زیباترین پل ها از سراسر دنیا

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

زیباترین پل ها از سراسر دنیا

لطفا تا باز شدن كامل عكسها شكیبا باشید
در صورتی که هر یک از عکس ها باز نشد بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Show Picture را انتخاب كنید

نازی معمار

عضو جدید
دستت درد نکنه. ذاشتم دنبال عکس پل میگشتم که رسیدم اینجا. :smile:
میخوام با جعبه ی کبریت و ریسمان بنایی( حدود 5 میلی متر ضخامت) یه پل درست کنم. استحکامش درجه ی اول اهمیت رو داره و اینکه از حداقل مصالح استفاده کنم. فرم و زیباییش هم درجه ی دوم رو دارن. از جعبه ها برای تحمل نیروی فشاری و از ریسمان برای نیروی کششی استفاده میکنم. چه پیشنهادی دارید واسه ساخت این سازه؟
محدودیت هم دارم: جعبه ها را نمیشه برید و از قسمتیش استفاده کرد. از چسب نباید استفاده کرد.

ala-engineer

عضو جدید
خيلي قشنگ بودن:w27:،منم يه سري عكس از پلها دارم ولي نميدونم چه طوري ارسال كنم؟:w19:

narjes doostkam

عضو جدید
بابا خسته نباشید از اینکه این همه شاهکار رو یکجا نمایش دادی
باید بگم خودت کلا شاهکاری.

رفعت

عضو جدید
واقعا خیلی زیبا هستند. دستت درد نکنه که این زیبایی ها رو به ما معرفی کردی.

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکس های واقعا خوب به بدرد بخوری بود
مرسیییییییییییییییییییییییی

sarmashigh

عضو جدید
از حسن سلیقه تون متشکرم
واقعا عکسهای جالبی بود و با ظرافت تمام کنار هم چیده شده بودند
مثل یک آلبوم کامل و قدیمی

بهران سازه

عضو جدید
درود بر تو. کارات قشنگ بود.مرسی.
امید است کارهای قشنگتری از بچه ها ببینیم.
نازی خانوم در رابطه با ایده ی خوبتون من نظرم اینه که خیلی ایده خوب و جالبیه اگه انجام بشه.امید وارم بتونی و من قول میدم میتونی.;)

شقایق.

عضو جدید
خیلی عکس های جالب و قشنگی بود.در مورد این پل ها اطلاعات دارید؟.اگه دارید تو سایت قرار می دهید یا برام بفرستید.مر30

Alireza_2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
Millau Bridge
این پل به ارتفاع ۱/۱۲۵ فوت (۳۳۸ متری) روی دره ی ترن در جنوب فرانسه ، که بزرگترین پل کابلی جهان محسوب می شود ، بطوریکه می گویند رانندگی بر روی این پل مثل آنست که در ان احساس می کنی در پروازی. ساخت این پل که قدری بلند تر از برج ایفل است سه سال به طول انجامید و در سال ۲۰۰۴ به روی عموم باز شد ، در حالیکه این پل مناظر بسیار زیبایی را از دره ی زیر خود به تصویر می کشد، همینکه مه پایین می آید دیگر مسیر مناسبی برای آنانکه قلبشان ضعیف است نخواهد بود ، بطور کل طول این پل ۸/۰۷۱ فوت ( ۲/۴۲۰ متر) با طاق تکی در ۱/۱۲۲ فوتی (۳۳۶ متری) و حد اکثر ارتفاع از زیر آن ۸۸۶ فوت (۲۶۶ متر) است، بطور خلاصه این پل بسیار احساس بر انگیز هم بر روی کاغذ و هم در حیات واقعی می باشد ، دکل پل با ۷ اسکلت فلزی به وزن ۳۶۰۰۰ تن مسقف شده است . یکسری از هفت تیرک ، هر یک به بلندی ۲۹۲ فوت (۸۸ متر) و به وزن ۷۰۰ تن به اسکلتهای فلزی مربوط پیوسته اند:

Alireza_2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
Hangzhou Bay Bridge
هنگامیکه در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد پل ۲۲/۴ مایلی خلیج هنگژو که استانهای شانگهای و نینگبو را بهم وصل کرد با هزینه ی ۱/۴ میلیارد دلاری دومین پل طولانی جهان بشمار میرود ، این پل تا اواخر سال ۲۰۰۵ باز نشد و مرکز جنجال بزرگی بین محلی ها مبنی بر اینکه آیا نیازی به ساخت چنین پلی بوده و اینکه آیا می شد که این پل در رقابت با پل لوپو ، پلی سبقت جو در شانگهای ساخته شود گردید ، در این پل دو مقطع اصلی وجود دارد ، یکی بطوا ۱۴۷۰ فوت در تکه شمال و کوتاهتر بطول ۱۰۴۰ فوت در تکه ی جنوبی وقتیکه صحبت از طول می شود پل خلیج هنگژو دومین پل بعد از پل Pontchartrain Causeway در لوییزیانا است:

Alireza_2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
Bering Straits Bridge
پل پیشنهادی برینگ استریتس امیدوارانه بصورت اتصال بین قاره ای از طریق زمینی عمل خواهد کرد که قاره ی آفریقا ، آسیا و اروپا را با شمال و جنوب آمریکا پیوند می دهد ، محل های احتمالی ساخت پل پیشنهاد شده اند ، با Cape Dezhnev, Chukotka و, Cape Prince of Wales به احتمال زیاد آلاسکا مورد نظر خواهد بود ، برخی از پیشنهادات ، حاکی از یکسریٍ سه تاییٍ پل ، جمعا به طول ۵۰ مایل است، هر چند شرایط سخت قطبی که موجبات بد نامی منطقه را فراهم می کند ، قطعا ساخت پل را به تاخیر خواهد انداخت:

behnaz1312

عضو جدید
عکس های همتون عالی بود. دستتون درد نکنه;)
امیدوارم دیگه اینجا دعوا راه نندازم:w29: آقای علیرضا خان مراقب باش :w16:

6707

عضو جدید
دست شما مرسی
خیلی قشنگن اما 33پل خودمون از همش بهتره

6707

عضو جدید
اگه کمی انصاف داشته باشین میبینید 33پل خودمون از اینا قشنگتره:cool:

Albaloo-123

عضو جدید
بیسته بیسته ... فقط یادت رفت شاهکار معماری خودمون رو بذاری ... پل دریاچه ی ارومیه ... تو دنیا تکه .