کدوم موسسه بهتره؟پارسه،مدرسان شریف،ماهان،اکسین و...

zarkav

عضو جدید
سلام به شما دوستان عزیز.

من قصد ثبت نام در آزمون آزمایشی برای رشته MBA دارم، شما دوستان کدام موسسه را پیشنهاد میکنید؟

لطفا فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید و حتی الامکان براساس این فاکتورها دلیل خود را بفرمایید :

- تعداد شرکت کننده در آزمون ها

- میزان سختی آزمون و شباهت آن با کنکور

- محلهای برگزاری آزمون ( به دلیل اینکه من شهرستان هستم، خیلی از موسسات اینجا نمایندگی ندارند و برای آزمون باید به مرکز استان سفر کنم که این کار مشکلات خودش را داره و چنانچه به صورت اینترنتی یا مکاتبه ای آزمون برگزار میکنند حتما بفرمایید)

بسیار سپاسگزارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
سلام
فک میکنم ماهان از همه قویتره
البته من خودم شرکت نکردم تو آزمونهاش

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پارسه ، البته MBA رو نمیدونم من مدیریت رفتم خیلی حال داد !

zarkav

عضو جدید
سلام
فک میکنم ماهان از همه قویتره
البته من خودم شرکت نکردم تو آزمونهاش

پارسه ، البته MBA رو نمیدونم من مدیریت رفتم خیلی حال داد !

ماهان حرف نداره برای MBA

سلام دوستان.
از پاسختون بسیار ممنونم.

ایا این دو موسسه (ماهان و پارسه) به صورت مکاتبه ای هم آزمون برگزار میکنند؟

توی شهرستان ما نمایندگی موسسات سنجش و دانش، گاج و کانون فرهنگی هست، نظرتون راجع به این سه تا چیه؟

راستی نظرتون راجع به موسسه مهستان (پوران پژوهش) که به صورت اینترنتی هم ازمون داره چی هست؟

دوستان دیگر هم نظر بدهند خیلی ممنون میشم.

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
از پاسختون بسیار ممنونم.

ایا این دو موسسه (ماهان و پارسه) به صورت مکاتبه ای هم آزمون برگزار میکنند؟

توی شهرستان ما نمایندگی موسسات سنجش و دانش، گاج و کانون فرهنگی هست، نظرتون راجع به این سه تا چیه؟

راستی نظرتون راجع به موسسه مهستان (پوران پژوهش) که به صورت اینترنتی هم ازمون داره چی هست؟

دوستان دیگر هم نظر بدهند خیلی ممنون میشم.

آره هر دو شون داره ولی تو ایران ماهان حرف اول رو میزنه برای MBA

www.mahan.ac.ir

amin.ir

کاربر فعال
ببین دوست عزیز معمولا پارسه تو رشته های فنی بهترینه و ماهام علوم انسانی
جالا چرا میخای حاتما ازمون شرکت کنی ؟
خودت میتونی ازمونهای سالهای پیش رو تو خونه تمرین کنی با زمان بندی و....
و نتیجه خیلی خوبی هم بگیری و همه زمانتو تو رفت و امد طی نکنی
من خودم اینکارو کردم رتبمم بد نشد
اللبته شرکت در ازمونم خیلی خوبه

zarkav

عضو جدید
ببین دوست عزیز معمولا پارسه تو رشته های فنی بهترینه و ماهام علوم انسانی
جالا چرا میخای حاتما ازمون شرکت کنی ؟
خودت میتونی ازمونهای سالهای پیش رو تو خونه تمرین کنی با زمان بندی و....
و نتیجه خیلی خوبی هم بگیری و همه زمانتو تو رفت و امد طی نکنی
من خودم اینکارو کردم رتبمم بد نشد
اللبته شرکت در ازمونم خیلی خوبه

متشکرم از نظرت.

منظورت آزمون سالهای پیش کنکور هست؟
راستش خودم هم توی همین فکر بودم و این موضوع را یکی از دوستانم بهم پیشنهاد داد و میگفت اینجوری هم توی جو بیشتر قرار میگیری و هم اینکه سوالات پارسال را باید کامل بزنی و ممکنه بعضی بخشها را هنوز نخونده باشی ولی کنکوری ازمایشی درصدی هست و هم اینکه با داوطلبانی که همزمان با خودت میخوان کنکور بدن میتونی بهتر خودت را محک بزنی.

البته مورد آخری از همه برام مهمتره ولی نمیدونم واقعا محقق میشه یا نه؟ یعنی واقعا تعداد شرکت کننده ها و همچنین کیفیت اونها در حدی هست که نمونه ای از کنکوربتوان درنظر گرفت یا نه؟

دوستان دیگر هم نظرشون را به من بدهند خیلی عالی میشه.

amin.ir

کاربر فعال
متشکرم از نظرت.

منظورت آزمون سالهای پیش کنکور هست؟
راستش خودم هم توی همین فکر بودم و این موضوع را یکی از دوستانم بهم پیشنهاد داد و میگفت اینجوری هم توی جو بیشتر قرار میگیری و هم اینکه سوالات پارسال را باید کامل بزنی و ممکنه بعضی بخشها را هنوز نخونده باشی ولی کنکوری ازمایشی درصدی هست و هم اینکه با داوطلبانی که همزمان با خودت میخوان کنکور بدن میتونی بهتر خودت را محک بزنی.

البته مورد آخری از همه برام مهمتره ولی نمیدونم واقعا محقق میشه یا نه؟ یعنی واقعا تعداد شرکت کننده ها و همچنین کیفیت اونها در حدی هست که نمونه ای از کنکوربتوان درنظر گرفت یا نه؟

دوستان دیگر هم نظرشون را به من بدهند خیلی عالی میشه.

بله سالهای پیش
دزصدهایی که تو دروس مختلف میزنی تقریبا دستت میاد چیکاره ای دیکه
یه کتاب هست که کنکورهای سال پیش رو جمع کرده
میتونی تو حونه زمان بگیری و امتحان کنی بنظر من اگه خودت خوب کار کنی خیلی نیاز نیست کنکور شرکت کنی
البته بعد از اینکه یه مقدار اماده شدی میتونی دو سه تا ازمون سنجش یا ماهان رو بدی

zarkav

عضو جدید
بله سالهای پیش
دزصدهایی که تو دروس مختلف میزنی تقریبا دستت میاد چیکاره ای دیکه
یه کتاب هست که کنکورهای سال پیش رو جمع کرده
میتونی تو حونه زمان بگیری و امتحان کنی بنظر من اگه خودت خوب کار کنی خیلی نیاز نیست کنکور شرکت کنی
البته بعد از اینکه یه مقدار اماده شدی میتونی دو سه تا ازمون سنجش یا ماهان رو بدی

باز هم ممنون از نظرت.
حتما در تصمیم گیری ام موثر هست و البته خودم هم قصد داشتم بیشتر زمونهای جامع ثبت نام کنم.

02314451

عضو جدید
برای آزمون موسسه ماهان جزوه هم میده؟یعنی جزواتش همراه آزمونه؟یا جدا باید پول بدی؟

Monaaa.z

عضو جدید
کدوم موسسه بهتره؟پارسه،مدرسان شریف،ماهان،اکسین و...

به نظرتون کدوم موسسه آزمونها و بسته های آموزشیش واسه کنکور ارشد مدیریت صنعتی بهتره؟
لطفا نظراتتونو بگین

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بنده اول راه کارشناسی هستم و تجربه ام زیاد نیست ، ولی از الان به فکر ارشد هستم ، با چند مشاور صحبت کردم تقریبا خلاصه ی کلامشون این میشد :

کلاس کنکوری در صورتی به کار میاد که شما مطالبی رو که در دانشگاه تدریس میشه در حد قابل قبولی یاد گرفته باشید .

حتی برای مطالعه ی کتب پارسه باید پایه ی شما از درس ها قوی تر باشه ، چون به صورت مختصر و مفید تمام نکات رو توضیح داده .

مدرسان شریف معمولا مثالهای بیشتری رو عنوان کرده و از این نظر حجمش بیشتره.و اگر کمی از مطالب رو درک نکرده باشید ممکنه با مطالعه ی این کتابها یاد بگیرید.

