین و متقنه اما یک احتمال دیگه اینه که ممکنه اون قسمت طاق ضربی در ابتدا باز بوده جهت نورگیر سراسری در طبقات (پاسیو) و بعدا بعلت تغییرات ایجاد شده در اجرا نسبت به طرح اولیه (که توی ایران هم کم اتفاق نمی افته)، با سیستم طاق ضربی بسته شده است.

Mehran.Yekta

عضو جدید
ببین، cad . 3d max . free hand . archicad. و خیلی های دیگه که دوستان عزیز اکثر آموزش هاشو هم گذاشتند

مستانه.ع

عضو جدید
نیاز به ایده

نیاز به ایده

بچه ها من باید با توجه به شعر مولانا که مینویسم یه حجم بسازم کمکم میکنین.فوریه
"بمیرید بمیرید در این عشق بمیرید در این عشق چو مردید همه روح پذیرید.........

April_girl

عضو جدید
شاهکار معماری ایرانی

شاهکار معماری ایرانی

فقط ببینید درها و پنجره ها چه هارمونی با هم دارند….. به به!! به به!!
به نظر من معمار این ساختمان حتما باید در مسابقات بین المللی معماری شرکت کنه… هر چند فکر نکنم معماری که چنین شاهکاری رو ساخته به این مسابقات اهمیت بده….
فقط باید بگم: به به!! به به!!

bahar_arch

عضو جدید
معماری قاجار(نقشه یا مطلب)

معماری قاجار(نقشه یا مطلب)

سلام به همگی

اگر در مورد ساختار شهرهای قاجاری و یا روند شکل گیری شهرها ی ایران در دوره های مختلف و به خصوص نقشه های قدیمی از شهر های ایران (شهر های مشهد-کاشان-اصفهان-یزد-شیراز-تهران-...)و یا هر مطلب مفیدی در این زمینه ،کتاب یا سایتی رو میشناسید ، لطفا معرفی کنید.البته یه سری مطلب و نقشه دارم ولی بازم لازم دارم.

با تشکر:w10::smile:

Seesteen

عضو جدید
خيلي خيلي ممنون دومان عزيز بابت جواب سوالام...لطف كردي:w27:
من و بقيه بچه ها استفاده كرديم...
اگه دوستان ديگه هم در این مورد مطلبي دارن خوشحال ميشم مطرح كنن.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا