شبكه عصبي

saeed

عضو جدید
سلام
من دانشجوي ارشد خاك و پي هستم و احتياج به اطلاعاتي در مورد شبكه عصبي دارم (ann)
اگر اطلاعاتي در اين مورد داريد در اختيار من قرار دهيد

myaghooty

عضو جدید
سلام دوست عزیز. کاش نوشته بودید که در چه حد اطلاعات دارید. شبکه های عصبی یکی از موضوعات تو بورس حال حاضر حداقل ایرانه. یک روش تقریبا هوشمنده.در این روش با یکی از زبونای برنامه نویسی ( بیشتر c توصیه میشه ) چیزی شبیه به شبکه های عصبی بدن می سازن. هر بار که یک سری داده به نرم افزار می دید نرم افزار دقیقا مثل یک انسان نسبت به گذشته با تجربه تر میشه و نتایج حاصله از اون دقیقتر.منابع فارسی در این زمینه وجود داره. هر چی در یه زمینه نااطمینانی زیاد بشه کابرد شبکه عصبی بیشتر میشه. بنابراین یه موضوع کاملا بدرد بخور برای زمینه تحصیلیه شمایه.

meisameh

عضو جدید
با سلام
لطفا كتاب فارسي در زمينه يادگيري شبكه عصبي (هوش مصنوعي) معرفي ميفرماييد.
با تشكر
شاد باشيد

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
شبکه های عصبی نزدیک به 6 سال می باشد که وارد ایران شده است و از میان پروژه های درسی بسیار طرفدار پیدا کرده است.. برای درک بهتر این مبحث لازم است اطلاعاتی در مورد سیستم های کنترل داشته باشید. در این روش که بر مبنای سیستم های هوشمند و کمی هم در رابطه با هوش مصنوعی طبقه بندی می شود که به این گونه می باشد که سیستم را طوری طراحی کرده که خود سیستم در هنگام بروز خطا یا اختلال در آن به صورت خودکار مشکل را بررسی کرده و در جهت رفع مشکل سعی شود... در حال حاظر پتروشیمی ماهشهر بر روی این طرح خیلی کار می کند.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
این هم بخشی از یک کتاب می باشد که در رابطه با شبکه های عصبی می باشد و برایتان آپلود کرده ام.
موفق باشید.
دانلود

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
Neural Networks Analysis and Design

12.0 Mb | PDF | RAR | 121 Pages | ISBN: 013489832X | Publisher: Prentice Hall; 1st edition (June 14, 1995)

Book Description
Thorough, compact, and self-contained, this explanation and analysis of a broad range of neural nets is conveniently structured so that readers can first gain a quick global understanding of neural nets -- without the mathematics -- and can then delve into mathematical specifics as necessary. The behavior of neural nets is first explained from an intuitive perspective; the formal analysis is then presented; and the practical implications of the formal analysis are stated separately. Analyzes the behavior of the six main types of neural networks -- The Binary Perceptron, The Continuous Perceptron (Multi-Layer Perceptron), The Bidirectional Memories, The Hopfield Network (Associative Neural Nets), The Self-Organizing Neural Network of Kohonen, and the new Time Sequentional Neural Network. For technically-oriented individuals working with information retrieval, pattern recognition, speech recognition, signal processing, data classification.

Book Info
Discusses the three types of neural networks most commonly discussed in the literature-the Binary Perceptron, the Continuous Multi-layer Perceptron and the Self-Organizing Neural Network. DLC: Neural networks (Computer science)
Download:

http://rapidshare.com/files/2268644/Analysis_and_Applications_of_Artificial_Neural_Networks.rar

RS Folder pass: AI​

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
شما یک تاپیک به همین صورت در تالار مهندسی شیمی ایجاد کن تا همه بحث کنیم. اگر بخواهم توضیح بدهم باید برای رشته مهندسی شیمی باشه.. شروع کن.

meisameh

عضو جدید
سلام
من هم مثل شما بدنبال اطلاعاتي در اين زمينه هستم.تا کنون کتاب "آشنايي با شبکه هاي عصبي" از آر.بيل و تي.جکسون ، ترجمه دکتر محمود البرزي رو خوندم که به شما هم پيشنهاد ميکنم.
شاد باشيد

سلام
من دانشجوي ارشد خاك و پي هستم و احتياج به اطلاعاتي در مورد شبكه عصبي دارم (ann)
اگر اطلاعاتي در اين مورد داريد در اختيار من قرار دهيد

meisameh

عضو جدید
سلام
لطفا کتابي در زمينه "شبکه عصبي با مطلب" معرفي کنيد.
ممنون

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
به تالار مقالات مهندسی شیمی مراجعه کنید.