سنجش اول تنها موسسه ای که ادعا میکنه کتابهاش منبع سوالات آزمون هست و به نظر میاد که این ادعا درسته ، این موسسه وابسته به سازمان سنجش هست و حتی ادعا کرده که سوالاتش نزدیکترین سوالات به کنکور هست. ولی تا به حال با کسی که تجربه ی این موسسه رو داشته صحبت نکردم.

در مورد موسسات دیگر هم فعلا چیزی نمیدونم.امیدوارم اطلاعاتم به شما کمک کنه ولی خودتون هم با مشاورین هر موسسه و دانش آموختگانش صحبت کنید. (مثلا شنیدم که یک موسسه که ازش نام نمیبرم ، در ازای مشاوره انتخاب دانشگاه ، کارنامه ی قبولی بچه های ارشد رو به اسم خودش ثبت میکنه )

سناساوجی

عضو جدید
پارسه تقلب کارن. من امسال پارسه بودم فقط کتاباش خوب بدرده الهی نمیخوره ازموناش فقط برای اینکه اماده بشی برنامش روگیربیاری خوبه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Monaaa.z

عضو جدید
اونایی که رشتشون مدیریته جواب بدن لطفا
من شنیدم توی مدیریت ماهان بهتره هم آزموناش هم جزوه هاش

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
به نظرتون کدوم موسسه آزمونها و بسته های آموزشیش واسه کنکور ارشد مدیریت صنعتی بهتره؟
لطفا نظراتتونو بگین

اونایی که رشتشون مدیریته جواب بدن لطفا
من شنیدم توی مدیریت ماهان بهتره هم آزموناش هم جزوه هاش

سلام دوست عزیز:gol:
من پیشنهاد میکنم خیلی خودتون رو درگیر موسسات مختلف نکنید، خودتون منابع اصلی رو بخونید میتونید نتیجه بگیرید.
ماهان برخلاف تلبیغات خیلی زیادی که میکنه، اصلا خوب نیست. هر کس از دوستان من رفته به شدت پشیمون بود به خصوص از آزمون هاش.
مدرسان شریف از ماهان خیلی بهتره.
باز هم میگم، منابع اصلی، بهترین منبع هستن.
موفق باشید.:gol:

sajad 3000

کاربر فعال تالار اقتصاد ,
کاربر ممتاز
خیلی از رتبه های برتر هستند که آموزشگاه خاصی نرفتند.
ولی به نظر منم مدرسان از ماهان بهتره

sceacir

عضو جدید
کتاب های پارسه از راهیان در بیشتر مواقع سطح پایین تری دارد و فقط آزمون های جامع اون در حد استاندارد و کنکور ارشد برگزار میشه ولی در مجموع این موسسه رو به طور نسبی بدلیل کیفیت ، جامعه آماری واقعی بالاتر از سایر موسسات سرتر میدونم . خودم هم اونجا بودم و راضی ام.

1del

کاربر فعال تالار مدیریت ,
سلام بنده اول راه کارشناسی هستم و تجربه ام زیاد نیست ، ولی از الان به فکر ارشد هستم ، با چند مشاور صحبت کردم تقریبا خلاصه ی کلامشون این میشد :

کلاس کنکوری در صورتی به کار میاد که شما مطالبی رو که در دانشگاه تدریس میشه در حد قابل قبولی یاد گرفته باشید .

حتی برای مطالعه ی کتب پارسه باید پایه ی شما از درس ها قوی تر باشه ، چون به صورت مختصر و مفید تمام نکات رو توضیح داده .

مدرسان شریف معمولا مثالهای بیشتری رو عنوان کرده و از این نظر حجمش بیشتره.و اگر کمی از مطالب رو درک نکرده باشید ممکنه با مطالعه ی این کتابها یاد بگیرید.

سنجش اول تنها موسسه ای که ادعا میکنه کتابهاش منبع سوالات آزمون هست و به نظر میاد که این ادعا درسته ، این موسسه وابسته به سازمان سنجش هست و حتی ادعا کرده که سوالاتش نزدیکترین سوالات به کنکور هست. ولی تا به حال با کسی که تجربه ی این موسسه رو داشته صحبت نکردم.

در مورد موسسات دیگر هم فعلا چیزی نمیدونم.امیدوارم اطلاعاتم به شما کمک کنه ولی خودتون هم با مشاورین هر موسسه و دانش آموختگانش صحبت کنید. (مثلا شنیدم که یک موسسه که ازش نام نمیبرم ، در ازای مشاوره انتخاب دانشگاه ، کارنامه ی قبولی بچه های ارشد رو به اسم خودش ثبت میکنه )

دوست عزیز موسسه های برا آدمهایی هستند که دروس و منابع اصلی رو خوندند و می خواهند مرور کنند چرا الکی پولتونو هدر می دهید.جزوه ها هم خلاصه منابع اصلی هستند.پیشنهاد من منایع اصلی و تستهای سال قبل هست
موفق باشید
یاحق

1del

من اصلا آزمونهای ماهان رو پیشنهاد نمی دهم چون سوالها تکراری هستند سوالهای تکراری کنکورهای قبلی،به خودشون زحمت نمی دهند تا سوال طراحی کنند.
من سوالهای سازمان سنجش رو دیدم خوب بودند سوالهای مدرسان رو هم تعریف می کنند ولی خودم ندیدم
موفق باشید
یا حق

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
والا من فقط این میدونم که ماهان از پارسه بهتره البته خودمم ماهان گرفتم براساس سوالاتی که اطرافیان پرسیدم
حالا اگه وقت دارید از منابع اصلی استفاده کنید که بهتر

1del

پیشنهاد من برای جمع بندی کتابهای مدرسان شریف (البته نه برای همه دروس ) هست،من اگه جای شما بودم یک عالمه پول نمی دادم که برم آزمونهای مزخرف،تجربه شخصی خودم این است که کتاب تئوری مدیریت ماهان خوبه،بقیه کتابهاش اصلا خوب نیست.

سجاد حبیبی

عضو جدید
به نظر منم در حال حاضر مدرسان بهتره از نظر آزمون بالا ترین جامعه آماری رو داره نسبت به بقیه موسسات .من خودم به پیشنهاد یکی از رتبه های برتر پارسال کتابهای مدرسانو تهیه کردم و راضی بودم مخصوصا تئوری مدیریت و ریاضیات وآمار که نسبت به کتابهای دیگه تست های بیشتری داره و ساده تره .

setayesh noori

عضو جدید
من اصلا آزمونهای ماهان رو پیشنهاد نمی دهم چون سوالها تکراری هستند سوالهای تکراری کنکورهای قبلی،به خودشون زحمت نمی دهند تا سوال طراحی کنند.
من سوالهای سازمان سنجش رو دیدم خوب بودند سوالهای مدرسان رو هم تعریف می کنند ولی خودم ندیدم
موفق باشید
یا حق

منم با شما موافقم به نظر منم ماهان اصلأ به درد نمیخوره منم تعریف آزمون های مدرسانو خیلی شنیدم جامعه آماریشم ظاهرأ بالاتر از بقیه موسساته رو سایتش که نگاه میکردم رتبه های 3و4و5و7و9 mba امسال اونجا آزمون دادن .

hesam_jabbariyan

عضو جدید
کاملا موافقم سجاد جان دوستای گل من اگه سوالی پیرامون مشاوره دارن میتونن تو این تاپیک مطرح کنن تا به زعم خودم بتونم کمکی بهشون کرده باشم http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-کنکور-کارشناسی-ارشد-مدیریت-بازرگانی-92/page2

hesam_jabbariyan

عضو جدید
منم با شما موافقم به نظر منم ماهان اصلأ به درد نمیخوره منم تعریف آزمون های مدرسانو خیلی شنیدم جامعه آماریشم ظاهرأ بالاتر از بقیه موسساته رو سایتش که نگاه میکردم رتبه های 3و4و5و7و9 mba امسال اونجا آزمون دادن .
منم همین نظرو دارم فعلا مدرسان داره تو مدیریتی مه یه زمانی ماهان توش حرف اول و میزد قوی تر از هر لحاظ عمل میکنه

اگه سوالی داشتی میتونی تو تاپیک صنلی داغ مطرح کنی ستایش جان http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...�نی-92/page2

بالا