1355hh

عضو جدید
با سلام در این زمینه کتاب شبکه های عصبی دکتر منهاج را مطالعه نمایید.چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید اعلام نمایید .در خصوص نرم افزار نیز از شبکه های عصبی matlab یا qnet2000 استفاده نمایید.

1355hh

عضو جدید
با سلام در این خصوص کتاب دکتر منهاج را مطالعه بفرمایید.

ali1362

عضو جدید
سلام
لطفا کتابي در زمينه "شبکه عصبي با مطلب" معرفي کنيد.
ممنون
سلام به همگی
خوب این بحث یه مقدار سنگینه اما منم منابعی رو مطالعه کردم به نظرم خوب باشن
1- شبکه های عصبی مصنوعی/ پروفسور رابرت جی.شالکوف/ مترجم:دکتر محمود جورابیان دانشگاه شهید چمران
2- مقاله کاربرد شبکه عصبی مصنوی در روند یابی سیلاب /دکترسید محمودحسینی ،مجتبی میرصالحی و حسن ساقی/دانشگاه فردوسی مشهد
3-طراحی سازه بااستفاده از شبکه های عصبی مصنوعی /پروفسور کاوه/وزارت مسکن وشهرسازی
4- کاربرد شبکه های عصبی مصنوعی در مدیریت منابع آب/محمد هوشمندزاده ،هوشنگ حسونی زاده/مجموعه مقالات چهاردهمین کنفرانس سراسری دانشجویان عمران.
5-طراحی یک شبکه عصبی برای تخمین پارامترهای توزیع سه پارامتری وابیل /بابک عباسی، بهروز افشار نجفی/مجله مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین /شماره1 بهار1387

1355hh

عضو جدید
با سلام کتاب آقای دکتر منهاج را در این زمینه مطالعه فرمایید.

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
  • كتاب آقاي منهاج رو من 9 سال پيش گرفته بودم بخونم، اما نتونستم تمومش كنم؛ ظاهراً اون كتاب رو خودش ننوشته و احتمالاً چند تا از شاگردهاش يك سري مطالب رو جمع‏آوري كردن و كتابش كردن؛ كاري كه خيلي از استادهاي ايراني مي‏كنند!

• من خودم موقعي كه دانشجو بودم چند تا كتاب مختلف از دانشگاه گرفتم و خوندم و الآن نمي‏دونم چه كتابهايي بودند. دليلش هم اينه كه پروژه‏هاي ديگران رو انجام مي‏دادم، و پروژه‏هاي خودم در اين زمينه نبود. اكثر راهنماهايي كه براي Toolboxهاي متلب تهيه شده بسيار جامع و قوي هستند. اما متأسفانه راهنماي Toolbox شبكه‏هاي عصبي متلب خيلي ضعيف تهيه شده؛ شايد دليلش رو بشه از Demoي اون فهميد، هدف تهيه‏كنندگانش فروش كتاب خودشونه. با همة اين حرفها فكر مي‏كنم راهنماي متلب بهتر از كتاب آقاي منهاج باشه! كتاب نويسنده‏هاي راهنماي متلب رو مي‏تونيد از gigapedia برداريد. اين هم مشخصات كتاب:
Martin T. Hagan, Howard B. Demuth, Mark Beale, Neural Network Design, 1996​

• در لينك زير هم در اين زمينه خيلي صحبت شده.

aliaghaiy

عضو جدید
سلام، من دانشجوي مهندسي شيمي هستم. كتاب شبكه هاي عصبي در متلب مصطفي كيا هم در اين موضوع در بازار موجود است. وهمينطور كتاب آقاي جورابيان.

f.rozeabi

عضو جدید
سلام، من دانشجوي مهندسي شيمي هستم. كتاب شبكه هاي عصبي در متلب مصطفي كيا هم در اين موضوع در بازار موجود است. وهمينطور كتاب آقاي جورابيان.

در مورد شبیه سازی راکتور شیمیایی با استفاده از شبکه عصبی مطلب میخوام خیلی هم سریع نیاز دارم میتونید کمکم کنید؟

بالا